Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czyszczenie Kawiarni (3)
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Więzienie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pipokze




Dołączył: 09 Sty 2006
Posty: 391
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro 6:19, 20 Wrz 2006    Temat postu: Czyszczenie Kawiarni (3)

    Seria postow z kawiarnianego watku Propozycja dla mścicieli, ktora rozwinela sie w nie zawsze kulturalne dyskusje o osobistych przywarach.
    ______________________________________________________
Kto krytykuje Wuja Zbója, ten pała wrogością do Kościoła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ks.Marek




Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1116
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Oikumene
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 20:33, 22 Wrz 2006    Temat postu:

Wuj napisał:
Przypominam sobie ogladany kiedys w telewizji mecz pilkarski, podczas ktorego zdesperowany obronca, nie mogac w zaden inny sposob powstrzymac napastnika bedacego juz sam na sam z bramkarzem, w ostatniej chwili w sciagnal napastnikowi spodenki. Bramki nie bylo, bo rzecz dziala sie jeszcze poza polem karnym. Jak Pan mysli, dlaczego przepisy gry w pilke nozna nie dopuszczaja prawa obroncow do sciagania majtek przeciwnikowi nawet w usprawiedliwionej, krytycznej sytuacji? Przeciez w koncu gdyby ow przeciwnik byl Prawdziwym Mezczyzna, to nie mialby sie czego wstydzic i moglby smialo strzelic gola nago, prawda? Jak Pan mysli, czy mecz pilkarski, w ktorym wzajemne sciaganie majtek byloby na porzadku dziennym, bylby widowiskiem sportowym, czy erotycznym?


:d Czyżbyś się czuł zapędzony Jarku w kozi róg?
Poza tym Wuju, słabnies jak lampka w której konczy sie paliwo. To ty, póki co obrażasz Trąbkę zarzucjaąc mu niemerytoryczność, obraze ciebie, etc. Już od kilku miesięcy próbuję cię przekonać (fakt: bezskutecznie) do tego, iż twoje przyjęcie katolicyzmu jest niepoprawne od strony doktrynalnej. Nie ty rządzisz w Kościele, nie ty masz moc i misję nauczania teologii katolickiej. Zatem zważaj proszę na treści jakie kierujesz do nas na forum. Poprzedzaj je hipotezą: wydaje mi się, sądzę, uważam, etc. Unikaj zaś autorytarnego tonu twych przemyśleń. Nie wprowadzaj w błąd potencjalnych i obecnych czytelników/użytkowników Śfini. :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 20:37, 22 Wrz 2006    Temat postu:

Marku - gdybyś nie napisał "Jarku" to byłbym pewien, że piszesz do siebie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ks.Marek




Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1116
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Oikumene
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 20:46, 22 Wrz 2006    Temat postu:

Drizzt napisał:
Marku - gdybyś nie napisał "Jarku" to byłbym pewien, że piszesz do siebie!


Kolego sympatyczny. Ja, w przeciwieństwie do wielu tu udzielających się, posiadam WAŻNĄ, potwierdzoną przez WŁADZE Kościoła MISJĘ NAUCZANIA katechezy oraz TEOLOGII.
Więc wybacz, ale mnie guzik obchodzi twoje totumfactwo z Wujem.
Ja mam ABSOLUTNE i nie podlegające żadnej dyskusji PRAWO wypowiadania się z sposób AUTORYTARNY na temat wiary moralności i dyscypliny Kościoła Katolickiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 23:41, 22 Wrz 2006    Temat postu:

Marku, znasz ten skrot: ROTFL? :D

Zeby czegos nauczac, musisz przede wszystkim to rozumiec. A zeby nauczac o Bogu, musisz przede wszystkim miec Ducha. W tobie nie widze ani zrozumienia, ani Ducha. Dlaczego? Przykladem braku Ducha jest twoje zachowanie w tym watku (na przyklad, dzis zlamales co najmniej jedno z dziesieciu przykazan; patrz ponizej). Jesli zas o braku zrozumienia mowa, to rzecz widac chociazby po twoim powyzszym poscie: czlowiek, ktory wyobraza sobie, ze katolik ma obowiazek nieustannie zmieniac tresc swojej wiary tak, by byla ona zawsze zgodna z tym, co mu mowi ksiadz bedacy akutat najblizej jego ucha musi czegos POWAZNIE nie rozumiec.

To raz. A dwa: czy udalo ci sie pojac, na czym polega niewlasciwe zachowanie Pana Trabki, a co natomiast jest w jego zachowaniu wlasciwe? Jesli nie, to przypome ci:

wuj napisał:
Drogi Panie Trabka, nie bez powodu Regulamin tego forum zabrania uzywania obelg jako argumentow. Jesli nie widzi Pan tego bezposrednio, bo nikt tu Pana na obraza (i wobec tego czuje sie Pan sprawiedliwy i madry i w takim razie - jako sprawiedliwy i madry - upowazniony do slusznego pietnowania niesprawiedliwych i niemadrych slowami takimi, jak "oszust" i "oblakaniec"), to dam Panu przyklad z innego podworka.

Przypominam sobie ogladany kiedys w telewizji mecz pilkarski, podczas ktorego zdesperowany obronca, nie mogac w zaden inny sposob powstrzymac napastnika bedacego juz sam na sam z bramkarzem, w ostatniej chwili w sciagnal napastnikowi spodenki. Bramki nie bylo, bo rzecz dziala sie jeszcze poza polem karnym. Jak Pan mysli, dlaczego przepisy gry w pilke nozna nie dopuszczaja prawa obroncow do sciagania majtek przeciwnikowi nawet w usprawiedliwionej, krytycznej sytuacji? Przeciez w koncu gdyby ow przeciwnik byl Prawdziwym Mezczyzna, to nie mialby sie czego wstydzic i moglby smialo strzelic gola nago, prawda? Jak Pan mysli, czy mecz pilkarski, w ktorym wzajemne sciaganie majtek byloby na porzadku dziennym, bylby widowiskiem sportowym, czy erotycznym?

Prosze wiec Pana raz jeszcze: skoro posiada Pan jakies ARGUMENTY, za pomoca ktorych potrafi Pan wykazac blednosc moich teorii (na przyklad, mojego twierdzenia o katolickosci przedstawianej przeze mnie teologii zbawienia), to niech Pan swoje zdanie o tej blednosc podbudowywuje w sposob proporcjonalny do wagi tych argumentow. Jesli sa one na tyle mocne, ze Pana zdaniem utrzymaja sie swoja wlasna sila, to niech Pan ich nie wzmacnia obelgami. A jesli sa tak slabe, ze tylko obelgi pod moim adresem sa w stanie nadac im pozory slusznosci, to lepiej niech Pan je od razu wpisuje w Wiezieniu, zeby zaoszczedzic pracy moderatorom. Bo nie mozemy sobie pozwolic na obnizenie poziomu forum tylko dlatego, zeby Panu pozwolic sie dowartosciowac przez obrzucanie oponenta wyzwiskami. Sporadyczne wykroczenia nie stanowia problemu; Regulamin mowi, ze mozna je po prostu ignorowac, przerywajac czytanie na obelzywym miejscu i traktujac cala reszte jako nieistniejaca; tak samo maja obowiazek (moralny) zareagowac wtedy inni uczestnicy i czytelnicy. Ale notoryczne wyzwiska nie moga byc akceptowane na tym forum, podobnie jak notoryczne sciaganie majtek z graczy nie moze byc akceptowanie na meczu pilkarskim. Pilkarz dostanie za to z czasem czerwona kartke. A Panskie posty beda za to z czasem przez pewien karny okres automatycznie wedrowaly do Wiezienia, niezaleznie od ich tresci.

Prosze sie dobrze nad tym zastanowic. Jesli rzeczywiscie uwaza Pan, ze ma Pan w oczywisty sposob racje, to pokazanie tej racji powinno byc dla Pana proste. Niech wiec Pan pokazuje swoja wyzszosc intelektualna i moralna piszac swoje uzasadnienia wprost, rzeczowo i kulturalnie. I niech Pan wierzy, ze ludzie madrzejsi i uczciwsi ode mnie z pewnoscia Pana bez trudu zrozumieja.

Ja zas z przyjemnoscia bede odpowiadal nawet na te same zarzuty powtarzane w kolko. Bo jestem absolutnie przekonany o slusznosci moich odpowiedzi i uwazam, ze jasno postawione przez Pana zarzuty spelniaja bardzo wazna role: pozwalaja mi pokazywac ludziom, na czym polegaja zupelnie elementarne bledy w mysleniu, ktore Pan reprezentuje i z ktorym mozna sie regularnie spotkac.

Z kulturalnej dyskusji korzysci bedziemy wiec czerpac - w naszym przekonaniu - obaj. Na wyzwiskach jednak nikt z nas nie zyska. Dlatego beda one zdecydowanie tepione. W tym wlasnie celu zostal ulozony Regulamin. Ktory, nawiasem mowiac, NAKAZUJE zakladanie, ze rozmowca jest uczciwy. Czyli jesli ktos pisze cos blednego, to OBOWIAZKIEM jego oponenta jest zalozenie, ze robi to na skutek braku zrozumienia, a nie na skutek nieuczciwosci.
ks.Marek napisał:
obrażasz Trąbkę zarzucjaąc mu niemerytoryczność, obraze ciebie, etc.
trabka napisał:
broniąc Kościoła, dopuszcza się Pan intelektualnej nieuczciwości lub daje wyraz swojemu intelektualnemu zaślepieniu /.../
mam do czynienia z intelektualną szarlatanerią, ignorancją czy zaślepieniem graniczącym z obłąkaniem, występującymi pod szyldem "promowania racjonalnej i rzeczowej dyskusji". /.../
pycha połączona z ignorancją, które sprawiają, że w sposób bardzo autorytatywny wypowiada się Pan w dziedzinach, w których nie ma Pan odpowiednich do tego kompetencji (np. teologia czy filozofia), psychologiczna niezdolność do dostrzeżenia czy też do przyznania się do własnych błędów, a w związku z tym częste stosowanie metody "oślego uporu" do obrony własnych przekonań czy też uciekanie się do nieuczciwych chwytów erystycznych, ze zwykłym, bezczelnym "wciskaniem kitu w żywe oczy" na czele./.../
Pan wujzboj dopuszcza się intelektualnego oszustwa - świadomego wprowadzenia innych w błąd co do treści oficjalnego nauczania Kościoła - lub też daje wyraz swojemu intelektualnemu zaślepieniu, graniczącemu z obłąkaniem.
ks.Marek napisał:
obrażasz Trąbkę zarzucjaąc mu niemerytoryczność, obraze ciebie, etc.

Przypomne ci wiec przykazanie: NIE MOW FALSZYWEGO SWIADECTWA PRZECIW BLIZNIEMU SWEMU. Twoim postem z 22 Wrz 2006 09:33 pm zlamales to przykazanie.

Teraz lepiej zajmij sie odpowiadaniem w watku Pana Trabki, ktory znalazl dla ciebie zagadke. Pokaz, ze potrafisz sie wybronic - ja cie tam zostawie samego. Zobaczymy, jak potrafisz przed tym ateista - ktorego znajomosc dogmatyki katolickiej tak wychwalasz i ktory rozumie ja tak, jak ty - obronic prosta w koncu nauke o eucharystii. Moze to cwiczenie spowoduje, ze zastanowisz sie troche nad soba i nad twoim "niepodlegajacym zadnej dyskusji prawem".
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ks.Marek




Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1116
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Oikumene
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 7:29, 23 Wrz 2006    Temat postu:

wujzboj nie mając odwagi zamieścić niniejszej odpowiedzi we właściwym wątku, w PM`ie napisał:
Marku, znasz ten skrot: ROTFL? :D

Zeby czegos nauczac, musisz przede wszystkim to rozumiec. A zeby nauczac o Bogu, musisz przede wszystkim miec Ducha. W tobie nie widze ani zrozumienia, ani Ducha.

Widze natomiast twoja zdumiewajaca pyche, wyrazajaca sie rowniez w nieustannym obrazaniu ludzi, ktorzy ci sie nie podobaja. Widze chec posiadania racji za wszelka cene (te cene placa bowiem za ciebie inni) i za minimalny koszt (nie jestes gotow zainwestowac chocby minimalnej pracy myslowej w obrone tego, co mowisz; z kazdej dyskusji wycofujesz sie po kilku slowach i umiesz co najwyzej gotow zlozyc oswiadczenie, ze masz racje, bo jestes ksiedzem). Widze w koncu powazne skrzywienie moralne, ktore nakazuje ci nazywac agresorami ofiary agresji, bo taki akurat masz interes. Gdyby twoje zachowanie bylo reprezentatywne dla Kosciola, wystapilbym z niego natychmiast i bylbym pierwszym, ktory by zwalczal go jako organizacje kompromitujaca chrzescijanstwo.

Ale nie ma lekko, Marku. Kosciol jest Chrystusowy, a nie ksiedzomarkowy. I takim zostanie, niezaleznie od twoich marzen. Popraw sie, Marku. Bog na ciebie patrzy.

Teraz lepiej zajmij sie odpowiadaniem w watku Pana Trabki, ktory znalazl dla ciebie zagadke. Pokaz, ze potrafisz sie wybronic - ja cie tam zostawie samego. Zobaczymy, jak potrafisz przed tym ateista - ktorego znajomosc dogmatyki katolickiej tak wychwalasz i ktory rozumie ja tak, jak ty - obronic prosta w koncu nauke o eucharystii. Moze to cwiczenie spowoduje, ze zastanowisz sie troche nad soba i nad twoim "niepodlegajacym zadnej dyskusji prawem".

Grajmy Wuju w otwarte karty.
A jeśłi zaś idzie o odejście z Kościoła i walka z nim - wujo - to już trwa. Przybiera formę tego forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 11:19, 23 Wrz 2006    Temat postu:

Marku, czy aby do warunkow uzyskania rozgrzeszenia nie nalezy zadoscuczynienie i mocne postanowienie poprawy?

W jaki sposob masz zamiar dokonac zadoscuczynienia za zlamanie osmego przykazania? I czy masz mocne postanowienie poprawy?

Nawiasem mowiac, czy znane jest co pojecie tajemnicy korespondencji?

Ale milo mi, ze pokazales tu slowa, ktorych ja nie chcialem mowic przed wszystkimi, zeby nie strofowac cie zbyt ostro publicznie. Publikujac je, zgadzasz sie na moje uzycie ich wobec ciebie.

Tak, Marku, trwa walka z Kosciolem. Twoja postawa, Marku, wzmacnia pozycje wrogow Kosciola, za ktorego przedstawiciela sie uwazasz. Staram sie pokazac, ze ludzie traktujace takie postawy jak twoje jaki reprezentatywne dla Kosciola myla sie calkowicie. Staram sie ratowac Kosciol przed upadkiem moralnym i intelektualnym.

Wierze, ze moje starania sa i beda przyczynkiem do nieustajacej odnowy Kosciola. Wierze, ze ludzie dobrej woli nie pozwola na to, by biurokraci bez sumienia odebrali wiernym droge do Boga. Wierze, ze Kosciol Rzymskokatolicki byl, jest i pozostanie centrum wiary chrzescijanskiej. Wierze, ze dalsze rozlamy i dalsza degeneracja sa do unikniecia i zostana unikniete.

Twoje dzialanie - chociaz wspierane przez ateistow majacych podobne cele do twoich - nie powstrzyma ludzkich sumien przed utrzymaniem ducha Chrystusowego w ich wspolnym Kosciele.


Ostatnio zmieniony przez wujzboj dnia Sob 11:29, 23 Wrz 2006, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ks.Marek




Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1116
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Oikumene
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 11:26, 23 Wrz 2006    Temat postu:

WUJ napisał:
Twoje dzialanie - chociaz wspierane przez ateistow majacych podobne cele do twoich - nie powstrzyma ludzkich sumien przed utrzymaniem ducha Chrystusowego w ich wspolnym Kosciele.


Zaprawdę powiadam ci, słusznieś napisał "W ich wspólnym" Kościele. Albowiem <<ich>> Kościół nie jest moim Kościołem.
WUJ napisał:
Zgadzam sie natomiast z toba, ze trwa walka z Kosciolem.

Cieszę się, iż przyznałeś, że walczysz z Kościołem Katolickim. To równiez wiele ułatwia. Nie tylko mnie, ale i prawdziwym ateistom!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 11:32, 23 Wrz 2006    Temat postu:

Pytam sie, Marku, w jaki sposob masz zamiar zadoscuczynic za zlamanie osmego przykazania. Nie prosze cie o kontynuowanie oszczerstw (tu: "przyznales sie, ze walczysz z Kosciolem katolickim").

Z Kosciolem Katolickim walczy tu Pan Trabka, ty zas mu w tym sekundujesz, wspierajac dzialeniem wszystkie jego argumenty i starajac sie wykazac, ze kazdy czlowiek myslacy i posiadajacy sumienie powinien z Kosciola wystapic. Temu niszczeniu Kosciola przeciwstawiam sie z cala moca. I bede sie przeciwstawial, niezaleznie od wszelkich obelg, oszczerstw i manipulacji moimi slowami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ks.Marek




Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1116
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Oikumene
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 14:25, 23 Wrz 2006    Temat postu:

Wuj napisał:
Z Kosciolem Katolickim walczy tu Pan Trabka,


Nieprawda. Pan Trąbka nie walczy tu ani z Kościołem ani nawet z Tobą samym i twymi "sekundantami". On wykazuje tylko konsekwentnie twoje poglądowe żonglerki n/t wujowej recepcji nauczania Kościoła Katolickiego. Recepcji, która jest chybiona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ks.Marek




Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1116
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Oikumene
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 21:54, 23 Wrz 2006    Temat postu:

Gaudium et Spes w numerze 21 napisał:
Kościół zaś, chociaż odrzuca ateizm całkowicie, to jednak szczerze wyznaje, że wszyscy ludzie, wierzący i niewierzący, powinni się przyczyniać do należytej budowy tego świata, w którym wspólnie żyją ; a to z pewnością nie może dziać się bez szczerego i roztropnego dialogu. Boleje więc Kościół nad dyskryminacją wierzących i niewierzących, którą niesprawiedliwie wprowadzają niektórzy kierownicy państw, nie uznający zasadniczych prawd osoby ludzkiej. Dla wierzących domaga się wolności działania, aby wolno im było w świecie budować również świątynię Bogu. Ateistów zaś przyjaźnie zaprasza, by otwartym sercem rozważali Ewangelię Chrystusową.
Kościół bowiem jest doskonale świadomy tego, że to, co on wieści, idzie po linii najtajniejszych pragnień ludzkiego serca, gdy broni godności powołania ludzkiego, przywracając nadzieję tym, którzy zwątpili już o swoim wyższym przeznaczeniu. Jego orędzie, dalekie od pomniejszania człowieka, niesie dla jego dobra światło, życie i wolność; poza tym zaś nic nie zdoła zadowolić serca ludzkiego, bo: "uczyniłeś nas dla siebie", Panie, "niespokojne jest serce nasze, póki nie spocznie w Tobie".
[link widoczny dla zalogowanych]


1. BoldPan Trąbka czyni to w sposób bezkompromisowy i klarowny: wskazuje na prawdę.
2. Bold Ano właśnie, boleje. Bo to pierwszy konkretny ateista się pojawia, i walicie w niego, że właśnie jest ateistą. I gdzie tu, wuju twój Katolicyzm?
3. Bold Panie Trąbka, modlitwa jest dla wierzących od stony wykonania, ale jest też nakierowana na każdego człowieka, odnośnie działania. To ma Pan u mnie jak w Banku, modlitwę właśnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 22:10, 23 Wrz 2006    Temat postu:

Ja powtorze moje pytanie:

Marku, w jaki sposob masz zamiar zadoscuczynic za zlamanie osmego przykazania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ks.Marek




Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1116
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Oikumene
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 22:26, 23 Wrz 2006    Temat postu:

wujzboj napisał:
Ja powtorze moje pytanie:

Marku, w jaki sposob masz zamiar zadoscuczynic za zlamanie osmego przykazania.


Prosze bardzo: dziś pytanie, dziś odpowiedź. Moim zadośćuczynieniem niech będzie fakt, iż pwiem ci wprost, na forum publicznym: bładzisz i w bład wprowadzasz innych. Dodatkowo perfidnie podkreslasz, że Pan Trąbka jest ateista! Wszyscy o tym doskonale wiedza, i śmiem twierdzić, że autentyczni katolicy, którzy czują bluessa przyznają rację, iż twój sposób uzasadniania poszczególnych dogmatów jest DALEKI od Prawdy!
Aby ci się lepiej nieco zrobiło: staram się niedostrzegac w Tobie złej woli, lecz jedynie brak pełni współpracy z łaską Bożą.
Dobrej nocy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 22:39, 23 Wrz 2006    Temat postu:

Marku, uwazasz najwidoczniej, zlamales osme przykazanie w dobrych intencjach. Czy twierdzisz, ze zle uczynki sa usprawiedliwione poprzez dobre intencje?

Co na ten temat mowi nauka Kosciola Katolickiego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ks.Marek




Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1116
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Oikumene
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 23:06, 23 Wrz 2006    Temat postu:

O czym ty Jarku do mnie rozmawiasz? Nie oskarżam, tylko dziele się swymi obserwacjami. To bardzo nie dobrze, kiedy jedna ze stron w polemice zakłada złą wole u drugiego. A ty najwidoczniej tak czynisz własnie. Co znamienite: oprócz Ciebie, Trąbki i mnie, no i moze jeszcze Drizzta i Gąsienicy - na tym forum rządzi banda podrostków, którzy zbyt mało posiadają wiedzy i doświadczenia, by prowadzić merytoryczną dyskusje czy polemike. Oni wpatrują się w ciebie jak w obrazek. A to nosi samo w sobie znamiona sekty. Dośc pogmatwanej sekty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 1:17, 24 Wrz 2006    Temat postu:

Czy juz zapomniales, o jakim zlamaniu Osmego Przykazania mowie?

Prosze odwolaj oszczerstwa, ktorymi to Przykazanie zlamales. Bez tego nie bedziesz mogl dostac rozgrzeszenia, Marku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
masmika
Opiekun Sztuki



Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 248
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Smoczy Gród

PostWysłany: Nie 18:55, 24 Wrz 2006    Temat postu:

Ks.Marek napisał:
Co znamienite: oprócz Ciebie, Trąbki i mnie, no i moze jeszcze Drizzta i Gąsienicy - na tym forum rządzi banda podrostków, którzy zbyt mało posiadają wiedzy i doświadczenia, by prowadzić merytoryczną dyskusje czy polemike. Oni wpatrują się w ciebie jak w obrazek. A to nosi samo w sobie znamiona sekty. Dośc pogmatwanej sekty.


Marku, ponieważ nie jestem ani Trabką, ani Drizztem, ani Gąsienicą, odbieram, że zaliczyłeś mnie do bandy podrostków, posiadającą zbyt mało wiedzy i doświadczenia... nie będę tego dalej cytować :(

Przykro mi, bo nie znasz mnie, a wydajesz o mnie taką opinię.
Masmika
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 18:57, 24 Wrz 2006    Temat postu:

Ups! Źle przeczytałem - biję się w piersi i zmieniam posta.

Tak czy siak:
1. Angua i PTR są w moim wieku
2. Masmika sama się wypowiedziała
Młodszy jest jedynie Genkaku i trochę Crosis - więc nie wiem gdzie tych podrostków znalazłeś Marku?
3. Nie wiem kto jest wpatrzony w wuja - ateiści Crosis i Genkaku? Czy reszta podrostków, o których piszesz (tylko których?)
4. Nazywanie forum sektą to już jakiś kompletny odjazd...
5. Co ma trąbka wspólnego z rządzenim? - to nie moderator...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ks.Marek




Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1116
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Oikumene
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 21:49, 24 Wrz 2006    Temat postu:

Wuj napisał:
Wlasnie wydzielony zostal watek(...)


Ciekawe tylko po co? Żeby karmić trolla?

Rzeczywiście może i któryś z "Gości" miał rację z tym faszyzmem? Powiedz Jarek: Czy jest jakikolwiek wątek, gdzie ty kapitulujesz? Gdzie uznajesz rację interlokutora? Wątpie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 21:54, 24 Wrz 2006    Temat postu:

Marku, prosze:

1. Wsunac z twojego postu obelzywe slowa o faszyzmie.

2. Wpisac do twojego postu odpowiedz na moja uwage:

wuj napisał:
Czy juz zapomniales, o jakim zlamaniu Osmego Przykazania mowie?

Prosze odwolaj oszczerstwa, ktorymi to Przykazanie zlamales. Bez tego nie bedziesz mogl dostac rozgrzeszenia, Marku.


Ostatnio zmieniony przez wujzboj dnia Nie 21:56, 24 Wrz 2006, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
inny gość
Gość






PostWysłany: Nie 21:56, 24 Wrz 2006    Temat postu:

myślę, że Ks. Marek nie powinien Ci odpowiadać lub "wydzielić ci odpowiedź" :mrgreen: na innym forum
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 21:58, 24 Wrz 2006    Temat postu:

Marek niewatpliwie nie odpowie. Pojdzie do spowiedzi i dostanie niewazne rozgrzeszenie. Trudno, nic na to nie poradze.

PS. Posty trolla zostana usunete hurtowo. Pracuj, Inny Gosciu, pracuj.


Ostatnio zmieniony przez wujzboj dnia Nie 22:03, 24 Wrz 2006, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
inny gość
Gość






PostWysłany: Nie 22:00, 24 Wrz 2006    Temat postu:

Ks. Marek napisał:
Rzeczywiście może i któryś z "Gości" miał rację z tym faszyzmem?


gdy to pisałem, myslałem że wuj jest tylko zaślepiony swoimi ideami - teraz jestem pewien, że jego ideologia to obłęd o charaktrze faszystowskim.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
masmika
Opiekun Sztuki



Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 248
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Smoczy Gród

PostWysłany: Nie 22:10, 24 Wrz 2006    Temat postu:

Mokusatsu ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
inny gość
Gość






PostWysłany: Nie 22:11, 24 Wrz 2006    Temat postu:

masmika napisał:
Mokusatsu


a na czym polega ta wujowa zaleta ? :D
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Więzienie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin