Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PoleMiki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Kretowisko / Blog: Dyskurs
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 8486
Przeczytał: 63 tematy

Skąd: Little Rhody, USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 1:02, 06 Lip 2019    Temat postu:

15-letnia Amerykanka Cori Goff znana rowniez jako Coco pobila na Wimbledon'ie Venus Williams (39) zaliczna do elity klubu All England - tak trzymac Coco :)

Match Point: Cori Gauff vs Venus Williams Wimbledon 2019
https://youtu.be/R8E1iirQ1Gc

9 Year Old with AMAZING VOICE Sings National Anthem at NBA Game - 9 letnia Athena Creese spiewa Hymn USA :)
https://youtu.be/f5gkkBtRK_U


Ostatnio zmieniony przez Dyskurs dnia Sob 1:24, 06 Lip 2019, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 8486
Przeczytał: 63 tematy

Skąd: Little Rhody, USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 14:22, 06 Lip 2019    Temat postu:

Wstaje w sobotni poranek i oczom nie wierze:

-> [link widoczny dla zalogowanych]
Cytat:
Oświadczenie zaczyna się od przypomnienia, że Kościół naucza szacunku do każdego człowieka - również osób LGBT, „ale musi działać w obydwie strony”.
Ten mowca nie jest autentyczny (ma niespojny system wartosci charakteru moralnego), gdyz termin"kazdego czlowieka" ewidentnie nie wymaga wzmianki "rowniez osob LGBT".

Nie jestem pewna co zwrot "musi dzialac w obie strony" znaczy w uzytym kontekscie, ktory konstruktywnym nie mozna okreslic (jest ambigous/dwuznaczny) i u nas kwalifikujemy go jako slippery slope/sliska sciezka slabego charakteru moralnego a w kontekscie faktu, ze kultura narodowa jest kustoszem wartosci tworzonych przez osoby indywidualne (nie osoby patologiczne) jako grupy wplywajace na instutucje narodowe to slyszac taka wypowiedz od przedstawiciela instytucji narodowej jaka jest Episkopat KrK mozna wyciagnac wniosek, ze narodowy zbior wartosci sie kruszy skoro jest oparty na "logice chrześcijaństwa" cokolwiek ten termin w uzytym kontekscie znaczy.

Studiowalam w programie doktorskim w prestizowej chrzescijanskiej uczelnii i ze zwrotem "logika chrzescijanska" sie nie spotkalam. Spotkalam sie jednak z terminem etyki chrzescijanskiej i udaje sie z odsiecza nieodplatna/charytatywna (bo glodna wiedzy jestem nadal) dziele sie z rzecznikiem Episkopatu Polski (do Episkopatu wysle "donos" :)) czym jest etyka chrzescijanska. Ale zanim zaczne, to skonstruuje kontekst powolujac sie na publikacje Rae (2009) wyjasniajac, ze sfera moralna czlowieka jest zbiorem wartosci, ktore ten czlowiek zna z bycia czlonkiem cywilizowanej i demokratycznej kultury narodowej, ktora wspolnie z innymi niepatologicznym czlonkami swojej kultury narodwej tworzy a kultura narodowa tworzy jest w kontekscie praw i obowiazkow obywatelskich. Etyka czlowieka to zdolnosc czlowieka do udania sie do posiadanego zbioru wartosci aby dokonac analizy na bazie dedukcji (co stanie sie gdy to uczynie i czy jest to spojne z moimi wartosciami) lub indukcji (juz po uczynieniu ale mam nadzieje z dedukcja - ale jak potwierdza przybywanie niby rozumnych osob do instytucji korekcyjnych nie zawsze to ma miejce) czyli analizy rezultatow decyzji i czynow w konteksci systemu prawnego kultury narodowej w celu zweryfikowania spojnosci.

W.......i, 2014 napisał:
Since Christian ethics are grounded in a religious context based on characters, doctrines, narratives, patterns of life, practices, rituals, values, and views on how to live together in a community (Schmidt, 2009), a Christian scholar conducting research emanates the virtues of his or her tradition to benefit science. Given the plurality of religious traditions in the world and the challenge to encapsulate their premises to a set of rational principles, to conceptually understand the distinction of a Christian scholar conducting research takes an appreciation of Christian ethics to engage in moral assessment of a Christian scholar’s effort within the context of his or her tradition that reflects the validity of norms and standards that a Christian scholar applies to research. To conduct such moral assessment requires not only an understanding of the role research plays in our society but also an appreciation of how Christian ethics impact research and how research impacts Christian ethics as a phenomena. This article navigates the reader through the definitions of Christian ethics and research to assess their respective role in our global society and to investigate how research and Christian ethics correlate within the context of the Christian tradition and a Christian scholar engaged in research who refers to the Christian ethics as a frame of reference to affirm his or her distinction in the field of study. - Ponieważ etyka chrześcijańska opiera się na kontekście religijnym opartym na archetypach, doktrynach, narracjach, wzorcach życia, praktykach, rytuałach, wartościach i poglądach na temat życia we wspólnocie (Schmidt, 2009), chrześcijański uczony prowadzący badania jest refleksja zalet swojej tradycji, aby przynieść korzyści nauce. Biorąc pod uwagę mnogość tradycji religijnych na świecie i wyzwanie, by zawrzeć ich przesłanki w zestawie racjonalnych zasad, aby koncepcyjnie zrozumieć rozróżnienie chrześcijańskiego uczonego prowadzącego badania, docenia się etykę chrześcijańską, aby zaangażować się w ocenę moralną wysiłku chrześcijańskiego uczonego w kontekście jego tradycji, która odzwierciedla ważność norm i standardów, które chrześcijański uczony stosuje w trakcie badań. Przeprowadzenie takiej oceny moralnej wymaga nie tylko zrozumienia roli, jaką badania odgrywają w naszym społeczeństwie, ale także docenienia wpływu etyki chrześcijańskiej na badania naukowe i wpływu badań na etykę chrześcijańską jako zjawisko spoleczne. Ten artykuł przybliża czytelnikowi definicję etyki chrześcijańskiej i badań naukowych, aby ocenić ich odpowiednią rolę w naszym globalnym społeczeństwie i zbadać, w jaki sposób badania naukowe i etyka chrześcijańska korelują w kontekście tradycji chrześcijańskiej i uczonego chrześcijańskiego zaangażowanego w badania, który zwraca się do swojej tradycji jako punktu odniesienia aby potwierdzic jej/ jego rozróżnienie w dziedzinie naukowej ktora sie zajmuje.


Uprzejmie linkuje Katechizm Kr. K. i jego zalozenie priorytetowe -> [link widoczny dla zalogowanych]

Cytat:
Dział pierwszy

"WIERZĘ" - "WIERZYMY"

26 Gdy wyznajemy naszą wiarę, zaczynamy od słów: "Wierzę" lub "Wierzymy". Dlatego wykład wiary Kościoła wyznawanej w Credo, celebrowanej w liturgii oraz przeżywanej w praktykowaniu przykazań i w modlitwie, zaczynamy od pytania, co to znaczy "wierzyć". Wiara jest odpowiedzią człowieka daną Bogu, który mu się objawia i udziela, przynosząc równocześnie obfite światło człowiekowi poszukującemu ostatecznego sensu swego życia. Rozważymy więc najpierw to poszukiwanie Boga przez człowieka (rozdział pierwszy), następnie Objawienie Boże, przez które Bóg wychodzi naprzeciw człowiekowi (rozdział drugi), wreszcie odpowiedź wiary (rozdział trzeci).


-> Z tym zalozeniem sie zgadzam, bo to zalozenia jest spojne z idea Ruchu Droga z I wieku n. e. na terenie otaczajacym Morze Galilejskie w obecnym panstwie Izrael ktore nastepnie zostalo przeniesione do miast na tym szlaku ->https://www.biblestudy.org/maps/apostle-paul-travels-before-first-missionary-journey-map.html

aby nastepnie zostalo destruktywnie w praktyce zmienione przez polityke cesarza Konstantyna w trakcie Soboru Nicejskieg w roku 325 a konsekwencje kazda osoba inteligentna i bedaca w stanie poslugiwac sie logika dedukcyjna i indukcyjna zna z historii.

Idac dalej w interpretacji Katechizmu KrK czytamy co nastepuje ->

Cytat:
Rozdział pierwszy

CZŁOWIEK JEST "OTWARTY" NA BOGA
(CAPAX DEI)

I. Pragnienie Boga

27 Pragnienie Boga jest wpisane w serce człowieka, ponieważ został on stworzony przez Boga i dla Boga. Bóg nie przestaje przyciągać człowieka do siebie i [b]tylko w Bogu człowiek znajdzie prawdę i szczęście, których nieustannie szuka:

Szczególny charakter godności ludzkiej polega na powołaniu człowieka do łączności z Bogiem. Człowiek jest zaproszony do rozmowy z Bogiem już od chwili narodzin: istnieje on bowiem tylko dlatego, że stworzony przez Boga z miłości jest zawsze z miłości zachowywany, i nie żyje w pełnej zgodności z prawdą, jeżeli w sposób wolny nie uzna tej miłości i nie odda się Stworzycielowi


-> Wedlug dedukcji i indukcji logicznej (dla przypomnienia dedukcja logiczna to w tym kontekscie analiza rozwoju Krk od Ruchu Droga do chwili obecnej z powolaniem sie na historie swiata i antropologie kulturowa aby oszacowac wplyw KrK na swiatowa ludzkosc w okresie od III wieku n. e. (ale na kanwie zalozen z I wieku n. e.) do chwili obecnej a indukcja logiczna to wyjscie w rozumowaniu od obecnego stanu wplywu KrK na ludzkosc w roznych krajach swiata z kwestia zrodlowa dlaczego tak sie stalo.

Skoro "czlowiek jest zaproszony do rozmowy z Bogiem", to dlaczego w demokratycznym panstwie jakim ewidentnie jest Polska posiadajaca zapis w Konstytycji RP rozdzielajacy Panstwo od KrK (inne religie sa marginalizowane w "pseudo" demokracji) narzuca sie czlowiekowi drugiego czlowieka (kaplan i wyzsi w hierarchi KrK) jako tlumacza dialogu z Bogiem?

Moze czas najwyzszy posluchac "przepowiedni" diakona Marcina Gajdy, lek. med. -> https://youtu.be/BE6PI6qB6u8 "Stawanie sie soba" i wrocic do Ruchu Droga, ktory koncentrowal sie przy ogniskach domowych nad Morzem Galilejskim i jego celem byla pomoc charytatywna czyli podzielenie sie ostatnim okruchem chleba kiedy nadal jest sie glodnym? Moze to sprawiloby, ze glowna cecha Polakow jaka jest duma plynaca z ego skruszylaby sie jak pod dlutem Michala Aniola i z bryly ego swiatu obajawilby sie obraz Polski jako ludzi w wiekszosci tolerancyjnych (perfekcja jest niemozliwa :)), ktorzy w wypowiedziach publicznych po zwrocie "kazdego czlowieka" nie czynia publicznej wystawy wlasnych slabosci i uprzedzen. AMEN :)

Grzecznosci diakona Marcina Gajdy, lek. med. "Amen, tak zgadzam sie"
https://youtu.be/8IXwsZVz22c


Ostatnio zmieniony przez Dyskurs dnia Sob 16:29, 06 Lip 2019, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 8486
Przeczytał: 63 tematy

Skąd: Little Rhody, USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 18:25, 06 Lip 2019    Temat postu:

Po linkowaniu strony zajmującej się drukowaniem dyplomów szkół wyższych wraz z "ugryzieniem" mnie i mojej Alma Mater i pytanie czy to u nas legalne, wyjaśniam w punktach w nadziei zrozumienia:

1. Nie jest legalne i osoba z charakterem moralnym ewidentnie nie zadaje sobie takiej kwestii;
2. W przypadku przedstawienia takiego falsyfikatu następuje podwójne przestępstwo fraud -> [link widoczny dla zalogowanych] tego kto ten falsyfikat okazuje i tego kto go wydał fałszując podpisy;
3. W USA od poczatku lat dziewięćdziesiątych (globalizacja i cyfryzacja) firmy używaja usług firm które specjalizują się w weryfikacji charakteru moralnego potencjalnego pracownika i kontrahenta. W tym celu weryfikuje się niekaralność, historię zdolnosci kredytowej, edukację i zatrudnienie w innych firmach. Pozwala to na odsianie potencjalnych osobnikow patologicznych z firm i środowisk akademickich, ktorych misja w swiecie jest jasno okreslona na witrynie internetowej.

U nas "Polak potrafi" nie ma racji bytu. Ostatni gang zlodzei samochodów z Polski, ktorego czlonkowie w zmowie z obsluga polskich statkow towarowych wysylali samochody ze sfalszowanymi dokumentami VIN z portu z New Jersey do portow w Polsce, został rozbity przez FBI zajmującą się przestępczością w USA która jest społecznie szkodliwa w różnych Stanach w połowie lat 80-tych ubiegłego stulecia i tysiąclecia.

U nas bycie autentycznym to bycie w swoim stanie wartości charakteru moralnego w kazdej sytuacji wszędzie. Oczywiście są osoby, które mają z tym trudności i służą osobom patologicznym w Polsce do kreślenia fresku życia w USA w oparciu o (o)bledna percepcje amerykanskiej edukacji wyższej, która według "wieści gminnej" ostatnio spadla z poziomu polskiego III LO do poziomu gimnazjum i szkoły podstawowej (szeroki rozstaw tej "glupawki", nieprawdaz :wink: ). Jak widać Steve sobie świetnie i humorystycznie radzi z publicznymi artefektami efektywnosci edukacji wyzszej odwaznych osobnikow kiedy dokonuja publicznych wystaw artefaktow wlasnego intelektu nie bedac tego swiadomym a ja tutaj, jako spec od przewodnictwa organizyacyjnego i rozwoju zasobów ludzkich, dorzucam do humorystycznego "pieca", bo jak przekazał nam
Carlton Pearson napisał:
Ignorancja w dobie Internetu jest wolnym wyborem.
Dodam, że ignorancja jest niedobrym wyborem i może szybko stać się społecznie szkodliwa.

Zycie dane nam jest przez Matke Nature raz i jesli ktos nie jest swiadomy bycia zakladnikiem wlasnego ego, to istnienie - bo trudno okreslac to zyciem - redukuje po smierci do pauzy pomiędzy dwoma datami na kosztownej marmurowej tablicy z pozłacanymi literami i zyjących wiecznie śmieci internetowych :rotfl:

Skoro juz jestesmy przy autorze cytatu i fenomenie intelektu ktory czlowiek z charakterem moralnym pielegnuje i nie tylko z powodu faktu, ze demencja rozwija sie powoli i cicho i "uwielbia" stany emocjonalnego "trzesienia ziemi" i niepokoj psychiczny, to przedstawiam wysoka poprzeczke intelektualna z poczuciem humoru (poprzeczka nie za wysoka dla mnie, bo mozemy sobie swobodnie "pogadac" i poczucie humoru mamy podobne :) )

Courtesy of Carlton Pearson "Correcting a corrupted Bible"
https://youtu.be/Cux7vSR_3Mc

Courtesy of Carlton Pearson "2000 Years of hell"
https://youtu.be/2wIqdArGD50

Carlton Pearson napisał:
Muszę powiedzieć - popatrz, mylilismy się i musimy po prostu przestać się dluzej bawić. „A co z Biblią?” Większość ludzi nawet nie wie, co znaczy słowo „Biblia”. Oczywiście wy pewnie też nie wiecie, bo tutaj nagle stało się naprawdę cicho. Co termin "biblia" znaczy? To po prostu książka. Nazywamy nasza "święta" Muzułmanie nazywają swoj Koran świętym, a Bhagavad Gita jest "święta" dla Hindusów i innych. Wszystkie są świętymi pismami. Nie wierzę, że Biblia jest natchnionym słowem Bożym, ale natchnionym słowem ludzi o Bogu, i niektóre z nich wygasły/stracily na aktualnosci.


Ostatnio zmieniony przez Dyskurs dnia Pon 18:33, 16 Wrz 2019, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 8486
Przeczytał: 63 tematy

Skąd: Little Rhody, USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 19:06, 06 Lip 2019    Temat postu:

Na krzykniku nasz forumowy
mjr Krowa napisał:
Piękno jest krótkotrwale; gdy dochodzi do dojrzałości natychmiast się starzeje.
ma na mysli piekno zewnetrzne organizmu ludzkiego w okresie archetypu atlety czyli od mniej wiecej wieku nastoletniego do 25 lat.

Niestety niektorzy czlonkowie gatunku ludzkiego "zacinaja" sie w tym archetypie tworzac w swojej znekanej psychice stan nerwicy lekowej i pogarde drugiego czlowieka z powodu bycia nizszym wzrostem, posiadajacego 4 cm wiecej w obwodzie bioder (sprawa dyskusyjna bez zmierzenia ale who cares/kogo to obchodzi). Utrzymywanie w sobie niskiego energetycznie uczucia pogardy dla drugiego czlowieka postarza wykladniczo z powodu kinezjologicznej natury anatomii ludzkiej. Stad po przekroczeniu wieku 35 lat u kobiety i mezczyzny i rozpoczeciu - u kobiety zauwazalnego spadku estrogenu i niestalosc progesteronu, ktory spada do zera w wieku 50-52 lat - a u mezczyzny zauwazalny spadek testosteronu, uczucie pogardy dla drugiego czlowieka "wypisane" jest na twarzy przez szybsze starzenie sie skory oraz grymasy zamiast usmiechu, ktory jest najcenniejszym klejnotem ludzkim i nie nalezy go chowac do puzderka z bizuteria.

Teraz jako osoba ambidextrous czyli bedaca w stanie poslugiwac sie prawa i lewa reka, mimo indoktrynacji polskiej kultury narodowej i nacisku aby nie byc "mankutem", a tym samym przez stosowanie najnowszych zdobyczy neuronauki szybko tworzaca nowe polaczenia neuronowe pomiedzy polkulami mozgu scisla i artystyczna intonuje piosenke Stp. Anny Jantar w Jej wykonaniu i Jej corki Natalii Kukulskiej aby zwiastowac przyszlosc, ktora obecnie tworze i nie omieszkam sie publicznie ze spolecznsocia globalna podzielic :)

Nie wiem czy pisalam, ale u nas ogolnie wiadomo, ze osoby artystycznie uzdolnione przez wspolczucie maja mozliwosc odczuwania zmian spolecznych przed innymi zabieganymi intelektualnie w stanie "sie mi mysli". Konstruktywne zmiany w milosci moralnej tworze ze wspolczuciem i wartoscia dodana dla globalnej Ludzkosci.

Uprzejmosci Stp. Anny Jantar "Nic nie moze wiedznie trwac"
https://youtu.be/IM9PEspQdgk

Uprzejmosci Natalii Kululskiej i Budki Suflera "Nic nie moze wiecznie trwac"
https://youtu.be/cEece910T5Q

Michal Aniol twierdzil, ze aby stworzyc rzezbe potrzebuje tylko odlupac zbyteczny kamien. Aby "wyrzezbic" czlowieka z charakterm moralnym potrzeba odlupac skorupe ego. :wink: :)

Odrobina refleksji, bo uwielbiam te piosenke -> uprzejmosci grupy Raz Dwa Trzy i Kingi Preis "Pod niebem pelnym cudow"
https://youtu.be/6rAJWFICkQc


Ostatnio zmieniony przez Dyskurs dnia Sob 19:24, 06 Lip 2019, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 8486
Przeczytał: 63 tematy

Skąd: Little Rhody, USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 1:22, 07 Lip 2019    Temat postu:W naszym pierwszym i jednorodzinnym domu (drugim byla szeregowka) mielismy ,98 h czyli nie byl to teren wystarczajacy aby klasyfikowac sie jako gospodarstwo rolne. Pamietam maialam 10 lat kiedy wiosna 1971 roku Dziadziu podsiewal u nas trawe. Po skonczeniu tej czynnosci wzial prysznic, przebral sie w garnitur, i Tatus odwiozl Go na stacje kolejowa na pospieszny pociag do Warszawy. Z lotniska Okecie, Dziadziu z paszportami polskim i amerykanskim wsiadl do samolotu by wrocic do Ojczyzny po 64 latach mieszkania w Polsce w 4 roznych systemach - zaboru galicyjskiego (1907 - 1918), okresu wolnej Polski (1918-1939), okupacji (1939-1945) i Polski "o ktora nie walczyl" tylko o tym publicznie nie mowil (1945-1971). Jako spokojny, troskliwy, odpowiedzialny i usluzny Czlowiek zachowywal sie jakby to byl kolejny dzien pracy w gospodarstie. Mial 3 h pod lasem z glebami czarnoziem. Nasze ,98 h bylo wianem Mamy obok miejsca gdzie w trakcie WWI spalil sie Dziadzia Rodzinny dom wraz z wieloma domami w wiosce. Ile musial odczuwac emocji wracajac do Ojczyzny, ktora kochal i pamietal, bo przyjechal do Polski jako 4-letni Chlopiec. Kiedy zmarl we wrzesniu 1984 roku i Jego prochy spoczely na cmentarzu w Polsce, plakalam jak bobr, bo pamietalam i pamietam nadal wszystkie ciekawe historie, ktore mi opowiadal a ktore potwierdzaly w Jego rozbrajajacej skromnosci Jego milosc moralna, ktora przejawiala sie w poszanowaniu godnosci drugiegi czlowieka. I za to Dziadziu wraz z rocznica Twoich urodzin skadam Ci serdeczne podziekowanie - za wartosci ktore przekazali Ci Rodzice a ja przekazalam je Synom jako wartosci priorytetowe aby szanowac innych za bycie dobrymi ludzmi a ludziom bladzacym z zyciu wybaczac i pomagac. Kocham Cie :)
-------------------------------------------------------------------------------------
P. S. 7/7/2019 - Gdyby, jako dziecko, przyszlo mi nierozsadnie na mysl aby czynnie gardzic drugim czlowiekiem z jakiegokolwiek powodu jak dla przykladu tego czlowieka nizszy stan posiadania i wyrazic ten zamiar w prywatnosci domu Rodzinnego, ktory z powodu systemu politycznego PRL byl nasza prywatna "Oaza" w oczekiwaniu na wyjazd do USA na pobyt staly, to Tatus spojrzalby na mnie uwaznie swoimi pieknymi brazowymi oczami lekko sie usmiechajac. To byl mojego Tatusia i Najwyzszego Autorytetu sposob konstruktywnego porozumiewania sie w aspekcie braku aspektacji niekonstruktywnych socjalnie postaw behawioralnych, ktorych Rodzice nie akceptowali bo nie wspieraly Ich systemu wartosci przekazanego Im przez Ich Rodzicow i otrzymanego od Przodkow.

Pamietam jedyny raz kiedy starszy Brat wypowiedzial znienacka znany polski zwrot "k*rwa mac" do mlodszego Brata w innym pokoju. Tatus ze swojego gabinetu pojawil sie blyskawicznie i na Brata uwaznie spojrzal a Brat zmienil sie w przyslowiowy "slup soli" i juz nigdy nie uzywal jezyka marginesu spolecznego w naszych 2 Domach Rodzinnych lub w miejscach prywatnych poza domem lub publicznych gdzie przebywal z Nami lub innymi czlonkami dalszej Rodziny lub ze znajomymi naszej Rodziny. Czy posluzyl sie tym zwrotem ponownie w miejscach prywatnych osob nam nieznanych czy w miejscach publicznych bez naszej obecnosci czy znajomych Rodziny nie wiem. Wiem, ze nie uzywa takiego slownictwa ani w jezyku polskim ani angielskim. Wartosci amerykanskiej edukacji wyzszej o ktorej mial interesujaca opinie na poczatku pobytu w USA w roku 1984 zwerifikowala Jego mlodsza Corka - magister globalnego zdrowia publicznego. Jest dumny z serca Jej osiagnieciami jak i wynikami w szkole Prawnukow mieszkajacych w kraju Europy ale nie w Polsce.

"Czym skorupka za mlodu nasiaknie, tym na starosc traci."

Niedawno osoba o niskiej intencji wyrazila sie publicznie na innym forum w jezyku polskim, iz pochodze z "patologicznej rodziny" cytujac bez mojej autoryzacji moj wpis o moim humorystycznym doswiadczeniu w domu Siostry ze stluczeniem polskiego swiecznika szklanego w trakcie gry w "Zoske" woreczkami z ziarnami gorchu. Doswiadczenie bylo tak humorystyczne, ze po stluczeniu pierwszego swiecznika, bo Zoska nie zostala zlapana przez Syna Siostry, Szwagier chcial przeniesc drugi swiecznik w bezpieczniejsze miejsce ogromengo salonu ale go w pospiechu zgniotl. Wiec nieznajac reakcji Siostry, wyszlismy na spacer. Jako zodiakalny Baran, pewnie "pogderala" troche do siebie i jak wrocilismy to juz Jej przeszlo. Szwagier zna te sciezke, bo ozenil sie z mlodsza wersja Mamy (tez zodiakalny Baran ale przez wiek zmodyfikowany bo i pamiec juz nie ta) 34 lata temu :wink:

Z radoscia w sercu zamieszczam link do uczelnii wyzszej tatusia gdzie studiowal ekonomie i prawo czyli obecnie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie a nastepnie uzyskal uprawnienia Bieglego Ksiegowego iz istnieje tam program doktorski w rozwoju zasobow ludzkich. Wlasnie odbylam 2 rozmowy - jedna przez komorke, a druga przez komorke rowniez ale z obrazem Face Time i z radoscia podzielilam sie informacja, ze wlasnie skonczylam weryfikacje dysertacji na potencjalne podwojne spacje na ktorych obecnosc uprzejmie zwrocili mi uwage Czlonkowie Komisji Dysertacyjnej a ktorych obecnosc (zlokalizowalam 2) powodowala by niepotrzebne koszty w trakcie druku oficjalnej dysertacji. Mam zamiar zakupic 2 kopie aby jedna wyslac Rodzinie Meza w Polsce. Poniewaz 2 osoby znaja jezyk angielski, wiec radosc z uwiecznienia naszego godnego nazwiska i upamietnienia imienia i nawiska Meza, ktory zainspirowal mnie do podjecia podrozy do Ph. D. rozniesie sie w Polsce po sporej okolicy, bo najpierw w gronie najblizszej Rodziny a potem dalszej, i tak dalej.

Uprzejmosci Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie "Inauguracja roku akademickiego 2018/2019 - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie"
https://youtu.be/_4MdBU9CDSg

Uprzejmosci diakona Marcina Gajdy, lek. med. "Patrzę do tyłu, uśmiecham się"
https://youtu.be/Q6pLm-AOlko

Uprzejmosci diakona Marcina Gajdy, lek. med. "Ulga"
https://youtu.be/EfoPqmBa_U4


Ostatnio zmieniony przez Dyskurs dnia Pią 15:48, 13 Wrz 2019, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Kretowisko / Blog: Dyskurs Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Strona 16 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin