Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czemu mój wątek jest w więzieniu?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Regulamin
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość który mówi Ni




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 622
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 23:35, 29 Wrz 2006    Temat postu: Czemu mój wątek jest w więzieniu?

Ni ma lekko Wujek. Jak już wsadzasz coś do więzieni to bądź może łaskaw KONKRETNIE wskazać, co tam pod jakie punkty regulaminu podpada. I dobrze by było gdyby pod tym się podpisał też jakiś inny moderator, bo ty widzę Wujek ostatnio do mnie "argumentujesz" więzieniem i jakoś niezdrowo nabuzowany jesteś. Krótko mówiąc proszę o zmianę sędziego na mającego mnaiej osobisty stosunek do sprawy, ok?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 0:09, 30 Wrz 2006    Temat postu:

Ktory twoj watek jest w Wiezieniu? :shock:

Jeden z moze sie tam znalezc jutro (jest o tym mowa). To samo grozi fragmentom drugiego. W obu przypadkach chodzi o ataki osobiste, czyli o lamanie regulaminu.

Przez chwile ten pierwszy znalazl sie rzeczywiscie w Wiezieniu - przez pomylke. Kliknalem w niewlasciwe okienko i przyjalem twoja odpowiedz tym drugim watku jako odpowiedz w tym pierwszym; kwalifikowalo to calosc do wiezienia, zgodnie z podanym uprzednio ostrzezeniem. Po zauwazeniu bledu przenioslem watek z powrotem; calosc trwala kilka minut.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość który mówi Ni




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 622
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 12:20, 30 Wrz 2006    Temat postu:

wujzboj napisał:
Ktory twoj watek jest w Wiezieniu? :shock:

/.../

Przez chwile ten pierwszy znalazl sie rzeczywiscie w Wiezieniu


No i widzisz Wujek, po co robisz wytrzeszczone gały, skoro wiesz? To mnie właśnie u ciebie denerwuje i określam zgodnie ze stanem faktycznym, a ty się potem skarżysz na "ataki osobiste". Może jednak zmienisz to na "NIEUZASADNIONE ataki osobiste", bo skoro ja mogę palcem pokazać, jak się zachowujesz w dyskusji, to moja uwaga o tym zachowaniu już nieuzasadnionym "atakiem osobistym" nie jest

A tak w ogóle to naprawdę nie moja wina, że te wątki tak latają w różne miejsca.

Posta nie skasuję, bo prośba o powierzenie moderowania wątków, w których sam nieźle rozrabiasz, innemu moderatorowi, jest nieustannie aktualna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 18:19, 30 Wrz 2006    Temat postu:

Twoja odpowiedz jest doskonala ilustracja techniki stosowanej przez Goscia Ni. No comments.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sinner




Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 18:35, 30 Wrz 2006    Temat postu:

Wuju a ty cały czas atakujesz Gościa...


ah ten pms...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 18:39, 30 Wrz 2006    Temat postu:

Nie zauwazylem. Odnosze dokladnie przeciwne wrazenie: jestem nieustannie przez Ni atakowany i prowokowany, robie zas wszystko, by uniknac awantury.

Nawiasem mowiac: czy twoim zdaniem twoj komentarz o "pms" nie jest aby wlasnie atakiem prowokujacym awanture? Czy gdybym odpowiedzial na niego "ach, ta szczenieca glupota", to poszlibysmy sobie na piwo, czy wscieklbys sie radosnie, ze oto pokazalem wreszcie, jaki obrzydliwy jestem w rzeczywistosci?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sinner




Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 18:52, 30 Wrz 2006    Temat postu:

Wuju ty cały czas dopisujesz Gościowi jakąś teorię spiskowa... Co Gośc nie zrobi to jest to nikczemny atak... Dosłownie retoryka pisowska.. ach te komuchy i liberaly...

Ależ wuju ja nie twierdze że jesteś obrzydliwy.. Tylko traktowanie swojej osoby jak świetosci i osadzanie na co odpowiem na co nie jest zwyklym....
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 20:34, 30 Wrz 2006    Temat postu:

Alez ja nikomu nic nie dopisuje. Po prostu facet zajmuje sie glownie sugerowaniem w niewybrednych slowach, ze jestem glupek i pyszalek. Nawet nie mam nic przeciwko temu (bo do mnie to w koncu obchodzi) - ale niech to robi w Wiezieniu, a nie na normalnym forum, gdzie wprowadza to tylko atmosfere pyskowki na sali sejmowej. Piszac w ten sposob w regularnych dzialach, zmusza mnie do reakcji. Nic na to nie poradze; posty utrudniajace wymiane pogladow beda ladowaly w Wiezieniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sinner




Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 21:06, 30 Wrz 2006    Temat postu:

Wuju ale komu one utrudniają?? Czy ktoś prócz Ciebie ma o to pretensje ciągle?? Odnosze wrazenie ze to tylko wujowe pojmowanie dyskusji jest bo jakos nie widzialem skarg innych userow.

Ostatnio zmieniony przez sinner dnia Sob 21:34, 30 Wrz 2006, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość który mówi Ni




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 622
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 21:28, 30 Wrz 2006    Temat postu:

wujzboj napisał:
Po prostu facet zajmuje sie glownie sugerowaniem w niewybrednych slowach, ze jestem glupek i pyszalek.


Przykro Wujek, że tak za plecami obgadujesz miłom fikajoncom chmórke!

Napisałeś nieprawdę, co można łatwo udowodnić przeglądając wszystkie moje posty.

Ponieważ raz potraktowałeś moje wątpliwości z góry dając mi do zrozumienia, że jestem przy tobie Cienki Bolek, bo ty masz ćwierć wieku praktyki w wynajdywaniu różnych nowości, to w podobnym tonie pociągnąłem temat domagając się przedstawienia jakichś twoich dokonań z tego ćwierćwiecza. Odpowiedziałeś mi na to bynajmniej nie powstrzymując się od złośliwości osobistych, które ci wypisałem i dopiero wtedy się zdenerwowałeś i zacząłeś robić z igły widły. Czy to ja krzyczę z byle powodu "do więżienia go, do więzienia!"? Po raz któryś tam uprzejmie proszę, żebyś Wujek wyluzował. Bo jeśli Sinner ma rację (pozdrówka!) to rzeczywiście jeszcze wpadniesz w jakąś antygościową manię prześladowczą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 23:42, 30 Wrz 2006    Temat postu:

Tym utrudniaja, Sinnerze, ktorzy przyszli tu rozmawiac o pogladach, a nie o osobach. Czyli tym, dla ktorych jest zalozone to Forum.

Moj drogi Ni... Przed chwila usunalem z watku nazwanym przez ciebie oryginalnie "czy wuj jest opetany" dyskusje pomiedzy toba, mna i moderatorem, na skutek ktorej zmieniles wreszcie tytlu watku (a raczej moderator zmienil, przy twojej zgodzie) i usunales z tekstu czesciowo uwagi o opetaniu. Jesli jednak bedziesz nadal mi stawial zarzuty takie, jak powyzej, to bede zmuszony umiescic te usuniete fragmenty (nic w przyrodzie nie ginie, drogi Ni) w Wiezieniu, aby byly dostepne do wgladu razem z innymi twoimi dzielami, umieszczonymi tam zarowno przeze mnie, jak i przez moderatorow. Moze byc?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sinner




Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 23:57, 30 Wrz 2006    Temat postu:

Wuju, ale te poglądy to wyrażają jakieś osoby... Jeśli wuj powie, że wierzy w Chrystusa.. a ja na to odpowiem że wuj jest chrześcijaninem, to według wujowego pojmowania będzie to dyskutowanie o wuju... Na forum rozmawiają LUDZIE... LUDZIE działają... i te działania są dostepne publicznie, wiec każdy ma prawo kometować... Jak sie nie chce żeby o kimś mówić to radze się zamknąc w piwnicy i odciąć od świata, wtedy na pewno nikt nie bedzie o wuju mówił. Naprawde ja nie moge pojąc jakiegoś usilnego lęku przed ludzkimi opiniami.
pzdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość który mówi Ni




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 622
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 11:45, 01 Paź 2006    Temat postu:

wujzboj napisał:
Moze byc?


A cusz ja, fikajonca chmórka maua mogę zrobić?

Przecież bez przerwy pokazujesz Wujek, kto tu rządzi i czyje kaprysy ("uznam za dowód", coś tam coś "sugeruje") oraz obsesje ("facet zajmuje sie glownie sugerowaniem") są wiążące dla interpretacji regulaminu.

Ale Ni ma lekko. Może jednak przypomnij sobie, kto tak naprawdę zaczął tę obecną awanturę.

Ja ciebie merytorycznie zapytałem"

Ni napisał:
Cytat:
gdzie to w nauce kościelnej jest napisane, że z piekła można wyleźć?


A ty odpowiedziałeś tak:

Cytat:
Oficjalna teoria zbawienia nie zauwaza takiej mozliwosci. Z tego powodu ma ona problemy ze spojnoscia z reszta nauki katolickiej. Ta niespojnosc jest zreszta przedmiotem ataku ze strony ateistow i powodem, dla ktorego niektorzy ludzie odchodza z Kosciola.

Jednak twierdzenie o absolutnej wiecznosci piekla jest w teologii katolickiej wnioskiem, a nie zalozeniem. Pokazuję, ze wniosek ten jest bledny.

Oczywiscie, taki numer powoduje u wielu uzasadniona podejrzliwosc (bo zaprzeczanie autorytetom jest zawsze niepokojace i jest duza szansa, ze przeczacy bredzi). Ale czlowiek nastawiony krytycznie do swiata nie powinien wierzyc na slepo. Nieprawdaz, drogi Ni?


No więc ja drogi Wujek zgodnie z twoimi własnymi słowami jedynie wzbudziłem w sobie "uzasadnioną podejrzliwość", żeby także TWOJEGO autorytetu nie przyjmować na ślepo. Ale to właście ciebie niebywale ...urwiło. Zachęcasz do podejrzliwości wobec autorytetu kościoła i wszystkich innych, ale już taka sama podejrzliwość wobec autorytetu Wujka kończy się w więzieniu.

Kto tu więc tak naprawdę był prowokatorem a kto prowokowanym?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
levis
Wizytator



Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 1066
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 22:27, 05 Paź 2006    Temat postu:

Gościu Ni, co innego rozmawiać czy krytykować stanowisko Kościoła, a co innego krytykować wuja w sytuacji, gdy jest waszym współrozmówcą. Kościół z wami nie rozmawia, jest instytucją (rozmawiamy o nim jako o instytucji). Chodzi tu tylko o kulturę dyskusji.
Właśnie, forum jest po to żeby dyskutować o poglądach. Wy trawicie czas na wycieczkach osobistych. Żal na to patrzeć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pan Gąsienica
Wizytator



Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1184
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw 22:53, 05 Paź 2006    Temat postu:

Gość który mówi Ni napisał:
(...) taka sama podejrzliwość wobec autorytetu Wujka kończy się w więzieniu.


Ni, mam propozycję - może po prostu załóż wątek w Kawiarni, daj tytuł np. "Osobiste pytania do wuja" i tam się go podpytaj o doświadczenie, wykształcenie, napisane książki, u kogo terminował i wszystko inne, co Cię w jego osobie interesuje, czy też frapuje.

Czy to załatwiłoby sprawę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość który mówi Ni




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 622
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 23:06, 05 Paź 2006    Temat postu:

levis napisał:
Gościu Ni, co innego rozmawiać czy krytykować stanowisko Kościoła, a co innego krytykować wuja w sytuacji, gdy jest waszym współrozmówcą.


Chciałem zauważyć, że Kościół jest tu także nieustannym współrozmówcą w osobach innych jego członków niż Wujek. Jest to co najmniej tak samo mój Kościół jak i Wujka. Wujek dobrze wie, że krytykując autorytet kościoła, krytykuje coś z czym inni jego rozmówcy się utożsamiają. Czemu więc nie wolno krytykować z kolei czegoś z czym Wujek się najbardziej utożsamia, to znaczy autorytetu Wujka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pan Gąsienica
Wizytator



Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1184
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw 23:14, 05 Paź 2006    Temat postu:

Kościół jako nieustanny współrozmówca "w osobach swoich członków"? Rozmówcy "utożsamiający się z autorytetem Kościoła"? "Wujek utożsamiający się ze swoim autorytetem"?

Potrzeba chyba będzie kilka wątków, żeby to rozebrać... :?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość który mówi Ni




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 622
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 23:14, 05 Paź 2006    Temat postu:

Pan Gąsienica napisał:
i tam się go podpytaj o doświadczenie, wykształcenie, napisane książki, u kogo terminował i wszystko inne


To Wujek w dyskusji w poście do mnie pojechał po ślepej wierze w autorytety. Gdyby tego nie zrobił i gdyby potem jeszcze dodatkowo nie zaczął reklamować swojego własnego autorytetu opartego o ćwierć wieku siedzenia w temacie, to bym w ogóle sprawy nie ruszał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pan Gąsienica
Wizytator



Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1184
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw 23:16, 05 Paź 2006    Temat postu:

No toż ja Cię nie namawiam do zaniechania sprawy, ale do dalszego jej drążenia w Kawiarni... :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
levis
Wizytator



Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 1066
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 23:20, 05 Paź 2006    Temat postu:

Cytat:
Wujek dobrze wie, że krytykując autorytet kościoła, krytykuje coś z czym inni jego rozmówcy się utożsamiają. Czemu więc nie wolno krytykować z kolei czegoś z czym Wujek się najbardziej utożsamia, to znaczy autorytetu Wujka?

Mamy tu zasadę nieatakowania ad hominem. Nie można tego odnieść do instytucji. Wyobraź sobie, że narodowcy wymyśliliby coś takiego odnośnie państwa polskiego - nie byłoby już w ogóle publicystyki.
Dlatego możliwe jest kontestowanie doktryny Kościoła. Pokaż mi jednak posta, gdzie wuj krytykuje Kościół jako taki. A nawet gdyby tak było-przecież forum jest otwarte i dla ateistów.
Poza tym rozumiałbym Twoją uwagę, gdyby wuj czynił swą krytykę w sposób obraźliwy. Ale tak nie robi.
Zrozum, chodzi o szacunek dla współrozmówcy jako osoby, swe poglądy można krytykować.[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość który mówi Ni




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 622
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 23:26, 05 Paź 2006    Temat postu:

Pan Gąsienica napisał:
Kościół jako nieustanny współrozmówca "w osobach swoich członków"? Rozmówcy "utożsamiający się z autorytetem Kościoła"? "Wujek utożsamiający się ze swoim autorytetem"?

Potrzeba chyba będzie kilka wątków, żeby to rozebrać... :?


Nie bardzo rozumiem, co tu jest niejasnego. Jestem katolikiem, czyli cząstką Kościoła. Jeśli ja tu dyskutuję to i kościół jest tu w jakiejś mierze obecny.

Jako katolik utożsamiam się z autorytetem kościoła, to znaczy przyjmuję naukę, którą kościół głosi. Jeśli więc ktoś mi mówi, że nauka o zbawieniu głoszona przez Kościół ma spore braki, bo wszyscy papieże i teologowie przez 2000 lat czegoś tam nie zauważyli, to on mi w gruncie rzeczy mówi, że to moja wiara ma spore braki.

Wujek z kolei uważa swoje własne wypowiedzi oparte na jego pomysłach za autorytatywne i kompetentne i utożsamia się z nimi (no chyba że się na końcu okaże, iż wcale nie wierzy w to, co mówi, tylko się ze wszystkimi tak spiera dla jaj).

Czego tu nie rozumieć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość który mówi Ni




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 622
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 23:28, 05 Paź 2006    Temat postu:

Pan Gąsienica napisał:
No toż ja Cię nie namawiam do zaniechania sprawy, ale do dalszego jej drążenia w Kawiarni... :D


Gdyby Wujek rozpoczął gadkę o autorytetach w kawiarni to i ja bym gadał w kawiarni. A tak gadałem w tym samym miejscu, co Wujek, do czego miałem chyba i mam słuszne prawo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość który mówi Ni




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 622
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 23:35, 05 Paź 2006    Temat postu:

levis napisał:
Poza tym rozumiałbym Twoją uwagę, gdyby wuj czynił swą krytykę w sposób obraźliwy.


Dla mnie uwaga, że przez 2000 lat wszyscy papieże, teologowie i święci nie zauważali na czym polega prawdziwa katolicka teoria zbawienia i trzeba było dopiero do tego Wujka, jest jawnym i obraźliwym naigrawaniem się z Kościoła i jego poziomu intelektualnego, w tym i ze mnie osobiście, bo wynika z tego, że wierzę w powtarzane od 2000 lat żałosne głupoty, które teraz Wujek dopiero z marszu poprawia. Co innego gdyby Wujek powiedział, że wymyślił właśnie przy obiedzie swoją nową religię i w jego religii zbawienie polega na tym czy na tamtym. A to proszę bardzo!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 23:38, 05 Paź 2006    Temat postu:

Stwierdzenie, ze rozni naukowcy czegos przez 2000 lat nie zauwazyli, pada kilkaset razy na kazdej wiekszej konferencji naukowej i kilka razy na kazdym seminarium naukowym o przyzwoitym poziomie. To nie jest opinia o naukowcach, lecz opinia o stanie wiedzy. Kazdy doskonale zdaje sobie sprawe z tego, ze nauka nie polega na cytowaniu nauczycieli.

Dokladnie to samo dzieje sie w Kosciele. Tyle, ze podstawy doswiadczalne (ze tak sie wyraze) sa innego rodzaju

Podsumowywujac: to, ze twoja (czy moja) wiara ma pewne braki, jest stwierdzeniem dotyczacym twoich (czy moich) pogladow i stymulujacym dyskusje przez wskazanie na merytoryczny problem, ktory mozna analizowac za pomoca rozumowej analizy pozbawionej osobistych przytykow niskiego lotu i karmiacych trolle. Natomiast to, ze ktos z nas jest oszustem, manipulantem lub szalencem to juz atak osobisty, prowadzacy z reguly do ostrego konfliktu lub obnizajacy poziom dyskusji do parteru. Dlatego pierwsze jest tu dozwolone, a drugie jest tu zabronione.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość który mówi Ni




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 622
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 0:52, 06 Paź 2006    Temat postu:

wujzboj napisał:
Stwierdzenie, ze rozni naukowcy czegos przez 2000 lat nie zauwazyli


Nie wierzę Wujek, że nie dostrzegasz istotnej różnicy między nauką a depozytem wiary przekazywanym przez Kościół. Jeśli istnieją w ogóle jakieś "podstawy doświadczalne" Kościoła to są to może najbardziej doświadczenia świętych. I oczywiście jeśli Wujek wyjeżdżasz z poprawiaem Kościelnej teorii zbawienia, w której zauważyłeś pewne możliwości zmiany od 2000 lat pzez nikogo nie widziane, to chcąc nie chcąc musiałbym zapytać na jakich doświadczeniach świętości się opierasz. Ale to pewnie też zostałoby zaraz uznane za niecny atak osobisty. I ciekawy jestem czy jeśli na jakiejś konferencji naukowej ktoś przedstawia rewelacyjną teorię, to czy pytania o jej doświadczalne podstawy i szczegóły przeprowadzonych doświadczeń też są traktowane jak niedopuszczalny atak osobisty?

Cytat:
pozbawionej osobistych przytykow niskiego lotu i karmiacych trolle.


Czy wstawiłeś ten zwrot, żebym też miał okazję potropić różne "aluzje" i "sugestie"? Nie, dziękuję!

Cytat:
Natomiast to, ze ktos z nas jest oszustem, manipulantem lub szalencem to juz atak osobisty


A pisać

Cytat:
Po prostu facet zajmuje sie glownie sugerowaniem w niewybrednych slowach


to wolno, czy nie? Podwwyższa to poziom dyskusji, czy obniża?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Regulamin Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin