Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Globalne ocieplenie i CO2 - czy są jakiekolwiek dowody?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Nauka a światopogląd
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
barycki/konto usunięte
Usunięcie na własną prośbęDołączył: 18 Paź 2009
Posty: 4203
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Konto usunięte na prośbę użytkownika. Patrz: przycisk WWW
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 15:26, 28 Sty 2010    Temat postu:

A gdzie mnie głupiemu zabierać się za wykładów czytanie. Powiedz mi krynico, pluć na sygnatariuszy Listy Oregońskiej, czy na autorytety z IPCC? Nie skąp swojej wiedzy, podziel się nią ze mną durnym, jednym zdaniem, autorytecie ty mój.

Adam Barycki
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Witold Ciesielski
Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 12:39, 07 Gru 2010    Temat postu: globalne ocieplenie

IPCC kłamie twierdząc, że dwutlenek węgla wytwarzany przez ludzi powoduje ocieplenie klimatu. Aktywność słońca wpływa na klimat. Ograniczanie emisji CO2 nie ma sensu i nie wpływa na klimat.
Zapraszam na stronę chomik ANALITYKA_CHEMICZNA
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Witold Ciesielski
Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 12:46, 07 Gru 2010    Temat postu: globalne ocieplenie - więcej

GLOBALNE OCIEPLENIE

Obecnemu ociepleniu towarzyszy wzrost zawartości gazów cieplarnianych w atmosferze: wśród nich dominuje para wodna, a w mniejszych ilościach występuje m.in. dwutlenek węgla, metan, tlenki azotu i ozon. Tak działo się zawsze, bo jest to zjawisko nierozłącznie związane z cyklicznym ocieplaniem i oziębianiem. Okresowy wzrost ilości gazów cieplarnianych w atmosferze, niekiedy nawet do wartości kilkakrotnie większej w porównaniu ze stanem obecnym, towarzyszył dawniejszym ociepleniom, również przed pojawieniem się człowieka na Ziemi.
Ogrzewające się oceany mają mniejszą zdolność absorbowania dwutlenku węgla, a zmniejszanie obszaru wieloletniej zmarzliny prowadzi do szybszego rozkładu związków organicznych zawartych w gruncie i tym samym, do zwiększonej emisji gazów cieplarnianych. Od miliardów lat aktywność wulkaniczna Ziemi wzdłuż granic płyt litosfery, skryta głównie pod powierzchnią oceanów, dostarcza stale do jej atmosfery CO2, choć z różną intensywnością. W geosystemie gaz ten usuwany jest z atmosfery do biosfery i litosfery poprzez proces fotosyntezy, wiązany w organizmach żywych – w tym w węglanowych skorupkach organizmów morskich, a po ich obumarciu magazynowany w olbrzymich pokładach wapieni na dnie mórz i oceanów; z kolei na lądzie jest wiązany w różnych osadach organicznych.
W ciągu ostatnich 400 tysięcy lat, jeszcze bez udziału człowieka, zawartość CO2 w powietrzu, jak tego dowodzą rdzenie lodowe z Antarktydy, już 4-krotnie była podobna, a nawet wyższa od wartości obecnej. Przy końcu ostatniego zlodowacenia (!), w ciągu kilkuset lat, średnia roczna temperatura globu zmieniała się parokrotnie, w sumie wzrosła prawie o 10°C (!!) na półkuli północnej – a więc były to zmiany nieporównanie bardziej drastyczne niż dziś obserwowane.
Są obserwacje historyczne dotyczące klimatu, które trwają już kilka tysięcy lat, które mówią nam o tym, że od ostatniego zlodowacenia kilkanaście tysięcy lat temu miały miejsce powtarzające się okresy oziębień i ociepleń np. w Europie w X, XI wieku było ocieplenie, a w wieku XVII oziębienie. Oziębienie było tak duże, że do Szwecji podróżowało się saniami, a na środku Morza Bałtyckiego była karczma na lodzie w której strudzeni wędrowcy mogli przenocować. Z kolei w wieku XI ocieplenie było tak duże, że wybrzeża Grenlandii zostały zasiedlone przez Wikingów, a sama wyspa została nazwana „Zieloną Wyspą” („Green Land”).
Z poprzednich okresów geologicznych nie mamy aż tyle historycznych zapisów, ale wiemy, że w czasie Wędrówki Ludów było zimno. Przed Wędrówką Ludów zaś był długi okres ocieplenia który ułatwił stworzenie Imperium Rzymskiego i spowodował, że gospodarka kwitła.
Historia uczy, że klimat na Ziemi ulegał periodycznym zmianom, raz było zimno, raz ciepło. Jako, że wieku XIX było zimno to teraz jest cieplej – jest to relaksacja. Klimat się zmienia zgodnie z niezrozumianym przez nas rytmem i ten rytm jest faktem historycznym.
Ktokolwiek się interesuje historią klimatu na Ziemi, nie będzie przyjmował tej katastroficznej wizji, że lodowce w Alpach czy lodowiec grenlandzki się stopią. one się nie stopią, topiły się już kilkadziesiąt razy w ciągu ostatnich 2 milionów lat. Ta huśtawka temperaturowa jest udokumentowana obserwacjami geologicznymi. To są fakty, które są ignorowane przez IPCC (Intergovernmental Panel on Climate Change - Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu)

Para wodna jest głównym gazem cieplarnianym w atmosferze ziemskiej. Para wodna jest najważniejszym gazem absorbującym promieniowanie (sama powoduje 36% – 66% bezpośredniego efektu cieplarnianego), razem z chmurami jest odpowiedzialna za od 66% do 85% efektu cieplarnianego. Sam CO2 odpowiada za 9% – 26%, podczas gdy O3 jest odpowiedzialny za 7%, a inne gazy cieplarniane (w tym głównie metan, tlenki azotu i freony) są odpowiedzialne za 8% efektu. Głównymi naturalnymi źródłami dwutlenku węgla są emisje związane z wybuchami wulkanów, procesy życiowe organizmów i rozkładu substancji organicznych w tym także w bagnach i torfowiskach oraz oddawanie CO2 wcześniej zaabsorbowanego przez zbiorniki wodne. Antropogeniczna emisja gazów cieplarnianych stanowi zaledwie… 3% (!) całości, i jest niczym wobec erupcji wulkanów, pożarów lasów, sawann i równin. Istnieje szereg opinii naukowców odrzucających wpływ człowieka na klimat. Profesor geologii z Uniwersytetu w Ottawie Ian Clark stwierdził:
"Globalne ocieplenie to mit. Nie ma nic nowego ani nadzwyczajnego w tym, że od dwóch czy trzech dekad obserwujemy wzrost temperatury. 800 lat temu było nawet cieplej niż dziś. Nie ma żadnych dowodów na to, że to wpływ człowieka. Klimat zmienia się w sposób naturalny, ilość dwutlenku węgla w powietrzu nie ma znaczenia i nie wyrządza żadnej szkody środowisku. Dziś mamy znacznie większe problemy środowiskowe: zbyt duże zarybienie oceanów czy urbanizację, która niszczy ekosystemy.”
Faktem jest, że źródła historyczne donoszą o istotnych wahaniach klimatu na przestrzeni ostatnich stuleci, o które trudno obwinić człowieka. I tak w XVI stuleciu mieliśmy małą epokę lodowcową – zdarzało się, że w zimę można było suchą stopą przejechać przez zamarznięty Bałtyk do Szwecji. Natomiast w okresie 800-1300 n.e. miało miejsce ocieplenie, tzw „średniowieczne optimum klimatyczne”, którego efektem był rozkwit osadnictwa na Grenlandii i Islandii.
Co gorsza, i to faktycznie jest przerażające, większość naukowców (nie opłacanych przez rząd lub tych z powołania) próbowało temu zaprotestować. W 1993 roku, opublikowano Apel Heidelberski, podpisany przez ponad 4 tysiące najwybitniejszych przedstawicieli nauki ze 106 krajów świata, w tym 72 noblistów, który został zablokowany. Mimo że zawierał tylko troskę o rzetelne przedstawieni naukowych faktów.
Ciąg dalszy nastąpił w 1998 roku, prawie 17 tysięcy uczonych podpisało Petycję Oregońską, w której stwierdzają, że niema dowodów naukowych, jakoby gazy emitowane przez człowieka doprowadziły do zmiany klimatu. Cały naukowy świat miał dość.
No dobrze, ale dlaczego ktoś robi nas w konia? Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. I tak jest i tym razem. Wystarczy spojrzeć co uchwaliły spotkania IPPC (międzynarodowa rada ds. zmiany klimatu) - ograniczenia, limity i kary, za które słono płacimy, a jeszcze więcej kosztują sprzęty i unowocześnienia dzięki którym nie będziemy płacić. Trochę przypomina to podatek, bo obarczone są tym przedsiębiorstwa, i trochę łapówkę – bo sprawa jest prosta, chcesz emitować więcej CO2 to zapłać…
Polityka UE w zakresie energetyki, dyskryminująca takie jak polska gospodarki bazujące na węglu, stawia pod znakiem zapytania nasze bezpieczeństwo energetyczne, a konsumentów przed perspektywą wzrostu rachunków za prąd, gaz i ogrzewanie. Jest więc zupełnie niezrozumiałe, dlaczego rodzimi politycy realizują tę zgubną dla Polski strategię. Dali się zmanipulować kłamliwej ekoideologii?
Klimat ocieplił się z przyczyn naturalnych i jest to korzystne; roślinność ma lepsze warunki wzrostu, zmniejsza się pustynnienie gleby, przybywa zwierząt. W latach 1982-2003 w Mauretanii, Mali i Czadzie pokrywa roślinna zwiększyła się o 50 procent. Jak wykazują pomiary satelitarne NASA, od 18 lat produkcja biomasy wzrosła o około 6 proc., a największy przyrost (o 42 proc.) wystąpił w lasach deszczowych Amazonii.

- Katastrofalne podnoszenie się oceanu to kolejny mit. Poza tym lodowce zaczęły się topić nie w XX w., ale wtedy, kiedy Ziemia zaczęła wychodzić z małej epoki lodowcowej, która trwała od 1350 do 1880 roku. Współczesne topienie lodowców rozpoczęło się ok. 1750 roku. Przed tym okresem kroniki podawały, że w Alpach lodowce spływały w doliny, niszcząc całe wsie i pola zasypywane gruzem morenowym i lodem. Do czoła lodowców wychodziły wówczas procesje z kapłanami, modląc się o powstrzymanie taranującego lodu. W latach 30. wystąpiło maksymalne ocieplenie (przynajmniej w USA, gdzie jest najlepsza sieć pomiarów temperatury) i lodowce zaczęły topić się szybciej niż poprzednio. W ostatnich dziesięciu latach proces ten ponownie został wstrzymany i klimat znów zaczął się ochładzać (w USA o 1 stopień), choć w tym czasie globalna emisja dwutlenku węgla wzrosła o 34 procent! Jak widać, nie ma żadnego związku między emisją CO2, z którym w tym czasie tak zażarcie walczono, a zmianami klimatu. Tak było zresztą w okresie ostatnich 500 mln lat, o czym przekonuje nas geologia. Pół miliarda lat temu było 23 razy więcej CO2 w atmosferze niż obecnie, a mimo to lądy były pokryte lodowcami... O zmianach klimatu decyduje wiele czynników, a obecnie walczy się tylko z jednym, który w dodatku jest nieistotny.

W skali globu na badania klimatyczne wydaje się około 5 mld dolarów rocznie. Tak ogromne fundusze zdobyli klimatolodzy, strasząc nas planetarną katastrofą klimatu, zawinioną przez człowieka. Wymieranie zwierząt i roślin, epidemie chorób zakaźnych i pasożytniczych, susze i powodzie to niektóre z zapowiadanych nieszczęść. Topniejące lodowce mają podwyższyć poziom oceanu o 367 cm, zatopić wyspy, gęsto zaludnione wybrzeża i wielkie metropolie. Zdaniem jednego z amerykańskich klimatologów, scare-them-to-death approach (metoda zastraszania) jest najlepszym sposobem zdobywania pieniędzy na badania. Ekspert w sprawach sztucznego ocieplania globu, Stephen Schneider, stwierdził: Aby opanować wyobraźnię publiczności, musimy składać uproszczone dramatyczne oświadczenia i nie wspominać o żadnych naszych wątpliwościach. Każdy z nas musi znaleźć właściwą równowagę między skutecznością działania a uczciwością.

Ostatnia fala globalnego ocieplenia, która rozpoczęła się w 1977 roku jest zakończona, a Ziemia weszła w nową fazę globalnego ochłodzenia – mówi Don Easterbrook, profesor geologii z Uniwersytetu Zachodniego Waszyngtonu. – Nowe dane dotyczące aktywności solarnej wskazują na niezwykły brak plam na Słońcu i zmian w jego polu magnetycznym… Obecna fala procesu globalnego ochłodzenia może być ostrzejsza, aniżeli ta z lat 1945-1977 – dodaje.
Wychwytywanie i składowanie CO2 w strukturach skalnych jest działaniem, które
wywołuje sprzeciw u każdego racjonalnie myślącego człowieka i należy protestować przeciwko temu pomysłowi. Nie można tego gazu zakopywać pod ziemię!. Przecież CO2 wraz z H2O w obecności promieniowania słonecznego w roślinach tworzy tlen i glukozę, która przekształca się w polisacharydy(celulozę itd.).Codziennie wycina się 8000 ha lasów tropikalnych, zmniejszając globalną zdolność asymilacji CO2 . Obliczono, że 100 –letnie drzewo liściaste w ciągu 1 godziny pochłania 2,5 kg CO2 oraz wydziela 1,7 kg O2 . Przyjmując szacunkowo liczbę drzew rosnących na powierzchni jednego hektara można obliczyć, że w ciągu roku drzewa te pochłoną ok. 5 Mg CO2 . Wszystkie otaczające nas przedmioty z drewna to „zamrożone” CO2. Może, zamiast zakopywać CO2 , powinno się sadzić drzewa. Zgodnie z projektami sekwestracji CO2 , gaz ten ma być transportowany do składowisk rurociągiem pod ciśnieniem kilkunastu lub kilkudziesięciu MPa. Można przewidzieć, że próba położenia rurociągu w pobliżu miasteczka lub wioski wywołała gwałtowne protesty ludności. Rozszczelnienie lub pękniecie rurociągu i wypływ gazu pod dużym ciśnieniem może spowodować śmiertelne skutki porównywalne do zdarzenia jakie miało miejsce nad afrykańskim jeziorem Nyos.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bol999
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 3306
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: PIEKŁO z klimatyzacja
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 13:05, 07 Gru 2010    Temat postu: Re: globalne ocieplenie - więcej

Witold Ciesielski
Cytat:
GLOBALNE OCIEPLENIE

Ciemnote wciskasz koleś kopiując stare nieaktualne teksty.
W całe Europie zimno jak diabli w gorącej Austalii ostatnie miosiące tak zimne jak nie wiadomo kiedy były a Ty opowiadasz takie zmyślone farmazony jakbyś z kosmosu nagle spadł gdzie minus 200 albo i więcej, to gorąco ci sie tu wydaje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Witold Ciesielski
Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 14:21, 07 Gru 2010    Temat postu: globalne ocieplenie

Przecież napisałem "Ostatnia fala globalnego ocieplenia, która rozpoczęła się w 1977 roku jest zakończona, a Ziemia weszła w nową fazę globalnego ochłodzenia "
Jest zimno i będzie zimno w następnych latach.
O obecnej słabości Słońca mówi też dr Jay Lehr, dyrektor ds. nauki Heartland Institute w Stanach Zjednoczonych: - Moim zdaniem jesteśmy w okresie przejściowego chłodu, który może przerodzić się permanentne zimno. I taki stan może utrzymać się nawet przez kilka dekad. Bowiem według Lehra okres stopniowego ochłodzenia to już trend klimatyczny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Johnny99
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 592
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 14:58, 07 Gru 2010    Temat postu:

Jest zimno, bo klimat, w związku z globalnym ociepleniem, jest w fazie niestabilnej - dlatego nie jest ciepło, tylko upał nie z tej ziemi, nie jest zimno, tylko mrozy jak na biegunie, nie pada, tylko leje nieprawdopodobnie (i przynosi trzy fale powodziowe pod rząd - rzecz wczesniej niespotykana, mieszkam akurat na terenie newralgicznym i nie przypominam sobie w tym roku ani jednego "normalnego" deszczu), nie wieje, tylko tornado za tornadem, nie sypie, tylko Europa tonie w śniegu itp.itd. A ogólna temperatura roczna w tym roku prawdopodobnie pobije rekord wszechczasów. Naprawdę chyba wszyscy to już widzą.

Ostatnio zmieniony przez Johnny99 dnia Wto 15:00, 07 Gru 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bol999
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 3306
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: PIEKŁO z klimatyzacja
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 15:43, 07 Gru 2010    Temat postu:

Johnny99
Cytat:
A ogólna temperatura roczna w tym roku prawdopodobnie pobije rekord wszechczasów. Naprawdę chyba wszyscy to już widzą.

W Australii już pobite wszelkie rekordy zimna nie ciepła czyli właśnie odwrotnie.
A deszcze no pada trochę więcej i w dołkach większe kałuże ale w centralnej Au od 30 lat nadal ani kropli deszczu więc jaki problem?
Bez paniki. Mam 5 km do oceanu a tam woda sie jakoś nie podnosi a miejsca jeszcze sporo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fedor
Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 4992
Przeczytał: 118 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 12:10, 30 Sty 2013    Temat postu:

Wyciekł raport ONZ nt. zmian klimatycznych. Naukowcy pomylili się?

Do mediów wyciekły fragmenty raportu ONZ na temat zmian klimatycznych. Dokument miał zostać opublikowany oficjalnie dopiero w 2014 roku. Wynika z niego, że eksperci najprawdopodobniej pomylili się co do wzrostu temperatury w ciągu ostatnich 20 lat

[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bol999
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 3306
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: PIEKŁO z klimatyzacja
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 13:51, 30 Sty 2013    Temat postu:

fedor napisał:
Wyciekł raport ONZ nt. zmian klimatycznych. Naukowcy pomylili się?

Do mediów wyciekły fragmenty raportu ONZ na temat zmian klimatycznych. Dokument miał zostać opublikowany oficjalnie dopiero w 2014 roku. Wynika z niego, że eksperci najprawdopodobniej pomylili się co do wzrostu temperatury w ciągu ostatnich 20 lat

[link widoczny dla zalogowanych]

Niczym nowym nie są pomyłki naukowców.

Przez dziesiątki lat twierdzili, że szpinak ma tyle żelaza, że tylko gwoździe robić, że powodem zgonów rodzących kobiet w szpitalach (gorączka połogowa) były za wysoko parapety w szpitalach i setki podobnych przykładów.
Teraz od wielu lat temperatury świata ponoć rosły a w Australii od kilku lat spadają a tegoroczne lato jest conajmniej o 2 miesiące opóźnione.
Nowością też nie jest, że wyniki naukowych analiz labolatoryjnych, wypisywane są na zamówienie według potrzeb innych naukowych instytutów.
Nauka już dawno temu straciła swój autorytet a po niej została; sitwa, prywata, przekupstwo i powszechne oszustwa.

Podobnie w sądach. Sprawiedliwość oczywiście jest tyle, że trzeba ją sobie kupić jak analizę w labolatorium jaka ci pasuje do twoich celów.
Nawet w teorii Darwina znajdzie się brakujące ogniwo.
Wystarczy w akt urodzenia Darwina wpisać mu jako rodziców małpa i małpiszon. :)


Ostatnio zmieniony przez bol999 dnia Śro 14:05, 30 Sty 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fedor
Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 4992
Przeczytał: 118 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 19:07, 16 Wrz 2014    Temat postu:

Ilość lodu na Antarktydzie jest najwyższa w historii pomiarów

Extent of Antarctic sea ice reaches record levels, scientists say

[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fedor
Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 4992
Przeczytał: 118 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 11:50, 22 Maj 2015    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fedor
Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 4992
Przeczytał: 118 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 15:08, 29 Kwi 2016    Temat postu:

Straszak pod tytułem "97% klimatologów uważa antropogeniczne ocieplenie za naukowy fakt" znowu idzie do kosza - w rzeczywistości jest ich bowiem 47%, czyli mniej niż nawet połowa, jak pokazuje pewne badanie

The ‘97% consensus’ is now 43% – ‘Less than half of climate scientists agree with UN IPCC ‘95%’ certainty’

[link widoczny dla zalogowanych]

Kolejne zgodne z tym badanie tu:

'97% Of Climate Scientists Agree' Is 100% Wrong

[link widoczny dla zalogowanych]

Argument o nazwie "większość much jedzących gówno nie może się mylić" to beznadziejny argument, ale nawet i on właśnie poszedł w odstawkę w tym temacie


Ostatnio zmieniony przez fedor dnia Śro 9:04, 07 Gru 2016, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jan Lewandowski
Dołączył: 12 Gru 2005
Posty: 2546
Przeczytał: 2 tematy


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 9:40, 04 Paź 2016    Temat postu:

Niemiecki profesor: NASA fałszowała dane w temacie ocieplenia i "przerabiała" na świadczące za ociepleniem nawet te dane, które w rzeczywistości wskazywały na oziębienie

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

NASA zawyżyła dane o ociepleniu aż dwukrotnie

NASA Exaggerating Global Warming By 2X

[link widoczny dla zalogowanych]

Patrz też

[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na KretowiskuDołączył: 29 Lis 2005
Posty: 22828
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 22:54, 04 Paź 2016    Temat postu:

Janku, takie rewelacje pojawiały się od zarania dziejów.

"Pewne kręgi" potrzebują, by ludzie stracili wszelkie zaufanie do jakichkolwiek oficjalnych instytucji, w tym - naukowych. Populiści potrzebują odebrać ludziom takie zaufanie, by móc nimi kierować. Internet jest świetnym medium, bo tutaj bełkot rozprzestrzenia się z prędkością światła i mnoży szybciej, niż króliki, muchy, czy bakterie. Partie polityczne już wygrywają w ten sposób wybory albo osiągają cele polityczne. A w przypadku globalnego ocieplenia dodaj do tego interesy wielkiego przemysłu.


Ostatnio zmieniony przez wujzboj dnia Wto 22:55, 04 Paź 2016, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jan Lewandowski
Dołączył: 12 Gru 2005
Posty: 2546
Przeczytał: 2 tematy


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 6:23, 05 Paź 2016    Temat postu:

wujzboj napisał:
Janku, takie rewelacje pojawiały się od zarania dziejów.

"Pewne kręgi" potrzebują, by ludzie stracili wszelkie zaufanie do jakichkolwiek oficjalnych instytucji, w tym - naukowych.


Myśląc tak nie dopuścisz nigdy do rozwoju niczego gdyż krytyka jest nieodłącznym elementem rozwoju czegokolwiek, a ta krytyka jak najbardziej wygląda na zasadną

wujzboj napisał:
Partie polityczne już wygrywają w ten sposób wybory albo osiągają cele polityczne. A w przypadku globalnego ocieplenia dodaj do tego interesy wielkiego przemysłu.


Oj zgadza się, ktoś robi straszne pieniądze na handlu emisjami CO2 i straszeniu globalnym ociepleniem, czego już nawet Greenpeace nie ukrywa

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Jan Lewandowski dnia Śro 6:24, 05 Paź 2016, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
O.K.
Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 2102
Przeczytał: 64 tematy


PostWysłany: Śro 8:31, 05 Paź 2016    Temat postu:

Jan Lewandowski napisał:
Myśląc tak nie dopuścisz nigdy do rozwoju niczego gdyż krytyka jest nieodłącznym elementem rozwoju czegokolwiek, a ta krytyka jak najbardziej wygląda na zasadną


A po czym jesteś w stanie to poznać, czy wygląda na zasadną? Skąd jesteś pewny że nie wciskają Ci odpowiednio spreparowanego propagandowego kitu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jan Lewandowski
Dołączył: 12 Gru 2005
Posty: 2546
Przeczytał: 2 tematy


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 10:10, 05 Paź 2016    Temat postu:

O.K. napisał:
Jan Lewandowski napisał:
Myśląc tak nie dopuścisz nigdy do rozwoju niczego gdyż krytyka jest nieodłącznym elementem rozwoju czegokolwiek, a ta krytyka jak najbardziej wygląda na zasadną


A po czym jesteś w stanie to poznać, czy wygląda na zasadną? Skąd jesteś pewny że nie wciskają Ci odpowiednio spreparowanego propagandowego kitu?


Nawet gdyby odjąć krytykę którą wkleiłem i przyjąć, że nie istnieje, to argument "Skąd jesteś pewny że nie wciskają Ci odpowiednio spreparowanego propagandowego kitu?"można odnieść równie dobrze do poglądów jakie reprezentujesz w tej kwestii, optujących za antropogenicznym ociepleniem. Jak widzisz jest to wprost podcięcie gałęzi na jakiej samemu się siedzi bo można to na zasadzie miecza obosiecznego odnieść do obu stron tego sporu

Podałem linki, są tam przedstawione pewne rozumowania i określonego zarzuty względem tego co podaje NASA, w tym pewnego niemieckiego profesora, niech każdy rozważy to sobie jak uważa


Ostatnio zmieniony przez Jan Lewandowski dnia Śro 11:38, 05 Paź 2016, w całości zmieniany 9 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
O.K.
Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 2102
Przeczytał: 64 tematy


PostWysłany: Śro 13:58, 05 Paź 2016    Temat postu:

Jan Lewandowski napisał:
O.K. napisał:
Jan Lewandowski napisał:
Myśląc tak nie dopuścisz nigdy do rozwoju niczego gdyż krytyka jest nieodłącznym elementem rozwoju czegokolwiek, a ta krytyka jak najbardziej wygląda na zasadną


A po czym jesteś w stanie to poznać, czy wygląda na zasadną? Skąd jesteś pewny że nie wciskają Ci odpowiednio spreparowanego propagandowego kitu?


Nawet gdyby odjąć krytykę którą wkleiłem i przyjąć, że nie istnieje, to argument "Skąd jesteś pewny że nie wciskają Ci odpowiednio spreparowanego propagandowego kitu?"można odnieść równie dobrze do poglądów jakie reprezentujesz w tej kwestii, optujących za antropogenicznym ociepleniem. Jak widzisz jest to wprost podcięcie gałęzi na jakiej samemu się siedzi bo można to na zasadzie miecza obosiecznego odnieść do obu stron tego sporu

Podałem linki, są tam przedstawione pewne rozumowania i określonego zarzuty względem tego co podaje NASA, w tym pewnego niemieckiego profesora, niech każdy rozważy to sobie jak uważa


Ja osobiście wolałbym zaufać NASA i innym instytucjom zajmującym się badaniom klimatu (tak jak choćby rządy praktycznie wszystkich krajów na świecie) niż jakimś tam bliżej nieznanym stronom w Internecie (przynajmniej jedna jest tam ewidentnie związana z kampanią Donalda Trumpa), choćby cytowały tam jakiegoś pojedynczego profesora. Tym bardziej że moja skromna wiedza na temat metodologii naukowej pozwoliła mi wykryć manipulacje, jakie robione są niekiedy przez tych internetowych mądrali. Nie każdemu się to udaje.


Ostatnio zmieniony przez O.K. dnia Śro 13:59, 05 Paź 2016, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jan Lewandowski
Dołączył: 12 Gru 2005
Posty: 2546
Przeczytał: 2 tematy


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 14:49, 05 Paź 2016    Temat postu:

O.K. napisał:
Ja osobiście wolałbym zaufać NASA


Ale wierz sobie w co chcesz, proszę bardzo, tylko przy takim podejściu będzie to wiara kompletnie bezkrytyczna. Poza tym po raz kolejny wychodzi na jaw, że w nauce nie chodzi o to kto ma jakie "dowody", tylko o to kto komu daje wiarę

O.K. napisał:
tak jak choćby rządy praktycznie wszystkich krajów na świecie


To absolutnie nie świadczy o niczym, to tak jakbyś stwierdził, że istnienie swego czasu Państwa Kościelnego było niezależnym potwierdzeniem prawa papieży do legitymizowania władzy boskiej na tym świecie


Ostatnio zmieniony przez Jan Lewandowski dnia Pon 10:28, 10 Paź 2016, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jan Lewandowski
Dołączył: 12 Gru 2005
Posty: 2546
Przeczytał: 2 tematy


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 15:18, 07 Lis 2016    Temat postu:

Jan Lewandowski napisał:
Niemiecki profesor: NASA fałszowała dane w temacie ocieplenia i "przerabiała" na świadczące za ociepleniem nawet te dane, które w rzeczywistości wskazywały na oziębienie


Kolejne manipulacje NASA w temacie danych o ociepleniu. Tym razem analiza pochodząca z innego źródła

[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katolikus
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1116
Przeczytał: 2 tematy


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 12:28, 13 Lis 2018    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

ciekawy wywiad. Wrzucam, bo to na temat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Nauka a światopogląd Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strona 9 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin