Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prośba do jakiegokolwiek aktywnego moderatora...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Regulamin
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katolikus




Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 2148
Przeczytał: 122 tematy


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 18:39, 07 Sie 2018    Temat postu: Prośba do jakiegokolwiek aktywnego moderatora...

Mam wielką prośbę. W moim wątku filozoficzne problemy z filozofią traktującym o filozofii i nauce od pewnego momentu robi się burdel. Zaczynają się traktaty psychologiczne. Jedna osoba wylewa ocean słów nad jakąś naćpaną spamerką, druga osoba bawi się w psychoanalizę (choć ani razu jeszcze nie zająknął się na temat pytań z tematu) nad jakimś teistą, który wszystkich pozamykałby w słoikach. Trzecia żali się, ze nikt jej nie rozumie, a tej niezwykłej aurze dopisują głębokie pytania niby ateistki.

Im się bardzo wątki pomyliły. A jak wiemy takie pierdzielenie ich może nie mieć końca.

Proszę moderatora, by gdzieś to przeniósł do jakiegoś innego wątku. Prosiłbym przenieść każdą wypowiedź zaczynając od tego i do końca..
http://www.sfinia.fora.pl/filozofia,4/filozoficzne-problemy-z-filozofia,11197-175.html#397833

jeśli kogoś uraziłem to... Tak mam to w dup...


Ostatnio zmieniony przez Katolikus dnia Wto 18:46, 07 Sie 2018, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Michał Dyszyński
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 31239
Przeczytał: 92 tematy

Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 20:53, 07 Sie 2018    Temat postu: Re: Prośba do jakiegokolwiek aktywnego moderatora...

Katolikus napisał:
Mam wielką prośbę. W moim wątku filozoficzne problemy z filozofią traktującym o filozofii i nauce od pewnego momentu robi się burdel. Zaczynają się traktaty psychologiczne. Jedna osoba wylewa ocean słów nad jakąś naćpaną spamerką, druga osoba bawi się w psychoanalizę (choć ani razu jeszcze nie zająknął się na temat pytań z tematu) nad jakimś teistą, który wszystkich pozamykałby w słoikach. Trzecia żali się, ze nikt jej nie rozumie, a tej niezwykłej aurze dopisują głębokie pytania niby ateistki.

Im się bardzo wątki pomyliły. A jak wiemy takie pierdzielenie ich może nie mieć końca.

Proszę moderatora, by gdzieś to przeniósł do jakiegoś innego wątku. Prosiłbym przenieść każdą wypowiedź zaczynając od tego i do końca..
http://www.sfinia.fora.pl/filozofia,4/filozoficzne-problemy-z-filozofia,11197-175.html#397833

jeśli kogoś uraziłem to... Tak mam to w dup...

Ja nie mam nic przeciw, aby autorowi wątku wyczyścić jego koncepcję. Można dyskutować o tamtych dygresjach w wątku obok. Pytanie tylko, jaką nadać mu nazwę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Semele
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 21568
Przeczytał: 149 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 22:08, 07 Sie 2018    Temat postu:

Na innych forach robią tak zwane off topiki i wyrzucają te wątki na nowy tor.

Boję się, że to może przerosnąć tutejszych moderatorów i po prostu wyrzuca te dygresje.

Nie byłoby tych dygresji i gdyby osoby do których kierujemy pytania odpowiadały.
Najbardziej prominentne osoby na tym forum nie odpowiadają na pytania a uczestników forum traktują z wyższością granicząca z pogardą.
stąd biorą się te wtrącenia.... Ubolewam nad tym. Ciągle jednak oczekuje odpowiedzi od wuja zbója.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Semele
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 21568
Przeczytał: 149 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 22:13, 07 Sie 2018    Temat postu: Re: Prośba do jakiegokolwiek aktywnego moderatora...

Michał Dyszyński napisał:
Katolikus napisał:
Mam wielką prośbę. W moim wątku filozoficzne problemy z filozofią traktującym o filozofii i nauce od pewnego momentu robi się burdel. Zaczynają się traktaty psychologiczne. Jedna osoba wylewa ocean słów nad jakąś naćpaną spamerką, druga osoba bawi się w psychoanalizę (choć ani razu jeszcze nie zająknął się na temat pytań z tematu) nad jakimś teistą, który wszystkich pozamykałby w słoikach. Trzecia żali się, ze nikt jej nie rozumie, a tej niezwykłej aurze dopisują głębokie pytania niby ateistki.

Im się bardzo wątki pomyliły. A jak wiemy takie pierdzielenie ich może nie mieć końca.

Proszę moderatora, by gdzieś to przeniósł do jakiegoś innego wątku. Prosiłbym przenieść każdą wypowiedź zaczynając od tego i do końca..
http://www.sfinia.fora.pl/filozofia,4/filozoficzne-problemy-z-filozofia,11197-175.html#397833

jeśli kogoś uraziłem to... Tak mam to w dup...

Ja nie mam nic przeciw, aby autorowi wątku wyczyścić jego koncepcję. Można dyskutować o tamtych dygresjach w wątku obok. Pytanie tylko, jaką nadać mu nazwę?


napisz tytuł nowego wątku KIEDY WUJ się odezwie..i odpowie..
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sfinia
Założyciel, admin



Dołączył: 01 Gru 2005
Posty: 1688
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Hlefik

PostWysłany: Śro 11:07, 08 Sie 2018    Temat postu:

Wuj odezwie się najwcześniej w poniedziałek. Samo życie.

Katolikusie, zwróć się proszę ze swoją prośbą do konkretnego moderatora przez PW. Będzie najskuteczniej, bo inaczej może ją przegapić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rabbit-raubritter
Mediator



Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 128
Przeczytał: 10 tematów


PostWysłany: Śro 11:33, 08 Sie 2018    Temat postu:

Rozdzielanie wątku ma sens, jeżeli toczy się równolegle kilka dyskusji na różne tematy. Jeżeli ktoś wtrąca coś nie na temat i to się nie rozwija w osobną dyskusję, to po prostu to ignoruj.
Od wskazanego linkiem momentu jest jednak sporo wpisów na temat. A przynajmniej niewiele się różnią od wpisów wcześniejszych.
Jakieś dygresje czy pisanie nie na temat jest nieuniknione i trzeba się z tym pogodzić. Jedynie na forach specjalistycznych łatwo zapanować nad pisaniem na temat zarówno z punktu widzenia userów jak i moderatorów.

Jeżeli jednak pojawi się tutaj więcej zdecydowanych głosów, żeby wątek rozdzielić, to nie będę się upierał przy swoim zdaniu.
Tylko podajcie tytuł nowego wątku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Semele
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 21568
Przeczytał: 149 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 12:13, 08 Sie 2018    Temat postu:

Zostaw go jeszcze bo wypowiedzi są w pewnym sensie filozoficzne :-)

Mój ostatni jak najbardziej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katolikus




Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 2148
Przeczytał: 122 tematy


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 21:40, 08 Sie 2018    Temat postu:

Trochę mnie wczoraj nerwy wzięły (miałem zły dzień), tak więc sorry jeśli jednak, jakaś osoba czuje się potraktowana niesprawiedliwie. Choć nadal uważam, że większość tego, co tam ostatnio powstała od momentu, który zaznaczyłem nie ma nic wspólnego z tematem, a nie nawet intelektualnie interesujące. Byłbym za tym, aby moderator stworzył wątek o tytule ''burdel'' i tam wrzucać taki spam. Albo po prostu kasujcie te ich wypowiedzi, boicie się czy co?

Ostatnio zmieniony przez Katolikus dnia Śro 21:41, 08 Sie 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Michał Dyszyński
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 31239
Przeczytał: 92 tematy

Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 23:23, 08 Sie 2018    Temat postu:

Katolikus napisał:
Trochę mnie wczoraj nerwy wzięły (miałem zły dzień), tak więc sorry jeśli jednak, jakaś osoba czuje się potraktowana niesprawiedliwie. Choć nadal uważam, że większość tego, co tam ostatnio powstała od momentu, który zaznaczyłem nie ma nic wspólnego z tematem, a nie nawet intelektualnie interesujące. Byłbym za tym, aby moderator stworzył wątek o tytule ''burdel'' i tam wrzucać taki spam. Albo po prostu kasujcie te ich wypowiedzi, boicie się czy co?

Myślę, że powinieneś założyć po prostu bloga. Tam Ty będziesz decydował, co usuwać. Dla moderatora usuwanie to rola sędziego, układanka, co uznać, a co odrzucić, komu się narazić, kogo dowartościować. Gdy pojawia się coś, co Ty uznałeś za śmieć, ale w międzyczasie 5 innych osób włączyło się w dyskusję, to dla moderatora jest taka sytuacja, że mamy np. 5 do 1 za tym, że warto było coś takiego tam umieścić.
Zastrzegę od razu: ROZUMIEM CIĘ, w tym co piszesz. Na swoim blogu poblokowałem większość tematów właśnie z tego powodu, że ludziska pisali co chcieli, ignorując często konieczność trzymania się tematu, albo bluzgając i trolując.
Jednak mocna moderacja to broń obosieczna (sam mam z tym problem na blogu):
- po pierwsze: jak zaczniesz za bardzo się rządzić, to Ci nikt nie zechce nic napisać. Bo pomyśli sobie coś w rodzaju: za chwilę on (moderator) arbitralnie uzna to co napisałem za niewłaściwe. Może takie będzie, a może to będzie jego pomyłka. Na wszelki wypadek nie napiszę nic... (bo sami też chyba nie bardzo lubimy, jak ktoś arbitralnie nas zaczyna cenzurować)
- pod drugie: nieraz człowiek się łapie na tym, że za pierwszym razem czytając, łatwo klasyfikując, pomija się to, czego człowiek nie oczekiwał. Jakoś tak łatwo przychodzi myśl: to jest bez sensu, nie tego oczekiwałem. I się wyrzuca coś, co może przy drugim, albo trzecim czytaniu, okazało się sensowną myślą. Czasem jest to myśl nieco z boku, rozszerzająca zagadnienie, więc się ją na początku źle widzi, jednak po zastanowieniu dostrzega się jej (czasem całkiem sensowny) związek z tematem.


Ostatnio zmieniony przez Michał Dyszyński dnia Czw 20:19, 09 Sie 2018, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rabbit-raubritter
Mediator



Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 128
Przeczytał: 10 tematów


PostWysłany: Czw 7:56, 09 Sie 2018    Temat postu:

Te offtopy nie odbiegają znacząco od tematu. A jeżeli nawet odbiegają, to nie tworzą się z tego osobne dyskusje. Wiele wpisów jest na temat od miejsca, które wskazałeś.
Zdania czy rozdzielać, czy nie, będą tu podzielone.
Przysłowiowego konia z rzędem temu, kto mi wskaże kilkustronicowy wątek bez tego typu dygresji.
Proponuję zwyczajnie wyluzować i pisać swoje. Taka jest już uroda wszelkich dyskusji, że całkowitej dyscypliny nie da się utrzymać. Gdybyśmy chcieli to wymuszać na siłę, to więcej byłoby z tego szkody niż pożytku.
Zapewniam cię, że z perspektywy mogącego więcej z racji uprawnień wcale nie wygląda to tak, że można z nich korzystać siłowo ile się da i będzie dobrze. Bez współpracy i pewnych wzajemnych tolerancji oraz ustępstw nic dobrze nie funkcjonuje.
Zauważ, ze nawet ze "skarg Dyskurs" rozpatrzona pozytywnie była tylko jedna.

P.S. Kasować postów nie możemy, bo takie są zasady ustanowione przez założyciela forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafal3006
Opiekun Forum Kubusia



Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 32514
Przeczytał: 42 tematy

Skąd: z innego Wszechświata
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 8:07, 09 Sie 2018    Temat postu:

rabbit-raubritter napisał:
Te offtopy nie odbiegają znacząco od tematu. A jeżeli nawet odbiegają, to nie tworzą się z tego osobne dyskusje. Wiele wpisów jest na temat od miejsca, które wskazałeś.
Zdania czy rozdzielać, czy nie, będą tu podzielone.
Przysłowiowego konia z rzędem temu, kto mi wskaże kilkustronicowy wątek bez tego typu dygresji.

Bardzo proszę tu:
http://www.sfinia.fora.pl/forum-kubusia,60/
O algebrze Kubusia dyskutuje już 12 lat i ani jeden post nie był nie na temat - ja napisałem około 19 tys, moi rozmówcy drugie tyle.
Oczywiście mam szczęście bowiem żeby dyskutować o algebrze Kubusia trzeba znać algebrę Boole'a, a tej na śfinii mało kto zna, a jak zna, to zna fałszywą algebrę Boole'a (tzn. nie rozumie jej) - dokładnie dlatego dyskusja na temat AK toczy się od 12 lat.
Celem wszystkich jest obalenie algebry Kubusia a moim celem jest obalenie fałszywej (czyli źle rozumianej) algebry Boole'a ziemian.
Dokładnie dltego ta dyskusja trwa od 12 lat i nie jest prawdą że będzie trwała bez końca - jedna z stron musi tu polec i polegnie.
Już poległa - to logika matematyczna ziemian zbudowana na gównie wszech czasów zwanym Klasyczny Rachunek Zdań.
... i wkrótce ziemscy matematycy to zrozumieją.


Ostatnio zmieniony przez rafal3006 dnia Czw 8:10, 09 Sie 2018, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Semele
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 21568
Przeczytał: 149 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 13:25, 09 Sie 2018    Temat postu:

Katolikus napisał:
Trochę mnie wczoraj nerwy wzięły (miałem zły dzień), tak więc sorry jeśli jednak, jakaś osoba czuje się potraktowana niesprawiedliwie. Choć nadal uważam, że większość tego, co tam ostatnio powstała od momentu, który zaznaczyłem nie ma nic wspólnego z tematem, a nie nawet intelektualnie interesujące. Byłbym za tym, aby moderator stworzył wątek o tytule ''burdel'' i tam wrzucać taki spam. Albo po prostu kasujcie te ich wypowiedzi, boicie się czy co?


Wuj już odpowiedział na fb. Nowy problem ..nie każdy z nas musi być na fb

Ale doceniam. Trochę się przejmuje swoim forum.. :) :wink:
Podoba mi się tytuł Burdel,, :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Semele
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 21568
Przeczytał: 149 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 13:26, 09 Sie 2018    Temat postu:

ich wypowiedzi nie można za bardzo kasować ..
Bo może się okazać, że ich to będą Twoje
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Semele
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 21568
Przeczytał: 149 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 13:35, 09 Sie 2018    Temat postu:

Michał dal ci dobra podpowiedz.



To się sprawdza i w realu. Ludzie otwarcie nie ogłaszają swoich światopoglądów. :wink:


Ostatnio zmieniony przez Semele dnia Czw 21:47, 09 Sie 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Semele
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 21568
Przeczytał: 149 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 13:37, 09 Sie 2018    Temat postu:

Jest atak jak w XVII wieku - jakies wiana się daje ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MMM
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 2021
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 16:29, 09 Sie 2018    Temat postu:

Semele napisał:
Michał dal ci dobra podpowiedz.

Idz do kretowiska....

To się sprawdza i w realu. Ludzie otwarcie nie ogłaszają swoich światopoglądów.Jeśli otwarcie to są księżmi lub działaczami PiS. Jest teraz jakiś mały problem z córką Kaczyńskiego. Ma już trzecie dziecko z nowym facetem. to rozumiem. a co na to kościół. Dano jej ślub. Moje koleżanki nie ateistki miały z tym problem. Jak to kościół rozdziela??


Semele, weź dokładnie przeczytaj te ploty. Był ślub cywilny, kościelnego jeszcze nie było, bo nie przyszły papiery z Watykanu. Poza tym będzie to ślub jednostronny (kościół to dopuszcza), bo nowy mąż tej pani jest ateistą.
A tak w ogóle, to co to ciebie obchodzi?
Kościół jako instytucja, nie ma nic wspólnego z wiarą, ale zawsze wie, gdzie leży kasa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Semele
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 21568
Przeczytał: 149 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 17:52, 09 Sie 2018    Temat postu:

Dzieki za wiadomości. Ale jak mogła z ateistą. Stryjek chyba nie jest zadowolony...:-)
Dla mnie jest to pozytywne wydarzenie. Można być ateistą.:-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rabbit-raubritter
Mediator



Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 128
Przeczytał: 10 tematów


PostWysłany: Czw 19:30, 09 Sie 2018    Temat postu:

Jak by ktoś chciał przykład typowego offtopu, to Semele wraz z MMM były uprzejme taki zaprezentować wyżej.
Aż powinienem im podziękować - dziękuję więc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Regulamin Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin