Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Numerologia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Kretowisko / Blog: wujzboj
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na KretowiskuDołączył: 29 Lis 2005
Posty: 22495
Przeczytał: 29 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 19:00, 11 Lut 2020    Temat postu:

Lucku drogi, studiowanie Konstytucji to rzecz chwalebna, więc czyń to i bez przymusu :)

Art. 194.1 mówi, że sędziów TK wybiera WYŁĄCZNIE Sejm. Na to zwrócił także uwagę TK w cytowanym przeze mnie wyroku: "Kompetencja Prezydenta przewidziana w art. 21 ust. 1 ustawy o TK nie polega jednak na współudziale w kreowaniu składu personalnego Trybunału Konstytucyjnego. Zadanie to zostało powierzone wyłącznie Sejmowi na podstawie art. 194 ust. 1 Konstytucji."

Art. 144.3.17 stwierdza po prostu, że aktu urzędowego stwierdzającego przyjęcie przysięgi przez prezydenta nie musi już podpisywać prezes Rady Ministrów. Nie czyni to prezydenta osobą współdecydującą o składzie TK. Gdyby czyniło, to Art. 194.1 musiałby brzmieć: "Trybunał Konstytucyjny składa się z 15 sędziów, wybieranych indywidualnie przez Sejm i Prezydenta". Brzmi on jednak tylko: "Trybunał Konstytucyjny składa się z 15 sędziów, wybieranych indywidualnie przez Sejm". Słów "i przez Prezydenta" tam nie ma.

Polska jest demokracją parlamentarną, a nie prezydencką.

Prezydent jest - jak mówi Art. 126.1 - PRZEDSTAWICIELEM RP, a nie jej WŁADCĄ. Do jego obowiązków należy także czuwanie nad przestrzeganiem Konstytucji (Art. 126.2) i dlatego jego obowiązkiem jest w szczególności przestrzeganie wyroków TK. Które to orzeczenia "mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne" (Art. 190), więc w szczególności także i prezydenckie opinie nie mogą ich podważyć.

Jeśli prezydent miał wątpliwości co do konstytucyjności wyboru pierwszej piątki sędziów, to powinien niezwłocznie skierować zapytanie do TK. A następnie dopilnować, by przed uzyskaniem odpowiedzi Sejm nie podejmował żadnych kroków w tej sprawie. Prezydent zachował się dokładnie odwrotnie. To jest ciężkie przestępstwo, sprowadzające się w praktyce do współudziału w działaniach mających na celu zmianę przemocą ustroju Rzeczpospolitej Polskiej. Za co jest minimum dziesięć lat odsiadki, a przy odrobinie szczęścia można zarobić i dożywocie (Art. 127.1 Kodeksu Karnego). Towarzystwo to ma więc pełną motywację do tego, by "władzy raz zdobytej nie oddać nigdy".
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lucek
Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 3998
Przeczytał: 77 tematów


PostWysłany: Wto 19:25, 11 Lut 2020    Temat postu:

wuj napisał:
Nie czyni to prezydenta osobą współdecydującą o składzie TK.


Art. 194.2 napisał:
Prezesa i Wiceprezesa Trybunału Konstytucyjnego powołuje Prezydent Rzeczypospolitej spośród kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Trybunału Konstytucyjnego.


Przytoczył wuj Art.194.1, to ja przytoczę wujowi ust.2. owszem Prezydent nie wybiera składu, ale jego rola wg. Konstytucji nie sprowadza się chyba do "pilnowania żyrandola", czy wykonywania poleceń p. Rzeplińskiego, wybranego (jak mniema) przez p. Prezydenta Komorowskiego lub Kaczyńskiego .... bo zgodnie, choćby z Art. 126. 1.2. jako "najwyższym przedstawicielem" i "strażnikiem konstytucji" myślę, że jego wola, w trójpodziale władzy, ma większe znaczenie. Trójpodział władzy i takie, a nie inne procedury służą też temu, żeby żadna z nich nie mogła zrobić nic autonomicznie, a w Polsce już prezes SN porównała się z Sądem Ostatecznym.

wuj w poprzednim swoim poście napisał:
Jeśli to nie jest ewidentne działanie z pełną świadomością przestępczości dokonywanych czynów (polegających na działaniu w kierunku zmiany PRZEMOCĄ ustroju RP) i z zamiarem wprowadzania następnie w błąd opinii publicznej fałszywymi informacjami o rzekomej zgodności z prawem tego czynu zabronionego, to trudno znaleźć przekonujący przykład jakiegokolwiek przestępstwa w całej chyba historii ludzkości.


Służę pomocą wuju, sprawa taka miała miejsce w całkiem nie odległej historii ludzkości. Chodzi o kandydatkę Samoobrony, wybraną przez sejm, a która nie zajęła stanowiska (nie pamiętam ani jej nazwiska, ani stanowiska - jest prawdopodobne, że było to stanowisko sędziego TK lub inne, które zależy od wyboru sejmu) tylko dlatego, że ówczesny Prezydent, L.Kaczyński nie przyjął od niej ślubowania. ... i nikt wówczas nie krzyczał o łamany Konstytucji czy przestępstwie nie znanym w całej historii ludzkości :) - wprost przeciwnie - wszelkie elity i autorytety prawnicze odniosły się do sprawy ze zrozumieniem, mimo, ze tam jak tu - sprawy wynikającej z nadużycia władzy przez PO - nie było :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Semele
Bloger na KretowiskuDołączył: 09 Lis 2014
Posty: 8657
Przeczytał: 109 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 21:16, 11 Lut 2020    Temat postu:

W kwestii moich rachunkow:


Spór o powołanie sędziów Trybunału Konstytucyjnego spowodował ograniczenie wypłacanych wynagrodzeń. Zgodnie z ustaleniami reportera RMF FM w tej chwili pensje dostaje tylko [b]dziesięciu sędziów.[/b]
Cała reszta - piątka wybrana przez koalicję PO-PSL i pięcioro sędziów wybranych przez PiS i zaprzysiężonych już przez prezydenta Dudę - nie dostała jeszcze ani złotówki i nie została dopuszczona do prac Trybunału.

Z informacji uzyskanych w zespole prasowym Trybunału wynika, że osoby wybrane przez sejm VIII kadencji mają swobodny dostęp do pomieszczeń Trybunału "zostały im udostępnione pokoje i zajmują się teraz czynnościami organizacyjnymi". Nie pobierają jednak za to wynagrodzenia.


[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Semele dnia Wto 21:18, 11 Lut 2020, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na KretowiskuDołączył: 29 Lis 2005
Posty: 22495
Przeczytał: 29 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 21:52, 11 Lut 2020    Temat postu:

Ano właśnie, Lucku - Art. 2 stwierdza, co prezydent ma do powiedzenia w kwestii TK. Spośród kandydatów wybiera prezesa i wiceprezesa. Koniec, kropka. Sędziów wybiera wyłącznie Sejm (Art. 1).

Paragraf pierwszy artykułu 194 ustala, co ma tu do powiedzenia Sejm, a paragraf drugi - co ma do tu powiedzenia prezydent. Jaśniej chyba tego już nie można było w Konstytucji napisać.

lucek napisał:
ówczesny Prezydent, L.Kaczyński nie przyjął od niej ślubowania

Zapewne przekroczył swoje uprawnienia, podobnie jak to uczynił Duda (piszę "zapewne", bo też nie pamiętam, o jakie stanowisko chodziło). Ale jeśli rzeczywiście przekroczył, lecz nikt nie zwrócił mu na to uwagi, a w szczególności jeśli nie stwierdził tego TK, to Lech Kaczyński nie musi się z tego powodu przewracać w grobie. Ludzie są omylni, także prezydenci mogą źle interpretować prawo. Od tego właśnie jest TK, by takie błędy naprawiać. Pisałem już o tym: problemem nie jest to, że Duda dopuścił się poważnego błędu formalnego, lecz to, że razem ze swoją partią zignorował prawomocne wyroki w tej sprawie i że ignorowanie to trwa po dziś dzień, ze wszystkimi tego konsekwencjami dla stanu prawnego Rzeczpospolitej.

Semele napisał:
Nie pobierają jednak za to wynagrodzenia.

To było za Rzeplińskiego. Gdy skończyła się jego kadencja, Duda mianował prezesem Trybunału Przyłębską Julię, wybraną na sędzię TK 2 grudnia przez PiS. Wybraną wbrew zaleceniu TK z 30 listopada, by wstrzymać się z działaniami do wydania wyroku, wyrok wydano zaś 3 grudnia... Dziś więc pisia piątka nie tylko pobiera wynagrodzenia, lecz na dodatek wyłoniła z siebie prezesa Trybunału, od tego czasu już niekonstytucyjnego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Semele
Bloger na KretowiskuDołączył: 09 Lis 2014
Posty: 8657
Przeczytał: 109 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 22:02, 11 Lut 2020    Temat postu:

Pisia piątka :-)


Tu próba wyjaśnienia prosto o co chodzi:


https://youtu.be/pVoGQqStp88

Warto poczytać komentarze.....
[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lucek
Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 3998
Przeczytał: 77 tematów


PostWysłany: Wto 22:35, 11 Lut 2020    Temat postu:

wuj napisał:
Ano właśnie, Lucku - Art. 2 stwierdza, co prezydent ma do powiedzenia w kwestii TK. Spośród kandydatów wybiera prezesa i wiceprezesa. Koniec, kropka. Sędziów wybiera wyłącznie Sejm (Art. 1).

wuj niestety źle mnie zrozumiał :) przytoczyłem art.194 ust.2, żeby uświadomić wujowi, ze Prezydent RP nie pełni w Polsce roli "mistrza ceremonia" jak zdaje się wuj chciałby to widzieć lub jak kto inny "strażnika żyrandola" ....

wuj napisał:
Jaśniej chyba tego już nie można było w Konstytucji napisać.


no myślę, że można, wtedy wuj nie przegapiłby art. 144.3.17
K RP art.144.3.17 napisał:
2. Akty urzędowe Prezydenta Rzeczypospolitej wymagają dla swojej ważności podpisu Prezesa Rady Ministrów, który przez podpisanie aktu ponosi odpowiedzialność przed Sejmem.
3. Przepis ust. 2 nie dotyczy:
....
17) powoływania sędziów,
.....


z którego jasno wynika sędzia nie powołany(zaprzysiężony) przez prezydenta, nie jest sędzią

wuj napisał:
Pisałem już o tym: problemem nie jest to, że Duda dopuścił się poważnego błędu formalnego, lecz to, że razem ze swoją partią zignorował prawomocne wyroki w tej sprawie i że ignorowanie to trwa po dziś dzień, ze wszystkimi tego konsekwencjami dla stanu prawnego Rzeczpospolitej.


Cieszę się, że jednak, że zmienił wuj kwalifikację :) z "przestępstwa nieznanego w historii ludzkości" ... muszę tu wujowi w wspomnieć, że była premier Kopacz również odwoływała się do historii ludzkości i walkę z PIS em porównywała z walką z dinozaurami .... cóż, trudno się dziwić tak szerokim horyzontom w myśleniu zwolenników PO bądź co bądź elita :wink: :)

Semele napisał:
Pisia piątka :-)

nie chciałbym kogoś przedwcześnie uśmiercić, a losów sędziów TK nie śledzę uważnie, ale zdaje się, że dwóch już odeszło to wieczności (mam nadzieję, że się tu nie mylę)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na KretowiskuDołączył: 29 Lis 2005
Posty: 22495
Przeczytał: 29 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 23:32, 11 Lut 2020    Temat postu:

lucek napisał:
Prezydent RP nie pełni w Polsce roli "mistrza ceremonia"

Czasem nie pełni, czasem pełni. Gdy mowa o TK, to prezydent bierze udział w wyborze prezesa (Art. 194.2), ale nie bierze udziału w wyborze sędziów (Art. 194.1). Pojęcie zaprzysiężenia sędziego TK wprowadza ustawa, a nie Konstytucja. Ustawy nie mogą rozszerzać uprawnień nadawanych władzom przez Konstytucję. Wobec tego mówiąc o zaprzysiężeniu, ustawa wprowadza CEREMONIĘ, a nie SELEKCJĘ. Natomiast w przypadku prezesa mamy do czynienia z selekcją, a nie z ceremonią.

lucek napisał:
K RP art.144.3.17 napisał:
2. Akty urzędowe Prezydenta Rzeczypospolitej wymagają dla swojej ważności podpisu Prezesa Rady Ministrów, który przez podpisanie aktu ponosi odpowiedzialność przed Sejmem.
3. Przepis ust. 2 nie dotyczy:
....
17) powoływania sędziów,
.....

z którego jasno wynika sędzia nie powołany(zaprzysiężony) przez prezydenta, nie jest sędzią

Art. 144.3.17 stwierdza po prostu, że aktu urzędowego stwierdzającego przyjęcie przysięgi przez prezydenta nie musi już podpisywać prezes Rady Ministrów (przysięgi, bo odpowiednia ustawa mówi akurat o przysiędze; Konstytucja dopuszcza natomiast, by ustawa mówiła tylko o na przykład o wydaniu aktu urzędowego). Nie ma tu mowy o tym, że prezydent powołuje; powołuje Rzeczpospolita glosami Sejmu (Art. 194.1). Art. 1443.17 jest o tym, że kiedy prezydent wyda w imieniu RP akt powołujący sędziego, to premier nie musi tego jeszcze raz podpisywać. To logiczne - prezydent reprezentuje tutaj Rzeczpospolitą i w jej imieniu, jako jej najwyższy przedstawiciel, przewodzi ceremonii. Nie wybiera, nie dokonuje selekcji - reprezentuje Rzeczpospolitą, która poprzez Sejm swoją decyzję już podjęła.

Rzeczpospolita podejmuje tę decyzję poprzez Sejm; tę wyłączną rolę Sejmu konstytuuje jednoznacznie Artykuł 194. Jego paragraf 1 zarządza, że decyzję w sprawie sędziów podejmuje wyłącznie Sejm. A paragraf 2 zarządza, że o prezesie i wiceprezesie decyduje Trybunał przy współudziale prezydenta.

wuj napisał:
Pisałem już o tym: problemem nie jest to, że Duda dopuścił się poważnego błędu formalnego, lecz to, że razem ze swoją partią zignorował prawomocne wyroki w tej sprawie i że ignorowanie to trwa po dziś dzień, ze wszystkimi tego konsekwencjami dla stanu prawnego Rzeczpospolitej.
lucek napisał:
Cieszę się, że jednak, że zmienił wuj kwalifikację :) z "przestępstwa nieznanego w historii ludzkości"

Radość przedłuża życie, ciesz się więc do woli. Nie będę tu jednak rozwadniał tematu tłumacząc, o czym pisałem mówiąc o historii ludzkości; możesz sam ten fragment przeczytać raz jeszcze (jeśli tej radości ci nie szkoda). Kwalifikacja brzmi natomiast: aktywny współudział w zmienianiu przemocą ustroju Rzeczpospolitej.


Ostatnio zmieniony przez wujzboj dnia Wto 23:39, 11 Lut 2020, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lucek
Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 3998
Przeczytał: 77 tematów


PostWysłany: Wto 23:56, 11 Lut 2020    Temat postu:

wuj napisał:
stwierdza po prostu, że


K RP art.144.2-3.17 napisał:
... dla swojej ważności ...


powołanie sędziego jest aktem urzędowym Prezydenta, nie twierdzę, że Prezydent, a nie sejm wybiera ... twierdzę, że "dublerami"(nie są sędziami) są sędziowie wybrani przez PO
i jako "strażnik konstytucji' (a nie "żyrandola" :nie: ) może nie podpisać - i nie podpisał.

wuj napisał:
aktywny współudział w zmienianiu przemocą ustroju Rzeczpospolitej.

mam nadzieję, że PISowi uda się ta "zmiana ustroju przemocą", bo wtedy już żadna propaganda nie będzie wujowi wody z mózgu robiła, co by wuj już zmiany ustroju RP nie musiał się obawiać :(

gdyby wuj tak samo przeżywał to zrobił sejm VII kadencji i podobnie mocnych słów używał ... bo przecież nie dla tego, że zreflektował się i wycofał z błędu, a dlatego, że stracił władzę i nowa władza swoją prawomocną władzą go z "błędu" wyprowadziła, to co wuj wypisuje jako "nadwrażliwiec prawny" :wink: miałoby usprawiedliwienie, a tak trąci jedynie demagogią i hipokryzjąOstatnio zmieniony przez lucek dnia Pon 17:47, 24 Lut 2020, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na KretowiskuDołączył: 29 Lis 2005
Posty: 22495
Przeczytał: 29 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 0:29, 12 Lut 2020    Temat postu:

lucek napisał:
jako "strażnik konstytucji" (a nie "żyrandola" :nie: ) może nie podpisać - i nie podpisał.

O tym już było... Jeszcze raz, w skrócie: PONIEWAŻ nie leży w jego uprawnieniach selekcjonowanie sędziów wybranych przez Sejm, MÓGŁ JEDYNIE odłożyć sprawę do momentu, w którym TK wyda w tej sprawie wyrok. On jednak niczego nie odłożył. Postąpił dokładnie przeciwnie! Najpierw samowolnie PRZEJĄŁ rolę Sejmu w kwestii pięciu sędziów już wybranych, a potem zamiast czekać na wyrok (a o obowiązku czekania przypomniał mu Trybunał), pospiesznie, w nocy, w ciągu dwóch godzin PODPISAŁ nominacje pięciu sędziów wybranych WBREW poleceniu Trybunału przez Sejm nowej kadencji.

lucek napisał:
nie twierdzę, że Prezydent, a nie sejm wybiera ... twierdzę, że "dublerami"(nie są sędziami) są sędziowie wybrani przez PO

Sejm VII kadencji wybrał dwóch dublerów (którzy ostatecznie NIE znaleźli się w TK). Sejm VIII kadencji wybrał piątkę potencjalnych dublerów, z których trzech okazało się realnymi dublerami. A cała piątka została wybrana nielegalnie, gdyż w tym czasie toczył się przed TK proces mający na celu ustalenie, czy w TK są obecnie wakaty, a jeśli są, to ile ich jest.

Sejm VII kadencji złamał prawo, lecz nie ignorowali przy tym stanowiska TK. (Tak, nie mieli takiej okazji, lecz faktów to nie zmienia).

Duda i Sejm VIII kadencji złamali prawo, ignorując przy tym (po dziś dzień) stanowiska TK.

I to jest różnica jak stąd do Księżyca!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lucek
Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 3998
Przeczytał: 77 tematów


PostWysłany: Śro 1:09, 12 Lut 2020    Temat postu:

wuj napisał:
O tym już było...

:shock:
wuj napisał:
Jeszcze raz, w skrócie: PONIEWAŻ nie leży w jego uprawnieniach selekcjonowanie sędziów wybranych przez Sejm, MÓGŁ JEDYNIE odłożyć sprawę do momentu, w którym TK wyda w tej sprawie wyrok.

no to jeszcze raz w skrócie :) :

1. ja wuju, ty, a tym bardzie Prezydent podpisując cokolwiek autoryzuje to jednocześnie - i odwrotnie tam gdzie moja autoryzacja nie jest wymagana, nie jest wymagany podpis ... nikt mnie, wuja, a tym bardziej Prezydenta nie może zmusić do podpisania czegoś, czego ten nie autoryzuje ... to nie "selekcja" a autoryzacja

2. mógł zaczekać - ale nie musiał, o ile prawo go do tego nie obligowało, a skoro zrobił to "nocą" i jest p.Prezydent prawnikiem to myślę, że wiedział co robi i wierzę, że prawa nie złamał, gdyby chciał złamać - nie robiłby tego "nocą"

wuj napisał:
PODPISAŁ nominacje pięciu sędziów wybranych WBREW poleceniu Trybunału przez Sejm nowej kadencji.

jak wyżej + TK nie może wydawać Prezydentowi poleceń lub przedstawi może wuj formę takiego "polecenia" TK w stosunku do Prezydenta RP

wuj napisał:
Sejm VII kadencji złamał prawo, lecz nie ignorowali przy tym stanowiska TK. (Tak, nie mieli takiej okazji, lecz faktów to nie zmienia).

owszem nie jest tajemnicą, że p.Rzepliński uprzedzał, że będzie to (wybór tych 5 sędziów zamiast 3) złamaniem prawa - lecz jak sądzę nie wydał polecenia.

i na zakończenie
przypomnę wujowi, że sędzią TK wraz z p.Rzeplińskim, był (może jeszcze jest) p. Leon Kieres, który to , będąc prezesem (? - w każdym razie szefem) Instytutu Pamięci Narodowej, to uroczyście wręczył Lechowi Wałęsie laurkę, że ten nie był tw, a p.Wałesa pozywał do sądów, a ci przed sądami przegrywali sprawy, każdego kto opowiadał o tw Bolku ...

rozumiałbym jeszcze ochronę legendy Wałęsy, gdyby w imię tej "legendy", nie skazywano ludzi, którzy rzeczywiście z komuną walczyli, a nie w totolotka wygrywali ... takież to "niezależne sądy" i "ustrój PIS przemocą obala"

nadmienię też, że nie byłem tw a takiej laurki nie otrzymałam :( dlaczego :cry: ?

i tym retorycznym pytaniem, ze swojej strony, zakończę tę arcyciekawą dyskusję
pozostaniemy pewnie przy swoich zdaniach,
niemniej, pozdrawiam wuja serdecznie :)

ps
co do tej "laurki" dla Wałęsy to nie pamiętam, czy mówiła o tym, że nie był tw, czy, że był poszkodowanym ... w każdym razie była to forma wyjątkowa specjalnie dla L.WałęsyOstatnio zmieniony przez lucek dnia Pon 17:47, 24 Lut 2020, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pan Barycki
Gość


PostWysłany: Śro 7:25, 12 Lut 2020    Temat postu:

lucek napisał:
gdyby wuj tak samo przeżywał to co zrobił sejm VII kadencji i podobnie mocnych słów używał ...
miałoby usprawiedliwienie, a tak trąci jedynie demagogią i hipokryzją

Jak śmiesz, kanalio, tak plugawie do naszego drogiego Wuja, nasz drogi Wuj jest humanistą czerpiącym humanistycznego ducha z humanistycznych instrukcji spływających z humanistycznych źródeł do jego humanistycznego ducha. A przecie humanistyczna TVN24 nie przekazała naszemu drogiemu Wujowi humanistycznej instrukcji o humanistycznym potępieniu wówczas tego samego, co humanistycznie poinstruowała humanistycznie potępić to samo teraz, więc nie ma tu żadnej winy naszego drogiego Wuja, bo i skąd miał wiedzieć wówczas, że konstytucję mordują, skoro z humanistycznego źródła nie wyszła wówczas humanistyczna instrukcja humanistycznego potępienia.

Musisz, Lucku, kanalio plugawa, wiedzieć, że nasz drogi Wuj jest humanistą wszechstronnym, nie tylko z humanistycznym oddaniem oddaje się humanistycznym instrukcjom humanistycznej walki z bezprawiem, ale równie humanistycznie oddaje się humanistycznym instrukcjom humanistycznej walki z klimatyczną zagładą naszej humanistycznej planety i humanistycznie poinstruowany posiada humanistyczną wiedzę o zdrowych wiatrakach i trującym węglu. I tylko patrzeć, jak humanistyczny król Szwecji nagrodzi humanistycznym Noblem naszego drogiego Wuja humanizmu pelnego za ten sam humanizm, za który nagrodził humanistycznie humanistyczną Tokarczuk.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pan Barycki
Gość


PostWysłany: Śro 8:08, 12 Lut 2020    Temat postu:

PS. A od kiedy nasz drogi Wuj otrzymał humanistyczną instrukcję o humanistycznej prawdzie historycznej, to jego szlachetność humanistyczna dorównuje humanistycznej szlachetności prezydentów naszych przepraszających w imieniu narodu polskiego za zbrodnie narodu owego nazistowskiego na narodzie żydowskim, tak i Wuj nasz szlachetny humanistycznie przeprasza za mordy ojca swego na żydach i humanistycznie potępia ojca swego nazistowskiego za mordy jego okrutne na żydach.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Śro 9:03, 12 Lut 2020    Temat postu:

wujzboj napisał:
Lucku drogi,
Art. 194.1 mówi.


Mówi? Kurwa nie słyszę. Proszę głośniej wyartykułować dżwięk Muuuuuuu!!!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Kretowisko / Blog: wujzboj Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strona 8 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin