Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Błąd systemu czy oszustwo?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Regulamin
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość który mówi Ni




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 622
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 11:55, 07 Paź 2006    Temat postu: Błąd systemu czy oszustwo?

Forum Wujka reklamowane jest jako forum bez cenzury. Czyli niby jest tak, że nic na nim nie ginie i w najgorszym razie post trsfia do więzienia. No i na pozór tak to wygląda. W więzieniu siedzi nawet badziwie w rodzaju psychiatrycznego bełkotu i jakieś potworne spamy rozsyłane przez boty. Czyli wygląda na to, że Wujek z samozaparciem rzeczywiście wszystko gromadzi. Nawet psie kupy posprzątane z chodnika. Ale czy na pewno?

Jeżeli klinknie się na profil juzera to jest tam liczba napisanych postów i jednocześnie można zażyczyć sobie wyświetlenie wszystkich postów tego juzera. Gdyby nic nie ginęło, te liczby powinny być takie same, nie?

No więc kliknąłem na siebie i wyszło mi, że napisałem na tym forum 87 postów, a znaleziono ich tylko 82.

Poklikałem też sobie na innych juzerów.

Juzer Pipokze jest cały. Napisał 299 postów i ma 299 postów.

Ale już juzer motek ma jakiś brak. Napisał 355 a jest 354

Dużo braków ma natomiast mod pan Gąsienica. Napisał 527 a ma tylko 455. Tak na oko brakuje co 8 postu

No i najciekawsze. Wujek skrobnąl na tym forum całe 5377 postów, czyli chyba więcej niż dzieła zebrane Lenina, a zostało mu po tym "braku cenzury" marne 5045. 300 postów z hakiem to nie w kij dmuchał!

No i jest pytanie, kto cenzuruje Wujka?! Czy jest tu jakiś tajny Nadwujek, który tym wszystkim rządzi, czy co?

Tak w ogóle to zorientowałem się w tych zgubach, bo właśnie chciałem odszukać pewien milutki post Wujka, o którym jak w banku jestem pewien, że był (druga ewentualność to moje ciężkie halucynacje, więc jasne, że tego raczej nie chciałbym brać na początku pod uwagę). Szukam w te i we wte i posta ni ma!

Czy mógłby mnie ktoś prosto wyjaśnić jak to działa i dlaczego tak jest? Czy Wujek może sobie w kątku po cichutku wykasować swój post, którego na przykład się wstydzi? A co z moim postami? Ja tam na pewno nic sam sobie nie wykasowałem.

A może by tak zdobyć się na uczciwość i skończyć z tą szumną zapowiedzią "bez cenzury". Przynajmniej złudzeń sobie nikt nie będzie robił. Chciaż zastanawiam się, czy bym w ogóle tu pisał, gdybym takich złudzeń nie miał na wejściu.

O ściemie pod tytułem "racjonalna dyskusja" napiszę w w innym wątku co by nie bałaganić.

Wasza ópierdliwa fikajonca chmórka
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sfinia
Założyciel, admin



Dołączył: 01 Gru 2005
Posty: 1688
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Hlefik

PostWysłany: Sob 12:22, 07 Paź 2006    Temat postu:

1. Kazdy uzytkownik ma prawo usunac swoj ostatni post, jesli tylko jest on ostatni w watku. To jest wlasnosc phpBB, nie Sfini.

2. Kazdy uzytkownik, ktorego post znalazl sie w Wiezieniu, ma prawo poprosic o skasowanie jego wpisu.

3. Nie mam pojecia, w jaki sposob baza danych phpBB wyszukuje posty i nie moge gwarantowac, ze robi to prawidlowo. Mozna natomiast zrobic sobie eksperyment: wpisac testowy post, zapisac na kartce liczbe swoich postow, potem post usunac i porownac liczbe swoich postow z liczba zapisanych na kartce.

4. Brak cenzury nie onzacza, ze wolno bluzgac. Brak cenzury oznacza, ze zaden post nie bedzie usuniety z publicznie dostepnego obszaru Forum bez zgody autora.

5. Jakis czas temu Moderatorzy zaproponowali utworzenie dzialu, w ktorym uzytkownicy mogliby lamac punkt regulaminu zabraniajacy atakow osobistych. Propozycja ta nie zostala dotychczas zrealizowana ze wzgledu na brak jakiegokolwiek uzytkownika, ktory zdecydowalby sie firmowac taki dzial swoim nickiem jako moderator. Propozycje moderowania tego dzialu odrzucil rowniez Gosc Ni, czyli osoba, ktora otworzyla ten watek...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość który mówi Ni




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 622
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 12:48, 07 Paź 2006    Temat postu:

sfinia napisał:
1. Kazdy uzytkownik ma prawo usunac swoj ostatni post, jesli tylko jest on ostatni w watku. To jest wlasnosc phpBB, nie Sfini.


Niczego nie usuwałem

Cytat:
2. Kazdy uzytkownik, ktorego post znalazl sie w Wiezieniu, ma prawo poprosic o skasowanie jego wpisu.


O nic takiego nie prosiłem


Cytat:
3. Nie mam pojecia, w jaki sposob baza danych phpBB wyszukuje posty i nie moge gwarantowac, ze robi to prawidlowo.


Czyli "błąd systemu"? To chyba dobrze byłoby to zaraportować do twórcow tego oprogramowania

Cytat:
4. Brak cenzury nie onzacza, ze wolno bluzgac. Brak cenzury oznacza, ze zaden post nie bedzie usuniety z publicznie dostepnego obszaru Forum bez zgody autora.


Nie rozumiem tej bardzo nieprzyjemnej aluzji. W moim poście nie ma najmniejszego sugerowania, że brak cenzury = swoboda bluzgania.


Cytat:
5. Jakis czas temu Moderatorzy zaproponowali utworzenie dzialu, w ktorym uzytkownicy mogliby lamac punkt regulaminu zabraniajacy atakow osobistych. Propozycja ta nie zostala dotychczas zrealizowana ze wzgledu na brak jakiegokolwiek uzytkownika, ktory zdecydowalby sie firmowac taki dzial swoim nickiem jako moderator. Propozycje moderowania tego dzialu odrzucil rowniez Gosc Ni, czyli osoba, ktora otworzyla ten watek...


Propozycja została tak sformułowana, że na koniec sam "propozycjodwca" się zgodził, że nie dziwi się, że nie ma chętnych.

Wujek napisał
Cytat:
Ja rozumiem, ze nikt nie chce tego firmowac, ale Szanowna Opozycja chcialaby swobodnie podzialac w taki sposob
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sfinia
Założyciel, admin



Dołączył: 01 Gru 2005
Posty: 1688
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Hlefik

PostWysłany: Sob 13:34, 07 Paź 2006    Temat postu:

Pomyslowdawca nie dziwi sie, ze nikt nie chce firmowac swoim nickiem miejsca, w ktore rozni sie od najblizszego otoczenia tym, ze nie obowiazuje tam zasada unikania atakow osobistych i ze w zwiazku z tym nie bedzie tam zagladala osoba, na ktora te ataki sa planowane. Pomyslodawca nie dziwi sie, ze w interesie Opozycji moze byc przerabianie Sfini na rynsztok i nie dziwi sie, ze przyklejanie do rynsztoku etykietki z wlasnym nickiem nie jest w niczyim interesie.

Jesli zas o cenzure chodzi: tu nie ma cenzury, jest tylko zakaz atakowania osob w dzialach przeznaczonych do merytorycznej dyskusji. Przypominam na razie raz jeszcze:

- posty zawierajace wylacznie ataki osobiste sa przenoszone do publicznie dostepnego dzialu zwanego Wiezienie;

- posty zawierajace mieszanke merytoryki i ad personam sa zostawiane lecz osoba zaatakowana ma prawo przerwac czytanie w miejscu ataku i uznac reszte postu za nieistniejaca;

- uzytkownicy powodujacy regularnie konflikty zostaja na poczatek zaproszeni na osobista rozmowe z moderatorami w Pokoju Konferencyjnym, ktora moze skonczyc sie czasowym ograniczeniem prawa publikowania do dzialu Wiezienie.

W sprawie Goscia Ni toczy sie akurat z jego udzialem zamknieta koferencja moderatorow w Pokoju Konferencyjnym. Wynik bedzie znany zapewne w okolicy najblizszego wtorku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pipokze




Dołączył: 09 Sty 2006
Posty: 391
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 13:47, 07 Paź 2006    Temat postu: Re: Błąd systemu czy oszustwo?

Gość który mówi Ni napisał:
Forum Wujka reklamowane jest jako forum bez cenzury. Czyli niby jest tak, że nic na nim nie ginie i w najgorszym razie post trsfia do więzienia.
[...]
Juzer Pipokze jest cały. Napisał 299 postów i ma 299 postów.
Czyżby? Jakim cudem???
WIEM, że z całą pewnością wczoraj napisałem i wysłałem list, który został następnie bez mojej wiedzy i zgody USUNIĘTY. Nawet nie zawierał nic obraźliwego.

sfinia napisał:
4. Brak cenzury nie onzacza, ze wolno bluzgac. Brak cenzury oznacza, ze zaden post nie bedzie usuniety z publicznie dostepnego obszaru Forum bez zgody autora.
Jasna i jednoznaczna definicja tego, co jest na tym forum uznawane brak cenzury. Mój list został usunięty bez mojej zgody.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość który mówi Ni




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 622
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 13:48, 07 Paź 2006    Temat postu:

sfinia napisał:
Jesli zas o cenzure chodzi: tu nie ma cenzury


To gdzie się podziało moje 5 postów?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pipokze




Dołączył: 09 Sty 2006
Posty: 391
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 13:49, 07 Paź 2006    Temat postu:

sfinia napisał:
Przypominam na razie raz jeszcze:

- posty zawierajace wylacznie ataki osobiste sa przenoszone do publicznie dostepnego dzialu zwanego Wiezienie;

- posty zawierajace mieszanke merytoryki i ad personam sa zostawiane lecz osoba zaatakowana ma prawo przerwac czytanie w miejscu ataku i uznac reszte postu za nieistniejaca;
Nieprawda. Zob. choćby najświeższy post, który trafił do Więzienia, mimo że większość jego treści była merytoryczna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość który mówi Ni




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 622
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 15:06, 07 Paź 2006    Temat postu: Re: Błąd systemu czy oszustwo?

pipokze napisał:
WIEM, że z całą pewnością wczoraj napisałem i wysłałem list, który został następnie bez mojej wiedzy i zgody USUNIĘTY. Nawet nie zawierał nic obraźliwego.


Może ci go gdzieś tylko schowali? Poszukaj dobrze. Tu jest taki szeroko stosowany patent na zmiatanie niewygodnych spraw pod dywan. Może jest pod dywanem razem ze żwirkiem dla kotka? Ja już raz zostałem przyspany żwirkiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sfinia
Założyciel, admin



Dołączył: 01 Gru 2005
Posty: 1688
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Hlefik

PostWysłany: Sob 15:11, 07 Paź 2006    Temat postu:

1. W przypadku usuniecia wspomnianego listu pipokze nie nastapilo zadne naruszenie Regulaminu: (a) list byl kopia poprzedniego i dlatego nie byl potraktowany jako osobna publikacja, lecz jako klon zajmujacy miejsce w watku i nie zawierajacy zadnej informacji, (b) moderator zostawil odpowiednia wiadomosc w jego miejscu, zwracajac ci uwage na to, ze powinienes uzywac funkcji EDIT, a nie dodawac nowe kopie przy kazdej drobnej poprawke. Moderator mogl przedtem poprosic cie o to, bys sam wybral kopie do usuniecia (nie wiem, czy usunieta zostala stara, czy nowa wersja), i przeprosil cie nastepnie za to, ze nie pomyslal o tym, bo jest moderatorem dopiero od kilku dni.

2. Z faktu, ze pomimo usuniecia tego klonu, ilosc tekstow na koncie pipokze zgadza sie z iloscia ltekstow pipokze znajdowana przez wyszukiwarke wynika, ze ewentualne niezgodnosci pomiedzy tymi dwoma liczbami dla jakiegos uzytkownika biora sie z niepercyzyjnosci systemu przeszukujacego baze danych.

3. Uprzejmie prosze o unikanie pomowien (patrz np. ostatni post Goscia Ni). Ewentualne zarzuty prosze dokumentowac linkami tak, jak to uczynil ostatnio pipokze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość który mówi Ni




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 622
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 15:31, 07 Paź 2006    Temat postu:

sfinia napisał:
3. Uprzejmie prosze o unikanie pomowien


Przynaję się bez bicia, że pomawiałem, tylko jeszcze chciałbym wiedzieć kogo.

Być może bowiem zgodnie z sugestiami Wujka pomawiałem nieudolnych twórców phpBB, którzy wbudowali w to urządzeństwo tak bardzo nieinteligentną sztuczną inteligencję, która gubi juzerom posty albo zmiata je pod dywan. No ale jeśli WUjek bierze te pomówienia do siebie, to może jednak w ten "błąd systemu" sam nie za bardzo wierzy

Cytat:
Ewentualne zarzuty prosze dokumentowac linkami


Dokumędacja zażótu

http://www.sfinia.fora.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=268

http://www.sfinia.fora.pl/search.php?search_author=Go%B6%E6+kt%F3ry+m%F3wi+Ni

Jakby nie klikać pińć postów do tyłu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sfinia
Założyciel, admin



Dołączył: 01 Gru 2005
Posty: 1688
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Hlefik

PostWysłany: Sob 15:47, 07 Paź 2006    Temat postu:

Jesli Gosc Ni nie wie, na czym polega pomowienie, to jest ono tu:

Ni napisał:
Tu jest taki szeroko stosowany patent na zmiatanie niewygodnych spraw pod dywan. Może jest pod dywanem razem ze żwirkiem dla kotka? Ja już raz zostałem przyspany żwirkiem.

Kwestia statystyki postow zostala juz wyjasniona dzieki uwadze pipokze, ze jeden z jego postow zostal wlasnie usuniety. Pomimo tego usuniecia bilans jego postow sie zgadza. Wynika z tego wprost, ze niezgodnosc bilansu moglaby brac sie tylko z niedokladnosci wyszukiwarki.

Ale prawde mowiac klikajac na podane przez Goscia Ni linki widze w obu dokladnie te sama liczbe postow, ktora mozna przeczytac pod jego avatarkiem (w tej chwili 97; gdy Ni napisze nastepne posty, liczba ta ulegnie zmianie)...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pipokze




Dołączył: 09 Sty 2006
Posty: 391
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 19:22, 07 Paź 2006    Temat postu:

sfinia napisał:
1. W przypadku usuniecia wspomnianego listu pipokze nie nastapilo zadne naruszenie Regulaminu
Ależ, oczywiście, drogi wuju zbóju!
Byłbym głuptasem, gdybym rozumiał teksty:
sfinia napisał:
Brak cenzury oznacza, ze zaden post nie bedzie usuniety z publicznie dostepnego obszaru Forum bez zgody autora.
oraz
Regulamin forum napisał:

1.2. Forum nie jest cenzurowane. Wpis może zostać edytowany lub usunięty z forum wyłącznie przez autora wpisu lub za jego zgodą.
Byłbym głuptasem, gdybym rozumiał te teksty tak, jak to napisano, a nie tak, jak je interpretuje Zjednoczony Front Poparcia dla Jedynie Słusznej Linii Wuja Zbója.
Oczywiście, "żaden post" oraz "wyłącznie za zgodą autora" oznaczają: "Oprócz tych przypadków, kiedy uzna to za uzasadnione Główna ŚFINiA lub jeden z jej adiutantów".


George Orwell, Folwark zwierzęcy (tłum. Bartłomiej Zborski) napisał:
Przykazania wypisano na smołowanej ścianie stodoły wielkimi, białymi literami, tak by były dobrze widoczne z odległości trzydziestu metrów.
A oto ich treść: SIEDEM PRZYKAZAŃ
1. Wszystko, co chodzi na dwóch nogach, jest wrogiem.
2. Wszystko, co chodzi na czterech nogach lub ma skrzydła, jest przyjacielem.
3. Żadne zwierzę nie będzie nosić ubrania.
4. Żadne zwierzę nie będzie spać w łóżku.
5. Żadne zwierzę nie będzie pić alkoholu.
6. Żadne zwierzę nie zabije innego.
7. Wszystkie zwierzęta są równe.
[...]
Tej samej nocy na folwarku usłyszano dochodzące stamtąd głośne śpiewy, w których, ku ogólnemu zaskoczeniu, rozpoznano fragmenty "Zwierząt Anglii". Około wpół do dziewiątej wyraźnie widziano Napoleona, jak w starym meloniku pana Jonesa wyszedł tylnymi drzwiami, przegalopował dookoła podwórza i znów zniknął wewnątrz. Jednak następnego ranka w kwaterze świń panowała głucha cisza.
[...]
Aliści pod wieczór knurowi nieco się polepszyło i następnego ranka Squealer mógł oznajmić, iż towarzysz Napoleon jest na najlepszej drodze do wyzdrowienia. U schyłku dnia rekonwalescent powrócił do zwykłych zajęć, a nazajutrz zwierzęta dowiedziały się, że polecił Whymperowi zakupić w Willingdon kilka broszurek o warzeniu piwa i pędzeniu wódki.
[..]
Była pełnia księżyca. U stóp szczytowej ściany wielkiej stodoły, gdzie wypisano Siedem Przykazań, leżała złamana drabina. Obok spoczywał chwilowo oszołomiony Squealer, przy którym zauważono latarnię, pędzel i przewrócony garnek z białą farbą. Psy natychmiast otoczyły wieprza, a gdy doszedł do siebie, odprowadziły go do domu.
Żadne zwierzę nie rozumiało ani w ząb, co to wszystko znaczy; żadne, wyjąwszy starego Benjamina, który ze zrozumieniem kiwał pyskiem, a choć wydawało się, że wie - milczał. Jednak po kilku dniach Mudel, która czytała sobie Siedem Przykazań, zauważyła, że jest wśród nich jeszcze jedno, które brzmi inaczej niż to, które zwierzęta pamiętały. Oto bowiem wszystkim wydawało się, że Piąte Przykazanie brzmi: "Żadne zwierzę nie będzie pić alkoholu"; jednak zapomniano o dwóch słowach. Przykazanie faktycznie brzmiało tak: "Żadne zwierzę nie będzie pić alkoholu bez umiaru".
Wyrażam samokrytykę z powodu mojego podważania Jedynie Słusznej Interpretacji Regulaminu i ze skruchą wyznaję, iż kierowałem się tym, co w Regulaminie zapisano, zamiast tym, co miał na myśli Administrator Wuj Zbój oraz Jego Moderatorzy.

Ostatnio zmieniony przez pipokze dnia Sob 19:45, 07 Paź 2006, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość który mówi Ni




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 622
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 19:25, 07 Paź 2006    Temat postu:

sfinia napisał:
Ale prawde mowiac klikajac na podane przez Goscia Ni linki widze w obu dokladnie te sama liczbe postow, ktora mozna przeczytac pod jego avatarkiem (w tej chwili 97; gdy Ni napisze nastepne posty, liczba ta ulegnie zmianie)...


Ja za każdym razem po kliknięciu w profilu "znajdź wszystkie posty" dostaję licznę postów mniejszą o pięć.

Cytat:
Kwestia statystyki postow zostala juz wyjasniona dzieki uwadze pipokze, ze jeden z jego postow zostal wlasnie usuniety. Pomimo tego usuniecia bilans jego postow sie zgadza. Wynika z tego wprost, ze niezgodnosc bilansu moglaby brac sie tylko z niedokladnosci wyszukiwarki.


Nic nie zostało wyjaśnione. Jeśli u wielu juzerów bilans postów się zgadza, a u niektórych są różnice i to czasem spore, tak rzędu 5-10%, to trudno to uznać za niedokładność wyszukiwarki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pipokze




Dołączył: 09 Sty 2006
Posty: 391
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 20:33, 07 Paź 2006    Temat postu:

sfinia napisał:
1. W przypadku usuniecia wspomnianego listu pipokze nie nastapilo zadne naruszenie Regulaminu: (a) list byl kopia poprzedniego i dlatego nie byl potraktowany jako osobna publikacja, lecz jako klon zajmujacy miejsce w watku i nie zawierajacy zadnej informacji,
Jak napiszę, że to bijąca po oczach nieprawda, to pewnie ten list wyląduje w Więzieniu, ale co tam... stwierdzenie Śfini (wuja zbója) tak jaskrawie odstaje od prawdy, że może nie być kłamstwem tylko wtedy, kiedy śfinia pisze coś takiego bez zapoznania się ze sprawą.

sfinia napisał:
(b) moderator zostawil odpowiednia wiadomosc w jego miejscu, zwracajac ci uwage na to, ze powinienes uzywac funkcji EDIT, a nie dodawac nowe kopie przy kazdej drobnej poprawke.
Ta jego uwaga w tej sytuacji była bez sensu. Nie, nie mogłem wówczas sensownie użyć funkcji EDIT. Kto tego nie rozumie, niech pyta.

sfinia napisał:
Moderator mogl przedtem poprosic cie o to, bys sam wybral kopie do usuniecia
Figę mnie obchodzi, co moderator MÓGŁ zrobić. Mógł w ogóle nic nie robić, albo mógł przesunąć mój list z działu "Filozofia" do działu "Opowiadania w odcinkach", albo napisać "trata-tata" w dowolnie wybranym miejscu forum. Ważne jest, co ZROBIŁ.

sfinia napisał:
przeprosil cie nastepnie za to, ze nie pomyslal o tym
Miło słyszeć, że moderacją na forum ŚFiNiA zajmują się osoby, które nie dość, że nie znają Regulaminu Forum, to jeszcze robiąc, nie myślą. Naprawdę, wujek, wystawiasz doskonałe świadectwo osobom, które sam powołujesz na cenz^W moderatorów.

__________________________________
Nic nie mówię o polityce
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sinner




Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 21:35, 07 Paź 2006    Temat postu:

Gość Ni, Twoje posty sa na ukrytym forum i nie mozesz miec ich jako "wyswietlone" ale w licznku sa dodane.

Jesli chodzi o liczenie postow to phpbb nei robi bledow.

Po prsotu nie masz uprawnien do przegladania niektorych for gdzie sa Twoje posty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sinner




Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 21:35, 07 Paź 2006    Temat postu:

Gość Ni, Twoje posty sa na ukrytym forum i nie mozesz miec ich jako "wyswietlone" ale w licznku sa dodane.

Jesli chodzi o liczenie postow to phpbb nei robi bledow.

Po prsotu nie masz uprawnien do przegladania niektorych for gdzie sa Twoje posty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość który mówi Ni




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 622
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 22:27, 07 Paź 2006    Temat postu:

sinner napisał:
Po prsotu nie masz uprawnien do przegladania niektorych for gdzie sa Twoje posty.


Czy ja dobrze zrozumiałem? Na forum gdzieś są moje posty, których sam nie mam prawa nawet zobaczyć, nie mówiąc już o zmienieniu albo skasowaniu?

A jak ja je mogłem napisać w miejscu, w którym ich nie mogę nawet czytać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sinner




Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 22:57, 07 Paź 2006    Temat postu:

Napisales je na forum publicznym a ktos przeniosl na forum ukryte.

Tak gdzies sa Twoje posty do ktorych nie masz dostepu.;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sinner




Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 22:59, 07 Paź 2006    Temat postu:

Bo licznik jest ogolny, wczytywane sa dane z tabeli wszystkich postów Twojego autorstwa, a licznik w "znajdz wszystkie" pokazuje te do ktorych masz dostep.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pipokze




Dołączył: 09 Sty 2006
Posty: 391
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 23:07, 07 Paź 2006    Temat postu:

sinner napisał:
Napisales je na forum publicznym a ktos przeniosl na forum ukryte.
Aha, juzer Ni wysłał listy na publiczne forum, a "ktoś" je ukrył w innym miejscu przed możliwością publicznego czytania. Ale na śfińskim forum nie ma cenzury, co to, to nie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sfinia
Założyciel, admin



Dołączył: 01 Gru 2005
Posty: 1688
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Hlefik

PostWysłany: Sob 23:28, 07 Paź 2006    Temat postu:

Czy nasz drogi Ni przypomina sobie, jak to wygenerowal watek o wujowym opetaniu a nastepnie zgodzil sie na operacje polegajaca na tym, ze poprawi tytul i pierwsze zdana, by umozliwic wujowi udzielenie odpowiedzi? I ze posty zawierajace pertraktacje na ten temat mialy zostac usuniete, by nie przeszkadzaly w dyskusji?

Posty te znajduja sie teraz w specjalnym Archiwum, do ktorego posty usuwane przez moderatorow (nawet klony). Ida do Archiwum po to, by zawsze mozna bylo je pokazac, gdyby ktos stawial zarzuty, ze usunelismy cos merytorycznego. Albo na wypadek, gdyby sie okazalo, ze moderator i autor jednoczesnie skasowali obie wersje klona. W Archiwum jest w tej chwili - jesli chcesz wiedziec - nieco ponizej stu postow.

Chcesz sobie to raz jeszcze obejrzec? Jak masz chec, moge te posty umiescic jakis czas w Wiezieniu (innego miejsca na taka wystawe nie widze). Jesli sobie zyczysz, moge je zostawic w Wiezieniu na stale.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sfinia
Założyciel, admin



Dołączył: 01 Gru 2005
Posty: 1688
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Hlefik

PostWysłany: Sob 23:32, 07 Paź 2006    Temat postu:

pipokze napisał:
Nie, nie mogłem wówczas sensownie użyć funkcji EDIT. Kto tego nie rozumie, niech pyta.

W jakiej to sytuacji pipokze nie moze uzyc funkcji EDIT, by zmienic pare slow we wlasnym poscie? I to poscie ostatnim w watku (czyli nawet nie bedzie widac, ze bylo edytowane)? :shock:
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pipokze




Dołączył: 09 Sty 2006
Posty: 391
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 8:37, 08 Paź 2006    Temat postu:

sfinia 7 października o 23:32 napisał:
pipokze napisał:
Nie, nie mogłem wówczas sensownie użyć funkcji EDIT. Kto tego nie rozumie, niech pyta.
W jakiej to sytuacji pipokze nie moze uzyc funkcji EDIT, by zmienic pare slow we wlasnym poscie? I to poscie ostatnim w watku (czyli nawet nie bedzie widac, ze bylo edytowane)? :shock:
No, właśnie widać jak na dłoni, że nie wiesz, o czym piszesz. Właśnie, że nie w ostatnim liście w wątku, tylko w liście przedostatnim. Napisałem list, potem odpowiedzial wuj zbój. W takiej, jak powyższa, sytuacji pipokze nie może sensownie użyć EDIT, kiedy na ten list juz odpowiedziano, a poprawka miałaby go zmieniać tak, żeby uwzględniał zarzuty, jakie się dopiero w odpowiedzi wuja zbója pojawiły. Chyba oczywiste, że podobne postępowanie byłoby fałszowaniem przebiegu dyskusji.
Dlatego potem napisałem drugi list, swoją odpowiedź na zarzut wuja zbója wobec pierwszego listu. Odpowiedź, która zawierała obszerny cytat z pierwszego listu. Następnie Moderator strzelający szybciej niż myśli usunął pierwszy z moich listów.

Może byś się tak łaskawie zapoznał ze sprawą zanim zaczniesz się wypowiadać na jej temat, i to jako Administrator?

Wobec pominięcia milczeniem pozostałych moich zarzutów, z obu listów (7 października godz. 19:22 oraz 20:33), uznaję je za definitywnie udowodnione i rozumiem, że Śfinia Naczelna się z nimi zgadza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość który mówi Ni




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 622
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 10:28, 08 Paź 2006    Temat postu:

sfinia napisał:
Czy nasz drogi Ni


Proszę o usunięcie tego sformułowania, które w zestawieniu z innymi uwagami pod moim adresem, na przykład

Cytat:
Po prostu facet zajmuje sie glownie sugerowaniem w niewybrednych slowach, ze jestem glupek i pyszalek


(UWAGA WAŻNE! Napisane to zostało 30 września, w 4 dni po mojej zarejestrowanej obecności na forum)

odbieram jako daleko posuniętą drwinę.

sfinia napisał:
Posty te znajduja sie teraz w specjalnym Archiwum, do ktorego posty usuwane przez moderatorow (nawet klony) Ida do Archiwum po to, by zawsze mozna bylo je pokazac, gdyby ktos stawial zarzuty, ze usunelismy cos merytorycznego.


- Dlaczego jest to archiwum tajne? Jak to się ma do braku cenzury (btak cenzury nie polega tylko na tym, że mogę napisać co chcę, ale i na tym, że każdy może to przeczytać)

- Dlaczego ktoś miałby stawiać zarzuty, że usuwacie coś merytorycznego, kiedy podobno niczego w ogóle nie usuwacie bez wyraźnej zgody autora?

- Czy istnienie tego archiwum świadczy o tym, że jeśli poproszę o usunięcie postu, to post ten nie zostanie naprawdę usunięty, tylko idzie do waszego tajnego archiwum? Czy są to jakieś wasze "kwity" na juzerów, którym zdarzyło się popełnić błąd?

- Po co była ta poprzednia ściema ze źle liczącym liczmnikiem i ściema, że
Cytat:
Kwestia statystyki postow zostala juz wyjasniona


Śfinia dopiero po przyciśnięciu puściła farbę o istnieniu tajnego archiwum tego forum

Chciałem zauważyć, że obszar tej tajności to nie są trzy posty na krzyż, ale jest on całkiem spory. Nie chce mi się tej sprawy całej badać, bo od strony juzera jest to dość żmudne. Wystarczy, że przypomnę o ponad 300 "zarchiwizowanych" postach Wujka i ponad 70 zarchiwizowanych postach pana Gąsienicy.

Poza tym dalej są niejasności jak to jest z tym wyświetlaniem postów. Wiadomo, że juzerowi Pipokze wyszukują się wszystkie posty odnotowane jako napisane, ale jednocześnie wiadomo, że przynajmniej jeden jego post trafił do tajnego archiwum. Czyli różnica między napisanymi a wyszukanymi, to jednak nie jest zawartość tajnego archiwum, a przynajmniej nie w każdym przypadku.

Mechanizm działania tego forum kryje mnóstwo zagadek. No ale jak chłopaki zaczęli się bawić w "brak cenzury" (w regulaminie powtarzają tę reklamę do znudzenia) a jednocześnie mają tajne archiwum, tajne pokoje konferencyjne, tajne sądy kapturowe i diabli wiedzą co jeszcze tajnego, to nic dziwnego, że sami się teraz nie mogą połapać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 15:15, 08 Paź 2006    Temat postu:

1. Cala ta rozmowa sugeruje, ze moderatorzy powinni napisac FAQ. Robota to niewdzieczna, ale kiedys trzeba sie do niej zabrac.

2. Uczynienie Archiwum (smietnika na posty zdublowane lub uznane przez autorow za zbedne) widocznym publicznie nie ma sensu. Dodaloby to tylko jeszcze jednen dzial do dlugiej listy, dzial zbyteczny ale za to zmniejszajacy swoja obecnoscia na pierwszej stronie przejrzystosc forum. Natomiast nie widze powodow, zeby uczynic Archiwum widocznym dla osob pragnacych pogrzebac w smieciach. Dlatego utworzony zostanie user o nicku archiwum i hasle archiwum; dzial ten bedzie widoczny dla tego usera i jesli ktos bedzie chcial tam poszperac, bedzie mogl sie zalogowac i gotowe. Informacja o tym zostanie dodana na razie do Regulaminu; kiedy zostanie napisany FAQ, zostanie ona tam przeniesiona. EDIT: niewidoczna dla nikogo poza moderatorami pozostanie czesc archiwum zawierajaca kopie rozmow z Pokoju Konferencyjnego.

3. Jesli sobie zyczysz, mozemy odebrac ci prawo czytania i pisania w Pokoju Konferencyjnym i dalej rozmawiac o twoim przypadku bez twojego udzialu. Prosze napisz wyraznie: masz takie zyczenie, czy nie. Dostosujemy sie do niego. Brak odpowiedzi bede rozumial jako twoja zgode na to, ze zostala ci dana mozliwosc wypowiadania sie w twojej obronie podczas prywatnej moderatorskiej debaty nad twoja osoba.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Regulamin Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin