Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy odpowiadać grupowo, czy post na post?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Regulamin
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiwo
Wizytator



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 1029
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Nie 18:52, 14 Wrz 2008    Temat postu: Czy odpowiadać grupowo, czy post na post?

Rafał Ł w #65102 napisał:

PS Wolę odpowiadac jednym dużym postem niż nabijać je sobie tak jak niektórzy po jednej linijce tekstu. Nie mówie o tym temacie. Mówie ogólnie.


Prawdziwa intelektualna symultana. Tylko czy rozmówcy też tak chcą?
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafał Ł.




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 140
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Rzeszów
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 16:41, 15 Wrz 2008    Temat postu:

Cytat:

Prawdziwa intelektualna symultana. Tylko czy rozmówcy też tak chcą?
pozdrawiam


To tylko wniosek. Sam nabijasz posty pisząc takie jak ten powyżej. I co one wnoszą do tematu? Nic. I o to się rozchodzi. Wolałbym, żebyś wypowiedział się na temat niż odpowiadał jedynie na najmniej tam ważny PS.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiwo
Wizytator



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 1029
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Pon 17:09, 15 Wrz 2008    Temat postu:

Rafał Ł. napisał:
Wolałbym, żebyś wypowiedział się na temat niż odpowiadał jedynie na najmniej tam ważny PS.


Masz kłopoty z rozumieniem. Powim więc to wprost. Dwa razy prosiłem ciebie, żebyś na moje posty odpowiadał beszpośrednia do mnie. Nie poskutkowało. Uważam taką formę, za mało elegancką (delikatnie sprawę ujmując). To kończy między nami możliwość komunikacji. Ten jest trzecim moim podejściem. W tej dyskusji nie biorę udziału. To co byś wolał, to nie znaczy tego, że ja tak chcę. Nie będe z tobą dyskutował w formie zbiorczej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Eremita




Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1352
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 19:16, 16 Wrz 2008    Temat postu:

Rafał Ł. napisał:
Wiwo

(....) Jedyne co mogę zaoferować ze swojej strony (co często robie jeśli pisze do kilku osób naraz) to napisanie twojego nicka pogrubionym drukiem,
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiwo
Wizytator



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 1029
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Wto 19:24, 16 Wrz 2008    Temat postu:

Klegum napisał:
Rafał Ł. napisał:
Wiwo

(....) Jedyne co mogę zaoferować ze swojej strony (co często robie jeśli pisze do kilku osób naraz) to napisanie twojego nicka pogrubionym drukiem,


Wzruszyłem się nieco. Łaskawość wielka. Pogrubił mnie. :grin:
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rozumujesz




Dołączył: 26 Gru 2007
Posty: 449
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 21:13, 16 Wrz 2008    Temat postu:

Ale macie problemy, a gdzie miłość Panowie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafał Ł.




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 140
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Rzeszów
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 21:27, 16 Wrz 2008    Temat postu:

Co do okresów kryzysowych to sa różne opinie na ten temat. Słyszałem też o tym, że to po dwóch latach przychodzi ten pierwszy kryzys. Potem przy osmiu. Mniejsza z tym, w każdym bądź razie miłość namiętna na pewnym etapie ewoluuje na miłość przyjacielską, bo tak naprawdę ona jest podstawą długiego, trwałego związku. Co do Kleguma - z ust mi wyjąłeś spostrzeżenie dotyczące tego jak rozpoczyna się związek. Kiedyś nawet rozmawiałem o tym z Levisem ;).

Wiwo,

To nie jest żadna łaska, ze pisze twój nick pogrubionym drukiem. Jest po prostu śmieszne pisanie dwóch postów jeden pod drugim tylko dlatego, że nie chce Ci się czytać całej zawartości tematu. Jako moderator powinieneś się przeciwstawiać spamowi, a nie go promować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiwo
Wizytator



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 1029
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Wto 21:48, 16 Wrz 2008    Temat postu:

Rafał Ł. napisał:
. Jako moderator powinieneś się przeciwstawiać spamowi, a nie go promować.


Nie mów mi co powinienem robić i czemu sie przeciwstawiać, to nie twoja rola. Nie pisałem do ciebie jako moderator i teraz też tego nie robię. Nie pogrubjaj mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafał Ł.




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 140
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Rzeszów
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 14:37, 17 Wrz 2008    Temat postu:

Cytat:
Nie mów mi co powinienem robić i czemu sie przeciwstawiać, to nie twoja rola. Nie pisałem do ciebie jako moderator i teraz też tego nie robię. Nie pogrubjaj mnie.


Wiwo


Nie obrażaj się za to, ze ktoś Ci powiedział prawdę. Prosisz, żebym pisał do Ciebie osobno niż do innych co wiąże się z pisaniem postów jeden pod drugim. Na niemal każdym forum dostaje się za to bana, tutaj też to jest niewskazane. Jako moderator nie powinieneś namawiać do łamania powszechnie panujących praw na forum. Każdy forumowicz ma prawo krytykować postepowanie moderatora, bo powinno ono być przykładem dla innych. A ty, drogi wiwo czy to prywatnie czy jako mod (mnie to nie interesuje jako kto) prosisz mnie o to, żebym zachowywał się wbrew forumowym obyczajom wymagasz ode mnie rzeczy niemożliwych.

Nie jesteś świętą krową, żeby Cie traktować na specjalnych zasadach. Wolałbym, żebyś przeniósł nasze posty nie dotyczące tematu, do działu do tego przeznaczonego. Szkoda tylko, że tylko jeden twój zostanie w tym topicu, bo ciągle piszesz nie na temat.


Ostatnio zmieniony przez Rafał Ł. dnia Śro 14:39, 17 Wrz 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiwo
Wizytator



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 1029
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Śro 15:30, 17 Wrz 2008
PRZENIESIONY
Pią 23:44, 19 Wrz 2008    Temat postu:

Rafał Ł. napisał:

Nie obrażaj się za to, ze ktoś Ci powiedział prawdę. Prosisz, żebym pisał do Ciebie osobno niż do innych co wiąże się z pisaniem postów jeden pod drugim. Na niemal każdym forum dostaje się za to bana, tutaj też to jest niewskazane. Jako moderator nie powinieneś namawiać do łamania powszechnie panujących praw na forum. Każdy forumowicz ma prawo krytykować postepowanie moderatora, bo powinno ono być przykładem dla innych. A ty, drogi wiwo czy to prywatnie czy jako mod (mnie to nie interesuje jako kto) prosisz mnie o to, żebym zachowywał się wbrew forumowym obyczajom wymagasz ode mnie rzeczy niemożliwych.

Nie jesteś świętą krową, żeby Cie traktować na specjalnych zasadach. Wolałbym, żebyś przeniósł nasze posty nie dotyczące tematu, do działu do tego przeznaczonego. Szkoda tylko, że tylko jeden twój zostanie w tym topicu, bo ciągle piszesz nie na temat.


Twoja opinia jest dla mnie bez wartości. Prawdy, które głosisz, też. Nie dostałeś uprawnień, do wprowadzania swoich zasad w rozmowie ze mną, moj drogi Rafale ł. Nie interesuje mnie dalsza ta rozmowa. Nie zrozumiałeś mojego poprzedniego posta. Na tym forum nie ma zwyczaju toczenia dyskusji w sposób zbiorowy. Ja tego nie robię, uważam to za wysoce niestosowne. Czy post, który napisałem w innym wątku i spoczywa tam bez odpowiedzi, czeka aż większa liczba uczestników sie tam wypowie? Drogi Rafale Ł. EOT.


Ostatnio zmieniony przez wiwo dnia Śro 15:37, 17 Wrz 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafał Ł.




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 140
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Rzeszów
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 16:16, 17 Wrz 2008
PRZENIESIONY
Pią 23:44, 19 Wrz 2008    Temat postu:

Cytat:
Twoja opinia jest dla mnie bez wartości. Prawdy, które głosisz, też. Nie dostałeś uprawnień, do wprowadzania swoich zasad w rozmowie ze mną, moj drogi Rafale ł.


To ty chcesz zmieniać zasady. Jakoś nie zauważyłem, żeby ktokolwiek na tym forum zwracając się do kilku osób naraz pisał kilka postów. Śmiech na sali.

Cytat:
Nie interesuje mnie dalsza ta rozmowa. Nie zrozumiałeś mojego poprzedniego posta. Na tym forum nie ma zwyczaju toczenia dyskusji w sposób zbiorowy. Ja tego nie robię, uważam to za wysoce niestosowne.


Jak Cie nie interesuje to nie włączaj się do dyskusji jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia. Policz sobie liczbę twoich postów w tym topicu i zobacz ile dotyczyło tematu.

Cytat:

Czy post, który napisałem w innym wątku i spoczywa tam bez odpowiedzi, czeka aż większa liczba uczestników sie tam wypowie? Drogi Rafale Ł. EOT.


Po prostu czekałem aż ktoś napisze coś na temat, aby pisząc jednego posta przy okazji i Tobie udzielić odpowiedzi. Chyba się nie dogadamy, bo to Ty nie rozumiesz co do Ciebie pisze. Wykazuje Ci wyraźnie, że twoje działanie jest sprzeczne z zasadami przyjętymi na każdym forum.

Rozumiem, że jak się nie ma racji najlepiej się obrazić, ale sądziłem, że na tym forum nie bawimy się w dzieci bijące się klockiem w piaskownicy.

Proponuje więc zakończyć waśnie między nami i skupić się na temacie:

"Miłość - czy kochamy tylko wyobrażenie osoby kochanej?"


Ostatnio zmieniony przez Rafał Ł. dnia Śro 16:20, 17 Wrz 2008, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiwo
Wizytator



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 1029
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Śro 17:51, 17 Wrz 2008
PRZENIESIONY
Pią 23:45, 19 Wrz 2008    Temat postu:

Rafał Ł. napisał:
[Po prostu czekałem aż ktoś napisze coś na temat, aby pisząc jednego posta przy okazji i Tobie udzielić odpowiedzi. Chyba się nie dogadamy, bo to Ty nie rozumiesz co do Ciebie pisze. Wykazuje Ci wyraźnie, że twoje działanie jest sprzeczne z zasadami przyjętymi na każdym forum.



Ja tobie wykazuję, że twoje traktowanie rozmowy jest niepoważne. Mam sobie więc czekać na twoją odpowiedź, aż się tam w wątku coś nazbiera?

Rafał Ł. napisał:

Rozumiem, że jak się nie ma racji najlepiej się obrazić, ale sądziłem, że na tym forum nie bawimy się w dzieci bijące się klockiem w piaskownicy.


Mnie twoje wypowiedzi nie obrażają, tylko naruszają moje poczucie estetyki dyskutowania. Natomiast wypowiedź powyższą odbieram jako argument "ad personam".

Rafał Ł. napisał:

Proponuje więc zakończyć waśnie między nami i skupić się na temacie:

"Miłość - czy kochamy tylko wyobrażenie osoby kochanej?"


A ja proszę moderację o przeniesienie całości tej dyskusji do Kawiarni.


Ostatnio zmieniony przez wiwo dnia Śro 17:54, 17 Wrz 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafał Ł.




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 140
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Rzeszów
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 18:08, 17 Wrz 2008
PRZENIESIONY
Pią 23:45, 19 Wrz 2008    Temat postu:

wiwo napisał:
Ja tobie wykazuję, że twoje traktowanie rozmowy jest niepoważne. Mam sobie więc czekać na twoją odpowiedź, aż się tam w wątku coś nazbiera?


Po prostu zwyczajnie zapomniałem o tym co do mnie napisałeś, ale tutaj Ci powiedziałem co sądze o Twoich nadzwyczajnych i niemożliwych do spełnienia wymaganiach.

Cytat:
Mnie twoje wypowiedzi nie obrażają, tylko naruszają moje poczucie estetyki dyskutowania. Natomiast wypowiedź powyższą odbieram jako argument "ad personam".


Masz inne poczucie estetyki. Nawiasem mówiąc nie do końca zgodne z zasadami panującymi na forach. Ja Ci zadaje pytania i mówie rzeczowo naczym polega błąd w twoim rozumowaniu, a ty mi na to nie odpowiadasz, tylko wykręcasz się estetyką. Czy widziałeś kiedyś, żeby ktokolwiek pisał post pod postem, każdy kierowany do innej osoby?

Moją estetyke może na przykład naruszać to, że piszesz "Ci" "Tobie" z małej litery. Wiem, że nie robisz tego celowo.

Cytat:
A ja proszę moderację o przeniesienie całości tej dyskusji do Kawiarni.


Całej nie - posty długo dotyczyły tego o czym powinniśmy tu rozmawiać. Ja proponuje przenieść tylko spór między mną i wiwem, bo się robi bałagan w topicu.


Ostatnio zmieniony przez Rafał Ł. dnia Śro 18:09, 17 Wrz 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiwo
Wizytator



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 1029
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Śro 18:12, 17 Wrz 2008
PRZENIESIONY
Pią 23:46, 19 Wrz 2008    Temat postu:

Rafał Ł. napisał:
[Całej nie - posty długo dotyczyły tego o czym powinniśmy tu rozmawiać. Ja proponuje przenieść tylko spór między mną i wiwem, bo się robi bałagan w topicu.


Oczywiście. Miałem na myśli tylko te fragmenty wątku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Eremita




Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1352
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 22:13, 17 Wrz 2008
PRZENIESIONY
Pią 23:46, 19 Wrz 2008    Temat postu:

Panowie, przeproście się i pogódźcie w imię miłości ... braterskiej :grin:
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafał Ł.




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 140
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Rzeszów
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 22:39, 17 Wrz 2008
PRZENIESIONY
Pią 23:47, 19 Wrz 2008    Temat postu:

Klegum napisał:
Panowie, przeproście się i pogódźcie w imię miłości ... braterskiej :grin:


Klegum nie nabijaj postów ty wstrętny typie hehehehe ;P.

Ja do wiwa nic osobiście nie mam. Uważam tylko, że nie ma racji i tyle :).

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Eremita




Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1352
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 22:52, 17 Wrz 2008
PRZENIESIONY
Pią 23:47, 19 Wrz 2008    Temat postu:

Ja lubię nabijać se posty ;P
Raczej Ty nie masz racji, jeśli komuś nie odpowiada grupowa odpowiedź, to uwzględniłbym jego sugestie.
Ja czasem odpowiadam grupowo, ale wtedy gdy dotyczy to tej samej kwestii. Jeżeli odpowiadam na 3 różne zagadnienia, to piszę 3 posty jeden za drugim. Jeszcze nikt mnie za to nie zbanował, nawet się nikt nie czepiał, bo nie jest to spam jakiś.
Ciebie raczej zbanowali za dyskusje z moderką :rotfl:
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 23:03, 17 Wrz 2008
PRZENIESIONY
Pią 23:47, 19 Wrz 2008    Temat postu:

Rafał Ł. napisał:
Jakoś nie zauważyłem, żeby ktokolwiek na tym forum zwracając się do kilku osób naraz pisał kilka postów. Śmiech na sali.

Bywa różnie. Ja - podobnie, jak wiwo - wolę, żeby posty były tak pisane, aby jak najłatwiej można się było zorientować w przebiegu dyskusji. Czasami dobrze jest w tym celu połączyć odpowiedzi kierowane do różnych osób, czasami lepiej napisać osobne posty, a czasami nawet warto rozbić post napisany do jednej osoby na dwie lub więcej części. To ostanie przydaje się szczególnie wtedy, gdy pojawiają się wyraźnie różne pod-wątki i gdy stanowi to przygotowanie do możliwego podziału wątku na dwa lub więcej. W każdym razie, na forum nie ma pod tym względem żadnej oficjalnej regulacji i należy się po prostu dogadać.

A tak w ogóle to należałoby właśnie wyczyścić ten wątek, wybierając z niego rozmowę na tematy formalne i tworząc z tych organizacyjnych spraw osobny wątek. Co byłoby najłatwiejsze, gdyby temat główny i temat poboczny były rozdzielone po osobnych postach :D.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafał Ł.




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 140
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Rzeszów
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 11:25, 18 Wrz 2008
PRZENIESIONY
Pią 23:48, 19 Wrz 2008    Temat postu:

Również jestem za przeniesieniem tych postów. Dla mnie pisanie ich jeden pod drugim jest bezsensownym nabijaniem. Nie rozumiem jaka jest różnica czy pisze do jednej czy do kilku osób, jeśli wyraźnie zaznacze do kogo kierowane są moje słowa. Na większości for za takie coś otrzymuje się od moderatora przynajmniej upomnienie - i wg mnie dobrze. Jeśli uczestnicze w temacie czytam wszystkie posty i staram się odpowiedzieć wszystkim. Czasami jest tak, że z jakiś względów nie ma mnie na forum kilka dni. Jeśli chce odpowiedzieć 5 osobom, wskazane jest pisanie pięciu postów? Jak dla mnie to robienie z tematu śmietnika.

pozdrawiam i zachęcam do przeniesienia postów o charakterze formalnym. Jeśli mogę Ci Wuju w jakiś sposób pomóc bardzo chętnie to zrobie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 23:53, 19 Wrz 2008    Temat postu:

Już przeniesione.

Jam mówiłem: nie moderatorzy, lecz dyskutanci sami decydują, co jest w takiej sytuacji wskazane. Raz lepiej jet tak, a innym razem - inaczej. Nie ma żadnych nagród za dużą ilość postów, za małą też nie ma. Ważne, żeby nie było tematycznego bałaganu i żeby każdy uczestnik łatwo znajdował to, co do niego napisano.

Odpowiadanie wszystkim biorącym udział w danej dyskusji jest bardzo chwalebne, ale nie każdy może sobie na to pozwolić ze względów czasowych, albo po prostu nie każdy aspekt rozważany przez innych jest dla niego interesujący.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Regulamin Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin