Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Refleksje - wątek Mirosława Galczaka
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Komentarze: Kretowisko (blogosfera)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Imperator
MediatorDołączył: 02 Lis 2006
Posty: 103
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 11:42, 05 Sie 2012    Temat postu: Refleksje - wątek Mirosława Galczaka

Na prosbę uzytkownika przenoszę jego wątek do KawiarniMirosław Galczak napisał:
Czyje zwyciestwo a czyja klęska ? Refkeksje w 68 rocznicę Powstania Warszawskiego
Motto: Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się s historii?. G.W.F. Hegel.

W środę obchodziliśmy rocznicę wybuchu tragicznego w skutkach powstania warszawskiego.
Zastanówmy się, czy wywołanie powstania doprowadziło Dowództwo AK i Kierownictwo Delegatury Rządu Emigracyjnego do osiągnięcia zaplanowanego celu ?
Czy warte to było utraty życia w większości młodzieży i inteligencji warszawskiej ?
Dlaczego inicjatorzy zapomnieli o przedwojennej lekcji monachijskiej ?
Zapomnieli również o niedotrzymaniu w 1939 roku umowy z Francją i Wielka Brytania, że w ciągu 14 dni od chwili wybuchu wojny udziela Polsce pomocy militarnej ?
Dlaczego nie wzięli pod uwagę faktu, że Stalin aż do 17-tego września czekał z realizacja paktu podpisanego z Niemcami ?
Przecież to jasne, że oczekiwał na reakcję koalicjantów Polski.
Przecież również jest jasne, że ówczesny Rząd i Dowództwo wojska oczekiwało przez umowne dwa tygodnie na reakcję koalicjantów.

Postaram się skrótowo i chronologicznie przedstawić Państwu jak doszło do przyjęcia przez Dowództwo AK i Krajową Delegaturę Rządu i zatwierdzonego przez Rząd Emigracyjne założeń Akcji "Burza".

Jak sobie przypominacie na przełomie listopada i grudnia 1943 roku odbyła się Konferencja teherańska trzech przywódców, którzy utworzyli Wielka Trójkę: Roosevelt, Churchill i Stalin. Przyjęli oni między innymi podział świata na strefy wpływów. Miedzy innymi omówiono sprawy polski włącznie z ustaleniem jej przyszłych granic. Jak pamiętacie Dowództwo AK i kierownictwo Krajowej Delegatury opracowały i wdrożyły za zgoda Rządu Emigracyjnego program Akcji Burza, jak wynika z tego dokumentu nie był on skierowany przeciwko Niemcom, jak również nie był uzgodniony z dowództwami zarówno armii zachodnich jak i armii radzieckiej.
Jaki był przewidziany w tym dokumencie cel tej akcji:

Formą akcji powinno być:
■powstanie zbrojne (po zaistnieniu odpowiednich warunków wojskowych i politycznych)
■ wzmożenie wtedy akcji dywersyjnych na tyłach niemieckich.

Cel akcji to:
■ Uświadomienie władzom radzieckim, że na wyzwalanych terenach polskich w granicach z przed 1939 roku, gospodarzem jest Rząd Emigracyjny, kontynuator struktur władz państwowych..
■ Zanegowanie ustaleń podziału świata na strefy operacyjne (wpływów) w myśl których Polska znalazła się w strefie radzieckiej??..
■ Skłonić ZSRR do uznania Rządu Emigracyjnego w Londynie???
■ Spowodowanie przybycia do Polski sił aliantów zachodnich i jednostek Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie, w pierwszej kolejności I Samodzielnej Brygady Spadochronowej.

Jak Państwo wiedzą wcześniejsze Akcje w innych dużych aglomeracjach nie udały się. Postanowiono więc przeprowadzić ta Akcje w Warszawie-stolicy państwa.Muszę Państwu przypomnieć, że w założeniach nie przewidywano akcji zbrojnej w Warszawie. Jak Państwo może wiedzą ofensywa letnia w 1944 roku została przyspieszona przez wojska radzieckie na wniosek koalicjantów zachodnich. Opowiadała mi moja Żona (która była w AK na Podlasiu) i polscy kierowcy służący zarówno w Armii Radzieckiej jak i I Armii WP, że podciąganie tyłów jak i zaopatrzenia pod Warszawę odbywało się z nad obecnej granicy Polski. Proszę pamiętać, że powstanie wybuchło 01 sierpnia 1944 roku o godzinie 17-tej i trwało do 02 października czyli 63 dni. W tak zwanej godzinie "W" na ok. 36.000 zmobilizowanych powstańców, uzbrojonych było tylko ok. 3.500.

Straty po stronie polskiej wynikające z tej nieobliczalnej decyzji były stanowczo za duże::
■ Ok. 9.700 zabitych powstańców, przeważnie młodych ludzi i
■ Ok. 7.200 zaginionych (nie ustalono ci się z nimi stało)
■ Ok. 25.000 rannych i kontuzjowanych.
■ Ok. 2.700 poległych żołnierzy 1 Armii WP od Berlinga
■ Ok. 200.000 zabitych cywilnych mieszkańców Warszawy

To była prawie, że antyczna grecka tragedia.

Wiecie Państwo doskonale, że w powstaniu uczestniczyły również 14-letnie i młodsze dzieci. Miarą tej tragedii jest wiersz 14-letnie harcerki sanitariuszki:

Żeby wszystkie kule na świecie,
Trafiły we mnie,
Toby nie mogły trafić w nikogo.
I żebym umarła tyle razy,
Ilu jest ludzi na świecie,
Żeby nie musieli już umierać,
Nawet Niemcy.
I żeby ludzie nie wiedzieli,
Że ja umarłam za nich,
Żeby nie było im smutno.

To dziecko, ta mała harcerka przemawia do nas w tej swojej poezji jak dorosły wykształcony człowiek. Ileż to dziecko musiało przeżyć przy swoich rannych by dojść do takich konkluzji. Tej madrości nie posiadało kierownictwo wojskowe i cywilne Powstania. Nie tylko Ona , Jej starsi koledzy którzy również zginęli apelując:

Tu zęby mamy ostre a czapki na bakier,
Tu z nas nikt nie płacze w walczącej Stolicy,?
....
A Wy tam wiąz w Londynie, że z kurzem krwi bratniej
Niszczeje stolica???????????????.
...
Halo, tu serce Polski ! Tu mówi Warszawa !
Niech pogrzebowe pieśni wyrzuca z audycji !
Nam ducha starczy dla nas, starczy go i dla Was!
Oklasków też nie trzeba!
ŻĄDAMY AMUNICJI !

Ci chłopcy żadajacy amunicji i pomocy nie wiedzieli ,że Prezydent USA i Premier Wielkiej Brytanii zagwarantowali Stalinowi swoją obojetność i brak pomocy dla nich,ginących w płonącej stolicy.Nie mogę pominąć wiersza szesnastoletniego chłopca , pochodzącego z dobrej rodziny, wychowanka gimnazjum ojców Marianów, pałającego nienawiścią do związku radzieckiego, poległego na Powiślu. On wróg prosi Armię Radziecką o wkroczenie do stolicy. On już Wie , że Jego miasto , jego Stolica ulegnie zniszczeniu. Pisze:

"Czekam na Ciebie czerwona zarazo byś wyzwoliła nas od czarnej śmierci., byś nam kraj przed tym zerwawszy na części ,Była zbawieniem witanym z radością."

Do niewoli Niemcy wywieźli 17 .443 żołnierzy powstania , w tym 2.088 oficerów, wioząc ich przez pół Polski i część Niemiec w bydlęcych wagonach z zadrutowanymi oknami a oni całą drogę śpiewali pieśni patriotyczne jak: ?Oto dziś dzień krwi i chwały????.?Dopóki w sercach naszych choć jedna kropla krwi, dopóki w dłoniach naszych , ojczysta szabla tkwi. Stać będzie Kraj nasz cały, stać będzie kraj nasz cały, stać będzie Piastów gród. Zwycięży orzeł biały, zwycięży Orzeł Biały, zwycięży polski lud, jak również Sanitariuszka Małgorzatka, Deszcz jesienny deszcz, lub Bo dla naszej kompanii szturmowej

Czy była im potrzebna ta tułaczka i poniewierka ?

A w tym czasie ich dowództwo jechało do niewoli samochodami osobowymi i wagonami sypialnymi. Dlaczego nie jechali razem z nimi tymi wagonami bydlęcymi z odrutowanymi oknami. Jak stwierdzili polscy Generałowie w Londynie z Generałem Andersem na czele:
■ Akcja Burza była bardzo źle przygotowana taktycznie i strategicznie.
■ Spowodowała cierpienia, straty i zniszczenia lewobrzeżna Warszawy
■ Nie zrealizowała żadnego z wyznaczonych sobie celów
■ Znacznie osłabiła pozycję premiera Mikołajczyka
■ Spowodowała izolowanie Rządu Emigracyjnego w opinii międzynarodowej

Jestem zdania, że dzisiejsza uroczystość powinna mieć charakter refleksyjno-żałobny bardzo wyważony i bardzo spokojny. Z okazji tragicznej katastrofy smoleńskiej obserwujemy wykorzystywanie Jej dla zagrywek chamsko-politycznych, dla osiągnięcia jak największych korzyści z tej tragicznej katastrofy. To wydarzenie a szczególnie jego skutki były dla części z nas również pewnego rodzaju drogowskazem na PRL-owskiej drodze.

Te refleksje zakończę mottem, sentencją E. Kanta

Musimy uznać, że najgorsze zło, jakie spotyka cywilizowane narody, pochodzi z wojen, i to nie tylko z wojen minionych czy obecnych, ale z nieustających przygotowań w klimacie bliskiej wojny, przygotowań, które się coraz bardziej nasilają i wcale się nie myśli o ich redukcji?.


luzik napisał:
Mirosław Galczak napisał:


A w tym czasie ich dowództwo jechało do niewoli samochodami osobowymi i wagonami sypialnymi. Dlaczego nie jechali razem z nimi tymi wagonami bydlęcymi z odrutowanymi oknami. Jak stwierdzili polscy Generałowie w Londynie z Generałem Andersem na czele:
■ Akcja Burza była bardzo źle przygotowana taktycznie i strategicznie.
■ Spowodowała cierpienia, straty i zniszczenia lewobrzeżna Warszawy
■ Nie zrealizowała żadnego z wyznaczonych sobie celów
■ Znacznie osłabiła pozycję premiera Mikołajczyka
■ Spowodowała izolowanie Rządu Emigracyjnego w opinii międzynarodowej

.


Czasy inne a mechanizmy te same.
Nasze dowodztwo jeździ luksusowymi autami, dystansuje się od "ciemnego ludu", nie jest przygotowane do sprawowania władzy, swoją pazernością i brakiem kompetencji powoduje straty, osłabia nasze Panstwo.
Czasy inne, a ci przy korycie niezmiennie tacy sami...

P.S.
Cze Miruś. Miło widzieć :szacunek:


Adam Barycki napisał:
Aktualności. Refleksje.

Chciałem napisać, że ta czternastoletnia już sanitariuszka minie wzruszyła i w porę zdałem sobie sprawę z błazenady mojej afektacji. Huj z moim wzruszeniem, ale to dziecko tam było i doszło do takich refleksji. Żywą jeszcze padlinę tych, którzy do tego dopuścili, powinny zeżreć bezpańskie psy.

Adam Barycki


Ostatnio zmieniony przez Imperator dnia Nie 11:50, 05 Sie 2012, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krowa
Areszt za spam, do odwołaniaDołączył: 18 Mar 2010
Posty: 13135
Przeczytał: 39 tematów

Skąd: z Łękawy
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 12:24, 05 Sie 2012    Temat postu:

jeśli chcę zjeść jabłko to ktoś musi mi je dać
jeśli muszę zjeść jabłko to komuś je chętnie zabiorę

gdyby nie jabłko nie musiałbym go chcieć
gdyby nie jabłko nikt by nie miał chęci je dać


a sosie rozchozi?
acha, o wojny

że mianowicie ktoś mający jabłka chciałby to zadekretować?

chwila, moment...


a w jakiej walucie są wyceniane jabłka i ogrodnicy, że nie wspomnę o sadownikach i przędziorkach buraczanych?

świat żyje na huśtawce sprzeczności i wojen nie można zakazywać szlabanami na drodze huśnięcia.materia ludzka jest tej samej natury co kamień w kamieniołomie, który szpacy wyrąbują jak te owoce morza kwitnących wiśni.


albo weźmy taką cośtamę...
czy można dzieciom zakazać gwałcenia cośtam?
?

no nie można, bo brakuje sankcji dla dzieci wojny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krowa
Areszt za spam, do odwołaniaDołączył: 18 Mar 2010
Posty: 13135
Przeczytał: 39 tematów

Skąd: z Łękawy
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 12:25, 05 Sie 2012    Temat postu:

cośtama - miłość do dzieci
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krowa
Areszt za spam, do odwołaniaDołączył: 18 Mar 2010
Posty: 13135
Przeczytał: 39 tematów

Skąd: z Łękawy
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 12:30, 05 Sie 2012    Temat postu:

Poradnik "Jak skutecznie walczyć z gupotą" do nabycia na portierni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luzik
Bloger na KretowiskuDołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 7704
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Polska
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 12:46, 05 Sie 2012    Temat postu:

Chodzi mniej więcej o to, by chronić dzieci do czasu kiedy osiągną dojrzałość.
Na okrutne zabawy dorosłych przyjdzie czas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krowa gdzieś tu jest
Gość


PostWysłany: Nie 13:04, 05 Sie 2012    Temat postu:

luzik napisał:
Chodzi mniej więcej o to, by chronić dzieci do czasu kiedy osiągną dojrzałość.
Na okrutne zabawy dorosłych przyjdzie czas.


Ale kto chodzi?
Bóg chodzi?
Bogowie wojny chodzą?
Za czym kto chodzi? Za chlebem dla dzieci?

Jak to przyjdzie czas?
Czas nie chodzi jeśli bogowie wojny nigdzie nie idą, a bogowie umrzeć nie mogą.

A czymze jak nie zabawą jest prawne manipulowanie więźniami?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luzik
Bloger na KretowiskuDołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 7704
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Polska
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 13:15, 05 Sie 2012    Temat postu:

krowa gdzieś tu jest napisał:


A czymze jak nie zabawą jest prawne manipulowanie więźniami?


W mojej opinii ochroną zdrowej tkanki społeczeństwa.
Po Twojemu może być naturą czystą. Silniejszy dominuje nad słabszym w sposób jaki uznaje za słuszny. Jasne?


Ostatnio zmieniony przez luzik dnia Nie 13:16, 05 Sie 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krowa gdzieś tu jest
Gość


PostWysłany: Nie 13:49, 05 Sie 2012    Temat postu:

luzik napisał:
krowa gdzieś tu jest napisał:


A czymze jak nie zabawą jest prawne manipulowanie więźniami?


W mojej opinii ochroną zdrowej tkanki społeczeństwa.
Po Twojemu może być naturą czystą. Silniejszy dominuje nad słabszym w sposób jaki uznaje za słuszny. Jasne?


Skąd kto wie co jest zdrowe a co chore?
Zdrową tkankę mięśniową chroni zdrowa tkanka skórna tego samego DNA.

Pojęcie dominacji jest religijne od słowa D.O.M. gdzie dominuje trup.


Ty masz wszystko pojebane w głowie, szajs masz gdzie krem zastępuje skórę a bateria rupturę.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luzik
Bloger na KretowiskuDołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 7704
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Polska
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 14:28, 05 Sie 2012    Temat postu:

krowa gdzieś tu jest napisał:

Skąd kto wie co jest zdrowe a co chore?
Zdrową tkankę mięśniową chroni zdrowa tkanka skórna tego samego DNA.

Pojęcie dominacji jest religijne od słowa D.O.M. gdzie dominuje trup.


Ty masz wszystko pojebane w głowie, szajs masz gdzie krem zastępuje skórę a bateria rupturę.


Zdrowe=normalne.
Norma, standard, przeciętność.
Przeciętność jest w przewadze. Dominuje więc ona, i jej interesy są chronione przede wszystkim.
Na chorobę wskazują symptomy takie jak; spadek aktywności ruchowej, brak apetytu, pogorszenie stanu skory, zmiana ciepłoty ciała.
Można liczyć na to, że organizm radził sobie będzie sam.
Tylko, nie każdego organizm jest silny na tyle, by podołać.
Wprowadzamy więc ANTYBIOTYKI.

Wyraz dominacja pochodzi od łacińskiego wyrazu dominatio, oznacza panowanie.

To w Twojej głowie bałagan panuje Krowo.
Dotknął Cię zespół paniki zamykających się drzwi.
Sądziłam, że dotyczy on tylko kobiet. Jak widzę byłam w błędzie. Dotyka tez mężczyzn i niestety długo trzyma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krowa
Areszt za spam, do odwołaniaDołączył: 18 Mar 2010
Posty: 13135
Przeczytał: 39 tematów

Skąd: z Łękawy
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 16:11, 05 Sie 2012    Temat postu:

luzik napisał:
krowa gdzieś tu jest napisał:

Skąd kto wie co jest zdrowe a co chore?
Zdrową tkankę mięśniową chroni zdrowa tkanka skórna tego samego DNA.

Pojęcie dominacji jest religijne od słowa D.O.M. gdzie dominuje trup.


Ty masz wszystko pojebane w głowie, szajs masz gdzie krem zastępuje skórę a bateria rupturę.


Zdrowe=normalne.
Norma, standard, przeciętność.
Przeciętność jest w przewadze. Dominuje więc ona, i jej interesy są chronione przede wszystkim.
Na chorobę wskazują symptomy takie jak; spadek aktywności ruchowej, brak apetytu, pogorszenie stanu skory, zmiana ciepłoty ciała.
Można liczyć na to, że organizm radził sobie będzie sam.
Tylko, nie każdego organizm jest silny na tyle, by podołać.
Wprowadzamy więc ANTYBIOTYKI.

Wyraz dominacja pochodzi od łacińskiego wyrazu dominatio, oznacza panowanie.

To w Twojej głowie bałagan panuje Krowo.
Dotknął Cię zespół paniki zamykających się drzwi.
Sądziłam, że dotyczy on tylko kobiet. Jak widzę byłam w błędzie. Dotyka tez mężczyzn i niestety długo trzyma.


Nie jesteś idiotką, jesteś po prostu głupia.

1. Aby się przekonać czy normalność/standard/przeciętność jest zdrowa, trzeba ją zawęzić, czyli uściślić standard >>>> wielkości ciała, odcienia, długości ramion i tak dalej i okaże się, że tylko jeden człowiek na świecie spełni ten standard a będzie nim Adolf Hitler.

2. Antybiotyki jak sama nazwa wskazuje są przeciwnikami biotyków. Czyli po prostu są nieludzkie.

3. W sprawie DOMu się zgadzamy, jak mówiłem to miejsce trupa, gdzie śmierć jest panem i władcą.

Przekaz dla ciebie:
Jesteś osoba która chce się ze mną stosunkować w bezpieczny sposób, za pomocą przdmiotów w rodzaju buta, którym do mnie rzucasz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luzik
Bloger na KretowiskuDołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 7704
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Polska
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 16:21, 05 Sie 2012    Temat postu:

krowa napisał:


Przekaz dla ciebie:
Jesteś osoba która chce się ze mną stosunkować w bezpieczny sposób, za pomocą przdmiotów w rodzaju buta, którym do mnie rzucasz.


Spoko, nie zamierzalam Cię kopać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kotki dwa
Gość


PostWysłany: Nie 16:30, 05 Sie 2012    Temat postu:

luzik napisał:
Spoko, nie zamierzalam Cię kopać.


Tutaj na forum zatrzymaliście się w rozwoju. Wszyscy.
Nikt nie jest w stanie mnie dosięgnąć bo za daleko odleciałem.

Możecie mnie tylko uznać za nieosiągalnego nienormalnego.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luzik
Bloger na KretowiskuDołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 7704
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Polska
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 16:33, 05 Sie 2012    Temat postu:

Rozumem Ciebie bardziej niż Ci się wydaje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luzik
Bloger na KretowiskuDołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 7704
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Polska
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 17:56, 20 Sie 2012    Temat postu:

Mirek, są afery w Polsce, czy ich nie ma?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirosław Galczak
Bloger na KretowiskuDołączył: 23 Gru 2010
Posty: 365
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: stoliy księstwa Gryfitów
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 18:20, 21 Sie 2012    Temat postu:

Mirek, są afery w Polsce, czy ich nie ma?
===============================================
Luzik Dziewczyno !
A gdzież Ty przebywasz ? W "pustelni",gdie nie ma ni Boga ni ludzi ?
Oczywiscie afery były i są i nawet się bardzo dobrze rozmnażają,maja w naszym kraju bardzo dobre warunki do tego rozmnażania.
Kiedyś dawno,dawno temu każde większe przekroczenie norm zaliczane było go afer.
Dziś w XX i XXI wieku jest ich tyle,że dzielimy je na rodzaje: np:polityczne ,gospdarcze ................
Wiesz !
W ciągu ponad 40-tu lat PRL-u wystąpiło tylko 8 afer politycznych i gospodarczych a ich sprawcy zostali ujawnieni,oraz surowo ukarani..
Po wywalczeniu nam "wolności"od 1990 roku "odnotowano":
>ponad 15 afer gospodarczych począwszy od Art-B i banku Grobelnego a na Amber Gold zakończywszy.
>18 afer czysto politycznych włacznie z ostatnia aferą Serafina

A teraz włączcie swoje "osobiste komputery" i odpowiedzcie
>Czy wielkimi aferami gospodarczmi nie było zniszczenie polskiego przemysłu stocznowego,hutniczego,przemysłowego,włókienniczgo, spozywczego................................... a nastepnie sprzedzż tych ruin za grosze kapitałowi zagranicznemu ?
>Jak określić oddanie naszzych plskich banków w w rece kapitałów zagranicznych ? Upraszczając to jest tak jakby Waszym majątkiem i dochodami zarzadzał daleki znajimy z innej miejscowośc.
>Czy jest możliwe by młody około 30-letni człowiek, z chyba trzema wyrokami w zawieseniu,dokonal aż tak wielkiego przekretu ?
>Czy nie wyglada na to,że on był tylko "pionkiem w nowo mowie "słupem"?
>A więc kto za nim stał i dokonywał tego "gieszeftu" ?
>Tasmy Serafina zostały nakrecone w stycniu. Kto i po co trzymał ich ujawnienie aż sześć miesięcy ?

Jesteśmy już po Euro i po Olimpiadzie. Czy nie uważacie,że nasze rodzime szakale zaczynaja przygotowywać sie do startu po nowe łupy ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luzik
Bloger na KretowiskuDołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 7704
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Polska
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 18:26, 21 Sie 2012    Temat postu:

A ja myślę, że nie ma żadnych afer. Są odpowiednio rozdmuchiwane dla własnych interesów sprawy.
"Daj mi człowieka a znajdę na niego paragraf" zawsze aktualne.
W dobie internetu szerzenie informacji, niekoniecznie prawdziwych spowodowało, że co dnia mamy jakąś "aferę".


Ostatnio zmieniony przez luzik dnia Wto 18:29, 21 Sie 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirosław Galczak
Bloger na KretowiskuDołączył: 23 Gru 2010
Posty: 365
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: stoliy księstwa Gryfitów
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 20:25, 21 Sie 2012    Temat postu:

A ja myślę, że nie ma żadnych afer. Są odpowiednio rozdmuchiwane dla własnych interesów sprawy.
"Daj mi człowieka a znajdę na niego paragraf" zawsze aktualne.
W dobie internetu szerzenie informacji, niekoniecznie prawdziwych spowodowało, że co dnia mamy jakąś "aferę".
================================================Afery moja miła były i są.
Oczywiście w dobie internetu telefonów komórkowych,telewizji wszelkiej innej "nooczesności w domu i w zagrodzie" afery są o wiele łatwiejsze do szybkiego zorganizowania i przeprowadzenia..
Weź uprzejmie pod uwadę ,że te jak je nazywamy afery są organizowane w dwóch zasadniczych celach
>polityczne w celu zdobycia i utrzymania władzynie przeważnie nie posiadając predyspozycji i predystynacji do jej pełnienia.
>gospodarcze by w sposób szybki i nie zgodny z obowiązującym prawem, wykorzystujac koniunkturę ekonomiczno-polityczną ,powiększyć swoje zasoby materialne..
Chyba przyznasz mi racje,że rozwój wszelkiego rodzaju środków masowej komunikacj zwiększa znacznie możliwości MANIPULACJI.
Ta manipulacja społeczestwem jest akurat teraz bardzo widoczna.
Prawda
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luzik
Bloger na KretowiskuDołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 7704
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Polska
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 16:49, 22 Sie 2012    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Oj NIE jest dobrze.
Już tylko 1 % dzieli PO od PIS.
Lewica jest za słaba by przejąć władzę. Wszystko wskazuje więc na to, że kolejne rozdanie będzie należało do PISu.
Staniszkis pisala, że Kaczynski przespał sprawę " afery" Amber Gold, ale jak widać wycofanie Jarosława zaowocowało wzrostem poparcia dla PISu.
Podobno Zydówki nie bardzo interesują się sprawami religii. Ja natomiast chętnie nie zajmowałabym się polityką, ale jak widzę że mężczyźni psują co można, a sukcesy odnoszą jedynie wtedy, gdy wykazują się brakiem aktywności, to mnie trzęsie.
I co dalej?
Plusem jest to, że Ziobro z Kaczorem skłócony, to na Ministra Sprawiedliwego się nie wciśnie.
Gowin pewnie zostanie, bo on bardziej do PISu niz PO pasuje.
Ja pitolę. Mialam się zyciem rodzinnym zająć, psami, i innymi takimi a tu przyjdzie mi uaktywnić się politycznie :(.

P.S.
Zrodłem sukcesu męzczyzny jest uśpienie w nim "tworczego" pierwiastka męskiego.
Krowa, jaki Ty głoopi jednak jesteś.


Ostatnio zmieniony przez luzik dnia Śro 16:57, 22 Sie 2012, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirosław Galczak
Bloger na KretowiskuDołączył: 23 Gru 2010
Posty: 365
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: stoliy księstwa Gryfitów
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 22:06, 22 Sie 2012    Temat postu:

Oj NIE jest dobrze.
Już tylko 1 % dzieli PO od PIS.
================================================
Nie Moja Miła.
Absolutnied nie Masz poodu do lęku z powodu podanych wynikw sondażowych
Do tego rodzaju publikowanych wynikw trzeba podchodzić z rezerwą. Pamietaj, że wszystkie sondaże są jednym z podstawowych narzędzi tego co sie nazywa manipulacją.
Spojrzyj jeszcze raz bardzo spokojnie bez podniecania sie na te wyniki. Zakładając,że społeczeństwo ma już dosyć tego wprowadzanego bałaganu,przez elity polityczne,że do wyborów pójdzie maksymalnie 60% wyborców i co się okazuje:
>Po przeliczeniu okazuje sie,źe zarówno PO jak i PiS uzyskały prawie jednakową ilość mandatów,by uzyskać większość parlamentarną,każdej z nich brakuje około 40%
> Pozostaje jeszcze w sejmie drobnica partyjna SLD, RP, i z 6-8 posłów PSL
Jak uwaasz co musi i może powstać,jaka koalicja
Z cała pewnością, tylko i wyłacznie koalicja największej grupy prlamentarnej PO +obliczalna grupa SLD z Millerem na czele + nieobliczalna zupełnie grupa RP z Palikotem na czele.
Bez wzgledu na to czy pan Premier wyjdzie cało czy nie z tych ostatnic awantur,to i tak PO będzie największą grupa parlamentarną i nie ma innego wyjścia jak takakoalicja którą wyżej podałem.
Oczywiście,że również jestem zwolennikiem wygrania i objęcia rzadow przez partie lewicowa,ale jest to nie realne. Przykro mi moja Sympatio,ale taka jest twarda rzeczywistoś
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luzik
Bloger na KretowiskuDołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 7704
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Polska
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 22:16, 22 Sie 2012    Temat postu:

A ja mysle jednak, ze dotychczasowi sympatycy PO, mogą tym razem zawiesc .Część swe glosy skieruje ku Lewicy, częsc zaufa PISowi, częsc nie pojdzie na wybory.
Wyznawcy PISu zas wypelnią swoj patriotyczny obowiązek.
PIS moze przejąc wladze. Nie wykluczam, ze SLD wejdzie z nimi w koalicje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JAJU
Gość


PostWysłany: Pon 6:09, 27 Sie 2012    Temat postu:

KAŻDY WYTWÓRCA CHLEBA POWINIEN MIEĆ NAD SOBĄ:

- 1 NIEWIASTĘ
- 1 KLAWISZA
- 1 BIUROKRATĘ
- 1 POLITYKA
- 1 NEOKATOLIKA
- 1 MILITARYSTĘ
- 1 KOSMITĘ

TYLKO TAKI PODZIAŁ UTRZYMA RACJONALNĄ CENĘ ZIEMNIAKÓW NA POZIOMIE 80gr/kg
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirosław Galczak
Bloger na KretowiskuDołączył: 23 Gru 2010
Posty: 365
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: stoliy księstwa Gryfitów
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 16:49, 15 Wrz 2012    Temat postu:

Jestem przekonany, że związku z 73 rocznicą wkroczeniem w dniu 17 września 1939 roku wojsk radzieckich na tereny ówczesnej Polski rozpocznie się u nas w kraju IPN-owsko prawicowe przekłamywanie tego wydarzenia.
Przekłamywania o których Herbert Marshall McLuhan mówił, że:
„Obalamy historie nie dlatego, że się jej wypieramy , ale dlatego, że staje się ona teraźniejszością”..
Przecież szczególnie historycy jak i przywódcy państwowi powinni wszelkie przeszłe wydarzenia oceniać biorąc pod uwagę ówczesne okoliczności społeczne, polityczne, ekonomiczne, militarne, włącznie z charakterystyką psychologiczną twórców tych wydarzeń..
Pozwólcie , że na zakończenie tego wstępu zacytuje sentencje, która realizują nasi polscy pseudo historycy i politykierzy:
„Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii”.
(Georg Wilhelm Friedrich Hegel)


Jak pamiętacie II wojna światowa, na terenie Europejskim trwała od 01.09.1939 do 08.05.1945 roku, natomiast na terenie świata do 02.09.1945 roku.
Uczestniczyło w niej 1,7 mld ludzi w tym 110 mln żołnierzy. Zginęło około 70 mln.
Praktycznie dla Związku Radzieckiego wojna rozpoczęła się 22 czerwca 1941 roku od ataku wojsk hitlerowskich , dla USA od 07 grudnia 1941 od ataku wojsk japońskich na bazę amerykańską.
Z przestrzeni czasu, oraz wydarzeń politycznych jak również militarnych wynikało, że II wojna była nieunikniona.
Zwróćcie uprzejmie uwagę na szybko narastający w tym czasie nacjonalizm i imperializm szczególnie w: Niemczech, Włochach, Japonii, Hiszpanii a nawet Wielkiej Brytanii. Wiecie co te państwa łączyło: kolonializm
Teraz już Wiecie dlaczego Wielka Brytania największe mocarstwo kolonialne, dążyło kosztem innych państw do podpisania w październiku 1938 roku słynny układ monachijski.
Wtedy to właśnie minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii wygłosił słynne stwierdzenie o wygraniu przez Wielka Brytanię pokoju światowego.


Nie należy zapominać o tym, że Polska miała podpisany z Francja i Wielką Brytania pakt o wzajemnej pomocy z którego jasno wynikało, że w ciągu 14 dni od zaatakowaniu Polski wojska francuskie i brytyjskie rozpoczną militarne działania przeciwko agresorowi.
W jaki sposób ci nasi dwaj sojusznicy wywiązali się ze swych zobowiązań:
1.3 września 1030 roku wypowiedzieli Niemcom wojnę.
2.12 września 1039 roku Rada Najwyższa Sprzymierzonych czyli Wielkiej Brytanii i Francji postanowiły nie udzielać Polsce pomocy militarnej.
3. 17 września 1939 roku na zapytanie rządu rumuńskiego, rząd francuski nie sprzeciwił się internowaniu rządu polskiego.


Na zakończenie musze Państwu przypomnieć, że jakby nie oceniać Stalina to trzeba mu przyznać, że potrafił być przewidywalny i nie działał pochopnie:
>przewidział lub wiedział, że Niemcy hitlerowskie dążą do agresywnego rozszerzenia swej powierzchni ja również rozszerzenia swej władzy. Stalin usiłował zapewnić sobie udział w pokonaniu III Rzeszy.
Proszę zwrócić uwagę, że słynny pakt Ribbentrop – Mołotow został podpisany
Czekał na reakcję Wielkiej Brytanii i Francji. Reakcji, której nie było ani w stosunku do Narodu polskiego, ani do walczącej armii polskiej, ani internowanych za zgoda Francji władz RP dopiero 23 sierpnia 1939 roku
A więc na tydzień przed napadem hitlerowców.
>zgodnie z porozumieniem atak wojsk hitlerowskich i radzieckich miał nastąpić jednocześnie.
Dlaczego więc Stalin wstrzymał atak wojsk radzieckich do 17 września ?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luzik
Bloger na KretowiskuDołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 7704
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Polska
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 19:42, 19 Wrz 2012    Temat postu:

Dobrze historię zassywać nie tylko z książek.
Dzięki Mirku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirosław Galczak
Bloger na KretowiskuDołączył: 23 Gru 2010
Posty: 365
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: stoliy księstwa Gryfitów
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 17:08, 07 Lip 2013    Temat postu:

Witaj moja Moderatorko,stała czytelniczko i wirtualna sympatio !
No wieć jak bumerang wróciłem i postaram sie dalej produkować na tym Wątku
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luzik
Bloger na KretowiskuDołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 7704
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Polska
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 17:15, 07 Lip 2013    Temat postu:

Heeeeej Miruś. Fajnie, żeś powrocił :).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Komentarze: Kretowisko (blogosfera) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 1 z 14

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin