Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Atak ad personam po raz enty....

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Regulamin / Zgłoszenia naruszeń Regulaminu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
evaj23
Bloger na KretowiskuDołączył: 28 Gru 2017
Posty: 2115
Przeczytał: 11 tematów


PostWysłany: Nie 18:41, 12 Maj 2019    Temat postu: Atak ad personam po raz enty....

http://www.sfinia.fora.pl/wiezienie,20/mord-na-sprawiedliwym-i-jego-zmartwychwstanie,4928-18225.html#449735Dyskurs napisał:
Aurelka Bocianek napisał:
rafal3006 napisał:

Mam tylko pytanie:
Dlaczego barycki jest świętą krową nie tylko tu w więzieniu, ale także w działach regulaminowych?


Nie widzę zgłoszeń, które wskazują na konkretne posty z DR.
Widocznie dyskutującym tam taka forma prowadzenia dialogu odpowiada.
Bo Ci ich nie wysyłam. Dla mnie nie jesteś autorytetem aby konstruktywnie zarządzać jakąkolwiek grupą osób. Nie wiem ile potrzebujesz razy sie od tym przekonac.

Doucz się również o klauzuli Administratora o hejcie i odpowiedzialnosci prawnej która obowiązuje na całym FoSFiNiA i nie eksponuj tutaj swojej skomplikowanej wyobraźni.Dyskurs napisał:
Nie znam szczegółów konfliktu pomiędzy Rafalem3006 i Adriatykiem (Adam Barycki), bo jeszcze nie byłam użytkowniczką FoSFiNiA ale znam okropność wpisów które dokonuje obecnie Adriatyk/Adam Barycki jako evaj23 i nie czynisz nic orpocz wrpowadzania tutaj więcej chaosu i pokazywania swojego prostactwa jak
Aurelka Bocianek napisał:
śpi*rdalajcie do Więzienia


Złóż rolę mediatorki i pisz jako użytkownik. Przynajmniej Cię Administrator usunie po moim zgłoszeniu, jeśli, jak zwykle, będziesz pierwsza prostacko mnie zaczepiać swoją "zlosliwoscie ale nie okrutną".

Tym razem
Cytat:
Skończ, wstydu oszczędź.
, bo z roli moderatorki foNIE musiałaś być usunięta, bo sama byś tego nie uczyniła.
Proszę uprzejmie userów czujących się obrażanymi, poniżanymi, zastraszanymi, mającymi poczucie dyskryminacji na fo. Śfinia spowodowanej podobnymi wpisami jak te, skierowane przeciwko Aurelce Bocianek, o czucie się dalej poniżanymi, zastraszanymi, mającymi poczucie dyskryminacji na fo.Śfinia.

Proszę niezwykle uprzejmie tutejszych decydentów, w gestii których leży jakość forum, o dalsze wspieranie umiłowanej nam Polonii, dokształcającej się bezustannie w swoim, jakże nam miłym procederze przekazywania nam, ubogim duchem, wiedzą, kulturą, ogładą, niezwykle cennych wartości dodanych.
Tak trzymać, szanowny Wuju!

Ps:Aurelka, poszła mi Ty won ze swoimi kaftanikami, paskudo niedorosła do roli tej czy tamtej!


Ostatnio zmieniony przez evaj23 dnia Pon 9:44, 13 Maj 2019, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Bloger na KretowiskuDołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 10147
Przeczytał: 55 tematów

Skąd: USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 18:49, 12 Maj 2019    Temat postu:

Oto formalne stanowisko Administratora:

sfinia napisał:
Zniewagi ścigamy z oskarżenia prywatnego, a nie publicznego.
Powyższy wpis został zgłoszony prywatnie do Administratora przeze mnie jako jako osobę poszkodowaną, bo tylko osoba poszkodowaną może zgłosić naruszenie polskiego Kodeksu Karnego - Artykuł 212, Paragraf 1-4 ->

Cytat:
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.


Jest ten wpis atestem jak "śliska ścieżką" jest pozwalanie na dokonywanie wpisów więcej niż jednej osobie z jednej ksywki.

Powyższy wpis jest autorstwa evaj23, nie Adriatyka.

Bezmyślność nie pozwala na zastanawianie się nad konsekwencjami. Wolność jest stanem zależnym od postępowania w kontekście kultury narodowej.


Ostatnio zmieniony przez Dyskurs dnia Nie 23:39, 12 Maj 2019, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sfinia
Założyciel, adminDołączył: 01 Gru 2005
Posty: 1687
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Hlefik

PostWysłany: Pon 1:00, 13 Maj 2019    Temat postu:

Proszę państwa. Użytkownik ma prawo wyrażać niezadowolenie z postępowania moderatora; jeśli moderator uzna, że dokonuje się to w formie zniewagi wobec niego, posiada wszelkie uprawnienia potrzebne do tego, by takie posty usuwać.

Po drugie, jak tutaj już zauważono, ściganie zniewag, zarówno w sensie KK jak i regulaminu foŚ, odbywa się z oskarżenia PRYWATNEGO, czyli osoby poszkodowanej. Osobą poszkodowaną jest osoba znieważana, a nie czytelnik, któremu się używane wobec tej osoby określenia słusznie nie podobają.

Czytelnik może być natomiast stroną poszkodowaną w sensie Regulaminu nawet wtedy, gdy nie zostanie bezpośrednio obrażony, ale gdy wywołana przez takie zniewagi awantura utrudnia mu korzystanie z Forum. Czytelnik musi jednak zadać sobie trud odpowiedniego sformułowania i starannego uzasadnienia takiego zgłoszenia, aby mogło być przyjęte za dobrą monetę. Jestem bardzo wdzięczny za wszelkie wysiłki w celu ukracania złego niewłaściwych zachowań degradujących poziom forum, ale mimo to moderacja nie może pełnić tutaj roli policji obyczajowej. PIERWSZYM ruchem czytelnika pragnącego uspokoić rozwijającą się awanturę powinno być więc przypomnienie osobom, która w jego ocenie staje się ofiarą agresji słownej, co zgodnie z Regulaminem powinna w takiej sytuacji uczynić:


Regulamin napisał:
2.5. W przypadku, gdy rozmówca zaczyna zachowywać się nieuprzejmie, masz prawo przerwać czytanie jego wpisu w miejscu, w którym nastąpiła nieuprzejmość. Zawsze wyjaśnij krótko, dlaczego przerwałeś czytanie.
  2.5.1. Przez nieuprzejme zachowanie rozumie się tu (patrz też punkt §2.5.2):
   2.5.1.1. Stwierdzenie dotyczące twojej osoby i przez to utrudniające w twym odczuciu rzeczową dyskusję (np: manipulujesz, nie chcesz zrozumieć, traktujesz mnie jak idiotę);
   2.5.1.2. Użycie słów powszechnie rozumianych za nieuprzejme.

  2.5.1a. Zachowania wymienione w §2.5.1. mogą być uznane za nieuprzejme nawet jeśli rozmówca podał uzasadnienie dla swojego zachowania.

  2.5.2. Za nieuprzejme zachowanie nie należy rozumieć (patrz też §2.5.4):
   2.5.2.1. Krytyki twoich poglądów (np: twoja opinia jest niesłuszna, twój błąd polega na...);
   2.5.2.2. Zwrotów zawierających uprzejme podkreślenie autorstwa krytykowanych poglądów (np: mylisz się);
   2.5.2.3. Użycia słów kulturalnie negujących twoją argumentację lub poglądy (np: błąd, niekonsekwencja).

  2.5.3. Zachowania wymienione w §2.5.2. mogą być uznane za nieuprzejme jeśli:
   2.5.3.1. Krytykują poglądy kładąc nacisk na osobę (np: takie argumenty wkurzają mnie);
   2.5.3.2. Zawierają nieuprzejme podkreślenie autorstwa krytykowanych poglądów (np: mówisz brednie);
   2.5.3.3. Nie zawierają uzasadnienia krytyki i autor odmawia następnie podania tego uzasadnienia.

  2.5.4 Odpowiadając na taki post, ustosunkuj się wyłącznie do merytorycznych kwestii poruszonych przed tym miejscem, a następnie wyjaśnij, że jeśli w reszcie listu znajdowały się jakieś ważne merytorycznie argumenty, to odniesiesz się do nich, jeżeli zostaną one podane bez nieuprzejmych wtrętów. Jeżeli twój rozmówca nie powtórzy tych argumentów w kulturalny sposób, nie będziesz zobowiązany na nie odpowiadać. Masz pełne prawo traktować je jako nieistniejące, i w taki sam sposób powinni traktować je inni czytelnicy.

  2.5.5 Jeśli twój rozmówca nadal zachowuje się nieuprzejmie, masz prawo zażądać od niego przeformułowania jego wypowiedzi do formy wolnej od jakichkolwiek osobistych odnośników. W przypadku odmowy, masz wtedy prawo poprosić moderatora o usunięcie inkryminowanego postu do Więzienia, do Gwiezdnych Wojen, lub do Kawiarni. Dyskusje w sprawie poprawności decyzji moderatora mogą toczyć się wyłącznie w dziale Regulamin. Pertraktacje pomiędzy uczestnikami dotyczące wprowadzenia poprawek zostaną po rozwiązaniu sprawy przesunięte do Archiwum Publicznego lub, jeśli obie strony wyrażą takie życzenie, do Archiwum Moderatorskiego.

2.6. Staraj się, by twoje rzeczowe argumenty przedstawiały fakty w sposób wolny od nieuprzejmości (§2.5). Pamiętaj, że wszelkie nieuprzejmości, a w szczególności rozważania o cudzych przywarach, nie tylko drastycznie obniżają poziom dyskusji, lecz także niwelują wartość twoich rzeczowych argumentów sugerując, że dla ich utrzymania musisz odwracać uwagę za pomocą "płachty na byka". Wiadomo, że czasami nerwy ponoszą; wspomnij wtedy następujące słowa:
Manipulacja - erystyka w praktyce [link widoczny dla zalogowanych] napisał:
38. Ad personam

Jeżeli spostrzega się że przeciwnik jest silniejszy i że w końcu nie będzie się miało racji, to atakuje się go w sposób osobisty, obraźliwy i grubiański. Porzuca się przedmiot sporu i atakuje się osobę przeciwnika w jakikolwiek bądź sposób. Z reguły tej korzysta się chętnie gdyż każdy jest zdolny do jej zastosowania. Dla człowieka nie ma nic droższego niż dogodzenie jego próżności i żadna rana nie boli bardziej niż rana zadana właśnie próżności.

Zachować zimną krew i dyskutować z ludźmi na poziomie.

Jeśli zaś osoba poszkodowana nie zareaguje odpowiednio i konflikt będzie nadal rozwijał się w sposób utrudniający czytelnikowi prowadzenie dyskusji, wtedy powinien on zwrócić się do moderatora, jasno przestawiając sprawę: pisząc, na czym polega utrudnienie (przypominam: to ZGŁASZAJĄCY musi występować w roli poszkodowanego!), jakie podjął kroki w celu rozwiązania problemu, oraz jakich kroków oczekuje od moderacji.

Zgłoszenie powinno być napisane w sposób zgodny z wymogami Regulaminu, czyli same w sobie nie powinno zawierać sformułowań uwłaczających czyjejś godności osobistej.

W związku z czym proszę evaj23, by zastąpiła w swoim wpisie obraźliwe epitety innymi określeniami (np. "krzywdzące", "niesprawiedliwe", "nieuprzejme", itp). W przeciwnym razie będę zmuszony usunąć cały ten wątek do Archiwum. Daję czas do jutra. Jeśli jutro wieczorem zobaczę, niezbędne korekty nie zostały dokonane, będę interweniować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
evaj23
Bloger na KretowiskuDołączył: 28 Gru 2017
Posty: 2115
Przeczytał: 11 tematów


PostWysłany: Pon 1:22, 13 Maj 2019    Temat postu:

Niestety, Panie Barycki, ale zawiązał się tu imperialistyczny spisek przeciwko zakochanej w Panu do szaleństwa Aurelce Bocianek. Teraz ta cudowna kobieta upojona winem będzie dręczona przez Wuja – pachołka imperializmu amerykańskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
evaj23
Bloger na KretowiskuDołączył: 28 Gru 2017
Posty: 2115
Przeczytał: 11 tematów


PostWysłany: Pon 9:48, 13 Maj 2019    Temat postu:

evaj23 napisał:
http://www.sfinia.fora.pl/wiezienie,20/mord-na-sprawiedliwym-i-jego-zmartwychwstanie,4928-18225.html#449735Dyskurs napisał:
Aurelka Bocianek napisał:
rafal3006 napisał:

Mam tylko pytanie:
Dlaczego barycki jest świętą krową nie tylko tu w więzieniu, ale także w działach regulaminowych?


Nie widzę zgłoszeń, które wskazują na konkretne posty z DR.
Widocznie dyskutującym tam taka forma prowadzenia dialogu odpowiada.
Bo Ci ich nie wysyłam. Dla mnie nie jesteś autorytetem aby konstruktywnie zarządzać jakąkolwiek grupą osób. Nie wiem ile potrzebujesz razy sie od tym przekonac.

Doucz się również o klauzuli Administratora o hejcie i odpowiedzialnosci prawnej która obowiązuje na całym FoSFiNiA i nie eksponuj tutaj swojej skomplikowanej wyobraźni.Dyskurs napisał:
Nie znam szczegółów konfliktu pomiędzy Rafalem3006 i Adriatykiem (Adam Barycki), bo jeszcze nie byłam użytkowniczką FoSFiNiA ale znam okropność wpisów które dokonuje obecnie Adriatyk/Adam Barycki jako evaj23 i nie czynisz nic orpocz wrpowadzania tutaj więcej chaosu i pokazywania swojego prostactwa jak
Aurelka Bocianek napisał:
śpi*rdalajcie do Więzienia


Złóż rolę mediatorki i pisz jako użytkownik. Przynajmniej Cię Administrator usunie po moim zgłoszeniu, jeśli, jak zwykle, będziesz pierwsza prostacko mnie zaczepiać swoją "zlosliwoscie ale nie okrutną".

Tym razem
Cytat:
Skończ, wstydu oszczędź.
, bo z roli moderatorki foNIE musiałaś być usunięta, bo sama byś tego nie uczyniła.
Proszę uprzejmie userów czujących się obrażanymi, poniżanymi, zastraszanymi, mającymi poczucie dyskryminacji na fo. Śfinia spowodowanej podobnymi wpisami jak te, skierowane przeciwko Aurelce Bocianek, o czucie się dalej poniżanymi, zastraszanymi, mającymi poczucie dyskryminacji na fo.Śfinia.

Proszę niezwykle uprzejmie tutejszych decydentów, w gestii których leży jakość forum, o dalsze wspieranie umiłowanej nam Polonii, dokształcającej się bezustannie w swoim, jakże nam miłym procederze przekazywania nam, ubogim duchem, wiedzą, kulturą, ogładą, niezwykle cennych wartości dodanych.
Tak trzymać, szanowny Wuju!

Ps:Aurelka, poszła mi Ty won ze swoimi kaftanikami, paskudo niedorosła do roli tej czy tamtej!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
evaj23
Bloger na KretowiskuDołączył: 28 Gru 2017
Posty: 2115
Przeczytał: 11 tematów


PostWysłany: Wto 9:18, 21 Maj 2019    Temat postu:

Wuju, wydałeś mi zakaz i jeszcze kilku paniom, zwracania się na Sfini do Dyskurs w jakiejkolwiek formie i tak samo zakazałeś Dyskurs zwracać się do mnie i do jeszcze kilku pań. Jak zauważyłam, Dyskurs ten zakaz nie obowiązuje w Więzieniu, odnosi się tam do mnie, jak i opisuje inne panie objęte zakazem, tak więc, albo jest to skutkiem twojego, Wuju, kabotyństwa, albo ten twój zakaz nie dotyczy Więzienia. Najlepiej będzie to sprawdzić empirycznie i tak zaraz zacznę namawiać wszystkie panie objęte zakazem, aby w Więzieniu pisały o Dyskurs, co tylko sobie zechcą i oczywiście, sama również zintensyfikuję moje opisy Dyskurs, a wtedy zobaczymy, czy nasze pisanie o Dyskurs pozostanie w Więzieniu nieusunięte, jako i teraz nie są usuwane wpisy Dyskurs o mnie i innych paniach objętych zakazem, co będzie świadczyło, iż kabotynem nie jesteś, a zakaz twój nie dotyczy Więzienia, albo nasze wpisy usuniesz, pozostawiając wpisy Dyskurs i pozwalając jej dalej pisać o nas, co empirycznie dowiedzie w sposób ściśle matematycznie naukowy, iż jesteś kabotynem, na co w takiej sytuacji będziemy mieli 100% gwarancji matematycznej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aurelka Bocianek
MediatorDołączył: 06 Mar 2007
Posty: 309
Przeczytał: 30 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 9:58, 21 Maj 2019    Temat postu:

Czasem trzeba trochę poczekać, bo poza wirtualem istnieje jeszcze real a w nim całkiem zwyczajne życie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
evaj23
Bloger na KretowiskuDołączył: 28 Gru 2017
Posty: 2115
Przeczytał: 11 tematów


PostWysłany: Wto 10:55, 21 Maj 2019    Temat postu:

Twa wojna z imperializmem i jak kto chce na wojnie prywatnego życia, to kula w łeb.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
evaj23
Bloger na KretowiskuDołączył: 28 Gru 2017
Posty: 2115
Przeczytał: 11 tematów


PostWysłany: Wto 12:18, 21 Maj 2019    Temat postu:

evaj23 napisał:
kula w łeb

Chyba, że nosi pończochy.


Ostatnio zmieniony przez evaj23 dnia Wto 12:19, 21 Maj 2019, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aurelka Bocianek
MediatorDołączył: 06 Mar 2007
Posty: 309
Przeczytał: 30 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 22:19, 21 Maj 2019    Temat postu:

Nosi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
evaj23
Bloger na KretowiskuDołączył: 28 Gru 2017
Posty: 2115
Przeczytał: 11 tematów


PostWysłany: Wto 22:53, 21 Maj 2019    Temat postu:

Aurelka Bocianek napisał:
Nosi.

No, to jej się upiekło, nie dostanie kuli w łeb.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sfinia
Założyciel, adminDołączył: 01 Gru 2005
Posty: 1687
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Hlefik

PostWysłany: Śro 1:28, 22 Maj 2019    Temat postu:

W kwestii praktycznej: Gdy ktoś chce do mnie, Naczelnej Śfini, pisać i być pewnym, że przeczytam, niech powiadamia mnie przez PW o każdym takim dokonaniu literackim.

W kwestii formalnej: Forumowy zakaz dotyczy Dyskurs z jednej strony, oraz MMM, Lukrecji i Czarnej Mańki - z drugiej. Wszystkich dotyczy zaś zakaz pisania czegokolwiek, co wiąże obie te strony ze sobą. Ale do tego niektóre osoby nie życzą sobie, by pisano o nich w obraźliwej formie - i w ich obronie stoi Artykuł 216 KK. Co oznacza, że KAŻDA taka osoba może poprosić o usunięcie także i z Więzienia postu, w którym jest znieważana. Ale nie działa to automatycznie; kto się czuje znieważony, musi link zgłosić moderacji lub administracji.

W kwestii formalno-praktycznej: W Więzieniu dziobią bociany, dziobią swobodnie. Więc jak kto chce, by coś mu wydziobali, niech idzie z tym do Bociana.

W kwestii realistycznej: Dobranoc!


Ostatnio zmieniony przez sfinia dnia Śro 1:41, 22 Maj 2019, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Regulamin / Zgłoszenia naruszeń Regulaminu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin