Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Założyć wątek ... "Lucek przeprasza"
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Regulamin
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lucek




Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 8336
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 2:45, 10 Gru 2021    Temat postu: Założyć wątek ... "Lucek przeprasza"

w związku z otrzymanym PW
Cytat:
W ciągu jutrzejszego dnia (czyli do północy z piątku na sobotę) masz obowiązek zrobić dwie rzeczy:

1. Usunąć trefne sformułowania ze swoich postów (jeśli coś zostało - sam wiesz najlepiej, co ostatnio pisałeś i co usuwałeś a co nie);

2. Założyć wątek w dziale Regulamin, zatytułowany "Lucek przeprasza" i zawierający kulturalne przeprosiny wraz z obietnicą, że dołożysz wszelkich starań, by nie przydarzało ci się obrażanie rozmówców.

Ostateczna decyzja moderacji (czyli w praktyce czas twojej kwarantanny w Więzieniu) będzie zależała od tego, czy i jak się z tego jutro z tego wywiążesz. Jeśli pójdzie gładko, to nie wykluczam opcji, że dostaniesz warunek, ale to nie ode mnie zależy, dostosuję się do opinii większości.


oświadczam, że:

1. przyznaję, że złamałem regulamin i za to mogę przeprosić cokolwiek to znaczy
2. nie jestem osobą agresywną więc na pewno pierwszy nikogo nie obraziłem, mogło się natomista zdarzyć, widzę po czasie, że czyjeś deficyty intelektualne brałem za agresję złośliwość, te osoby też mogę przprosić cokolwiek to znaczy
3. niedorzecznością jest żądanie przeproszenia anbo, który po raz trzeci bez powodu (poza brakiem pewnie sensownych argumentów) mnie jako pierwszy obraził.
4. w większości przypadków otrzymywałem, bez zapytania mnie co mam na swoją obronę, jakiegoś kapturowego sądu moderatorów, aroganckie, zawierające fałszywe oskarżenia, pochodzące jedynie od jednej strony. Same w sobie zazwyczaj chamskie.

koniec oświadczenia.

PS.
zresztą jeśli w przypadku anbo to też kwestia deficytów, to samo pkt.4, to patrz pkt.2


Ostatnio zmieniony przez lucek dnia Pią 3:03, 10 Gru 2021, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anbo




Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 6064
Przeczytał: 14 tematów


PostWysłany: Pią 9:07, 10 Gru 2021    Temat postu: Re: Założyć wątek ... "Lucek przeprasza"

lucek napisał:

oświadczam, że:

1. przyznaję, że złamałem regulamin i za to mogę przeprosić cokolwiek to znaczy
2. nie jestem osobą agresywną więc na pewno pierwszy nikogo nie obraziłem, mogło się natomista zdarzyć, widzę po czasie, że czyjeś deficyty intelektualne brałem za agresję złośliwość, te osoby też mogę przprosić cokolwiek to znaczy
3. niedorzecznością jest żądanie przeproszenia anbo, który po raz trzeci bez powodu (poza brakiem pewnie sensownych argumentów) mnie jako pierwszy obraził.
4. w większości przypadków otrzymywałem, bez zapytania mnie co mam na swoją obronę, jakiegoś kapturowego sądu moderatorów, aroganckie, zawierające fałszywe oskarżenia, pochodzące jedynie od jednej strony. Same w sobie zazwyczaj chamskie.

koniec oświadczenia.

PS.
zresztą jeśli w przypadku anbo to też kwestia deficytów, to samo pkt.4, to patrz pkt.2


Skojarzyło mi się to z tłumaczeniami niektórych mężów bijących swoje żony: sama sobie jest winna, że ma podbite oko, bo mogła na mnie nie patrzeć krzywo.
"Przeprosiny" lucka (prócz obraźliwych uwag zawierające też kłamstwa) same się komentują, nie ma potrzeby komentować tego obszerniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lucek




Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 8336
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 9:17, 10 Gru 2021    Temat postu:

@anbo
sam jesteś kłamcą i kanalią, a w zauważeniu twoich deficytów ... nic obraźliwego nie ma, infantylny złamasie.

--------------------------------------------
rafal3006 napisał:
anbo napisał:
Moderacja wedle własnego odczucia. Żyjemy w tej samej kulturze i pewne słowa, zwroty odczuwamy tak samo, bo tak to jest przyjęte w naszej kulturze. Są obelgi powszechnie uznawane za niedopuszczalne.

Jeśli obelgi lecą z obu stron, to trzeba znaleźć prowodyra który zaczął - kto ma być tym detektywem?
Czy mod musi wnikać w dyskusję idąc od końca by takiego zlokalizować (i co uznać za pierwszą przyczynę) - toż to by było samobójstwo dla modów, kto ma na to czas?


moderator zna i prowodylem jest anbo ... przy czym, nie zażądał od anbo również usunięcia swojego postu, mimo zgłoszenia.

a jeśli ma za mało czasu, to powinien zarządać usunięcia trefnych postów, a nie w chamski sposób powtrarzać kłamstwa anbo samemy tym samym również stając się kłamcą lub idiotą.

---------------------------------
Aurelka Bocianek napisał:
A to moje zdanie:

"zgłoszenie przez kogoś, kto poczuł się obrażony".

Na forum piszą dorośli nie gimbaza a Państwa propozycje doprowadzą do zabicia dyskusji, do zamordowania dialogu, bo skupiacie się na jeszcze większym sformalizowaniu już tak zaregulaminowanego (nie wiem czy jest takie słowo, jak nie ma to teraz jest) forum zamiast na tym, że słowo wulgarne jest wulgarne a obrażanie kogoś jest obrażaniem.
I to powinno być usuwane.

Buziole

Rubaszna i niemoralna Aurelka Bocianek



P.S.

Macie ochotę brzydko popisać to zapraszam Państwa do Magla i Więzienia oraz Gwiezdnych Wojen.


rafal3006 napisał:
Anbo, z mamą to Lucek był najzwyklejszą świnią i chamem - tu nie ma dyskusji z chamstwem trzeba walczyć siłom


uprzejmię informuję, że swój "chamski" wpis usonąłem zanim zaczęła się sprawa ...

jedyną osobą, która go powiela jest anbo.


Ostatnio zmieniony przez lucek dnia Pią 11:43, 10 Gru 2021, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Semele
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 21417
Przeczytał: 134 tematy


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 9:54, 10 Gru 2021    Temat postu:

😊😊😊😊
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 12:41, 10 Gru 2021    Temat postu:

Proszę państwa, nie kłóćmy się przy kolejnej okazji.

Lucek zrobił, co zrobić miał na skutek swoich słów. To raz.

Dwa, miał i ma prawo do wyrażania swojego stanowiska, szczególnie w swojej obronie. Co prawda nie powinien przy tym używać słów takich jak "kłamca" czy "kanalia", ale to dotyczy nie tylko jego. Proszę też zauważyć, że zgodnie z obyczajami panującymi w cywilizowanych społeczeństwach, broniący się ma prawo "mijać się z prawdą", jeśli ma to służyć obronie. Nie wolno tego natomiast czynić oskarżycielom, a oceniający muszą te uwarunkowania brać pod uwagę.

Lucek miał też i ma prawo do wyrażania negatywnej oceny dowolnych władz, w tym - towarzyskiej "władzy" moderacji i administracji. Naturalnie, nie powinno to mieć formy sprzecznej z obowiązującymi zasadami, jednak jeśli dotyczy to także i tych zasad, to przypadki takiej sprzeczności należy traktować z pewną tolerancją, gdyż celem moderacji nie jest tutaj karanie, lecz przekonanie, a celem krytykującego nie jest - jak należy założyć - obrażanie, lecz naprawa tego, co uważa za niesłuszne.

Ostatnia uwaga: faktem jest, że Lucek szybko zareagował na zgłoszenie naruszenia przez Anbo i że sam, bez nakazu moderatorów, usunął inkryminowany wpis. Faktem jest też, że różne wpisy usuwa po prostu sam; trudno mi powiedzieć, jaka bywa ich treść, ale kontekst niektórych dyskusji pozwala mi przypuszczać, że przynajmniej niektóre usuwa, bo zauważa, że go poniosło i że tak nie wypada.

To wszystko razem powoduje, że moim zdaniem należy tym razem Luckowi karę zawiesić. Nie wiem, co o tym sądzą inni moderatorzy, dowiemy się tego z czasem. Wiem też, że niektórych ta opinia wkurzy i uznają to za "protekcjonizm". Nic na to nie poradzę.


A dla nas wszystkich nauka płynie taka, że kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Proszę bierzmy to pod uwagę, gdy kusi by napisać coś ostro bez "owijania w bawełnę poprawności politycznej". Miłe złego początki, a koniec jak widać na załączonym obrazku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anbo




Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 6064
Przeczytał: 14 tematów


PostWysłany: Pią 12:50, 10 Gru 2021    Temat postu:

wujzboj napisał:
Proszę państwa, nie kłóćmy się przy kolejnej okazji.

Lucek zrobił, co zrobić miał na skutek swoich słów. To raz.

Dwa, miał i ma prawo do wyrażania swojego stanowiska, szczególnie w swojej obronie. Co prawda nie powinien przy tym używać słów takich jak "kłamca" czy "kanalia", ale to dotyczy nie tylko jego. Proszę też zauważyć, że zgodnie z obyczajami panującymi w cywilizowanych społeczeństwach, broniący się ma prawo "mijać się z prawdą", jeśli ma to służyć obronie. Nie wolno tego natomiast czynić oskarżycielom, a oceniający muszą te uwarunkowania brać pod uwagę.

Lucek miał też i ma prawo do wyrażania negatywnej oceny dowolnych władz, w tym - towarzyskiej "władzy" moderacji i administracji. Naturalnie, nie powinno to mieć formy sprzecznej z obowiązującymi zasadami, jednak jeśli dotyczy to także i tych zasad, to przypadki takiej sprzeczności należy traktować z pewną tolerancją, gdyż celem moderacji nie jest tutaj karanie, lecz przekonanie, a celem krytykującego nie jest - jak należy założyć - obrażanie, lecz naprawa tego, co uważa za niesłuszne.

Ostatnia uwaga: faktem jest, że Lucek szybko zareagował na zgłoszenie naruszenia przez Anbo i że sam, bez nakazu moderatorów, usunął inkryminowany wpis. Faktem jest też, że różne wpisy usuwa po prostu sam; trudno mi powiedzieć, jaka bywa ich treść, ale kontekst niektórych dyskusji pozwala mi przypuszczać, że przynajmniej niektóre usuwa, bo zauważa, że go poniosło i że tak nie wypada.

To wszystko razem powoduje, że moim zdaniem należy tym razem Luckowi karę zawiesić. Nie wiem, co o tym sądzą inni moderatorzy, dowiemy się tego z czasem. Wiem też, że niektórych ta opinia wkurzy i uznają to za "protekcjonizm". Nic na to nie poradzę.


A dla nas wszystkich nauka płynie taka, że kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Proszę bierzmy to pod uwagę, gdy kusi by napisać coś ostro bez "owijania w bawełnę poprawności politycznej". Miłe złego początki, a koniec jak widać na załączonym obrazku.


Zaiste godne to i sprawiedliwe. Wszak wpis lucka był - jak to on określił poprzez zapis - chamski w cudzysłowiu jedynie. Wobec powyższego i nieustannych inwektyw pod moim adresem, usunięcie wpisu nic dla mnie nie znaczy. Natomiast twoja reakcja wobec tego wszystkiego, wuju zbóju, znaczy wiele :(
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lucek




Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 8336
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 12:55, 10 Gru 2021    Temat postu:

w tej sytuacji to napiszę:

Przepraszam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafal3006
Opiekun Forum Kubusia



Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 32228
Przeczytał: 33 tematy

Skąd: z innego Wszechświata
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 12:56, 10 Gru 2021    Temat postu:

Moim zdaniem Wuj napisał bardzo mądrze - wybaczajmy sobie odkładając siekiery na bok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anbo




Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 6064
Przeczytał: 14 tematów


PostWysłany: Pią 12:57, 10 Gru 2021    Temat postu:

Wuju,

dodam jeszcze, że zawiesiłes karę po tym, jak lucek jej nie wykonał, bo jego "przeprosiny" to kpina. Do tego nic a nic się nie poprawił w tym, jak pisze o mnie i do mnie. Hulaj dusza, piekła nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafal3006
Opiekun Forum Kubusia



Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 32228
Przeczytał: 33 tematy

Skąd: z innego Wszechświata
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 12:59, 10 Gru 2021    Temat postu:

http://www.sfinia.fora.pl/regulamin,25/zalozyc-watek-lucek-przeprasza,20395.html#633483
lucek napisał:
w tej sytuacji to napiszę:

Przepraszam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Semele
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 21417
Przeczytał: 134 tematy


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 13:15, 10 Gru 2021    Temat postu:

Wuj jest Jezusem... jakim?

Zobaczymy.

Ja po prostu chcę aby lucek mnie nie wyzywał od zdzir.
Jesli chce mnie nazywac lewakiem, niech dokladnie napisze co oznacza slowo lewak wedlug niego.

CałĄ wykladnie..

Mozemy jeszcze rozważyć czy lucek nie ma tej choroby co sie tak przeklina, taki odruch.
Zespół Touretta??


Ostatnio zmieniony przez Semele dnia Pią 14:06, 10 Gru 2021, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lucek




Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 8336
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 13:21, 10 Gru 2021    Temat postu:

Semele, żeby Ci i poniektórym zadość uczynić, to , być może, lucek się samozbanuje.

czas juz chyba na mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Semele
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 21417
Przeczytał: 134 tematy


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 13:23, 10 Gru 2021    Temat postu:

wujzboj napisał:
Proszę państwa, nie kłóćmy się przy kolejnej okazji.

Lucek zrobił, co zrobić miał na skutek swoich słów. To raz.

Dwa, miał i ma prawo do wyrażania swojego stanowiska, szczególnie w swojej obronie. Co prawda nie powinien przy tym używać słów takich jak "kłamca" czy "kanalia", ale to dotyczy nie tylko jego. Proszę też zauważyć, że zgodnie z obyczajami panującymi w cywilizowanych społeczeństwach, broniący się ma prawo "mijać się z prawdą", jeśli ma to służyć obronie. Nie wolno tego natomiast czynić oskarżycielom, a oceniający muszą te uwarunkowania brać pod uwagę.

Lucek miał też i ma prawo do wyrażania negatywnej oceny dowolnych władz, w tym - towarzyskiej "władzy" moderacji i administracji. Naturalnie, nie powinno to mieć formy sprzecznej z obowiązującymi zasadami, jednak jeśli dotyczy to także i tych zasad, to przypadki takiej sprzeczności należy traktować z pewną tolerancją, gdyż celem moderacji nie jest tutaj karanie, lecz przekonanie, a celem krytykującego nie jest - jak należy założyć - obrażanie, lecz naprawa tego, co uważa za niesłuszne.

Ostatnia uwaga: faktem jest, że Lucek szybko zareagował na zgłoszenie naruszenia przez Anbo i że sam, bez nakazu moderatorów, usunął inkryminowany wpis. Faktem jest też, że różne wpisy usuwa po prostu sam; trudno mi powiedzieć, jaka bywa ich treść, ale kontekst niektórych dyskusji pozwala mi przypuszczać, że przynajmniej niektóre usuwa, bo zauważa, że go poniosło i że tak nie wypada.

To wszystko razem powoduje, że moim zdaniem należy tym razem Luckowi karę zawiesić. Nie wiem, co o tym sądzą inni moderatorzy, dowiemy się tego z czasem. Wiem też, że niektórych ta opinia wkurzy i uznają to za "protekcjonizm". Nic na to nie poradzę.


A dla nas wszystkich nauka płynie taka, że kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Proszę bierzmy to pod uwagę, gdy kusi by napisać coś ostro bez "owijania w bawełnę poprawności politycznej". Miłe złego początki, a koniec jak widać na załączonym obrazku.


Wuju. Jednoznacznie. Zgłaszać do moderatorów czy NIE.
Ja nie zglaszalam. Ale ilość wyzwisk mnie powalila.
Zaczęłam podejrzewać, że sympatyzujesz w tym z wyzywajacymi.
Na pewno sie pomylilam.
Może niektorzy mają zespół Touretta.

Przeklinanie w przebiegu tej choroby jest również tłumaczone psychologicznym zjawiskiem echolalii (powtarzaniem słów lub zwrotów zasłyszanych z otoczenia). Zdarza się także, że osoba chora na echolalię powtarza słowa wypowiedziane przed chwilą przez siebie. Dwie najczęstsze formy echolalii to echolalia natychmiastowa i echolalia odroczona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Śfinia Naczelna
Admin



Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 247
Przeczytał: 4 tematy


PostWysłany: Pią 13:51, 10 Gru 2021    Temat postu:

Nie rozumiem, Semele. Gdzie odkryłaś tam choćby ślad sugestii, że już nie należy zgłaszać moderatorom naruszeń regulaminu, jeśli nie daje się sobie samemu z nimi rady? A że w takich sytuacjach należy zgłaszać, powtarzam ci regularnie od lat.

Regularnie jestem zresztą oskarżany o sympatyzowanie z tym czy innym. Taki jednak jest los moderatorów. Osoba stronnicza jest bita z jednej strony. Bezstronna - z obu.


Ostatnio zmieniony przez Śfinia Naczelna dnia Pią 14:00, 10 Gru 2021, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Semele
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 21417
Przeczytał: 134 tematy


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 13:57, 10 Gru 2021    Temat postu:

lucek napisał:
Semele, żeby Ci i poniektórym zadość uczynić, to , być może, lucek się samozbanuje.

czas juz chyba na mnie.

dziwak
straszny z Ciebie. Jak do Ciebie sie odzywam, podejrzewasz, że chcę CIEBIE podrywać.
Nie chcę.
Po prostu z kimś chcę pogadać na forum. Z fedorem mi zabronili.

Wuj nie ma czasu.

Ja sie szybciej samozbanuję ku zadowoleniu głównie fedora. Patrz mój aktualny podpis.

Ja mam teraz czasu troche więcej, bo emerytura. Mam jednak co robić jak to kobieta. Ty pewnie też. Jako mężczyzna.

Forów w Internecie jest dużo. Jest tez FB. Jeszcze.😊


Ostatnio zmieniony przez Semele dnia Pią 14:03, 10 Gru 2021, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Śfinia Naczelna
Admin



Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 247
Przeczytał: 4 tematy


PostWysłany: Pią 13:58, 10 Gru 2021    Temat postu:

anbo napisał:
zawiesiłes karę

Nie. Powiedziałem, że będę głosował za zawieszeniem i podałem obszernie powody po temu.

Jeśli uważasz, że to niesłuszna decyzja, a jako pokrzywdzony w tej sprawie masz do tego pełne prawo, to wytłumacz swoje stanowisko, ale proszę bez wycieczek osobistych. Tym bardziej, że u źródła tego wszystkiego są właśnie niepotrzebne wycieczki osobiste. I naprawdę nie jest tu ważne ani możliwe do ustalenia, kto pierwszy rzucił kamieniem. Pierwsze przyczyny sięgają w takich przypadkach - chyba bez większej przesady - czasów prehistorycznych.

Jestem natomiast gotów bez dalszego przekonywania mnie dodać, że jeśli taka sytuacja powtórzy się w przyszłości (wraz z nakazem publicznych przeprosin), to warunkiem koniecznym tego, żebym optował za zawieszeniem kary, będzie uznanie tych przeprosin przez przepraszającego za akceptowalne. I przepraszający będzie o tym poinformowany już na samym początku. Tym razem nic takiego nie nastąpiło z mojej strony, więc choćby z tego powodu muszę się trzymać danego słowa.

Za w pełni zadowalające nie uważam tych przeprosin rzecz jasna także i teraz. Natomiast - jak to starałem się wytłumaczyć - uważam je za krok uczyniony we właściwym kierunku i wystarczający do tego, by wymiaru kary nie zwiększać poza to, co już się dokonało. Zauważ proszę, że wystawienie na pręgierz to nie jest drobna kara! A wymaganie żeby ktoś głośno liczył baty powtarzając za każdym "moja wina", nie uczy lepszego zachowania, lecz przekonuje karanego, że cierpi on za swoją rację. Niestety tak to działa i każdy chyba o tym wie z własnego doświadczenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Semele
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 21417
Przeczytał: 134 tematy


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 14:02, 10 Gru 2021    Temat postu:

Śfinia Naczelna napisał:
Nie rozumiem, Semele. Gdzie odkryłaś tam choćby ślad sugestii, że już nie należy zgłaszać moderatorom naruszeń regulaminu, jeśli nie daje się sobie samemu z nimi rady? A że w takich sytuacjach należy zgłaszać, powtarzam ci regularnie od lat.

Regularnie też oskarżasz mnie o sympatyzowanie z tym czy innym. Taki jednak jest los moderatorów. Osoba stronnicza jest bita z jednej strony. Bezstronna - z obu.


Mimo wszystko bardziej sympatyzujesz z teistami.
W dużej mierze ma Twoje forum charakter apologetyczny.

Określenie filozoficzne jest trochę na wyrost .

Fajnie gdyby takim było
Nie oskarżam bo do sądu nie będę szła 😉😊

Tak po prostu czuję. To moja prawda..
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Śfinia Naczelna
Admin



Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 247
Przeczytał: 4 tematy


PostWysłany: Pią 14:05, 10 Gru 2021    Temat postu:

Semele napisał:
Mimo wszystko bardziej sympatyzujesz z teistami.
W dużej mierze ma Twoje forum charakter apologetyczny.

Nie, to nie jest prawda. Prawdą jest, że jako AUTOR sympatyzuję z teistami, natomiast jako MODEATOR i ADMINISTRATOR sympatyzuję z tymi, którzy starają się dyskutować kulturalnie, i ich poglądy nie mają tu znaczenia. Zaś charakter forum jest mieszany: jeśli apologetyczny, to w obie strony.


Ostatnio zmieniony przez Śfinia Naczelna dnia Pią 14:06, 10 Gru 2021, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Semele
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 21417
Przeczytał: 134 tematy


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 14:18, 10 Gru 2021    Temat postu:

Śfinia Naczelna napisał:
Semele napisał:
Mimo wszystko bardziej sympatyzujesz z teistami.
W dużej mierze ma Twoje forum charakter apologetyczny.

Nie, to nie jest prawda. Prawdą jest, że jako AUTOR sympatyzuję z teistami, natomiast jako MODEATOR i ADMINISTRATOR sympatyzuję z tymi, którzy starają się dyskutować kulturalnie, i ich poglądy nie mają tu znaczenia. Zaś charakter forum jest mieszany: jeśli apologetyczny, to w obie strony.


Nie odczuwam tego. Rzeczywistość jest inna.

Dla mnie bardziej komfortowe byłoby gdyby moderatorzy sami zauważyli pewne sprawy niz być oskarżana przez miedzy innymi fedora, że. kabluję.

Dlaczego nie możemy poznać moderatorów?

Mogliby sie nam tutaj zaprezentować i napisać jakie mają opcje.
Zapraszam ich takze do mnie na pv. A nawet chętnie poznam ich w realu. Oczywiscie bez przymusu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 14:35, 10 Gru 2021    Temat postu:

Nic nie poradzę na to, że odczuwasz to inaczej. Bardziej wyraziście nie da się tego wyartykułować żadnym działaniem.

Moderatorzy nie są zaś płatnymi policjantami. Tak, byłoby to dla każdego bardziej komfortowe, gdyby pomoc pojawiała się automatycznie i nie trzeba było się o nią zwracać. Ale to utopia.

Dlaczego zaś nie możemy poznać moderatorów? Bo niektórzy z nich są także aktywnymi uczestnikami w dyskusjach i byliby bez wątpienia oskarżani w tych dyskusjach o wykorzystywanie swojej władzy. Nie, swojej władzy nie wykorzystują, nie spotkałem się z takim przypadkiem. Ale ten fakt nie przekona nikogo, kto będzie chciał taki zarzut postawić. Tak to działa i dlatego moderatorzy są i będą chronieni anonimowością.

Tylko ja, jako admin znany wszystkim od samego początku, nie mogę z tej anonimowości niestety korzystać.


Ostatnio zmieniony przez wujzboj dnia Pią 14:37, 10 Gru 2021, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Semele
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 21417
Przeczytał: 134 tematy


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 14:59, 10 Gru 2021    Temat postu:

wujzboj napisał:
Nic nie poradzę na to, że odczuwasz to inaczej. Bardziej wyraziście nie da się tego wyartykułować żadnym działaniem.

Moderatorzy nie są zaś płatnymi policjantami. Tak, byłoby to dla każdego bardziej komfortowe, gdyby pomoc pojawiała się automatycznie i nie trzeba było się o nią zwracać. Ale to utopia.

Dlaczego zaś nie możemy poznać moderatorów? Bo niektórzy z nich są także aktywnymi uczestnikami w dyskusjach i byliby bez wątpienia oskarżani w tych dyskusjach o wykorzystywanie swojej władzy. Nie, swojej władzy nie wykorzystują, nie spotkałem się z takim przypadkiem. Ale ten fakt nie przekona nikogo, kto będzie chciał taki zarzut postawić. Tak to działa i dlatego moderatorzy są i będą chronieni anonimowością.

Tylko ja, jako admin znany wszystkim od samego początku, nie mogę z tej anonimowości niestety korzystać.


Kompletnie mnie nie zrozumiałeś. Ty chcesz z moderatorow zarobić policjantów. Ja chce ich poznać. Rozmawiać z nimi.
W realu policjant nie jest anonimowy. Ma nawet numer.

Dzielnicowy potrafi działać nawet gdy nie jest anonimowy.


Myślę, że jest grupa ludzi, ktora chciałaby ich przekupić, zastosowac techniki i ingracjację. Historia z Dyskurs ktora ciągnie się w wielu miejscach tego forum swiadczy o tym, że warto w internecie dzialac podobnie jak w realu.

Ja nie mam tutaj szansy aby sprawdzic czy nie wykorzystują swojej uprzyjelowanej pozycji. Do wladzy im daleko. Tobie TEŻ do wladzy nad ludźmi daleko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Semele
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 21417
Przeczytał: 134 tematy


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 15:01, 10 Gru 2021    Temat postu:

wujzboj napisał:
Nic nie poradzę na to, że odczuwasz to inaczej. Bardziej wyraziście nie da się tego wyartykułować żadnym działaniem.

Moderatorzy nie są zaś płatnymi policjantami. Tak, byłoby to dla każdego bardziej komfortowe, gdyby pomoc pojawiała się automatycznie i nie trzeba było się o nią zwracać. Ale to utopia.

Dlaczego zaś nie możemy poznać moderatorów? Bo niektórzy z nich są także aktywnymi uczestnikami w dyskusjach i byliby bez wątpienia oskarżani w tych dyskusjach o wykorzystywanie swojej władzy. Nie, swojej władzy nie wykorzystują, nie spotkałem się z takim przypadkiem. Ale ten fakt nie przekona nikogo, kto będzie chciał taki zarzut postawić. Tak to działa i dlatego moderatorzy są i będą chronieni anonimowością.

Tylko ja, jako admin znany wszystkim od samego początku, nie mogę z tej anonimowości niestety korzystać.


Ale masz zdjęcie. Bardzo latwo Ciebie znaleźć w Internecie
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
midi
Mediator



Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 109
Przeczytał: 1 temat

Skąd: Blokowisko z lat 80tych
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 15:24, 10 Gru 2021    Temat postu:

W mojej ocenie lucek nie stanął na wysokości zadania. Anbo ma rację nie czując się usatysfakcjonowany "przeprosinami".
Jeślibym miał gdzieś tu widzieć "deficyty", to raczej o stronie lucka, który ma jakiś głęboki wewnętrzny problem z formułowaniem myśli bez dodawania obraźliwych, czy tylko poniżających uwag. To zdaje się przerastać jego możliwości emocjonalne - bo przecież nie intelektualne.

Ja bym oddał swój głos za czasowym zablokowaniem luckowi pisania w DR.
Może pisując tam, gdzie jego styl wypowiedzi pasuje, czyli np. w Gwiezdnych Wojnach i Wiięzieniu, lucek lepiej odnajdzie się jako dyskutant. Są tam już Barycki, Krowa, którzy mają podobny deficyt - niezdolność do powstrzymania się od wplatania w wypowiedzi obraźliwych uwag. Tam jest adekwatne miejsce dla osób, dla których wymogi regulaminowe wydają się być za trudne do spełnienia.

midi
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lucek




Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 8336
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 15:35, 10 Gru 2021    Temat postu:

midi napisał:
Jeślibym miał gdzieś tu widzieć "deficyty", to raczej o stronie lucka, który ma jakiś głęboki wewnętrzny problem z formułowaniem myśli bez dodawania obraźliwych, czy tylko poniżających uwag. To zdaje się przerastać jego możliwości emocjonalne - bo przecież nie intelektualne.

w najlepszym wypadku przyganiał kocioł garnkowi

a takie oceny innych, często ad personam w dyskusji, w czym, o ile inaczej nie zaczepia, to Semele, wcześniej Dyskurs, przoduje, to raczej maniera z lewackiej psychologii ... w moim odczuciu przejaw czegoś gorszego niż chamstwo, gdy ktoś się czuje nadludziem :)

jednak w obowiązujące poprawności nic obraźliwego w tym niema, o ile jakiś kompetentny nadludź, równie kompetentnie intencji cudzych obiektywnie nie określi, bo w przeciwieństwie do nie nadludzów, jego to nie subiektywne sądy - epitety.


Ostatnio zmieniony przez lucek dnia Pią 15:37, 10 Gru 2021, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
midi
Mediator



Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 109
Przeczytał: 1 temat

Skąd: Blokowisko z lat 80tych
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 15:52, 10 Gru 2021    Temat postu:

lucek napisał:
midi napisał:
Jeślibym miał gdzieś tu widzieć "deficyty", to raczej o stronie lucka, który ma jakiś głęboki wewnętrzny problem z formułowaniem myśli bez dodawania obraźliwych, czy tylko poniżających uwag. To zdaje się przerastać jego możliwości emocjonalne - bo przecież nie intelektualne.

w najlepszym wypadku przyganiał kocioł garnkowi

a takie oceny innych, często ad personam w dyskusji, w czym, o ile inaczej nie zaczepia, to Semele, wcześniej Dyskurs, przoduje, to raczej maniera z lewackiej psychologii ... w moim odczuciu przejaw czegoś gorszego niż chamstwo, gdy ktoś się czuje nadludziem :)

jednak w obowiązujące poprawności nic obraźliwego w tym niema, o ile jakiś kompetentny nadludź, równie kompetentnie intencji cudzych obiektywnie nie określi, bo w przeciwieństwie do nie nadludzów, jego to nie subiektywne sądy - epitety.

Masz prawo uważać jak wyżej. Uprzejmość w dyskusji nie jest normą absolutną.
Dlatego regulamin forum sfinia przewiduje działy, w których owe normy uprzejmości nie są stosowane. Tam właśnie jest miejsce dla tych wszystkich, którzy uważają, że uprzejmość jest np.lewactwem.
Z drugiej strony jednak są też i takie osoby, które chciałyby podyskutować uprzejmie, skupiając się na aspektach merytorycznych. Te osoby zgadzają się na umowę, którą jest regulamin, a dalej chcą ją stosować.
Tak więc nie mamy tutaj dyskusji na temat czy ogólnie słuszne jest uprzejme formułowanie mysli. Można być uprzejmym, można nim nie być, ale jeśli się na coś umówiliśmy (!) to się tego trzymamy.

midi
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Regulamin Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin