Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Postulaty polityczne krystkona

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Filozofia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krystkon
Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 472
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Lądek Zdrój
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 23:02, 13 Sty 2015    Temat postu: Postulaty polityczne krystkona

Dział jest światopoglądowy a ja prowadzę małą kampanię na rzecz uzyskania poparcia dla własnych postulatów politycznych więc nie omieszkam ich tu wyrazić ażeby przeniknąć do świadomości paru osób:

1. Państwem są zasady społeczne zgodne potrzebami wszystkich obywateli, dobrowolnie, bez żadnego przymusu przez obywateli akceptowane, przestrzegane dla wspólnego dobra i stojącego za nim indywidualnego dobra każdego obywatela oraz organizacja społeczna na tych zasadach oparta.
2. Podstawową funkcją państwa jest obrona wolności każdego obywatela a zatem znoszenie wszelkich form przymusu i przemocy istniejących w społeczeństwie.
3. Przymiotem każdej hierarchii społecznej jest przymus. Państwo będzie zatem nieustannie dążyć do ograniczenia wszelkich form hierarchii społecznej, do osłabienia wszelkich form społecznych stosunków nadrzędności i podporządkowania, dążąc do tego aby władza jednego człowieka nad drugim istniała wyłącznie w celu wspólnego dobra obu ludzi i nigdy w celu indywidualnych korzyści jednego człowieka kosztem drugiego.
4. Państwo będzie wykluczać wszelki przymus społeczny, w tym także przymus państwowy lecz przede wszystkim zniesie przymus uznania cudzej własności prywatnej i przymus wykonania zobowiązań.
5. Istota własności prywatnej i istota zobowiązania zmienią się tak aby wszelka własność prywatna była uznawana przez wszystkich obywateli, oraz wszelkie zobowiązania były wykonywane przez wszystkich obywateli dobrowolnie i bez żadnego przymusu.
6. Zmienia się funkcjonującą w społeczeństwie fundamentalną dla społeczeństwa zasadę „umów należy dotrzymywać” na nową wartość „umowa istnieje do chwili, do której strony umowy jej chcą”.
7. Różnice społeczne są naturalnym wynikiem różnic fizycznych czy intelektualnych pomiędzy ludźmi, można i należy je akceptować. Nie ma jednak w społeczeństwie miejsca dla znaczących różnic społecznych ani też usprawiedliwienia dla ich istnienia poza chciwością i egoizmem wybranych jednostek. Rozmiar różnic społecznych winny regulować podatek od własności, ograniczenie oszczędności w pieniądzu, zakaz przymusu uznania cudzej własności prywatnej i zakaz przymusu egzekucyjnego..
8. Państwo powinno nauczać etyki, życia w społeczeństwie, umiejętności odróżnienia dobra wspólnego od dobra indywidualnego kosztem drugiej osoby.
9. Konstytucję, podatki, budżet, sposób emisji pieniądza ustalać będzie się w demokracji bezpośredniej.
10. Stosunki cywilne ogranicza się do stosunków wynikających z posiadania i przelewu własności prywatnej rzeczy materialnych i pieniądza wyłącznie gotówkowego.
11. Wyklucza się możliwość istnienia pieniądza bezgotówkowego i jego kreację poprzez depozyt i kredyt.
12. Znosi się państwową ochronę wartości niematerialnych i prawnych w stosunkach cywilnych i zastępuje ją ochroną własności prywatnej rzeczy materialnych.
13. Zakazuje się wszelkich form egzekucji zobowiązań cywilnych.
14. Kredyt i jego spłatę zastępuje się nową formą kreacji pieniądza, wg której ilość pieniądza w prywatnym portfelu oraz obowiązujący limit oszczędności w pieniądzu powiększają się wraz z nabywaniem opodatkowanej własności prywatnej i pomniejszają wraz z wyzbyciem się tej własności.
15. Pieniądz i jego rozkład muszą opierać się na zdecentralizowanym systemie pieniężnym, którego właścicielem są wszyscy użytkownicy pieniądza.
16. Pieniądz musi być tak wykreowany ażeby nikt poza właścicielem pieniędzy nie miał dostępu do jego prywatnego portfela. Każdy przelew pieniądza powinien być dokonany wyłącznie przez jego właściciela i nie powinny istnieć w tym zakresie żadne skuteczne narzędzia przymusu.
17. Państwo będzie ewidencjonować wszelką własność prywatną i państwową.
18. Własność państwowa i prywatna będą jawne.
19. Państwo będzie pobierać dobrowolnie opłacany progresywny podatek od własności prywatnej a w razie nieopłacenia podatku sukcesywnie przejmie własność mienia. Zniesione zostaną wszelkie podatki pośrednie i inne formy podatków.
20. Państwo-społeczeństwo wyemituje pieniądz gotówkowy, wg algorytmu przyjętego przyjętego w demokracji bezpośredniej i wprowadzi go w obieg. Dopuszcza się istnienie wielu konkurencyjnych walut o alternatywnych sposobach emisji.
21. Zakazuje się każdej formy egzekucji długu wyrażonego w pieniądzu gotówkowym a wraz z tym znosi się możliwość istnienia pieniądza bezgotówkowego.
22. Państwo zaewidencjonuje rozkład i przelewy każdego pieniądza gotówkowego.
23. Stany kont pieniężnych i przelewy na kontach obywateli będą jawne.
24. Będzie obowiązywał limit oszczędności we wszelkich formach pieniądza zależny od wartości posiadanej własności prywatnej. Podstawy limit oszczędności powinien zostać ustalony w demokracji bezpośredniej i obejmować nie więcej niż kilka miesięcy świadczeń przeciętnego obywatela.
25. Zostanie zniesienia osobowość prawna z wyjątkiem państwa.
26. Zostanie wprowadzony zakaz ustanawiania cudzego zarządu nad własnym mieniem.
27. Zniesione zostaną wszelkie kary za ujawnienie tajemnic.
28. Państwo nie będzie mogło samodzielnie prowadzić żadnej działalności gospodarczej.
29. Państwo powinno niezwłocznie wyzbyć się wszelkiego mienia przejętego na skutek nieopłacenia podatków od własności dążąc do tego aby wszelkie mienie było własnością prywatną. Nie może w żaden sposób użytkować tego mienia poza jego zabezpieczeniem, osiągać jakichkolwiek pożytków czy też dysponować mieniem jak właściciel prywatny poza odsprzedażą.
30. Zostaną zniesione wszelkie terminy obowiązywania przepisów prawnych i urzędowania urzędników. Zostaną zastąpione formułą utrzymania większości, co oznacza, iż przepisy prawne obowiązują i urzędnicy urzędują wyłącznie do chwili utrzymania wymaganej większości. Z chwilą utraty wymaganej większości przepisy tracą ważność a urzędnicy swój status.
31. Stopniowo zostaną otwarte granice państwa dla obcokrajowców i wprowadzony zostanie transparenty program dla imigrantów.
32. Zmiana formuły armii:
1. Armia nie może działać poza terenem własnego kraju.
2. Armia nie może wystąpić przeciw własnym obywatelom.
3. Krajowa broń może trafić wyłącznie do armii narodowej i nigdy nie może opuścić terenu kraju.
4. Armia może nabywać broń wyłącznie w krajowych firmach - mieszczących się w kraju i których właścicielem jest obywatel.
5. Budżet armii i zakupy broni będą jawne.
6. O budżecie armii decyduje społeczeństwo w głosowaniu bezpośrednim.
33. Znosi się karę więzienia w postępowaniu karnym i zastępuje ją karą pozbawienia obywatelstwa i wygnania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andy72
Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 3474
Przeczytał: 57 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 9:18, 14 Sty 2015    Temat postu:

Czyli państwo jak z marzeń pracownika SB
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na KretowiskuDołączył: 29 Lis 2005
Posty: 22828
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 20:23, 14 Sty 2015    Temat postu:

Ech. Piszesz na przykład:

krystkon napisał:
2. Podstawową funkcją państwa jest obrona wolności każdego obywatela a zatem znoszenie wszelkich form przymusu i przemocy istniejących w społeczeństwie.

33. Znosi się karę więzienia w postępowaniu karnym i zastępuje ją karą pozbawienia obywatelstwa i wygnania.

Postulat 33 przeczy postulatowi 2, gdyż Postulat 33 wprowadza formy przymusu i przemocy, a Postulat 2 zapowiada ich zniesienie.


Ostatnio zmieniony przez wujzboj dnia Śro 20:25, 14 Sty 2015, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krystkon
Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 472
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Lądek Zdrój
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 1:41, 15 Sty 2015    Temat postu:

Andy72 napisał:
Czyli państwo jak z marzeń pracownika SB


Jakim cudem?
Bez tajemnic, bez przymusów, z wojskiem, które nie może wystąpić przeciw obywatelowi?
Co ten pracownik SB miałby do zrobienia, kto umocniłby go i zapłacił za pracę?
Możesz to jakoś uzasadnić?

I tu taka tu dygresja w moim stylu
--------------------
A teraz kiedy już wszyscy wiedzą, że:
1. gotówka jest nośnikiem długu a źródłem jej wartości są wyłącznie istniejące w społeczeństwie zobowiązania opisane jej rozkładem
2. każdy powstający w społeczeństwie dług, zawarty w kwicie dłużnym przymusowo egzekwowalnym, jest dodrukiem ujemnego pieniądza bezgotówkowego w postaci zapisów rozrachunkowych, zwiększającym ilość jednostek pieniądza w obiegu, wywołującym inflację, zmieniającym rozkład jednostek pieniądza w społeczeństwie i niszczącym istniejące oszczędności,
3. wszelkie przychody sektora finansowego są kosztem używania gotówki w wymianie handlowej wzajemnych świadczeń,
4. źródłem kryzysu gospodarczego, spadku produkcji i konsumpcji oraz gwałtownego wzrostu bezrobocia jest nieograniczona koncentracja kapitału,
5. podstawą koncentracji kapitału są przymusy państwowe,
6. lawinowo rośnie liczba ludzi żyjących z obsługi kwitów dłużnych,
7. rośnie poczucie zniewolenia, a za nim poczucie wzajemnej nienawiści,
kiedy już wszyscy widzą, że wzajemna współpraca, wspólnota, więź kawałek po kawałku rozpadają się na naszych oczach a ludzie zaczynają się coraz bardziej antagonizować - znaczy skłócać się, dzielić, poróżniać, prowokować, przeciwstawiać się sobie to powstaje takie pytanie:

Kiedy kurwa w debacie publicznej pojawi się wreszcie coś istotnego?

Wtedy kiedy już wszystko nieodwracalnie spieprzy się, że przez dziesięciolecie potrzeba będzie odbudowywać wszystko od podstaw?

Wszystko pieprzy się, bo elity postanowiły kurczowo trzymać się zasad, które wynoszą je na piedestał i zapewniają wygodne życie bez kiwnięcia palcem dla kogokolwiek, bez względu na myśli i emocje zwykłych ludzi. Przyjdzie więc taki moment,że dawne autorytety i dawne wartości nagle upadną a potem zapanuje chaos i walka albowiem nie będzie żadnego nowego autorytetu, żadnych nowych wartości i żadnych nowych zasad dzięki którym będzie można dalej pozostać społeczeństwem.

I jeszcze moje 3 wskaźniki badania stopnia siły zmowy elity (tzw. klasy wyższej i średniej) przeciw społeczeństwu w umowie społecznej:
1. wielkość dochodu ludzi państwowego aparatu przymusu (politycy, sądy, policja, wojsko, komornicy itp.) wobec dochodu całego narodu,
2. udział wydatków państwa na ochronę tajemnic państwowych w wydatkach budżetowych,
3. poziom bezrobocia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krystkon
Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 472
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Lądek Zdrój
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 1:58, 15 Sty 2015    Temat postu:

wujzboj napisał:
Ech. Piszesz na przykład:

krystkon napisał:
2. Podstawową funkcją państwa jest obrona wolności każdego obywatela a zatem znoszenie wszelkich form przymusu i przemocy istniejących w społeczeństwie.

33. Znosi się karę więzienia w postępowaniu karnym i zastępuje ją karą pozbawienia obywatelstwa i wygnania.

Postulat 33 przeczy postulatowi 2, gdyż Postulat 33 wprowadza formy przymusu i przemocy, a Postulat 2 zapowiada ich zniesienie.


No wiem, no wiem lecz życie składa się ze sprzeczności. Prawda?

Ja mam taką teorię, że kiedy trafisz na człowieka o istotnie odmiennych potrzebach a przez to i o odmiennej moralności, innym postrzeganiu dobra i zła to przy istotnej różnicy nie będziecie w stanie tworzyć współdziałającej dla wspólnego dobra społeczności albowiem wasze wspólne dobro w ogóle nie będzie istnieć. W takim wypadku trzeba rozejść się i żyć odrębnie. aby nie krzywdzić się wzajemnie.

Nikt oczywiście nie chce opuszczać swojego domu, w takim wypadku musisz podjąć walkę o przetrwanie i zmówić się z innymi, podobnymi moralnie do ciebie przeciw odmiennemu. Nie ma innego wyjścia. U podstaw chodzi o przeżycie. Osoba niemoralna w twoim pojęciu moralności zwyczajnie ci zagraża tak jak i ty zagrażasz jej. Taka wojna genów. Co zrobić? Wygnanie to chyba najlepsza forma, choć nie wiadomo czy nie dosięgnie cię zemsta. Śmierć żrących cię komarów z twojej ręki też uznasz za dobro choć z pt. widzenia komarów już dobrem to nie będzie.

Ciekawe czy zawiesimy się na uniwersalizmie moralności?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafal3006
Opiekun Forum KubusiaDołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 25783
Przeczytał: 17 tematów

Skąd: z innego Wszechświata
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 5:50, 15 Sty 2015    Temat postu: Re: Postulaty polityczne krystkona

krystkon napisał:

33. Znosi się karę więzienia w postępowaniu karnym i zastępuje ją karą pozbawienia obywatelstwa i wygnania.

Który kraj zgodzi się na przejmowanie więźniów (przestępców) z innego kraju?
Czy przewidujesz specjalną wyspę dla więźniów ze wszystkich krajów .. np Madagaskar?
... i kto tam będzie pilnował porządku?

P.S.
... a co z więźniami nie z własnej winy np. uchylanie się od płacenia alimentów gdy płacący nie jest w stanie ich płacić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andy72
Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 3474
Przeczytał: 57 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 10:08, 15 Sty 2015    Temat postu:

krystkon napisał:
Andy72 napisał:
Czyli państwo jak z marzeń pracownika SB


Jakim cudem?
Bez tajemnic,

No właśnie, wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą, nikt nie miał by prawa do prywatności, nie było by tajemnicy korespondencji, Nie można by nawet szyfrować komunikacji. Mi tam nie zależy aby o Kowalskim wszystko wiedzieć, ale pracownikowi SB mogło by zależeć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krystkon
Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 472
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Lądek Zdrój
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 23:49, 15 Sty 2015    Temat postu: Re: Postulaty polityczne krystkona

[quote="rafal3006"]
krystkon napisał:

33. Znosi się karę więzienia w postępowaniu karnym i zastępuje ją karą pozbawienia obywatelstwa i wygnania.

Który kraj zgodzi się na przejmowanie więźniów (przestępców) z innego kraju?
Czy przewidujesz specjalną wyspę dla więźniów ze wszystkich krajów .. np Madagaskar?
... i kto tam będzie pilnował porządku?

Skoro komuś określone zasady społeczne nie pasują i nie zamierza ich przestrzegać w takim razie powinien mieć szansę budowania społeczeństwa na innych zasadach, takich jakie ludzi, gdzieś tam.

Jakiś sposób na wydalenie z kraju wymyśliłoby się a jeśli ktoś przeżyłby w związku z tym mały dramat w otoczeniu inaczej moralnych ludzi to może doceniłby wartość zasad, które wcześniej łamał, zreflektowałby się i wówczas mógłby wrócić.

[quote="rafal3006"]
krystkon napisał:

P.S.
... a co z więźniami nie z własnej winy np. uchylanie się od płacenia alimentów gdy płacący nie jest w stanie ich płacić?


Kara więzienia, wrzucanie do metalowych klatek ludzi za to, że nie opłacili alimentów to gruba przesada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krystkon
Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 472
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Lądek Zdrój
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 23:53, 15 Sty 2015    Temat postu:

Andy72 napisał:
krystkon napisał:
Andy72 napisał:
Czyli państwo jak z marzeń pracownika SB


Jakim cudem?
Bez tajemnic,

No właśnie, wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą, nikt nie miał by prawa do prywatności, nie było by tajemnicy korespondencji, Nie można by nawet szyfrować komunikacji. Mi tam nie zależy aby o Kowalskim wszystko wiedzieć, ale pracownikowi SB mogło by zależeć.


Szukam w moich postulatach zakazu prywatności i obowiązku publicznego obnażania się i nie znajduję.

Znajduję za to postulat mówiący o tym, że nie wolno nikogo ukarać za wyjawienie prawdy.

Więc tobie nie chodzi o prywatność lecz o to aby grozić ludziom i karać ich za zdradzenie twoich tajemnic?

To jak już jesteśmy przy tych tajemnicach to rozważmy społeczną rolę tajemnic.

Proszę odpowiedz mi w sposób jak najbardziej ogólny.
Co taimy i po co?
Jaka jest funkcja tajemnicy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andy72
Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 3474
Przeczytał: 57 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 10:18, 16 Sty 2015    Temat postu:

Nie musimy wszystkiego wiedzieć
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krystkon
Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 472
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Lądek Zdrój
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 21:25, 16 Sty 2015    Temat postu:

Andy72 napisał:
Nie musimy wszystkiego wiedzieć


Ja nie zmuszam cię, żebyś wszystko wiedział i wszystko rozumiał.

Za to oczekuję, że kapitał (własność, dług i pochodna długu pieniądz) jako, że jest hierarchią społeczną będzie jawny.

Nie godzę się na niejawność stosunków nadrzędności i podporządkowania w społeczeństwie. Nie godzę się na to, ażebym miał nad sobą władcę, o którym nie mogę pod groźbą kary dowiedzieć się kim on jest.

Kapitał to hierarchia społeczna.
Skoro to nadrzędność jednego człowieka nad drugim - musi być bezwzględnie jawne - tak mówi mi moja moralność i nie są to żadne podszepty PANA niebieskiego a genetycznie zdefiniowane potrzeby.

---------
I nie opisałeś mi funkcji wszystkich tajemnic, czego spodziewałem się, a tak ochoczo zarzucałeś mi to, że pragnę zniszczyć prywatność ludzi.
Jak oskarżyć to pierwszy a jak uzasadnić oskarżenie to ciągnięty za język nawet nie ostatni.


Ostatnio zmieniony przez krystkon dnia Pią 21:28, 16 Sty 2015, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafal3006
Opiekun Forum KubusiaDołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 25783
Przeczytał: 17 tematów

Skąd: z innego Wszechświata
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 21:30, 16 Sty 2015    Temat postu: Re: Postulaty polityczne krystkona

krystkon napisał:

Skoro komuś określone zasady społeczne nie pasują i nie zamierza ich przestrzegać w takim razie powinien mieć szansę budowania społeczeństwa na innych zasadach, takich jakie ludzi, gdzieś tam.

Jakiś sposób na wydalenie z kraju wymyśliłoby się a jeśli ktoś przeżyłby w związku z tym mały dramat w otoczeniu inaczej moralnych ludzi to może doceniłby wartość zasad, które wcześniej łamał, zreflektowałby się i wówczas mógłby wrócić.

.. a co zrobisz np. z pedo_filami?
Wydalisz ich ze swojego kraju aby u sąsiadów mogli robić to co lubią?
Jeśli powiesz o nich prawdę to żaden kraj ich nie przyjmie, gdzie ich wtedy wydalisz?
Jeśli zataisz to inne kraje mają prawo robić to samo - czyli Ty deportujesz ich do sąsiadów a sąsiedzi robią tobie dokładnie to samo, przysyłają ci swoich pedo_filów o których nic nie wiesz.
W jaki zatem sposób uchronisz swoje dzieci przed pedo_filami?
etc.


Ostatnio zmieniony przez rafal3006 dnia Pią 21:32, 16 Sty 2015, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krystkon
Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 472
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Lądek Zdrój
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 23:26, 16 Sty 2015    Temat postu:

Widzisz to jest taki trochę nierozwiązywalny problem bo uniwersalnej moralności nie ma, nie było i nigdy nie będzie. Z jednej strony twój wrodzony instynkt zmusza cię do traktowania odmiennego moralnie homo sapiens jak człowieka, bo wygląda podobnie, możesz z nim kopulować itp. a z drugiej strony on z uwagi na swoją wrodzoną odmienną moralność dla ciebie tym człowiekiem nie jest tylko jest wrogiem, kreaturą, chorobą itp.

W żadnym wypadku tajemnice.

Z kolejnej strony ujawniając popędy takiego człowieka być może wysyłasz go na śmierć, że u ciebie w metalowej klatce miałby przy tym jak w raju.
Z innej strony jeszcze być może obok ciebie zbuduje społeczeństwo, w którym seks z dzieckiem jest normą społeczną, staniecie się antagonizującymi się społeczeństwami, zapewne wrogami i być może nawet zagrozi twojej egzystencji w przyszłości.

Wciąż uważam jednak, że lepiej wywalić na zbity pysk niż więzić w małej metalowej klatce.

Może jak taki cośtam przeżyje jesień średniowiecza na wyspie wygnańców to pod wpływem traumy zmienią się jego potrzeby.

Tak właśnie wygląda wojna ganów - niestety.
Nie ja to wymyśliłem, że wszystko musi być ze sobą w stanie permanentnej walki w dążeniu do zaspokojenia.

Co ja mogę? Sam walczę o przetrwanie w tym chorym świecie.
Mogę co najwyżej pożreć kawałeczek świni, której życie było tak dramatyczne, że całe spędziła w głębokiej depresji.

Wszystko tu jest ostro porąbane. To, że człowiek zaspokaja się po trupie drugiego człowieka to jeszcze mały pikuś.
Jak o tym wszystkim pomyślę to mnie na wymioty bierze.


Ostatnio zmieniony przez krystkon dnia Pią 23:42, 16 Sty 2015, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Filozofia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin