Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"Oszukaliśmy naród"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Kretowisko / Blog: Mirosław Galczak
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirosław Galczak
Bloger na KretowiskuDołączył: 23 Gru 2010
Posty: 365
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: stoliy księstwa Gryfitów
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 22:51, 17 Sie 2014    Temat postu: "Oszukaliśmy naród"

Przykro mi bardzo, że nie wywiązałem się ze zobowiązania w poście o powstaniu. warszawskim. Co prawda to ukazywałem się z komentarzami na innych wątkach. Powód jest nie ciągle ten sam: wiek, stan zdrowia no i oczywiście klimat: ciągłe zmiany ciśnienia i temperatur.
Natomiast jest o czym pisać zarówno o naszych wydarzeniach krajowych jak i i międzynarodowych..
Ponieważ sierpień jest równocześnie rocznicą strajków czyli rozpoczęciem walki o naszą "wolność" , więc zamieszczam znaleziony w moim archiwum tekst pana Aleksandra Małachowskiego u którego byłem członkiem kierowanego przez Niego Zarządu Krajowego UP. Oto poniżej ten tekst:
: "Oszukaliśmy naród
Cokolwiek mamy na swoje usprawiedliwienie, to jedno musimy mieć – odwagę powiedzieć publicznie, głośno i wyraźnie: oszukaliśmy naród. Taka refleksja zaświtała mi w głowie, gdy patrzyłem przez kilka kolejnych dni na pokazywane przez telewizję obrazy pracowniczych pochodów, maszerujących pod sztandarami „Solidarności” w proteście przeciwko skutkom łajdackiej prywatyzacji lub też postępującej likwidacji zakładów pracy, co dla nowych dziesiątków tysięcy polskich rodzin oznacza wstąpienie do swoistego piekła biedy i poniżenia bezrobociem. Bezrobocie bowiem to nie tylko kłopoty z utrzymaniem rodziny, ale także – a może przede wszystkim – wielka katastrofa życiowych aspiracji. Bezrobotny staje się zarazem kimś niepotrzebnym. Doświadczałem tego w życiu, kiedy wywalono mnie z asystentury na uniwersytecie i nikt nie chciał mi dać pracy, bo byłem trefny. Nie trwało to długo. Znalazłem niezłe wyjście, ale dobrze pamiętam tę swoją niepotrzebność, o tyle łatwiejszą do zniesienia niż dzisiejsze zbędności życiowe, że powodem był mój sprzeciw wobec żądania zapisania się do ZMP, czyli jakaś racja natury moralnej.
Włączenie się w ruch solidarnościowy – czy nawet, jak to było ze mną, współudział w organizacji ważnego ogniwa tego związku – dało wielu z nas sporo korzyści życiowych. Poszliśmy, co prawda, po kilku trudnych latach w posły i na długo nasze drogi życiowe nabrały rumieńców. Razem z nimi zostaliśmy niejako automatycznie obarczeni odpowiedzialnością za dalszy los kraju, który – mówmy prawdę - dla setek tysięcy rodzin okazał się wielką katastrofą. My, ludzie zajmujący kierownicze stanowiska w „Solidarności”, co niejako automatycznie dawało nam ważną pozycje we władzach kraju, rozwinęliśmy miraż państwa łatwej szczęśliwości. Wyklinaliśmy komunę i obiecywaliśmy ludziom znaczną i szybką poprawę egzystencji. Nigdy to się nie sprawdziło. Miliony doznały pogorszenia losu.
Miałem, nie wiem, czy tyle szczęścia, czy rozumu, że bardzo szybko dostrzegłem złe strony prowadzonej transformacji. Zacząłem głosić hasło sprzeciwu wobec „reformy przez ruinę”. W otoczeniu neofitów, wyznawców liberalnej drogi przekształceniowej patrzono na mnie krzywo, nieraz wręcz wrogo, ale to mnie nie usprawiedliwiało. Należało już wtedy, gdy dostrzegłem tę rujnującą kraj cechę nadchodzącego upadku, zacząć czynnie protestować. Jak? Choćby położyć się na schodach w sejmie i zacząć głodówkę, a może w jakiś inny skuteczny sposób zacząć gromadzić wokół siebie szeregi protestujących. Wszak byłem wpierw posłem, potem nawet wicemarszałkiem. Niestety, bałem się. Nie osobistych kłopotów, gdyż byłem do nich przyzwyczajony, ale tego, że źle oceniam sytuację. Jeśli tylu współtworzących ze mną ruch solidarnościowy godziło się na te objawy nazywane przeze mnie „reformą przez ruinę”, to może moje myślenie było wadliwe? Wszak nie byłem ekonomistą, lecz tylko pisarzem reportażystą z prawniczą wiedzą, nie dającą podstaw do samodzielnej oceny zjawisk zachodzących w gospodarce. Dziś wiem, jaki błąd został przez nas wszystkich, ludzi „Solidarności”, popełniony. Nie wolno było zawierzyć losów Polski doradcom w prowadzeniu przemian, wywodzącym się z liberalnej szkoły ekonomicznej, dobrej dla krajów od dawna kapitalistycznych. Przytoczę jedno zdarzenie, które już zresztą przed wielu laty opisywałem, ale powtórzę. Na jednej z narad zapytałem speca od prywatyzacji, czy jego resortowi nie przeszkadza w działaniu fakt, iż dawne przedsiębiorstwa socjalistyczne są kupowane za pieniądze kradzione lub mające podejrzany rodowód z jakiegoś przekrętu. Usłyszałem w odpowiedzi zdanie jak z kryminalnej powieści: kradzione czy pochodzące z przekrętu, to nieważne, aby tylko był właściciel.
Ta odpowiedź wysokiego rangą urzędnika prywatyzacyjnego ukazywała wyraźnie, jaki będzie kierunek przemian i co przyniesie. Ale to wiem dzisiaj. Wówczas uznałem tę odzywkę za skandal i raczej domagałem się ukarania faceta gadającego głupoty. Nikt jednak nie chciał go ukarać. On bowiem nie gadał głupstw, lecz prezentował urzędową ideologię.
Próbowałem w kilka osób, takich jak Jan Józef Lipski, Ryszard Bugaj, Zbyszek Bujak, Karol Modzelewski, ja i kilku innych bliskich myślowej formacji socjaldemokratycznej, zorganizować siłę sprzeciwu.- Unię Pracy. Niestety, Lipski szybko umarł, Modzelewski wycofał się do nauki, Bugaj fruwał w obłokach, a nasza koncepcja, lansowana głównie przez Bugaja, że istnieją w Polsce dwa lewicowe elektoraty, ten prawdziwy – jakby socjalistyczny – i ten skażony komunizmem, tworzący późniejsze SLD, szybko ujawniła swą całkowitą błędność. W grupie kierującej Unią Pracy byłem jedynym niewierzącym w tę dwoistość lewicowego elektoratu. W wyborach 1997 r. ponieśliśmy druzgocącą klęskę, chociaż ja sam zdobyłem wystarczającą ilość głosów, by trafić do Sejmu, lecz Unia Pracy przegrała. Miałem rację i mam ja do dzisiaj. Istnieje w Polsce tylko jeden lewicowy elektorat. Ten, co dał podstawę do utworzenia zaprojektowanej przeze mnie i zrealizowanej rządzącej obecnie koalicji SLD-UP.
Niestety, SLD był także mocno przesiąknięty koncepcją przeprowadzenia w Polsce transformacji gospodarczej i ustrojowej na zasadach, jakich czołowi politycy tej formacji nałykali się w trakcie pobytów stypendialnych na amerykańskich uniwersytetach, gdzie uwierzyli, że taka neoliberalna konieczność ekonomiczna może być dla Polski korzystna. Zatem – jak widać – nie było w Polsce sił naukowych ani politycznych, zdolnych do poszukiwania własnej drogi transformacyjnej. Wysprzedano w obce ręce duży spadek po PRL, wprowadzono mocno kaleki kapitalizm, zrujnowano spółdzielczość, zlikwidowano setki, jeśli nie tysiące państwowych zakładów pracy, zafundowano Polsce wielomilionową armię bezrobotnych i nędzę w setkach tysięcy rodzin. Nie takie były oczekiwania sierpniowe rodzącej się „Solidarności”, nie dla takich rozwiązań niepodległościowa rewolucja robotnicza obdarzyła nas zaufaniem i powierzyła nam władzę. Polsce potrzebna była własna, oparta na zdrowym rozsądku, koncepcja zmiany ustrojowej i gospodarczej. Przejmując władzę staliśmy się odpowiedzialni za los Polski, który – co uparcie powtarzam - dla setek tysięcy polskich rodzin okazał się zgubny, choć co innego obiecywaliśmy ludziom. Nie da się ukryć: oszukaliśmy naród! Na tym naszym oszukańczym działaniu zbijają teraz kapitał wyborczy groźni dla przyszłości kraju, cyniczni, polityczni cwaniacy, lansujący populistyczne obietnice, warte tyle samo, ile nasze osiągnięcia w upowszechnianiu biedy


Jestem przekonany, że pan Aleksander wybaczy mi wykorzystanie drobnej części Jego publikacji
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Komandor
Gość


PostWysłany: Sob 17:50, 08 Gru 2018    Temat postu:

Takich wyznań byłych ludzi Solidarności jest więcej, ale nawet dzisiaj giną one zatupywane przez neoliberalne elity gaikowe, media itp
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adriatyk
Proszę oczyść posty w DRDołączył: 06 Mar 2016
Posty: 3005
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 18:45, 08 Gru 2018    Temat postu:

Ty Komandorze wespół z Galczakiem, uwarzcie, iż ludziom, którzy są odpowiedzialni za ograbienie milionów swoimi działaniami, jeżeli przyznają się do swojej winy, to na grobach tych zamordowanych ich działaniami, winniśmy tym skruszonym, którzy ich zamordowali okazywać szacunek, a ja, chamskie bydlę, uważam, że należy ich zasypać żywcem w dołach z wapnem wespół z wami apologetami tych zbrodniarzy.

Taki szlachetny Modzelewski, tyle i tak głośno miał do wykrzyczenia o strasznym PRL-u, a już o cudownym planie Balcerowicza, któryego nie uważał za cudowny, nie krzyczał głośno, a jak to piszecie humanizmu pełni, oddał się nauce i milczał, już nie rozdzierał koszuli, jak za zbrodnie PRL-u.

Dla wszystkich was, kurew, mam jedno miejsce – doły z wapnem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 18:56, 08 Gru 2018    Temat postu:

Cytat:
Dla wszystkich was, kurew, mam jedno miejsce – doły z wapnem.


:) a ty "pulpeciku" czego tak cierpisz :( ? - za kogo hipokryto :) ?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adriatyk
Proszę oczyść posty w DRDołączył: 06 Mar 2016
Posty: 3005
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 18:58, 08 Gru 2018    Temat postu:

PS. Kiedy ja, czy ktokolwiek weźmie kredyt na inwestycję i inwestycja nie wypali, a przyjdzie komornik i powiemy mu, że popełniłyśmy błąd, to komornik ma te nasze szlachetne przyznanie się do winy w dupie i zabiera wszystko, a często kończy się to zabraniem i życia, szlachetne kurwy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adriatyk
Proszę oczyść posty w DRDołączył: 06 Mar 2016
Posty: 3005
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 19:02, 08 Gru 2018    Temat postu:

Anonymous napisał:
Cytat:
Dla wszystkich was, kurew, mam jedno miejsce – doły z wapnem.
a ty "pulpeciku" czego tak cierpisz - za kogo hipokryto?

Mam już sześćdziesiąt parę lat, ale spróbuj mi to, kurwo, powiedzieć w twarz, a odwiezie cię karetka pogotowia do szpitala.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Semele
Bloger na KretowiskuDołączył: 09 Lis 2014
Posty: 21097
Przeczytał: 123 tematy


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 19:07, 08 Gru 2018    Temat postu:

Pracuję z bezrobotnymi i ludźmi 50+.
Niektorzy z nich będą mieli emerytury dzięki pracy w PRL. Policzono im kapitał początkowy.
Po reformie Balcerowicza wielu zaczęło pracować na czarno. Bo pracodawcy prywaciarze twierdzili, że nie mają na ZUS. Sami mieli niezłe bryki i dzieci na studiach za granicami Polski. Jednak aby oplacic ZUS za pracownika nie starczyło. Tak jest i dzisiaj. Albo na czarno albo w UK..To UK niedługo się skonczy..
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 19:08, 08 Gru 2018    Temat postu:

Cytat:
PS. Kiedy ja, czy ktokolwiek weźmie kredyt na inwestycję i inwestycja nie wypali, a przyjdzie komornik i powiemy mu, że popełniłyśmy błąd, to komornik ma te nasze szlachetne przyznanie się do winy w dupie i zabiera wszystko, a często kończy się to zabraniem i życia, szlachetne kurwy.


"pulpecik" bidulek :(

ps

nie denerwuj się tak, żartuję sobie .... ale twoje sześćdziesiąt parę lat mnie nie wzrusza :)
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adriatyk
Proszę oczyść posty w DRDołączył: 06 Mar 2016
Posty: 3005
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 19:10, 08 Gru 2018    Temat postu:

PS. Nie chwaląc się, w sierpniu tego roku, właśnie tak skończył ochroniarz na dyskotece, który dla poprawności politycznej stanął w obronie genera, który oblał mnie piwem. A kiedy właściciel dyskoteki dowiedział się, kto wpierdol spuścił jego ochroniarzowi, to bardzo starał się w poszukiwaniu dojścia do mnie, aby mnie za tę niegrzeczność ochroniarza bardzo przeprosić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 19:20, 08 Gru 2018    Temat postu:

oj jo joj :shock: to do mnie :) ?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adriatyk
Proszę oczyść posty w DRDołączył: 06 Mar 2016
Posty: 3005
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 19:21, 08 Gru 2018    Temat postu:

Semele napisał:
Po reformie Balcerowicza wielu zaczęło pracować na czarno. Bo pracodawcy prywaciarze twierdzili, że nie mają na ZUS. Sami mieli niezłe bryki i dzieci na studiach za granicami Polski. Jednak aby oplacic ZUS za pracownika nie starczyło. Tak jest i dzisiaj. Albo na czarno albo w UK..To UK niedługo się skonczy..

Nie jest tak źle, Komandor uważa, że to zupełnie przypadkowe niedopatrzenia wynikające z naturalnie obiektywnej różnorodności przyczyn wielorakich, zupełnie niezależnych od przecie nieistniejącej polityki neokolonialnej, centralnie zaplanowanej i realizowanej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adriatyk
Proszę oczyść posty w DRDołączył: 06 Mar 2016
Posty: 3005
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 19:23, 08 Gru 2018    Temat postu:

Anonymous napisał:
oj jo joj to do mnie ?

Nie, lumpie, lumpów nie biję, lumpom daje kopa w dupę mój służący.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 19:27, 08 Gru 2018    Temat postu:

wiesz Adasiu, nie sądziłem ze takim pajacem jesteś
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adriatyk
Proszę oczyść posty w DRDołączył: 06 Mar 2016
Posty: 3005
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 19:33, 08 Gru 2018    Temat postu:

Ano niestety, na nic więcej, poza pajacowaniem, mnie nie stać i to jest bardzo przykre. Ja już pozostanę pajacem, a wy owcami prowadzonymi w przepaść.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 19:39, 08 Gru 2018    Temat postu:

tylko nie wiem skąd przypuszczenie, że co do oceny, całych tych przemian ustrojowych, się z tobą nie zgadzam - zgadzam się, tylko barany - myślę - same sobie na to zasłużyły - nie sądzisz?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adriatyk
Proszę oczyść posty w DRDołączył: 06 Mar 2016
Posty: 3005
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 19:56, 08 Gru 2018    Temat postu:

Anonymous napisał:
zgadzam się, tylko barany - myślę - same sobie na to zasłużyły - nie sądzisz?

Ano niestety. Ale zapewne wiesz, że dobry pasterz decyduje, co baranom wolno i tak robili durni komuniści, ale też można baranom dać złudzenie, że decydują o sobie, a tak łatwiej prowadzić je do rzeźni. Komandor właśnie przykładem tej drugiej opcji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 20:02, 08 Gru 2018    Temat postu:

dobry pasterz to jest w niebie, a jak wolą sobie jakiś bożków stwarzać i im hołdy składać i ... ich wolna wola
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirosław Galczak
Bloger na KretowiskuDołączył: 23 Gru 2010
Posty: 365
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: stoliy księstwa Gryfitów
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 22:54, 08 Gru 2018    Temat postu:

Panie Barycki !
Czego się pan czepiasz stopnia komandorskiego. Wszystkie szkoły oficerskiej jej absolwent otrzymywał pierwszy stopień oficerski pod porucznika. Te studia były o wiele, wiele cięższe jak studia na uczelniach cywilnych
Między awansami na wyższe stopnie oficer musiał odsłużyć określoną ilość lat i i zwiększyć swoją wiedzę i doświadczenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krowa
Areszt za spam, do odwołaniaDołączył: 18 Mar 2010
Posty: 16705
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 23:29, 08 Gru 2018    Temat postu:

Mirosław Galczak napisał:

Między awansami na wyższe stopnie oficer musiał odsłużyć określoną ilość lat i i zwiększyć swoją wiedzę i doświadczenie.


Zacznę od słowa odsłużyć. Najbardziej popularne stanowisko ma służący, taka osoba co podaje płaszcz i kapelusz jaśnie panu jak idzie w gości albo szlafmycę jak udaje się do spania.

Drugie słowo 'awans' źródłowo znaczyło «sumę pieniężną stanowiąca zaliczkę na rachunek jakichś należności». Otóż jaśnie pan awansuje służącego na kamerdynera, ale ten musi mu przez wiele lat salutować w pozycji na baczność stojąc przy drzwiach do ubikacji.

Kolega rozumie mam nadzieję i po całkowitym zrozumieniu polecam skasować ten wpis, co by potomni byli nadal karni jak wy Galczaki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krowa
Areszt za spam, do odwołaniaDołączył: 18 Mar 2010
Posty: 16705
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 23:33, 08 Gru 2018    Temat postu:

PS

Galczak, wy do mnie macie się zwracać panie majorze. Jestem majorem samozwańczym i ten komandor z NIE powinien to pamiętać. Powtarzam, jestem majorem i nawet generała wojska polskiego mam w dupie i mogę niechcąco pozbawić życia jak mi wejdzie w drogę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
janek i wzgórza
Gość


PostWysłany: Sob 23:41, 08 Gru 2018    Temat postu:

krowa napisał:
PS

Galczak, wy do mnie macie się zwracać panie majorze. Jestem majorem samozwańczym i ten komandor z NIE powinien to pamiętać. Powtarzam, jestem majorem i nawet generała wojska polskiego mam w dupie i mogę niechcąco pozbawić życia jak mi wejdzie w drogę.


ha, jak raz pamiętam szedłem sobie w jednostce i pułkownik stanął i pyta czemu podchorąży sobie gwizda. A ja mu mówię że dzień jest słoneczny i jestem wesoły. Honorów nie oddałem, ale pułkownik musiał przełknąć obelgę, bo budowałem strzelnicę czołgową, w Łambinowicach to było (Boże tajemnica wojskowa!) i ważne było wylewanie betonu dla tych czołgów i ustawianie światełek.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krowa
Areszt za spam, do odwołaniaDołączył: 18 Mar 2010
Posty: 16705
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 23:45, 08 Gru 2018    Temat postu:

janek i wzgórza napisał:
krowa napisał:
PS

Galczak, wy do mnie macie się zwracać panie majorze. Jestem majorem samozwańczym i ten komandor z NIE powinien to pamiętać. Powtarzam, jestem majorem i nawet generała wojska polskiego mam w dupie i mogę niechcąco pozbawić życia jak mi wejdzie w drogę.


ha, jak raz pamiętam szedłem sobie w jednostce i pułkownik stanął i pyta czemu podchorąży sobie gwizda. A ja mu mówię że dzień jest słoneczny i jestem wesoły. Honorów nie oddałem, ale pułkownik musiał przełknąć obelgę, bo budowałem strzelnicę czołgową, w Łambinowicach to było (Boże tajemnica wojskowa!) i ważne było wylewanie betonu dla tych czołgów i ustawianie światełek.


GALCZAK! kurwa bucu złamany OSZUKALIŚCIE NARÓD !!!!
tu macie > [link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krowa
Areszt za spam, do odwołaniaDołączył: 18 Mar 2010
Posty: 16705
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 23:48, 08 Gru 2018    Temat postu:

Mirosław Galczak napisał:
Panie Barycki !
Między awansami na wyższe stopnie oficer musiał odsłużyć określoną ilość lat i i zwiększyć swoją wiedzę i doświadczenie.


Kurwa Galczak zwiększaliście wiedze i doświadczenie a teraz sprzedaliście na zjeżdżalnie dla dzieci, huśtawki i solaria.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adriatyk
Proszę oczyść posty w DRDołączył: 06 Mar 2016
Posty: 3005
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 2:50, 09 Gru 2018    Temat postu:

Mirosław Galczak napisał:
Czego się pan czepiasz stopnia

Nie czepiam się stopnia, a czepiam się zapewnienia, wszak zapewniał mnie Komandor, że polityka ma nieznaczny wpływ na to co się dzieje, a znaczny mają wielorakie okoliczności nie do ogarnięcia rozumem ludzkim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adriatyk
Proszę oczyść posty w DRDołączył: 06 Mar 2016
Posty: 3005
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 3:01, 09 Gru 2018    Temat postu:

Anonymous napisał:
dobry pasterz to jest w niebie, a jak wolą sobie jakiś bożków stwarzać i im hołdy składać i ... ich wolna wola

No, to czemu nie zasuwasz do tego dobrego pasterza, czyżby jaka tajemnicza moc pozbawiła cię wolnej woli i przymuszała do pozostania na ziemi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Kretowisko / Blog: Mirosław Galczak Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin