Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak Jahwe w bambuko Żydów zrobił
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Święte Księgi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oless
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 2139
Przeczytał: 3 tematy

Skąd: Łódź
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 17:38, 26 Lut 2009    Temat postu:

Bracia Żydzi też argumentują w taki sposób jak Ty, niestety takie stanowisko w świetle ich własnych pism jest nie do obrony. One jednoznacznie wskazują, że 'pierwszy' Mesjasz musiał już przyjść.

Tekst ze ST kojarzony przez literaturę żydowską z ideą mesjasza:
" Nie oddali się berło od Judy ani buława od nóg jego, aż przyjdzie władca (sziloh) jego "
Berło oraz buławę rozumiano jako symbole władzy sądowniczej i prawodawczej (słowo „berło” można by przetłumaczyć jako „drzewce plemienne”; drzewce takie miało każde z dwunastu plemion Izraela, niejako określając poprzez nie swoją „tożsamość plemienną”) a powyższe słowa jako obietnicę ciągłości przywództwa i tożsamości plemienia Judy (które były kontynuowane nawet podczas babilońskiej okupacji).
Ale już w czasach Chrystusa rozpoczął sie proces ograniczania władzy religijnych przywódców Judei - Sanhedrynu. Odebrano im prawo wymierzania kary śmierci - zarezerwowane od tej pory tylko dla Rzymian (ok 7-11 r. n.e.). Zaś wraz ze zniszczeniem Drugiej Świątyni znaczenie i władza Sanhedrynu przestały istnieć. Przerwano również linie genealogiczne żydowskich przywódców. Tak więc "berło i buława" oddaliły się od Judy.

Proces ten był zrozumiały dla żydowskich rabinów,
Rabbi Rachmon pisał:
Gdy członkowie Sanhedrynu zostali pozbawieni prawa decydowania o życiu i śmierci, zapanował wśród nich powszechny smutek. Posypawszy głowy popiołem i przyoblekłszy ciała w wory pokutne, wołali: „Biada nam, bo berło oddaliło się od Judy, a Mesjasz nie przyszedł”.

Budyy napisał:
Świątynia Jerozolimska była burzona wielokrotnie więc nigdy nie wiadomo który to raz jest właściwy.

a) Proroctwo Daniela zostało podane w czasach gdy Pierwsza Świątynia była już zniszczona.
b) Wobec tego wiadomo dokładnie, że chodzi o zniszczenie Drugiej Świątyni - w dodatku na podstawie 'tygodni' traktowanych jako okresy siedmioletnie wychodzą nawet lata w których miał się pojawić Mesjasz (czyli rok 30 - potencjalny rok nauczania i ukrzyżowania Jezusa).
c) a jakby tego było mało to samo proroctwo podaje, że Świątynia Jerozolimska stanie po raz trzeci.

Budyy napisał:
Jezus nie przeszedł przez tą złota bramę bo ta jak sam napisałeś została odbudowana dopiero w 1600 roku.

Jezus przeszedł przez oryginalną bramę skierowaną na wschód, i na jej fundamentach odbudowano z nowych materiałów tą samą bramę. Pojęcie wschodniej Bramy oznacza w języku proroctw miejsce, zatem uwaga, że zamurowanie Złotej Bramy świadczy o przybyciu Mesjasza jest jak najbardziej zasadna.
Przyjmując Twoją postawę nie możnaby uznać spełnienia się proroctwa o treści " Pan X przejdzie przez rzekę Y" ponieważ po stekach lat przez rzekę Y przepływają już zupełnie inne cząsteczki wody a więc jest to już nowa rzeka Y ( podobny "sens" ma sugestia, że jerozolimska brama wschodnia przestała być wschodnią bo składa się z nowych cząsteczek, materiałów).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Budyy
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 1735
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 18:05, 26 Lut 2009    Temat postu:

Troszkę mi twoje interpretacje Oless przypominają rewelacje Denikena. Nie ma to jak dopasować proroctwa do faktów, przeinterpretować i już.


Bramę zamurowano w 1600 roku więc chyba przegapiliśmy jakiegoś mesjasza.

Świątynię zburzono oko 70 roku ne a więc znów przegapiliśmy jakiegoś mesjasza. Raz podciągnięmy 30 lat raz 1600 a innym razem jak fedor miliony i wyjdzie tak jak ma być.


Na podstawie tych przesłanek, które wymieniasz zydzi jakoś nie doszli do wniosku że maesjasz już był. Ale Oless oczywiście wie lepiej, że zydzi się mylą bo on ma już swego mesjasza od niewiadomo w sumie czego. Co takiego dokonał Jezus, że jest mesjaszem? No bo chyba stworzenie nowej religii z mejsaństwem ma niewiele wspolnego (tak na marginesie religię nowa stworzył Paweł)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Budyy
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 1735
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 18:28, 26 Lut 2009    Temat postu:

Cytat:
" Potem poprowadził mnie z powrotem w kierunku bramy zewnętrznej świątyni, zwróconej ku wschodowi; lecz była zamknięta. I rzekł do mnie: Ta brama będzie zamknięta, nie będzie się w jej otwierać i nikt nie będzie przez nią wchodził, gdyż Pan, Bóg izraelski, wszedł przez nią, dlatego będzie zamknięta. "


Cytat:
(1) Potem zaprowadził mnie do zewnętrznej bramy przybytku, która skierowana jest na wschód; była jednakże zamknięta. (2) I rzekł do mnie Pan: Ta brama ma być zamknięta. Nie powinno się jej otwierać i nikt nie powinien przez nią wchodzić, albowiem Pan, Bóg Izraela, wszedł przez nią. Dlatego winna ona być zamknięta. (3) Jedynie władca może w niej zasiadać do uczty przed obliczem Pana. Wchodzić jednak winien przez przedsionek przy bramie i tą samą drogą znowu wychodzić. (4) Następnie zaprowadził mnie przez bramę północną ku przedniej stronie świątyni i spojrzałem: oto chwała Pańska napełniła świątynię Pańską, i padłem na twarz. (5) Wtedy rzekł Pan do mnie: Synu człowieczy, uważaj dobrze, patrz i słuchaj uważnie wszystkiego, co ci chcę powiedzieć co do wszystkich ustaw i przepisów dotyczących świątyni Pańskiej i uważaj na wszystkie wejścia i wyjścia przybytku. (6) Mów do <domu> opornego, domu Izraela: Tak mówi Pan Bóg: Teraz jest dosyć wszystkich waszych okropności, domu Izraela! (7) Wpuściliście bowiem obcych, nie obrzezanych na sercu i ciele, żeby byli w moim przybytku po to, by go zbezcześcić, kiedy składaliście Mi w ofierze chleb, tłuszcz i krew: tak przez swoje obrzydliwości złamaliście przymierze moje z wami.A teraz przeczytaj jeszcze raz. To nie jest żadne proroctwo ale opis teraźniejszości przez proroka. Interpretując to dalej trzeba by uznać że Jezus złamał wszystkie zakazy

Cytat:
Wpuściliście bowiem obcych, nie obrzezanych na sercu i ciele, żeby byli w moim przybytku po to, by go zbezcześcić, kiedy składaliście Mi w ofierze chleb, tłuszcz i krew

Zaraz zaczniesz stosować te swoje podwójne kryteria i wyjdzie że znów jakies proroctwo się spełniło.


Cytat:
Jezus Chrystus wszedł przez tą wschodnią Złotą Bramę.

I kilka milionów innych Żydów też.Cytat:
W XVI wieku sułtan Sulejmana postanowił odbudować mury Jerozolimy razem ze złotą bramą. Gdy ją obudowano natychmiast (ponoć obawiając się rozbudowania żydowskich oczekiwań mesjanskich) kazał ją zamknąć i zamurować.
Tym samym przypieczętował, że zamknięta Brama wskazuje na to, że Mesjasz już przyszedł. Reasumując nikt Żydów w bambuko nie robił.


Czy Sulejman był idiotą. Przeciez zamurowanie bramy spełniało proroctwo. Powinien był raczej pilnowac aby brama zawsze była otwarta. :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oless
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 2139
Przeczytał: 3 tematy

Skąd: Łódź
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 16:16, 02 Mar 2009    Temat postu:

Budyy napisał:
Troszkę mi twoje interpretacje Oless przypominają rewelacje Denikena. Nie ma to jak dopasować proroctwa do faktów, przeinterpretować i już.
Bramę zamurowano w 1600 roku więc chyba przegapiliśmy jakiegoś mesjasza.
Świątynię zburzono oko 70 roku ne a więc znów przegapiliśmy jakiegoś mesjasza.

Bo masz silną (nie)wiarę więc wychodzi ci Däniken. Przede wszystkim to nie są moje interpretacje tylko interpretacje zaczerpnięte z literatury rabinicznej. Tutaj masz opis: [link widoczny dla zalogowanych].
Tak jak już podkreślałem, nie musisz wierzyć w żydowskie proroctwa mesjańskie, ani w żydowskie metody interpretowania Bilii, ale przecież religijni żydzi powinni w nie wierzyć, czyż nie?

Dla wyznawców religii mojżeszowej powinno być oczywiste, że zapowiedziane zniszczenie tzw Drugiej Świątyni [o ile niektóre proroctwa są bardziej symboliczne to proroctwo Daniela jest do bólu dosłowne ] co stało się w 70 r. n.e. jest znakiem, że Mesjasz już przyszedł. Cytowałem Ci nawet słowa ich własnych rabinów, że dla dla nich było to oczywiste, że Mesjasz powinien się zjawić w pierwszej połowie I wieku kiedy Sanhedryn utracił władzę wykonywania wyroków śmierci.

Tak więc, to, że Żydzi odrzucają mesjaństwo Jezusa Nazarejczyka [ jedynego kandydata, który pasuje na rolę 'pierwszego' mesjasza, syna Józefa] wynika tylko z tego, że nie traktują poważnie swoich własnych pism (podobnie jak ateiści).

Budyy napisał:
No bo chyba stworzenie nowej religii z mejsaństwem ma niewiele wspolnego (tak na marginesie religię nowa stworzył Paweł)

Ten margines - czyli opinia, że Paweł jest założycielem chrześcijaństwa - to taki popularny w internetowych środowiskach ateistycznych mit. Paweł z Tarsu tylko rozpowszechnił wiarę w mesjaństwo Jezusa na społeczność pogan, wyjaśniając, że zgodnie z proroctwami ST (np. Izajasza) Mesjasz(z gr. Chrystus) miał umrzeć za grzechy. Jednakże chrześcijaństwo rozpoczęło się oczywiście w Jerozolimie, a pierwszymi chrześcijanami byli judeochrześcijanie, czyli Żydzi żyjący w Palestynie. Dokopano się nawet do nagrobków judeochrześcijan, na których mieszczą się napisy modlitwy zawierające imię Jeus.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Budyy
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 1735
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 17:28, 02 Mar 2009    Temat postu:

Ok. Przekonałeś mnie, że Żydzi powinni uznać iż mesjasz już przyszedł. Tylko kto miałby niby tym mesjaszem zostać. W sumie proroctwo że przyszedł się spełniły ale nie spełniło się to co miał dokonać.

Cytat:
Tak więc, to, że Żydzi odrzucają mesjaństwo Jezusa Nazarejczyka [ jedynego kandydata, który pasuje na rolę 'pierwszego' mesjasza, syna Józefa] wynika tylko z tego, że nie traktują poważnie swoich własnych pism (podobnie jak ateiści).

Widzę masz jakąś ateofobię. Jakie to pisma ateistyczne masz na myśli które miałbym "o losie" poważnie traktować. Jakoś nie znam żadnych ale może czegoś nowego od Ciebie się dowiem.

Cytat:
to taki popularny w internetowych środowiskach ateistycznych mit.
Ani to mit ani wyświechtany. Wyraźnym dowodem tego że nie jest to mit są chociażby przekazy z DzA gdzie jak na widelcu widać jak się miało chrześcijaństwo do nawracania pogan. Jezus zresztą też kilkakrotnie powiedział co sądzi o poganach. To właśnie wyjście do pogan było początkiem chrześcijaństwa, bez tego dziś w szkole uczyłbyś się o jakiejś sekcie pogan, która działała w Palestynie. Jezus nie zakładał religii, Jezus nie napisał żadnego pisma, Jezus nie martwił się o przyszłość bo według niego koniec świata miał nastapić zaraz. Piotr i Jakub (Jezus też) to byli Żydzi przeświadczeni o tym że tylko Zydzi dostąpią zbawienia i, że tylko oni zostali wybrani.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oless
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 2139
Przeczytał: 3 tematy

Skąd: Łódź
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 5:24, 05 Mar 2009    Temat postu:

Oj nietrafny jest zarzut ateofobii, cokolwiek miałoby to znaczyć. W tamtym nieprecyzyjnym zdaniu chodziło raczej o to, że pisma historyczno-religijne (jak np. NT) nie są traktowane przez ateistów na poważnie. To tylko stwierdzenie faktu.

Co do Jezusa. Podczas pierwszego przyjścia zostały wypełnione proroctwa, które korzystając z terminologii żydowskiej, dotyczą pierwszego Mesjasza, syna Józefa :-) Reszta proroctw zostanie dopełniona przy drugim przyjściu. Przykładowo zebranie Żydów z całego świata, które to proroctwo już zaczęło się spełniać w naszych czasach wraz z odbudową po setkach lat państwa Izrael i powrotem Żydów do Palestyny.


Ostatnio zmieniony przez Oless dnia Czw 5:26, 05 Mar 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Budyy
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 1735
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 16:48, 05 Mar 2009    Temat postu:

Cytat:
Oj nietrafny jest zarzut ateofobii, cokolwiek miałoby to znaczyć.

Nietrafny? Jak więc wytłumaczysz ciągłe wrzucanie jakichś luźnych stereotypowych uwag odnośnie ateistów w co drugim zdaniu ?

Cytat:
że pisma historyczno-religijne (jak np. NT) nie są traktowane przez ateistów na poważnie

Zapewniam, że są straktowane bardzo poważnie w części historycznej. Ale zgodzisz się chyba ze mną, że traktowanie ich poważnie w części religijnej byłoby z naszej strony niepoważne. Nikt nie zaprzecza, że był Piłat, Jezus, Jan Chrzciciel, czy też to, że Jezusa ukrzyżowano. Ale relacje o cudownym rozmnożeniu chleba, zmartwychwstaniu, czy też narodzeniu z dziewicy z historycznością nie mają żadnego związku.

Cytat:
Podczas pierwszego przyjścia zostały wypełnione proroctwa, które korzystając z terminologii żydowskiej, dotyczą pierwszego Mesjasza, syna Józefa
Już Celsus w 2 wieku śmiał się, że z tym spełnianiem się przepowiedni post factum. To jest niezły przekręt. Gdyby Jezus spełnił proroctwa ex ante to nie byłoby Żyda, który by w niego nie uwierzył.

Cytat:
Przykładowo zebranie Żydów z całego świata, które to proroctwo już zaczęło się spełniać w naszych czasach wraz z odbudową po setkach lat państwa Izrael i powrotem Żydów do Palestyny

Szybciej się spełni, że to ich zebranie uniesie się wraz z wielkim grzybem nukleranym wprost do nieba jeżeli Iran użyje atomu. Poza tym na świecie jest zbyt wielu Zydów aby mogli się zmieścić na takim małym szczątku lądu w większości pustynnego. Wartość takich przepowiedni jest równa dokładne zero bo nie ma żadnych jasnych kryteriów określających kiedy ta przepowiednia zajdzie a kiedy Ci się tylko wydaje. Bo czy jak poza Izraelem zostanie 1 Żyd, tysiąc, milion a może mniej niż 50%? A może starczy już samo państwo, a ile procent w tym państwie muszą stanowić Żydzi. A moze to się już spełniło tylko tego nie zauważyłeś. Na podstawie takiego proroctwa można uprawiać dowolną gdybologię. Można uznać, że proroctwo się spełniło, spełnia się albo nic takiego się nie dzieje wszak Izrael musi opuszczać strefę Gazy i zachodni brzeg. Regres proroctwa?


Możesz wymienić te proroctwa, które się spełniły za czasów Jezusa?


Ostatnio zmieniony przez Budyy dnia Czw 16:54, 05 Mar 2009, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oless
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 2139
Przeczytał: 3 tematy

Skąd: Łódź
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 15:42, 06 Mar 2009    Temat postu:

Budyy napisał:
Jak więc wytłumaczysz ciągłe wrzucanie jakichś luźnych stereotypowych uwag odnośnie ateistów w co drugim zdaniu ?
.......... ???
....... :shock: :mrgreen: :rotfl: :wink:
Fantazja cię ponosi Budyy, pokaż choć jeden stereotyp o Ateistach wrzucony przeze mnie, powyżej masz przykład zdania błędnie zrozumianego (z uprzejmości dodam, że zdanie było niejednoznaczne więc mogłeś je źle odczytać).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Budyy
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 1735
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 9:57, 10 Mar 2009    Temat postu:

Proszę:

Cytat:
ateistom nigdy nie chce się pomyśleć w obronie spójności nie swoich poglądów, bo naprawdę niewiele wymaga wysiłku intelektualnego aby wyjaśnić np. kwestię zmartwychwstania
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bol999
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 3306
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: PIEKŁO z klimatyzacja
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 7:46, 13 Mar 2009    Temat postu:

Cytat:
niewiele wymaga wysiłku intelektualnego aby wyjaśnić np. kwestię zmartwychwstania

Trudniej wyobrazić sobie zmartwychwstanie Jezusa po 2 tys. lat.

Czaszka na szczudłach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na KretowiskuDołączył: 29 Lis 2005
Posty: 22828
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 21:16, 05 Kwi 2009    Temat postu:

Oless napisał:
Talmud Babiloński mówi: "Jako, że nic nie wniesiono na jego obronę, został powieszony w przeddzień Paschy” (Sanhedryn 43a).
Wiara w to, że Jeszua był Mesjaszem synem Józefa, że został wzbudzony z martwych i powróci jako Mesjasz syn Dawida, bardzo dobrze pasuje jako możliwość wypełnienia różnorodnych proroctw hebrajskich, "

Naturalnie. Ale nie nadaje działaniom Boga żadnego racjonalnego sensu. Co w niektórych kulturach może nie przeszkadzać, ale dla innych może być nie do zaakceptowania. Chrześcijańska interpretacja wolna jest od tego problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hanah
Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 378
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: trójmiasto
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 16:17, 14 Kwi 2009    Temat postu:

bolo999 napisał:
Cytat:
Trudniej wyobrazić sobie zmartwychwstanie Jezusa po 2 tys. lat.

Czaszka na szczudłach?

W sensie, że zmartwychwstać ma dopiero teraz po 2000 lat? Traktujac zagadnienie jakby jeszcze nie zmartwychwstał? Czy w sensie, że tak dawno zmartwychwstał, że już wszyscy przestali w to wierzyć?

Czy tylko chodzi o brak spójności miedzy pojeciem grzechu a karą za niego - śmiercią; a pojednaniem z Bogiem likwidacją grzechu a tym samym usunięciem kary -czyli chorób i śmierci. A wykazaniem ,że skoro smierć jest do pokonania to i grzech jest do pokonania a z grzechem wszelkie zło. :think:
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oless
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 2139
Przeczytał: 3 tematy

Skąd: Łódź
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 21:42, 14 Kwi 2009    Temat postu:

wujzboj napisał:
Oless napisał:
Talmud Babiloński mówi: "Jako, że nic nie wniesiono na jego obronę, został powieszony w przeddzień Paschy” (Sanhedryn 43a).
Wiara w to, że Jeszua był Mesjaszem synem Józefa, że został wzbudzony z martwych i powróci jako Mesjasz syn Dawida, bardzo dobrze pasuje jako możliwość wypełnienia różnorodnych proroctw hebrajskich, "

Naturalnie. Ale nie nadaje działaniom Boga żadnego racjonalnego sensu. Co w niektórych kulturach może nie przeszkadzać, ale dla innych może być nie do zaakceptowania. Chrześcijańska interpretacja wolna jest od tego problemu.

Musiałbyś rozwinąć co w tym nieracjonalnego. Przeszkoda dla innych kultur to nie jest chyba problem kogokolwiek poza tymi społecznościami. Ale w zasadzie nie napisałeś o co ci chodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bol999
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 3306
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: PIEKŁO z klimatyzacja
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 2:24, 15 Kwi 2009    Temat postu:

Oless
Cytat:
Ale w zasadzie nie napisałeś o co ci chodzi.

W kościele też nie wiadomo o co chodzi, więc chodzi o pieniądze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hanah
Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 378
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: trójmiasto
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 20:07, 15 Kwi 2009    Temat postu:

A jeżeli sens usunieto? Przez eliminację znacznych części ewangelii , których wcześniej nie rozumiano? Fakt ,że wielu w kosciele zależy na pieniądzach i władzy ( jak żydom) nie oznacza, że wszystkim. A ewangelie miały przynieść wolność i radość. Które powinno być odczuwane już obecnie za życia -zgodnie ze słowami Jezusa , że królestwo niebieskie jest pośród was.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bol999
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 3306
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: PIEKŁO z klimatyzacja
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 8:52, 16 Kwi 2009    Temat postu:

Hanah
Cytat:
zgodnie ze słowami Jezusa , że królestwo niebieskie jest pośród was.

I to jest święta a nawet najświetsza prawda z prawdziwków.
JA jestem wśród Was ostatni ale naświetszą prawdą jest; "Ostatni staną się PIERWSZYMI.
Więc tylko PRZEZE MNIE do Królestwa Niebiskiego i weź sobie to do serca swojego.
Amen.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Budyy
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 1735
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 9:11, 16 Kwi 2009    Temat postu:

Ewangelie nie miały nieść żadnej radości i nie po to zostały spisane. Jedynym celem ewangelii było zamknięcie ust tym, którzy opowiadali inne historie niż autor uważał za prawdziwe. Dlatego też ewangelii pojawiło się kilkadziesiąt bo każdy chciał aby jego racja była najmojsza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bol999
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 3306
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: PIEKŁO z klimatyzacja
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 10:00, 16 Kwi 2009    Temat postu:

Budyy
Weź sobie do serca więc i Ty Ewngelię pisaną przez św. Hanach, która po ukończeniu- tradycyjnie w zwyczaju KRK nawaną będzie Ewangelią św. Bolka jako, że świętego Bolka dotyczy i najnowszą jest.
Jak mi dopomóż Bóg po prawicy mojej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hanah
Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 378
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: trójmiasto
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 10:08, 16 Kwi 2009    Temat postu:

Bolek bez Ciebie do nieba się nie dostanę :cry: :pidu:
Taka jest prawda. A poniewaz jesteś niezwykle inteligentny to nie obawiam się ,że w koncu i Ty zaczniesz uzmysławiać sobie, że jedynym wyjściem jest naprawa a nie niszczenie. Ponieważ nie można zniszczyć czegoś co miało być niezniszczalne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bol999
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 3306
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: PIEKŁO z klimatyzacja
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 11:38, 16 Kwi 2009    Temat postu:

Hanah
Cytat:
jedynym wyjściem jest naprawa a nie niszczenie. Ponieważ nie można zniszczyć czegoś co miało być niezniszczalne.

To wreszcie napraw to niebo swoja mocą, skoro niezniszczalne a jakieś takie nieudonie zbudowane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hanah
Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 378
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: trójmiasto
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 15:27, 01 Maj 2009    Temat postu:

Nieba nie trzeba naprawiać tylko sposób myślenia. to jednak wiąże sie z obawą ,że coś mogę stracić lub ,że będę zmuszony do działań na które nie mam już siły itp
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bol999
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 3306
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: PIEKŁO z klimatyzacja
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 15:34, 01 Maj 2009    Temat postu:

Cytat:
HanahNieba nie trzeba naprawiać tylko sposób myślenia


To na co czekasz? Do roboty!
. :grin:
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hanah
Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 378
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: trójmiasto
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 21:04, 01 Maj 2009    Temat postu:

Robię co mogę :) tylko doświadczenia i praktyki brak :wink: ale fakt robi się coraz ciekawiej :grin:
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bol999
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 3306
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: PIEKŁO z klimatyzacja
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 3:19, 02 Maj 2009    Temat postu:

Hanah
Cytat:
Robię co mogę :)

A ja całe życie myślałem; co robić, żeby nic nie robić.
No i udało się w Australii. :grin:
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hanah
Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 378
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: trójmiasto
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 22:54, 05 Maj 2009    Temat postu:

Robić aby nic nie robić? :shock: Straaasznie to musi być nude :nie:
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Święte Księgi Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin