Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Truth Contest

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Linkownia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kori
Bloger na KretowiskuDołączył: 08 Lip 2009
Posty: 525
Przeczytał: 34 tematy


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 22:44, 07 Sty 2013    Temat postu: Truth Contest

[link widoczny dla zalogowanych]


Poniżej moje tłumaczenie pierwszych stron podstawowego tekstu. Na marginesie: zdaje się, że oryginalny tekst jest ciągle uaktualniany.Człowiek powinien szukać tego, co jest, a nie tego, co myśli, że powinno być. Albert Einstein

(Prawda to to, co wytrzymuje test doświadczenia. Człowiek powinien szukać tego, co jest, a nie tego, co myśli, że powinno być. Albert Einstein)


Prawdę możesz sprawdzić: Jest tak rzeczywista jak grunt i tak przydatna jak jedzenie. To ten rodzaj prawdy, który może sprawić, że nienawiść i wojny staną się zbędne, tak jak i ignorancja.

Charles Darwin odkrył jak ewolucja działa, ale nie co naprawdę oznacza.

Nasza prawdziwa historia: Ewolucja nie jest już tylko teorią; jej prawdziwość została udowodniona ponad wszelką uzasadnioną wątpliwość. Problemem jest to, że nawet ludzie, którzy wierzą, że ewolucja jest prawdziwa, odcinają samych siebie od tego procesu. Jakoś pominęli wszystkie niższe formy zwierzęcego życia i zaczęli na szczycie ewolucyjnej drabiny. Dowody wskazują na to, że ewoluowaliśmy jak ewoluowało życie.

Innymi słowy, ty byłeś tamtymi innymi zwierzętami.

Musiałeś być mniejszymi zwierzętami by być teraz człowiekiem. Żyłeś jako wszystkie różne zwierzęta w twojej ewolucyjnej linii. Żyłeś przez miliony lat, i miliony żyć i śmierci by być tam, gdzie jesteś teraz. To jest to, co oznacza książka Darwina.

W uzupełnieniu do skamieniałych dowodów, kod genetyczny dowodzi, że wszystkie zwierzęta, w tym i my, ewoluowaliśmy z bakterii przez ostatnie 700 milionów lat na Ziemi.

Innymi słowy, byłeś mikrobem, insektem, rybą, gadem, małpą...

Kiedy wszystkie dowody (100%) mówią, że coś się stało, i nie ma dowodów (0), że coś innego mogło się wydarzyć, to jest to prawda ponad uzasadnioną wątpliwość dla szczerych, rozumnych ludzi.

Przeszliśmy bardzo, bardzo długą drogę, ale mamy jeszcze trochę do przejścia. Następny i ostatni krok w naszej ewolucji to poznanie i zaakceptowanie prawdy życia, a to uwzględnia uznanie naszej prawdziwej przeszłości.

Prawda uwolni nas od zwierzęcego świata, z którego wszyscy wyewoluowaliśmy.1Nieśmiertelność: “Jest niemożliwym być świadomym bycia nieświadomym.”
Nie jest możliwym być świadomym bycia nieświadomym z twojej własnej perspektywy. Nie możesz być świadomym nie bycia świadomym. Możesz być mniej uważny/świadomy (sen/śpiączka), ale nie całkowicie nieświadomym (martwy), ponieważ czas stałby dla ciebie w miejscu. Miliard lat mogłoby przeminąć, a ty byś o tym nie wiedział.

Jak wiesz, że jesteś martwy? Nie jest możliwym być świadomym jakichkolwiek luk w życiu; to jest ciągłe i nigdy nie kończące się z twojego własnego punktu widzenia.

Śmierć i narodziny są ciągłym wydarzeniem z twojej własnej perspektywy.

Umrzesz fizycznie, ale zrodzisz się w nowe fizyczne ciało. Bycie urodzonym wydarza się, inaczej by cię tu teraz nie było. Zrodziłeś się do tego życia. To jest to, co wiemy, że się wydarza. Nie ma dowodów na to by cokolwiek innego się wydarzało.

Jesteś nieśmiertelny; nie jest możliwym nie bycie takim. Jedynie pytanie to gdzie i kiedy odrodzisz się i jako co się odrodzisz, i to też możemy wiedzieć.

Ludzie próbują zrozumieć wszechświat bez brania pod uwagę świadomości, a to jest najważniejszy element w równaniu.

Wszechświat, jako że dotyczy świadomego życia, może być zrozumiany teraz. To jest ostateczna prawda; prawda, która przekształci rodzaj ludzki i świat.2“Dla każdej akcji, istnieje równa i odwrotna reakcja.” FAB = -FBA

Ludzie nie zdają sobie sprawy co trzecia zasada dynamiki Isaaca Newtona naprawdę znaczy.
Wszystko jest zrównoważone. Wszystko fizyczne (materia/energia) idzie tam i z powrotem w zrównoważonych kręgach, cyklach, albo w ich odpowiedniku. Narodziny-śmierć, stary-młody, duży-mały, silny-słaby, start-stop, góra-dół, bogaty-biedny, początek-koniec, szybko-wolno, ciepło-zimno, ból-przyjemność, wygrana-przegrana, dzień-noc, pełny-pusty, wysoko-nisko, wewnątrz-zewnątrz, sukces-porażka, zjednoczone-podzielone, dawanie-otrzymywanie, kreacja-destrukcja, włączone-wyłączone, pozytywne-negatywne, itd.

Pozytywne i negatywne siły poruszające się w równowadze są fizycznym wszechświatem.

Nie ma wyjątków wobec praw natury, które odkrył Newton. Stosują się one do każdej materii i energii. a zatem ty i wszyscy ludzie są regulowani przez te same prawa.

Los: Dobry los lub zły los są równowagą w działaniu i sposobem, w jaki równowaga najbardziej wpływa na nasze życie. Los manifestuje się na wielu poziomach. Jest los z dnia na dzień, od małych rzeczy jak znalezienie dobrego miejsca parkingowego czy złego, do dużych rzeczy, takich jak wygrana na loterii albo odkrycie, że masz raka. Potem jest długo-terminowy los. Masz szczęście jeśli urodzisz się z urokiem, pieniędzmi, zdrowiem, talentem i inteligencją. Masz pecha jeśli urodzisz się nieatrakcyjnym, biednym, schorowanym i bez talentu czy inteligencji. Większość ludzi jest pomiędzy tymi skrajnościami, ale to nie ma znaczenia, ponieważ jesteśmy nieśmiertelni, i to wszystko się wyważy. Los będzie przemieszczał się tam i z powrotem; każdy dostanie równą ilość dobrego i złego losu.

Co rzucone za siebie, znajdywane jest przed sobą. Każdy dostanie swoją kolej.

Śmierć to świetny wyrównywacz: Jeśli jesteś urodzony z dogodnościami, możesz mieć więcej dobrych chwil niż złych chwil, ale gdy umrzesz, odradzasz się z niedogodnościami, i masz więcej złych chwil niż dobrych chwil i vice versa. Na dłuższą metę, nikt nie ma lepiej albo gorzej od kogokolwiek innego, ponieważ życie zawsze ostatecznie się zrównoważy. To jest znana natura wszechświata, w którym żyjemy.
Dobrą wiadomością jest to, że wszystkie najlepsze rzeczy ci się przydarzą; zła wiadomość to, że to samo z wszystkimi złymi rzeczami, jeśli nie poznasz prawdy.

Kontynuuj czytanie: Wielu nie zgodzi się z fragmentami tej książki dopóki nie będą jej mieli przeczytanej całej. Rzeczy powiedziane na początku są wyjaśnione bardziej szczegółowo w dalszej części książki.
3Nie to, na co patrzysz, ma znaczenie, lecz to, co widzisz.
Henry David Thoreau

Poprzednie trzy strony są prawdziwe. Problemem jest to, że większość ludzi nie może spostrzec prawdy życia. Kiedy widzisz życie prawdziwie, to jest to co ludzie nazywają szczytowym momentem, albo momentem jasności. Odbierasz większy procent tego, co poszczególny moment życia faktycznie zawiera; jesteś wypełniony życiem. Twój umysł jest strażnikiem życia, i czasami wpuszcza do środka trochę prawdziwego życia, ale przez większość czasu tego nie robi.Rysunek 1 pokazuje jak rodzaj ludzki obecnie postrzega życie. Rysunek 2 pokazuje prawdziwe życie.

Strzałki reprezentują życie przychodzące do ciebie ze wszystkich kierunków. Linia przerywana ukazuje jak twój umysł większość życia przychodzącego do ciebie. Bez umysłu blokującego życie, odbierasz całe życie, prawdziwe życie, i odzwierciedlasz to wszystko z powrotem.

Widzenie wodospadu Niagara albo Wielkiego Kanionu po raz pierwszy jest szczytowym momentem dla większości ludzi. Dlaczego to sprawia że czujesz się tak żywym? Nic naprawdę ci się nie przydarza. Dlaczego nie nie wywołuje to takich samych dobrych odczuć gdy widzisz to po raz drugi? Patrzysz na tą samą rzecz. Przyczyną jest to, że twój umysł otwiera się, gdy coś jest wyjątkowe.

Tak naprawdę, każda chwila życia jest wyjątkowa, i możesz być całkowicie otwarty na życie przez większość czasu. Musisz zobaczyć prawdziwe życie by zobaczyć prawdę.

Oczywiste jest to, co nie jest nigdy widziane, dopóki ktoś nie wyrazi tego prosto.
Khalil Gibran

Prawda o życiu jest tak naprawdę bardzo prosta; jest tylko trudno ją zobaczyć po raz pierwszy.

Życie: Całe sprowadza się do tego jak czujesz się z chwili na chwilę, jak często czujesz się dobrze i jak często czujesz się źle, i to będzie wyważone jak wszystko inne fizyczne. Twoja skończona przeszłość była wyważona, i twoja skończona przyszłość będzie również, chyba że zmienisz się z fizycznej istoty w istotę duchową. By zmienić się w istotę duchową, musisz tylko poznać prawdę, która zmieni twój punkt widzenia i twoją perspektywę życia tak, że zaczniesz żyć swoje życie jako duchowa istota.

Nasze życie nie musi być po prostu pięćdziesiąt na pięćdziesiąt jak fizyczny świat, ponieważ nasza duchowa jaźń, nasza nieśmiertelna jaźń, nie jest fizyczna i nie musi być wyważona by istnieć. Nasze fizyczne środowisko nie może się fundamentalnie zmienić, ale my możemy. Musisz po prostu to wiedzieć by to zrobić.

Nic nie zrobi prawdziwej różnicy w twoim życiu poza oddzieleniem siebie od wyważonego fizycznego świata. To może i zmieni wszystko.

Oddzielasz siebie od równowagi fizycznego świata poprzez widzenie prawdy.4Prawda ujawnia to, że nie musisz doświadczyć złego by mieć dobre. Złe będzie nadal się wydarzać, ale będzie postrzegać to inaczej. Duch jest jedyną rzeczą we wszechświecie, która nie musi się równoważyć. Wiedza o równowadze zmienia twoje życie. To prowadzi do twojej przemiany w istotę duchową.

Dobry/zły: Gdy znasz prawdę, bierzesz obie strony życia, dobrą i złą stronę, i widzisz je jako jedną całość. Robisz to dzięki rozumieniu tego, co oznacza równoważąca siła. Oznacza ona, że wszystkie złe chwile przeminą i zostaną zrekompensowane przez taką samą ilość dobrych chwil. Onacza ona również, że wszystkie dobre chwilę przeminą i zostaną opłacone taką samą ilością złych chwil. To się zawsze będzie równoważyć.

Kiedy poznasz prawdę, będziesz cieszył się dobrymi chwilami więcej i wciąż unikał złych chwil kiedy będziesz mógł, ale kiedy nie będziesz mógł, wiedza o równowadze pomoże ci przejść przez złe chwile. Tak jest ponieważ posiadanie wiedzy o tym, że im gorzej się dzieje, tym lepiej będzie, czyni złe chwile niemal przyjemnymi. Co ważniejsze, to wyśrodkowuje twoją perspektywę życia. Widzisz obie strony życia: całe życie, prawdziwe życie.

Wiedza o równowadze zabiera twoje powody by być złym, smutnym, nienawidzić, martwić się, zazdrościć, być rozczarowanym, przegapiać, bać się czegokolwiek czy nawet myśleć za dużo.
Usuwa cały stres i stworzone przez umysł negatywne uczucia z twojego życia.


Umysł zaczyna znikać, a prawdziwe życie zaczyna się pojawiać.

Gdy umysł się zmniejsza, życie się powiększa. Gdy umysł się kurczy, życie się rozszerza. Gdy umysł znika całkowicie, twoja percepcja życia staje się czysta. Ostatecznie będziesz myślał tylko wtedy gdy będziesz musiał, czyli niezbyt często. Zaczniesz żyć w teraźniejszości, wiecznym TERAZ.
Chcemy rozszerzać nasze życie, nie rozszerzać nasze umysły jak to czynili w latach sześćdziesiątych.

Im bardziej żyjesz w teraźniejszości, tym bardziej życie staje się spełniające. Czas spowolni; będziesz widział magię i cud życia, które widziałeś jako dziecko, i będziesz doświadczał tego bez ignorancji i wszystkich negatywnych emocji dzieciństwa. Wkrótce, będziesz w stanie widzieć życie lepiej niż widzi je dziecko czy jakiekolwiek zwierzę, które kiedykolwiek je widziało. Będziesz widział prawdziwy świat, zaczarowany świat.

5Twoje dwie jaźnie: większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z faktu, że mają oni dwie różnie jaźnie. Masz umysł i ducha (świadomość), i chociaż zdają się być jedną rzeczą, są odrębne. Sposobem by uzmysłowić sobie, że to jest prawda jest uzmysłowienie sobie że coś musi słuchać myśli tworzonych przez twój umysł.

Czym jest to, co słyszy twoje myśli?

Jest część ciebie, która myśli i część ciebie, która słyszy myśli. Myśląca część to twój umysł; część, która słyszy myśli to twoja duchowa jaźń. W rzeczywistości nie słyszysz myśli przez swoje uszy, ponieważ twój umysł uprzednio jest wewnątrz twojej głowy. Sęk w tym, że twoja duchowa jaźń odbiera rzeczy, które tworzy umysł w podobny sposób do słyszenia ich.


Sprawdź to: Po prostu zapytaj sam siebie, czym jest to, co słyszy myśli, które właśnie teraz myślisz?

To twoja duchowa jaźń, ta sama rzecz, która odbiera całe życie.

Jak pokazano na rysunku, rodzaj ludzki obecnie żyje jako jego umysłowa jaźń, w wyniku czego nie zna swojej duchowej jaźni. “Poznaj samego siebie”, jak powiedział Sokrates.

Musisz znać prawdziwe życie by znać twoją prawdziwą jaźń.

Perspektywa i percepcja: Ten sam świat jest postrzegany inaczej przez żabę a kota, kota a psa, psa a człowieka, dziecko a dorosłego, kobietę a mężczyznę. Widzisz coś innego niż ja. Wszystkie perspektywy są unikalne.

Nie widzimy rzeczy takimi, jakie są; widzimy rzeczy takimi, jacy my jesteśmy.
Ludzie widzą i doświadczają życia przez swój własny umysł i zmysły i z ich własnej unikatowej perspektywy i poziomu uważności. To nie zmienia prawdy. Fizyczny świat nigdy się nie zmieni; nie może się zmienić i wciąż istnieć, ale sposób, w jaki go postrzegasz, może. Percepcja i perspektywa determinują jak wyraźnie i prawdziwie widzisz życie i jak spełniające lub niespełniające jest dla ciebie życie. Znanie ostatecznej prawdy sprawia, że ludzie mogą widzieć życie wyraźnie i być nim nasyconym.

Zwierzęta inne niż człowiek są bardziej zaspokojone, ponieważ mają umysł mniej blokujący życie, ale tkwią z perspektywą i percepcją, z którą się urodziły. Istoty ludzkie mogą znacząco ulepszyć naszą perspektywę przez poznanie ostatecznej prawdy.

Wszystkie problemy, które mamy wywodzą się z ludzi nie znających prawdy o życiu.

Nieszczęśliwi: Ludzie rozglądają się wokół i myślą, dlaczego jest tak wielu ludzi, którzy są nieszczęśliwi? Dokonaliśmy takich postępów, jednak ludzie wciąż są nieszczęśliwi. Dlaczego ten świat nie jest cudownym miejscem, który mógłby być? Zmienianie świata nie zmienia nas.

Nie ma znaczenia jak wielkich dokonamy postępów materialnie; to nic nie zmieni. Tylko nauczenie się i ujrzenie prawdy nas zmieni, zmieniając w ten sposób wszystko.

Prawda przekształca śmiertelnego człowieka w nieśmiertelną duchową istotę.

Czyni to, ponieważ prawda tylko pokazuje ci, czym naprawdę jesteś i to zmienia wszystko. Prawda czyni to samo dla sposobu, w który widzimy świat i z tej samej przyczyny. Ona pokazuje ci życie wyraźnie; pokazuje ci po raz pierwszy prawdziwe życie.


6


Prawdziwe życie jest doskonałe: Możesz ujrzeć i doświadczać doskonałego życia, ponieważ tak właśnie życie jest. Nasze niedoskonałe umysły robią z tego mętlik.


Ciężko w to uwierzyć z twojej obecnej perspektywy i poziomy uważności, ale to twój własny umysł czyni życie niedoskonałym. Wszechświat musi być doskonały, by istnieć.


Nie musisz w to wierzyć; możesz to wiedzieć.
Teraźniejszość: To interesujące, że “NOW” (tł.: teraz) jest nazywane “present” (tł.: teraźniejszość; prezent). Teraźniejszość (prezent) to ostateczny dar. To dar prawdy i życia. Otrzymujesz prezent (teraźniejszość) w każdej sekundzie, i będziesz ją otrzymywał na zawsze. Prezent to jedyne co istnieje, jedyna rzecz, której jesteś kiedykolwiek świadomy. Twoje życie to seria prezentów przechodzących przez czas. Przyszłość nie istnieje, dopóki nie stanie się prezentem (teraźniejszością).Życie to jeden nieustanny prezent (teraźniejszość).


Kreacja dzieje się teraz: Twoje ciało, umysł, i świat wokół niego są stwarzane z mikrosekundy na mikrosekundę. Rzeczy mogą wyglądać tak samo, ale nie są; wszystko ciągle się zmienia i jest odtwarzane. Nasze życie i nasz świat jest stwarzany z chwili na chwilę.

Życie i wszystko w nim jest zawsze nowe.

Ludzie myślą, że nie wyglądają wystarczająco dobrze; że nie są wystarczająco młodzi, wystarczająco chudzi, wystaczająco bystrzy, lub wystarczająco bogaci itd. Żyją na krawędzi okręgu i po prostu chodzą dookoła wiecznie, zagubieni w iluzjach ich umysłów.

Bardziej zielona trawa: Koncepcja przeszłości, przyszłości, i zaburzona percepcja teraźniejszości sprawia, że ludzie zabiegają o bardziej zieloną trawę po drugiej stronie ogrodzenia. W tym procesie gubią teraźniejszość.

Ścigając horyzont: To jak pogoń za horyzontem; im szybciej idziesz, tym szybciej się od ciebie odsuwa. Pewnego dnia, zdajesz sobie sprawię, że na nim stoisz. To, za czym goniłeś, jest tam, gdzie już jesteś i zawsze będziesz.

Wszystko, czego chcą ludzie to to, co jest w teraźniejszości (prezencie), ale nie wiedzą tego, bo jej nie otworzyli. Prawie nikt nie wie, czym naprawdę jest teraźniejszość (prezent).
7Teraźniejszość musi być naszym celem, ponieważ jest jedyną rzeczą, która istnieje.

Wielki złośliwiec: Twój umysł będzie się częściowo otwierał od czasu do czasu by dać ci posmak prawdziwego życia i następnie ci go zabrać. Przywiąże momenty otwarcia do rzeczy, które ciężko wykonać, jak rzeczy, które kosztują sporo pieniędzy, rzeczy, które są trudne lub niebezpieczne, lub rzeczy, które umysł uważa za nowe lub wyjątkowe. Twój umysł zmusza cię do płacenia za życie w ten czy inny sposób, i nigdy nie pozwala ci mieć je za darmo.

Spełniające życie jest zawsze darmowe i zawsze dostępne jak tylko poznasz prawdę.

Spełniony: W ten sposób się czujemy gdy nasze umysły są kompletnie otwarte na życie; stajemy się “pełni” życia. Bycie pełnym życia sprawia, że czujesz się tak, jak chcesz się czuć przez cały czas. Spełnienie jest prawdziwym szczęściem. Lekarze mówią, że czujesz się dobrze lub szczęśliwie z powodu uwolnienia się substancji chemicznych w twoim mózgu, które sprawiają, że czujesz się dobrze. To jest prawda; substancje chemiczne takie jak endorfiny, adrealina, serotonina czy dopamina sprawiają, że czujesz się dobrze, ale czynią to po prostu przez umożliwienie ci odczucia odrobiny prawdziwego życia. Jak wszystkie leki czy narkotyki, efekt jest tymczasowy, i ma on równoważącą negatywną stronę. Ostateczna prawda nie jest tymczasowa i nie ma negatywnej strony. Żadne specyfiki nie są potrzebne.

W tym królestwie zwierząt, fizyczny ból i przyjemność będą przychodzić i odchodzić, ale zawsze możesz być pełny życia (spełniony) jak tylko poznasz prawdę.


Wolność: jeśli zwiążesz swoje spełnienie z rzeczami, które wydarzają się w twoim otoczeniu, jesteś na łasce ciągle zmieniającego się otoczenia. Doznasz tylko posmaku spełnienia gdy sprawy będą się toczyć po twojej myśli, gdy wygrasz lub zdobędziesz to, co chcesz. Duchowi ludzie są spełnieni gdy przegrywają. Jeśli nie zwiążesz swojego spełnienia z tym, co wydarza się w twoim otoczeniu, możesz być spełniony bez względu na to, co się wydarza. Prawdziwa wolność to posiadanie zdolności bycia spełnionym niezależnie od tego, co wydarza się w otoczeniu. Prawie nikt nie jest teraz wolny. Tylko prawda cię wyzwoli.

Bycie wolnym oznacza bycie wolnym od umysłu, który zakrywa prawdziwe życie przed ludźmi.

8Natychmiastowe zaspokojenie: Po co uzależniać dobre samopoczucie od jakichś warunków? Prawdziwe życie jest nam dawane przez cały czas; po prostu musimy je wpuszczać do środka przez cały czas. Prawdziwe życie jest natychmiastowym i całkowitym zaspokojeniem, które nic nie kosztuje. Bycie wolnym jest w twojej głowie.

Sekret: Większość ludzi wie, że nie potrzebujesz “rzeczy” lub wydarzeń by być szczęśliwym (spełnionym), ale większość ludzi nie wie, jak to działa. Sekret to otwieranie twojego umysłu. Bez myśli i negatywnych emocji, dzieje się to samo, co dzieje się wtedy, gdy dostajesz to, co myślisz, że potrzebujesz.

Stajesz się tak zmysłowy, jak tylko możesz być; stajesz się swoimi zmysłami.

Możesz czuć się lepiej, niż czułbyś się gdybyś zwyczajnie każdego dnia wygrywał na loterii. Dlaczegoż by nie? To tylko stan umysłu, lub stan nie-umysłu. To jest twoje życie; po prostu bierz to, co do ciebie przychodzi. Możesz być spełniony kiedykolwiek chcesz. Teraźniejszość (prezent) jest dla ciebie.

Bycie spełnionym, bycie wypełnionym przez życie cały czas, to prawdziwy cel ludzkości.

Wszystko, co ludzie robią bezpośrednio i pośrednio, dobre i złe, to po to, by być spełnionym przez życie. Jak tylko poznasz prawdę, możesz przeskoczyć wszystkie rzeczy i po prostu być spełnionym.


Ostatnio zmieniony przez Kori dnia Pią 16:33, 02 Sie 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Linkownia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin