Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dzień Zwycięstwa ale oczy pełne łez

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Kretowisko / Blog: Mirosław Galczak
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirosław Galczak
Bloger na KretowiskuDołączył: 23 Gru 2010
Posty: 365
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: stoliy księstwa Gryfitów
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 18:20, 18 Maj 2018    Temat postu: Dzień Zwycięstwa ale oczy pełne łez

Generał Karl von Clausewitz (1780 - 1832 ) pruski wojskowy prawdopodobnie nawet w okresie wojen nuklearnych jest uważany za największego teoretyka wojskowego powiedział, że:
„WOJNA JEST TYLKO DALSZYM CIAGIEM POLITYKI PROWADZZONEJ
INNYMI SRODKAMI”


Szkoda tylko , ze część dowództw wojskowych bezkrytycznie realizuje pomysły rządzących cywilów. Znany jest incydent rozpoczęcia wojny Stanów Zjednoczonych z Japonią. Prezydent Roosevelt podjął decyzje ekonomiczne, bardzo nie korzystne w stosunku do Japonii. Generałowie amerykańscy odradzali Prezydentowi podjęcia tej decyzji usiłując Mu wytłumaczyć, że ta decyzja stawia Japonię „pod ścianą” i wywoła jedynie bardzo trudną i długotrwałą wojnę z tym Krajem.

Przebieg II wojny światowej narzuciły Hitlerowi rządy Wielkiej (jeszcze wtedy) Wielkiej Brytanii i Francji. Ale o tym w którymś z następnych postów.

W okresie II Wojny światowej w ubiegłym stuleciu, wojska angielsko – amerykańskie stosowały metodę, że wysyłały do miast patrole. Jeżeli taki patrol został ostrzelany to oczywiście się z tego miasta wycofywał. Natomiast takie miasto było ostrzeliwane przez artylerię lub bombardowane prze lotnictwo.
Oczywiście skutkowało to ogromne straty wśród mieszknców


Bardo proszę niech przemówią cyfry w stratach tylko ludzkich i wyłącznie poległych w trakcie działań wojennych.
===================================================================
Nazwa kraju poległych żołnierzy poległych cywili procent ilości
Mieszkańców
Związek Radz. 11.400.000 170,000.000 13,7 %
Stany Zjed. 407.300 12.100 0.32%
Polska 240.000 5.820.000 17.22%
Anglia 382.700 17.200 0.94%
Niemcy 5.318.000 3.000.ooo 8.86%

Zaskakujące są te wyniki prawda ?

Do dzisiejszego dnia Rosjanie wysłuchując piosenki:
„Wstawaj, strana ogromnaja, wstawaj na smiertnyj boj”.
Stoją na baczność. I nie jest to gest polityczny, jest to gest bardzo patriotyczny.

Prawdopodobnie większość z Was zastanawia się dlaczego kraje zachodnie - europejskie Dzień Zwycięstwa obchodzą 08 maja, natomiast kraje demokracji ludowych świętowały ten Dzień 09 maja.

Zgodnie z podjętą w Jałcie decyzją akt kapitulacji III rzeszy ma być przyjęty w Berlinie przez trzech upoważnionych dowódców armii amerykańskiej, radzieckiej i angielskiej w stolicy III Rzeszy w Berlinie.
Dla czego akurat w Berlinie ? Po prostu dla tego, że kiedy w Moskwie obchodzono Ich największe święto, uroczystości Rocznicy Rewolucji Październikowej . kiedy armia niemiecka stała dosłownie u bram Moskwy bo pod Wołkołamskiem. Kiedy przemieszczające się oddziały radzieckie przepuszczano przez Moskwę by przemaszerowały przed Wodzem Stalin powiedział, że „Dobijemy faszystowskiego gada w jego gnieździe Berlinie”.

Wiecie jakie były dwa pierwsze zdania żołnierzy radzieckich:
Pierwsze: „Jak daleko jeszcze do Berlina ?”
Drugie: „musimy dojść do Berlina by dobić faszystowskiego gada w jego gnieździe”

Od pierwszego dnia zawarcia koalicji zarówno Stany Zjednoczone jak i Wielka Brytania nie była lojalna w stosunku do swego koalicjanta radzieckiego.
Dla tego też w dniu 08 maja przedstawiciele Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii (nie wiem) dla czego Francji, w jakiejś szkole pod Paryżem przyjęli kapitulacja III Rzeszy.
Oczywiście, ze parę minut po tym fakcie Stalin przeprowadził rozmowę telefoniczna z panami Rooseveltem i Churchillem i wymusił na nich udział w następnym dniu w przyjeciu aktu kapitulacji w Berlinie.
Nie wiem dla czego zgodził się na udział w tej uroczystości przedstawicieli Francji ?

Bardzo proszę zwróćcie uprzejmie uwagę na umieszczona wyżej tabelę strat jakie poniosły główne państwa II Wojny Światowej.
Próba odbierania Związkowi Radzieckiemu ich zasług w zwycięstwie, oraz ukrywanie ich strat jest po prostu świństwem.
Wybitnym chamstwem politycznym była próba wykluczenia Żukowa a tym samym Związku Radzieckiego z odebranie kapitulacji III Rzeszy

Dzień Zwycięstwa … o nim marzył każdy z nas
Był daleki, jak odległej gwiazdy blask.
Nasze drogi skrywał wtedy wojny pył,
Przybliżaliśmy ten dzień ze wszystkich sił.

W jasny dzień zwycięstwa, kwitnie biały bez.
Grzmią saluty i sztandary chylą się.
Wielka radość, ale oczy pełne łez .
Dzień zwycięstwa, dzień zwycięstwa, dzień zwycięstwa.

Dni i noce – z martenowskich pieców blask.
To ojczyzny oczy wypatrują nas
Dni i noce –ciężkich bitew czas to był.
Przybliżaliśmy ten dzień ze wszystkich sił.

W jasny dzień zwycięstwa, kwitnie biały bez…

Witaj, Mamo, powróciłem z wojny zdrów.
Ale inni już nie wrócą nigdy tu.
Ślady bitew wiatr wiosenny zmył.
Przybliżaliśmy ten dzień ze wszystkich sił.

W jasny dzień zwycięstwa , kwitnie biały bez…


No właśnie: „Ale inni już nie wrócą nigdy tu „. Udało mi się przeżyć 85 lat dzięki temu, że za to moje życie oddało swoje życie 600.000 żołnierzy radzieckich.
Proszę bardzo większość społeczeństwa polskiego posiada komputery. Ma możliwości nalezienia dokumentów hitlerowskich dotyczących planów zlikwidowania narodu polskiego.
Żyjecie również dla tego, że 600.000 przeważnie młodych żołnierzy radzieckich oddało swoje życie by mogli przeżyć Wasi Dziadkowie , Wasi Rodzice……

Wiecie co rocznie oglądam i to telewizji rosyjskiej uroczystości związanych z Dniem Zwycięstwa organizowanym przez rejon kaliningradki na cmentarzu żołnierzy radzieckich w Braniewie.
Jest to jedna z największych nekropoli żołnierzy radzieckich w Polsce. Żołnierzy którzy polegli w tamtym rejonie w operacji wschodnio – pruskiej.
Na cmentarzu tym pochowanych jest 31.237 żołnierzy w 250 grobach zbiorowych i 20 indywidualnych i tylko 4.o54 o ustalonej tożsamości.

Muszę trochę odbiec od podstawowego tematu. Rzeczywiście w Armii Czerwonej nie były stosowane te blaszane naznaczniki.
Po prostu poległego chowali Jego koledzy i na kawałku deski , ołówkiem kopiowym pisali Jego imię i nazwisko
Moja Żona przebywała na Podlasiu. Oczywiście służyła tamtejszym baonie AK a ponieważ była harcerką dowodziła w tym baonie drużyną łączniczek.
Kiedy przeszedł front i zobaczyła te groby (a nie znała języka rosyjskiego ) dokładnie przekalkowała te napisy oczywiście mieszkańcy tych trzech okolicznych wiosek to widzieli.
Kiedy chyba w 1946 roku oficerowie radzieccy sporządzali inwentaryzację i ekshumację tych grobów oczywiście już tych deseczek nie było. Mieszkańcy oczywiście widzieli że Żona to spisywała i oczywiście powiedzieli im o tym. Oficerowie najpierw odszukali adres Jej Mamy a następnie znaleźli Ją na uczelni w Warszawie. Umówili się z Nią na sobotę, zawieźli Ją 160km do rodzinnego domu. Przez kilka lat na 01 maja, 22 i Jej urodziny przesyłali pozdrowienia i drobne upominki.

Mój przyjaciel oficer LWP swoją służbę rozpoczynał jako szofer w Armii Czerwonej. Opowiadał mi, że kiedy doszli do Warszawy to przez pewien okres czasu jeździł miedzy Warszawą a Białostockiem by podciągać zaplecze.


Wiecie zastanawiam się dlaczego od pewnego czasu narasta tak nienawiść. Myślę, ze Tacyt w swej sentencji: „W NATURZE LUDZKIEJ LEŻY NIENAWIDZIEĆ TYCH , KTÓRYCH SIĘ SKRZYWDZIŁO” trafnie to zdiagnozował.

Zwracam się z prośbą do naukowców z Instytutu Pamięci Narodowej i do publicystów. Prawdopodobnie jako ludzie z wyższym wykształceniem nie obca jest Wam filozofia i logika.
Wiecie z pewnością kto to był J.P. Sartre i Jego poglądy. Przypomnę Wam, że ten francuski filozof i pisarz również z diagnozował tak częste obecnie uczucie nienawiści:
„WYSTARCZY, ABY CZŁOWIEK NIENAWIDZIŁ INNEGO, PONIEWAŻ NIENAWIŚĆ PRZENOSZĄC SIĘ OD SĄSIADA DO SASIADA ZARAZA CAŁĄ LUDZKOŚC”

Proszę pamiętać, że życie tych 600.000 młodych radzieckich żołnierzy pozwoliło Wam na to, ze żyjecie, ze ukończyliście studia i szerzycie w stosunku do nich nienawiść.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adriatyk
Proszę oczyść posty w DRDołączył: 06 Mar 2016
Posty: 3005
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 19:27, 18 Maj 2018    Temat postu:

Mirosław Galczak napisał:
ludzie z wyższym wykształceniem

Czerwona zaraza zaatakowała Polskę we wrześniu 1939-go roku, a po dwóch latach wyzwolili nas obrońcy cywilizacji chrześcijańskiej, jak nazwał ich papież Pius XII, ale już w lipcu 1944-go roku ponownie zostaliśmy zaatakowani przez czerwonych katów i krwawa okupacja trwał 45 lat, w tym czasie ukradli nam nasze fabryki wybudowane przed wojną i wszyscy musieliśmy pracować, jak niewolnicy w kopalniach uranu, a kilkadziesiąt milionów polskich patriotów zamordowano w sposób bestialski w katowniach UB.
Tę wiedzę historyczną przekazał mi 22-uletni student i już za rok, czy dwa będzie miał stopień naukowy magistra. Społeczeństwo polskie może być dumne ze swojej elity naukowej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirosław Galczak
Bloger na KretowiskuDołączył: 23 Gru 2010
Posty: 365
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: stoliy księstwa Gryfitów
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 13:06, 19 Maj 2018    Temat postu:

Wiesz swoje wykształcenie zdobywałem już pod "okupacją, która dla mnie rozpoczęła się 20 stycznia 1945 roku.
Szkołę tą ukończyłem zgodnie z systemem i programem przedwojennymi a więc między innymi propedeutykami filozofii i logiki , oraz językiem klasycznym
Wiesz ?
Historii uczył nas starszy mocno pan przedwojenny doktór historii. Miedzy innymi wbił na, do głów zasadę, że w ocenie wydarzeń lub "bohaterów" tych wydarzeń trzeba brać pod uwagę miejsc, warunki ekonomiczne, militarne, ideologiczne no i wiedę i kulturę.
No właśnie w tyn okresie Związek Radziecki znajdował się w fatalnej sytuacji militarnej a Anders odmówił oddania jednej dywizji by przystąpiła do walki z wojskami hitlerowskimi..

Natomiast wyraził zgodę i pomoc Churchilla do wyprowadzenia swej armii ze Związku Radzieckiego. Trzeba pamiętać również o tym, że wraz z Armią Andersa opuściło ZSSR ponad 90% oficerów z wiedzą i doświadczeniem wojskowym.
Złóżmy, że na froncie radzieckim została by ta dywizja polska.
Jak uważasz ? Co by zrobili oficerowie polscy po uzyskaniu informacji o "mordzie katyńskim " w którym zostali wymordowani ich koledzy i przyjaciele ?
to tylko jeden z przykładów uzasadniających tezę mego nauczyciela.
Dziękuje za zapoznanie się z moim wpisem i dziękuje za kometatz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adriatyk
Proszę oczyść posty w DRDołączył: 06 Mar 2016
Posty: 3005
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 7:42, 20 Maj 2018    Temat postu:

Mirosław Galczak napisał:
Jak uważasz ? Co by zrobili oficerowie polscy po uzyskaniu informacji o "mordzie katyńskim " w którym zostali wymordowani ich koledzy i przyjaciele?

Pytasz o to, co zrobiliby ci oficerowie polscy synom tych 60-ciu tysięcy jeńców radzieckich z 1920 roku, którzy, o nie, broń boże, ależ skąd, nie zostali zamordowani, a ot tak, po prostu znikli z powierzchni terytorium Polski gdzieś tam pod jej powierzchnią? Myślisz, że mogliby synów tych znikniętych ojców wytargać za uszy?

Mirosław Galczak napisał:
Historii uczył nas starszy mocno pan przedwojenny doktor historii.

Na pewno stary ramol nie ćwiczył jogi i co poranka nie kąpał się w jacuzzi, aby naładować się energią i promieniować dobrem przez dzień cały. Na szczęście, edukacja amerykańska już od trzech dekad robi u nas postępy i mamy już nowoczesnych naukowców promieniejących dobrem. Tu na forum mamy doktor Dyskurs prowadzącą naukowe debaty z naukowcami z forum NIE, ale jaki by kanał w telewizorze nie włączył, zawsze trafi na nowoczesnego doktora promieniejącego dobrem nie mniejszym od dobra naszej doktor Dyskurs i magister MMM.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Kretowisko / Blog: Mirosław Galczak Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin