Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Poezja i Mądrość Życiowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Kretowisko / Blog: Dyskurs
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 8486
Przeczytał: 62 tematy

Skąd: Little Rhody, USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 3:15, 31 Mar 2019    Temat postu:

William Shakespeare napisał:
To przede wszystkim dla siebie samych musimy być prawdziwi i musi to nastąpić, jak noc po dniu, i nie możemy być fałszywi dla żadnego człowieka. - This above all: to thine own self be true, and it must follow, as the night the day, though canst not then be false to any men.


Nie ma sposobu na utrzymanie
Autentycznych relacji z innymi
Bez pierwszego
Bycie autentycznym wobec siebie

There is no way to maintain
Authentic relations with others
Without first
Being authentic to the self


Odnalazłam siebie dawno temu
Aby uwolnić się od konwencjonalnej mądrości
I wyruszyć w podróż samorealizacji
Szanując kim jestem
I będąc prawdziwą
Upoważniając siebie do życia że znaczeniem

I found myself a long time ago
To liberate myself from the conventional wisdom
To embark on the journey of self-realization
To respect who I am
And thine myself to be true
And empower myself to live with meaning

© AW, 3/30/19
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 8486
Przeczytał: 62 tematy

Skąd: Little Rhody, USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 15:37, 31 Mar 2019    Temat postu:

Wolność od narzuconych sobie ograniczen jest tak słodka
Że przeciwstawia się naturalnej słodyczy miodu
A smaku wewnętrznego spokoju
Nie można porównać z niczym innym

Freedom from self-imposed limitations is so sweet
That it defies the natural sweetness of honey
For the taste of inner peace and serenity
Cannot be compared to anything else

© AW, 3/31/19
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 8486
Przeczytał: 62 tematy

Skąd: Little Rhody, USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 18:02, 31 Mar 2019    Temat postu:

Dr. Freud (1927) zwany "ojcem" psychologii zidentyfikował trzy aspekty ludzkiej osobowości/psyche przez które "podróżujemy" w życiu w różnych środowiskach - obecnie w kontekście błyskawicznej komunikacji i przemieszczania się na globie:

-> id - pierwotny/animalistyczny i emocjonalny (w neuronauce mózg niższy);

-> ego - funkacja mózgu wyższego/intelekt i nasz łącznik że światem zewnętrznym - w tym aspekcie naszej osobowości kluczową rolę odgrywa diametralna różnica pomiędzy osobowością ekstrawertyczną czyli uzewnętrzniającą się bez refleksi wewnętrznej z koniecznością przynależności do grupy osób ze spójnym światopoglądem (taką osobowość posiada większość ludzi na świecie) lub osobowością introwertyczną czyli osób dokonujących refleksji wewnętrznej zanim ta osoba się publicznie wypowie (taką osobowość posiada mniejszość ludzi na świecie).

-> superego - system osądu zaszczepiony przez rodziców i społeczeństwo (w neuronauce funkcja mózgu najwyższego/w USA intuicyjnego = wartościowania aspektów życia w stanie id i doświadczania w stanie ego)

Powołując się na model Dr. Freuda, można za neuronauka wyciągnąć inferencję, że człowiek funkcjonujący biologicznie, bo trudno ten stan określić jako życie ludzkie w pełni własnego potencjału, z poziomu własnych animalistycznych emocji i dokonujący w ten sposób kontaktów z własnym otoczeniem jest w stanie unieść się przynajmniej do poziomu intelektu aby logicznie przemyśleć tworzone przez siebie cierpienie i "obdarzanie" nim własnego otoczenia. Podobnie dzieje się z ludźmi, którzy mimo upływu czasu nie odnaleźli jeszcze do siebie "klucza" i spędzają sporo czasu na myśleniu o własnym życiu w oparciu o indoktrynację innych, bo nie tyle nie wypracowali w sobie wiary w siebie lecz przede wszystkim nie poznali siebie.

Poznawanie siebie jest interesującą podróżą, którą można porównać do małżeństwa czyli unii dwojga ludzi, którzy dają sobie prawo z poziomu paradoksu stanu ludzkiego aby być w stanie się kochać ale również zniszczyć - wszystko zależy od tego w jaki sposób zdecydują razem aby iść przez życie.

Poznawanie siebie to nic innego jak możliwość uniesienia się ponad własne limity percepcyjne i odczuciowe aby z tego perspektywicznego poziomu nie wierzyć lecz wiedzieć, że bycie człowiekiem to funkcjonowanie na wielu poziomach a łączność z naszym światem zewnętrznym wymaga niewielkiego nakładu skończonej energii dziennej (kto nie wierzy, że jest skończona, to polecam nie spać przynajmniej raz w życiu - zakładając, że ktokolwiek wytrzyma - ja w trakcie takich paru prób w życiu w wieku 38 i 58 lat musiałam położyć się na dwie godziny - mój organizm to wymusił) co wydatnio wpływa na energię elektryczną i magnetyczną naszego środowiska komórkowego, nasz dobrostan, który tworzymy poznając siebie w podróży pomiędzy naszym światem wewnętrznym i zewnętrznym - mam nadzieję w oparciu o system wartości.

Nie muszę dodawać, że brak poznania siebie wpływa wydatnio na niski poziom dobrostanu i osoba taka jest poddatna na indoktrynację innych. Wówczas, inni a raczej ich niskie intencje mogą odnieść sukces w przekonaniu osoby poddatnej, że ma "kacze łapy" zamiast stóp, etc. Wówczas w społeczności nie kwitnie miłość miłosierna lecz sadyzm niskich intencji ludzkich.

Mam charyzmatyczną osobowość i na takie cierpienie nie "pisałam" się od trzeciego roku życia. Jakkolwiek, jeśli ktokolwiek sądzi, że osoby charyzmatyczne można indoktrynować, to proszę bardzo lecieć do walki z wiatrakami i własne moglily kopac a ja w dalszym ciągu pobiegnę cieszyć się życiem i słońcem, bo to naturalna witamina D3 :)

Kolejne poematy będą inspirować to podróży samopoznania, która jest źródłem nieograniczonej mocy ducha.W ten sposób Dziadziu Bruno (1903 - 1984) przetrwał we Wronkach (zwanych katownia PRLu) bycie wygonionym przez swojego oprawcę Ludwika Szenborna na zewnątrz nago w styczniu polany zimną wodą, bo odmówił zmiany miejsca urodzenia z Trenton, NJ, USA na miejsce zamieszkania w Polsce. Dziadziu Bruno przysiągł sobie, że przeżyje mimo ciężkiego zapalenia płuc aby wyprowadzić swoją żonę Marcjanne i dzieci Stasie, Józefa, i Bolesława z ziemi polskiej do Ojczyzny aby zapewnić Im lepszy los. Władysław Gomułka, którego Ludwik Szenbron potraktował podobnie jak Dziadzia Bruno, dochodzac do władzy w PRLu, ogłosił amnestię, ale wczesniej nastapila "odwilz" i Dziadziu Bruno zostal zwolniony i przeszedł piechotą z więzienia w Potulicach kolo Nakła nad Notecią w wojewodztwie kujawsko-pomorskim do Warszawy, gdzie w Ambasadzie USA poprosił o obywatelstwo amerykańskie dla żony i trojga dzieci. Babcia nie dożyła wyjazdu, bo zmarła w roku 1958 na raka piersi. Mimo wydatnej destruktywnej ingerencji w lokalne służby przez zdegradowanego Ludwika Szenborna aby odmawiać Dziadzowi i Rodzinie polskich paszportow na wyjazd do USA (przed WWII na dokument tożsamości Dziadzia wrócił do USA Jego Brat Tony w Rodzina [Zona Julia i Syn Bruno] udając się do stanu Michigan) i sporych środków na stemple na podania, które można było składać raz w roku - najpierw wyjechała Ciocia w wieku 18 lat na bazie wizy imigracyjnej, gdyż urodziła się w roku 1950 po tym jak Rząd USA zamknął możliwość swoim obywatelom mieszkającym w PRLu nadawania swoim potomkom urodzonym w PRLu obywatelstwa amerykańskiego, następnie Dziadziu Bruno w roku 1970, Mama i starszy Brat latem 1975 roku, Rodzina starszego Brata dosłownie w minuty przed ogłoszeniem stanu wojennego, My po zniesieniu stanu wojennego (maj 1984 starszy Brat samolotem z powodu powiazan z sektorem lotnictwa wojskowego, Tatus, Siostra i mlodszy Brat ostatnim rejsem Batorego; ja ze starszym Synem samolotem 7 listopada 1985 roku), młodszy Brat Mamy w marcu 1989 roku [Jego Żona zmarła w roku 1985 na raka wątroby], i Jego Rodzina [Corka z Mezem i 2 Dzieci i Syn] wiosna 1990 roku.

Westchnienie o Ludwika

Uwięziono cię i skrzywdzono
Nie mogłeś się obronić
Kiedy państwo nowe stworzono
Postanowiłeś się zemścić

Zamiast władzę ludową utrwalać sercem
Ty wolałeś kastetem
Bohaterów i ojców rodzinom odbierałeś
By na "spacer" ich zabierać nad rzekę

Ty donosów słuchałeś sąsiedzkich
Zmuszać chciałeś do zmiany miejsca urodzenia
Zadając kolejny cios
Z więzienia przenosząc do więzienia

Spotkaliśmy się przez Twojego potomka
Prośiłeś mnie też subtelnie
By on "miał serce i patrzał w serce"
I kochał wszystkich niepodzielnie

Kiedy wzdycham o ciebie Ludwiku
Wybaczam ci bezwarunkowo
Jak nauczył mnie Dziadziu Bruno
Kiedy w uszko szeptał mi dobre słowo

Nie martw się drogi Ludwiku
Miej serce pełne radości
W kolejnym materialnym wcieleniu
Nauczysz się miłości
© AW, 8/23/12 -> pamięci mojego Dziadzia Bruno P. urodzonego 12 lipca 1903 roku w Trenton, New Jersey, USA i przywiezionego do Polski w roku 1908 - członka Trójki Rocha na rzeszowszczyźnie walczacego pod pseudonimem "Trenton", którego po drugiej wojnie światowej zadenuncjował Władysław B. za miejsce urodzenia niespojne w polityka PRLu. Dziadziu spędził 4 lata w więzieniach w Nowym Wiśniczu, Wronkach i Potulicach [1945-1949] gdzie pod "opieką" Ludwika Szenborna I jego kadry z UB był torturowany i zmuszany do zrzeczenia się obywatelstwa amerykańskiego. -> [link widoczny dla zalogowanych]

Dziadziu Bruno, nigdy Cię nie zapomnę, bo jestem odbiciem Twojej odwagi i wpisując te słowa dziękuję Ci za to co mi podarowałeś - kocham Cię :)Ostatnio zmieniony przez Dyskurs dnia Wto 16:16, 02 Kwi 2019, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 8486
Przeczytał: 62 tematy

Skąd: Little Rhody, USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 18:44, 31 Mar 2019    Temat postu:

Adam Asnyk napisał:

Daremne żale - próżny trud,
Bezsilne złorzeczenia!
Przeżytych kształtów żaden cud
Nie wróci do istnienia.

Świat wam nie odda, idąc wstecz,
Znikomych mar szeregu -
Nie zdoła ogień ani miecz
Powstrzymać myśli w biegu.

Trzeba z żywymi naprzód iść,
Po życie sięgać nowe...
A nie w uwiędłych laurów liść
Z uporem stroić głowę.

Wy nie cofniecie życia fal!
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal!
Świat pójdzie swoją drogą.

Ku pamięci aby niska intencja nie przypisywała sobie autorstwa tekstu pogrubionego.

Co do reszty, to jakże wymowny Adam Asnyk, antycypował? :wink:
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 8486
Przeczytał: 62 tematy

Skąd: Little Rhody, USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 19:28, 31 Mar 2019    Temat postu:

Doświadczenie intuicyjne, którego świadkiem (metafora) jest niewiele osób, jest bezpośrednią dźwignią która pozwala osobie introwertycznej i refleksyjnej unieść się ponad siebie (metafora) i poznać siebie w całej rozciągłości paradosku pierwotnych emocji strachu i miłości moralnej. Jest to jak zinterpretowaliby Esseńczycy przez swoj model luster relacji z sobą i innymi, możliwość doświadczenia siebie z różnych zakamarków paradosku dobra i zła.

Konieczną w podróży samopoznania jest autentyczność i pokora aby dotrzeć do jądra swojego jestestwa, które poetycko określam wewnętrznym zdrojem by nie wierzyć lecz wiedzieć co jest mocą, która nas wzrusza :)

Wewnętrzny zdrój

Jest we mnie cisza
Jest we mnie spokój
Magiczne teraz
I wiatru tchnienie

Jest wyobraźnia
Pełna uroku
Gdzie każdy moment
Jest mym marzeniem
© AW, 7/25/13
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 8486
Przeczytał: 62 tematy

Skąd: Little Rhody, USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 19:40, 31 Mar 2019    Temat postu:

Proces odnajdywania klucza do siebie jest bajecznie prosty. Klucza nie ma. Istnieje tylko u niektórych - szczególnie ekstrawertycznych groupies - "zasłona dymna" czyli mgła indoktrynacji zewnętrznej, która jak nie nastrojony instrument przeszkadza tym osobom być sobą i cieszyć się życiem radością dziecka, bo lojalność grupie wsparcia to znaczną siłą rażenia we własną osobowość i jak nasze forum nie jest wyjątkiem można się o tym łatwo przekonać :wink:

Wniebowzięta

Unosząc iluzję rzeczywistości
Doświadczam Esencji Zycia
Przenikając wymiar zbyt wielu słów
W sferę gdzie mowa jest srebrem
A milczenie złotem
Rozkoszujemy się ciszą
Odnajdywaną w przerwie między myślami
Gdzie jestem Jednością z moim Nauczycielem

Blissful

Lifting the reality illusion
I enjoy the Essence of Life
Transcending the realm of too many words
Into the sphere where speech is silver
And silence is golden
We luxuriate in the stillness
Found in the space between thoughts
Where I am One with my Teacher

© AW, 8/10/12
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 8486
Przeczytał: 62 tematy

Skąd: Little Rhody, USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 20:34, 31 Mar 2019    Temat postu:

Zidentyfikować osoby, które mimo upływu czasu i osiągania wieku średniego czy starszego, nie odnalazły jeszcze siebie nie jest trudno. Z powodu zachwiania osobowości w dzieciństwie z powodu konfliktów między rodzicami i utratę poczucia bezpieczeństwa albo zlorzecza komuś a tym samym złorzeczą sobie przez związki chemiczne które ich mózg wysyła do ich, a nie do osoby będącej obiektem złorzeczeń, fizjologii komórkowej lub popadają w pułapkę biologicznego funkcjonowania w substytucie życia osoby niepreferowanej w której ta osoba nie bierze udziału i często o tym "świecie chorych fantazji" nie wie - ale tak wlasnie jestesmy obiektem sprzężenia zwrotnego przyrody która wdzięcznie nazywamy u nas Matka Naturą :wink:

Osoba apatycznai bierna ->

Wycieraczka

Zawsze w miejscu gdzie wszelkie buty
Kurz i śmieci ze siebie zrzucą
Czy pomoże im to znowu lśnić
Czy ponownie się nie zabłocą

Wciąż gotowa by po niej stąpać
Twardymi podeszwami
W swej niewdzięcznej roli filtra
Między życiowymi doświadczeniami

Obudź, obudź się wycieraczko
Spod drzwi wyjrzyj na świat szeroki
Wytrzep strach przed nowym i winę
Wytycz granice, daj "buta" butom i podziwiaj widoki ...
© AW, 8/17/12

Tu zaś "wieczny" wojownik traumy doświadczonej w dzieciństwie i obwiniania rodziców ->

Nagrobek

Tu spoczywa DDR*
Cześć jego pamięci
Mógł być wolnym aby żyć
Tak jak wszyscy święci

Swiętym jest ten kto się myli
I się odnajduje
Kto doświadcza życia w pełni
I je w pełni czuje

DDR zaś mógł wylecieć
Z rodzinnego gniazda
Mógł unosić się na ziemią
Jak księżyc I gwiazda

Lecz z obawy przed “ich” życia
Nie opuścił gniazda
Wykaz reguł nim kierował
Nie polarna gwiazda

Gdy wybudził się z list reguł
I pragnął zaśpiewać
Jego oddech był ostatnim
Bo poszedł do nieba

Stamtąd przybył by doświadczać
Cieszyć się gwiazdami
Lecz swe życie wstawił w pauzę
Pomiędzy datami
©AW, 3/29/13

Notka od autorki: DDR – dorosłe dziecko rodziców. Wylot z rodzinnego gniazda nie oznacza li tylko wyprowadzenie się z rodzinnego domu lecz uzyskanie suwerenności emocjonalnej od indoktrynacji rodziców z równoczesnym zachowaniem szacunku do rodziców.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 8486
Przeczytał: 62 tematy

Skąd: Little Rhody, USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 20:56, 31 Mar 2019    Temat postu:

Najtrudniej odnaleźć siebie w przekonaniu, że wyjście poza indoktrynację grupy pozbawi człowieka tożsamości, której przynależność do grupy (nawet tylko 2 osób) jest ciężką pieczęcią. Taki człowiek spoza hałasu indoktrynacji grupy nie słyszy swojego radosnego śmiechu i radości życia z okresu kiedy był dzieckiem.

Banjankri pisze tutaj -> http://www.sfinia.fora.pl/filozofia,4/istnieje,12339-1450.html#442871 -> że "wolna wola jest iluzją" a nie jest, bo

Cytat:
Wolna wola to możliwość swobodnego wyboru różnych możliwych działań.

-> [link widoczny dla zalogowanych]

Aby wybór był swobodny potrzeba mieć wgląd we wszelkie możliwości i wybrać to co jest największym dobrem społecznym, bo taki wybór jak przekazuje tradycja katolicka "uświęca" nie tylko osobę dokonującą wyboru lecz również jej/jego środowisko.

Nasze życie to pasmo wyborów, ale dokonujemy ich z różnorodnych poziomów świadomości, które zmieniają się jak potencjalnie zmienia się ciśnienie krwi czy rytm serca z powodu doświadczania bodźców.

Wybór

W nieskończonym Wszechświecie
Miłość tańczy ze strachem
Zmieniają się nuty, tony
Wybór staje się faktem

Gdy strach stroi się w maski
Zwalniając tempa szańce
Wszechpotężna miłość
Uśmiecha się w rytm tańca

Kiedy strach myli kroki
Miłość w sercu pląsa
Ucząc szanować życie
Gdy jego scieżkami zdąża

Z każdym nowym oddechem
Czyniąc znaki pamiętne
Ze kazde ludzkie serce
Pokorne jest i święte

The Choice

In the endless Universe
Love dances with the fear
The notes are ever changing
The choice is drawing near

As fear with all its masks
Is slowing down a bit
The omnipresent love
Smiles with its charming wit

While fear loses its footing
Love dances in the heart
It teaches to honor life
As humans' journey path

With every breath to take
There’s an affirming sign
That every human heart
Is humble and divine

© AW, 10/3/12
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 8486
Przeczytał: 62 tematy

Skąd: Little Rhody, USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 21:24, 31 Mar 2019    Temat postu:

Odnaleźć siebie

W meandrach ludzkiego życia nie wystarcza
Wyzwolić się od siebie nie wystarcza
Ale wystarczy przekonać siebie
O rozproszeniu i zamieszaniu
I wówczas uwolnienie i wyzwolenie nie są konieczne
Po prostu skupienie się na samorealizacji
Wzmocnione poczuciem szacunku
Dla wszystkich przejawów jaźni
Z możliwością wyciszania tych
Skrzeczących o destrukcyjną uwagę
W imieniu cichego świadka podróży samopoznania
Zwanej ludzkim zyciem

To Find the Self

In the meanders of human life is not enough
To liberate ourselves from ourselves is not enough
What is enough is to convince ourselves
About our distraction and confusion
So no liberation is necessary
Just focus on self-realization
Empowered by the sense of respect
For all expressions of the self
With the ability to silence the ones
Screaming for destructive attention
On behalf of the silent witness of your journey
Of enrichment called human life

© AW, 3/31/19

William Shakespeare napisał:
To, przede wszystkim, twoja własna jaźń jest prawdziwa. - This, above all, to thine own self be true.


Courtesy of Ramya Rayar "Self-Realization"
https://youtu.be/_f756_ZoX4M


Ostatnio zmieniony przez Dyskurs dnia Nie 21:28, 31 Mar 2019, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 8486
Przeczytał: 62 tematy

Skąd: Little Rhody, USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 15:30, 01 Kwi 2019    Temat postu:

Mówi się

Że jabłko nie spada daleko od drzewa
Jabłko jest owocem drzewa, jego potomstwem
Naturalnie jabłko nie może być gruszką
Natura ludzka jest bardziej złożona
Ludzkie potomstwo może upaść i przetoczyć się daleko od drzewa genealogicznego
Kiedy człowiek jest wystarczająco odważny, by wyrosnąć
Z mechanizmów obronnych dzieciństwa
Aby się wyzwolić i zrealizować swój najwyższy potencjał
Jeśli człowiek nie uwolni się od mechanizmów obronnych z dzieciństwa
Czas spędzony w niewoli siebie
To zmarnowane życie

They Say

An apple does not fall far from the tree
The apple is the fruit of the tree, its progeny
Naturally, the apple cannot be a pear
Human nature is more complex
Human progeny can fall and roll far away from the family tree
Once he or she is brave enough to outgrow
The defense mechanisms from childhood
To liberate himself or herself
To realize his or her highest potential
If the defense mechanisms from childhood are not outgrown
The time spent in captivity of the self
Is life wasted away

© AW, 4/1/19

Courtesy of Ólafur Arnalds "Happiness Does not Wait"
https://youtu.be/KXavqUUIl6I
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 8486
Przeczytał: 62 tematy

Skąd: Little Rhody, USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 21:57, 01 Kwi 2019    Temat postu:

Świat jak na dłoni

Przez miłość, daję sobie pozwolenie
Aby słyszeć śmiech
Jako język mojej duszy
I muzyka dla moich uszu
By objąć z uśmiechem
Głębokość mojego spokoju wewnętrznego
I postrzegać świat jako otwarty system
Dynamicznych zmian
By przez moją wyobraźnię umieścic go
W mojej dłoni aby pomagać lokalnie
Z konstruktywnymi globalnymi implikacjami

The World in My Hand

Through love, I give myself permission
To hear laughter
As the language of my soul
And the music to my ears
To embrace with a smile
The deepness of my peace within
To see the world as an open system
Of dynamic changes
And then through my imagination, place it
In the palm of my hand
To assist locally
With constructive global implications

© AW, 4/1/19

GRATEFUL: A Love Song to the World | Empty Hands Music | nimo feat. daniel nahmod
https://youtu.be/sO2o98Zpzg8
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 8486
Przeczytał: 62 tematy

Skąd: Little Rhody, USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 23:07, 01 Kwi 2019    Temat postu:

Lao Tzu napisał:
Jeśli chcesz obudzić całą ludzkość, obudź siebie. Jeśli chcesz wyeliminować cierpienia na świecie, wyeliminuj w sobie wszystko, co negatywne. Naprawdę, największym darem, jaki możesz ofiarować, jest twoja transformacja. - If you want to awaken all of humanity, then awaken all of yourself. If you want to eliminate the suffering in the world, then eliminate all that is dark and negative in yourself. Truly, the greatest gift you have to give is that of your own transformation.


W bezruchu

Najwyższa Jaźń szepcze
Dostrojona do otwartości i samorealizacji
Kiedy niższe ja śpi w biały dzień
Posypane resztkami osobowości
Między dualizmem a kontrastem
Ograniczeniami i separacją
Szept podaje kierunek od wiedzy
Do stawania się i bycia nastrojonym

In Stillness

The Highest Self whispers
Tuned into openness and self-realization
When the lower self sleeps in broad daylight
Sprinkled with the remnants of personality
Between dualism and contrast
Limitations and separation
In the whisper, the direction from knowing
To being are given to those tuned in

© AW, 4/1/19

Courtesy of Peter Helland "A Dream"
https://youtu.be/Pw3mhrf7Uuo


Ostatnio zmieniony przez Dyskurs dnia Pon 23:32, 01 Kwi 2019, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 8486
Przeczytał: 62 tematy

Skąd: Little Rhody, USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 0:42, 02 Kwi 2019    Temat postu:

Zawsze będziesz połową mnie
Płynął przez moje żyły
I rozgrzewał moje serce
Jako wieczna pamięć

You will always be half of me
Running through my veins
And warming my heart
As eternal memory

© AW, 4/1/19
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 8486
Przeczytał: 62 tematy

Skąd: Little Rhody, USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 18:18, 02 Kwi 2019    Temat postu:

Przypowieść indian z plemienia Cherokee napisał napisał:

Dziadek pragnąc nauczuć wnuka życia powiedział:
- W moim wnętrzu toczy się walka pomiędzy dwoma wilkami: białym i czarnym.

Czarny wilk reprezentuje strach, lęk, zawiść, żal, smutek, zazdrość, arogancję, chciwość, poczucie winy, użalanie sie nad sobą, kłamstwo, utratę, fałszywą dumę, zdradę, poczucie wyższości z rownoczesnym poczuciem niższości.

Biały wilk reprezentuje: miłość, radość, zadowolenie, hojność, prawdę, życzliwość, zgodę, nadzieję, pokój, akceptację, chęć zrozumienia, wiarę, współczucie. I w każdym z nas toczy się taka walka.

Nastała cisza. Po chwili wnuczek zapytał:
- Dziadku, który z tych dwóch wilków wygra?

Na to dziadek:
- Ten, którego będziesz karmił.


Nawiązując do przekazu w Biblii o talencie, warto dokonać refleksji nad własnym życiem w kontekście powyższego przekazu mądrości Szczepu Cherokee i karmic wilka białego/afirmującego życie ->

Diakon Marcin Gajda, MD "Amen, tak zgadzam sie"
https://youtu.be/8IXwsZVz22c

Moc ludzkich intencji

Może nas wszystkich unieść
Z głębi rozpaczy do sadu
Gdzie tańczą drzewa
Nawet gdy nie ma wiatru
Wszystko, co musimy zrobić, to zrzucić ego
Podobnie jak zakurzone buty [Armaniego]
I wejsc do najwyższej świątyni
Otwartego serca
Przepełnione miłością moralną

The Power of Human Intent

Can uplift us all
From the depths of despair
To the orchard where the trees dance
Even when there is no wind
All we have to do is take off the ego
Just like soiled [Armani] shoes
And step into our highest temple
Of the open heart
Overflowing with moral love

Copyright AW, 4/2/19

Diakon Marcin Gajda, MD "Wolny w ramionach Najwyższego"
https://youtu.be/upqXgwptrU0

Piotr Rubik feat. Grzegorz Wilk "Straznik Raju"
https://youtu.be/By-dJBiAQ7g

Wódz Crawford przed ostatnim tchnieniem w 1890 roku napisał:

Czym jest życie?
Jest błyskiem świetlnej muszki w mroku nocy
Oddechem bawołu zimą
Cieniem trawki, który ginie w słońcu
Życie które znamy mija zbyt szybko
Umierając wracamy do światła
Źródła gdzie jest nasz początek
Wtedy rzeczywistość ma tylko jedno źródło
Jesteśmy tym źródłem
Bóg jest naszym najwyższym instynktem samopoznania.


Adam Mickiewicz napisał:
Miej serce i patrzaj w serce.


Ostatnio zmieniony przez Dyskurs dnia Wto 18:33, 02 Kwi 2019, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 8486
Przeczytał: 62 tematy

Skąd: Little Rhody, USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 20:03, 02 Kwi 2019    Temat postu:

W Arizonie jest wyryty w skale obraz dwóch grup ludzi.

Pierwsza i niewielka grupa ludzi wchodzi jeden za drugim na schody, które kończą się i nie można ani dalej iść ani zejść na dół, bo schody są wąskie i strome i zawaliła się ich pierwsza kondygnacja. Nie mając wyjścia, ci ludzie rzucają się w dół i niektórym odpadaja głowy w trakcie spadania.

Druga grupa, liczebniejsza, pokornie udaje się paroma schodami w dół gdzie kwitną sady i pora zbiorów owoców nadjedzie ze śpiewem tych ludzi na ustach.

Co natywni Amerykanie pragnęli przekazać nam w trakcie zmiany cyklu Ziemi (12/21/2012) co przekazywali sobie, podobnie do tradycji tybetańskich i innych, ustnie?

Konieczność godnego przejścia z paradygmatu ewolucji Darwina w paradygmat LaMarck'a o adaptacji i współpracy.

Jak widać u wkraczających na schody "intelekt miażdży" a brukowy/trotuarowy termin attention whore z Urban Dictionary pochodzi z socjologii i psychologii ->
[link widoczny dla zalogowanych]

Courtesy of Willy William "Ego"
https://youtu.be/iOxzG3jjFkY

Cytat:
Lustereczko
Powiedz mi, kto jest najpiękniejszy
Zamknij się, by stać się megalomanem
Przyjdź i łaskotaj moje ego
Idź idź

Pozwól mi wejść do twojej matrycy
Aby spróbować swoich rozkoszy
Nikt nie może mnie odwieść
Idź idź

Zrobię wszystko, aby ci towarzyszyć
Więc jestem ograniczony
Jestem dobry w mojej bańce
Idź idź

Wszystko jest piękne
Wszystko jest różowe
Tak długo, jak to narzucam
Powiedz mi, kto jest najpiękniejszy
Idź idź
Idź idź

Lustereczko
Co robisz z moją głową
Ta nieuczciwa transformacja
Nie o to pytałem
Idź idź

Szum był tylko fałszywy
Nie jestem już w matrycy
Nie ma o czym rozmawiać
Idź idź

Zrobię wszystko, aby odzyskać siły
Co próbuję zrujnować
Wreszcie z mojej bańki
Idź idź

Wszystko jest piękne
Wszystko jest różowe
Zanim moje ego jest potrzebne
Skończyłem patrzeć na ciebie
Idź idź
Idź idź
Idź idź
Ego Ego
Ego Ego
Ego Ego
Ego Ego
Ego Ego
Idź idź


Cytat:
Poczucie własnej wartości i pogarda dla siebie mają specyficzne zapachy. Mogą być wąchane.
->


Cytat:
Nasz szacunek lub pogarda wobec czegoś są zdeterminowane koniecznością lub użytecznością dla nas.
->


Cytat:
Pogarda jest rodzajem gangreny. Jeśli zajmie jedną część ludzkiego charakteru, niszczy inne stopniowo.
->


Cytat:
Pokaż swoją pogardę dla problemu i troskę o osobę.
->


Ostatnio zmieniony przez Dyskurs dnia Wto 20:13, 02 Kwi 2019, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 8486
Przeczytał: 62 tematy

Skąd: Little Rhody, USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 20:25, 02 Kwi 2019    Temat postu:

Cytat:
Odczuwam rozkosz kopiąc ...
->


Cytat:
Gniew pomoże ci przetrwać przez chwilę, ale potem zje cię żywcem.
->


Cytat:
Gniew krzyczy: - Mogę zniszczyć cały świat.
Spokój wewnętrzny odpowiada: - Nie jak działam w tobie.
->


Co dzień

Dla niektórych
To rekonstrukcja tego samego dramatu
Podczas gdy dla innych
To kolejny dzień radości

Every Day

For some
Is a reenactment of the same drama
While for others
It's another day of joy
Copyright
AW, 4/2/19

Courtesy of Joy "Your Days"
https://youtu.be/Hbf067ppZzs


  Ostatnio zmieniony przez Dyskurs dnia Wto 21:39, 02 Kwi 2019, w całości zmieniany 1 raz
  Powrót do góry
  Zobacz profil autora
  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
  Autor Wiadomość
  Dyskurs
  Dołączył: 29 Wrz 2015
  Posty: 8486
  Przeczytał: 62 tematy

  Skąd: Little Rhody, USA
  Płeć: Kobieta

  PostWysłany: Śro 17:26, 03 Kwi 2019    Temat postu:

  Pobudka

  Budząc się z poczuciem wolności
  By być sobą, niezależnie od tego, co myślą inni
  To największy dar dla siebie
  A radośnie podzielony w społeczności
  Rośnie wykładniczo
  Jako zrozumienie
  Posypane współczuciem

  Rising

  Waking up with the sense of freedom
  To be true to the self regardless of what others think
  Is the greatest gift to the self
  When joyfully shared in the community
  It grows exponentially
  As understanding
  Sprinkled with compassion

  Copyright AW, 4/3/19

  Courtesy of/Dzięki uprzejmości grupy Raz Dwa Trzy i Kingi Preis "Pod niebem pełnym cudów"
  https://youtu.be/6rAJWFICkQc

  Cytat:
  Pod niebem pełnym cudów
  nieruchomieję z nudów
  właśnie pod takim niebem
  wciąż nie wiem czego nie wiem

  światło z kolejnym świtem
  ciągle nazywam życiem
  które spokojnie toczy
  swą nieuchronność nocy

  ten błękit snów i pragnień
  niejeden z nas odnajdzie
  a niechby zaszedł za daleko
  pewnie zostanie tam

  pod cudnym niebem jeszcze
  każdy choć jedno miejsce
  być może ma i chwilę
  gdy godnie ją przeżyje

  bo nieba co w marzeniach
  spełnia się albo zmienia
  skłonni jesteśmy szukać
  do bram jego ciężkich pukać

  ten błękit snów i pragnień
  niejeden z nas odnajdzie
  a niechby zaszedł za daleko
  pewnie zostanie tam

  spójrz gwiazdy matowieją
  i niczym się nie mienią
  zwykliśmy je zaklinać
  i szczęście swoje mijać

  bo w niebie z którego dotąd
  nie wrócił nikt bo po co
  wieczna sączy się struga
  przyjemnej wiary w cuda


  Courtesy of Sir David Ramon Hawkins, M. D., Ph. D. Map of Consciousness


  Ostatnio zmieniony przez Dyskurs dnia Śro 17:50, 03 Kwi 2019, w całości zmieniany 1 raz
  Powrót do góry
  Zobacz profil autora
  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
  Autor Wiadomość
  Dyskurs
  Dołączył: 29 Wrz 2015
  Posty: 8486
  Przeczytał: 62 tematy

  Skąd: Little Rhody, USA
  Płeć: Kobieta

  PostWysłany: Śro 20:02, 03 Kwi 2019    Temat postu:

  ->

  "Pocztówka" (określenie Męża) czyli Pani profesjonalistka dostarczająca pocztę wrzuciła do skrzynki pocztówkę od Rodziny Męża z Polski z ferii na wyspie kanaryjskiej Fuerteventura.

  Cytat:
  Kochami,
  Pozdrawiamy Was z zalanej słońcem wyspy, gdzie rozciągają się piękne piaszczyste plaże. Podobają nam się takie ferie zimowe. Buziaki :)


  Dziękujemy z serca za pamięć
  Dzieląc przez lustrzane neurony
  Waszą radość, która również naszą się staje
  Cieszymy się, że Wasze ferie
  Były słoneczne, ciepłe i spokojne
  Copyright AW, 4/3/19

  Courtesy of Expedia "Fuerteventura Vacation Travel Guide"
  https://youtu.be/4QJ4ALxD978


  Ostatnio zmieniony przez Dyskurs dnia Śro 20:05, 03 Kwi 2019, w całości zmieniany 1 raz
  Powrót do góry
  Zobacz profil autora
  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
  Autor Wiadomość
  Dyskurs
  Dołączył: 29 Wrz 2015
  Posty: 8486
  Przeczytał: 62 tematy

  Skąd: Little Rhody, USA
  Płeć: Kobieta

  PostWysłany: Śro 22:09, 03 Kwi 2019    Temat postu:  O spokojnym niezależnym życiu marzyłam od czasu kiedy zamarzyłam o tytule doktorskim oraz możliwości pracy na własny rachunek jako konsultant/doradca biznesowy w tak ważnych w USA dziedzinach jak przewodnictwo organizacyjne i rozwój zasobów ludzkich. Właśnie otrzymałam wiadomość, że nasza książka (10 autorów) właśnie jest w publikacji. Artykuł o możliwości przewodnictwa usług w Polsce właśnie kończę do niedługiej publikacji. Co ciekawe, to do sekcji literatury naukowej/Literature Review nie byłam w stanie zlokalizować w środowisku akademickim publikacji w języku polskim.

  Co dzień, spędzam czas na zewnątrz, czy to upiększając ogród, czy biegając, czy spcerujac. Fronton naszego domu to elewacja południowa i dzisiaj jest słonecznie i temperatura jest 64F [17,7(7)C]. Od wschodu wieje pasjonujący wiatr od Atlantyku. Właśnie rozsypałam nową warstwę wiórek cykuty/hemlock przy krzewach jaśminowych i uśmiechnęłam się widząc zaklęcie, które umieścił w ogrodzie Mąż.

  Miłość jest tak łatwa
  Wszystko co potrzebujemy uczynić
  To nie zwracac uwagi na strach

  To love is so easy
  All we need to do
  Is not pay attention to fear

  © AW, 4/3/19

  Każdy stan ma swoje minerały, skałki natywne, i kamienie szlachetne. Jeśli nie wszystkie kategorie, to przynajmniej jedną. Minerałem stanu Rhode Island jest Bowenite Serpentine -> [link widoczny dla zalogowanych] -> a skałką Cumberlandite -. [link widoczny dla zalogowanych] -> obecne w dekoracji naszego ogrodu.


  Ostatnio zmieniony przez Dyskurs dnia Śro 22:25, 03 Kwi 2019, w całości zmieniany 1 raz
  Powrót do góry
  Zobacz profil autora
  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
  Autor Wiadomość
  Dyskurs
  Dołączył: 29 Wrz 2015
  Posty: 8486
  Przeczytał: 62 tematy

  Skąd: Little Rhody, USA
  Płeć: Kobieta

  PostWysłany: Śro 23:52, 03 Kwi 2019    Temat postu:

  Patrzę na zdjęcia Rodziny na FB i my radość życia mamy w genach :)

  The photograph taken in Amsterdam, the Netherlands is courtesy of AK


  The photograph taken in Cairo, Egypt is courtesy of MP


  Radość życia
  Nie zależy od żadnych warunków
  Jest po prostu byciem

  The joy of life
  Is not dependent on any conditions
  It is simply being present

  © AW, 4/3/19

  Uprzejmosci Piotra Rubika (feat. Olivia Wieczorek & Marcin Januszkiewicz) "Dokąd"
  https://youtu.be/x0oN-Q5MsnQ


  Ostatnio zmieniony przez Dyskurs dnia Czw 0:09, 04 Kwi 2019, w całości zmieniany 2 razy
  Powrót do góry
  Zobacz profil autora
  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
  Autor Wiadomość
  Dyskurs
  Dołączył: 29 Wrz 2015
  Posty: 8486
  Przeczytał: 62 tematy

  Skąd: Little Rhody, USA
  Płeć: Kobieta

  PostWysłany: Czw 1:26, 04 Kwi 2019    Temat postu:

  Wszystko jest idealne w swojej niedoskonałości

  Nie ma więc potrzeby wysiłku
  Niczego więcej nie chcę
  Wszystko jest dobrze
  W zasięgu wzroku
  A uznając to, co oczywiste
  Z uśmiechem
  Jest aktem łaski
  I całkowitym poddaniem się

  All is Perfect in Its Imperfection

  So, there is no more striving
  No more wanting
  All is well
  In plain sight
  And acknowledging the obvious
  With a smile
  Is an act of grace
  And a complete surrender

  © AW, 4/3/19

  Courtesy of Julia Westlin "Faith Will Do"
  https://youtu.be/VD9dNix14EU
  Powrót do góry
  Zobacz profil autora
  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
  Autor Wiadomość
  Dyskurs
  Dołączył: 29 Wrz 2015
  Posty: 8486
  Przeczytał: 62 tematy

  Skąd: Little Rhody, USA
  Płeć: Kobieta

  PostWysłany: Czw 20:05, 04 Kwi 2019    Temat postu:

  The Elephant, Verse 327 napisał:
  Be wary of negativity and get yourself out of this darkness, which waits to trap you. - Bądźcie ostrożni wobec negatywności i wydostańcie się z tej ciemności, która czeka, aby was uwięzić.


  Negatywność

  Samozrealizowana
  Jest jak pajęczyna
  Cienka i lepka
  Do uwięzienia siebie
  W nieuniknionym miejscu
  Własnej konsumpcji
  Negatywność w grupie
  Jest jak wilgotny loch
  Pełen pajęczyn

  Negativity

  The self-realized
  Is like a spiderweb
  Thin and sticky
  To get imprisoned
  In an unavoidable place
  Of self-consumption
  Group negativity
  Is like a damp dungeon
  Full of spider webs

  © AW, 4/4/19

  Uprzejmości Natalii Mateckiej "Piosenka ze złośliwych komentarzy"
  https://youtu.be/rR8lvzA28WA


  Ostatnio zmieniony przez Dyskurs dnia Czw 20:07, 04 Kwi 2019, w całości zmieniany 1 raz
  Powrót do góry
  Zobacz profil autora
  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
  Autor Wiadomość
  Dyskurs
  Dołączył: 29 Wrz 2015
  Posty: 8486
  Przeczytał: 62 tematy

  Skąd: Little Rhody, USA
  Płeć: Kobieta

  PostWysłany: Czw 22:16, 04 Kwi 2019    Temat postu:

  Medytacja wschodnia a kontemplacja zachodnia ->

  http://www.sfinia.fora.pl/filozofia,4/czym-jest-psychika,12675-250.html#443711

  Medytacja Transcendentalna

  W wygodnej pozie zamykam oczy
  Nie rozgrzebuję wczorajszych popiołów
  Nie zaglądam w lornetkę jutra
  Obejmując nieskończony horyzont
  Delikatnego umysłu
  Z uśmiechem cieszę się chwilą
  Wsłuchuje się w ciszę - cudowny głos Stwórcy
  Bezpowrotnie mija turbulencja myśli
  Oddaję się opiekuńczym dłoniom Natury
  Pielęgniarki wszystkiego co żyje
  © AW, 8/29/09

  Medytacja Tonglen

  Współczucie dla siebie
  Otwiera mi drzwi do współczucia dla innych
  Gdzie cierpienie innych jest moim cierpieniem
  Gdy zakwita w moim elastycznym sercu
  Rozpuszczajac konstrukcje ego
  Za którymi rzeczywistośc
  To nieograniczony step sunyata

  Tonglen Meditation

  Compassion for myself
  Opens the gate to compassion for others
  Where the suffering of others is my suffering
  That blossoms in my flexible heart
  Dissolving ego constructs
  Behind which an unobstructed view of reality emerges
  As the unlimited steppe of shunyata

  © AW, 12/1/17

  Życie z poddaniem się

  Medytacja pod koniec sesji jogi
  Wzmacnia miły głos we mnie jako
  Szept zsynchronizowany z moim oddechem
  Rosnący wykładniczo w tandemie
  Jak światło spadające na moje ciało
  Kiedy wszystkie sprawy zostaną złożone
  Na ołtarzu miłości
  To jest jak kąpanie się w pełni księżyca
  W ciepłą jesienną noc

  Living with Surrender

  Meditation at the end of the yoga session
  Amplifies the loving voice inside me
  A whisper synchronized with my breath
  Growing exponentially in tandem
  Like a light descending onto my body
  Once all concerns are surrendered
  On the altar of love
  It is like bathing in the full moon
  On a warm autumn night

  © AW, 10/4/17

  Ranna kontemplacja

  Ranna kontemplacja cudowną jest porą
  Gdy marzenia senne formy już nabiorą
  Oddech jest głęboki - dużo tlenu w płucach
  Świat jest tak szeroki - nic go nie zakłóca

  Za oknem krople deszczu słodko nastrajają
  O codziennym trudzie cicho wspominają
  Tyle jest energii i zamiłowania
  I tyle radości z rannego wstawania
  © AW, 8/11/12

  Wniebowzięta

  Unosząc iluzję rzeczywistości
  Doświadczam Esencji Zycia
  Przenikając wymiar zbyt wielu słów
  W sferę gdzie mowa jest srebrem
  A milczenie złotem
  Rozkoszujemy się ciszą
  Odnajdywaną w przerwie między słowami
  Gdzie jestem jednością z moim nauczycielem
  © AW, 8/10/12

  Kontemplacja

  Od słowa do słowa
  Słowo przemyślane
  Od myśli do myśli
  Myśl odczuwana
  Od czuwania
  Do trwania
  W miłosnej uwadze
  Pustych rąk
  I otwartego serca
  Pojemnego na łaskę
  © AW, 4/4/19

  Diakon Marcin Gajda, M. D. z zespolem
  https://youtu.be/h3w6pKJ7ha0

  Cytat:
  Tyś mnie nauczył że człowiek to znaczy
  Poczuć smak wina i deszcz na mej twarzy
  Do ludzkich spraw cierpliowsc i odwaga

  Zobaczyć głębiej niż oko me widzi
  Że więcej znaczy niż kiedyś myślałem
  Iść dalej nawet gdy nikt nie wymaga

  Wtedy przekraczam sercem próg nadziei
  Nie chcąc zawładnąć a oddając życie
  I to tu Stus [Chrystus] idę ślady Twymi
  Milcząc odkrywam szczęścia tajemnicę


  Ostatnio zmieniony przez Dyskurs dnia Czw 22:18, 04 Kwi 2019, w całości zmieniany 1 raz
  Powrót do góry
  Zobacz profil autora
  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
  Autor Wiadomość
  Dyskurs
  Dołączył: 29 Wrz 2015
  Posty: 8486
  Przeczytał: 62 tematy

  Skąd: Little Rhody, USA
  Płeć: Kobieta

  PostWysłany: Pią 16:01, 05 Kwi 2019    Temat postu:

  Awareness napisał:
  Be conscious of how you live your life. Meditate, help others, maintain a pure mind and be alert to your discipline, and others will become aware of your efforts. - Bądź świadomy tego, jak żyjesz. Medytuj, pomagaj innym, utrzymuj czysty umysł i bądź wierny praktyce, a inni uświadomią sobie twoje wysiłki.  Miłość jest wspaniałomyślna
  Miłość jest
  Miłość

  Miłość
  Miłość jest
  Miłość jest wspaniałomyślną

  Love is magnanimous
  Love is
  Love

  Love
  Love is
  Love is magnanimous

  © AW, 4/5/19
  Powrót do góry
  Zobacz profil autora
  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
  Autor Wiadomość
  Dyskurs
  Dołączył: 29 Wrz 2015
  Posty: 8486
  Przeczytał: 62 tematy

  Skąd: Little Rhody, USA
  Płeć: Kobieta

  PostWysłany: Pią 17:00, 05 Kwi 2019    Temat postu:

  Yunus Emre napisał:

  The way of the Dervish tells me,
  you cannot become a dervish.
  So what can I tell you?
  You cannot become a dervish.
  A dervish needs a wounded heart
  and eyes full of tears.
  He needs to be as easy going as a sheep.
  You can’t be a dervish.

  He must be without hands
  when someone hits him.
  He must be tongueless when cursed.
  A dervish needs to be without any desire.
  You can’t be a dervish.

  You make a lot of sounds with your tongue,
  meaningful things.
  You get angry about this and that.
  You can’t be a dervish.

  If it were all right to be angry on this path,
  Muhammad himself would have gotten angry.
  Because of your anger,
  you can’t be a dervish.

  Unless you find a real path,
  unless you find a guide,
  unless Truth grants you your portion,
  you can’t be a dervish.

  Therefore, dervish Yunus, come,
  dive into the ocean now and then.
  Unless you dive in the ocean,
  you cannot be a dervish.[/i] ->

  Droga derwisza mówi mi,
  nie możesz zostać derwiszem.
  Co mogę ci powiedzieć?
  Nie możesz zostać derwiszem.
  Derwisz potrzebuje zranionego serca
  i oczy pełne łez.
  Musi być równie łagodny jak owca.
  Nie możesz być derwiszem.

  Musi być bez rąk
  kiedy ktoś go uderzy.
  Kiedy jest przeklęty, musi być bez języka.
  Derwisz musi być bez pragnienia.
  Nie możesz być derwiszem.

  Robisz dużo hałasu swoim językiem,
  myśląc, że to znaczące.
  Gniewasz się na to i tamto.
  Nie możesz być derwiszem.

  Gdyby było dobrze gniewać się na tej ścieżce,
  Sam Muhammad byłby zły.
  Z powodu twojego gniewu
  nie możesz być derwiszem.

  Chyba że znajdziesz prawdziwą ścieżkę,
  chyba że znajdziesz przewodnika
  chyba że Prawda otworzy ci oczy i serce,
  nie możesz być derwiszem.

  Dlatego derwiszu Yunus, chodź,
  od czasu do czasu zanurzaj się w oceanie.
  Chyba że nurkujesz w oceanie,
  nie możesz być derwiszem.

  Przetłumaczyła AW, 4/5/19

  Jak derwisz

  Uwolnić się od wszystkich percepcji siebie
  I ważności siebie
  Jest jak nurkowanie w oceanie życia
  Bez obawy, wciąż żyjąc
  By być wolnym jak derwisz
  Ludzka śmierć jest tym nurkowaniem
  Ale niewielu ma odwagę
  Aby doświadczyć śmierci przed śmiercią

  Like a Dervish

  To let go of all the perceptions of the self
  And self-importance
  Is like diving into the ocean of life
  Not afraid while still living
  To be free like a dervish
  Human death is that dive
  But not many have the courage
  To experience death before dying

  © AW, 4/5/19

  Courtesy of Whirling Dervish: The mystical dance of the Sufis: Ora and Ihab Balha at TEDxJaffa
  https://youtu.be/5jglf7N5RXQ

  Cytat:
  Ora Balha zawsze pociagał mistycyzm i zdolnością użycia ciała jako narzędzia duchowej komunii. Wyszkolona jako tancerka, Ora znalazła drogę na ścieżkę suficką i wiruje od 2007 roku, oprócz uczenia tej sztuki innych. Wraz ze swoim mężem Ihabem prowadzi centrum koegzystencji, które skupia Palestyńczyków, Izraelczyków i osoby międzynarodowe, organizuje konferencje na temat niestosowania przemocy, prowadzi dwujęzyczne przedszkole arabsko-hebrajskie w metodzie Rudolpha Steinera i zarządza kooperacją organiczną.

  Ihab Balha jest palestyńskim Arabem, który od wielu lat bada islam, a zwłaszcza sufizm. Wyszkolony w zakonie Mevlevi od 2007 roku, od tamtej pory wiruje. Wraz ze swoją żoną Ora angażuje się w wiele projektów społecznych, w tym projekt pokojowy Sulha, a także inne wysiłki na rzecz pojednania między Arabami i Żydami. Jego głównym zainteresowaniem jest wykorzystanie islamu jako pomostu między sercami.


  Ostatnio zmieniony przez Dyskurs dnia Pią 17:07, 05 Kwi 2019, w całości zmieniany 1 raz
  Powrót do góry
  Zobacz profil autora
  Wyświetl posty z ostatnich:   
  Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Kretowisko / Blog: Dyskurs Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
  Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następny
  Strona 20 z 23

   
  Skocz do:  
  Nie możesz pisać nowych tematów
  Nie możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach

  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
  Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
  Regulamin