Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ot i tyle
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Rozbieranie irracjonalizmu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 12:59, 10 Sty 2006    Temat postu:

...a wracajac do rozbieranki na sfini, przypomne slowa PTRqwerty z http://www.sfinia.fora.pl/viewtopic.php?p=3979#3979

PTRqwerty napisał:
Otóż taki axtenizm (tak jak [link widoczny dla zalogowanych] - nie wiem po co pojęcia mnożyć) jest jak najbardziej racjonalną konsekwencją przeświadczenia o tylko jednej możliwe interpretacji metafizycznej świata. Najpierw więc dochodzimy do irracjonalnego wniosku o jednej możliwej interpretacji świata by potem wnioskować z tego zupełnie racjonalnie, że skoro tak to istnieje tylko jedna dopuszczalna interpretacja metafizyczna w społeczeństwie.

Jesli sinner (lub ktokolwiek inny) nie uwaza tego za dostateczne odsloniecie wstydliwych irracjonalnych czesci rozbieranego, to czekamy na sinnera (lub kogokolwiek innego) odpowiedz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
volrath




Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 146
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 13:07, 10 Sty 2006    Temat postu:

Wpiszę jak wrócę do domu (nie wiem czy nie będę musiał napisać ponownie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sinner




Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 22:12, 10 Sty 2006    Temat postu:

To ja mam ponownie pytania, by jak najlpiej zrozumieć wasze argumenty.
Cytat:
przeświadczenia o tylko jednej możliwe interpretacji metafizycznej świata.

Gdzie w tekście jest o tym mowa??
Cytat:
istnieje tylko jedna dopuszczalna interpretacja metafizyczna w społeczeństwie.

Gdzie w tekście jest o tym mowa??
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 22:32, 10 Sty 2006    Temat postu:

Nie no sinner - PTR nie mówił, że jest to ujęte w tekście tylko, że:
PTR napisał:
jest jak najbardziej racjonalną konsekwencją przeświadczenia o tylko jednej możliwe interpretacji metafizycznej świata
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sinner




Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 22:48, 10 Sty 2006    Temat postu:

Ale w tekście żeby go rozebrać chyba musi byś zawarte to, że są "przeświadczeni o tylko jednej możliwej interpretacji metafizycznej świata". po prostu pytam sie gdzie czytajac te tekst mozna wywnioskowac to co powiedział PTR.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 22:50, 10 Sty 2006    Temat postu:

Niech sam chłopaczyna odpowie - jak wyzdrowieje. Dla mnie to jest widoczne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 23:28, 10 Sty 2006    Temat postu:

Sinner, to chyba proste. PTRek uprzejmie wykonal za axteistow rozumowanie i wyszlo mu, ze jesli ktos wypisuje takie rzeczy, to moze miec to sens wylacznie w przypadku, gdy zalozy sie, ze:

PTRqwerty napisał:
istnieje tylko jedna dopuszczalna interpretacja metafizyczna w społeczeństwie.

Nie wiem, czy axteisci sie kiedykolwiek nad tym zastanawiali, ale to ich problem; jesli nie, to nalezy sie od nich podziekowanie Ptrkowi za to, ze doszukal sie w ich teoriach krztyny sensu.

Czy potrafisz podac inne uzasadnienie axteizmu? Jesli tak, to podaj. Jesli nie, poczekaj, az Ptrkowi przestanie cieknac z nosa na klawiature.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sinner




Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro 0:01, 11 Sty 2006    Temat postu:

Cytat:
Sinner, to chyba proste. PTRek uprzejmie wykonal za axteistow rozumowanie i wyszlo mu, ze jesli ktos wypisuje takie rzeczy, to moze miec to sens wylacznie w przypadku, gdy zalozy sie, ze:

Podal rozumowanie bez uzasadnienia. Każdy mogłby przekrecić w drugą strone i wyszłoby na to samo. Ja nadal pytam w którym miejscu tego tekstu sa takie informacje, z których mozna wywnioskować, że są "przeświadczeni o tylko jednej możliwej interpretacji metafizycznej świata".???
Cytat:
Nie wiem, czy axteisci sie kiedykolwiek nad tym zastanawiali, ale to ich problem; jesli nie, to nalezy sie od nich podziekowanie Ptrkowi za to, ze doszukal sie w ich teoriach krztyny sensu.

On sobie coś powiedział. Ja się pytam w którym miejscu to co on powieział jest związane z tym co głoszą axteiści??
Cytat:

Czy potrafisz podac inne uzasadnienie axteizmu? Jesli tak, to podaj. Jesli nie, poczekaj, az Ptrkowi przestanie cieknac z nosa na klawiature.

A co to ma do tematu czy ja potrafie czy nie. Nie bede podawał. Oni mogą mieć najrózniesjze uzasadnienia. Mniejsza z tym. Powtarzam si,ę ale chce się dowiedzieć na jakiej podstaiwe PTR tak uzasadnił axteizm. Czekam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ptr




Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 1505
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 18:26, 11 Sty 2006    Temat postu:

Musisz więc znaleźć rozwiązanie problemu, czy może istnieć światopogląd zbudowany na racjonalnym rozumowaniu, który uważa równocześnie, że istnieją różne możliwe interpretacje metafizyczne świata i że w społeczeństwie może istnieć tylko jedna z nich. Jeśli Ci się to uda, to porozmawiamy dalej. Kultura judeochrześcijańska uważa, że istnieją różne możliwe interpretacje świata. A axteizm? Nie wiem, czy axteista jest w ogóle świadomy tego problemu. Nie wygląda w każdym razie. Niemniej ten problem leży u fundamentów pojawienia się takiego ruchu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sinner




Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro 18:42, 11 Sty 2006    Temat postu:

Znowu ucieczka od odpowiedzi. Mówisz obok tego tekstu. A tym niby ten tekst jest tematem tego wątku. Nie mów mi co ja mam robić. Ja tylko zadaje pytania i prosze o podanie przykładów z tekstu. Bo na razie to jest dla mnie tylko pustosłowie. Mówisz coś, ale jak to się odnosi do tego tekstu?? Dopóki nie uzyskam wyjaśnienia z cytatami nie będe kontynuował.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 18:46, 11 Sty 2006    Temat postu:

Proponuje wkleic caly tekst owego dziela, zeby bylo latwo widac, o czym mowa. PTRku, czy mozesz to dokleic do wpisu ROZPOCZYNAJACEGO ten watek, zeby mozna bylo latwo znalezc?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sinner




Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro 18:49, 11 Sty 2006    Temat postu:

Ja chce, żeby PTR wskazał w tekście informacje z których można wyciągnąc takie wnioski o jakich on mówi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ptr




Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 1505
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 18:53, 11 Sty 2006    Temat postu:

A ja nie planuję wracać do tego tematu, aż dostanę sensowną odpowiedź na swój wcześniejszy list.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sinner




Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro 19:31, 11 Sty 2006    Temat postu:

Kolejny raz ma Ci tłumaczyć, że nie moge się ustosunkować do Twojej wypowiedzi bo nie wiem jak ona ma się do tekstu, który jest tematem wątku. Mamy dyskutować o tym tekście a nie o tym co ty powiedziałeś, a ja nie widze związku miedzy twoim postem a axteistami, wiec prosze Cie wskaż w tekście gdzie są informacje, z których wywnioskowałeś swój pogląd.
Na te pytania nie uzyskałem odpowiedzi:
1.Gdzie w tekście jest o tym mowa?? (x2)
2.Ale w tekście żeby go rozebrać chyba musi byś zawarte to, że są "przeświadczeni o tylko jednej możliwej interpretacji metafizycznej świata". po prostu pytam sie gdzie czytajac te tekst mozna wywnioskowac to co powiedział PTR.
3.a nadal pytam w którym miejscu tego tekstu sa takie informacje, z których mozna wywnioskować, że są "przeświadczeni o tylko jednej możliwej interpretacji metafizycznej świata".???
4.Ja się pytam w którym miejscu to co on powieział jest związane z tym co głoszą axteiści??
5.Powtarzam si,ę ale chce się dowiedzieć na jakiej podstaiwe PTR tak uzasadnił axteizm. Czekam.
6.Mówisz coś, ale jak to się odnosi do tego tekstu??
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 20:00, 11 Sty 2006    Temat postu:

Mysle, PTRku, ze mozesz wyjasnic te rzeczy sinnerowi. Skoro choc jedna osoba nie widzi zwiazku, to warto jej ten zwiazek uswiadomic lopatologicznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ptr




Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 1505
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 9:29, 12 Sty 2006    Temat postu:

Nie wiem, czy dość długo zastanowiłeś się nad moim komentarzem do tego artykułu.

Otóż sam artykuł o axteizmie ma charakter jedynie informacyjny o pojawieniu się takiegoż ruchu w Europie. Nie można go badać zatem pod względem poprawności rozumowania, ponieważ artykuł sam rozumowania nie zawiera żadnego. Stąd też ja nie pojmuję jak mogłeś przeczytać artykuł informacyjny (newsa zwykłego), przeczytać mój komentarz dotyczący światopoglądu tegoż ruchu, i wnioskować, że ja twierdzę, że moje zarzuty są cytatami z tegoż artykułu. Pytasz się mnie zatem, gdzie w artykule są słowa: "przeświadczeni o tylko jednej możliwej interpretacji metafizycznej świata". To są moje słowa, a nie słowa autora artykułu i ja dobrze wiem, że Ty wiesz na czym problem polega. Autor w ogóle nie podejmuje się tego podstawowego problemu. Bardzo możliwe, że axteiści również, ponieważ gdyby tylko się nad tym zastanowili uświadomiliby sobie, że istnieje wiele różnych, możliwych, interpretacji metafizycznych świata i że nie jest nazbyt rozumne coś tam o toporku ucinającym głowę Boga rozprawiać.

Axteizm jest śmiałym ruchem wymierzonym w chrześcijaństwo, który arogancko woła o jakimś ucinaniu głowy Boga toporkiem. Mamy więc do czynienia z ruchem głęboko przekonanym, że wiara w Boga to czczy zabobon, a ateizm jest o wiele bardziej uzasadniony. Tego typu zdecydowana postawa, jeśli jest racjonalna, musi być umocowana w rozumie, musi być udowodniona, więc w praktyce musi ją potwierdzać nauka. Tylko twierdzenia o rzeczywistości potwierdzone przez naukę mogą zostać wyrażane z pewnością jaka bije z axteizmu. Tylko wtedy można oczekiwać od społeczeństwa, że się dostosuje. Ten problem obecnie dotknął palaczy papierosów. Od udowodnienia wysokiej szkodliwości nikotyny kolejne państwa odbierają prawo do swobodnego zasmradzania miejsc publicznych. I na nic się nie zda powoływanie się na wolność. Społeczeństwo nie będzie w dłuższym okresie czasu tolerować postaw zdyskredytowanych przez naukę. Równie zdecydowany jest axteizm w stosunku do wiary w Boga, a w szczególności chrześcijaństwa, ze zwględu na włoskie pochodzenie axteizmu.

Oznacza to po prostu, że axteizm umocowany jest na scjentycznym ateizmie, przez który rozumiem przekonanie, że ateizm wypływa z nauki. Jest to upadek rozumu. Rozum, który ledwo został przez co niektórych użyty, od razu poniósł sromotną klęskę. Nie zdali sobie sprawy z tego, że nauka nie wypowiada sądów metafizycznych. I nie dotarło do nich, że teizm i ateizm to dwie, metafizyczne, tezy.
Tego problemu oczywiście axteizm nie porusza. To ja w oparciu o swoje rozeznanie w tym temacie tak klasyfikuję axteizm. Ponieważ nie są mi znane inne drogi myślenia niż racjonalne, aby zrozumieć axteizm muszę przyjąć, że u podstawy tegoż światopoglądu leży głębokie "przeświadczenie o tylko jednej możliwej interpretacji metafizycznej świata". Z irracjonalnego założenia wyprowadzono zupełnie racjonalnie wniosek o tym, że w społeczeństwie nie ma miejsca dla teistów a w tym chrześcijan.

Ze mną można się nie zgadzać. Axteizm może być umocowany na czymś innym. Może na np. jakimś mistycznym ateizmie wschodu. Chociaż ja podejrzewam, że opiera się głównie na nie przemyśleniu tego podstawowego problemu, który tu podniosłem.

Poza tym sądzę, że tego typu ruch ma przyszłość. Ma szansę znaleźć wielu zwolenników, którzy dzięki przyjęciu axteizmu będą się czuli światli. Jest to w końcu ruch nowy. Przecie nie było dotąd niczego podobnego co by stawiało na rozum, naukę i technologię, a co by się przeciwstawiało obskuranckim dogmatom kościoła katolickiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sinner




Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 12:33, 12 Sty 2006    Temat postu:

Wiem, że artykuł ma charakter informacyjny. Od początku dziwiło mnie umieszczenie go w rozbieralni, bo jak można uznać informacje za irracjonalną, skoro przekazuje tylko fakty.
Ja nie mówiłem, że to co ty mówiełś jest cytatem. Czytaj prosze dokładnei to co pisze. Podam przykład: sinner: "po prostu pytam sie gdzie czytajac te tekst mozna wywnioskowac to co powiedział PTR."
Ja się pytałem z której cześci tekstu wywnioskowałeś swoj pogląd na ten temat. Niie mówiłem, że cytowałeś.
Ja nie pytam sie Ciebie gdzie są dokładnie te słowa, tylko gdzie są informacje z ktorych wynika to co ty powiedziałeś. Bo właśnie podobno ten tekst jest rozbierany, wiec jeśli mówimy musimy odnosić siędo tego tekstu. Właśnie ja nigdzie w tym tekście nie widze informacji, z której mógłbym wnioskwać że axteiści uznają tylko jedną możliwą interpretacje wszechświata. Oni cały czas mówia o wpływie kościoła i nie mówią o istnieniu Boga i pochodznieu wszechświata.
Powiedz gdzie axteiści mówią o tym że chca wszystkich "nawracać" na ateizm. Oni mówią o wpływie kościoła na wszystkich ludzi. Nie mówią o wierze. Odnosze wrażenie , że w swoich rozważaniach poszdłeś za daleko. Axteiści chća walczyć z kościłem, z jego poczynaniami. NIe chcą nikomu wmawaić, że Boga nie ma. Nie widzisz różnicy??
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 23:07, 12 Sty 2006    Temat postu:

Mimo, ze jest to tekst informacyjny, to duza jego czesc poswiecona jest uzasadnieniu idei axteizmu. Sa to w wiekszosci fragmenty wypowiedzi Ennio Montesi.

Montesi napisał:
Axteizm staje w obronie ludzkiej emancypacji, działa na rzecz praw człowieka, równouprawnienia kobiet i rozwoju - wartości, którym chrześcijaństwo arogancko się przeciwstawia.

Pierwszy absurd: utozsamienie chrzescijanstwa z fundamentalizmem. To tak, jakby utozsamiac socjaldemokracje ze stalinizmem.

Montesi napisał:
Doktryna katolicka jest wroga wobec rozwoju

Drogi, podoby absurd: utozsamienie katolicyzmu z konserwatyzmem katolickim. To tak, jakby utozsamiac ateizm z axteizmem albo wiezienie z obozem koncentracyjnym.

Montesi napisał:
polityka Kościoła ingeruje nie tylko w sprawy państwa, ale również prywatne życie obywateli

Absurd innego rodzaju: samowywrotne podwojne krterium. Jesli wykluczyc wplyw ideologii na ustawodawstwo jako naganny, wtedy naganne staje sie rowniez axteistyczne, ideologicznie podbudowane nawolywanie do zmian politycznych:

Montesi napisał:
to niemożliwe, by włoscy parlamentarzyści nie byli świadomi tej tragicznej sytuacji społecznej, która uwstecznia naród. Faktem jest, że nie zajmują jasnej pozycji w obronie obywateli oraz laickości państwa. Być może ci panowie są zbyt zajęci autopromocją w perspektywie najbliższych wyborów


Przykladem irracjonalizmu jest powolywanie sie teorie pewnych historykow w taki sposob, jakby stanowily one prawde naukowa:

Montesi napisał:
Istnieją chrystolodzy i historycy, którzy wykazali szczegółowo, że człowiek o imieniu Jezus, zwany Chrystusem nigdy nie istniał, lecz jest wymysłem Kościoła.

Rownie dobrze mozna napisac "Istnieją chrystolodzy i historycy, którzy wykazali szczegółowo, że człowiek o imieniu Jezus, zwany Chrystusem istniał i zmartwychwstał". I podac linki do prac naukowych i ksiazek.

Pseudonaukowym irracjonalizmem wykazuje sie Montesi raz jeszcze, wolajac:

Montesi napisał:
Istnieją psychologowie i lekarze, którzy przeprowadzili ważne badania wykazujące jak poważne szkody wywołuje doktryna chrześcijańska w osobowości, zdrowiu i psychice dzieci

Rownie dobrze mozna napisac: "Istnieją psychologowie i lekarze, którzy przeprowadzili ważne badania wykazujące jak poważne szkody wywołuje brak wiary w Boga w osobowości, zdrowiu i psychice dzieci"

Montesi wykazuje sie tez kompletnym niezrozumieniem idei chrzescijanstwa (albo populizmem skierowanym do tych, ktorzy tej idei nie rozumieja):

Montesi napisał:
Czy można zabić syna z miłości? Chrześcijanie wierzą, że tak!

Absurd tego rzedu ostatnio czytalem na jakims czecie, a pisal to niedowarzony nastolatek, ktory przyszedl wywolac awanture i po paru zdaniach zaczal obrzucac otoczenie bluzgami...

W tyych warunkach, stwierdzenie:
Montesi napisał:
Jest rzeczą oczywistą, że z rozsądkiem i zdecydowaniem należy położyć kres tej nieznośnej sytuacji

mozna potraktowac jedynie popukaniem sie w czolo. Bo kto jak kto, ale autor tych slow rozsadkiem sie nie wykazal. Chyba, ze chodzi o rozsadna demagogie, w ktorej cel uswieca srodki. Celem zas jest: przykopac wrogowi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Radosław




Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1722
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 19:41, 17 Sty 2006    Temat postu:

Cytat:
. Oni cały czas mówia o wpływie kościoła i nie mówią o istnieniu Boga
Wiesz, zdnia o ucinanie głowy brzmią jednoznacznie oni moze tego jasno nie powiedzą ale maja nadzieję, że walcząć z kościołem zniszczą Boga, obetną głowę. Wydaje mi się, że Sinner za mało umie wczuć się w myślenie innych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sinner




Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 22:04, 17 Sty 2006    Temat postu:

Za to ty chyba za bardzo się wczuwasz. Nie pierwszy raz zresztą Może opierajmy sięna faktach jeśli będą wmawiać na siłę ateizm to wtedy porozmawiamy. Na razie o tym mowy nie ma i tego się trzymajmy. Skoro dla Ciebie zdanie o bcinaniu Bogu głowy brzmi dla Ciebie jednoznacznie to powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 22:26, 17 Sty 2006    Temat postu:

W kazdym razie faktem jest, sinnerze, ze axteizm w formie przedstawionej w rozbieranym tekscie przez jego (axteizmu) tworce, Montesiego, jest tworem czysto irracjonalnym. Dowod zostal przeprowadzony, wedle twojego zyczenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sinner




Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro 0:51, 18 Sty 2006    Temat postu:

Tak wuj wskazał irracjonalność.
IMHO PTR nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 0:57, 18 Sty 2006    Temat postu:

Dzieki.

A Ptrek po prostu probowal znalezc racjonalna droge do wnioskow Montesiego, i wyszlo mu, ze to sie da zrobic jedynie wychodzac z owych irracjonalnych zalozen, o ktorych potem napisal.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Varia Malaria




Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 99
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 13:28, 04 Wrz 2010    Temat postu:

Konkretnej rozbiórki nie widzę a toporek coraz ostrzejszy. No i podobno jest jakiś nowy, nowszy niż gilotyna, technicznie niezawodny i naukowo uzasadniony przyrząd do ścinania głów.

Ps. Kto powiedział, że nasza epoka zacięła się od ścinania łbów królom i cesarzom?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 14:09, 04 Wrz 2010    Temat postu:

Nie bardzo rozumiem. Rozbiórkę masz tuż powyżej, nawet linków nie warto podawać, bo wystarczy przewinąć. Ale OK:

PTRqwerty, Czw 10:29, 12 Sty 2006
wujzbój, Pią 0:07, 13 Sty 2006

Jeśli uważasz, że nie jest to konkretna rozbiórka, to proszę odpowiedz na krytykę zawartą w tych postach. W moim poście masz to ułatwione o tyle, że wciągnąłem z tego dzieła absurdy nazwane po imieniu.

I co masz na myśli, pisząc o "coraz ostrzejszym toporku"? Czy mniej więcej coś takiego, jak ja, gdy mówię, że broda krasnoludka jest coraz dłuższa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Rozbieranie irracjonalizmu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin