Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jaki jest CEL Wuja?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Kawiarnia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
R_O_B




Dołączył: 30 Lis 2006
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 20:42, 30 Lis 2006    Temat postu: Jaki jest CEL Wuja?

Witam.
Jestem nowy na tym forum, więc na wstępie chciałbym wszystkich serdecznie przywitać, ze Śfinią Naczelną na czele :pidu:
Czytam to forum od dłuższego czasu i nie ukrywam, że niektóre dyskusje mnie przerastają, ale staram się wytężać mój intelekt jak mogę :wink:

Od jakiegoś czasu zastanawia mnie jedna rzecz, a mianowicie:
może od początku:

Jak wiadomo Wuj Zbój uważa się za katolika. No i ok, dla mnie nie ma problemu.
Ale zastanawia mnie jedno. Dlaczego Wuj nie udziela sie na "zwykłych" forach katolickich? Z tego co wiem, udzielał się na różnych forach, ale raczej były to fora "anty"katolicke. Racjonalista, ateista itp.
Rozumiem, że Jezus nakazał (złe słowo), zalecał głosić każdemu Słowo Boże. Natomiast z tego co widzę, Wuj nie głosi Słowa Bożego, tylko wzbudza kontrowersje. Tak, kontrowersje. Na każdym forum (dziwne, że nie katolickim). Aż wreszcie postanowił założyć własne forum.
OK, niech zakłada. Żaden grzech.

I tutaj mam pytanie

Wuju, po jaką (za przeproszeniem) cholerę Ci to forum? Czy ono aby nie służy do wyrażania Twoich racji? Nie rozumiem, jestes katolikiem z krwi i kości, prawda? Ale wzbudzasz tyle kontrowersji (jako katolik rzecz jasna), że nie wierzę, że to forum powstało tylko i wyłącznie dlatego, aby rozmawiać o Bogu na tzw. poziomie, jak to określasz...

Narzekasz na ciągły brak czasu, a jednak zawsze znajdujesz go późno wieczorem, odpisując na tematy niezgodne z Twoimi poglądami i pyskówki.
Wuju, czy tak nakazuje Twój kościół, Twoje sumienie, czy raczej ty chcesz przekonac swoich adwersarzy do swoich racji? Tylko jaki masz w tym C E L???
CEL - jaki jest Twój cel?
Napisz, chcesz założyc jakiś swój kośsciół i mieć wyznawców?
Naprawdę nie rozumiem, po co poświęcasz tyle czasu na (w większości) jałowe dyskusje, zamiast głosic słowo Boże.
No chyba, że uważasz, że przez to forum głosisz Słowo Boże, to ja przepraszam...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość który mówi Ni




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 622
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 20:52, 30 Lis 2006    Temat postu:

Mnie na przykład Wuj uczy praktycznie, jak pogodzić Bożą sprawiedliwość z Bożym miłosierdziem.

Jak nabroję, to mnie zamyka (i to jest obraz Bożej sprawiedliwości), ale potem znowu wypuszcza (i to jest obraz Bożego miłosierdzia).

Poza tym za każdym razem, gdy Wuj coś tam ze mną robi, to dobitnie mnie przekonuje, że to ja sam tak chcę i właściwie to on (Wuj) jest wobec tego bezradny i musi zrobić to co musi, żeby czemuś tam stało się zadość. To mnie dowartościowuje jako człowieka i uświadamia mi, jak bezgraniczna jest potęga wolności, którą mam z łaski Bożej. I Bogu niech będą dzięki!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 0:44, 01 Gru 2006    Temat postu:

Po prostu rozmawiam o tym, co mnie interesuje. Przypuszczam, ze inni uczestnicy robia tu to samo.

A dlaczego osobne forum? Przede wszystkim nie jest to moje prywatne forum. Choc jestem jego administratorem i autorem najwiekszej ilosci postow i chociaz mam na nim prywatna kategorie z linkami do tekstow na mojej stronie internetowej, forum to nie ma w ogole ustalonego profilu swiatopogladowego. Ma za to ustalony profil techniczny, ze tak powiem: ma Regulamin ulozony tak, by w maksymalnym stopniu wyeliminowac agresywna demagogie, zwykle uniemozliwiajaca rozmowy o kontrowersyjnych rozwiazaniach trudnych i kontrowersyjnych kwestii. A takich tematow porusza sie tu sporo.

Niektore sprawy walkuje sie tu miesiacami. Z boku moze to wygladac na jalowe mielenie ozorem. Ale nie wydaje mi sie, zeby bylo to jalowe; mowimy o rzeczach trudnych pojeciowo, o rzeczach, ktorych przemyslenie zwykle wymaga wiele czasu. I wlasnie miedzy innymi dlatego potrzebne sa w tym celu techniczne warunki umozliwiajace skoncentrowanie sie na tym, co istotne.

Masz racje - siedze czasami dlugo i w zasadzie moglbym poswiecic ten czas na cos innego. Moglbym napisac cos wiekszego, moglbym podzialac na jakims czacie, moglbym po prostu pojsc spac, moglbym... Wiesz, wydaje mi sie, ze wszystko ma swoj czas. Tak sie sklada, ze teraz chyba jest dla mnie Czas Sfini :D Co bedzie kiedys - czas pokaze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jedyny mądry
Gość






PostWysłany: Pią 22:17, 01 Gru 2006    Temat postu:

Wuj nie jest katolikiem!! Nie raz już dał temu wyraz. Wystarczy poczytać go dokładniej
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 22:42, 01 Gru 2006    Temat postu:

Wuj jest katolikiem!! Nie raz już dał temu wyraz. Wystarczy poczytać go dokładniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ptr




Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 1505
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 0:01, 02 Gru 2006    Temat postu:

Jeśli mogę na coś zwrócić uwagę, to WujZbój przez długi czas był uczestnikiem dyskusji na [link widoczny dla zalogowanych] . To tak odnośnie kwestii, czy udziela się na katolickich forach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oless




Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 2139
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Łódź
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 0:19, 02 Gru 2006    Temat postu:

i jeszcze chyba katolik.pl ...?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 0:23, 02 Gru 2006    Temat postu:

i trinitarians.info
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oless




Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 2139
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Łódź
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 0:30, 02 Gru 2006    Temat postu:

No to obiekcja pozamiatana.. ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 1:15, 02 Gru 2006    Temat postu:

:gitara:
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jedyny mądry
Gość






PostWysłany: Sob 10:52, 02 Gru 2006    Temat postu:

Jak można być katolikiem i idealistą. Bo tego nie rozumiem!
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość który mówi Ni




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 622
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 11:43, 02 Gru 2006    Temat postu:

jedyny mądry napisał:
Jak można być katolikiem i idealistą. Bo tego nie rozumiem!


Dobrze, że nie napisałeś, jak można być katolikiem i lubić rzodkiewki. To już byłby argument zamykający tę jakże ciekawą dyskusję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
idiota




Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 3604
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: stolnica

PostWysłany: Nie 12:26, 03 Gru 2006    Temat postu:

Cytat:
Mnie na przykład Wuj uczy praktycznie, jak pogodzić Bożą sprawiedliwość z Bożym miłosierdziem.

a mnie siemwydaje że wuj ma za cel sprawić by Ni sam się zamknął we więzieniu złożył samokrytykę i myślał potem już tylko po wujowemu! :mrgreen:
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Kawiarnia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin