Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

O stanie wojennym w PRL, o Iraku tudzież Panzerwaffen SS itp
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Aktualności
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Pią 19:55, 15 Gru 2006    Temat postu: O stanie wojennym w PRL, o Iraku tudzież Panzerwaffen SS itp

Nieco spóźniony, ale zawsze. :wink:
Może większość userów nie pamięta nic z niego; zresztą ja również niewiele mam wspomnień - byłem bowiem wtedy w przedszkolu. Pamiętam jednak dobrze, jak pewnej zimy na początku lat osiemdziesiątych (z rozkazu czyjegoś??) nasz rocznik wyjechał autobusem na wycieczkę do ... miejscowej jednostki wojskowej. Pamiętam też, że - nie wiem, dlaczego - zacząłem w autobusie na cały głos skandować coś, co zasłyszałem od moich rodziców (działaczy NSZZ Solidarność zresztą): wypuścić Lecha, zamknąć Wojciecha! (oczywiście wiadomo, o kogo szło). Ponieważ jednak w autobusie kierowca nie miał zagłuszaczki a obie panie przedszkolanki były tak zaskoczone, że nie wpadły na pomysł typu "no to, dzieci, śpiewamy teraz bardzo głośno wszyscy: <<IDZIE LISEK KOŁO DROGI...>>", próbowały mi wyperswadować powstrzymanie się od tych antypaństwowych okrzyków. Ponieważ gadały coś, czego nie rozumiałem (przecież miałem dopiero kilka lat), a poza tym skandowanie znudziło mi się, zamilkłem.


Dwa ówczesne dowcipy, jakie sobie przypomniałem teraz (oczywiście poznałem je długo po stanie wojennym):


* Babcia polewa oliwą kwiatki na balkonie. Wnuczek mówi:
- Babciu, zmarnujesz kwiatki!
- Ch z kwiatkami, ważne aby karabin nie zardzewiał.

* Stan wojenny, telewizja (z wojskiem - na wszelki wypadek) przyszła do zagrody jednego chłopa.
- Panie gospodarzu, jak się żyje? Polska wreszcie bezpieczna, wojsko porządek wprowadziło... Powiedz pan coś!
Gospodarz łypie okiem, po chwili gada do mikrofonu:
- Porządek jest, wojsko przyjechało, kołkiem płot załatało.
- Ale panie gospodarzu, coś więcej powiedzcie! Polska nas słucha! Jak tam z żywnością na przykład?
- Kartki są, wszystko jest, niczego nie brakuje!
- Gospodarzu, jeszcze trochę, cały świat nas słucha, Ameryka...
Gospodarz łypie podejrzliwie okiem:
- Ameryka też powiedacie?
- No jasne!
Gospodarz chwyta nagle mikrofon i wrzeszczy:
- Ratunku!!!!


Ostatnio zmieniony przez Zbanowany Uczy dnia Pon 14:50, 18 Gru 2006, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
abangel666
Opiekun Kawiarni



Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 3123
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z Piekła

PostWysłany: Pią 22:38, 15 Gru 2006    Temat postu: Re: Stan wojenny

Durnota.... W. Jaruzelski wprowadził stan wojenny by ratować kraj.
tak; owszem! Zgineli górnicy w "Wójku"... ale to był wypadek.

Tak! Owszem! Byli ludzie zamykani w pierdlu bez sądu, ale wyszli po 3-ch miesiącach (średnio).

Tak.... Wielki Brat zza oceanu: USA nałożył na Polskę sankcje.... z których do dziś podnieść się nie umiemy... to dzięki USA Polska miała pomarańcze tylko od Fidela....

***

A teraz porównaj se Jaruzelskiego z Pinochetem!

Pinochet to:
- kilka tysięcy zabitych
- kilkaset tys. uwięzionych
- dzieci topione w krwi swoich rodzoców
- psy tresowane do gwałcenia kobiet
- ...

***

No... ale w końcu Pinochet to wierny syn Twojego kościoła, opusdeista i kumpel Wojtyły.... a Jaruzel to wredny komunista....

***

Obrzydzenie mnie bierze.... rzygać mi9 się chce, jak czytam takiego Uczego....
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
levis
Wizytator



Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 1066
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 13:30, 16 Gru 2006    Temat postu:

Górnicy w Wujku to wypadek :O?? Karabiny same pałarzom wystrzeliły?? To była planowa pacyfikacja środku oporu. Dokonana przez zbrodniczy system. Możesz sobie porównywać Jaruzela z Pinochetem, tylko czy ktoś twierdzi, że on nie był zbrodniarzem?? Nie przypominam sobie jakichkolwiek ciepłych gestów w stosunku do niego ze strony Watykanu.
Polska nie może się podnieść?? Owszem mamy jeśli dobrze pamiętam ok 10mld dolarów długów zagranicznych z epoki gierka do spłacenia. Kryzys niedoboru w latach osiemdziesiątych nie był spowodowany sankcjami tylko niewydolnością gospodarki.
I najważniejsze - z jakiej paki Jaruzel uratował Polskę od czegokolwiek?? Tak uważa margines historyków. Większość sądzi, że ZSSR ani nie chciał, ani nie mógł przeprowadzić wtedy interwencji wojskowej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Sob 13:35, 16 Gru 2006    Temat postu:

:shock: Abi, czy ja gdzieś gloryfikuję Pinocheta???

Tak, KOCHAM USA I MOIM MARZENIEM JEST DOSTANIE SIĘ DO RANGERSÓW ALBO MARINES!!! :fight: :brawo:

http://www.youtube.com/watch?v=nA5WRklinsA&mode=related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=FUm05_I8xJ4&mode=related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=a5nhlwlbSNg&mode=related&search=

To moje ukochane filmy... :serce: :serce: :serce:
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miki




Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 494
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 13:53, 16 Gru 2006    Temat postu:

levis napisał:
Owszem mamy jeśli dobrze pamiętam ok 10mld dolarów długów zagranicznych z epoki gierka do spłacenia.


"epka gierka" pozostawiła coś ok.40 mld$, z czego połowę na początku przemian, wierzyciele umożyli - pozostało mniej niż 20mld$ "postkomunistycznych długów".

levis :mrgreen: sprawdź jednak, ile nowych długów mamy obecnie - tylko się nie przewróć :mrgreen: :wink:
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
abangel666
Opiekun Kawiarni



Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 3123
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z Piekła

PostWysłany: Sob 21:06, 16 Gru 2006    Temat postu:

Bon! Uczy... faktycznie, nie przypominam sobie byś gloryfikował Pinocheta....

Przepraszam i wyciągam piątke na zgodę.... ale tylko w tym temacie...

levis napisał:
Górnicy w Wujku to wypadek :O?? Karabiny same pałarzom wystrzeliły??


Owszem nieuku.... to wypadek!
Bo gdyby była odgórna zgoda na użycie broni, to zginęliby ludzie w wielu miastach... a nie zginęli!

Dodajmy, że górnicy z Wujka zginęli nie na tereni8e kopalni ale na ulicy! Bo to oni zaatakowali wojsko, a nie wojsko ich!


Zbrodnię ocxzywiscie potępiam; ale oskarzanie o śmierć w Wujku Jaruzela czy Kiszczaka to uważam za przekręt rodem z toruńskiego radia!

Katol jesteś?
Więc pewnie cn. 2 razy dziennie powtarzasz... "nie mów fałszywego świadectwa"....
Więc zamknij ryło i nie mów....


Cytat:

Możesz sobie porównywać Jaruzela z Pinochetem, tylko czy ktoś twierdzi, że on nie był zbrodniarzem?


Owszem.... wielkim miłośnikiem Pinocheta był niejaki Wojtyła....

Niedawno był film na TV-Planete.... był wywiad.... z kobietą.... na jej oczach odcięli głowy jej rodziców, krew zbierali do miednicy.... potem topili ją w tej krwi; potem gwałcili: żołnierze i tresowane psy....

Miała wtedy 14 lat....

Karol Wojtyła popierał Pinocheta i wysyłał mu laurki.....
Dzieńdobrywieczór.... mi wiecej nie trza....


"Gdy skrzydła światła przypną już do ramion....
Poniosą w Kosmos! GENIALNE BESTIALSTWO!"

(J. Kaczmarski)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
levis
Wizytator



Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 1066
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 22:51, 16 Gru 2006    Temat postu:

Droga Abi

Jak Ci się wydaje? Stan wojenny polega na złagodzeniu czy zaostrzeniu środków postępowania wobec ośrodków oporu? Dziś w jednej z ogólnopolskich gazet dr Jan Żaryn przypominał, że rozkaz użycia broni padł na podstawie dekretów Rady Państwa wprowadzających stan wojenny. On też jest nieukiem?
A może pałarze strzelali bez rozkazu. Tak dla radochy. A górnicy sami wyszli zaatakować wojsko. I rzucali w nie węglem? Chyba się bajek oczytałaś.
Mówisz, że potępiasz tę zbrodnię, to podejdź do niej poważnie. Przypominam Ci, że Jaruzel sam wziął na siebie odpowiedzialność za te wydarzenia.


Jestem katolikiem, owszem, staram się nie mówić fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu. Jeśli ty też nie obrzucasz kogoś błotem z czystej niechęci to może podaj jakieś źródło na potwierdzenie zażyłości Pinocheta z papieżem. Albo pokaż mi gdzieś laurkę, jaką papież do niego wysłał. Nieładnie miotać na kogoś takie oskarżenia bez poparcia. A Twoje widzimisie, z całym szacunkiem, nic mnie nie obchodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
levis
Wizytator



Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 1066
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 22:55, 16 Gru 2006    Temat postu:

Miki

Zgadzam się, że mamy za duży deficyt budżetowy, ale wszystko jest jeszcze pod kontrolą, dopóki dług publiczny nie sięgnie 60%, a na to się nie zanosi.
Ale to zadłużenie pogierkowe stanowiłoby prawie1/5obecnego budżetu. Mam nadzieje, że rezerwy budżetowe to wytrzymają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miki




Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 494
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 1:14, 17 Gru 2006    Temat postu:

levis, mówie o zadłużeniu, a nie o deficycie budżetowym :mrgreen: zobacz tu:

[link widoczny dla zalogowanych]

PS

levis, tak na marginesie:

levis napisał:
Ale to zadłużenie pogierkowe stanowiłoby prawie1/5obecnego budżetu.


masz ma myśli "prawie", czy "zaledwie" ? :wink: (jak by nie patrzeć 1/5 to 20%)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
levis
Wizytator



Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 1066
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 14:44, 17 Gru 2006    Temat postu:

Wiem miki, mówię o długu publicznym, który służy nie tylko do obsługi bieżącego deficytu. Dopóki nie sięgnie powyżej 60%PKB jesteśmy w miarę bezpieczni. Za Millera było blisko, bo ok 55% z tego co pamiętam, teraz nie słyszę o żadnym zagrożeniu z tej strony.
Pisałem "prawie" w znaczeniu prawie:) To ogromna kwota, na szczęście nie trzeba jej spłacać naraz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
abangel666
Opiekun Kawiarni



Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 3123
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z Piekła

PostWysłany: Nie 15:19, 17 Gru 2006    Temat postu:

Do Levisa:

1) Jaruzelski przyjął odpowiedzialność za wydarzenia w Wujku, bo Jaruzel jest człowiekiem honoru. I bierze odpowiedzialność za czyny swoich podwładnych.

(osobiście, uważam Jaruzelskiego z jednego z dwóch porządnych prezydentów Polski, godnych tej funkcji - drugi to Narutowicz)

2) Winni powinni być osądzeni, ale politycy radiomaryjni wolą po sądach ciągać Kiszczaka i Jaruzelskiego niż tych co strzelali.

3) Pinochet to opusdeistyczny kumpel Wojtyły; zacytuję Ci Szanowny Interlokutorze słowa księdza z Watykanu, ex-ksiedza, obecnie jest francuskim komunistą:

Cytat:

"Ostatecznie, to nie ja ale sztandarowi internetowi polscy katolicy, podcierający se dupę panem papieżem, żądają wciąż polskiego Pinocheta.

Przypomnijmy że prawdziwy Pinochet zamordował kilkudziesięciu księży rzymskokatolickich, przy czym cierpienia zadane Popiełuszce w porównianiu z męczarniami księży chilijskich, to byly pieszczoty przed orgazmem.

Polski papież wysłał do Pinocheta odręcznie pisaną laurkę i błogosławieństwo na 50 rocznicę ślubu pana Pinocheta z pania Pinochetową. Pinochet jest od kilkudzięsieciu lat członkiem Opus Dei.



4) Porównywanie Jaruzelskiego do Pinocheta jest totalnym przegięciem pały! Jaruzelski to żołnierz, Sybirak, człowiek honoru zołnierskiego, który nigdy nie shańbił się zbrodnią; człowiek, który w krytycznym momencie wziął na siebie całą odpowiedzialność - jak żołnierz.... porównywanie go to zdrajcy, bandyty i zwykłego tchórza jakim był Pinochet to tylko rydzyjnika na to stać...

5) Poza tym, ja oczywiście wiem, że światem rządzą masoni, ateisci, komuchy i pokemony.... codziennie o tym słyszę w Katolickim Głosie w Naszych Domach..... w radyju, za które papież Jan Paweł II codziennie dziękował Panu Bogu.

***

Ja też.... dziekuję za uwagę....
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Nie 17:34, 17 Gru 2006    Temat postu:

A fe, miało być o Stanie Wojennym (i to raczej w aspekcie sentymentalnym, vide dowcipy polityczne), a tu Pinochet i Pinochet...

No więc skoro już offtop - jeszcze jeden filmik!

http://www.youtube.com/watch?v=I_b_c1aTQC0&mode=related&search=

WE ARE AWAKE - SLEEP WELL!!! :serce: :brawo:
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
abangel666
Opiekun Kawiarni



Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 3123
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z Piekła

PostWysłany: Nie 20:32, 17 Gru 2006    Temat postu:

Szanowny Uczy, właśnie TV podała że codziennie w Iraqu ginie stu ludzi.... w przewrocie Jaruzelskiego zginęło 9 osób.... na skutek tragicznego wypadku, bo nie było celem Jaruzelskiego zabijanie ludzi!

Polska obecnie uczestniczy w irackiej hucpie.... nie chcę sie licytować w ilości ofiar, ale 9 osób na sto dziennie.... wystarczy?

A winni tej durnoty są i ludzie z SLD i z prawicy.... cholerne klerykały....
a ostatnio biskup święcił F-16 z USA..... dziekuję, wiecej pytań nie mam.

***

By było jasne!
Nie atakuje tu wiary!
Chcesz wierzyć w Jezusa?
OK! wierz..... w sumie to co przypisuje sie Chrystusowi to bardzo dobre rzeczy.

Szanuję to co głosił Chrystus i nie mam prawie nic przeciwko tej osobie.

Ale nie wierz w hierarchię.... która broni faszystów, cośtam i innej maści prawicowców... i stawia tysiące pomników facetowi, co wspierał AIDS, Pinocheta, CIA, Opus Dei... etc.... etc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Nie 21:12, 17 Gru 2006    Temat postu:

abangel666 napisał:
Szanowny Uczy, 1. właśnie TV podała że codziennie w Iraqu ginie stu ludzi.... 2. w przewrocie Jaruzelskiego zginęło 9 osób.... na skutek tragicznego wypadku, bo nie było celem Jaruzelskiego zabijanie ludzi!

3. Polska obecnie uczestniczy w irackiej hucpie.... nie chcę sie licytować w ilości ofiar, ale 9 osób na sto dziennie.... wystarczy?

4. A winni tej durnoty są i ludzie z SLD i z prawicy.... 5. cholerne klerykały....
6. a ostatnio biskup święcił F-16 z USA..... dziekuję, wiecej pytań nie mam.

***

By było jasne!
7. Nie atakuje tu wiary!
8. Chcesz wierzyć w Jezusa?
9. OK! wierz..... 10. w sumie to co przypisuje sie Chrystusowi to bardzo dobre rzeczy.

11. Szanuję to co głosił Chrystus i nie mam prawie nic przeciwko tej osobie.

12. Ale nie wierz w hierarchię.... 13. która broni faszystów, cośtam i innej maści prawicowców... i stawia tysiące pomników 14. facetowi, co wspierał AIDS, 15. Pinocheta, 16. CIA, 17. Opus Dei... 18. etc.... etc.


Ad 1 - Tak, słyszałem.
Ad 2 - No niezupełnie, doliczmy skrytobójcze mordy, ludzi, którzy umarli bo nie można było się dodzwonić tego feralnego dnia na pogotowie itp. Ale OK, nie licytujmy się, kto ile. Zauważmy jednak, Z KOGO rąk giną ci ludzie. Ano giną w samobójczych i innych zamachach sunnickich bojówek. Ich członkowie są głupsi od Al-Kaidy. Ci uderzali w cywilów zachodnich aby wywalczyć cele polityczne (największy sukces odnieśli w Hiszpanii). Tamci zaś codziennie mordują własnych rodaków chyba dla sportu.
Ad 3 - Spójrz na podpis, czy popieram wojnę. Żołnierzy zaś pełniących swoją służbę podziwiam i będę podziwiał. Nie martw się: znam obie strony medalu. Oglądam zarówno amerykańskie, jak i irackie filmy. Wiem o oblężeniu Falludży. Wiem, że Amerykanie zrobili tę operację, bo chcieli przydzwonić Zarkawiemu i jego rzeźnikom. Zdecydowali się na użycie bomb fosforowych i napalmu, zabronionych przez konwencję genewską. Atak był nocą, przedtem ogłosili, by ludność cywilna opuściła miasto. Nie wszyscy oczywiście posłuchali. Obejrzyj filmy: widać po eksplozjach przypominających białe fajerwerki, że są to kasetowe bomby fosforowe. Prócz partyzantów Zarkawiego żywcem spaliło się we własnych łóżkach wiele kobiet i dzieci. Na filmie pokazano ich ciała, szare bo spopielałe, na sam widok można zwymiotować. Tego nie będę na pewno podziwiać, choć ktoś powie, że też wchodziło w zakres ""służby żołnierskiej". Ale weź też pod uwagę to, że wosjka sowiecko-polskie atakujące choćby Berlin w 1945 nie przejmowały się bardziej losem cywilów niemieckich w oblężonym mieście. Tak więc nie oskarżajmy zbyt łatwo Amerykanów.
Ad 4 - Owszem. Myśleli, że w ten sposób zbliżą się do USA i uzyskają korzystne przetargi w Iraku. Naiwni.
Ad 5 - To już nie wynika z powyższego. Poza tym zauważ, że JP II był do końca przeciw wojnie w Iraku.
Ad 6 - Biskup polowy Wojska Polskiego? No cóż. Znowu, niewielki widzę związek z wojną w Iraku. Owszem, święcenie broni wygląda dziwnie. Z punktu widzenia wierzącego żołnierza jest to jednak jak najbardziej zrozumiałe. Gdybym został (jak śniłem gdy byłem mniejszy) dowódcą czołgu typu "Abrams", który może mnie zarówno uratować mnie i moich podkomendnych swoim pancerzem jak i stać się grobowcem (bratnią mogiłą, jakby powiedział rosyjski czołgista) w przypadku jakiegoś wyjątkowo nieszczęśliwego trafienia przez np. pocisk podkalibrowy wystrzelony z bliskiej odległości... Dziewczyno, na polu walki czołg jest dla czołgisty niczym dom. Owszem, strzela, zabija, ale z prostego powodu - jeśli on tego nie zrobi, to sam zginie, jak mawiał chyba Błok (w Szosie Wołokołamskiej - o ile mnie pamięć nie myli). Podobnie jest z samolotami, okrętami wojennymi itp.
Ad 7 - Miejmy nadzieję.
Ad 8 - Ba, nie muszę chcieć, bo wierzę.
Ad 9 - Super... :brawo:
Ad 10 - Yes, yes, yes... :serce: :*
Ad 11 - Jw (choć martwi mnie to "prawie"...)
Ad 12 - O! A co Ci tak na tym zależy?
Ad 13 - Eeech... na to trzeba by dłuższej rozmowy... :|
Ad 14 - Antykoncepcja jest wg nas grzechem i nijak nie da się tego ominąć. AIDS nie AIDS - trzeba szukać innych środków na walkę z nim.
Ad 15 - Znowu Pino... Eeeech... Dużo to dowodzi...
Ad 16 - Co masz do tej organizacji? (Ale zaraz tu sypnie się pewnie lista... co jak co, ale Abi jest jedną z nielicznych, co ma wgląd w tajne archiwa CIA). [to taki żarcik, nie bierz tego za bardzo do siebie]
Ad 17 - A tu już protestuję. Nie obrażaj wspólnoty, do której mam szczęście należeć. No ale jeśli wiedzę o Opus Dei ktoś czerpie z "Kodu Leonarda da Vinci"...
Ad 18 - Ciekaw jestem tych 'etc'.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
levis
Wizytator



Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 1066
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 23:08, 17 Gru 2006    Temat postu:

abangel666 napisał:

1) Jaruzelski przyjął odpowiedzialność za wydarzenia w Wujku, bo Jaruzel jest człowiekiem honoru. I bierze odpowiedzialność za czyny swoich podwładnych.
2) Winni powinni być osądzeni, ale politycy radiomaryjni wolą po sądach ciągać Kiszczaka i Jaruzelskiego niż tych co strzelali.

To już nie rozumiem, jest za nie odpowiedzialny, ale nie powinien ponosić odpowiedzialności, tak?

Cytat:
3) Pinochet to opusdeistyczny kumpel Wojtyły; zacytuję Ci Szanowny Interlokutorze słowa księdza z Watykanu, ex-ksiedza, obecnie jest francuskim komunistą:

Polski papież wysłał do Pinocheta odręcznie pisaną laurkę i błogosławieństwo na 50 rocznicę ślubu pana Pinocheta z pania Pinochetową. Pinochet jest od kilkudzięsieciu lat członkiem Opus Dei.[/i]
Papież należał do Opus Dei? Pierwsze słysze.
A ten ex-ksiądz ma imie i nazwisko? Skąd on to wie? Widział tą laurkę na oczy, czy też mam mu uwierzyć na słowo. Podaj mi wiarygodne źródło to pogadamy, inaczej jest to zwykłe obrzucanie cudzych autorytetów błotem.


Cytat:
4) Porównywanie Jaruzelskiego do Pinocheta jest totalnym przegięciem pały! Jaruzelski to żołnierz, Sybirak, człowiek honoru zołnierskiego, który nigdy nie shańbił się zbrodnią

Zdecyduj się - skoro jest odpowiedzialny za zbrodnię to znaczy, że się nią shańbił. Nie będe nawet wspominał strzelania do robotników w grudniu 70, ani jego pracy jako kapusia w kontrwywiadzie wojskowym.

Cytat:
człowiek, który w krytycznym momencie wziął na siebie całą odpowiedzialność - jak żołnierz.... porównywanie go to zdrajcy, bandyty i zwykłego tchórza jakim był Pinochet to tylko rydzyjnika na to stać

I uważasz, że twoje widzimisię to wystarczający merytorycznie argument, żeby kogoś, kto się z Tobą nie zgadza wrzucić do wora rydzyjnikowców. Cóż za przykład otwartości i tolerancji. Podobno jesteś anarchistką. Pierwszy raz spotykam się z anarchistą broniącym totalitarnego reżimu i oprawców ruchów wolnościowych.

Cytat:
5) Poza tym, ja oczywiście wiem, że światem rządzą masoni, ateisci, komuchy i pokemony.... codziennie o tym słyszę w Katolickim Głosie w Naszych Domach..... w radyju, za które papież Jan Paweł II codziennie dziękował Panu Bogu.

Widocznie za dużo tej stacji słuchasz. A JPII wielokrotnie wyrażał zaniepokojenie audycjami RM. Ale nie traktował zwolenników RM jak trędowatych bo to jest Kościół i tu wolno myśleć po swojemu. Wątpie, czy w Twojej subkulturze panuje taka otwartość światopoglądowa jak w Kościele katolickim. Skoro wystarczy, że ktoś ma inne zdanie, a ty od razu go szufladkujesz...

***

Ja też.... dziekuję za uwagę....[/color]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
abangel666
Opiekun Kawiarni



Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 3123
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z Piekła

PostWysłany: Pon 7:53, 18 Gru 2006    Temat postu:

Do panów: Levisa i Uczy:

Dziękuję Wam za odpowiedź, przeczytałam uważnie - pozwólcie, że nie odpowiem; bo moja odpowiedź mogłaby naruszyć zasady tego forum.

A nie chcę tego robić, bo twórcę tego forum nie tylko szanuję, ale - co wazniejsze - lubię....

***

Odniosę się tylko do 2-ch kwestii; do Levisa.... bardzo się zdziwisz jak obecny papież zmieni zdanie na temat antykoncepcji a moze i nawet celibatu.... przyznam Ci się, że lubię Benka, ten papież jakoś mi się podoba; owszem można mu różne rzeczy wytknąc, ale ten facet po prostu budzi sympatię; mówiło sie o nim "rotwajler" - niesłusznie; frog też go lubi, ja zrobiłam nawet galerię zdjęć Benedykta:
[link widoczny dla zalogowanych]

Nie winię Benedykta za haniebną instrukcję tyczącą się ukrywania klechów-cośtam - uważam, ze to robota JPII.....

Do Uczego: nie wiem za co cenisz zołnierzy w Iraku?
Za to, że uczestniczą w rzezi na własną odpowiedzialność?
Toż nikt ich tam siłą nie wysyłał.... prawie milion zabitych cywilów.... pół miliona wojskowych.... ja nimi gardzę!

Owszem; Saddam był dyktatorem; ale pod jego dyktaturą, kobiety miały wykształcenie i pracę, zajmowały wysokie stanowiska, mogły chodzić swobodnie po ulicach nawet bez chust na twarzach.

A w tej dyktaturze jakoś nie wieszano nastolatków za homoseksualizm....

***

A USA?
Skoro Wielki Brat, III-ciej najjaśniejszej tak bardzo kocha Kurdów, to może zajmie się Turcją a nie Irakiem!?

Chwała Saddamowi!
Za to mu chwała, że stowrzył normalne państwo w srodku muzułmańskich imamów....

***

Jeszcze do Uczego: polscy zołnierze w Iraku poszli tam, by ratować se stanowisko albo zarobić kasę... i za to mam ich szanować?

Panie Uczy, ile % ginie średnio na wojne?
5-8% prawda?

W Brygadach Międzynarodowych zginęło blisko 50% !
Im chwała, a nie sprzedawczykom z Iraku!

***

Rozpisałam się.... skończę list.... prawie ósma rano.... jednej rzeczy w życiu żałuję, że nie urodziłam się to 80 lat wcześniej, by wstapić do Brygad Międzynarodowych pod dowódctwem tow. gen. Waltera..... wtedy faszyści w życiu by tej wojny nie wygrali!

Tego żałuję!

"Czerwona bandera,
czarny kolor,
walczmy, bracia
chociaz w bitwie
czeka nas śmierć."
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Pon 13:30, 18 Gru 2006    Temat postu:

abangel666 napisał:
Do panów: Levisa i Uczy:

Dziękuję Wam za odpowiedź, przeczytałam uważnie - 1. pozwólcie, że nie odpowiem; bo moja odpowiedź mogłaby naruszyć zasady tego forum.

A nie chcę tego robić, bo twórcę tego forum nie tylko szanuję, ale - co wazniejsze - lubię....

***

Odniosę się tylko do 2-ch kwestii; do Levisa.... 2. bardzo się zdziwisz jak obecny papież zmieni zdanie na temat antykoncepcji a moze i nawet celibatu.... przyznam Ci się, że lubię Benka, ten papież jakoś mi się podoba; owszem można mu różne rzeczy wytknąc, ale ten facet po prostu budzi sympatię; mówiło sie o nim "rotwajler" - niesłusznie; frog też go lubi, ja zrobiłam nawet galerię zdjęć Benedykta:
3. [link widoczny dla zalogowanych]

4. Nie winię Benedykta za haniebną instrukcję tyczącą się ukrywania klechów-cośtam - uważam, ze to robota JPII.....

Do Uczego: 5. nie wiem za co cenisz zołnierzy w Iraku?
6. Za to, że uczestniczą w rzezi na własną odpowiedzialność?
7. Toż nikt ich tam siłą nie wysyłał.... prawie milion zabitych cywilów.... pół miliona wojskowych.... ja nimi gardzę!

8. Owszem; Saddam był dyktatorem; ale pod jego dyktaturą, kobiety miały wykształcenie i pracę, zajmowały wysokie stanowiska, mogły chodzić swobodnie po ulicach nawet bez chust na twarzach.

9. A w tej dyktaturze jakoś nie wieszano nastolatków za homoseksualizm....

***

A USA?
Skoro Wielki Brat, III-ciej najjaśniejszej 10. tak bardzo kocha Kurdów, to może zajmie się Turcją a nie Irakiem!?

Chwała Saddamowi!
Za to mu chwała, że stowrzył 11. normalne państwo w srodku muzułmańskich imamów....

***

Jeszcze do Uczego: 12. polscy zołnierze w Iraku poszli tam, by ratować se stanowisko albo zarobić kasę... 13. i za to mam ich szanować?

14. Panie Uczy, ile % ginie średnio na wojne?
5-8% prawda?

15. W Brygadach Międzynarodowych zginęło blisko 50% !
Im chwała, a nie sprzedawczykom z Iraku!

***

16. Rozpisałam się.... skończę list.... 17. prawie ósma rano.... 18. jednej rzeczy w życiu żałuję, że nie urodziłam się to 80 lat wcześniej, by wstapić do Brygad Międzynarodowych pod dowódctwem tow. gen. Waltera..... wtedy faszyści w życiu by tej wojny nie wygrali!

Tego żałuję!

"Czerwona bandera,
czarny kolor,
walczmy, bracia
19. chociaz w bitwie
czeka nas śmierć."


Ad 1 - Oj, wyczuwam wojowniczą naturę... :wink:
Ad 2 - Nie zmieni - możemy się założyć.
Ad 3 - Tak, śliczne doprawdy. Szydercze komentarze pod tymi zdjęciami zwłaszcza. I jedna fotka - B16 jako wampir. Kto uwierzy Twoim słowom?
Ad 4 - Instrukcję tę przetłumaczyłem, wisi w którymś z wątków Ateisty. Sprawdź sama.
Ad 5 - Napisałem, za co.
Ad 6 - Nie.
Ad 7 - Polskich? Siłą nie.
Ad 8 - Sunnickie. Kurdyjskim zaś dziadzia Saddam lubił fundować gaz musztardowy ( szyickim też - w Iranie podczas wojny).
Ad 9 - Cóż się dziwić, w końcu Koran tam rządzi. Ale to w ogóle nie ma nic do rzeczy: nie chodzi wcale o Saddama - obaj wiemy, CO BYŁO prawdziwym motywem ataku USA na Irak: Ropa i ochrona Izraela. Dlatego po raz n-ty odeślę Cię do mojego podpisu.
Ad 10 - Dobrze wiemy, że nie zrobi tego, bo kieruje się interesami a nie współczuciem.
Ad 11 - "normalne"... ROTFL
Ad 12 - Tak, by zarobić.
Ad 13 - To też się liczy - biorąc pod uwagę, że większość z nich ma rodziny.
Ad 14 - Kogo ginie? W jakiej wojnie?
Ad 15 - Jeśli sądzisz, że procent strat jest wyznacznikiem chwały żołnierskiej, to chwal np. pododdziały niektórych dywizji pancernych SS, które miały jeszcze większe straty.
Ad 16 - Eee tam, ja piszę czasem dłuższe.
Ad 17 - Podziwiam. Ja wstałem dziś krótko przed 11.00
Ad 18 - Każdy może marzyć...
Ad 19 - Dość smutna perspektywa...


Ostatnio zmieniony przez Zbanowany Uczy dnia Pon 13:44, 18 Gru 2006, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miki




Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 494
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 13:38, 18 Gru 2006    Temat postu:

abangel666 napisał:
Do panów: Levisa i Uczy:

Dziękuję Wam za odpowiedź, przeczytałam uważnie - pozwólcie, że nie odpowiem; bo moja odpowiedź mogłaby naruszyć zasady tego forum.


:brawo:

abangel666, jest taki typ ludzi do których nic nie dociera - taka nabyta mentalność. Tych można jedynie "formować i wychowywać", a jak się nie da są środki przymusu :mrgreen: - dyskutować nie ma sensu, bo i oczym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Pon 13:40, 18 Gru 2006    Temat postu:

miki napisał:
abangel666 napisał:
Do panów: Levisa i Uczy:

Dziękuję Wam za odpowiedź, przeczytałam uważnie - pozwólcie, że nie odpowiem; bo moja odpowiedź mogłaby naruszyć zasady tego forum.


:brawo:

abangel666, jest taki typ ludzi do których nic nie dociera - taka nabyta mentalność. Tych można jedynie "formować i wychowywać", a jak się nie da są środki przymusu :mrgreen: - dyskutować nie ma sensu, bo i oczym.


Widzisz, Abi, co tu o Tobie wypisują... Nawet ja nic takiego nie sugerowałem... :think:
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miki




Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 494
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 13:42, 18 Gru 2006    Temat postu:

Zbanowany napisał:
Ad 15 - Jeśli sądzisz, że procent strat jest wyznacznikiem chwały żołnierskiej, to chwal np. pododdziały niektórych dywizji pancernych SS, które miały jeszcze większe straty.


jasne, zwłaszcza w relacji w "walce" z ludnością cywilną i partyzantami :mrgreen:


abangel666, pewne postawy trzeba tepić a nie dyskutować

Zbanowany napisał:
Widzisz, Abi, co tu o Tobie wypisują... Nawet ja nic takiego nie sugerowałem :think: ...


abangel666, rozumienie czytanego tekstu idzie w parze z ich intelektem
Zbanowany napisał:
:think:


Zbanowany, nie obawiasz się, że wieczność to za mało :mrgreen:


Ostatnio zmieniony przez miki dnia Pon 13:49, 18 Gru 2006, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Pon 13:49, 18 Gru 2006    Temat postu:

miki napisał:
Zbanowany napisał:
Ad 15 - Jeśli sądzisz, że procent strat jest wyznacznikiem chwały żołnierskiej, to chwal np. pododdziały niektórych dywizji pancernych SS, które miały jeszcze większe straty.


jasne, zwłaszcza w relacji w "walce" z ludnością cywilną i partyzantami :mrgreen:


Poczytaj sobie o bitwie pod Falais (wzgórze Chambois) a potem wal głupoty. Kocioł stworzony przez dywizje amerykańskie i kanadyjską zamnęła 1 dywizja pancerna pod wodzą gen. Maczka. I jej przypadł w większym udziale zaszczyt rozwalenia trzech dywizji pancernych SS - 1 Leibstandarte "Adolf Hitler", 2 "Das Reich" i 12 "Hitlerjugend". Resztki, które zdołały się wyrwać z okrążenia (prawie bez sprzętu) użyto jeszcze w ofensywie w Ardenach, ale to już był ostatni wysiłek pancerny III Rzeszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miki




Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 494
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 13:52, 18 Gru 2006    Temat postu:

miki napisał:
jasne, zwłaszcza w relacji w "walce" z ludnością cywilną i partyzantami


Zbanowany napisał:
Poczytaj sobie o bitwie pod Falais (wzgórze Chambois) a potem pierdol głupoty. Kocioł stworzony przez dywizje amerykańskie i kanadyjską zamnęła 1 dywizja pancerna pod wodzą gen. Maczka. I jej przypadł w większym udziale zaszczyt rozwalenia trzech dywizji pancernych SS - 1 Leibstandarte "Adolf Hitler", 2 "Das Reich" i 12 "Hitlerjugend". Resztki, które zdołały się wyrwać z okrążenia (prawie bez sprzętu) użyto jeszcze w ofensywie w Ardenach, ale to już był ostatni wysiłek pancerny III Rzeszy.


:mrgreen: a nie mówiłem - to się nazywa rozumienie czytanego tekstu!

Zbanowany, te: "dywizje amerykańskie i kanadyjską zamnęła 1 dywizja pancerna pod wodzą gen. Maczka" to twoim zdaniem byli cywile czy partyzanci :shock: ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Pon 13:56, 18 Gru 2006    Temat postu:

miki napisał:
Zbanowany napisał:
Poczytaj sobie o bitwie pod Falais (wzgórze Chambois) a potem pierdol głupoty. Kocioł stworzony przez dywizje amerykańskie i kanadyjską zamnęła 1 dywizja pancerna pod wodzą gen. Maczka. I jej przypadł w większym udziale zaszczyt rozwalenia trzech dywizji pancernych SS - 1 Leibstandarte "Adolf Hitler", 2 "Das Reich" i 12 "Hitlerjugend". Resztki, które zdołały się wyrwać z okrążenia (prawie bez sprzętu) użyto jeszcze w ofensywie w Ardenach, ale to już był ostatni wysiłek pancerny III Rzeszy.


:mrgreen: a nie mówiłem - to się nazywa rozumienie czytanego tekstu!

Zbanowany, te: "dywizje amerykańskie i kanadyjską zamnęła 1 dywizja pancerna pod wodzą gen. Maczka" to twoim zdaniem byli cywile czy partyzanci :shock: ?


Idiotę to ty umiesz strugać. Proszę prześledzić wątek:
1. Miki sugeruje ALBO, że dywizje pancerne SS odniosły straty w walce z "cywilami i partyzantami", ALBO że nie odniosły dużych strat.
2. Odpowiedziałem dając JEDEN przykład, że straty te wzięły się z walk z alianckimi dywizjami pancernymi.
3. Miki pyta, czy dywizje alianckie pod Falais składały się z cywilów i/lub partyzantów... :shock: Nie, dziecino, składały się z dzieci murzyńskich uzbrojonych w butelki Coca-coli. ;P ;P ;P ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Pon 14:18, 18 Gru 2006    Temat postu:

Jeszcze jedno, żeby Abi nie myślała (kto wie), że ja tu podziwiam Waffen SS. Zakładam, że każdy wie choć trochę o zbrodniach SS z jednostek pancernych. Mam nadzieję, że każdy wie, że SS-mani z 5 dywizji pancernej SS "Wiking" (złożonej, co ciekawe, z wielu NIE-Niemców! Poczytaj sobie

[link widoczny dla zalogowanych]

) w czasie Powstania Warszawskiego zajmowali się m.in. rozstrzeliwaniem ludności cywilnej na Woli.
Na froncie zachodnim do symbolicznych już miejsc należy francuskie miasteczko Oradur - obejrzyj sobie efekt działalności 2 dywizji pancernej SS "Das Reich":

[link widoczny dla zalogowanych]

Na tych fotkach zabrakło jeszcze zwłok kilkuset cywilów - mężczyzn, kobiet i dzieci. Nie trzeba się dziwić, że wziętych do niewoli SS-manów często od razu rozstrzeliwano.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miki




Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 494
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 14:24, 18 Gru 2006    Temat postu:

Zbanowany napisał:
Idiotę to ty umiesz strugać


Rozumiem, że jako katolikowi (czyli chrześcijaninowi inaczej) trudno ci się zachowywać nie agresywnie i kulturalnie – bo to jakby sprzeczność mentalna – ale spróbuj, bardzo proszę.

Do rzeczy:

Zbanowany napisał:
Proszę prześledzić wątek:


To zrób to – chodzi o straty w Iranie, a z dywizjami SS wyjechałeś (bez związku) w jednym z ostatnich postów. Nie pisz o „prześledzeniu wątku” gdy tego nie robisz.

Dalsza dyskusja z tobą mija się w tym momencie z celem. Ale nie martw się, jak znów coś ci się pomiesza to zwrócę Ci uwagę.

:serce: pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Aktualności Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin