Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Vigilate odchodzi
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Kawiarnia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vigilate niezalogowany
Gość


PostWysłany: Sob 20:47, 01 Mar 2008    Temat postu: Vigilate odchodzi

Chciałem odejść z tego forum bez żadnych oświadczeń i tym podobnych gestów i w związku z tym wysłałem do dwóch moderatorów prośbę o usunięcie moich postów.

Niestety, moje posty nie tylko nie zostały usunięte, ale na moje prośby nie otrzymałem ŻADNEJ, nawet zdawkowej odpowiedzi.

Fakt ten oraz ostentacyjne lekceważenie mnie przez gospodarza tego forum, traktuję jako potwierdzenie słuszności mojej decyzji, niemniej raz jeszcze uprzejmie proszę o usunięcie moich postów.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na KretowiskuDołączył: 29 Lis 2005
Posty: 22828
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 0:18, 02 Mar 2008    Temat postu:

Po pierwsze: gdyby Pan zechciał odejść bez oświadczeń, to uczyniłby to Pan bez oświadczeń. Natomiast oświadczeniom poświęcił Pan wiele miejsca w wątku, w którym anbo i doskok żegnali się z forum - anbo urażony tym, że moderatorzy prosili go o zrezygnowanie z ataków osobistych, a doskok urażony tym, że nie udało mu się przemienić niekorzystnej dla niego rozmowy z neko o Berkeleyu na dyskusję dwóch zdań neko wyrwanych z kontekstu, wałkowanych przez niego wbrew wyjaśnieniom neko, i mających neko "skompromitować" jako rzekomo sprzeczne ze sobą. Czy jest Pan pewien, że pragnie Pan pozostawić po sobie wspomnienie odejścia wśród tego typu oświadczeń?

Po drugie, gdyby Pan zamierzał odejść bez innych gestów, to nie usiłowałby Pan namawiać moderatorów do usuwania Pańskich postów. To, co jest dla Pana w tych postach według Pańskiej oceny wstydliwe lub niedostatecznie silne by utrzymać się bez dalszego Pańskiego aktywnego wsparcia, usunąłby Pan własnoręcznie, natomiast resztę zostawiłby Pan nieraruszoną, by się sama broniła swoją zawartością merytoryczną. Nie rozumiem więc ani tego Pańskiego gestu, ani Pana uwagi, jakoby zamierzał Pan odejść bez gestów.

Po trzecie, posty Pana NIE zostaną w żadnym przypadku usunięte przez moderatora, ponieważ moderatorzy usuwają jedynie:

1. na prośbę autora, posty uprzednio przeniesione przez moderatora do Więzienia ze względu na łamanie Regulaminu;

2. na prośbę autora, posty omyłkowo wysłane (głównie klony), których usunięcie nie zniekształca zapisu przebiegu dyskusji;

3. według własnej decyzji, wyprodukowany przez spamboty spam z Kawiarni.

Jeśli w Więzieniu znajdują się jakieś Pana posty, których Pan się wstydzi, proszę podać moderatorowi ich listę, a zostaną one usunięte; to gwarantuje Panu Regulamin forum. Pozostałymi swoimi postami proszę zajść się samemu. Jeśli uważa Pan za stosowne wprowadzić w nich teraz zmiany, wpływając w ten sposób na obraz przebiegu dyskusji prowadzonych przez Pana na forum, to edytując swoje posty (np. usuwając całą ich treść) pozostawi Pan czytelnikom widoczny ślad - zostanie tam bowiem stopka z informacją o dacie ostatniej edycji dokonanej przez Pana i będzie dla wszystkich jasne, że to Pan jako autor usunął własnoręcznie swoje własne słowa już jakiś czas po uzyskaniu na nie odpowiedzi.

Po czwarte, nie jest mi wiadome, abym jakiegokolwiek użytkownika lekceważył, czy to ostentacyjnie, czy nieostentacyjnie. Co prawda nie odpisałem jeszcze na dwa Pańskie posty w dwóch wątkach o Orygenesie, ale o ile mi wiadomo, w trzecim z tych wątków to Pan jest mi winien merytoryczną odpowiedź - przy czym jest to post najnowszy z tych trzech i najbardziej zaawansowany pod względem merytorycznym właśnie (przypomnę, że chodzi o post sprzed ponad tygodnia, ostatni post (piątek, 0:48, 22 lutego 2008) w wątku, który to wątek był Pan uprzejmy nazwać sympatycznie P. Dąbrowski jako egzegeta). Co więcej, nie odpisałem jeszcze na wiele postów innych użytkowników.

Po piąte, być może był Pan uprzejmy zauważyć, że od niedzieli do czwartku nie pisałem nic na forum. Przyczyna była prosta: awaria dostępu do internetu. Aktualnie staram się odrobić zaległości, ale nazbierało się ich wiele, a poza pisaniem na forum mam także przecież inne zajęcia...

Po szóste, jeśli ma Pan jakieś zastrzeżenia do funkcjonowania forum, to właściwym miejscem do rozwiązywania takich spraw jest dział Regulamin, a nie Kawiarnia.

Po siódme, jak już pisałem Panu niedawno prywatnie, bardzo sobie cenię Pańskie wypowiedzi, o ile są one merytoryczne. To głównie Pańskie wątpliwości zachęciły mnie Pan do głębszego przestudiowania pism Orygenesa (choć po raz pierwszy zajrzałem do jego pism wcześniej, zaintrygowany komentarzami Olessa i Janka Lewandowskiego). Dzięki temu uzyskałem dodatkowe argumenty za powszechnym zbawieniem. Orygenes bardzo sprawnie o tym pisał i chociaż nie ze wszystkimi jego poglądami w tej sprawie mogę się zgodzić, to i tak dzięki Panu mogę teraz wzmocnić moje stanowisko. Jestem także wdzięczny Panu za uczynioną ostatnio uwagę, że apokatastaza znaczyła w czasach Orygenesa przede wszystkim "zbawienie szatana". Szkoda tylko, że nie zdążyłem Pana poprosić o podbudowanie tej uwagi odniesieniami do materiałów źródłowych, bo takie odnośniki bardzo by mi się przydały. Może na odchodnym podałby Pan mi te informacje?

Zresztą może jednak zrezygnuje Pan z tego (niezrozumiałego dla mnie) pomysłu opuszczenia forum i zamiast tego po prostu powróci Pan do naszej dyskusji o Orygenesie, która właśnie przecież zaczęła nabierać rumieńców. Ma Pan już przecież teraz do dyspozycji znalezione przeze mnie specjalnie dla Pana internetowe wydania Patrologii Greckiej i Łacińskiej, oba po łacinie, a nawet dostępną na internecie, łatwo czytelną kserokopię dwunastowiecznego kodeksu zawierającego niektóre z interesujących nas materiałów źródłowych, także wyszukaną przeze mnie dla Pana wygody. Wie Pan też już dokładnie, z jakich tłumaczeń ja korzystam. Może Pan teraz wszystko starannie analizować i sprawdzać, czy gdzieś się nie mylę w moich interpretacjach. Zaczyna się robić naprawę ciekawie, a Pan postanawia odejść... Szkoda by było. Proszę, niech Pan to przemyśli jeszcze raz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vigilate niezalogowany
Gość


PostWysłany: Nie 13:23, 02 Mar 2008    Temat postu:

Szanowny Panie,

dziękuję, że w ogóle zechciał Pan odpowiedzieć. Niemniej moja decyzja jest ostateczna. Sposób, w jaki potraktował Pan odchodzących anbo i doskoka, tylko ją przypieczętował. Proszę więc wybaczyć, że nie będę się do Pańskiej wypowiedzi drobiazgowo odnosił. Moźe tyllko jedna sprawa, która dodatkowo moją decyzję tłumaczy: lubię jasne reguły gry a dobieranie "zasad" do sprawy stanowczo mi nie odpowiada. Zwłaszcza na forum, na którym mówi się tyle o różnych wzniosłych zasadach moralnych.

wujzboj napisał:

posty Pana NIE zostaną w żadnym przypadku usunięte przez moderatora, ponieważ moderatorzy usuwają jedynie:

1. na prośbę autora, posty uprzednio przeniesione przez moderatora do Więzienia ze względu na łamanie Regulaminu;

2. na prośbę autora, posty omyłkowo wysłane (głównie klony), których usunięcie nie zniekształca zapisu przebiegu dyskusji;

3. według własnej decyzji, wyprodukowany przez spamboty spam z Kawiarni.


Po pierwsze, nigdzie w Pańskim regulaminie takich zasad nie ma. Nie poinformowano mnie też o nich, gdy się na to forum zapisywałem. Traktuję to zatem jako zastosowaną ad hoc złośliwość.

Po drugie, nieprawdą jest, by te zasady funkcjonowały choćby zwyczajowo. Moje posty pisane pod nickiem "Mędrzec Syjonu" zostały całkowicie i bardzo sprawnie usunięte przez moderatora. Czyli można.

W dodatku Pan sam, publicznie na tym forum, proponował jednemu z uczestników bezwarunkowe usunięcie postów, których tamtem się wstydzi. Może Pan przyjąć, że teraz zachodzi ten sam przypadek.

Ma Pan zatem do wyboru jedną z dwóch dróg:

a) Uszanuje Pan moją decyzję, która jest kwestią sumienia i skasuje Pan całkowicie moje posty pisane pod tym oraz pod innymi nickami (będę się pod nie kolejno logował i wysyłał odpowiednią prośbę do wskazanego moderatora lub wprost do Pana).

Wtedy zniknę, rozstaniemy się w miarę poprawnie, ja zajmę się swoimi sprawami, a Pan - swoimi.

b) Da mi Pan po raz kolejny do zrozumienia, że Pan tu rządzi i to kierując się przede wszystkim troską o swoje dobre samopoczucie, nie zaś moje. Czyli zacznie mi Pan znów coś obficie udowadniać, np. że wprawdzie wymienione wyżej zasady nie zawsze obowiązują, ale teraz akurat obowiązują itp. itd.

Wtedy zmusi mnie Pan do mozolnego ręcznego zastępowania postów jakimś tekstem, który będzie się Panu podobał albo i nie i który Pan zacznie usuwać do "więzienia" albo i nie, wydając przy tym kolejne oświadczenia lub choćby tylko zaznaczając to odnośnikami.

Obu nas będzie to kosztowało sporo trudu, rozstaniemy się jak wrogowie, a ponieważ nie jestem takim dobrym chrześcijaninem jak Pan, w szczególności nie udaje mi się zawsze bezwarunkowe wybaczanie, nie mogę obiecać, że konflikt ten nie będzie miał dalszych konsekwencji.

Pozostaję jednak z nadzieją, że - inaczej niż dla bezdusznych urzędników - głos mojego sumienia znaczy dla Pana więcej od regułek, zwłaszcza nie tak bardzo istniejących.

Vigilate
__________________________
P.S.
wujzboj napisał:

Może Pan teraz wszystko starannie analizować i sprawdzać, czy gdzieś się nie mylę w moich interpretacjach.


Dziękuję, ale przekonał mnie Pan już ostatecznie, że jest Pan nieomylny i ma Pan zawsze rację. Wtedy zaś kiedy komuś mogłoby się wydawać, że racji tej Pan nie ma, zapewne ten ktoś źle rozumie Pańskie słowa i słusznie zasługuje na Pańskie drwiny z jego nieumiejętności starannego czytania.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafal3006
Opiekun Forum KubusiaDołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 25821
Przeczytał: 14 tematów

Skąd: z innego Wszechświata
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 22:02, 02 Mar 2008    Temat postu:

Vigilate niezalogowany napisał:

Wtedy zmusi mnie Pan do mozolnego ręcznego zastępowania postów jakimś tekstem, który będzie się Panu podobał albo i nie i który Pan zacznie usuwać do "więzienia" albo i nie, wydając przy tym kolejne oświadczenia lub choćby tylko zaznaczając to odnośnikami.

Kurde, wstydzi się Pan swoich postów ?

Ja na miejscu Wuja bym nie kasował .... to jest najbardziej CYWILIZOWANE forum jakie znam !

Niech Pan spróbuje wykasować moje posty na [link widoczny dla zalogowanych] - jest ich chyba 2000. Na prawie 100% forów rządzą moderatorzy a użytkownik nie ma szans na skasowanie jakiegokolwiek swojego postu, ani nawet na jego poprawienie.

Niech Pan dziękuje Bogu, że na Wujowym forum można z włanymi postami robić co się właścicielowi podoba.

... a może to tylko chwilowy uraz, może przejdzie ? ....


Ostatnio zmieniony przez rafal3006 dnia Nie 22:03, 02 Mar 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vigilate niezalogowany
Gość


PostWysłany: Nie 23:47, 02 Mar 2008    Temat postu:

rafal3006 napisał:
to jest najbardziej CYWILIZOWANE forum jakie znam

[...]

... a może to tylko chwilowy uraz, może przejdzie ? ....


Szanowny Panie,

nie twierdzę, że to forum jest gorsze czy lepsze od innych - prawdopodobnie od bardzo wielu jest lepsze. Znam też jednak przynajmniej dwa fora, na których moderatorzy odpowiadają na moje listy, założyciel forum dba o to, bym to ja był zadowolony, a nie on, a z poprawianiem/kasowaniem postów nie ma najmniejszych problemów i gdybym z jakiegokolwiek powodu (albo i nie podając żadnego) poprosił o skasowanie wszystkich moich postów, prośba ta byłaby niewątpliwie spełniona.

Moja decyzja to nie jest "chwilowy uraz". Próbowałem na tym forum pisać poważnie i mniej poważnie, tak i owak, ale były to wszystko próby chybione. Otwarcie się do tego przyznaję.

Przykro mi natomiast, że namawia Pan p. Dąbrowskiego do nieżyczliwości wobec mnie i do zlekceważenia mojej prośby. Niemniej przyjmuję tę uwagę jako jeszcze jeden argument za tym, że najlepiej się stanie, gdy z tego forum zniknę.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ptr
Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 1505
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 23:55, 02 Mar 2008    Temat postu:

No i co? Po odejściu zamierzasz tak odpisywać post za postem? Więcej jest godności w milczącym odejściu z towarzyszącymi mu działaniami anty-SFiNSkimi. Jeżeli jak piszesz forum jest dobre, gdy właściciele po prostu dbają o wysoki poziom Twego zadowolenia, to zapewniam, że SFiNiA nie jest nastawiona na komercję. Nie prowadzimy działań marketingowych, nie czerpiemy zysku z prowadzenia forum. Trudno mi też sobie wyobrazić by na życzenie jakiekolwiek forum dyskusyjne usuwało posty użytkownika, gdy ten się obrazi.
Skoro Ci się nie podoba i skoro zdecydowałeś się na wyrażenie tego w tak paskudnej formie, żegnam.


Ostatnio zmieniony przez ptr dnia Nie 23:58, 02 Mar 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vigilate niezalogowany
Gość


PostWysłany: Pon 0:37, 03 Mar 2008    Temat postu:

PTRqwerty napisał:
No i co? Po odejściu zamierzasz tak odpisywać post za postem?


Szanowny Panie,

jeszcze nie odszedłem, ponieważ wciąż mam nadzieję na spełnienie mojej prośby. Gdyby została spełniona tydzień temu, już by mnie tu nie było i nie musiałby Pan czytać moich postów. Teraz zresztą też Pan nie musi tego robić.

Jak rozumiem, Pan również nie ma zamiaru spełnić mojej prośby. Chciał Pan jedynie z godnością zakomunikować mi, że Pan mną i moimi prośbami gardzi. Czy tak?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ptr
Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 1505
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 0:43, 03 Mar 2008    Temat postu:

Szanowny Panie,

Moje stanowisko znajduje się wyżej. Nie mam nic do dodania.

Życzę miłego tygodnia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafal3006
Opiekun Forum KubusiaDołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 25821
Przeczytał: 14 tematów

Skąd: z innego Wszechświata
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 17:04, 03 Mar 2008    Temat postu:

Vigilate niezalogowany napisał:

nie twierdzę, że to forum jest gorsze czy lepsze od innych - prawdopodobnie od bardzo wielu jest lepsze. Znam też jednak przynajmniej dwa fora, na których moderatorzy odpowiadają na moje listy, założyciel forum dba o to, bym to ja był zadowolony, a nie on, a z poprawianiem/kasowaniem postów nie ma najmniejszych problemów i gdybym z jakiegokolwiek powodu (albo i nie podając żadnego) poprosił o skasowanie wszystkich moich postów, prośba ta byłaby niewątpliwie spełniona.

Moja decyzja to nie jest "chwilowy uraz". Próbowałem na tym forum pisać poważnie i mniej poważnie, tak i owak, ale były to wszystko próby chybione. Otwarcie się do tego przyznaję.

Przykro mi natomiast, że namawia Pan p. Dąbrowskiego do nieżyczliwości wobec mnie i do zlekceważenia mojej prośby. Niemniej przyjmuję tę uwagę jako jeszcze jeden argument za tym, że najlepiej się stanie, gdy z tego forum zniknę.

Tym wytłuszczonym to mnie Pan rozśmieszyl, najpierw proszę spróbować to zrobić i to udowodnić. Gdyby Pan napisał, na forum X poprosiłem o skasowanie moich 1200 postów i admin to wykonał ... to co innego.

Nie ma takiego forum które spełniłoby takie życzenie. Nie jest Pan przypadkiem egoistą. Forum to nie monolog, tu dyskutuje Pan z innymi. Jesli skasuje Pan swoje, to oznacza że zabrał Pan cenny czas innym, którzy w dobrej wierze z Panem dyskutowali, powstanie wtedy kasza dla nikogo nie czytelna.

Inne fora na posty w Pana stylu mają proste lekarstwo: banujemy i zapominamy o gościu. Na SFINII nikt nikogo jeszcze nie zbanował i to najlepiej świadczy o tym forum. Czasowe więzienie jest kapitalnym pomysłem, nigdzie indziej nie spotykanym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vigilate niezalogowany
Gość


PostWysłany: Pon 19:37, 03 Mar 2008    Temat postu:

rafal3006 napisał:
Nie ma takiego forum które spełniłoby takie życzenie.


Otóż zapewniam Pana, że są. Przypominam także, że również na tym forum moderator uprzejmie i bez robienia problemów wykasował na moją prośbę wszystkie posty napisane pod nickiem "Mędrzec Syjonu". Poza tym właściciel tego forum SAM proponował podobną operację pewnemu użytkownikowi.

Jeśli uważa mnie Pan za egoistę, to chyba również w Pana interesie powinno leżeć, żeby ten egoista jak najszybciej zniknął z tego forum wraz ze wszystkimi śladami swego egoizmu, prawda?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafal3006
Opiekun Forum KubusiaDołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 25821
Przeczytał: 14 tematów

Skąd: z innego Wszechświata
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 20:19, 03 Mar 2008    Temat postu:

Vigilate niezalogowany napisał:

rafal3006 napisał:
Nie ma takiego forum które spełniłoby takie życzenie.


Otóż zapewniam Pana, że są.

Gdzie ? :shock:
Przoszę o adres, popiszę tam trochę, posyskutuję z innymi .... a po 20 poście zażyczę sobie skasowania wszystkich moich postów. Ciekawe ? :think:

Vigilate niezalogowany napisał:

Przypominam także, że również na tym forum moderator uprzejmie i bez robienia problemów wykasował na moją prośbę wszystkie posty napisane pod nickiem "Mędrzec Syjonu".

To że raz spełnił nie oznacza, że musi to robić zawsze i na każde żądanie. Nic o tym nie ma w regulaminie ani tu, ani gdziekolwiek indziej na ŚWIECIE.
Vigilate niezalogowany napisał:

Jeśli uważa mnie Pan za egoistę, to chyba również w Pana interesie powinno leżeć, żeby ten egoista jak najszybciej zniknął z tego forum wraz ze wszystkimi śladami swego egoizmu, prawda?

Egoistą będzie ten kto wykasuje wszystkie Pana posty - w stosunku do dyskutujących z Panem. Na razie nie widzę tu egoisty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wuj niezalogowany
Gość


PostWysłany: Pon 20:27, 03 Mar 2008    Temat postu:

Vigilate niezalogowany napisał:
Ma Pan zatem do wyboru jedną z dwóch dróg:

a) Uszanuje Pan moją decyzję, która jest kwestią sumienia i skasuje Pan całkowicie moje posty pisane pod tym oraz pod innymi nickami (będę się pod nie kolejno logował i wysyłał odpowiednią prośbę do wskazanego moderatora lub wprost do Pana).

Wtedy zniknę, rozstaniemy się w miarę poprawnie, ja zajmę się swoimi sprawami, a Pan - swoimi.

b) Da mi Pan po raz kolejny do zrozumienia, że Pan tu rządzi i to kierując się przede wszystkim troską o swoje dobre samopoczucie, nie zaś moje. Czyli zacznie mi Pan znów coś obficie udowadniać, np. że wprawdzie wymienione wyżej zasady nie zawsze obowiązują, ale teraz akurat obowiązują itp. itd.

Zatem wybieram tę drugą drogę.

    ________________________________
    <moderacja> Wuj NIE JEST autorem tego postu. Wobec powtarzających się ostatnio przypadków podszywania się pod inne osoby, chciałbym poinformować dowcipnisiów, że takim postępowaniem mogą popaść w konflikt z polskim prawem karnym (Art. 212. §2 Kodeksu Karnego). Prosiłbym również, aby zarejestrowani użytkownicy starali się pisać w Kawiarni WYŁĄCZNIE po zalogowaniu się; w każdym razie proszę unikać pseudo-anonimowych nicków w rodzaju "wuj niezalogowany" czy "XYZ niezalogowany". </moderacja>
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, adminDołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 20:44, 03 Mar 2008    Temat postu:

wuj niezalogowany napisał:
Vigilate niezalogowany napisał:
Ma Pan zatem do wyboru jedną z dwóch dróg:

a) Uszanuje Pan moją decyzję, która jest kwestią sumienia i skasuje Pan całkowicie moje posty pisane pod tym oraz pod innymi nickami (będę się pod nie kolejno logował i wysyłał odpowiednią prośbę do wskazanego moderatora lub wprost do Pana).

Wtedy zniknę, rozstaniemy się w miarę poprawnie, ja zajmę się swoimi sprawami, a Pan - swoimi.

b) Da mi Pan po raz kolejny do zrozumienia, że Pan tu rządzi i to kierując się przede wszystkim troską o swoje dobre samopoczucie, nie zaś moje. Czyli zacznie mi Pan znów coś obficie udowadniać, np. że wprawdzie wymienione wyżej zasady nie zawsze obowiązują, ale teraz akurat obowiązują itp. itd.

Zatem wybieram tę drugą drogę.

Sądząc po IP odpowiedzi NIE NAPISAŁ WUJ. Poczekamy na wuja, a potem potraktujemy odpowiednio osobnika podszywającego się pod wuja (żal.pl)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vigilate niezalogowany
Gość


PostWysłany: Pon 21:08, 03 Mar 2008    Temat postu:

rafal3006 napisał:

To że raz spełnił nie oznacza, że musi to robić zawsze i na każde żądanie.


Oczywiście, że nie MUSI. Ale MOŻE. Dlatego ja niczego nie żądam, tylko proszę. O uszanowanie racji mojego sumienia i o odrobinę życzliwości.

Czy to naprawdę aż taka wielka prośba? Zwłaszcza na forum, gdzie mówi się tylko o bezwarunkowej miłości, życzliwości, wybaczaniu i przedkładaniu sumienia ponad regułki.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafal3006
Opiekun Forum KubusiaDołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 25821
Przeczytał: 14 tematów

Skąd: z innego Wszechświata
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 21:46, 03 Mar 2008    Temat postu:

Vigilate niezalogowany napisał:
rafal3006 napisał:

To że raz spełnił nie oznacza, że musi to robić zawsze i na każde żądanie.

Oczywiście, że nie MUSI. Ale MOŻE. Dlatego ja niczego nie żądam, tylko proszę. O uszanowanie racji mojego sumienia i o odrobinę życzliwości.

Czy to naprawdę aż taka wielka prośba?

Co ma sumienie do forum ? Zamordował Pan kogoś ? Udawał Pan ateistę i się przestraszył że pójdzie do piekła ?

Tu chodzi o Pana dyskutantów którzy poświęcili czas na dyskusję z Panem. Im wyrządzi Pan krzywdę. "Szanuj bliźniego swego..." a Pan ich olewa i chce zrobić w balona, po co głupcy wdawaliście się ze mna w dyskusję ? - to jest największy grzech.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vigilate niezalogowany
Gość


PostWysłany: Pon 22:13, 03 Mar 2008    Temat postu:

rafal3006 napisał:
Tu chodzi o Pana dyskutantów którzy poświęcili czas na dyskusję z Panem. Im wyrządzi Pan krzywdę.


Pan wybaczy, ale nie rozumiem tego argumentu. Ja też teraz poświęcam czas na dyskusję z Panem. Czy zatem jeśli Pana posty nie wyglądają tak, jakbym ja sobie życzył, to wyrządza mi Pan krzywdę, marnuje mój czas i robi mnie "w balona"? Przecież to absurd! Pan nie dostosowuje swoich postów do moich oczekiwań, więc czemu odmawia Pan tego prawa mnie?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafal3006
Opiekun Forum KubusiaDołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 25821
Przeczytał: 14 tematów

Skąd: z innego Wszechświata
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 22:27, 03 Mar 2008    Temat postu:

Akurat dyskusja między nami to luźna rozmowa bez znaczenia, to nikogo nie interesuje. Natomiast dyskusja na temat, starcie dwóch światopoglądów może byc ciekawe zaróno dla innych, jak i człowieka który poświęcił Panu czas na dyskusję. Jesli zabierze Pan swoje "zabawki" to taka rzeczowa dyskusja, może czasami ciekawa, traci swój sens dla kogokolwiek.

Nie jestem filozofem. Mnie dyskusje co niektórych tu filozofów przypominają przepychanki między Katolikiem a Żydem "Który Bóg jest prawdziwy" ... mogą trwać wieki i do niczego konkretnego nie doprowadzą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vigilate niezalogowany
Gość


PostWysłany: Pon 22:34, 03 Mar 2008    Temat postu:

rafal3006 napisał:
Akurat dyskusja między nami to luźna rozmowa bez znaczenia


No widzi Pan, a dla mnie akurat temat tej rozmowy jest ważny i ma istotne znaczenie. Ale nie wymagam od Pan, by Pan to odbierał tak samo jak ja i nie oskarżam Pana o marnowanie mojego czasu i robienie mnie "w balona".
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiwo
MediatorDołączył: 26 Sty 2008
Posty: 1029
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Pon 22:35, 03 Mar 2008    Temat postu:

Pozwolę sobie wyrazić opinię. Wszelkie dyskusje na tym forum są dyskusjami publicznymi. Myśli wyrażane są własnością uczestników dyskusji. Nie znam przyczyny dla której Vigilate chce usunąć swoje posty, ale w to nie wnikam. Jeżeli dyskusja toczy się pomiędzy dwoma uczestnikami to wiadomo, że poglądy jednego uczestnika pociągają wypowiedzi drugiego. W ten sposób dyskusja staje się własnością w równej części jej uczestników. Nie da się tu zastosować zasady podziału "majątku" (tak jak podzielić samochód na dwie części kiedy jest dwóch właścicieli, którzy postanowili się rozstać) Uważam, że likwidacja postów jednego rozmówcy wymaga zgody drugiego. Jeżeli w dyskusji bierze udział większa ich ilość-wszystkich.
Jak zaznaczyłem dyskusja odbywa się na forum publicznym. Usunięcie postów jednego z dyskutantów jest w niektórych wypadkach, wymazaniem całości dyskusji z oczywistą szkodą dla tych co ją tworzyli, jak i tych którzy się jej przyglądali. Pytam w tym miejscu Pana Vigilate, czy w swoim żądaniu to uwzględnił
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ptr
Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 1505
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 22:36, 03 Mar 2008    Temat postu:

A co Pan tu jeszcze robi Vigilate? Pan się pożegnał.

Odmowa usunięcia wszystkich Pana postów jest oparta standardami prowadzenia for dyskusyjnych w internecie. Na większych forach, które posiadają bogatsze doświadczenie z osobami odchodzącymi z forum w Pana stylu, takich jak np. [link widoczny dla zalogowanych] jest to ujęte w Regulamin. My zaś po prostu w imię zdrowego rozsądku odmawiamy podjęcia takich działań jak usunięcie wszystkich postów użytkownika. Ja zaś Pana sugestie, że w związku z tym Pana nie kochamy i Pana krzywdzimy uważam za śmieszne.

Równocześnie uważam temat za wyczerpany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vigilate niezalogowany
Gość


PostWysłany: Pon 23:53, 03 Mar 2008    Temat postu:

wiwo napisał:
Pytam w tym miejscu Pana Vigilate, czy w swoim żądaniu to uwzględnił


Powtarzam po raz kolejny: nie "żądanie" ale "prośba".

Powtarzam też to, co napisałem wyżej: jeśli dyskusja i posty są wspólną własnością to dochodzimy do paradoksu. Mam wtedy prawo mieć uzasadnione pretensje, że ktoś mnie "krzywdzi", tylko dlatego, że pisze/zmienia posty niezgodnie z moimi oczekiwaniami i w ten sposób "psuje" dyskusję, której poświęciłem wiele czasu.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vigilate niezalogowany
Gość


PostWysłany: Wto 0:05, 04 Mar 2008    Temat postu:

PTRqwerty napisał:
A co Pan tu jeszcze robi Vigilate? Pan się pożegnał.


Pan stara się być dla mnie niemiły, ale nawet nie czyta Pan moich postów. To Pan się ze mną pożegnał, więc to ja nie wiem, co Pan robi w tym wątku.

Ja chciałbym się pożegnać, ale najpierw muszę po sobie posprzątać. Jeśli właściciel forum ostatecznie zdecyduje się podejść nieżyczliwie do mojej prośby, sprzątanie to niestety jeszcze trochę potrwa: ale to już nie moja wina. Pan w tym czasie może mnie przecież ignorować.

PTRqwerty napisał:

My zaś po prostu w imię zdrowego rozsądku odmawiamy...


Czy Pan ma upoważnienie od p. Dąbrowskiego, by wypowiadać się w jego imieniu? Zwłaszcza nieprzyjemne dla mnie decyzje wolałbym usłyszeć od niego osobiście.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na KretowiskuDołączył: 29 Lis 2005
Posty: 22828
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 0:31, 04 Mar 2008    Temat postu:

<moderacja>

Wuj NIE JEST autorem postu ##51016 (poprzednia strona tego wątku) podpisanego "wuj niezalogowany". Wobec powtarzających się ostatnio przypadków podszywania się pod inne osoby, chciałbym poinformować dowcipnisiów, że takim postępowaniem mogą popaść w konflikt z polskim prawem karnym (Art. 212. §2 Kodeksu Karnego). Prosiłbym również, aby zarejestrowani użytkownicy starali się pisać w Kawiarni WYŁĄCZNIE po zalogowaniu się; w każdym razie proszę unikać pseudo-anonimowych nicków w rodzaju "wuj niezalogowany" czy "XYZ niezalogowany".

</moderacja>
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiwo
MediatorDołączył: 26 Sty 2008
Posty: 1029
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Wto 0:35, 04 Mar 2008    Temat postu:

Vigilate niezalogowany napisał:
wiwo napisał:
Pytam w tym miejscu Pana Vigilate, czy w swoim żądaniu to uwzględnił


Powtarzam po raz kolejny: nie "żądanie" ale "prośba".

Powtarzam też to, co napisałem wyżej: jeśli dyskusja i posty są wspólną własnością to dochodzimy do paradoksu. Mam wtedy prawo mieć uzasadnione pretensje, że ktoś mnie "krzywdzi", tylko dlatego, że pisze/zmienia posty niezgodnie z moimi oczekiwaniami i w ten sposób "psuje" dyskusję, której poświęciłem wiele czasu.

Przepraszam za złe sformułowanie. Z mojego punktu widzenia nie ma to większego znaczenia. Żądanie/prośba nie są kierowane do mnie. Jestem widzem. Jeżeli mnie jakość dyskusji nie odpowiada, to ją przerywam. Problemem, z tego co zrozumiałem, jest zmiana treści postu adwersarza,a więc, już po czasie, zmiana warunków dyskusji. No cóż taka możliwość na tym forum istnieje. Ale to w moim pojęci może być z Pańskiej strony, powodem jednoznacznego jej zerwania. Osobiście uważam, że Pański odejście z tego forum będzie dla niego stratą, a wypowiedź PTRqwerty traktuję z niesmakiem. Jakoś przypomniało mi to stare, ale wcale nieodległe czasy. Mógłbyn powiedzieć, że sprawa ta osiąga zenitu, ale po wypowiedzi moderatora, raczej nadiru.
Bez względu na zakończenie, mocno ściskam Pańską dłoń.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gregorio1
Gość


PostWysłany: Wto 0:50, 04 Mar 2008    Temat postu:

Tak przygladam sie temu postowi i oczom wlasnym nie wierze :) W sumie nie wiem czy smiac sie czy plakac, jak czytam posty ,,nieodzalowanego" viligiate. Kolego, albo masz problem ze swoja osobowscia, albo cierpisz na przerost ego.
Internetowa agora to miejsce luznej pogadanki i robienie afery z jakiegos nieporozumienia, zakrawa o problem natury emocjonalnej, osoby ktora takowe zamieszanie wywoluje.
Czy naprawde tak trudno jest dac ignora, gdy dyskusja badz dyskutant nam sie nie spodoba? Coz wam daje drodzy ,,pokrzywdzeni" strojenie fochow?

Czyzby bylo to jakies archetypowe odwolanie sie do oseskowej piaskownicy? :D
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Kawiarnia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin