Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Obudźcie się jescze nie jest a późno (III)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Kretowisko / Blog: Mirosław Galczak
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirosław Galczak
Bloger na KretowiskuDołączył: 23 Gru 2010
Posty: 365
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: stoliy księstwa Gryfitów
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 23:52, 10 Sty 2018    Temat postu: Obudźcie się jescze nie jest a późno (III)

OBUDŹCIE SIĘ JESZCZE NIE JEST ZA PÓŹNO (III)

„15. Protestuję przeciwko ignorowaniu ogromnych potrzeb służby zdrowia.”
Ulotka rozrzucona pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, 19 października 2017 r
Pan Piotr zmarł w szpitalu. Ten straszny wybór rodzaju śmierci był Jego krzykiem byśmy zaczęli obserwować, myśleć działać .

W piątek w godzinach wieczornych w Biurze Rzecznika praw pacjentów odbyło się spotkanie ministra Zdrowia Radziwiłła i Ministra Kancelarii Premiera Suskiego z przedstawicielami Lekarzy Rezydentów.
Oczywiście jak już Państwo wiedzą z mass mediów, spotkanie to nie przyniosło żadnych efektów.
Po spotkaniu pan Minister Radziwiłł oświadczył, że: „spotkanie z lekarzami rezydentami w sprawie płac nie przyniosło żadnych korzystnych efektów”. Tego rodzaju oświadczenie zostało opublikowane w TVP.
Natomiast w TV prywatnych Przewodniczący Rezydentów poinformował, że tematem rozmów nie miały być i nie były sprawy płac lekarskich. Rzecznik poinformował również, że panowie Ministrowie nie byłi kompletnie przygotowani do rozmów na inne tematy postulowane prze Rezydentów

Żądania płacowe są ostatnimi żądaniami na liście. A oto te żądania:
1.Dofinansowanie do 6,8 PKB w ciągu trzech lat.
2.Dofinansowanie do 9,p PKB w przeciągu dziesięciu lat
3.Zmniejszenie biurokracji
4.Skrócenie kolejek
5.Zwiększenie liczby pracowników medycznych
6.Poprawy warunków pracy
7.Podwyższenie wynagrodzenia.
Jak widzicie kolejnośc postulatów jest prawidłowa Podany w drugim punkcie okres dziesięciu lat może być realny pod warunkiem uczciwej jego realizacji przez Rząd, Służbę Zdrowia i Społeczeństwo.

Przypominam, że pan Minister pochodzi ze starej historycznej arystokratycznej rodziny litewko – polskiej. Arystokracji, której słusznie lub niesłusznie przypisuje się wrodzoną wysoką kulturę i honorowe postępowanie . Jak się ma do tego Jego podejście do młodszych kolegów szczególnie ciągłe publiczne podkreślanie, że im chodzi tylko o podwyższenie wynagrodzenia.
Panie Ministrze, zna Pan sentencję i jej autora: „Kłamstwo powtarzane sto razy, stale się prawdą” . Pan na starcie podrywa autorytet swym młodszym kolegom, którzy walczą o częściową poprawę służby zdrowia w Polsce.
Oczywiście, że to nie tylko Pan i PiS są winne tej zapaści polskiej służby zdrowia. Winę za to ponoszą prawie wszystkie rządy prawicowe.

Zapamiętajcie sobie wczorajszą datę 09 stycznia 20018 roku dlatego, że w tym dniu za zgodą pana Kaczyńskiego w połowie Kadencji Rządu PiS - u dokonała się częściowa zmiana tego składu.
Nie jest to absolutnie zmiana wywalczona prze tak zwaną „opozycje sejmową”.
Jest to zmiana przede wszystkim opinii naszego Rządu w opinii międzynarodowej. Jest to również element zdyscyplinowania swego środowiska politycznego.
Obiecuje wam, że ta zmianę skomentuje w jednym z następnych blogów


W ramach tej wymiany został również zdymisjonowany Minister Zdrowia pan Radziwiłł . Został zdymisjonowany za nieudolność w rozwiązaniu sporu kompetencyjnego służby zdrowia z lekarzami Rezydentami.
Na Jego miejsce powołano
Profesora Łukasza Szumowskiego urodzonego w 1972 roku który ukończył Akademię Medyczną w 1997 roku. W 2002 roku doktoryzowała się a a 2010habilitował. W 2019 roku Prezydent Duda mianował Go profesorem. Podobno człowiek wicepremiera Jarosława Gowina, był dotychczas jego zastępcą w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Z wykształcenia jest kardiologiem — wcześniej kierował jedną z klinik w Instytucie Kardiologii w Warszawie.
Jest dość młodym człowiekiem (nie wiele starszy od lekarzy Rezydentów). Bardzo młodym profesorem i naukowcem .Myślę , że na (+) trzeba zaliczyć to, że nie jest skażony zarządzaniem.
Myślę, że pan Minister napotka na bardzo duże trudności w związku z podpisaniem Deklaracji Wiary. W swojej dotychczasowej pracy i działalności nie spotykał się z koniecznością podejmowania decyzji związanej z tą Deklaracją.
Pan Minister powinien zdawać sobie sprawę i pamiętać, że jest to problem bardzo delikatny, bolesny a jednocześnie ogromnie konfliktogenny.

Panie Ministrze !
Pisze to do Pana 85 – cio letni obywatel III RP świadek i uczestnik tego co się działo w naszym i z naszym Krajem. Pisze do Pana od kilkunastu lat stały pacjent służby zdrowia Panu podległej. Pacjent popierający w pełni i w tej kolejności wymienione na wstępie postulaty lekarzy rezydentów a dotyczące również pielęgniarki, salowe i nas Ich podopiecznych.
Czy ten protest lest „buntem” lekarzy przeciwko państwu (jak to określił minister Radziwiłł) ? Nie ! Była to próba pokazania bezradności Państwa . Była to diagnoza (określając terminami kardiologicznym) niewydolność serca wynikająca z niedokrwienia.

Panie Ministrze !
Te kilka cyfr które znalazłem w Internecie dla swych Przyjaciółek i Przyjaciół a mych czytelniczek i czytelników są dla nas pacjentów przerażające.
Jestem przekonany, że dane wynikające z raportów lezacych na Pana biurku są bardziej przerażające szczególnie dla Pana jako Lekarze i jako Ministra.\
 W ramach międzynarodowych umów dla województw nad granicznych polsko niemieckich kilka razy uczestniczyłem w zabiegach i leczeniach szpitalnych q małym miescie powiatowym w Niemczech. Jest ogromna różnica szczególnie w nowoczesnym wyposażeniu i organizacji pracy. Nasze Kliniki Akademickie są w porównaniu do tego szpitala w tyle
Jedna czwarta zatrudnionych tam lekarzy i pielęgniarek to Polacy tam mieszkający. Właśnie znalazłem informacje , że koszt wykształcenia akademickiego medycznego wynosi poł miliona złotych . Z tej informacji wynikało, że studnio 25% młodych lekarzy opuszcza Polske. Czy jesteśmy aż tak bogaci by dopłacać pół miliona państwu zatrudniającemu absolwentów naszych uczelni a u nas brak jest lekarzy
> Polska jest krajem o największej grupie ludzi starzejących się w Europie.
Dla czego nie kształcimy lekarzy geriatrów
> Dla czego zlikwidowaliśmy służbę medyczną dla młodzieży w szkolnictwie
Podstawowym i gimnazjalnym. Gdzie ich opieka stomatologiczna
 Dla czego mamy najmniejszą liczbę lekarzy w Unii., Posiadamy 233
Lekarzy na 100 tys. Mieszkańców. W Unii jest średnio 356 lekarzy
Na 199 tys. Mieszkańców. Upokarzające dla nas p Państwa jest po, że
Dochodzi do zamykania szpitali ze względu na braki kadrowe.
Czy nie stać nas na zwiększenie z 4,5% na 6% dochodu
narodowego na służbę zdrowia. Czy nie można zmniejszyć
administracji począwszy od Ministerstwa .
Panie Ministrze !
Bardzo Pana proszę o nie branie przykładu ze swych poprzedników i nie przeciąganie już naprężonej liiny.

Zwracanm się do Was moje Przyjaciółki i Przyjaciele a jednocześnie czytelnicy o zaznaczenie swego poparcia dla tegol listu otwartego do Ministra Zdrowia., Możecie go również przekazać na innych blogach i forach

Serdecznie Was pozdrawiam Mirek
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luzik
Bloger na KretowiskuDołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 7765
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Polska
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 23:24, 12 Sty 2018    Temat postu:

Jest juz za pozno. To wlasnie uzmyslowila mi ostatnio tak zwana opozycja
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 3:13, 13 Sty 2018    Temat postu:

Galczak usuń francę, nie możemy pozwolić sobie na to, aby nam chamy bruździły w demokratycznym porządku demokratycznej niezawisłości wolności naszych niezawisłych sądów i lekarzy naszych myjących naczynia w Irlandii.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirosław Galczak
Bloger na KretowiskuDołączył: 23 Gru 2010
Posty: 365
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: stoliy księstwa Gryfitów
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 12:07, 13 Sty 2018    Temat postu:

Madame Luzik !
Dla mnie to rzeczywiście jest za późno, ale dla Ciebie i twojego syna nie powinno być za póxno
Postaram się (tak jak obiecałem ) w najbliższy m czasie skomentować aktualną sytuację.
Wiesz ? Gdybym ja miał teraz głosować to nie miał bym na kogo.
Skompromitowały się wszystkie partie i dalej będą się kompromitować
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
janek maślanka
Gość


PostWysłany: Sob 12:16, 13 Sty 2018    Temat postu:

Mirosław Galczak napisał:
Madame Luzik !
Dla mnie to rzeczywiście jest za późno, ale dla Ciebie i twojego syna nie powinno być za póxnoJa wiedziałem że ty jesteś skurwysynem i się na skurwysyństwo powołasz. Chciałbyś głosować na coś nieskurwysyńskiego, a twoje skurwysyństwo nie znajduje w wyobraźni czegoś nieskurwysyńskiego.

Masz syna skurwysyna? Jak nie masz to dobrze. Przynajmniej jedno skurwysyństwo wreszcie się skończy. Ze słowami na ustach "Madame kurwa mać" giń.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirosław -Galczak
Gość


PostWysłany: Sob 12:17, 13 Sty 2018    Temat postu:

janek maślanka napisał:
Mirosław Galczak napisał:
Madame Luzik !
Dla mnie to rzeczywiście jest za późno, ale dla Ciebie i twojego syna nie powinno być za póxnoJa wiedziałem że ty jesteś skurwysynem i się na skurwysyństwo powołasz. Chciałbyś głosować na coś nieskurwysyńskiego, a twoje skurwysyństwo nie znajduje w wyobraźni czegoś nieskurwysyńskiego.

Masz syna skurwysyna? Jak nie masz to dobrze. Przynajmniej jedno skurwysyństwo wreszcie się skończy. Ze słowami na ustach "Madame kurwa mać" giń.


To napisałem ja, Mirosław Galczak
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 3:07, 15 Sty 2018    Temat postu: Re: Obudźcie się jescze nie jest a późno (III)

Mirosław Galczak napisał:
koszt wykształcenia akademickiego medycznego wynosi poł miliona złotych . Z tej informacji wynikało, że studnio 25% młodych lekarzy opuszcza Polske. Czy jesteśmy aż tak bogaci by dopłacać pół miliona państwu zatrudniającemu absolwentów naszych uczelni a u nas brak jest lekarzy

Rozwiązanie jest proste, studenci na zachodzie biorą kredyt na opłacenie studiów i spłacają do 50-go roku życia. wystarczy każdego studenta zobowiązać notarialnie, że albo pracuje w Polsce i państwo refinansuje mu kredyt, albo pracuje u obcych i spłaca kredyt polskiemu państwu. Ale to byłoby nie w smak wolnemu światu demokracji, wielki byłby to uszczerbek finansowy dla humanizmu, no i nie zgodziłby się Galczak, Galczak nie tylko po pół miliona rozda elicie, ale i da pensje pięciokrotnie większe od pensji polskiego chama, bo niczego Galczak na świecie tak nienawidzi, jak polskich chamów.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Kretowisko / Blog: Mirosław Galczak Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin