Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

hmórce pośfińcam
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Kawiarnia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anbo




Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 6064
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 14:52, 20 Paź 2006    Temat postu:

Cytat:
Podaj W DZIALE REGULAMIN przyklady uwiezionych niewinnosci.

Wzywasz poetę na przesłuchanie?

Cytat:
Dokladnie to samo dotyczy uwag o "chorobach, na ktore choruje Forum".

Nie zrozumiał wujek rymowadła :(
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anbo




Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 6064
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 15:12, 20 Paź 2006    Temat postu:

Cytat:
Dzial ten nazywa sie Wiezienie i w swym opisie ma podane, ze jest to rowniez wyszalnia dla humorow. [...] Z praw licencji poetycznej mozna zas swobodnie korzystac w Kawiarni i w Galerii Tworczosci.

Czyli Śfinia to też miejsce dla drwin (na puste bym sobie nie pozwolił). Do więzienia dobrowolnie to raczej się nie chodzi; tam raczej zaprowadzają, więc sytuację rozumiem tak, że jak nie pójdę dobrowolnie do kawiarni, to do więzienia zaprowadzony zostanę. Czyli nic się nie zmieni.

Cytat:
Moze chcesz pobawic sie w pojedynek ze mna na wiersze?

Nie, dziękuję. Nie zwykłem chodzić na pewną śmierć, widziałem cię w akcji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sfinia
Założyciel, admin



Dołączył: 01 Gru 2005
Posty: 1688
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Hlefik

PostWysłany: Pią 15:26, 20 Paź 2006    Temat postu:

Anbo, przeczytaj jeszcze raz starannie: LICENTIA POETICA. To znaczy, ze w wierszach mozesz sobie pisac, co dusza zapragnie i fantazjowac do woli. Licentia poetica pozwala ci swobodne na fantazjowanie; w poezji mozesz nawet przedstawiac krowe jako byka, Slonce jako zrodlo ciemnosci spadajacych co dzien z gwizdem na swiat, a Baltyk jako wiecznie zamarzniete piaski Sahary, ktore sa tak gorace, ze smaza sie na nich jaja skladane przez niewiernych Beduinow.

Ale:

(1) Regularne dzialy nie sluza do pisania poezji, lecz do dyskutowania.

(2) Jesli zaczynasz omawiac znaczenie twoich wierszy, to nie jest to juz poezja. Jezeli wtedy wspominasz o jakichs "uwiezionych niewinnosciach", to twoim obowiazkiem jest wskazanie przykladow. Bez tego jest to INSYNUACJA. Czy roumiesz znaczenie slowa "insynuacja"? Czy rozumiesz, czemu zarzut nie poparty dowodem jest - delikatnie mowiac - demagogiczny?

(3) Prosilem cie, zebys potwierdzil, ze na tym forum ZADNE NIEWINNOSCI nie zostaly uwiezione. Odmowiles i powiedziales, ze niektore sa uwiezione niewinne; przykladow jednak podac nie chcesz. To nie jest poezja, to jest insynuacja czystej wody.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anbo




Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 6064
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 15:42, 20 Paź 2006    Temat postu:

Cytat:
(3) Prosilem cie, zebys potwierdzil, ze na tym forum ZADNE NIEWINNOSCI nie zostaly uwiezione. Odmowiles i powiedziales, ze niektore sa uwiezione niewinne; przykladow jednak podac nie chcesz. To nie jest poezja, to jest insynuacja czystej wody.

Przykro mi, że nie mam rozdwojenia jaźni i nie mówię czego innego rymując i czego innego mówiąc prozą. I bardzo proszę mnie nie prowokować i nie przymuszać do jakichś stwierdzeń, a potem domagać się ich udowadniania, bo nie będę udowadniał niczego, co powiedziałem w wymienionych okolicznościach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość który mówi Ni




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 622
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 15:52, 20 Paź 2006    Temat postu:

sfinia napisał:
Pewno zdajesz sobie sprawe z tego, ze jest dokladnie przeciwnie, oraz, ze blad gramatyczny wytknela ci osoba bedaca w opozycji do dzialalnosci forum - dokladnie ta osoba, na ktorej czesc napisales swoj wiersz :D


Muj ólóbiony pszyjacielu Wujku, czyszbyś prubował mnie skucić z moim oczywiździe trochem mniej ólóbionym ale tesz pszyjacielem Anbo? Ja napszykład wyrwanie mojej wypowiedzi z kątekstu i ómieszczenie jej w nowym wontku odbieram jako jawnom prowokacjem.

sfinia napisał:
w poezji mozesz nawet przedstawiac krowe jako byka


Alesz Wujku, tfojemu talętowi nikt tótaj nie doruwna!

Gdy Wujek muwi w natchnieniu, tródno nam niebogom
pojonć, gdzie tak naprawdem kot ma ep, a gdzie ogon!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
frog
Gość






PostWysłany: Pią 16:33, 20 Paź 2006    Temat postu:

sfinia napisał:
Podaj W DZIALE REGULAMIN przyklady uwiezionych niewinnosci. Albo nie mow o tym, bo bez przykladow sa to po prostu INSYNUACJE.
"hehe"
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anbo




Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 6064
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 16:49, 20 Paź 2006    Temat postu:

Ni napisał:
Muj ólóbiony pszyjacielu Wujku, czyszbyś prubował mnie skucić z moim oczywiździe trochem mniej ólóbionym ale tesz pszyjacielem Anbo? Ja napszykład wyrwanie mojej wypowiedzi z kątekstu i ómieszczenie jej w nowym wontku odbieram jako jawnom prowokacjem.

O nieszczęsny Ni, pewnie przeoczyłeś, że:
wuj napisał:
Tak sie sklada, ze JA nie prowokuje;

Mnię wujek przypomniał i teraz wdzięczny mu za to będąc mogę się z twej wpadki śmiać bezpiecznie ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość który mówi Ni




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 622
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 17:23, 20 Paź 2006    Temat postu:

sfinia napisał:

Mozesz zapytac, czemu nie przenioslem tego do Wiezienia. Chcesz znac odpowiedz? To przedtem zapytaj Ni, czy nie ma nic przeciwko temu, bym tej odpowiedzi ci udzielil. On powinien dobrze znac przyczyne. Jesli sie nie domysla, to moge mu rzecz wyjasnic na privie, zanim ci odpowie, czy sie zgadza, czy nie.


Nie mam nic pszecifko! Pszyczyn nie znam, ale to morze dlatego, isz nie czytujem listuf użendowych wysłanych na prifa. Muszem tesz s prawdziwom pszykrościom ciem óświadomić, isz poniewasz nie rozrużniasz spraw pryfatnych od użendowych, tfoich lizduf na prifa nie otwieram fogule.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 23:52, 20 Paź 2006    Temat postu:

Skoro Gosc Ni nie ma nic przeciwko, wobec tego wyjasniam sytuacje w calej pelni.

Gosc Ni zostal niedawno zaproszony do Pokoju Konferencynjego na prywatna rozmowe z moderatorami Sfini. Rozmowa dotyczyla agresywnego zachowania sie Goscia Ni na forum; Gosc Ni zostal na nia zaproszony, by mogl przedstawic wlasne stanowisko i bronic sie przed stawianymi mu zarzutami. Moderatorzy podjeli zgodna decyzje, zakomunikowana mu zarowno w Pokoju Konferencyjnym jak i poprzez Prywatna Wiadomosc. Decyzja ta jest w skrocie nastepujaca:
    - Poniewaz Gosc Ni nagminne lamie Regulamin forum Sfinia, uzywajac atakow ad personam, i to w przewazajacej ilosci swoich postow; i
    - poniewaz kazdemu nalezy umozliwic poprawe; to
    - Gosc Ni ma dwa dni na wyhamowania agresji;
    - nastepne dwa tygodnie beda okresem probnym;
    - jesli w okresie probnym Gosc Ni zlamie Regulamin, to jego prawa do pisania na Forum zostana ograniczone przez miesiac do dzialu Wiezienie;
    - informacja o uwiezieniu zostanie ogloszona dopiero w przypadku zlamania przez Goscia Ni regulaminu w okresie probnym.
(To ze wzgledu na ten ostatni punkt prosilem cie, anbo, o spytanie sie Goscia Ni, czy nie ma on nic przeciwko wyjasnieniu szczegolow.)

Nie przenioslem postu Goscia Ni o bledach ortograficznych do Wiezienia, zeby nie byc rownoczesnie zmuszonym do wykonania powyzszego wyroku (okres probny bowiem wciaz trwa). Wykonywanie tego wyroku nie wydaje mi sie na razie konieczne, jako ze od momentu podjecia decyzji przez moderatorow Gosc Ni zachowywal sie w regulaminowych dzialach bezproblemowo i bral aktywny udzial w merytorycznych dyskusjach na forum, stajac sie wartosciowym uczestnikiem Sfini. Wolalem wiec potraktowac jego trefny post o bledach ortograficznych jako niezbyt udany zart dotyczacy Forum i przeniesc go do Kawiarni.

Chcialbym przy tym podkreslic, ze chociaz Regulamin Sfini jest w Kawiarni traktowany z przymruzeniem oka, to jednak pewna przyzwoitosc nalezy i tu zachowac. W Kawiarni mozna sie posmiac i mozna sie czasami pobawic nawet wyssanymi z palca lub poprzekrecanymi "faktami" - ale jesli moderator podlozy sfinie mowiac STOP i proszac o dowody, wtedy trzeba albo dowody przedlozyc, albo grzecznie przeprosic wyjasniajac, ze to przeciez bylo dla jaj. W przeciwnym przypadku moderator moze trefne posty wywalic do Wiezienia i spokoj. Regulamin mu na to pozwala, drodzy panstwo.

Ja rozumiem wiec, ze panowie Ni i anbo bawia sie dobrze i rozumiem, ze przykladow dla poparcia swoich pomyslow nie sa w stanie podac (bo takich przykladow po prostu nie ma - beda wiec twierdzili, ze sa, i na tym sie zakonczy). Doceniam tez anbowa poezje pisana proza, oraz jego inwencje polegajaca na odejsciu od struktury bialego wiersza. Zostawie was wobec tego tu z wasza zabawa - oraz z moim wyjasnieniem, zeby wszystko bylo jasne na przyszlosc.

Acha, jeszcze taki drobiazg:
wuj do anbo napisał:
Podaj W DZIALE REGULAMIN przyklady uwiezionych niewinnosci. Albo nie mow o tym, bo bez przykladow sa to po prostu INSYNUACJE.
frog (dajac taki przyklad) napisał:
"hehe"

To byl post wywalony za niczym nie skazona niemerytorycznosc; moje dzielo (o tresci :P) tez kiedys tak skonczylo. Takie posty tylko utrudniaja przegladanie dyskusji czytelnikom, moderatorzy zwykli je traktowac jako spamowanie watku i wyrzucac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anbo




Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 6064
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 9:14, 21 Paź 2006    Temat postu:

wuj napisał:
W Kawiarni mozna sie posmiac i mozna sie czasami pobawic nawet wyssanymi z palca lub poprzekrecanymi "faktami" - ale jesli moderator podlozy sfinie mowiac STOP i proszac o dowody, wtedy trzeba albo dowody przedlozyc, albo grzecznie przeprosic wyjasniajac, ze to przeciez bylo dla jaj.

Powiem ci wujek, że mnię się to średnio podoba. Bo niby można, jak ja w swoim rymowadle, a nie można, bo to zagrożone wezwaniem poety na przesłuchanie. Na przesłuchania to ja ochoty nie mam, więc trzeba było mnie nie wciągać potem w dyskusję, która według ciebie do czegoś potem mnie zobowiązała. Trochę czuję się oszukany w tej dyskusji. Także twoimi dwuznacznymi uwagami, które - nie wiedzeć czemu - okazały się tyczące mnie, nie Ni. No ale może tutaj sam sobie jestem winien, bo rymowadło dwuznaczne jest.
Czy teraz możemy wrócić do merytorycznych dyskusji, czy na koniec powiesz coś, co oczywiście nie będzie prowokacją?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość który mówi Ni




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 622
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 10:04, 21 Paź 2006    Temat postu:

wujzboj napisał:
albo grzecznie przeprosic wyjasniajac, ze to przeciez bylo dla jaj.


Z gury za wszyzdko gszecznie pszepraszam wyjaźniajonc, isz to pszeciesz było, jezd i bendzie dla jaj.

Ja poprozdu jusz siem zoriętowałem muj pszyjacielu Wujku, isz wuizm to som takie ogromniazde jaja i w zwionzku z tym konwersójonc z Wujem siem dostoso-wujem. Rozómiem jednocześnie, isz twojom rolom na tym forómie jezd ódawać, isz to som pszekomażanki na serio a nawet ódawać, isz siem na mnie, swego fikajoncego pszyjaciela, razporaz gnieważ.

Lecz choćpy i złe sufko któś czasem żek ze złościom
To pszeciesz siem kochamy, gdysz Pambuk jezd miłościom!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 11:22, 21 Paź 2006    Temat postu:

Ni napisał:
Ja poprozdu jusz siem zoriętowałem

Kazdy tak sie orientuje, jak mu koncept dopisuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 11:30, 21 Paź 2006    Temat postu:

anbo napisał:
Powiem ci wujek, że mnię się to średnio podoba. Bo niby można, jak ja w swoim rymowadle, a nie można, bo to zagrożone wezwaniem poety na przesłuchanie. Na przesłuchania to ja ochoty nie mam, więc trzeba było mnie nie wciągać potem w dyskusję, która według ciebie do czegoś potem mnie zobowiązała. Trochę czuję się oszukany w tej dyskusji. Także twoimi dwuznacznymi uwagami, które - nie wiedzeć czemu - okazały się tyczące mnie, nie Ni. No ale może tutaj sam sobie jestem winien, bo rymowadło dwuznaczne jest.

Powiedz moze przedtem, czy jest to powazna uwaga, czy tez znow prozaiczna poezja pisana bialym wierszem bez struktury?

Co do merytorycznych dyskusji, to chyba nie mamy wiekszych zaleglosci. Ewentualne opoznienia powinny sie nadrobic dzis wieczorem. Mialy sie nadrobic wczoraj, ale zasurfowalem sie w poszukiwaniu statystyk dla ks. Marka :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anbo




Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 6064
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 11:39, 21 Paź 2006    Temat postu:

poważna uwaga napisał:
Powiedz moze przedtem, czy jest to powazna uwaga

Poważna uwaga.

wuj napisał:
tez znow prozaiczna poezja pisana bialym wierszem bez struktury?

Najwyraźniej nie zrozumiałes tej uwagi. Albo się z nią nie zgadzasz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 16:14, 21 Paź 2006    Temat postu:

A czy twoja uwaga, ze to jest powazna uwaga, jest powazna, czy tez jest znow prozaiczna poesja pisana bialym wierszem bez struktury?

Widzisz, anbo... Trudno jest powaznie rozmawiac Jasiowi z Kaziem w warunkach, gdy kazdy z nich - na przyklad, Jasio - moze sie w kazdej chwili wypiac, zbluzgac Kazia, oswiadczyc, ze Kazio to idiota bo nie zrozumial inteligentnego zartu Jasia, a potem zarzucic Kaziowi prowokacje, klamstwa i stosowanie przemocy fizycznej, odmawiajac jednak podania jakichkolwiek przykladow i - w przypadku naciskow - najpierw wolajac, ze kazdy przyklady zna, a potem wykrecajac sie, ze to przeciez wszystko tylko taka Jasiowa prozaiczna poezja bialym wolnym wierszem pisana, i ze dawno mozna by rozmawiac powaznie, gdyby Kazio nie prowokowal, nie klamal i nie kneblowal wolnych, uczciwych i powaznych wypowiedzi Jasia.

Do zastrzezen regulaminowych masz dzial Regulamin; tam obowiazuja zasady dyskusji zabraniajace takich numerow. Do rozmow powaznych na temat filozofii, religii, nauki i sztuki masz powazne dzialy, gdzie rowniez taki regulamin obowiazuje. Tu zazyczyles sobie prawa do pisania poetycko proza w formie bialego wolnego wiersza - pisz sobie wiec, to Kawiarnia. Ale nie oczekuj wiecej, ze bede twoje kawiarnianie oswiadczenia znow traktowal powaznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anbo




Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 6064
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 8:32, 22 Paź 2006    Temat postu:

wuj napisał:
w warunkach, gdy kazdy z nich - na przyklad, Jasio - moze sie w kazdej chwili wypiac, zbluzgac Kazia, oswiadczyc, ze Kazio to idiota bo nie zrozumial inteligentnego zartu Jasia, a potem zarzucic Kaziowi prowokacje,

To jest mylący opis sytuacji. Konia każdy może zobaczyć i opinię sobie wyrobić. Chociaż koń w kawałkach i porozrzucany po wontkotach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 12:18, 22 Paź 2006    Temat postu:

Ano wlasnie o tym mowimy; na tym polega agresywna demagogia. Kon jest bialy (ale trzeba go troche poszukac), Jasio oswiadcza, ze kon jest czarny, klamiac bezczelnie i z pewnoscia siebie (i niczego nie trzeba szukac, bo Jasio pisze wprost), prosby wskazania na miejsce pobytu zwierzecia Jasio ignoruje, prosby pokazania zdjec zwierzecia Jasio wysmiewa, gdy mu sie zwierze przedstawi, Jasio oswiadcza, ze po pierwsze przemalowane a po drugie on mowil o czyms innym, wiec Kasio jest klamca i manipulatorem, tudziez idiotą bo nie zrozumial intelektualnej poezji prozaicznej Jasia. I cykl zaczyna sie od poczatku, zas cale otoczenie dochodzi powoli do wniosku, ze Kazio to jakis debil lub pieniacz, a juz z cala pewnoscia manipulant i oszust, bo gdyby byl normalny i mialby racje, to przeciez nie zwracalby uwagi na brednie Jasia. Dlatego Kazio z zalozenia nie wchodzi w zadne "poetyckie" pyskowki, podczas ktorych mozna spokojnie klamac, odmawiac uzasadnien, bluzgac i udawac obrazona niewinnosc.

Do zastrzezen regulaminowych masz dzial Regulamin; tam obowiazuja zasady dyskusji zabraniajace takich numerow. Do rozmow powaznych na temat filozofii, religii, nauki i sztuki masz powazne dzialy, gdzie rowniez taki regulamin obowiazuje. Tu zazyczyles sobie prawa do pisania poetycko proza w formie bialego wolnego wiersza - pisz sobie wiec, to Kawiarnia. Ale nie oczekuj wiecej, ze bede twoje kawiarnianie oswiadczenia znow traktowal powaznie.

Dla mnie EOT.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Kawiarnia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin