Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jezus i Jego Brat w POLSCE
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Więzienie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Asef
Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro 22:42, 07 Maj 2008    Temat postu:

Anonymous napisał:
No jasne - najlepiej asekurować się od razu twierdząc, że nie tworzy się sekty i Wy w to wierzycie, bo wszystkowiedzący GRYF tak Wam powiedział.


Po pierwsze gdzie ktoś napisał, że Gryf jest wszystkowiedzącym ?
On tak nigdy napisał, po za tym nie ma takiej osoby.

A po drugie niby w jaki sposób może tworzyc się sekta, skoro ja jestem w swojej miejscowości, staram się życ taka jest to napisane w treści apokalipsy, czyli zapominanie o złych rzeczach, pozytywne emocje dla swoje duszy, szczęscie, radośc no i oczywiście spokój, chodzi o swoje własne emocje.Aby były pozytywne.
Inne osoby są w innych miejscowosciach, tez zapewne starają się o pozytywne emocje dla swoich dusz.I czy to jest złe ?

Takie mniej wiecej się żyło w środowisku Raju.
Tak więc środowisko Raju uznasz za sektę ?

Każdy jest gdzie indziej, my możemy ewentualnie spotkac się z Gryfem, oczywiście wtedy kiedy ma na to czas.Porozmawiac na nurtujące nas pytania, każda odpowiedz jest spójna i logiczna, nie ma tam żadnych bajek, typu, że jak tam podejde to zaczne lewitowac itd.
Każdy może współpracowac jak chce z Gryfem jest wolna wola.Do niczego grypp144 nie namawia.Kto czuje, kto ma "uszy" o czym mówi Apokalipsa ten jest wstanie zrozumiec Mesjasza.

Po za tym, on wcale nie jest takim Mesjaszem, jak ty uważasz i wszyscy inni, którzy go nie znają, a byc może, byc może nawet z nim dzisiaj byli w sklepie, albo z nim rozmawiali.
Z Gryfem można porozmawiac jak z każdym czlowiekiem.
Mesjasz to jest historyczne znaczenie i odnosi się do niego ponieważ on należy do królewskiego rodu Dawidowego, tak jak należał Jezus, który miał rodzine, i nie zmartwychwstał jak to religie mówią a ludzie to na ślepo wierzą.

Jest wskaznie tego, że Syn Człowieczy będzie posiadał określoną wiedzę, z której do dziedziny, będzie miał najwiekszą wiedzę.Wiedza którą przedstawia grypp144 dotyczy następujących kwestii:


1. Kwestia dotycząca powstania budowy Wszechświata, Nieba, Negatywnej Cywilizacji Dusz, Świata Duchowego, jego ewolucji, przeznaczenia, powstawania Dusz i istot duchowych.
2. Wiedza na temat funkcjonowania systemów energetycznych człowieka.
3. Wiedza dotycząca procesu wcielania Dusz i inkarnacji istot duchowych.
4.Dokłanie wyjaśnia pojęcia nadświadomość, podświadomość i świadomość - co to za twory, w jaki sposób funkcjonują, jakie jest ich przeznaczenie.
5. Wiedza dotycząca działania systemu psycho-emocjonalny człowieka. Dokładnie przedstawia sprawę różnych kwestii dotyczących działalności i zachowań ludzi.
6. Podaje swoją interpretację Apokalipsy Świętego Jana, werset po wersecie, jak również interpretację wszystkich Centurii Nostradamusa "objawień Maryjnych z Fatimy wielu różnych proroctw.
7. Przedstawia swoje doświadczenia i interpretację różnych symboli, jak np. Rennes le Chateau. Podaje swoją interpretację wszystkich symboli używanych we wszystkich kulturach.
8. Na bazie wiedzy, którą uzyskał skonstruował konstrukcje, które posiadają praktyczną wartość użytkową w oparciu o zasady Świętej Geometrii. (na jednym forum są niektóre zdjęcia tych konstrukcji).
9. Wiedza kompletna odnośnie Świętej Geomoetrii, nie zalążki jakie mieli inni wielcy filozofowie.
Wystarczy porównac ich wiedze, z tym co przedstawia Gryf.A zauważy sie, że to co mówi grypp144 jest dalszym uzupełnieniem.
10. Wiedza na temat przebiegu ewolucja Wszechświata, człowieka, co dokładnie dzieje się z ludźmi po śmierci, jakie procesy wtedy zachodzą.
11. Określił cel istnienia człowieka, skąd pochodzi, kim jest - w ujęciu holistycznym (ciało, Dusza, duchowość, system opieki duchowej).

To jak na razie tyle co pamiętam i to co można jak na razie przeczytac w Internecie - jeśli chodzi o wiedzę którą przedstawia grypp144. Bo ta wiedza nie była nigdy nigdzie przedstawiona. Niektóre kwestie nie były napisane jeszcze w Internecie jak i na forum mesjasz, jednakże są omówione na rozmowie głosowej na skype lub z ventrilo , z której wystarczy przepisac tekst i wysłac.Obecnie ja się tym zajmuję.Kościoł Katolicko jest sektą.To właśnie taka instytucja od urodzenia wpaja młodym dzieciom nawet, bajeczki o Jezusie i straszy piekłem.Wystarczy sobie poczytac historię by dowiedziec się o tym więcej.Oczywiście w Bibli jest wskazanie tego, że chrześcijaństwo bluźni przeciwko Bogu, tym blużnierstwem jest całokształt klimatu krzyża jak i smutku.
Bóg oczekuje aby człowiek żył w szczęściu nie w smutku.Anonymous napisał:

SEKTA - to grupa społeczna, która ma własną hierarchię wartości i zespół norm zachowania się, z silnie akcentowaną rolą przywódcy.


Ale co ma do wspólnego z Gryfem144 ?
Natomiast ma to wspólnego z kościołem katolickim.


Anonymous napisał:

Boży wybrańcy - przywódcy sekt
Mariusz Gajewski
Każda grupa ludzka potrzebuje przewodnika - lidera. Charyzmatyczni liderzy pełnią w społeczeństwie szczególne role i dlatego traktowani są w sposób specjalny. To oni posiadają "specjalny związek z Bogiem", są dla swych wiernych drogowskazem, autorytetem, źródłem bezpieczeństwa, ludźmi o nieskazitelnej mądrości itp.A co to ma wspolnego z Gryfem144 ?
Natomias tak jak wyżej ma to wspólne z kościołem katolickim.

Mesjasze XX wieku
ks. Andrzej Zwoliński
Kierownicy sekt i nowych ruchów religijnych, pojawiających się współcześnie, reprezentują specyficzny typ przywódcy religijnego. Występują oni pod różnymi tytułami, jako "mistrzowie", "cesarze", "patriarchowie", "arcykapłani", "guru", "magowie", "święci", "prorocy", "jogowie", "mesjasze", "kierownicy", "pierwsi bracia", itp. Ponieważ przywódca posiada specjalny wiosek z Bogiem, a niekiedy nawet sam zajmuje Jego miejsce, może decydować o doktrynie i zachowaniu członków grupy religijnej.Również z kościołem katolickim.Tu nie ma żadnego powiążania z Gryfem144.


Anonymous napisał:

To, co reprezentuje GRYF, jest bardzo podobne do sekty, przecież on stoi na czele, a Wy mu święcie we wszystko wierzycie.No i właśnie to co napisałeś, jest właśnie wynikiem manipulacji negatywnego astralu na świadomośc człowieka.
Niby dlaczego uważasz, że my w to wszystko święcie wierzymy ?
Na jakiej podstawie ? możesz mi to wyjaśnic ??
I ty też myślisz, że Syn Człowieczy miałby tworzyc jakąs sektę, albo wyznanie ???? czy Religie.
Jezus był przeciwny takim organizacjom, tak samo i grypp144.


Anonymous napisał:

GRYF głosi jakieś tam swoje prawdy, mianuje się być kimś więcej niż przeciętny człowiek. Niektórzy z Was tak zaciekle go bronią, że czasami mam wrażenie, że bylibyście gotowi za nim w ogień pójść, a to już o czymś świadczy.Ale czy twoim zdaniem życie, albo staranie się życ w pozytywnych emocjach jest negatywne, złe ? wolisz zyc w nienawiści ? w smutku ? w konfliktach ?
Nikt nie musi w to wierzyc, możesz nadal jak chcesz sobie wierzyc w to, że ktoś przyjdzie na chmurkach z gromami na niegrzecznych ludzi a innych będzie uzdrawiał i wskrzeszał i dawał to czego byście sobie chcieli, po prostu pstryk i masz szczecię samo z siebie - tak sobie wyobrażają religie Mesjasza.

Co jest absurdalną bzudrą, wynikiem manipulacji człowieka na świadomosc.

Każdy sam sobie pracuje dla swoje duszy.Ja uważam, że to co mówi Gryf jest najbardziej prawdopodobne.Czyli żeby pójsc do Nieba poprzez tworzenie dla duszy pozytywnych emocji, a nie jak w kościołach na klęczkach i w smutku, no i jeszcze w obrzędach np. maryjnych albo eucharystie.
Jezus nigdy o tym, nie mówił, nie wzkazywal, że do nieba się pójdzie poprzez takie msze święte, tylko poprzez własne wypracowanie, uczynek.A tym uczynkiem jest właśnie emocja.Emocja pozytywna, materia emocjonalna pozytywna.

To w Bibli jest wskazane, że żyje taka dusza jaką jest Pan Zastępów, a którą tę duszę ma grypp144.
Jak może nie byc tym tym kim jest ?
Jesli ktoś tu jest Generałem to znaczy, że się wywyższa od innych ludzi ?
Nie, to jest status w hierarchi na którym taka osoba zapracowała.
Tak więc twoja dusza, w Niebie będzie mogła byc Panem Zastępów, jeśli na to zasłuży, jeśli jej osobisty rozwój i wartośi bedą odpowiednia na zajęcie takiego stanowiska.Każda dusza w Niebie może objąc taki status, jak status Boga.
To nie jest żadne wywyższanie się.Po za tym status Pan Zastępów odnos się do duszy grypp144.Proroctwa jasno wskazują, że ten który przyjdzie będzie dowódcą wojsk nieba.

Jak go zaciekle go bronia, my odpowiadamy, tłumaczymy niejasności, ktorych nie rozumiecie, a gdy wam je wyjasniamy to bierzecie do jaką jakąs obronę.
Albo nas atakujecie nazywając nas sektą, albo grypp144 nazywając sekciarzem albo sektą, no to wam wyjaśniamy, że tak w rzeczywitości nie jest.A wy zaraz uważacie to za jakies bronienie, że w ogień pójsc.
Mamy się zgadzac z kwestiami w których mówicie nieprawde i oszczerstwa przeciwko nam ?


Anonymous napisał:

Z mojego punktu widzenia, Wy nie widzicie już nic poza GRYFEM, żadna inna ,,prawda" do Was już nie dociera, nic innego nie przyjmujecie do wiadomości poza tym, co on głosi. I WŁAŚNIE TO JEST BARDZO NIEBEZPIECZNE I NIEPOKOJĄCE.Jaka inna prawda, możesz ją wskazac o ci dokładnie chodzi.?
Poznajemy różne kwestie, i różne opinie, różnych ludzi, omawiamy je i na koniec widzimy rezulaty, w przypadku grypp144, nie ma nic co by mozna było nazwac negatywnym działaniem.

Czy mowienie o tym, że żeby dojsc do Nieba, trzeba zyc w pozytywnych emocjach w szczesciu i radości, tworzyc takie emocje i i że żeby zapomniec o tym co złe, nie potrzebne, aby sie nie zamartwiac - uważasz to za negatywne ? No bo piszesz, że to jest.

"BARDZO NIEBEZPIECZNE I NIEPOKOJĄCE."

Czyli uważasz, że człowiek ma się smucic, płakac, nienawidziec, zamartwiac się a co za tym idzie popełniac niegodne czyny tak ? i to dla ciebi jest pozytywne ???


Anonymous napisał:

Czyli co??? Mamy pozbyć się duszy i najlepiej oddać ja GRYFOWI w opiekę tak??? :rotfl:
O czym ty mówisz ? jakie oddawanie duszy Gryfowi ?
Duszę masz swoją własną i od ciebie zalezy, co dla niej tworzysz, jakie emocje.Tutaj nie chodzi o żadne pozbywanie się duszy, niby z kąd to wziełes ?

Anonymous napisał:

Asef - podobno jesteś młodym człowiekiem, a już dałeś się wciągnąć w tą całą grę. Może kiedyś przejrzysz na oczy.\Potrafię myslec jak byś nie wiedział i powiem ci, że ja już dawno wyszedłem z tej gry, a tą grą był kościół katolicki.Który omamił miliony ludzi.Może nawet i miliard.I nadal omamia.
Może ci ludzie kiedyś to przejrzą na oczy, w przyszłości.


Anonymous napisał:

Pozdrawiam


I ja również i mam jedno jeszcze takie pytanie do ciebie


Jakbyś zareagował gdyby grypp144 byłby twoim znajomym od kilkunastu lat ?, byłby bardzo dobrym znajomym, a okazuje się nagle, że mówi ci, że jest Mesjaszem, Synem Człowieczym i co wtedy zrobisz?
A co jeszcze byś zrobił gdyby to byłby twój kuzyn ? albo wujek ?


Ostatnio zmieniony przez Asef dnia Śro 22:43, 07 Maj 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Śro 23:51, 07 Maj 2008    Temat postu:

Asef cyt.

Jakbyś zareagował gdyby grypp144 byłby twoim znajomym od kilkunastu lat ?, byłby bardzo dobrym znajomym, a okazuje się nagle, że mówi ci, że jest Mesjaszem, Synem Człowieczym i co wtedy zrobisz?
A co jeszcze byś zrobił gdyby to byłby twój kuzyn ? albo wujek ?


Wysłałabym go natychmiast do psychiatry na intensywne leczenie.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Czw 7:45, 08 Maj 2008    Temat postu: Re: Odpowiedź

Cytat:
Bellum Gwoździa to ja ci zaraz wsadzę w dupę! Pierdolcu zajebany :evil:
Nacytowałeś tego dużo z wyjątkiem tego na co nie odpowiedziałeś chamie pierdolony :fight:
Odpierdol sie ode mnie


PS. Wybaczcie, ale się normalnie wkurwiłem na szmaciarza! :evil: :evil: :evil:


To ścierwo nigdygwoździ w trumnie się nie doczeka,
bo wszędzie i wszystkim padalec dopieka.
Robale go zeżrą żywcem na smietniku,
nie pomoże zadne "boskie"fiku-miku.
Nie bez powodu ukrywa się w ciemnej norze,
bo kogo spotka, parszywy łeb mu moze.
Łbem w ścianę wali ten"bóg" całkiem opetany,
sam się pogryzł, własną krwią zachlapany.
I takiw są wariactwa skutki,
zajoba "boga" gdy rozum krótki. :grin:
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bol999
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 3306
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: PIEKŁO z klimatyzacja
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 9:30, 08 Maj 2008    Temat postu:

Bellum
Na stronie inholilem.fora Rzeźnikiem z Rostowa cię nazwali,
od dawna was jako bandę oszustów doskonaleznali,
fanatyków, psychicznie pobąbanych,
i pyskaczy w obelgach niezrównanych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Czw 10:14, 08 Maj 2008    Temat postu:

Asef giermek don Kichota smarkaty,
skusił się na Niebiańskie Komnaty.
Don Kichot z tatusiem przymierze zrobił,
Mesjaszem Gryfem-bogiem- być postanowił.

Zamiast walczyć z wiatrakami ,
czeka za Starymi Duchmi.
Sypie w koło bibilijnymi wersetami,
"one fałszywe"- podkreśla czasami.

Nie taka ona aż zdegenerowana i fałszywa,
jak ten"mesjasz"co się jej kurczowo trzyma.
Siedzi w kącie, biedę klepie na zasiłku,
kombinuje jak zarobić dobrze bez wysiłku.

Ewangelie z ambony nieukowi się marzyły
i głupce co by mu dużo forsy znosiły.
Koryto kościelne ciasno obsadzone,
nie dopuszczą psychola na ambone.

Na internecie też można prawić dyrdymały,
w czym"old spirit", "Asef" - giermek pomagały.
Takie hieny wszedzie są na internecie,
o czym wszysy już od dawna wiecie.

Bellum/Gryf ciągle liczy na wspomożenie,
za obiecywane Niebo i grzechów odpuszczenie.
Z nakrętki papieski pierścień wypiłował,
co by każdy chojny cham go weń całował.

Lata lecą stary głupi i parchaty capie,
głodne twoje dzieci na dziurawej kanapie.
Żona jego pod dyktando, jego bzdury drukuje,
gdyż ją co dnia sadysta maltretuje, torturuje.

Straszne to urojenie i diabelskie opętanie,
bestialstwo, zwyrodnienie pod boskością ukrywane.
k1234g- to Kobieta 12-ta Gryfa- niewolnica,
zboczonego masochisty nałożnica,
łańcuchem przykuta,bita, posiniaczona,
"Mesjasza" Gryfa-"Boga" boska ŻONA

Luuuudzie! przychylcie mu nieco łaski z NIEBA,
dajcie spragnionemu grosz na FLASZKĘ "chleba".
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bol999
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 3306
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: PIEKŁO z klimatyzacja
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 11:01, 08 Maj 2008    Temat postu:

Asef
Piszesz;
Cytat:
Podróżując do Nieba duszą, nie można wsiasc rzeczy z tamtąd a z tąd tu.
Ta podróż jest podróżą Duszy, nie ciałem fizycznym a ani też ciałem duchowym
grypp144 ma możliwośc podróżowania swoją duszą do Nieba za pomocą specjalnego okrętu dla dusz.Jest to inaczej Grall


A tym Grallem, czyli duszą na której Gryl podróżował do Nieba to była taka dusza, jak miały żelazka do prasowania 100 lat temu czyli taki specjalny statek kosmicznyrozgrzewany w ogniu do czerwoności i on na niej siedział czy w czasie podrózy miał w dupie?

Raz piszesz że dusza nie może podróżować do Nieba teraz piszesz , że na duszy podrózował.
Zdecyduj się a przede wszystkim pamietaj gdzie co piszesz, bo słoma wyłai ci z kapcia.
Cytat:
grypp144 nie przybywał 12 lat w Niebie.On tam podróżował, podróże zaczęły się, jeżeli się nie myle w 1998 roku i odbywały się raz na tydzień przez kilka lat

Raz piszesz że przez 10 lat Gryf studiował u Taty Boga w Niebie, gdzie indziej 12 lat a tu że z duszą w dupie co tydzień latał do Nieba od 1998 przez 12 lat, czyli mamy rok 2010 ???
O przepraszam, to ja mam stary kalendarz.

Błaźnisz się chłopcze jeszcze gorzej niż Samuel na "Projekt Cheops"
Mam trochę tolerancji dla twoich smarkatych 20 lat, ale co za dużo to i sfinia Wuja Zbója nie strawi.

Oj mylisz się chłoptaś mylisz i to dużo za często jak na naganiacza "Mesjasza"

A teraz grypp144 czeka ze Starymi Duchami w kolejce po zasiłek dla bezrobotnych już od ilu lat??? Ty też??- razem z nim. to oczywiste!


Ostatnio zmieniony przez bol999 dnia Czw 12:08, 08 Maj 2008, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ola
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 20
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 11:34, 08 Maj 2008    Temat postu:

Czy ty skończyłeś kurs pt. BLUZGATOR INTERNETOWY?

:mrgreen:

Czy to po Hunie tak ci odwala? :pidu: :pidu: :nie:

OLA


Ostatnio zmieniony przez ola dnia Czw 11:35, 08 Maj 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bol999
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 3306
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: PIEKŁO z klimatyzacja
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 12:46, 08 Maj 2008    Temat postu:

ola - ty Gryfie/Bellum
Cytat:
Czy to po Hunie tak ci odwala?


Patrz jak Asefowi odwala na jego stronie;

http://www.niesamowite.fora.pl/istoty-i-byty-niematerialne,5/mesjasz,280.html

Cytat:
rex333
Wysłany: Czw 13:57, 01 Maj 2008 Temat postu: MesjaszPoczytałem o konferencji z jakimś nowym Mesjaszem co mnie zaciekawiło.
Z jednej strony, to nie bardzo wierzę w modlitwy do Boga, Jezusa, Matki Boskiej gdyż raczej wogóle nieskuteczne. Jak to się ma z tym nowym Mesjaszem?
Czy można spodziewać się jakichś wymiernych efektów, czy też tylko takie bla, bla wzniosłych słów przy zapalonych świecach z różańcem w ręce i na nadziejach kończąc?
Cytat:
luciad
Moderator

Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 923
Pomógł: 19 razy
pokaż historię
Ostrzeżeń: 0/6
pokaż historię
Skąd: Warszawa Wysłany: Czw 14:30, 01 Maj 2008 Temat postu:luciad pisze;
to nie jest TEN Mesjasz. Takich mesjaszy to jest wielu na świecie i omamiają ludzi.Cytat:
luciad
Moderator

Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 923

Pomógł: 19 razy
pokaż historię
Ostrzeżeń: 0/6
pokaż historię
Skąd: Warszawa Wysłany: Śro 19:44, 07 Maj 2008 Temat postu:

Cytat:

Cytat:
luciad
to nie jest TEN Mesjasz. Takich mesjaszy to jest wielu na świecie i omamiają ludzi.

rex333;
Czy należy do nich Mesjasz grypp144?

luciad
Jasno się wyraziłam.luciad- Moderator od roku na Asef stronie, 923 posty, to i wie co pisze;"

luciad;
"to nie jest TEN Mesjasz. Takich mesjaszy to jest wielu na świecie i omamiają ludzi."


Rex333 powtórnie pyta;

"Czy należy do nich Mesjasz grypp144?"

luciad powtórnie odpowiada;
"Jasno się wyraziłam"

Czy potrzebny tu komentarz bezczelni kretacze, oszuści, sekciarze?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Czw 13:41, 08 Maj 2008    Temat postu:

Dziwię się, że tolerujecie takiego z Bolozboka na forum.
Obrażanie to chyba jest jego hobby.
Nie masz co robić? baw wnuki. Dziadku!!
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bellum
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 19
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: ta pewność?

PostWysłany: Czw 13:43, 08 Maj 2008    Temat postu:

Klegum napisał:
Cytat:
Bellum napisał:
Dla wielu może to przypominać pseudonaukowy bełkot. Zakładam jednak, że może istnieć możliwość wykroczenia poza schematy i ramy paradygmatów naukowych, możliwość zdobywania informacji drogami o których nauka się nie wypowiada, ponieważ nie podlegają one naukowej weryfikacji.


Ja także dopuszczam możliwość zdobywania informacji drogami o których nauka się nie wypowiada, ale nie upoważnie mnie to do używania jakiegoś pseudonaukowego bełkotu 8o
Jeśli chcesz używać nowych pojęć, to podaj ich definicje.
Wyjaśnij co to za dziwadło 8o 8o
Bellum napisał:
procesy ewolucji do tworzenia dźwięku i światła.


Tak to leciało oszuście :evil:


Przykro mi lecz nie korzystałem z opcji "Cytuj", kopiowałem ręcznie twoje wypowiedzi. Skoro mamy obecnie jasny obraz wróćmy do meritum.

Gość napisał:
No jasne - najlepiej asekurować się od razu twierdząc, że nie tworzy się sekty i Wy w to wierzycie, bo wszystkowiedzący GRYF tak Wam powiedział.


Tylko wedle twojego widzi misie i prymitywnego uprzedzenia.

Gość napisał:
SEKTA - to grupa społeczna, która ma własną hierarchię wartości i zespół norm zachowania się, z silnie akcentowaną rolą przywódcy.


Nie ma grupy, nie ma przywódcy, nie ma hierarchii. [Pudło]

Gość napisał:
Boży wybrańcy - przywódcy sekt
Mariusz Gajewski
Każda grupa ludzka potrzebuje przewodnika - lidera. Charyzmatyczni liderzy pełnią w społeczeństwie szczególne role i dlatego traktowani są w sposób specjalny. To oni posiadają "specjalny związek z Bogiem", są dla swych wiernych drogowskazem, autorytetem, źródłem bezpieczeństwa, ludźmi o nieskazitelnej mądrości itp.


Nie ma grupy - i to na wstępie rujnuje cały kontekst. Abstrahując od tego, nie zauważyłeś że papież/biskupi/kapłani wpisują się w to jak klucz do zamka? [Kolejne pudło]

Gość napisał:
Mesjasze XX wieku
ks. Andrzej Zwoliński
Kierownicy sekt i nowych ruchów religijnych, pojawiających się współcześnie, reprezentują specyficzny typ przywódcy religijnego.


Gdzie jest grupa? gdzie jest ruch o maści religijnej?, gdzie jest przywódca? [Pudło]

Gość napisał:
Występują oni pod różnymi tytułami, jako "mistrzowie", "cesarze", "patriarchowie", "arcykapłani", "guru", "magowie", "święci", "prorocy", "jogowie", "mesjasze", "kierownicy", "pierwsi bracia", itp.


grypp144 nigdy i nigdzie nie pisał - "Ja jestem Mesjaszem", ani też nie występuje pod tytułami powyżej. [Pudło]

Gość napisał:
Ponieważ przywódca posiada specjalny wiosek z Bogiem, a niekiedy nawet sam zajmuje Jego miejsce, może decydować o doktrynie i zachowaniu członków grupy religijnej.


Niema grupy, nie ma przywódcy. [Pudło]

Gość napisał:
To, co reprezentuje GRYF, jest bardzo podobne do sekty, przecież on stoi na czele, a Wy mu święcie we wszystko wierzycie.


Tylko wedle twojego własnego widzi misie.

Gość napisał:
GRYF głosi jakieś tam swoje prawdy, mianuje się być kimś więcej niż przeciętny człowiek.


A co to jest jakaś tam prawda (...)? przytocz mi fragment jakoby gryf mianował się jako jednostka nadrzędna.

Gość napisał:
Niektórzy z Was tak zaciekle go bronią, że czasami mam wrażenie, że bylibyście gotowi za nim w ogień pójść, a to już o czymś świadczy.


Takie samo widzi misiowate wrażenie można by zasugerować o tobie, chlapiesz kaszką jakbyś bronił dzieci w przedszkolu.

Gość napisał:
Z mojego punktu widzenia, Wy nie widzicie już nic poza GRYFEM, żadna inna ,,prawda" do Was już nie dociera, nic innego nie przyjmujecie do wiadomości poza tym, co on głosi. I WŁAŚNIE TO JEST BARDZO NIEBEZPIECZNE I NIEPOKOJĄCE.


Oczywiście, horyzont własnego czubka nosa jaki prezentujesz zawęża twoją percepcje. Przykładem jest cyt: "żadna inna ,,prawda" do Was już nie dociera", mógłbyś to przybliżyć?

Gość napisał:
Czyli co??? Mamy pozbyć się duszy i najlepiej oddać ja GRYFOWI w opiekę tak??? :rotfl:


Z czego ten "prymitywny" wniosek?

Gość napisał:
Asef - podobno jesteś młodym człowiekiem, a już dałeś się wciągnąć w tą całą grę. Może kiedyś przejrzysz na oczy.


W co Asef dał się wciągnąć (...) - Skoro sugerujesz cyt: "Może kiedyś przejrzysz na oczy" co to znaczy; jeżeli coś zaczynasz to złóż to w całości, bo to idzie dmuchnąć by się rozpadło.

ola napisał:
Czy ty skończyłeś kurs pt. BLUZGATOR INTERNETOWY?

:mrgreen:

Czy to po Hunie tak ci odwala? :pidu: :pidu: :nie:

OLA


Przypuszczam że to po próbie wciągania huny nosem - w końcu pan bolek jest koneserem w tym fachu :wink:


Ostatnio zmieniony przez Bellum dnia Czw 13:48, 08 Maj 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bol999
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 3306
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: PIEKŁO z klimatyzacja
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 14:30, 08 Maj 2008    Temat postu:

Bellum

W jednym przypadku masz tu Gryfie absolutną rację;
Cytat:
Bellum napisał:
procesy ewolucji do tworzenia dźwięku i światła.


..............., wyjaśniając jak przebiega ewolucja grypp144 w transformacji z bezrobotnego na w Niebo -wziętego.

Należy wypuścić "podkołdernika jadowitego" prosto w nos Mesjaszowi i to będzie właśnie DŹWIĘK trąby.
Jak się go podpali, to będzie i światłość NIEBIOS

Nie umiesz się wypowiedzieć na temat strony ASEF I oczywistych oszustw gryfa ?
Ten temat wolisz przemilczeć jak tchórzliwa obleśna HIENA?


Ostatnio zmieniony przez bol999 dnia Czw 14:41, 08 Maj 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Czw 15:24, 08 Maj 2008    Temat postu:

boll999, dlaczego uważasz, że gryf to roman statkiewicz?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bol999
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 3306
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: PIEKŁO z klimatyzacja
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 15:35, 08 Maj 2008    Temat postu:

Anonymous napisał:
boll999, dlaczego uważasz, że gryf to roman statkiewicz?

Bo wiedzą ludzie z Wałcza gdzie mieszka Asef, dokąd jeździł z tatusiem do Gryfa.
Czytaj wszystko uważnie, to dużo się dowiesz.
Pisałem wyzej stronie Asef, gdzie jego Moderatorzy wiedzą o oszustwach Gryfa więc i śmieją się i z głupoty i naiwności Asef'a.
Wszyscy oni plączą sie w klamstwach i sami się wydają nawzajem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ola
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 20
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 16:39, 08 Maj 2008    Temat postu:

Bolek cyt.
luciad- Moderator od roku na Asef stronie, 923 posty, to i wie co pisze;"

luciad;
"to nie jest TEN Mesjasz. Takich mesjaszy to jest wielu na świecie i omamiają ludzi."

Rex333 powtórnie pyta;

"Czy należy do nich Mesjasz grypp144?"

luciad powtórnie odpowiada;
"Jasno się wyraziłam"

Czy potrzebny tu komentarz bezczelni kretacze, oszuści, sekciarze?

Nalezy zadać PROSTE pytanie czy moderator na forum Asefa to człowiek, który kiedykolwiek rozmawiał z GRYFEM144 lub widział go na oczy???

Po drugie uważam że może on pisac co zechce, a według ciebie musi pisać pod dyktando Asefa?

Czy ludzie na świecie muszą mieć takie samo zdanie?
Przecież wtedy swiat byłby nudny.


cyt. bolka
Bellum

W jednym przypadku masz tu Gryfie absolutną rację;


Poznałam belluma jest bardzo sympatycznym człowiekiem i nie jest GRYFEM144.

cyt. Anonymous napisał:
boll999, dlaczego uważasz, że gryf to roman statkiewicz?


Bolek tak uważa bo mu odbiło, pewnie nie ma na bilet żeby jechać i sprawdzić p. R. Statkiewicza- biednego zagubionego człowieka.

Konkluzja

W podsumowaniu tego tematu mam wrażenie, że bolek jest osobą nie spełnioną w życiu zarówno, emocjonalnym jak i fizycznym także i zawodowym nie wspominając już o osobistym stąd te jego wylewy gniewu na wszystkich, którzy są lepsi od niego. W/g mnie to sflustrowany człowiek, który nie ma żadnych argumentów.
Podajmy tu przykład małego dziecka bawiącego się w piaskownicy jak ktoś ma lepszą zabawkę, drugie dziecko nie spełnione w swych oczekiwaniach w stosunku do tej zbawki co robi?
KRZYCZY,KOPIE, PLUJE zarazem kierując jad zawisci na przeciwnika. Przyjrzyjmy się co robi bolek...robi dokładnie to samo, z tym, że jako człowiek dorosły używa bardziej wulgarnych słów niż dziecko.
Co do onych słów: proszę zauważyć, że człowiek tak się wypowiada w jakim otoczeniu dorastał i funkcjonował.
Mozemy zatem się domyślać,że życie bolka nie było usłane"różami" i przebiegało w bardzo zakłóconym klimacie emocjonalnym- czego teraz efekty widzimy.
Niedowartościowanie jego jako jednostki objawia się w ten sposób, że wymyśla różne nieprawdziwe rzeczy potem zaczyna w nie wierzyć aż w końcu przyjmuje je za jedyną prawdę.
Z postów bolka wynika, że żyje on tymi halucynacjami, które przyjmuje za prawde sobie objawioną -praktycznie całą dobe myśląć i przerabiając ten temat nieustannie co z kolei nie daje mu już "oddychać normalnie czystym powietrzem" a to doprowadza go do stanu paranoidalnego w tym temacie.

Reasumując albo bolek się opamięta{ chyba, że zabrnął już za daleko- tam już wyjścia nie ma,} albo skończy w stosownym do tego miejscu
gdzie odpowiedni specjaliści podejmą się leczenia tego paranoidalnego stanu umysłowego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bol999
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 3306
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: PIEKŁO z klimatyzacja
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 19:58, 08 Maj 2008    Temat postu:

ola
Wciąż te same przygłupawe śpiewki,
schowaj Gryfie/bellum do swojej cholewki.
Kariera Mesjasza i tak ci się juz posrała,
wegetacja na zasiłku dalej pozostała.
Po 50-ce ciężko za babcie klozetową pracować
a ztego swoje dzieci jeszcze jakoś wychować.
Z tego powodu ja ci szczerze współczuję,
ale chamstwa, oszustwa, fałszu nie akceptuję.
Nie ważne jakimi intrygami tutaj plujesz,
pewne żeś hochsztapler i pasożytujesz.
Wystarczająco się tu już zbłaźniłeś,
nikogo swą "boskościa" nie zaraziłeś.
Nie masz szans nic tu już więcej namotać,
pozostało na starość "zdrowaśki" mamrotać.
Przegrałeś swoje życie zagubiony w głupocie,
zawdzięczasz to własnemu fałszu i tępocie.
Ostatnie to forum, ostatnia nadzieja twoja,
ciebie rzuca po ścianach-uciecha moja.
Lubię pisac wierszyki ku uciesze gawiedzi
"Mesjasz Gryf" bez grosza na dupie siedzi
Twoim dzieciom dałbym na duże zakupy
ale tobie chamie, oszuscie kopa do dupy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Czw 20:21, 08 Maj 2008    Temat postu:

Tak sobie poczytuję i muszę stwierdzić, że bolek Ty jesteś jakiś nawiedzony. :rotfl:
Nie pamiętam kiedy czytałam podobne brednie. Chyba ostatnio kiedy Kurski powiedział, że Tusk to nie dość, że Żyd to jeszcze Niemiec.

Ty nie masz innych argumentów anty, tylko czepianie się dzieci? To doprawdy żenujące. Nie potrafisz się wznieść troche ponad poziom totalnego idioty? Ja się nie dziwię, ze Bóg nie ingeruje w żaden sposób. Zapewne wstydzi się, że coś takiego jak Ty powstało za jego sprawą.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bellum
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 19
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: ta pewność?

PostWysłany: Czw 20:54, 08 Maj 2008    Temat postu: odpowiedź

Witam pana bol999

Jak nisko jeszcze pan upadnie, co daje panu prawo wypowiadać się na temat cudzych dzieci (...)? Podpowiem panu, niema pan takiego prawa. A za klauna może pan robić na [link widoczny dla zalogowanych] koneserów ziółek.

Zadanie specjalne: wiarygodność pana bolek
Przytocz mi jedną ze swoich wypowiedź; która stanowiłaby jakikolwiek dowód do czasu obecnego z dotychczasowych odpowiedzi.

Proste zadanie, dowiedź swoich racji w prosty konstruktywny sposób.
Myślę że nie będziesz miał z tym problemu a może się mylę :shock: (...)?

Zastanawia mnie, co ty możesz wiedzieć, czego brakuje a czego nie GRYFOWI :think:, ja akurat wiem czego tobie brakuję :wink:


Ostatnio zmieniony przez Bellum dnia Czw 20:57, 08 Maj 2008, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Eremita
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1352
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 22:47, 08 Maj 2008    Temat postu:

A mi brakuje odpowiedzi, co to za pojebany dziwoląg:
Cytat:
procesy ewolucji do tworzenia dźwięku i światła.


:think: :think: :think:
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bol999
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 3306
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: PIEKŁO z klimatyzacja
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 3:40, 09 Maj 2008    Temat postu: Re: odpowiedź

Bellum, Gryf, Asef i pozostałe gnojki,
oszuści, krętacze i cienkie matołki


Dość już kłamstw wam udowodniono,
ze wszystkich forum was też wyrzucono.
Ani z jednego oszustwa się nie wytłumaczyłeś,
chamstwem i obelgami je zastapiłeś.

Starczy twojej bez sensu i składu paplaniny,
na jej sam widok każdy robi głupie miny.
W "Mesjasza"nabawiłeś się długo dostatecznie,
zamykam tym twoje ględzenie OSTATECZNIE !
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hanah
Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 378
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: trójmiasto
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 12:01, 09 Maj 2008    Temat postu:

bol999 Mam wrażenie ,że się marnujesz :think: W kabarecie byłbyś o wiele skuteczniejszy :brawo: Nawet mógłbyś działać , prewencyjnie a do tego ludzie by sie pośmiać przynajmniej mogli z tej całej sytuacji , zanim w coś zdążyli by wdepnąć :wink:
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
...
Gość


PostWysłany: Sob 2:39, 10 Maj 2008    Temat postu: Mesjasze- cośtam, pedały.....

Hanah napisał:
bol999 Mam wrażenie ,że się marnujesz :think: W kabarecie byłbyś o wiele skuteczniejszy :brawo: Nawet mógłbyś działać , prewencyjnie a do tego ludzie by sie pośmiać przynajmniej mogli z tej całej sytuacji , zanim w coś zdążyli by wdepnąć :wink:

Jak łatwo sprawdzić na google, aktualnie mamy grubo ponad 500 Mesjaszy w świecie i kilku rodaków w Polsce.
Charakterystyczną cechą Mesjaszy jest ; cośtam, pedalstwo i wszelkiej maści i kalibru zboczenia seksualne i umysłowe oraz nadzwyczajne zdolności wyłudzania pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bol999
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 3306
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: PIEKŁO z klimatyzacja
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 15:42, 10 Maj 2008    Temat postu: Re: Mesjasze- cośtam, pedały.....

No i Gościu masz 100 % racji.
Gazety świata aż pękają o takich starych prykach -Mesjaszach jak grypp144/Bellum gwałcacych małe dziewczyni i chłopców nie tylko u nas w Polsce ale na całym świecie.
Czego innego możemy się spodziewać po naszych polskich Mesjaszach -cośtam i pedałach?
Oto jeden wycinek z gazety o aresztowaniach tych świętych zboczeńców;
Published May 08, 2008 10:53 am - The raid on the Yearning for Zion ranch in Eldorado, Texas, that liberated 400 children from a life of abuse a few weeks ago was just the latest in a sorry history of messianic cults in the land of the free.

Column: Sects are all about sex


By Stephen Dick
THE HERALD BULLETIN (ANDERSON, Ind.)

ANDERSON, Ind. —
The raid on the Yearning for Zion ranch in Eldorado, Texas, that liberated 400 children from a life of abuse a few weeks ago was just the latest in a sorry history of messianic cults in the land of the free.


The sect’s leader, Warren Jeffs, is in prison for raping children. With him gone there was apparently no leader, but also no shortage of men to keep the outfit and its philosophy going. It was a 911 call that brought police to the compound. Presumably made by a 16-year-old girl in the compound, no one has identified the caller and some speculate the call might have been bogus. Still, the call accomplished what it intended — to bust up a sect where men enjoyed the sexual services of numerous women and children, including boys.

The compound was part of the Fundamentalist Church of Jesus Christ of Latter Day Saints, an offshoot of Mormonism that believes in polygamy and practices it. Mormons outlawed polygamy more than century ago, but radical sects, like the one run by Jeffs, kept it going because the men loved the power and variety of partners.

All of these sects have one thing in common: sex. That’s all they are about, and the leaders use religion and fear to keep the women and children in place. Think of David Koresh who ran the Branch Davidians in Waco, Texas. He was using the Lord to gain as many sexual partners as possible. He read in the Bible about a woman with no breasts and concluded he had to have sex with a 12-year-old girl.

Jim Jones, the charismatic psychotic who led 900 people to their deaths, used sexual humiliation to keep his followers in line. The trials of the male residents of Pitcairn Island in the South Pacific, most of them descended from Fletcher Christian who led the mutiny on the HMS Bounty in 1789, resulted in rape convictions. The Pitcairn way of life was apparently one long epsiode of child abuse. There was no religion involved on the island, just isolation and patriarchy.

In his book “Rogue Messiahs,” Colin Wilson tells about the phenomenon of religious nuts who declare themselves to be the son of God or some such nonsense. These people have unusual powers to persuade and will only pick weak people who will back their psychosis with unlimited adulation.

They have sex with numerous partners but get incensed if other men in the sect begin straying. They are into absolute control. It makes one wonder what kind of person would follow someone like that, give in to his every demand and obey his every command. It could be concluded that anyone who enters into a sect or cult, from the leader on down, has a dysfunctional personality. The children, however, don’t even have time to develop a personality before they are degraded and force-fed the dogma that will keep them in line.

Here religion is the key. Messiahs have to convince their followers that they have insight into the ways of God. Once that’s accomplished, through trickery, the false messiahs can get the followers to do anything. Here’s the most valuable lesson I ever taught my son about religion: Find even the most religious person, one who quotes the Bible at length, one with most saint-like qualities, and realize that he or she doesn’t know anymore about God than anyone else. There is no human prophet who will give people a shortcut to salvation.

When religion becomes an obsession, however, there are always these phony messiahs to capitalize on people’s fears.

Many of the teen girls rescued in Texas were pregnant. The mothers were dressed like bit players out of “Gunsmoke.” Texas did the right thing taking these children and women away from sexual slavery at the hands of self-deluded leaders.Lawyers have descended upon Eldorado like locusts to try and get the children reunited with their mothers, many of whom returned to the compound because it’s the only life they know, the only life, they figure, that God would want them to have. Photos of weeping mothers and children shouldn’t deter Texas from trying to give these children a decent life.

I’m well aware that we have freedom of religion in this country. We can worship as we see fit, but there’s a difference between worshipping and committing illegal acts in the name of the Lord. Christianity, like most religions, treats women and children as second-class citizens, but sects take that attitude to an even darker level.

Two of the reasons these messianic charlatans are rarely exposed are religion and family, two areas that states fear to tread. But once people realize that religious sects are simply an excuse to prop up delusional power and insatiable pedophilia the sooner the innocent can be set free.

Just this week, Wayne Bent, 66, was arrested in New Mexico on charges of felony sex crimes against children. He led the Lord of Our Righteousness Church and claimed he was, you guessed it, the Messiah.


Read more >>
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bellum
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 19
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: ta pewność?

PostWysłany: Sob 17:27, 10 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedź.

Klegum napisał:
A mi brakuje odpowiedzi, co to za pojebany dziwoląg:
Cytat:
procesy ewolucji do tworzenia dźwięku i światła.


:think: :think: :think:


Umieszczę to w propozycji 100 pytań; ponieważ nie ja na nie odpowiadam.

... napisał:

Jak łatwo sprawdzić na google, aktualnie mamy grubo ponad 500 Mesjaszy w świecie i kilku rodaków w Polsce.
Charakterystyczną cechą Mesjaszy jest ; cośtam, pedalstwo i wszelkiej maści i kalibru zboczenia seksualne i umysłowe oraz nadzwyczajne zdolności wyłudzania pieniędzy.


bolek? :shock:

Kiedy pan bolek odpowie na pytanie które zadałem (...); odnośnik do postu. No i jeszcze jedno pytanko, kiedy pojawi się osoba niszcząca pańskie pseudo grupy czy sekty, czyżby dyplomacja nie wyszła(...)?


Ostatnio zmieniony przez Bellum dnia Sob 17:28, 10 Maj 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Asef
Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 23:15, 10 Maj 2008    Temat postu:

Odpowiedź na pytania, 1/ Jaki jest sens życia ludzkiego? 2/ Po co żyjemy? 3/ Co jest po śmierci?

Odpowiedź na te trzy pytania, należy w pierwszej kolejności ująć jako jeden wspólny temat, który określi kwestię, kim jest człowiek. Określić sens życia człowieka można tylko, gdy w całym zakresie rozpoznana jest jego postać. Drugie pytanie; po co żyjemy? Dodaje do aspektu, jakim jest sensu życia, jakby postawione przed człowiekiem zadanie. Trzecie pytanie sugeruje nam to, że człowiek po śmierci również coś może znaczyć.
Wytoczyłeś największe działo filozofii, jeszcze nikt nie ostał się przed nim. No cóż skoro wlazłeś to strzelaj, ja bronił się będę. Lecz wpierw ja tobie zadanie wytoczę, byś moją odpowiedź obalić raczył, w logicznym wywodzie. Wszakże inaczej przegrasz z kretesem, bo po tej bitwie, już tylko honor zostaje.

Natura człowieka, jako postać w pełni złożona, która żyje według sensu postępowania, posiada określony cel życia i jest na tyle złożoną formą, która po śmierci coś jeszcze znaczy. Musi być ona formą, obejmującą poza ciałem fizycznym, jeszcze inne aspekty życia. By
odpowiedzieć na te trzy pytania, a co ważniejsze, by te odpowiedzi były zrozumiałe, należy określić aspekty postaci człowieka.
Rozpocznijmy od aspektu pierwszego, który z punktu widzenia Boga, stawia człowieka Sobie równym. Ta równość, wynosi człowieka ponad innych tego Wszechświata. Bóg stawiając nas tak wysoko, wskazuje w naszej postaci obecność takiego aspektu, który jest równy Bogu. Istnieją informacje mówiące o wcielanej w człowieka duszy i mimo, że nie są one dowiedzione to jednak są uznawane. Dusza jest istotą, której przytaczane cechy są bliskie cechom Boga, brak konkretnych odniesień wynika z tego, że nie jest znana jego natura. Całokształt tego tematu pozwala nam przyjąć tezę, że ten aspekt życia człowieka, człowieka z wcieloną duszą, jest wskazywanym przez Boga i daje nam równość z Nim.
Aspekt duszy nie bez przyczyny uznałem jako pierwszy, jest to istota, która pochodzi z Nieba a będąc tam równa Bogu, nie biorąc pod uwagę hierarchii, posiada cechy nieśmiertelności. Człowiek jest w jednym ze swoich aspektów, istotą śmiertelną, jest to aspekt fizyczno-emocjonalny. Należy uznać pierwszeństwo istoty, która żyje zanim człowiek życie rozpoczyna, i która będzie żyła dalej, po śmierci jego ciała i osobowości.
Uznanie uznaniem, ale, w jaki sposób te dwie istoty łączą się wzajemnie, by wspólnie istnieć przez czas życia człowieka? Jeżeli już żyją wspólnie, to jak to życie powinno przebiegać, i jaki jest jego cel? Czy ciało fizyczne wystarczy by dusza się z nim połączyła? Czy może istnieje trzeci aspekt postaci człowieka? Na te pytania należy odpowiedzieć, by jednoznacznie stwierdzić czy istnieje trzeci aspekt postaci człowieka.


Jaki jest cel wcielania duszy? Co może być potrzebne istocie posiadającej cechy Boga?
Zastanówmy się nad efektami życia człowieka, bo dusza wcielona tylko z efektów może korzystać. Na pewno nie są jej potrzebne walory ciała fizycznego, one raczej ograniczają jej możliwości działania. Dla duszy mogą być ważne emocje, których człowiek jest nieustannym twórcą. Każda myśl jest przyczyną działania emocjonalnego, odczuwamy je w różnoraki sposób, jako radość, szczęście, miłość, jako smutek, strach i nienawiść. Jest to bardzo szeroka skala i bez wątpienia cała ta skala emocji nie jest miła duszy. Dla duszy najbardziej korzystne będą emocje najwyższe, te z zakresu miłości. Jednak widać tu zagrożenie, które wynika z bezwarunkowego powstawania emocji w życiu człowieka. Jeżeli wytworzymy emocje nienawiści, to czy dusza ma szansę takiej emocji nie przyjąć, i co się dzieje, gdy człowiek tworzy tylko takie emocje?
Logicznie oceniając takie zagrożenie, gdy już ono wystąpi jest niebezpieczne dla duszy. Czy jest i jak określić zabezpieczenie, które selekcjonowałoby naturalny ciąg emocji. Nie może być takiego zabezpieczenia po stronie duszy, gdyby istniało to zbędny byłby człowiek i cały Wszechświat. Istnienie takiego segregatora, mówi o możliwości istnienia twornika. Po co więc budować tak olbrzymi obiekt, jakim jest Wszechświat, by w nim mógł zaistnieć człowiek jako jedyny twórca właściwych emocji, w przypadku, gdyby dusza mogła korzystać z „urządzenia”? Z takiego rozumowania wynika, że jesteśmy dla duszy istotną bardzo wartością.


Jeżeli odpowiedniego zabezpieczenia, nie na po stronie duszy, musi istnieć po stronie człowieka. Nie ma go w aspekcie fizyczno-emocjonalnym postaci, musi więc istnieć w sferze łączącej te dwa aspekty postaci człowieka. Istnieje trzeci aspekt postaci żyjącego człowieka, którego zadaniem jest utworzenie pomostu, pomiędzy duszą a ciałem fizyczno-emocjonalnym z jednej strony a wskazywanego zabezpieczenia z drugiej. Tym aspektem jest całokształt duchowości związanej z życiem człowieka. Duchowości rozpoznawanej jako niematerialne sfery istnienia czegoś, co jedni rozpoznają poprzez zdolności paranormalne, inni uznają a sceptycy z kolei odrzucają.
Spróbujmy, logicznie przybliżyć temat, duchowego aspektu życia w zakresie postaci człowieka.
Woda, jest to chyba najbardziej popularne słowo, sprowadza wodę do naturalnej potrzeby
człowieka i całej biologii. Czy traktując wodę w taki sposób, niechcący nie ograbiamy jej z innych istotnych jej walorów, zakrytych takim uproszczeniem. Przedstawię teraz, drugi w hierarchii aspekt wykorzystania walorów wody, przez objawiające się formy ewolucji Wszechświata, jedne rozwijają się w wodzie, inne są z wody zbudowane.
W jaki sposób ewoluujący Wszechświat korzysta z wody wymuszając życie form duchowych?
By taki proces ewolucji mógł się rozpocząć, niezbędne są odpowiednie do tego warunki. Pierwszym, jest dyspozycja wody we właściwej formie fizycznej takiej, która posiada wielkość niepodzielnej już, mikro kropelki. W naturalnych warunkach taką formę wody emituje układ trawienny człowieka i zwierząt w trakcie trawienia pożywienia. Tam uwolniona woda w następnej kolejności jest magnetycznie wiązana w przestrzenne formy geometryczne. Te z kolei po dotarciu do mózgu, zbierane są w formy zwane myślokształtami a następnie wyemitowane. W odpowiednich warunkach powstaną zbiory myślokształtów, tworząc środowisko, w którym mogą inicjować się procesy przekształcania ich w indywidualne związki. Na bazie takich związków w procesie ewolucji powstaną istoty duchowe.
Istoty duchowe spełniają zadanie opieki w stosunku do człowieka a dokładniej w stosunku do duszy, wcielanej w człowieka. W zakresie trzeciego aspektu postaci człowieka, istoty duchowe utworzą jeszcze przed poczęciem umysł, nadświadomości i podświadomości. Człowiek uzyskuje olbrzymie predyspozycje, których zadaniem jest rozwinięcie doskonałego systemu psycho-emocjonalnego. Twórczość emocjonalna człowieka, to generowanie najwyższej klasy uczuć, ale w sytuacji, gdy człowiek nie doznaje przyczyn do negatywnego postępowania.

Takie uczucia i emocje będą pozytywne i spełnią potrzeby duszy.
Dzięki potencjałowi nadświadomości i podświadomości od momentu narodzin człowiek buduje świadomość. Ten zbiór zapisanych magnetycznie w przestrzeni aury, formacji wodnych powstających z wody komórkowej człowieka, odwzorowuje jego doświadczenia i buduje zręby osobowości. Świadomość zgodnie z założeniami Boga ma za zadanie zabezpieczyć człowieka przed negatywnym postępowaniem emocjonalnym. Jednak rozwój człowieka w zakresie wpływów ziemskiej cywilizacji, wykazuje niedoskonałość systemu zabezpieczeń. Dlaczego tak się stało, wyjaśnię w innej publikacji.
Tu nadmienię, że zadanie tego na poły fizycznego umysłu, jakim jest świadomość i osobowość w jednym, jest niezmiernie delikatne i trudne zarazem. Człowiek poprzez swoją świadomość, posiadł dyspozycję władzy nad pomysłami wysoko rozwiniętych istot duchowych, które wchodzą w skład jego nadświadomości. Ma prawo żądać, poprzez swoiste weto, zmiany ich decyzji, związanych z zarządzanymi przez nadświadomość, procesami akcji i reakcji, na postrzegane bodźce zewnętrzne.

Konkluzja do opisu wszystkich aspektów postaci człowieka.
Przedstawiłem ogólny zarys całokształtu postaci człowieka, istoty wykreowanej na bazie ewolucji Wszechświata. Człowieka, który z jednej strony jest równy Bogu a z drugiej pochodzi od małpy człekokształtnej. Człowieka, któremu z własnej woli, przez cały czas życia, bezwarunkowo pomagają wysoko rozwinięte istoty duchowe. Człowieka, który swoją fizyczno duchową postacią, prezentuje niedoścignionego twórcę emocji, energii emocjonalnej złożonej z mikro kropelek wody, posiadającej pamięć życia biologiczno-emocjonalnego. Energii emocjonalnej, której przestrzenne formacje krystaliczne, związane magnetycznym procesem, wynikającym z emocji człowieka i jego inteligentnych procesów myślowych, są tak cenne dla duszy. Człowieka, który jest finalnym efektem ewolucji Wszechświata, i postacią, dzięki której Niebo może zbierać plony, wyrównujące nakłady poniesione na budowę wszechświata.

Jaki jest sens życia człowieka?
Sensem życia dla takiej postaci, jest być szczęśliwym.
Sensem życia dla człowieka, który żyje na ziemi, który rozwinął swoją świadomość i osobowość w warunkach negatywnych przyczyn postępowania emocjonalnego, jest cel wyeksponowany zgodny z jego potrzebami.
Takich celów- sensów może by bardzo wiele, lecz żaden z nich nie będzie zgodny z sensem życia, jaki dla człowieka założył Bóg.

Po co żyjemy?
Cel życia człowieka jest jednoznaczny. Człowiek jest postacią wykreowaną zgodnie z potrzebami Boga i jego jedynym obowiązkiem jest spełnić Jego potrzeby. Odniesienie do tego tematu, jest inne niż w przypadku sensu życia, który to sens wynika z osobowości, natomiast celem życia jest spełnienie nadrzędnego obowiązku, dla którego człowiek miał szansę zaistnienia.
Tym celem, jest przekazanie dla duszy jak największej ilości energii emocjonalnej, która posiada korzystną dla jej potrzeb, emocjonalną strukturę krystaliczną.

Co jest po śmierci?
Aspekt pierwszy; dusza po zakończeniu życia postaci człowieka, zostaje odprowadzona do bezpiecznego dla niej miejsca.
Aspekt drugi; Ciało fizyczne i osobowość ze świadomością, kończą swoje istnienie wraz ze śmiercią biologiczną.
Aspekt trzeci; Wraz z zanikaniem magnetyzmu komórkowego, powiązania z formami eterycznymi rozłączają się. Sześć ciał astralnych, które są inkarnowane w postać człowieka na czas jego życia, powraca do swoich ojczystych miejsc bytowania.
P.S.Autor: grypp144
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 2:13, 11 Maj 2008    Temat postu: Re: Odpowiedź.

Bellum
Kiedy pan bolek odpowie na pytanie


Wątpię czy ktokolwiek chce z cośtam ,
dyskutować z matkojebcami i pedałami.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Więzienie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin