Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dlaczego Bóg stworzył ziemię ?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Katolicyzm
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafal3006
Opiekun Forum Kubusia



Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 32228
Przeczytał: 33 tematy

Skąd: z innego Wszechświata
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 18:50, 07 Lip 2006    Temat postu: Dlaczego Bóg stworzył ziemię ?

filippiarz napisał:

Rafał, robisz się zbyt cyniczny! :?
Biblia nie jest kroniką historyczną ani literaturą faktu.
Nauka nie jest wymysłem szatana aby obalić treść Biblii.
Nauka i Biblia nie są wrogami, jedno pozwala lepiej poznać i docenić drugie...
Przecież Adam i Ewa żyli w Raju, a nie na Ziemi. Nie wiemy co to jest Raj ale można sobie pogdybać: 'platonicze', doskonałe byty niezależne od ziemskiej materii? Równoległy wszechświat?

Ja tylko logicznie myślę. Zatem wynika z tego że Raj nie mógł istnieć na ziemi którą znamy - to chyba jest dla wszystkich absolutnie oczywiste.

Czym jest zatem ziemia - może piekłem innego świata, skoro trafili tu Adam i Ewa wypedzeni z Raju ?

Jeśli tak, to dla mnie to piekło jest piękne, cieszę się ze wspaniałego piekła jakie Bóg przygotował swoim grzesznikom, nawet byłbym skłonny w takim piekle rodzić sie i umierać w nieskończoność.

Czy ktoś jest innego zdania, czy ktoś uważa że nasza ziemia nie jest wspaniała ? :)

Dlaczego Bóg stworzył Ziemię ?

Przyjmijmy punkt odniesienia religii monoteistycznych, który zakłada że gdy nasz Wszechświat się "wypali" to już nigdy nic podobnego nie powstanie, nastąpi Sąd Ostateczny i wszyscy którzy żyli na ziemi "powstaną z martwych" i będą żyć wiecznie.

Będą żyć wiecznie, czyli będą nieśmiertelni, a nieśmiertelność wyklucza rozmnażanie się nieśmiertelnych, bo kazde niebo pękłoby w szwach od nieśmiertelności w skończonym czasie !

Warunkiem koniecznym powstawania nowego życia jest śmiertelność !

Nieśmiertelni nie mogą się rozmnażać ! :)

Być może zatem Bóg stworzył ziemię na krótki okres czasu w skali wieczności, załużmy 50mld lat, aby przybyło mu trochę nieśmiertelnych poddanych, bo samotność plus nieśmiertelność to musi być piekło :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafal3006
Opiekun Forum Kubusia



Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 32228
Przeczytał: 33 tematy

Skąd: z innego Wszechświata
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 19:20, 07 Lip 2006    Temat postu:

Wydaje mi się, że to bardzo ciekawy temat - ciekawe co o tym mysla u Zbuja :D

rafal3006 napisał:
Kamyk napisał:

Cytat:
samotność plus nieśmiertelność to musi być piekło

Dla człowieka - z pewnością
Dla Boga - niekoniecznie

Może i niekoniecznie, ale chyba przyjemniej z kimś "porozmawiać, pograć w karty, iść na piwo" .... bo przecież w niebie kazdy nieśmiertelny będzie mógł wreszcie zobaczyć Boga, czyz nie ?

Kamyk napisał:

rafal3006 napisał:

Warunkiem koniecznym powstawania nowego życia jest śmiertelność !
Nieśmiertelni nie mogą się rozmnażać ! Uśmiech...

A to skąd takie twierdzenia? Fakt, byłoby to dość uciążliwe - ale nie niemożliwe...

Kamyku to niemożliwe, bo nowy nieśmiertelny musiałby powstać od razu w sposób ostateczny (brak wieku dzieciecego, dorastania, starości) - nudne by to było i bez sensu.
W wieczności powstałoby wówczas nieskończenie wielu nieśmiertelnych !

A wiesz co to znaczy nieskończenie wielu ?
To byłoby po prostu bez sensu.

Kamyk napisał:

rafal3006 napisał:

Dlaczego Bóg stworzył Ziemię ?

Z miłości :)


Ale to jest sprzeczne z tym co napisał Filipiarz: :)

Przecież Adam i Ewa żyli w Raju, a nie na Ziemi. Nie wiemy co to jest Raj ale można sobie pogdybać: 'platonicze', doskonałe byty niezależne od ziemskiej materii? Równoległy wszechświat?

Bo wynika z tego niezbicie, że Ziemia jest piekłem innego świata - RAJU !

Przecież Bóg wygnał Adama i Ewę z Raju na Ziemię za nieposłuszeństwo wobec niego ! ......

Kamyk napisał:

Własnie, tak naprawde to możemy sobie gdybać "A czemu Bóg zrobił to, a czemu urządził tak a nie inaczej..." bla bla bla. Po co? Nie zrozumiemy zamiarów Boga. Nie nam znać Jego plany.


Nic nie musimy Kamyku gdybać, wszystko co zrobił Bóg jest wspaniałe - nasza Ziemia, narodziny i śmierć, cierpienie i zdrowie, dobro i zło, prawda i fałsz ... bo każde z tych pojęć nie może istnieć bez swojej przeciwności ... bo np. brak zła wyklucza poznanie dobra, gdyż zniknie punkt odniesienia :)

No napisał:
rafal3006 napisał:
bo np. brak zła wyklucza poznanie dobra, gdyż zniknie punkt odniesienia

A do czego ci to "poznanie dobra"?


Chocby do tego żebyś Ty mógł istnieć i mógł to zdanie napisać :D

... bez kompletu tych pojęć nasz świat nie mógłby istnieć !

Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
REGMEN




Dołączył: 09 Gru 2005
Posty: 402
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob 1:07, 08 Lip 2006    Temat postu:

Rafal3006 napisał
Cytat:
Będą żyć wiecznie, czyli będą nieśmiertelni, a nieśmiertelność wyklucza rozmnażanie się nieśmiertelnych, bo kazde niebo pękłoby w szwach od nieśmiertelności w skończonym czasie !


Powiedz mi skąd masz tę wiedzę?
Rafal3006 znasz to (Bóg z Boga Światłość ze Światłości Bóg Prawdziwy z Boga Prawdziwego...) I co zaskoczony? :think:
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafal3006
Opiekun Forum Kubusia



Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 32228
Przeczytał: 33 tematy

Skąd: z innego Wszechświata
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 9:05, 08 Lip 2006    Temat postu:

Wiedza ? Z logicznego myślenia ...

Nieśmiertelni nie mogą tworzyć kolejnych niesmiertelnych bo w wieczności będzie nieskończenie wielu nieśmiertelnych :shock:

Jak na razie w niebie urzęduje samotny Bóg - dopiero po sądzie ostatecznym ludzie zobaczą Boga na własne oczy i być może wtedy okaże się np. , że wszyscy jesteśmy Bogami ....

Samotność plus nieśmiertelność to piekło ! :shock:

Nieśmiertelność to też zresztą piekło :shock: ... i może ziemia to ucieczka dla nieśmiertelnych pragnących choć na chwilę wyrwać sie z piekła nieśmiertelności ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agnostyk




Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 108
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kielce

PostWysłany: Pon 9:21, 10 Lip 2006    Temat postu:

Niesmiertelny to jest NIEBYT czyli to co się z nami stanie jak wreszcie wyzwolimy się z iluzji wiecznego trwania :wink:

Psy i koty gdyby mówiły też zapewne by nam wmawiały nieśmiertelność własnej duszy :mrgreen: w rzeczywistości wszyscy sobie smacznie spać bedziemy choć może to być przykre, niesprawiedliwe a dla niektórych nawet bez sensu.

Zdrówko
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pipokze




Dołączył: 09 Sty 2006
Posty: 391
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 10:39, 10 Lip 2006    Temat postu:

agnostyk napisał:
Psy i koty gdyby mówiły też zapewne by nam wmawiały nieśmiertelność własnej duszy :mrgreen: w rzeczywistości wszyscy sobie smacznie spać bedziemy choć może to być przykre, niesprawiedliwe a dla niektórych nawet bez sensu.


  From too much love of living,
    From hope and fear set free,
  We thank with brief thanksgiving
    Whatever gods may be
  That no life lives for ever;
  That dead men rise up never;
  That even the weariest river
    Winds somewhere safe to sea.

  Then star nor sun shall waken,
    Nor any change of light:
  Nor sound of waters shaken,
    Nor any sound or sight:
  Nor wintry leaves nor vernal,
  Nor days nor things diurnal;
  Only the sleep eternal
    In an eternal night.

 -- A.C.Swinburne, The Garden of Proserpine
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agnostyk




Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 108
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kielce

PostWysłany: Pon 10:49, 10 Lip 2006    Temat postu:

Ano - wieczny sen snem sprawiedliwego...

Umarli nie zmartwychwstają choć niektórzy utrzymują inaczej :wink:
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 23:42, 10 Lip 2006    Temat postu:

Tak lubia wierzyc ci, co sie boja siebie samych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agnostyk




Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 108
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kielce

PostWysłany: Wto 7:24, 11 Lip 2006    Temat postu:

Ciekawa teoria ale raczej blizej jej do psychologicznego przeniesienia niż prawdy ;P
Dla mnie też to jest w jakimś sensie smutne że wszystko kończy się tutaj na ziemi ale tak jak nie polemizuje z teorią grawitacji tak też nie polemizuję z dead can't dance :wink:

ZDrówko
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 9:01, 11 Lip 2006    Temat postu:

Masz wiec dowod na to, ze wszystko konczy sie tu na Ziemi, [agnostyku? Chocby taki czyniacy te teorie chocby o kwant prawdopodobienstwa bardziej wiarygodna od przeciwnej?

Przedstaw wiec go. Ale w osobnym watku, prosze (tu jest to poniekad offtop); tu podaj natomiast link.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agnostyk




Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 108
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kielce

PostWysłany: Wto 9:14, 11 Lip 2006    Temat postu:

Nie mam zadnych dowodów poza takowym, ze jeszcze nikt nie zmartwychwstał (ten jeden przypadek jest jak na razie bardziej przypadkiem mitycznym niż naukowo udowodnionym) - tak samo jak biblijne powstawanie umarłych z grobu by stworzyć z nich armię (jest taki fragment w ST - swoją drogą motyw czesto wykorzystywany w literaturze fantasy :D :wink: )

Tak jak mówię, może i fajnie byłoby jeszcze pozyć po zjedzeniu przez robaki ale moje chcenie nie ma tutaj nic do rzeczy ani nie ma wielkiego znaczenia. Fakty sa takie, ze jak ktoś umarł to na amen. Nie stwierdzono jeszcze przypadków przeciwnych poza tymi odległymi z zamierzchłej przeszłości gdzie ludzie byli dość rozfanatyzowani i w większości karmieni legendami i mitami. Byli nawet tacy co popłynęli do hadesu i stamtad wrócili... i zrobili to dużo wczesniej niż Jezus, który był też w hadesie (lub piekle jak kto woli) i podobno nawet stamtąd wrócił.
Oczywiscie, że nasz umysł protestuje przeciw odejsciu najblizszych lub ich bezsensownych smierci ale to jest taki sam bunt jak to ze ktoś urodził się biedny a nie bogaty i w Afryce a nie w USA. Może to i niesprawiedliwe ale co z tego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 23:11, 14 Lip 2006    Temat postu:

A czy mial ktos zmartwychwstac? (Poza Jezusem; o dowodach na jego zmartwychwstanie pogadaj najpepiej z Drizztem jak wroci z urlopu; to jeden z jego ulubionych tematow).

Wypadnie ci raczej udowodnic, ze smierc ciala jest rownowazna smierci swiadomosci. Zacznijmy moze od klasycznego pytania: czy potrafisz udowodnic, ze wuj (albo twoja ciotka, obojetne) posiada swiadomosc?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Myszeńka




Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 31
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Znikąd

PostWysłany: Śro 11:56, 06 Wrz 2006    Temat postu: Re: Dlaczego Bóg stworzył ziemię ?

Czy ktoś jest innego zdania, czy ktoś uważa że nasza ziemia nie jest wspaniała ? :)


Ja. Dla mnie ostatnio jest coraz mniej wspaniała. NIE JEST WSPANIAłA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 23:29, 09 Wrz 2006    Temat postu:

Gdyby ziemia byla wspaniala, to by znaczylo, ze to niebo :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość który mówi Ni




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 622
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 11:58, 28 Wrz 2006    Temat postu:

wujzboj napisał:
Zacznijmy moze od klasycznego pytania: czy potrafisz udowodnic, ze wuj (albo twoja ciotka, obojetne) posiada swiadomosc?


Dziędobry Wujek,

nie wiem na czym polegał tutaj twój haczyk w tym pytaniu, ale ja potrafię udowodnić, że muj wój posiada świadomość. Wystarczy mnie mianowicie zauważyć, że potrafi wykonywać wykonywać wszystkie te typy czynności, do których wykonywania ja sam używam świadomości. Z grubsza chodzi o czynności wymagające rozumienia. Na przykład muj wój potrafi streścić Pana Wołodyjowskiego w pięć minut, albo jakąś parozdaniową historyjkę rozwinąć w długą opowieść. Jak wiadomo boty mają z tym kłopoty :-) No więc jak na dzisiejsze czasy taki test jest wystarczający. Kto to potrafi, ten ma świadomość, czyli zdolność do podejmowania procesów wymagających świadomości, tak samo jak ten, kto potrafi zjeść, strawić i wydalić, ten ma "trawienność", czyli zdolność do podejmowania procesów wymagających trawienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 19:11, 29 Wrz 2006    Temat postu:

Udowodnisz w ten sposob, ze twoj wuj przetwarza informacje.

Nie ma zadnego powodu, by czynnosc streszczania Pana Wolodyjowskiego byla powiazana ze swiadomoscia tej czynnosci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość który mówi Ni




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 622
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 21:02, 29 Wrz 2006    Temat postu:

wujzboj napisał:
Udowodnisz w ten sposob, ze twoj wuj przetwarza informacje.

Nie ma zadnego powodu, by czynnosc streszczania Pana Wolodyjowskiego byla powiazana ze swiadomoscia tej czynnosci.


Ale też nie ma żadnego powodu, by wątpić w świadomość kogoś, kto potrafi robić takie streszczenia. Natomiast jeśli ktoś mi podaje tylko wynik dodawania liczby czy innego przetwarzania informacji w tym stylu to jest to rzeczywiście za mało, bo coś takiego potrafią robić i maszyny. W praktyce świadomość jest właśnie szczególnym typem przetwarzania informacji, bo tylko do tych informacji mamy dostęp, a o tym, czym jest świadomość "sama w sobie" czy jakoś tak, to można opowiadać cuda-niewidy do rana i w praktyce znaczenia nie ma to żadnego.

Jeśli natomiast Wujek upierasz się, że poza informacjami i ich przetwarzaniem jest coś jeszcze do czego można się odwołać, to znaczy, że pogrywasz nie fair, bo przy takim rozumieniu świadomości jako czyjegoś przeżycia, to twoja prośba o udowodnienie posiadania świadomości była prośbą o udowodnienie czegoś z założenia nieudowadnialnego. To zupełnie tak samo jak z innymi przeżyciami. Możesz na podstawie pewnych informacji wnioskować, że mam do ciebie uczucia niechęci, ale udowodnić tego nie udowodnisz, bo pojęcie dowodu poza te informacje nie sięga. Możesz tylko powiedzieć, że na ile można wnioskować z moich słów i zachowań to czuję do ciebie niechęć. I mój dowód jest oczywiście tego samego rodzaju: na ile można wnioskować z pewnego rodzaju przetwarzania informacji, które potrafi robić mój wujek i ja, to obaj mamy to, co się od "wewnątrz" przeżywa jako świadomość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 22:38, 29 Wrz 2006    Temat postu:

Jedynym powodem, by w te swiadomosc nie watpic, jest twoja chec, by zyc w swiecie, w ktorym masz do czynienia z innymi swiadomosciami. Nie istnieje rozumowanie prowadzace w prawidlowy sposob od obserwacji "ja swiadomie strescilem Ogniem i Mieczem" i "wuj strescil ogniem i mieczem" do "wuj swiadomie strescil ogniem i mieczem".
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość który mówi Ni




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 622
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 23:22, 29 Wrz 2006    Temat postu:

wujzboj napisał:
Nie istnieje rozumowanie prowadzace w prawidlowy sposob od obserwacji "ja swiadomie strescilem Ogniem i Mieczem" i "wuj strescil ogniem i mieczem" do "wuj swiadomie strescil ogniem i mieczem".


Przy takim posługiwaniu się słowem świadomość, jakie podałem wyżej - istnieje, bo posiadanie świadomości to tyle co posiadanie (między innymi) umiejętności streszczania grubych powieści. Kto ma te umiejętności ten ma świadomość i już. Podobnie jak ktoś pięknie śpiewa to = że posiada talent śpiewaczy. Świadomość jest po prostu talentem do pewnego specyficznego przetwarzania danych. A jak Wujek wiesz, czym świadomość jest "sama w sobie" to wal śmiało, tylko nie zapomnij dodać skąd to wiesz i udowodnić, że temu twojemu wiedzeniu cokolwiek odpowiada w rzeczywistości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 23:28, 29 Wrz 2006    Temat postu:

Swiadomosc, o ktorej mowisz, to nie jest ta swiadomosc, ktora czyni czlowieka czlowiekiem. Taka swiadomosc jest czlowiekowi potrzebna jak rece i nogi, nie czyni ona czlowieka, podobnie jak rece i nogi czlowieka nie czynia. Obiekt moze miec taka swiadomosc i byc nieczulym automatem. Podobnie jak moze miec rece i nogi i byc nieczulym automatem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość który mówi Ni




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 622
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 23:44, 29 Wrz 2006    Temat postu:

Skąd wiadomo, że człowiek w sensie jednostki biologicznej nie może czasem być nieczułym automatem? I dlaczego akurat jakaś tajemnicza świadomość, która nie sprowadza się do pewnej umiejętności przetwarzania danych miałaby robić z człowieka człowieka? I może zdarź wreszcie co to za świadomość "która czyni człowieka człowiekiem" i wyjaśnij przy okazji to znaczy to czynienie człowieka człowiekiem przez świadomość, bo ja nie całkiem kumam.

A tak w ogóle to proszę o przykład obiektu, który potrafi streszczać grube dzieła literackie i jest nieczułym automatem. Oczywiście razez z dowodem, skąd wiadomo, że jest nieczuły i że jest automatem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 23:56, 29 Wrz 2006    Temat postu:

Moze czlowiek i jest nieczulym automatem. Skad ja moge wiedziec, czy ktokolwiek poza mna cokolwiek CZUJE? Widze tylko jego zachowanie, a nie jego odczucia.

Przykladem, o ktory prosisz, mozesz byc wiec dla kazdego na przyklad ty. Zakladajac zas, ze jestes jednak swiadomy siebie, moge powiedziec, ze z twojego punktu widzenia przykladem takim moze byc dla ciebie kazdy poza toba...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mat




Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 2977
Przeczytał: 7 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 1:10, 12 Sty 2008    Temat postu: Re: Dlaczego Bóg stworzył ziemię ?

rafal3006 napisał:
Czy ktoś jest innego zdania, czy ktoś uważa że nasza ziemia nie jest wspaniała ?


Czy ty sie tez zachwycasz takimi cudami stworzonymi przez twojego boga, jak np.:
- pluskwy,
- karaluchy,
- wszy lonowe,
- tasiemce,
- glisty ludzkie,
- wirusy HIV,
- komorki rakowe,
- hemoroidy,
- dzieci rodzace sie bez mozgu albo z mozgiem, ale bez konczyn?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 17:02, 19 Sty 2008    Temat postu:

rafal3006 napisał:
Czy ktoś jest innego zdania, czy ktoś uważa że nasza ziemia nie jest wspaniała ?
mat napisał:
Czy ty sie tez zachwycasz takimi cudami stworzonymi przez twojego boga, jak np.:
- pluskwy,
- karaluchy,
- wszy lonowe,
- tasiemce,
- glisty ludzkie,
- wirusy HIV,
- komorki rakowe,
- hemoroidy,
- dzieci rodzace sie bez mozgu albo z mozgiem, ale bez konczyn?

Ta odpowiedź żywo przypomina mi taki dialog:
- Matematyka jest królową nauk!
- Czy królowa nauk mogłaby wymyślić takie bzdury, jak liczby UROJONE?


Zanim zacznie się coś krytykować, trzeba zrozumieć, w jaki sposób rozumie to strona krytykowana. Problem zła jest dyskutowany przez tysiącleca od najróżniejszych stron, dyskutujemy go także na Śfini. Taka odpowiedź jest po prostu niepoważna. Dokładnie tak samo, jak "krytykowanie" matematyki za liczby urojone.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafal3006
Opiekun Forum Kubusia



Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 32228
Przeczytał: 33 tematy

Skąd: z innego Wszechświata
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 20:47, 28 Sty 2008    Temat postu: Re: Dlaczego Bóg stworzył ziemię ?

mat napisał:
rafal3006 napisał:
Czy ktoś jest innego zdania, czy ktoś uważa że nasza ziemia nie jest wspaniała ?


Czy ty sie tez zachwycasz takimi cudami stworzonymi przez twojego boga, jak np.:
- pluskwy,
- karaluchy,
- wszy lonowe,
- tasiemce,
- glisty ludzkie,
- wirusy HIV,
- komorki rakowe,
- hemoroidy,
- dzieci rodzace sie bez mozgu albo z mozgiem, ale bez konczyn?


Wszystko ma sens, karaluchy, pluskwy ... także. Chciałbyś by wszysscy byli piękni i bogaci, chciałbys aby na ziemi było samo dobro, jedynie słuszna roślinka, jedynie słuszne zwierzątko ? ... to witaj a Komuniźmie :shock:

Róznorodnośc jest piękna ... a umrzeć na coś trzeba, na nasze szczęście nie jesteśmy nieśmiertelni.

Ceną za taki a nie inny model naszego Wszechświata są kalekie dzieci itp. ... to po prostu jest matematyka, czyli gwarancja wolnej woli dla wszystkiego co żyje, a żyć chce każdy za wszelką cenę bo życie jest piękne - dotyczy także karaluchów

P.S.
Gdybyś był wirusem HIV myślałbyś inaczej .... :grin:
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Katolicyzm Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin