Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Luźne rozmowy o Śfini i nie tylko
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Kawiarnia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Czw 15:30, 07 Wrz 2006    Temat postu: Luźne rozmowy o Śfini i nie tylko

:shock: :shock: A to ci dopiero, jesteś bardzo kulturalnym ateistą, bo po twoim tekście o rozwodnikach myślałem, żeś... katolik! ;P
Brawa za Kotarbińskiego, bo analityków zawsze trzeba promować!
:brawo:
Mamy co prawda niekompatybilne światopoglądy, ale co to szkodzi wymianie doświadczeń?


Ostatnio zmieniony przez Zbanowany Uczy dnia Wto 15:14, 12 Gru 2006, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gaspar van der Sar




Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 129
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 18:25, 07 Wrz 2006    Temat postu:

Eno, Uczy, jakiś Ty przy mnie światowy ;). Ale ja jeszcze młodziak, niepełnoletni i w ogóle. A poza tym powinno się mnie ocenzurować, nie? ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
trabka




Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 256
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 19:04, 07 Wrz 2006    Temat postu:

Szanowny Panie Zbanowany Uczy,

Żałuję tylko, że jako zadeklarowany sympatyk i propagator filozofii analitycznej nie udziela się Pan więcej na Śfini. Nie wiem, czy podziela Pan moją opinię, ale moim zdaniem wszystkim nam tutaj, a zwłaszcza Naszej Szanownej Śfinskiej Wierchuszce :mrgreen: ;P przydałaby się twarda, analityczna szkoła! (No, może bez wchodzenia w logiczny formalizm, przy którym - przyznaję - wymiękam... :shock: :? :think: :oops: :cry:)

Może wtedy widniejąca w szyldzie Śfini deklaracja o promowaniu w tym serwisie "racjonalnej i rzeczowej dyskusji" miałaby więcej pokrycia w rzeczywistości? :wink: :D

Z poważaniem,

Trąbka
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Czw 19:55, 07 Wrz 2006    Temat postu:

trabka napisał:
Szanowny Panie Zbanowany Uczy,

Żałuję tylko, że jako zadeklarowany sympatyk i propagator filozofii analitycznej nie udziela się Pan więcej na Śfini. Nie wiem, czy podziela Pan moją opinię, ale moim zdaniem wszystkim nam tutaj, a zwłaszcza Naszej Szanownej Śfinskiej Wierchuszce :mrgreen: ;P przydałaby się twarda, analityczna szkoła! (No, może bez wchodzenia w logiczny formalizm, przy którym - przyznaję - wymiękam... :shock: :? :think: :oops: :cry:)

Może wtedy widniejąca w szyldzie Śfini deklaracja o promowaniu w tym serwisie "racjonalnej i rzeczowej dyskusji" miałaby więcej pokrycia w rzeczywistości? :wink: :D

Z poważaniem,

Trąbka


Szanowna Przesympatyczna Trąbko!
:serce:
Problem w tym, że może (?) niepotrzebnie zacząłem od ateisty.pl, narobiłem postów, mnóstwo ostrych dyskusji, parę banów i ostrzeżeń i... chyba zespół wypalenia internetowego. :cry: Racja, tu też mam z 400 postów (ale tam z ponad 2200), a im dalej wstecz, widać, że poruszałem też ważne filozoficzne i teologiczne tematy (choć czasem z kubłem emocji na adwersarza, nobody's perfect, even so-called analytic philosopher ;P ). Wyznam poza tym w sekrecie, że boję się wpaść w nałóg forowania, choć ostatnio na szczęście mam mało czasu na postowanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 0:27, 08 Wrz 2006    Temat postu:

Juki w http://www.sfinia.fora.pl/viewtopic.php?p=20263#20263 napisał:
Artykuł świetnie by się nadawał m.inn. do mojego tematu na wortalu "ateista": "Dlaczego jestem (byłem) ateistą"

A gdzie go można znaleźć?
trabka napisał:
Może wtedy widniejąca w szyldzie Śfini deklaracja o promowaniu w tym serwisie "racjonalnej i rzeczowej dyskusji" miałaby więcej pokrycia w rzeczywistości?

A ma niewiele? Jeśli stawiasz trąbko taki zarzut, to może warto o nim porozmawiać - np. w dziale regulamin, lub gdziekolwiek indziej?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Sob 10:41, 09 Wrz 2006    Temat postu:

Hm. Może trąbka rzeczywiście przesadził, jest tu wiele wartościowych dyskusji na dobrym poziomie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
trabka




Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 256
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 13:11, 09 Wrz 2006    Temat postu:

Ale jest też "parę", w kontekście których deklaracja o promowaniu na Śfini "racjonalnej i rzeczowej dyskusji" brzmi jak kiepski żart. Zaglądał Pan np. do wątku o apokatastazie? Ręce mi opadają i rozpacz mnie ogarnia...

A może rzeczywiście jestem uprzedzony, coś mi się ubzdurało i przesadzam? Może rzuciłby Pan swym fachowym okiem na tamtą dyskusję?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Sob 13:18, 09 Wrz 2006    Temat postu:

No cóż, przez sympatię do Wuja zamilczę...

Acha, proszę nie zmuszać się do "Pan" itp., tu jesteśmy wszyscy na ty (chyba że ktoś sobie wyraźnie życzy inaczej). Ja zmieniam ton na oficjalny, gdy mnie krew zalewa (zob. niektóre moje pierwsze posty na ateiście). ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
trabka




Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 256
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 17:12, 09 Wrz 2006    Temat postu:

Szanowny Panie Zbanowany Uczy,

Dziękuję za miłą propozycję! :D Proszę wybaczyć mi to dziwactwo, ale pozostanę przy tym moim "Pan/Pani". Ale to tylko dlatego, że w ten sposób łatwiej jest mi panować nad własnymi emocjami i językiem (czy raczej - palcami :wink: ), trudniej zaś chlapnąć coś, czego później bym żałował (choć i tak parę razy już mi się zdarzyło :oops: ). Wie Pan, reprezentuję tu "niecne plemię ateistów" :wink: i muszę szczególnie dbać o PR! :wink: (A często nosi mnie jak cholera! :wink: :D )

Pozdrawiam serdecznie,

Trąbka
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Sob 17:35, 09 Wrz 2006    Temat postu:

Jak szanowna trąbka uważa! Mnie też, jak można zauważyć, nosi (tak na marginesie: podejrzewam, że wielu foruje, bo inaczej nie może odreagować emocji). Jeszcze raz wyrażam uznanie dla kultury (przez długi czas byłem przekonany, że trąbka jest głęboko wierzącym katolikiem!!) i stawiam ją za wzór wielu userom z forum ateisty.pl (wielu znaczy nie wszystkim, spieszę z wyjaśnieniem).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
idiota




Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 3604
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: stolnica

PostWysłany: Sob 17:52, 09 Wrz 2006    Temat postu:

Cytat:
szcze raz wyrażam uznanie dla kultury (przez długi czas byłem przekonany, że trąbka jest głęboko wierzącym katolikiem!!)

drogi uczy!
jakoś mnie take stawianie równoważności ... boli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Sob 18:35, 09 Wrz 2006    Temat postu:

No to przepraszam, wiem, że ateista = niekulturalny typ to stereotyp (moi koledzy i koleżanki filozofowie, w większości ateiści wzgl. agnostycy [dla mnie mała różnica], są kulturalni i brzydzą się niektórymi forami, na których jestem ["nurzam się w gównie", jak mówią]), ale wielu tzw. zbutowanych nastolatków z forum ateisty.pl, którzy jedyne co potrafią to krzyczeć "HWD Kościołowi!!!" sprawiają, że trudno mi się wyzwolić z takiego stereotypu.

Może poza tym powienem napisać inaczej: otóż trąbka robił wrażenie, jakby był katolikiem, broniąc - w żargonie teologicznym - czystości doktryny wiary przed róznymi "reformatorami" (czy mówiąc językiem biblijnym "nowinkarzami"). Stąd nie tyle zrównanie, co moja zabawna pomyłka.[/url]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
trabka




Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 256
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 9:26, 11 Wrz 2006    Temat postu:

trabka napisał:
Zaglądał Pan np. do wątku o apokatastazie? [...] Może rzuciłby Pan swym fachowym okiem na tamtą dyskusję?


Zbanowany Uczy napisał:
No cóż, przez sympatię do Wuja zamilczę...


A ja miałem nadzieję, że biorąc wzór z Filozofa (Amicus wujzboj, sed magis amica veritas!), będzie Pan mniej powściągliwy...

Ale rozumiem: zdecydowanie łatwiej jest krytykować "zbuntowanych nastolatków z forum ateisty.pl", niż publicznie wytykać błędy prominentowi z własnej parafii!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Pon 13:37, 11 Wrz 2006    Temat postu:

Tak, przyznaję się ze skruchą do okruchów czegoś w rodzaju solidarności plemiennej... proszę jednak zajrzeć do moich dawniejszych postów, jak stanowczo polemizowałem z Wujem w sprawie ped... czy może bardziej politycznie poprawnie, tzw. kochających inaczej oraz w sprawie aborcji. Że apokatastaza jest sprzeczna z nauką KK jest dla mnie oczywiste (wystarczy parę cytatów z NT i oficjalnych dokumentów KK), a tasiemcowy wątek na ten temat wzbudza tylko podziw z domieszką politowania...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
idiota




Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 3604
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: stolnica

PostWysłany: Pon 16:35, 11 Wrz 2006    Temat postu:

jak się tak przyglądam temu wątkowi to na usta ciśnie mi się hasło młodzierzy socjalistycznej:
FILOZOFOWIE! DO ANALIZY!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 18:14, 11 Wrz 2006    Temat postu:

trabka napisał:
Ale jest też "parę", w kontekście których deklaracja o promowaniu na Śfini "racjonalnej i rzeczowej dyskusji" brzmi jak kiepski żart. Zaglądał Pan np. do wątku o apokatastazie? Ręce mi opadają i rozpacz mnie ogarnia...
Zbanowany napisał:
No cóż, przez sympatię do Wuja zamilczę... /.../ Że apokatastaza jest sprzeczna z nauką KK jest dla mnie oczywiste (wystarczy parę cytatów z NT i oficjalnych dokumentów KK), a tasiemcowy wątek na ten temat wzbudza tylko podziw z domieszką politowania...


Drodzy Panowie, zwracam uwage na fakt, ze te wypowiedzi nie naleza do tematu tego watku, i wobec tego zaden z Panow nie moze tu uzasadniac slusznosci swojej krytyki. Nawiasem mowiac, od pewnego czasu Pan Trabka zrezygnowal w watku o apokatastazie z argumentacji i oddaje sie wylacznie dzialanosci ogloszeniowej (co jest zreszta sprzeczne z Regulaminem, ktory na sfini ZABRANIA traktowania jako udowodnionej tezy, ktorej nie zamierza sie bronic); mam nadzieje, ze kryzys ten minie i ze Pan Trabka powroci do prob uzasadnienia swojego stanowiska w sposob logicznie spojny.

W kazdym razie w imieniu Sfini Naczelnej prosze Szanownych Panow o zgode na przeniesienie tych offtopowych i nieuzasadnonych (w sensie Regulaminu Sfini) uwag do Kawiarni. Proponuje tytul: "Luzne uwagi o rozmowie o apokatastazie itp.".
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Pon 18:22, 11 Wrz 2006    Temat postu:

Ja bym nawet się zgodził, aby przenieść do więzienia, ale trąbka by się nie zgodził, więc jestem za Kawiarnią.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 20:15, 11 Wrz 2006    Temat postu:

Nie ma najmniejszego powodu do uwieziania :D Ale to Kawiarnia jest wlasnie (miedzy innymi) do takich rozmow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
trabka




Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 256
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 20:51, 11 Wrz 2006    Temat postu:

Szanowna Śfinio Naczelna!

To się musiało tak skończyć! :D

Przenieś, proszę, do Kawiarni, może od postu #20236, zaznaczając tylko, że jest on reakcją na temat T. Kotarbiński (1886-1981) - filozof i wolnomyśliciel. Ponieważ w naszych "luźnych rozmowach" mowa była nie tylko o apokatastazie, to może temat w Kawiarni mógłby się nazywać: "Luźne rozmowy o Śfini i nie tylko"?

No i zostaw tutaj, Droga Śfinio Naczelna, ostatni merytoryczny post Pana wujazboja (#20518)!

Nara! (Jak mówią "zbuntowane nastolatki"! :wink: )
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sinner




Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 1:37, 12 Wrz 2006    Temat postu:

Uczy, a mógłbyś wskazać jakiś post o treści lub zbliżonym sensie do "HWD Kościołowi"? Powiedzmy z ostatnich 10 dni. Bardzo byłbym Ci wdzięczny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Wto 9:09, 12 Wrz 2006    Temat postu:

Proszę bardzo, daj mi tylko chwilkę. Pamiętaj jednak, że nigdzie nie pisałem, że WSZYSTKIE posty są takie albo że WSZYSCY userzy są na takim poziomie. Ponadto pamietaj, że dla katolika pewne rzeczy są bolesne, które nie są takie dla ateisty (i na odwrót), stąd może to sprawić wrażenie, że złych rzeczy jest więcej niż dobrych w omawianym przypadku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Wto 10:25, 12 Wrz 2006    Temat postu:

Pierwsza część, losowo: nie daję linków, bo musiałbym szukać autorami, a to zabiera masę czasu.
Antychryst

Wysłany: 01.09.2006, 18:14

Moje uczucia ateistyczne są obrażane przez wszystkie religie, bo te religie istnieją i już, dlatego je obrażają. I chcę, aby je zdelegalizować i wszystkich wyznawców jakiejkolwiek religii wsadzić do pierdla. No co, katole mają w kodeksie karnym swoje uczucia, to ja chce mieć tam moje i chce aby karano każdego kto je obrazi

I tak to właśnie wygląda, sobie wymyślili jakieś głupie uczucia żeby karać każdego kto powie coś nie tak na krk, kler, papieża i katoli


Al-Rahim

Wysłany: 01.09.2006, 16:00

(…)Czy to chrześcijańskie uczucia religijne gdy miłośnik koprofili "załatwia" się na krzyż, czy tez to jego uczucia są obrażane przez chrześcijan którzy nie zanieczyszczają krzyża swymi wydzielinami?(…)


Al-Rahim

Wysłany: 09.09.2006, 20:07

(…)
Jak najbardziej, ale do zaprzestania tych praktyk publicznie. W domowym zaciszu niech sobie nawet czci martwego brodacza na drewnianej belce.

Helmutt

Wysłany: 02.08.2006, 09:16
kokkai napisał:
co do zmiany systemy podatkowego, proponujęod razu wprowadzić też tzw "bykowe" - podatek od stanu kawalerskiego dla pełnoletnich mężczyzn

Dopieroż mieliby dochody!!! tylu bezżennych, bezdzietynych (teoretycznie) dojrzałych mężczyzn mieszka u nas w Polsce. Fakt, noszą jakieś czarne suknie. Ale co tam, jak mawiał porucznik Arek "Sztuka jest sztuka"

kkap
Wysłany: 03.08.2006, 22:33
A'propos LPR:

Art. 25. ptk. 6 Projektu Konstytucji wg LPR
"Zakazane jest działanie sekt, które stosują metody manipulowania ludźmi."

Czy na tej podstawie będziem można zdelegalizować Kościół Katolicki ? Nikt z was chyba nie powie, że Kościół nie manipuluje ludźmi...

Henry49
Wysłany: 04.09.2006, 20:17

(…)Gościu, jeśli sam jesteś nawiedzony to nie zarażaj tą klechowską chorobą innych.
Kogo chcesz przekonać do swoich racji?
Do czarno - moherowych racji?(…)

Antychryst
Wysłany: 05.09.2006, 19:11

Lekarze w tych sprawach lepiej się znają niż kler, jeśli tego nie rozumiesz, to Twój problem Poza tym Ty słuchasz i wierzysz w każde słowo czarnych. Hipokryta

Czy Kościół Rzymskokatolicki to organizacja zbrodnicza??
Tak 54
Nie 27
Antychryst
Wysłany: 03.06.2006, 18:22
(…)jest to organizacja zbrodnicza, wręcz ludobójcza. Taki Hitler & Squad to pikuś w porównaniu z tymi mordercami...

Athei Overlord
Wysłany: 06.06.2006, 08:18

Nie nazywalbym kosciola organizacja zbrodnicza, bo obecnie zbrodni sie juz nie dopuszcza (poza paru setkami klechow cośtam. Ale na klechow cośtam i tak czeka szubienica kiedys i tak)) - a - jak spiewa Kazik - co bylo a nie jest, nie pisze sie w rejestr - jak chocby i dobroc zlamana.

Zgadzam sie co do nastepujacych faktow: w przeszlosci kosciol regularnie dawal ciala, bo przeciez "wojna swieta to tez wojna". W nie tak odleglych czasach ojczulek w habicie uwielbial wybijac ludziom oczy, a drugi torturowac dzieci miazdzac je butami, przy akompaniamencie czarnej legii w asyscie siostr zakonnych, pozdrawiajacych sie ochoczo nazistowskim pozdrowieniem. I nie byly to tylko "2 male rysy na nieskazitelnym lustrze kosciola". Zgadzam sie, ze wszelkie religie, kulty sa narzedziem do kierowania ludzmi - i jako takie potepiam bez jednego wyjatku (pomijam te proby przypodobania sie ludziom w postaci Caritasu i spektakli typu "Beeeeneeedettooooo!!!!".

Natomiast nie przypisujcie kosciolowi w czasach obecnych bog wie jakich zbrodni, bo znowuz nie paraduja z kalachem na ulicach - i takie twierdzenie, ze kosciol to organizacja zbrodnicza wyglada na prosta prowokacje. W przeszlosci kosciol byl ostoja szui i przeskur....synow - owszem i o tym pamietac nalezy (niekoniecznie wybaczyc), ale dzisiaj kosciol sporo wystopowal - dzisiaj jego wizreunek to mily dziadzius "posdrafiajacy wschystkih Polakuff".

Totez - kosciola bronil nigdy nie bede, mowie otwarcie o zbrodniach w imie religii i zbrodniarzach w habicie , ale i nie pochwalam takiego szukania na sile dowodow zbrodniczosci tam, gdzie akurat jej nie ma - czyli obecnie. Bo wyglada to smiesznie.

Naprawde.

[piękna obrona Kościoła…Kur…, wzruszyłem się…-Z.U.]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sinner




Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 10:41, 12 Wrz 2006    Temat postu:

Cytat:
Antychryst

Wysłany: 01.09.2006, 18:14

Czy nie widzisz w tym glupiego sarkazmu?

Cytat:
Al-Rahim

Wysłany: 01.09.2006, 16:00

Przepraszam to jest wyrwane z kontekstu. Może wkleibyś całą wypowiedz. Oj nieladna manipulacja Uczy.

Cytat:
Al-Rahim

Wysłany: 09.09.2006, 20:07

Gdzie tu jest mowa o kościele?

Cytat:
Helmutt

Wysłany: 02.08.2006, 09:16

Co to ma wspolnego z HWD kosciolowi?

Cytat:
Henry49
Wysłany: 04.09.2006, 20:17

Henry na marginesie to jest już w podeszlym wieku...
Powiedz co tam razi uczucia katolików?

Cytat:
Antychryst
Wysłany: 05.09.2006, 19:11

Wyrwane z kontekstu po raz kolejny... Ale co tam niewłaściwego?


Cytat:
Antychryst
Wysłany: 03.06.2006, 18:22

Chyba Ci się daty pomylily... mowilem o ostatnich dziesieciu dniach. Jedna wypowiedz sprzed ponad 3 miesiecy...

Cytat:
Athei Overlord
Wysłany: 06.06.2006, 08:18

Po raz drugi wypowiedz sprzed 3 miesiecy. Co Cię razi w wypowiedzi Athei'a?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Wto 10:52, 12 Wrz 2006    Temat postu:

sinner, ty tego nie zrozumiesz, nie wysilaj się nawet. Od ciebie nie oczekuję komentarzy nie bardziej niż od Hitlera litości dla Żydów.


Bystrzak

Wysłany: 07.03.2006, 21:40


"WYPUŚĆCIE RYŚKA MATUSZEWSKIEGO" w wykonaniu KUR

Rysiek Matuszewski, więzień sumienia
trzymany przez rok bez wyroku w więzieniu
od dwóch lat z przymusu rezydent psychiatryka
szprycowany lekami jak zwyczajny psychol
jest mistrzem aikido, absolwentem fakultetów
kimś w rodzaju guru nieformalnej wspólnoty
lecz wdaje się w listowną przepychankę z klerem
ci zaś masakrują go legislacyjnym buldożerem
ponoć groził wysadzeniem w powietrze Jasnej Góry
a może eksmisją w kosmos - nie dojdziesz tu prawdy
rzecz się dzieje bezpośrednio przed wizytą papieża
więc walą z grubej rury jak do grubego zwierza
nie mają prawa, lecz w imię Boże je naginają
w majestacie moralności i wszechwładzy medialnej
w imię Boga? gdyby tylko wiedział o tym Bóg
nakopałby im do dupy i zrobił z tego loopy

wypuśćcie Ryśka Matuszewskiego
a ja za wami wstawię się u Najwyższego
Jedynego, Najsprawiedliwszego
bo tak się dziwnie składa, że i ja znam Jego (2x)

tysiące bogów - który z nich prawdziwy?
może twój, nie raczej mój, bo mój jest obiektywnie
powszechny, znam go osobiście i jestem w kontakcie
daj mi swój portfel, a widzenie ci załatwię
może nie widzenie, raczej posłuchanie
albo daj mi spis próśb, ja po prostu je dostarczę
bo my mamy monopol, przysługuje nam wyłączność
na telekinetyczną z panem Bogiem łączność
dzięki niemu wszystko wiemy i wszystko rozumiemy
co potwierdziliśmy dwoma mileniami ściemy
tylko nasze wyznanie prowadzi ku zbawieniu
choćbyśmy mieli tonę gówna na sumieniu
od kiedy istnieje Kościół, Bóg w nim nie mieszkał
od kiedy mamy duszę, Bóg jej nigdy nie opuścił
więc mówię raz, a dobrze, i w najlepszej wierze:
"zmień się, lub przepadnij, pierdolony klerze!"

[stary, ale jary post-Z.B.]


Wykałączka
Wysłany: 12.03.2006, 00:30

(…)
"ja mam kolege mowie wam
zle sie prowadzi i na to sra
pierdoli kosciol i mowi ze,
nie ma chrystusa to tylko blef

nie ulega papiezowi i milosci do blizniego
bo to wrog - Mily Bog! Mily Bog!
skoro widzi nie przeszkadza
kiedy w chuja robi wladza

kolegi matka dziwka jest
bo nie ma pracy dla niej tez
a kiedy grzeszy mowie ci
ksiadz ja rozgrzesza co siedem dni

bo ulegla papiezowi i milosci do blizniego..."

Inna piosenka Pary pt. "I do ucha i do tanca"

"pierdole palestyne, pierdole izrael
pierdole platna milosc, pierdole polski kler"

albo " Do Paly"

"przed oltarzem mnie oklamie
chociaz prawdy ci nie powie
po koledzie ramie w ramie
maszeruja proboszczowie

zaklinaja w imie Boga
i na Chrystusowe rany
upatrzyli w diable wroga
glosi papiez zaklamany"
(…)

Xenomorph
Wysłany: 28.04.2006, 08:29
(...)Deus mortuus est! finis vevit, finis prope est negrum pascha adest!

Bow down to the statue, with your simple dreams -
Pray to go to heaven, avoid the hellish screams.
Cringe before the icons, whimper, beg for peace,
But your god ain't gonna hear you, your lord's deceased.
I pluck the beard of your christian "god",
And hack open his worm-eaten skull . . .


God is dead, god is dead, in the dark your voice is calling;
God is dead, god is dead, yahweh's temple's fallen;
God is dead, god is dead, in the dark your voice is calling;
God is dead, god is dead, from his mercy hath man fallen ...


Can't you smell the decay of his stinking, rotting corpse?
There is no higher being, there is no greater force.
Wander through the madness, you think he is the light?
Betrayal is your reward, there's only chaos on this night!
What you call christianity, i call "christ-insanity" . . .

Can't you sense destruction? see the smoldering decay?
Can't you smell the poison, that may take our breath away?
Can't you see through the lies, that a billion fools spread?
Can't you shake deception, from your manipulated head?
Is your real world so painful that you turn towards the sky?
Are you so afraid of life that you sit and wait to die?
Your love for the weak is a crime,
I indict you for treason against nature's design . . .

The Exploited- Jesus Is Dead

Lyrics:

Jesus, Jesus sleeping on your cross Fuck mankind you couldn't give a toss Nails thru your hands and in your feet Tourism is booming isn't business sweet JESUS IS DEAD NOBODY GIVES A TOSS <i>[x2]</i> Mary and Joseph watching TV All those riots and anarchy Switch off the telly go up to bed They couldn't give a toss that Jesus is dead What we really want to know is Was Jesus a Catholic or a Prodistant He's a Jew Pontius Pilot didn't he do well Sending Jesus into Hell But nevermind the money's coming in Being really rich from original sin

KAT- Odi Profanum Vulgus

Tekst:

Dzięki panie
za cudowny show
święte wojny
- chytry kler
- ty?
No, chyba że nie ty?
Dzięki panie
za rozbieżny zez
hiv'a, raka i za świerzb
alleluja!
Ja nie skamlę
nie
Ja pluję w twarz
Jestem śmieszny czort
więc śmieję się
Dzięki za ból
Dzięki za trąd
Dzięki za wszy
i wielki garb
dzięki za śmierć
alleluja!
Ja nie skamlę
nie
Ja pluję w twarz
Jestem śmieszny czort
więc śmieję się(…)

Helmutt
Wysłany: 28.04.2006, 10:00
(…)"I Spit on the holy bible
I Shit on the cross
I Piss on the blessed whore and her bastard son" (…)

- ||| -
Wysłany: 28.04.2006, 10:49
(…)
. Kill The Christian

You are the one we despise
Day in day out your words compromise lives
I will love watching you die
Soon it will be and by your own demise

Buried in hypocrisy
Lacerate your faith in god
Morally diseased
On the cross of Calvary your body bashed, defeated, stabbed

Blessing as you hate
Loyal to your enemies
Monetary faith
As him you'll pay for the lies of your prophecy
Satan wants you dead

Kill the christian, kill the christian
Kill the christian, kill the christian
Kill the christian, kill the christian
Kill the christian

Armies of darkness unite
Destroy their temples and churches with fire
Where in his world will you hide
Sentenced to death, the anointment of christ

In due time your path leads to me
Put you out of your misery

The death of prediction
Kill the christian

Kill the christian...dead!(…)

Rothein
Wysłany: 28.04.2006, 19:33
(…)
Gott Ist Tot (Antichrist War Mix)

Gott ist tot, es ist tot, Judean Gott
Gott ist tot, es ist tot, Judean Gott
Sohn ist tot, er is tot, Judean Sohn !

Gott ist tot, Judean Gott, ist tot

Heil ! Heil ! Heil ! Heil !

Gott ist tot, Judean Gott, ist tot
Gott ist tot, Judean Gott, ist tot
Gott ist tot, Judean Gott, ist tot
Gott ist tot, Judean Gott, ist tot
Gott ist tot, Judean Gott, ist tot
Gott ist tot, Judean Gott, ist tot

False Jehova

Urgh !

Centuries ago,
Born of whore,
Jesus Christ,
Filthy homo,
Crucified fuck,
Millions follow,
Blinded mind,
Minds !

False Jehova, you will obey me,
I am your mighty lord, you will kneel before me !

I am Antichrist, poor bastard dies
As I take your life, see the burning skies
From hell I arise, by fire I rule,
Torment is the game, Antichrist my name, name !

False Jehova, will you marry me ?
I am Antichrist, your new wife to be...

Urgh ! Urgh ! Urgh ! Urgh !

Marduk:
Slay The Nazarene

It was predicted that with every tool
That the romans brought pain to you thy fool
People to your god should be lead
While our warriors lost and scattered fled
You should be the king on earth
Bastard son of virgin birth

Slay the Nazarene - In christian eyes supreme
You will die

Slay the Nazarene - Your might is just a dream
You shall die

Slay the Nazarene - Tourtured you will scream
You must die

Slay the Nazarene Slay the Nazarene
Die Die

On your command man should do what god wilth
Glorification of holy christian slime and filth
Your vision of your crusaders bravery
That turned the wiched out of their slavery
You should be the king of kings
But now feel the embrace of Lucifers wings

Slay the son of god - Drown him in his own blood
Meet your death

Slay the son of god - This is your sinners flood
We praise your death

Slay the son of god - Scum of inferior blood
Hail your death

Slay the son of god Slay the son of god
Death Death Death

Now glance upon your teachings
In the pits of lost realities

Behold the righteous ones
Before Satan at their knees

Slay the scum of the earth - Whoreson of infidel birth
You are dead

Slay the scum of the earth - Your cross is nothing worth
Your teachings are dead

Slay the scum of the earth - Teared apart with sadistic urge
Your god is dead

Slay the scum of the earth Slay the scum of the earth
Dead Dead Dead

Humiliated as no other
Seek patience at the weak chest of your father
I.N.R.I.
Crucified you shall die
Mocked and spitted at
Your feeble rat

Slay the Nazarene - In christian eyes supreme
You will die

Slay the Nazarene - your might is just a dream
You shall die

Slay the Nazarene - tortured you will scream
You must die

Slay the Nazarene Slay the Nazarene
Die Die Die

SLAY THE NAZARENE

Grave:
Christi(ns)anity

Living in a constant dream of a place you've never seen
Preaching all those feeble lies of a life in paradise
Your faith is just insanity too scared to face reality
Stupid enough to believe all this christinsanity

You make me sick
Feeble son

I'll laugh at you when you die because you won't get a better life
Dreaming of your paradise can't you see it's only lies
Your end is coming closer now another day you'll never see
Blind you are and dead you'll be your faith is just christinsanity

You make me laugh
Chosen one

I laugh right upon your face I laugh at your religious faith
I laugh at you when you cry I laugh at the crucified
Living in a constant dream of a place you'll never see
Preaching all those feeble lies of a life in paradise
Your end is coming closer now another day you'll never see

Soulless

In my dominion I control the weak
And in vain in pain they turn the other cheek
I'm souless

In my dominion I tear their soul apart
Pure eternal hate run through my soulless heart

I'm soulless to the core I'm 666
I am your death I am the crucifix
On which you are nailed

Their pain makes me strong
I breathe from their fear
I am the one man call wrong
I laugh at their tears
I live where angels cry
I make them suffer my sin
Screams released in agony
As I undress them from skin

In my dominion blood will always reign
I damn your soul to everlasting pain
I'm soulless

I'm soulless to the core...
I am your death...


Morbid Angel:

Blasphemy


I am the god of gods
Master of the art
I desecrate the chaste
Writhe in the flesh

Blasphemy

Chant the blasphemy
Mockery of the messiah
We curse the holy ghost
Enslaver of the weak
God of lies and greed
God of hypocrisy
We laugh at your bastard child
No god shall come before me
Blaspheme the ghost
Blasphemy of the holy ghost

Do what thou wilt shall be the whole of the law
Rebel against the church
Drink from the chalice of blasphemy
Rise up against the enslaver



World Of Shit (The Promised Land)

Bred from the bowels
Sheep one and all
Bound by the doctrine of lies
To fucked human shit, I shout blasphemy!
As I make my way thru to
The promised land

Smell of shit is so foul
Writhe in disgust
Earth heaves and death comes to call
All the waste - Cling to your lie
You are as sand and the wind blows
My disgust - A fever
To kill a thousand more

Gene dead from birth
God's holy fuck
Canonized but of no use to me
Human shit, waste begone from my earth!!

Desolation - No life bodies littering
Beast of earth devour!
Cleanse this world for those who deserve

Burning cities, all is well
I remain in my conviction
As the waste in sewer flows thru the promised land

God of emptiness

Lies - And you fill their souls
With all oppressions of this world
And all the glory you receive?
So, What makes you supreme?
Lies - Your crown is falling
I offer fantasy
And you, you creator are
Blind with envy

Let the children come to me
Their mother loves me, so shall they
Woman, bleeding, ate my gifts
Man was close behind
Just like a snake I'm slithering
Thru my world divine
And like the cat I'm stalking
I'll take your soul and You'll
Be like me
In emptiness, free

Just bow to me faithfully
Bow to me splendidly


Deicide:
Behead The Prophet (No Lord Shall Live)

Deny resurrection, behead the nazarene son
Foredoomed holy spirit, our war at last be won
Legion crush jehovah, see through the faceless dog
Untie our world from Satan
You know it can't be done

Wipe away this world of unworth
Decapitation, Satanic rebirth
Off with his head to sever his soul
Beheaded prophet the suffer is yours
"Forever....."

Virgin, mother murdered, once warned but now is dead
Destroyed heaven's kingdom, in flames the righteous fled
Legion, thou has waited, beface the sacred dog
Satan's revelation, this world will always be ours

End of god the way it must be
Behead the prophet, let Satan free...

No god, no lord shall live
What always has should never been
No god, no lord shall live
Behead the prophet and we win

No man to begotten, infant Jesus dead
End of god forever, cast among the souls of Hell
Thou who has imprisoned, suffer by your own demise
Execrate the revelation, MASTER SATAN RISE!

Deny resurrection, behead the nazarene son
Foredoomed holy spirit, our war at last be won
Legion crush jehovah, see through the faceless dog
Untie our world from Satan
You know it can't be done

No god, no lord shall live
What always has should never been
No god, no lord shall live
Behead the prophet and we win

No man to begotten, infant Jesus dead
End of god forever, cast among the souls of Hell
Thou who has imprisoned,
Execrate the revelation,
MASTER SATAN RISE!(…)

[I na deser ostatni shit:]

tKoeman
Wysłany: 10.09.2006, 19:28
(…)Christian Women

A) Body Of Christ (Corpus Christi)
B) To Love God
C) J.C. Looks Like Me

A)A cross upon her bedroom wall
From grace she will fall
An image burning in her mind
And between her thighs

A dying God-man full of pain
When will you cum again?
Before him beg to serve or please
On your back or knees
There's no forgiveness for her sins
Prefers punishment?
Would you suffer eternally
Or internally?

For her lust
She'll burn in hell
Her soul done medium well
All through mass manual stimulation
Salvation

Body of Christ
She needs
The body of Christ

B)She'd like to know God
Ooh love God
Feel her God
Inside of here - deep inside of her

C)Jesus Christ looks like me
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sinner




Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 10:57, 12 Wrz 2006    Temat postu:

Cytat:
sinner, ty tego nie zrozumiesz, nie wysilaj się nawet. Od ciebie nie oczekuję komentarzy nie bardziej niż od Hitlera litości dla Żydów.

Czyli unikasz odpowiedzi? Tak trudno Ci tlumaczyc? Kolejny raz nie chcesz rozmawiac z ateistycznym motłochem? Taki idealny filozof nie zniży się do poziomu glupich ateistów?


Siej propagadne dalej. Piosenki Ci przeszkadzaja. Wspaniale.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Kawiarnia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin