Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kulturalna prośba o nowe więzienie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Kawiarnia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Śro 0:03, 27 Wrz 2006    Temat postu:

wuju mj poprzedni post był złosliwy :cry: , nie jesteś obłąkany ... ale chłopie wyluzuj trochę, daj sobie spokój z tzw. kulturą lub stosuj ją do siebie jesli w nia wierzysz ...

:pidu:

pozdr.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 1:21, 27 Wrz 2006    Temat postu:

:pidu:

Powtorze: stosuje sie do zasad, ktore umiescilem w Regulaminie. Umiescilem je tam dlatego, ze bez nich nie jest mozliwa racjonalna dyskusja. Pokazuje to nie tylko moje osobiste wieloletnie doswiadczenie w internetowych (i nie tylko) dyskusjach, ale i zwykle spojrzenie na to, co dzieje sie w polityce.

Nawiasem mowiac, zasada nieatakowania osoby jest podstawa dyskusji naukowych. Zdarzaja sie naukowcy, ktorzy jej nie przestrzegaja; ich wystapienia na konferencjach naukowych staja sie zenujace dla sluchaczy, jesli zdarza im sie te zasade zlamac. Natomiast do publikacji w szanujacym sie czasopismie naukowym nie zostanie przyjeta zadna praca, ktoa zawiera jakis atak na osobe.

W sumie zasada jest prosta: mowmy do siebie tak, jak mowilibysmy podczas oficjalnej, publicznej dyskusji na konferencji naukowej z udzialem noblistow. No, powiedzmy, znajomych noblistow majacych poczucie humoru :D

Gosciu drogi, jesli zauwazysz gdzies w jakiejs mojej wypowiedzi atak na osobe, to prosze zwroc mi na to uwage.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro 7:47, 27 Wrz 2006    Temat postu:

A ja chyba, jednak nie miałem racji co do tożsamości jednego z gości, więc zainteresowanych przepraszam...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość który mówi Ni




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 622
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro 11:28, 27 Wrz 2006    Temat postu:

wujzboj napisał:
Mowiac krotko: szanowni Panstwo chcieliby miec dzial Sfini, w ktorym antywuje moglyby wypisywac dowolnie fantazje o wuju i jego pogladach w taki sposob, zeby przypadkowy czytelnik uznal je za prawde myslac, ze wuj jest nimi zniszczony i dlatego milczy :mrgreen: Nie ma lekko, moi drodzy. Powod nieczytania musi byc podany jasno i niedwuznacznie: chodzi o ataki osobiste.

Ja rozumiem, ze nikt nie chce tego firmowac, ale Szanowna Opozycja chcialaby swobodnie podzialac w taki sposob :D


Komętaż

Wujek, może byś przestał tak kurczowo dbać o swój imydź w oczach "przypadkowego czytelnika", któren też swój rozum ma.

Dlaczego też z góry zakładasz, że w tym dziale miałyby być wyłącznie jakieś bluzgi pod twoim adresem i inne "ataki osobiste"? Po prostu nie obowiązywałoby tam wujkowe pojęcie "ataku osobistego", a co za tym idzie byłaby swobodna możliwość demaskowania różnych trików i zagrań Wujka, która to działalność demaskacyjna obecnie dość często podciągana jest właśnie pod ataki osobiste i "brak kultury".

Najpierw prowokujesz ludzi jak Materac Zidana, a potem się skarżysz, że dostajesz nieregulaminowo z bańki. Raz takie zagranie da się wtyrzymać, ale ty zrobiłeś z tego metodę.

Teraz przyznajesz, że rozumiesz, czemu nikt nie chce firmować działu, w którym niby nie obowiązuje regulamin forum, ale który Wujek programowo z góry lekceważy WŁAŚNIE DLATEGO, że nie obowiązuje tam ściśle regulamin forum. Czemu więc wcześniej strugałeś wariata i sugerowałeś, że przyczyną braku kandydatów na moda jest tchórzliwość twoich przeciwników? Czy to nie podpada pod "atak osobisty"?

Napisz Wujek jasno, że masz zamiar dyskutować wyłącznie na swoich warunkach, to znaczy takich, w których ty orzekasz, co jest merytoryczne, racjonalne i kulturalne, a co jest ohydnym "atakiem osobistym". Bo jak na razie zapowiedź w tytule tego forum, że

Cytat:
regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii


budzi we mnie tylko śmiech pusty.

Na konkretnym przykładzie pokażę, na czym polegają twoje metody, w temacie o kapusiu Czajkowskim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Kawiarnia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin