Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Anioł Szósty
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Religie i wyznania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 10:51, 25 Lut 2006    Temat postu: Anioł Szósty

Dyskutuje czy głosi?

Bo z tego co widzę, mało cię interesuje co do ciebie piszą inni użytkownicy forum, a skoro tak to nie rozumiem co tu robisz - przecież to jest forum dyskusyjne!

A jakie wrażenie odnoszą inni użytkownicy - może ja jestem po doświadczeniach życiowych (tak, tak) lekko przewrażliwiony?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
shiroi_kumo




Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 11:00, 25 Lut 2006    Temat postu:

Aniol szosty przewijal sie przez rozne fora, byl tez na [link widoczny dla zalogowanych] Na pierwszy rzut oka mozna pomyslec, ze chlopak robi sobie po prostu jaja. Widzac jednak ile godzin spedza na wklejaniu tych swoich prawd Bozych, dochodze do wniosku, ze On naprawde w to wierzy.
Z tego co zaobserwowalem przebywa tutaj nie po to by dyskutowac, raczej po to by glosic jedyna prawde, ktory tylko On zna. :wink:
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 11:06, 25 Lut 2006    Temat postu:

To może jako głosiciel powinien się znaleźć na ulicy (pod metrem jeśli z Warszawy) bo niby po co na forum DYSKUSYJNYM?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anioł szósty




Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 114
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Nowe Jeruzalem

PostWysłany: Sob 11:41, 25 Lut 2006    Temat postu:

Każdy kto dyskutuje, wygłasza swoje poglądy, gdyby tak nie było nie było by dyskusji. Czy chodzi o to by nikt nie wygłosił swojego poglądu? Chyba nie. Każdy człowiek ma jakąś wizję przyszłości, jedni swoją a inni opartą na wytycznych z Biblii. Jezus też dyskutował z ludźmi,. W ten sposób następuje wymiana poglądów i wszyscy zyskują.
Na pewno to, w co ja wierzę jest kontrowersyjne i będzie dla niektórych niewygodne ale przecież nikt nie musi się ze mną zgodzić. Każdy ma swój rozum i wie jak z niego korzystać. Ucieczka od dyskusji to strach przed nieznanym i bojaźń o to że mogę w to uwierzyć. I tu jest główny problem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 11:42, 25 Lut 2006    Temat postu:

Jesli ktos jest gotow z Aniolem rozmawiac o jego pogladach - a przeciez jest - to jednak mamy do czynienia z dyskusja. A nie mozna winic czlowieka za to, ze swoje poglady glosi. Mysle, ze forum dyskusyjne jest wlasciwym miejscem do gloszenia pogladow. Naszym celem jest przedstawianie i omawianie ROZNYCH sposobow patrzenia na swiat. Jesli bedziemy sie ograniczali do tych, ktore woli wiekszosc z nas, tym samym bedziemy ograniczali nasza zdolnosc krytycznej optymalizacji naszych wlasnych swiatopogladow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 11:45, 25 Lut 2006    Temat postu:

Świetnie (a nawet śFietnie), ale ja przez dyskusje rozumiem wymiane zdań. Jeśli na pierwsze zadane pytanie nie otrzymuje się odpowiedzi po n-postach to rozumiem, że nie ma mowy o dyskusji tylko o ogłaszaniu "prawdy" - "głoszeniu".

Kontrowersyjność poglądów nie ma nic do rzeczy - wszyscy tu mają poniekąd kontrowersyjne (i chyba każdy inne). Chodzi o to, żeby poglądy podlegały analizie i krytyce (oraz oczywiście obronie) a nie powtarzaniu.
Pytanie brzmi nie - "Czy ktoś jest gotów rozmawiać z aniołem" (bo jest) tylko czy anioł jest gotów dyskutować (rozmawiać, odpowiadać, tłumaczyć) z kimś...

Podtrzymuje, że na forum poglądów się nie głosi tylko się o nich dyskutuje. Głosi się na stronach prywatnych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anioł szósty




Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 114
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Nowe Jeruzalem

PostWysłany: Sob 11:59, 25 Lut 2006    Temat postu:

Myślę że nieraz należy powtórzyć pytanie jeżeli ktoś od razu nie odpowie lub przegapi. Co innego jest wtedy gdy odpowiedź padnie o słuchający nie jest zadowolony z odpowiedzi bo innej oczekiwał i nadal mówi że swojej odpowiedzi nie usłyszał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 12:08, 25 Lut 2006    Temat postu:

Największe problemy masz z pytaniami "skąd to wiesz?" i "dlaczego tak a nie inaczej?". Nie ma sensu kopiować całych postów. Przykładowe kwestię które nie doczekały się odpowiedzi to:
Cytat:
I tak bywa z kotami , też są czasem dziadkami, pokolenia nastają i nic w tym dziwnego. Koty przeważnie są dziadkami.

a śnieg jest z mleka bo jest biały?
Cytat:
Anioł leciał środkiem nieba, jak leciał, czym leciał?

Autor nie napisał, ale ty wiesz?
Cytat:
Sama logika nakazuje poszukać rozwiązania.

Żadna logika nic tu nie nakazuje. Zdrowy rozsądek nakazuje zapytać co miał na myśli autor kiedy pisał o aniele, wczuć się w jego role a nie dopisywać mu własne pomysły, wczuć się w jego role i zapytać co chciał przekazać.
Cytat:
Anioł leciał specjalnym pojazdem kosmicznym i nadawał na wszystkich kanałach telewizyjnych i radiowych specjalne orędzie, oraz przez specjalne głośniki
.
No więc jeszcze raz - skąd to wiesz? Ja np. będe optował, że anioł leciał bo mu przyczepili dużo wróbli do koszuli - czemu taka opcja jest gorsza?
Cytat:
Za chwilę to zobaczymy na niebie. Nawet Jezus to zapowiadał:Mat. 24:31
31. I pośle aniołów swoich z wielką trąbą, i zgromadzą wybranych jego z czterech stron świata z jednego krańca nieba aż po drugi.
(BW)

No i gdzie tu masz o statkach kosmicznych?
Cytat:
Dawniejsza trąba to dzisiesze głośniki, aniołowie też mają technikę.

Skąd wiesz, że mowa o głośnikach - co to na to wskazuje?

Cytat:
Nie trzeba sobie wyobrażać aniołów takich prymitywnych, oni stosują najnowszą technikę, technikę anielską

A dlaczego trzeba sobie wyobrażać, że mają taką technike i nie trzeba sobie ich wyobrażać prymitywnymi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anioł szósty




Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 114
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Nowe Jeruzalem

PostWysłany: Sob 12:33, 25 Lut 2006    Temat postu:

Cytat:
a śnieg jest z mleka bo jest biały?
Na to odpowiem tak. Śnieg nie jest z mleka ale jest z wody i to każdy wie. Ja nigdy nie twierdziłem że śnieg jest z mleka, to jest twój wymysł.
Cytat:
Anioł leciał środkiem nieba, jak leciał, czym leciał?

Autor nie napisał, ale ty wiesz?
Wiem bo myślę i każdy widzi że po niebie latają samoloty, ptaki i inne obiekty do tego przystosowane, nap. statki kosmiczne.Dlaczego dla ciebie to dziwne że ktoś o tym wie?
Cytat:
Żadna logika nic tu nie nakazuje. Zdrowy rozsądek nakazuje zapytać co miał na myśli autor kiedy pisał o aniele, wczuć się w jego role a nie dopisywać mu własne pomysły, wczuć się w jego role i zapytać co chciał przekazać.
Logika jednak nakazuje odbierać treść tak jak ją obecnie rozumiemy, wiedząc o tym że Bóg tak to przekazał by w naszych czasach było to zrozumiałe. Dawniej nie było zrozumiałe a teraz jest, oczywiście dla tych którzy logicznie myślą, dla innych nie jest.Dan. 12:4
4. Ale ty, Danielu, zamknij te słowa i zapieczętuj księgę aż do czasu ostatecznego! Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie.
(BW)
Cytat:
No więc jeszcze raz - skąd to wiesz? Ja np. będe optował, że anioł leciał bo mu przyczepili dużo wróbli do koszuli - czemu taka opcja jest gorsza?

Skąd wiem? Bo yślę i obserwuję. Jak widzę że statki kosmiczne latają to nie mają wróbli przyczepionych tylko używają światła, np. pomarańczowego lub podobnego a także mogą nadawać telepatycznie do ludzi, mogą też używać głośników do większej liczby ludzi. Już samo dawniejsze określenie, trąba głosu wielkiego przypomina nam głosniki o wielkiej mocy. Każde dziecko o tym wie i wcale nie myśli że to wróble ćwierkają jak radio gra. Nie wiem skąd ci te wróble wpadły do głowy że tak sobie pomyślałeś i za tym optujesz?
Cytat:
A dlaczego trzeba sobie wyobrażać, że mają taką technike i nie trzeba sobie ich wyobrażać prymitywnymi?

Dlatego że kosmici dysponują większą wiedzą od ludzkiej. Poczytaj trochę o tych statkach kosmicznych i ich pasażerach to będziesz wiedział że mają super technikę. Wyobrażnie sobie że aniołowie są prymitywni świadczy o małej wyobraźni.
Nie wiem czy te odpowiedzi cię zadowoliły ale takie znam i tak odpowiadam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 12:50, 25 Lut 2006    Temat postu:

Cytat:
Cytat:
a śnieg jest z mleka bo jest biały?

Na to odpowiem tak. Śnieg nie jest z mleka ale jest z wody i to każdy wie. Ja nigdy nie twierdziłem że śnieg jest z mleka, to jest twój wymysł.

Chyba żartujesz – ja kontynuuje twoją logike:
anioł 6 napisał:
podobnie jak ptak leci tak latają te pojazdy kosmiczne w których kosmici {aniołowie } latają.


Cytat:
Cytat:
Cytat:
Anioł leciał środkiem nieba, jak leciał, czym leciał?

Autor nie napisał, ale ty wiesz?

Wiem bo myślę i każdy widzi że po niebie latają samoloty, ptaki i inne obiekty do tego przystosowane, nap. statki kosmiczne.Dlaczego dla ciebie to dziwne że ktoś o tym wie?

Skoro ptaki latają bez żadnych pojazdów to czemu aniołowie nie mogą latać również bez nich? Przecież zgodnie z licznymi opisami mają skrzydła!
Skąd więc wniosek, że anioł leci statkiem kosmicznym?

Cytat:
Cytat:
Żadna logika nic tu nie nakazuje. Zdrowy rozsądek nakazuje zapytać co miał na myśli autor kiedy pisał o aniele, wczuć się w jego role a nie dopisywać mu własne pomysły, wczuć się w jego role i zapytać co chciał przekazać.

Logika jednak nakazuje odbierać treść tak jak ją obecnie rozumiemy, wiedząc o tym że Bóg tak to przekazał by w naszych czasach było to zrozumiałe. Dawniej nie było zrozumiałe a teraz jest, oczywiście dla tych którzy logicznie myślą, dla innych nie jest.

Logika nakazuje odbierać to tak jak było to rozumiane przez pierwotnych adresatów.
Każdy kultura i język posługują się swoimi znaczeniami. Jedna treść nie może być rozumiana dokładnie tak samo w dwóch językach – nawet dzisiejsi tłumacze mają czasem problem z przetłumaczeniem jakiegoś idiomu!

W związku z tym – albo pierwotni adresaci powinni się dostosować do naszego współczesnego języka (roftl) albo my do ich.
Jak myślisz, która opcja jest sensowna?

Cytat:
Cytat:
No więc jeszcze raz - skąd to wiesz? Ja np. będe optował, że anioł leciał bo mu przyczepili dużo wróbli do koszuli - czemu taka opcja jest gorsza?

Skąd wiem? Bo yślę i obserwuję. Jak widzę że statki kosmiczne latają to nie mają wróbli przyczepionych tylko używają światła, np. pomarańczowego lub podobnego a także mogą nadawać telepatycznie do ludzi, mogą też używać głośników do większej liczby ludzi.

A ja, jak widzę, że wróble latają to nie latają statkami kosmicznymi. Czego dowiodłeś?
Cytat:
Już samo dawniejsze określenie, trąba głosu wielkiego przypomina nam głosniki o wielkiej mocy.

Trąba przypomina nam trąbe. Po co zmieniać sens słowa skoro jasno podane?
Jeśli słowo Chrzciciel przypomina ci słowo „baptysta” to znaczy, że Jan Chrzciciel należał do południowej konwencji baptystów bo dziś takowa istnieje?
Cytat:
Każde dziecko o tym wie i wcale nie myśli że to wróble ćwierkają jak radio gra. Nie wiem skąd ci te wróble wpadły do głowy że tak sobie pomyślałeś i za tym optujesz?

A ja nie wiem skąd tobie wpadły statki kosmiczne. Skoro dopisujemy coś do tekstu to każdy dopisuje co zechce, oba wymysły są równie sensowne skoro autor ich nie podał.
Cytat:
Cytat:
A dlaczego trzeba sobie wyobrażać, że mają taką technike i nie trzeba sobie ich wyobrażać prymitywnymi?

Dlatego że kosmici dysponują większą wiedzą od ludzkiej.

A skąd to wiesz?
Cytat:
Poczytaj trochę o tych statkach kosmicznych i ich pasażerach to będziesz wiedział że mają super technikę.

A co ma piernik do wiatraka? Poczytaj trochę o ptakach to się dowiesz, że latają bez statków kosmicznych.
Cytat:
Wyobrażnie sobie że aniołowie są prymitywni świadczy o małej wyobraźni
.
Wyobrażanie sobie, że aniołowie to kosmici, trąba to głośnik świadczy o rozbujałej wyobraźni i nieumiejętności skupienia się na analizowanym tekście. W ten sposób mogę za 10 lat wyczytać co zechce z twoich postów na tym forum.
Cytat:
Nie wiem czy te odpowiedzi cię zadowoliły ale takie znam i tak odpowiadam.

Przynajmniej próbowałeś…
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pan Gąsienica
Wizytator



Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1184
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob 13:37, 25 Lut 2006    Temat postu: Re: Anioł Szósty

Drizzt napisał:
Dyskutuje czy głosi?


Dyskutuje.

Drizzt napisał:
Bo z tego co widzę, mało cię interesuje co do ciebie piszą inni użytkownicy forum, a skoro tak to nie rozumiem co tu robisz - przecież to jest forum dyskusyjne!

A jakie wrażenie odnoszą inni użytkownicy - może ja jestem po doświadczeniach życiowych (tak, tak) lekko przewrażliwiony?


Jesteś przewraźliwiony.

Myślę, że żaden gość na forum nie musi się tłumaczyć, dlaczego nas odwiedził i co tu robi.

Pamiętajmy, że do osobistych docinek, dociekań odnośnie drugiej osoby, jej motywacji i przeszłości przeznaczone są osobne działy. Tutaj staramy się dyskutować TYLKO I WYŁĄCZNIE o POGLĄDACH.

Witamy na forum, Aniele :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 17:07, 25 Lut 2006    Temat postu:

Robalu a mówisz tak sobie, czy raczysz poznać kontekst?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anioł szósty




Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 114
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Nowe Jeruzalem

PostWysłany: Sob 17:11, 25 Lut 2006    Temat postu:

Witam wszystkich dyskutantów i cieszę się że znalazłem zrozumienie mnie i tego na czym polega forum dyskusyjne. Wiedzieć można wszystko a niekoniecznie trzeba we wszystko wierzyć. Przez wymianę poglądów możemy odnieść korzyść. Ja też poszukuję ludzi którzy by mi pomogli dobrze zrozumieć Biblię bo wiem że zawsze należy szukać lepszych rozwiązań i lepszego zrozumienia niż mam dzisiaj. Na tym polega postęp, nieustanny potęp. Jeżeli ktoś krytykuje bo mu się coś nie podoba a nie daje lepszego wyjaśnienia to nic tu nie wnosi tylko przeszkadza.
Ja jak coś krytykuję to podaję zaraz wyjaśnienie i udowadniam gdzie leży błąd. Jak poruszyłem Strażnicę to zaraz powstało napięcie bo komuś to jest niewygodne. Lepiej jest udowodnić że Strażnica ma rację niż się denerwować i unikać rozmowy bo to tylko świadczy o tym że mam rację. Pogląd że od 1914 roku jest Królestwo Boże jest fałszywy a jeżeli ktoś twierdzi inaczej to niech się odezwie lub zamilknie na wieki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Sob 19:25, 25 Lut 2006    Temat postu:

Anioł szósty napisał:
Jak poruszyłem Strażnicę to zaraz powstało napięcie bo komuś to jest niewygodne. Lepiej jest udowodnić że Strażnica ma rację niż się denerwować i unikać rozmowy bo to tylko świadczy o tym że mam rację. Pogląd że od 1914 roku jest Królestwo Boże jest fałszywy a jeżeli ktoś twierdzi inaczej to niech się odezwie lub zamilknie na wieki.


Ostatnie zdanie brzmi mi znajomo. Ale co do Strażnicy, nie tyle poczułem niewygodę, co znajomy zapach. Jak pisałem, miałem kolegę (jeszcze z ogólniaka) z tego środowiska; poza tym poznałem bardzo otwartą na argumenty (jak na świadka JHWH) dziewczynę na jednym z forów. No ale ty jesteś naprawdę - bez urazy - naukowym ewenementem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anioł szósty




Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 114
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Nowe Jeruzalem

PostWysłany: Sob 20:58, 25 Lut 2006    Temat postu:

Zbanowany Uczy napisał:
Anioł szósty napisał:
Jak poruszyłem Strażnicę to zaraz powstało napięcie bo komuś to jest niewygodne. Lepiej jest udowodnić że Strażnica ma rację niż się denerwować i unikać rozmowy bo to tylko świadczy o tym że mam rację. Pogląd że od 1914 roku jest Królestwo Boże jest fałszywy a jeżeli ktoś twierdzi inaczej to niech się odezwie lub zamilknie na wieki.


Ostatnie zdanie brzmi mi znajomo. Ale co do Strażnicy, nie tyle poczułem niewygodę, co znajomy zapach. Jak pisałem, miałem kolegę (jeszcze z ogólniaka) z tego środowiska; poza tym poznałem bardzo otwartą na argumenty (jak na świadka JHWH) dziewczynę na jednym z forów. No ale ty jesteś naprawdę - bez urazy - naukowym ewenementem.
Jak jesteś wtajemniczony to powiem ci więcej. Byłem wychowywany w religii świadków Jehowy i w miarę jak dorastałem to chciałem wiedzieć więcej i zadawałem niewygodne pytania. W końcu gdy miałem 33 lata rozstałem się z tą religią a było to w roku 1983. Od tego czasu zwalczam wszystkie fałszywe nauki w tej religii i innych religiach. Nieprawdą jest że jest jakaś prawdziwa religia na świecie, jedynie szatan jest prawdziwy w każdej religii. Jest na tyle prawdziwy że wszystkie religie mu wierzą, on jest ich bogiem.2 Kor. 4:3-4
3. A jeśli nawet ewangelia nasza jest zasłonięta, zasłonięta jest dla tych, którzy giną,
4. W których bóg świata tego zaślepił umysły niewierzących, aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale Chrystusa, który jest obrazem Boga.
(BW)

Mogę ci podać setki fałszywych nauk głoszonych przez świadków Jehowy i uzasadnić na podstawie Biblii. Nikt ze świadków Jehowy nie chce ze mną rozmawiać, mają zakaz, bo boją się że wielu ludzi może się nawrócić do Boga. Ta organizacja ma złotego cielca który jest ich władcą i Bogiem a nazywają go "ciało kierownicze". Co ciało chciało to napisało a oni muszą w to wierzyć. Tam Boga nie ma tam jest ciało kierownicze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Sob 21:00, 25 Lut 2006    Temat postu:

Tak, wpływ świadków jest widoczny w tym, co piszesz. Ale że szatan bogiem wszystkich religii? Przesadzasz!

Uff, na dzisiaj koniec. Idę spać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anioł szósty




Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 114
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Nowe Jeruzalem

PostWysłany: Pon 11:25, 27 Lut 2006    Temat postu:

Dyskusje pomiędzy przedstawicielami różnych religii i wyznań
Czy są tu na forum wyznawcy różnych wyznań z ktorymi można podyskutować o wierze i zweryfikować które wierzenia są tylko zwykłymi urojeniami nie mającymi oparcia w nauce Biblii?
Dobrze by było by każdy się opowiedział z którego wyznania jest i dlaczego jego wyznanie jest słuszniejsze od innych wyznań.
A może znajdzie się taki odważny i udowodni że jego wyznanie opiera się tylko na Biblii? Jeżeli nie będzie, to znaczy że każdy wątpi czy ma prawdę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Pon 13:44, 27 Lut 2006    Temat postu:

Nie istnieje wyznanie oparte tylko na Biblii. Biblia powiem nie jest sama ze siebie Absolutem, ale jest Słowem Boga, które rozbrzmiało kiedyś przez konkretnych ludzi z krwii i kości, dzieci swego czasu, zapisanym w księgach, strzeżonym i interpretowanym przez wspólnoty, wywodzące się od pierwszych słuchaczy. To, co piszesz, jest bardzo naiwne, by nie powiedzieć: trąci pychą i zadufaniem w sobie, sprzecznym z bojaźnią Bożą.

Mam przyjaciół luteran, baptystów, agnostyków i ateistów, ale żaden z nich nie ośmiela się tak ustawiać sprawy, jak Ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anioł szósty




Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 114
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Nowe Jeruzalem

PostWysłany: Pon 15:00, 27 Lut 2006    Temat postu:

Cytat:
="Zbanowany Uczy"]Nie istnieje wyznanie oparte tylko na Biblii. Biblia powiem nie jest sama ze siebie Absolutem, ale jest Słowem Boga, które rozbrzmiało kiedyś przez konkretnych ludzi z krwii i kości, dzieci swego czasu, zapisanym w księgach, strzeżonym i interpretowanym przez wspólnoty, wywodzące się od pierwszych słuchaczy. To, co piszesz, jest bardzo naiwne, by nie powiedzieć: trąci pychą i zadufaniem w sobie, sprzecznym z bojaźnią Bożą.

Mam przyjaciół luteran, baptystów, agnostyków i ateistów, ale żaden z nich nie ośmiela się tak ustawiać sprawy, jak Ty.
Wiem o tym, a przyczyna tkwi już w raju gdzie syn Boży, Lucyfer, zaczął ludziom wykładać Słowo Boże i tak to trwa do dziś. Człowiek zwiedziony boi się sam zbadać Biblię i uwierzyć w Słowo Boże tak jak ono jest napisane. A powodem jest bojaźń przed drugim człowiekiem, co ten drugi sobie pomyśli i tak było zawsze. Za czasów Jezusa też niektórzy uwierzyli ale bali się o tym mówić, umiłowali chwałę ludzką zamiast Bożą.
Jan. 12:42-43
42. Mimo to jednak wielu członków Rady uwierzyło w niego, ale gwoli faryzeuszów nie wyznawali swej wiary, żeby nie zostali wyłączeni z synagogi;
43. Umiłowali bowiem bardziej chwałę ludzką niż chwałę Bożą.
(BW)

Ówcześni żydzi żyli we wspólnocie religijnej, mieli swoich uczonych w Piśmie, kapłanów i Arcykapłanów według postanowienia Bożego. Uczyli ludzi, pomagali i dbali o naród by nie zaginął pod panowaniem Rzymskim.
A tu przyszedł jakiś Jezus z wioski i mówi że jest opisany w Biblii jako Mesjasz i Syn Boży. To było tak jak by diabeł nagle się pokazał.Jan. 8:47-48
47. Kto z Boga jest, słów Bożych słucha; wy dlatego nie słuchacie, bo z Boga nie jesteście.
48. Odpowiadając, Żydzi rzekli do niego: Czyż nie mówimy słusznie, że jesteś Samarytaninem i masz demona?
(BW)

Jestem na 100% pewny, że gdyby ten sam Jezus przyszedł dziś i to samo mówił to obecne wspólnoty, wszystkie wspólnoty by go obwołały samym szatanem, lub opętanym przez demony.
Jan. 10:20
20. I wielu z nich mówiło: Demona ma i szaleje. Dlaczego go słuchacie?
(BW)

Rodzina a także ci kórzy go znali tam gdzie się wychował uważali go za pomylonego.
Mar. 3:21
21. A krewni, gdy o tym usłyszeli, przyszli, aby go pochwycić, mówili bowiem, że odszedł od zmysłów.
(BW)

Łuk. 4:16-18
16. I przyszedł do Nazaretu, gdzie się wychował, i wszedł według zwyczaju swego w dzień sabatu do synagogi, i powstał, aby czytać.
17. I podano mu księgę proroka Izajasza, a otworzywszy księgę, natrafił na miejsce, gdzie było napisane:
18. Duch Pański nade mną, przeto namaścił mnie, abym zwiastował ubogim dobrą nowinę, posłał mnie, abym ogłosił jeńcom wyzwolenie, a ślepym przejrzenie, abym uciśnionych wypuścił na wolność,
(BW)
Łuk. 4:28-31
28. I wszyscy w synagodze, słysząc to, zawrzeli gniewem
29. I powstawszy wypchnęli go z miasta, i wywiedli go aż na szczyt góry, na której miasto ich było zbudowane, aby go w dół strącić.
30. Lecz On przeszedł przez środek ich i oddalił się.
31. I zstąpił do Kafarnaum, miasta galilejskiego. I nauczał ich w sabaty.
(BW)

Głoszenie prawdy Bożej nie jest popularne wśród wspólnot religijnych bo te wspólnoty widzą zagrożenie ze strony prawdy. Stanowiska religijne, kasa za sprawowane funkcje, przywileje, to wszystko nagle wydaje się że będzie utracone, ludzie zaczynają się bronić, nie patrząc na prawdę Bożą.
Dlatego Bóg przewidział głoszenie prawdy z mocą daną dwom świadkom których nikt nie będzie mógł zabić za głoszenie prawdy przez 1260 dni.
Obj. 11:3-6
3. I dam dwom moim świadkom moc, i będą, odziani w wory, prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.,
5. A jeżeli ktoś chce im wyrządzić szkodę, ogień bucha z ich ust i pożera ich wrogów; tak musi zginąć każdy, kto by chciał im wyrządzić szkodę.
6. Oni mają moc zamknąć niebiosa, aby nie padał deszcz za dni ich prorokowania; mają też moc nad wodami, by je zamieniać w krew i dotknąć ziemię wszelką plagą, ilekroć zechcą.
(BW)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Genkaku
Wizytator



Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1397
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: pochodzą te myśli?

PostWysłany: Pon 16:37, 27 Lut 2006    Temat postu:

Anioł szósty napisał:
Dyskusje pomiędzy przedstawicielami różnych religii i wyznań
Czy są tu na forum wyznawcy różnych wyznań z ktorymi można podyskutować o wierze i zweryfikować które wierzenia są tylko zwykłymi urojeniami nie mającymi oparcia w nauce Biblii?
Ale przecież większość religii nie opiera się na Biblii. Z Biblii korzysta niewiele religii, chrześcijanie i może jakieś jeszcze, a tymczasem Żydzi mają swoją Torę, muzułmanie mają swój Koran, hinduizm ma pewnie swoje vedy i razem z buddyzmem sutry.
Nie wiem na jakiej podstawie można oceniać słuszność rzekomej prawdy w mitologii jakiejś religii... a tymbardziej słuszność jednej religii od drugiej - to już jest niedorzeczne. Mity to mity.
Urojenia powstają z oglądania telewizji, z czytania Biblii, z chodzenia do kościoła, nawet z niczego...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Pon 17:13, 27 Lut 2006    Temat postu:

Ech, każdy gada w języku niezrozumiałym dla drugiego... Teraz już tylko z nudów pisuję w dziale "religie i wyznania".
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anioł szósty




Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 114
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Nowe Jeruzalem

PostWysłany: Pon 17:57, 27 Lut 2006    Temat postu:

Genkaku napisał:
Anioł szósty napisał:
Dyskusje pomiędzy przedstawicielami różnych religii i wyznań
Czy są tu na forum wyznawcy różnych wyznań z ktorymi można podyskutować o wierze i zweryfikować które wierzenia są tylko zwykłymi urojeniami nie mającymi oparcia w nauce Biblii?
Ale przecież większość religii nie opiera się na Biblii. Z Biblii korzysta niewiele religii, chrześcijanie i może jakieś jeszcze, a tymczasem Żydzi mają swoją Torę, muzułmanie mają swój Koran, hinduizm ma pewnie swoje vedy i razem z buddyzmem sutry.
Nie wiem na jakiej podstawie można oceniać słuszność rzekomej prawdy w mitologii jakiejś religii... a tymbardziej słuszność jednej religii od drugiej - to już jest niedorzeczne. Mity to mity.
Urojenia powstają z oglądania telewizji, z czytania Biblii, z chodzenia do kościoła, nawet z niczego...

Zgadza się, większość religii nie zna Biblii a te które niby znają nie chcą znać Biblii bo mają swoich przewodników ludzkich i im wierzą że ich dobrze prowadzą.
Religie to przeszkoda w poznaniu prawdy o Bogu i to Boża sprawa co z nimi zrobi, przecież jest Wszechmogący to może zrobić co zechce.
Wyczytałem w Apokalipsie co Bóg zrobi ze wszystkimi religiami włącznie ze świadkami Jehowy.
Bóg przyrównuje religię do kobiety wszetecznej i do wielkiego miasta.
.Obj. 17:15-18
15. I mówi do mnie: Wody, które widziałeś, nad którymi rozsiadła się wszetecznica, to ludy i tłumy, i narody, i języki.
16. A dziesięć rogów, które widziałeś, i zwierzę, ci znienawidzą wszetecznicę i spustoszą ją, i ogołocą, i ciało jej jeść będą, i spalą ją w ogniu.
17. Bóg bowiem natchnął serca ich, by wykonali jego postanowienie i by działali jednomyślnie, i oddali swoją władzę królewską zwierzęciu, aż wypełnią się wyroki Boże.
18. A kobieta, którą widziałeś, to wielkie miasto, które panuje nad królami ziemi.
(BW)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Pon 17:59, 27 Lut 2006    Temat postu:

Zobacz do wątku o Apokalipsie - czemu nie Koran?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anioł szósty




Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 114
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Nowe Jeruzalem

PostWysłany: Pon 18:25, 27 Lut 2006    Temat postu:

Zbanowany Uczy napisał:
Zobacz do wątku o Apokalipsie - czemu nie Koran?
A gdzie to jest?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Pon 18:27, 27 Lut 2006    Temat postu:

Obok - "Anioł Szósty o Apokalipsie". Zresztą chyba napisałeś już przed chwilą tam coś, a potem ja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Religie i wyznania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin