Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

IPhone

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Świat skomputeryzowany
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Budyy




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 1735
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Śro 10:22, 21 Sty 2009    Temat postu: IPhone

Chciałbym się z wami podzielić wrażeniami z używania IPhona. Z racji iż zajmuję się telefonami komórkowymi już od 7 lat i mam dostęp do testowania wszystkich najnowszych modeli mam nadzieję, że będę mógł w miarę profesjonalnie podejść do tematu i pomóc niezdecydowanym.

A więc czym jest IPhone? Wielu słusznie zauważa, że jest to IPod z funkcją dzwonienia co po części jest prawdą. Faktycznie firma Apple nie odkryła ameryki i właściwie przekształciła IPoda w IPhona. Widać to w każdym calu gdzie funkcje związane z telefonem potraktowane zostały po macoszemu i w tym obszarze jest najwięcej niedoróbek. Weźmy choćby taki drobiazg jak możliwość oddzwonienia na numer z SMS-a. Nie da się. Upierdliwe jak sto pięćdziesiąt ale czy często wykorzystywane? Brak MMS ów? Generalnie jest to babol Appla z tym że MMS-y i tak są bez sensu. 100kB to strasznie mało i nie da się tak wysłać fajnego zdjęcia czy czegoś podobnego a dobra obsługa maila załatwia problem.

Najbardziej wkurzającą niedoróbką jest brak Bluetooth. Ani to nie da się podłączyć zestawu HiFi ani też innego telefonu. Błąd niewybaczalny.

Jest jeszcze jeden problem. Nawigacja. Włożenie do telefonu modułu GPS i nie danie możliwości zainstalowania normalnej nawigacji jest absolutnym debilizmem na który uwagę zwraca właściwie każdy portal na całym świecie.

No tak ale poza tym.

IPhone ma najlepszy ekran dotykowy. Po prostu malina. W porównaniu do Omni której ekran trzeszczy, wygina się, rysuje IPhone wygląda jak mercedes do malucha.

I Phone ma wspaniały akcelerator grafiki. Gry i aplikacje działają na nim świetnie. Szybko i bez skoków.

Zyroskop w IPhone działa najszybciej ze znanych mi modeli. W HTC Diamond Pro. obrócenie ekranu trwa 2 razy dłużej.

System operacyjny w IPhone jest naprawdę intuicyjny, prosty i przyjazny w obsłudze. Porównując go Windows Mobile 6.1 mam wrażenie, że nastąpił ogromny postęp cywilizacyjny. Niepotrzebny antypraktyczny rysik, nie trzeba wchodzić na 10 poziom menu aby coś zmienić w usatwieniach ani tez godzinę klikać aby dojść do właściwej komendy menu.

Klawiatura dotykowa jest genialna. Nie trzeba cisnąć jej jak we wszystkich HTC czy Omni czy nawet Pradzie. Działa na leciutki dotyk i jest bardzo precyzyjna. Praktycznie nie zdarza się aby po wciśnięciu klawisza niechcący wcisnął się 2 razy co jest nagminne w innych telefonach.

Aparat cyfrowy pomimo, że ma tylko 2 Mpix ma bardzo dobrą i czułą matrycę. Zdjęcia z niego wyglądają porównywalnie do zdjęć z N95 choć ta ma 5 mpix matrycę i optykę Zeitsa.

Dostęp do aplikacji poprzez AppStore to nowy standard i teraz właściwie wszyscy to zaczynają kopiować. Banalnie proste ale dlaczego tyle trzeba było na to czekać.

IPod. Ten element nie wymaga komentarzy.

Dzwonienie. Bardzo wygodne duże przyciski. Nawet jadąc samochodem nie sposób nie trafić we właściwy numerek. Działają tak jak klawiatura pod wpływem lekkiego dotyku (ekran Iphone właściwie nie jest dotykowy ale cieplny). Przyłożenie do ucha telefonu powoduje zniknięcie klawiatury co zapobiega uruchomienie czegoś uchem niechcący. Wszystkie funkcje użyteczne w czasie rozmowy dostępne pod ręką. Głośnik, kontakty.

Przeglądarka Safari. IPhone jest właściwie jedynym telefonem nadającym się do surfowania po necie. (Omnia i HTC się do tego nie nadają- testowałem). Wiele postów na sfini napisałem z Iphona. ;)

Google maps choć nie jest prawdziwą nawigacją czasami lepiej się sprawdza niż klasyczny GPS. W czasie grzybobrania jest wręcz nieoceniony. Jestem w stanie ocenić czy przed sobą mam las liściasty, iglasty czy może szkółkę.


No cóż. IPhone jak każdy inny produkt na świecie ma swoje wady ale ilość zalet przebija te wady powodując że jest to pierwszy telefon w którym się zakochałem. Po raz pierwszy odczuwam przyjemność z używania komórki. Mija właśnie 6 miesięcy od momentu gdy zacząłem go testowac i testuję go nadal. :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Prestończik




Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 53
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Połonina Wetlińska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 1:09, 23 Sie 2013    Temat postu:

Hi Budyy,
Twoje wrażenia wymagają uaktualnienia:
Policja, Mossad i inni mogą teraz zdalnie wyłączyć w iPhone kamerę i Wi-Fi.
Zbyt szybko pojawiały się online udokumentowania ich bestialstwa.

[link widoczny dla zalogowanych]

Przy okazji polecam zaprenumerowanie sobie (wolne datki...) codziennego biuletynu z [link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Prestończik dnia Pią 1:11, 23 Sie 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 11:55, 03 Paź 2013    Temat postu:

Ja też mogę zdalnie wyłączyć twój komputer, jeśli tylko dostatecznie dobrze się do tego przygotuję, guglając po sieci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr Rokubungi
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 31 Maj 2014
Posty: 6081
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Polska, Pomorze Zachodnie
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 20:31, 04 Lip 2014    Temat postu:

Nie tylko komputer można wyłączyć zdalnie- człowieka też. I to bez guglowania- wystarczy Bing..ee..tzn. bang! :(
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 22:15, 28 Lip 2014    Temat postu:

To jest jednak mniej zdalne wyłączanie. Chyba, że się ma pod ręką jakiś Czerwony Guzik. Wtedy jednak wyłączanie jest mało wybiórcze. Komputer podłączony do sieci da się wyłączyć zdalnie w znacznie bardziej precyzyjny sposób.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr Rokubungi
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 31 Maj 2014
Posty: 6081
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Polska, Pomorze Zachodnie
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 1:42, 29 Lip 2014    Temat postu:

Ze "snajperki" można już wyłączać bardzo wybiórczo.. Ale już może więcej postaram się tu nie wstawiać moich "dziwnych" dygresji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JimmyJimmy




Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 283
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 3:03, 03 Maj 2019    Temat postu:

Prestończik napisał:
Policja, Mossad i inni mogą teraz zdalnie wyłączyć w iPhone kamerę i Wi-Fi.


Jeśli WYŁĄCZYĆ a nie WŁĄCZYĆ to nie ma chyba problemu, co nie?


Ostatnio zmieniony przez JimmyJimmy dnia Pią 3:03, 03 Maj 2019, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Świat skomputeryzowany Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin