Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prawidłowości debaty ewolucjonizm-kreacjonizm

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Gwiezdne Wojny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rutus
Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 91
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 21:12, 16 Kwi 2011    Temat postu: Prawidłowości debaty ewolucjonizm-kreacjonizm

Po latach dyskusji o "błędach i wypaczeniach" teorii ewolucji pozwoliłem sobie na sformułowanie pewnych ogólnych prawideł rządzących takimi debatami. Wyróżniam trzy podstawowe prawidłowości:
A. Zasada asymetrii dyskusji.
B. Zasada zysku czasowego kreacjonisty.
C. Zasada "ureligijnienia" nauki.

Co one oznaczają?

Ad A: Zasada ta głosi, że w dyskusji ewolucjonizm-kreacjonizm tylko jedna i zawsze ta sama strona jest zobowiązana posiadać realną i to na wysokim poziomie wiedzę fachową oraz, że zawsze przegra, jeśli w taką wiedzę się nie uzbroi. Chodzi o stronę broniącą tez ewolucyjnych. Strona kreacjonistyczna zazwyczaj ogranicza się do wtrętów w stylu "to jest niemożliwe" lub "to nie istnieje". Aby stawiać takie tezy wystarczy nawet niepełna znajomość alfabetu (cytaty się kopiuje, więc tu znajomość alfabetu ograniczona jest już wyłącznie do liter C i V wraz z użyciem ctrl). Natomiast strona w dyskusji broniąca tez ewolucyjnych (proszę zwrócić uwagę: broniąca!) musi mieć przygotowane odpowiedzi na pytania. Są to zazwyczaj pytania trudne, sięgające szczegółów skomplikowanych badań naukowych i wymagających do zrozumienia przetrawienia olbrzymiej ilości materiału.
Wskazana asymetria dyskusji powoduje, że dyskutanci po jednej stronie (proszę zgadnąć, po której?) bardzo szybko tracą zdolność do dalszych odpowiedzi z powodu braków w wykształceniu lub zwykłych niedostatków materiałów źródłowych. Natomiast druga strona idzie gładko po łatwych chwytach w stylu "to niemożliwe". Która strona wygrywa, zwłaszcza, gdy nie ma czasu na sięgnięcie po źródła, jest łatwe do przewidzenia.

Ad B: Zasada ta głosi, że im krócej trwa dyskusja, lub inaczej - im mniej czasu jest przeznaczone na dyskusję, tym mniejsze szanse na wygraną ma strona broniąca tez ewolucyjnych. Przy dyskusjach do godziny sprawa jest w zasadzie z góry przesądzona. Nikt nie posiada w swojej pamięci pełnej wiedzy z całej dziedziny biologii ewolucyjnej plus nauki pokrewne, a z drugiej strony nie potrzeba żadnego przygotowania naukowego, aby rzucać hasła o niemożliwości wszystkiego, nawet, jeśli mowa jest o rzeczach oczywistych!
Sprawa po stronie kreacjonistycznej komplikuje się, i to znacznie, jeśli na dyskusję przewidziano nieograniczony okres czasu. Przy wydłużaniu czasu dyskusji wychodzą powoli, ale konsekwentnie na jaw wewnętrzne sprzeczności kreacjonizmu oraz jego pełna jałowość merytoryczna. Po mniej więcej tygodniu intensywnej dyskusji zaplątanie strony kreacjonistycznej sięga takich poziomów absurdu, że nie widzą ich wyłącznie osoby skrajnie zindoktrynowane. Wtedy właśnie strona kreacjonistyczna wytacza "ciężkie działa" pod postacią odwołań do nazizmu czy komunizmu albo porównania nauki do religii.

Ad C. I tu sięgamy sedna. Istnieje zasada: "Nie wdawaj się w dyskusję z głupcem, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem zwycięży doświadczeniem". Jeśli stronie kreacjonistycznej zaczyna nie wychodzić w dyskusji sprowadza naukę empiryczną do poziomu enigmatycznej religii i rozpoczyna "dyskusję merytoryczną" na tematy religijne. Jest to ni mniej ni więcej tylko ucieczka od temu, który wymknął się spod kontroli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BigMac
MediatorDołączył: 18 Maj 2010
Posty: 319
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z Zachodu
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 16:49, 19 Kwi 2011    Temat postu:

O Rutusie, człeku "mądrym" co wiedzę całą swą z powietrza czerpał

Widzę, że Rutusie stwierdziłeś, że jak wziąłem sobie weekend wolnego to już od dyskusji uciekłem i postanowiłeś rozpocząć zabawę sam nie czekając na mnie. Ładnie to tak?

Rutus napisał:
Po latach dyskusji o "błędach i wypaczeniach" teorii ewolucji pozwoliłem sobie na sformułowanie pewnychogólnych prawideł rządzących takimi debatami. Wyróżniam trzy podstawowe prawidłowości:
A. Zasada asymetrii dyskusji.
B. Zasada zysku czasowego kreacjonisty.
C. Zasada "ureligijnienia" nauki.

Brzmi ten twój wywód na pozór bardzo inteligentnie a nawet wręcz "inteligiencko". Zobaczymy co takiego nam chcesz nim objawić...

Rutus napisał:
Ad A: Zasada ta głosi, że w dyskusji ewolucjonizm-kreacjonizm tylko jedna i zawsze ta sama strona jest zobowiązana posiadać realną i to na wysokim poziomie wiedzę fachową oraz, że zawsze przegra, jeśli w taką wiedzę się nie uzbroi.
Widocznie to jest klucz do tych twoich porażek Rutusie, które zaliczyłeś już na licznych forach. Jesteś jedynie uzbrojony w zbytnią pewność siebie i ciekawostki pozbawione jakichkolwiek konkretów:
RutusŚro 20:54, 13 Kwi 2011 napisał:
mutacja skorelowana 28 genów (podobno rzecz całkowicie niemożliwa - tak to liczy Behe) powodująca pojawienie się zdolności metabolizy cytrynianu

„Metoboliza” – Bez urazy, ale widać jaką to posiadasz „wiedzę na wysokim poziomie i fachową” :)
Rutus napisał:
Strona kreacjonistyczna zazwyczaj ogranicza się do wtrętów w stylu "to jest niemożliwe" lub "to nie istnieje".

Strona ewolucjonistyczna zazwyczaj ogranicza się do wtrętów w stylu „to jest w stu procentach możliwe, bo ja tak twierdzę” lub „z całą pewnością to istnieje /musiało istnieć, chociaż nigdy tego nie zaobserwowałem” oraz "my wiemy lepiej, bo z definicji my jesteśmy od was mądrzejsi". Niestety na poparcie żadnych swoich twierdzeń nie możecie przedstawić dowodów naukowych, dzięki czemu kreacjoniści mają duże pole do popisu w ośmieszaniu waszych wysnutych z palca bajeczek.
Rutus napisał:
Aby stawiać takie tezy wystarczy nawet niepełna znajomość alfabetu (cytaty się kopiuje, więc tu znajomość alfabetu ograniczona jest już wyłącznie do liter C i V wraz z użyciem ctrl).

No właśnie Rutusie – dobrze siebie samego w tym miejscu scharakteryzowałeś. Jednak nie zauważyłeś, że w pierwszej części tego zdania popadłeś w nieścisłość. Aby takie tezy stawiać trzeba jednak mieć znajomość literek występujących w alfabecie oraz mieć umiejętność składania ich w logiczne wyrazy a potem w zdania – tej zdolności nie powinieneś odmawiać sobie Rutusie, co to to nie! Miej, że trochę wiary we własne siły!

Rutus napisał:
Natomiast strona w dyskusji broniąca tez ewolucyjnych (proszę zwrócić uwagę: broniąca!) musi mieć przygotowane odpowiedzi na pytania.

Co ciekawe strona kreacjonistyczna też broni swoich tez (czyli jest także stronią broniącą i na dodatek broni tez własnych!) a także nie wciska przy okazji innym, banialuk że stanowi ważną składową albo nawet najważniejszy składnik nauk operacyjnych co z uporem maniaka robi strona ewolucjonistyczna.

Rutus napisał:
Są to zazwyczaj pytania trudne, sięgające szczegółówskomplikowanych badań naukowych i wymagających do zrozumienia przetrawienia olbrzymiej ilości materiału.

Jedno zdaniowa notka- ciekawostka nie wymaga od swojego twórcy z definicji przejrzenia olbrzymiej ilości materiału - wystarczy, że ma dostęp do odpowiedniej broszurki omawiającej pobieżnie temat. Nie sięga także szczegółów skomplikowanych badań naukowych co widzimy chociażby na poniższym przykładzie:
RutusŚro 20:54, 13 Kwi 2011 napisał:
powiązany z tym zespołem genowym kod budowy nasieniowodu powoduje, że ów nasieniowód u ssaków plącze się wokół moczowodu a nie idzie prostą drogą?Rutus napisał:
Wskazana asymetria dyskusji powoduje, że dyskutanci po jednej stronie (proszę zgadnąć, po której?) bardzo szybko tracązdolność do dalszych odpowiedzi z powodu braków w wykształceniu lub zwykłych niedostatków materiałów źródłowych.

To, że wziąłem sobie wolne o czym wcześniej informowałem to nie znaczy, że już zdolność do pisania dalszych odpowiedzi z automatu straciłem. Nie rozumiem też w czym ci pomoże ta insynuacja na temat wykształcenia oponenta czy dotycząca niedostatków materiałów źródłowych? Raczej trafnie opisujesz w tych słowach swój własny przypadek o czym na różnych forach wspominałeś i co ludzie zachowali tam ku pamięci.

Rutus napisał:
Natomiast druga strona idzie gładko po łatwych chwytach w stylu "to niemożliwe". Która strona wygrywa, zwłaszcza, gdy nie ma czasu na sięgnięcie po źródła, jest łatwe do przewidzenia.

Druga zaś kopiuje z własnego lenistwa ciekawostki z Wikipedii oraz stwierdzą autorytarnie, bez żadnego dowodu, że absolutnie wszystko jest możliwe i wytłumaczalne za pomocą procesów stricte naturalistycznych zgodnie z ich materialistyczną wiarą! Takich dogmatów panujących w naturalizmie ich nauczono i nie mają najmniejszego zamiaru zmienić zdania na ten temat. Tak im dopomóż Matko Naturo i od niedowiarstwa uchowaj!

Rutus napisał:
Ad B: Zasada ta głosi, że im krócej trwa dyskusja, lub inaczej - im mniej czasu jest przeznaczone na dyskusję, tym mniejsze szanse na wygraną ma strona broniąca tez ewolucyjnych.

Za mnie na chleb nie zarabiasz przemądrzałku, więc zachowaj takie komentarze dla samego siebie i rozważaj w je sobie sam w odosobnieniu, dobra?
Ja właśnie twierdzę inaczej, na odwrót – im dłużej trwa dyskusja tym szybciej wyjdzie niemoc intelektualna takich osobników jak Rutus – skończy im się te kilka „konkretów”, w które się uzbroili i potem bez pardonu zaczną lać wodę na około gdy okaże się, że nie są warte nawet funta kłaków.

Rutus napisał:
Przy dyskusjach do godziny sprawa jest w zasadzie z góry przesądzona. Nikt nie posiada w swojej pamięci pełnej wiedzy z całej dziedziny biologii ewolucyjnej plus nauki pokrewne, a z drugiej strony nie potrzeba żadnego przygotowania naukowego, aby rzucać hasła o niemożliwości wszystkiego, nawet, jeśli mowa jest o rzeczach oczywistych!

Tak samo jak i nie trzeba mieć żadnego przygotowania naukowego aby rzucać do bólu naiwne hasła o możności wszystkiego w przyrodzie – szczególnie jeśli nie ma się na to dowodów z nauk operacyjnych tylko korzysta z ogólnie dostępnych ściągawek.

Rutus napisał:
Sprawa po stronie kreacjonistycznej komplikuje się, i to znacznie, jeśli na dyskusję przewidziano nieograniczony okres czasu.

To ciekawe, ale jak z emerytem, Panem Gdulą próbowałeś dyskutować to jakoś nic wtedy o nieograniczonym czasie nie wspominałeś. Przypadek? Czy ci się tak wyrwało nie chcący w towarzystwie?

Rutus napisał:
Przy wydłużaniu czasu dyskusji wychodzą powoli, ale konsekwentnie na jaw wewnętrzne sprzeczności kreacjonizmu oraz jego pełna jałowość merytoryczna.

Szkoda, że jeszcze nie doszedłeś do tego czemu to rozciąganie dyskusji jest mi na rękę – im więcej wody będziesz lał Rutusie tym większe szanse, że się gdzieś wtopisz – szczególnie gdy będziesz czerpać swe rewelacje z powietrza.

Rutus napisał:
Po mniej więcej tygodniu intensywnej dyskusji zaplątanie strony kreacjonistycznej sięga takich poziomów absurdu, że nie widzą ich wyłącznie osoby skrajnie zindoktrynowane.

Takiej propagandy to nawet za czasów ciężkiej komuny nie uświadczyłem. Sam jesteś wyraźnie zindoktrynowany – operujesz jako „dowodami” za TE ciekawostkami rodem z tendencyjnych podręczników szkolnych, które wciskał ci nauczyciel wczoraj na zajęciach i przedstawiał jako prawdę objawioną, niepodważalny dogmat wiary. Ty uwierzyłeś w to bezkrytycznie i stałeś się fundamentalistycznym członkiem Kościoła Darwina okupującego niesłusznie teren nauk operacyjnych.

Rutus napisał:
Wtedy właśnie strona kreacjonistyczna wytacza "ciężkie działa" pod postacią odwołań do nazizmu czy komunizmu albo porównania nauki do religii.
Nikt nauki z religią nie porównuje oprócz paru takich zacietrzewionych materialistów jak Rutus, którzy próbują naturalistyczna religię ewolucjonizmu podać nam wszystkim do wierzenia i kłamliwie ją jako element nauk operacyjnych przedstawić.

Rutus napisał:
I tu sięgamy sedna. Istnieje zasada: "Nie wdawaj się w dyskusję z głupcem, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem zwycięży doświadczeniem".

Bardziej obawiam się straty mojego cennego czasu na tłumaczenie głupkowi Rutusowi niuansów związanych z mechanizmami ewolucyjnymi, których działania w ogóle nie rozumie i rozumieć nigdy nie będzie. A żeby zrównać się do twojego poziomu to musiałbym cofnąć się w czasie i wrócić do szkoły podstawowej. Takiego wehikułu czasu, który by mi coś takiego umożliwił jeszcze nie wynaleziono, więc póki co śpię spokojnie.

Rutus napisał:
jeśli stronie kreacjonistycznej zaczyna nie wychodzić w dyskusji sprowadza naukę empiryczną do poziomu enigmatycznej religii i rozpoczyna "dyskusję merytoryczną" na tematy religijne.

No właśnie dokładnie tak jest z ewolucjonizmemnie jest żadną nauką empiryczną a raczej enigmatyczną religią, której wyznawcy tacy jak Rutus nie prowadzą żadnej dyskusji merytorycznej a jedynie jak zwykli religijni fundamentaliści omawiają swoje dogmaty wiary oraz ciekawostki z nimi związane.

Rutus napisał:
Jest to ni mniej ni więcej tylko ucieczka od temu, który wymknął się spod kontroli.

Zdradzę ci pewien sekret - nikt nigdzie nie uciekł. Cały czas tutaj jestem i czekam rzetelne dowody pokazujące, że ewolucjonizm stanowi składową nauk operacyjnych.

PS. Takie posty to w działach mniej regulaminowych lądują. Szkoda jednak, że nie ma takiego o tytule „Humor” – bo do takiego właśnie te twoje zabawne historyjki czerpane z powietrza pretendujące do miana dowodów naukowych najlepiej się nadają :)


Ostatnio zmieniony przez BigMac dnia Śro 12:35, 20 Kwi 2011, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
belvedere/konto usunięte
Usunięcie na własną prośbęDołączył: 16 Paź 2009
Posty: 328
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Konto usunięte na prośbę użytkownika. Patrz: przycisk WWW
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 23:37, 19 Kwi 2011    Temat postu:

Szanowny Panie moderatorze BigMacku, niech Pan szanowny usunie te drwiące z nauki posty Rutusa, a pozostawi swoje naukowe, abym mogła oddać się nauce, a nie była ciągle obrażana przez tego nieuka Rutusa, toż to nie uchodzi, aby ten łotr zaśmiecał nam naszą odfiltrowaną naukę. Pana Dąbrowskiego nie musi się szanowny Pan obawiać, on już dał dowód swojego poparcia dla naszej prawdy odfiltrowanej w wątku o regulaminie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafal3006
Opiekun Forum KubusiaDołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 25041
Przeczytał: 16 tematów

Skąd: z innego Wszechświata
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 5:27, 20 Kwi 2011    Temat postu:

Szanowna Pani Belvedere,

... a może Bigmac ma rację ?

Mi sie nie podoba że powstalem dzieki jakiemuś pierwotniakowi który wyszedł z oceanów, albo że małpa mnie stworzyła.

Wole Boga który stworzył życie na Ziemi.

Mam prawo do takich poglądów ?

... a co do nauki, to wkrótce cała logika matematyczna (KRZ) legnie w gruzach, zastapinona przez algebre kubusia, i co Pani na to ?

NTI jest matematycznym dowodem że nasz Wszechswiat to Inteligentny Projekt, od saego poczatku naszym Wszechświatem nie rządzi chaos, lecz algebra Kubusia !


Ostatnio zmieniony przez rafal3006 dnia Śro 5:48, 20 Kwi 2011, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BigMac
MediatorDołączył: 18 Maj 2010
Posty: 319
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z Zachodu
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 8:24, 20 Kwi 2011    Temat postu:

Czerwona Kryśka sieje smrodek

To ciekawe, że gdy barycki gdziekolwiek po tyłku dostanie to zaraz przylatuje jak na zawołanie belvedere, która od razu rozpoczyna obronę swojego chłopaczka/multikonta. Prawidłowość to iście niesłychana! Takie informacje uzyskałem od moderacji z racjonalisty.pl oraz wiwa.

belveder napisał:
Pana Dąbrowskiego nie musi się szanowny Pan obawiać, on już dał dowód swojego poparcia dla naszej prawdy odfiltrowanej w wątku o regulaminie.
Szkoda, że w tej całej prawdzie przez wielkie P zaserwowanej przez baryckiego nie uniknięto kilkukrotnego określenia, w sposób szczeniacki, wuja zbója epitetem h*j a teraz po tych wszystkich numerach będziecie grzecznisi stroić i wielkopanieństwo strugać.
Już samo proszenie osoby zaatakowanej w tak perfidny i obrzydliwy na wskroś sposób o przywrócenie posta, w którym dokonano takich bezeceństw, uważam za przejaw najzwyklejszego zezwierzęcenia i smarkaterie. Barycki jednak ku mej satysfakcji poszedł po rozum do głowy i napisał ponownie swój nasączony całą prawdą i tylko prawdą wpis pozostawiając tylko wyzwiska od k...w skierowane już tylko pod moim adresem - więc nie wiem o co teraz psioczycie konkretnie, ale mnie cieszy, że denerwujecie się z mojego powodu, bom z natury złośliwy.
Nadal mam też zrzut ekranu coby ku pamięci zostało, wczoraj się nie urodziłem.

PS. Dobrze wiem, że wzięliście sobie te ksywkę z prozy Kinga - nie wnikam czy całą żeście przeczytali, czy tylko film Carpentera obejrzeliście, ale ujawniliście się dobitnie w kontekście waszego porównywania amerykańskiej klasycznej limuzyny do żeńskich organów płciowych. To by też wyjaśniało czemu wam się pomerdało z tym HEMI.


Ostatnio zmieniony przez BigMac dnia Śro 12:38, 20 Kwi 2011, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
belvedere/konto usunięte
Usunięcie na własną prośbęDołączył: 16 Paź 2009
Posty: 328
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Konto usunięte na prośbę użytkownika. Patrz: przycisk WWW
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 9:13, 20 Kwi 2011    Temat postu:

Szanowny Panie moderatorze BigMacku, ja piszę w tym regulaminowym wątku o naukowej (oczywiście naukowej w najprawdziwszym znaczeniu, znaczeniu filtracji płucnej) teorii filtrowania prawdy z powietrz poprzez stosowne techniki oddechowe, powodujące tej prawdy zagęszczanie. Pan natomiast, pozwala sobie w myśl naczelnej zasady Pana Dąbrowskiego, że moderator może więcej i tym samym może dowalić mocniej, na atak ad personam wobec bezbronnej kobiety, za którą nikt na tym forum się nie ujmie, nie stanie w jej obronie, a wręcz odwrotnie, jeszcze dodatkowo sponiewiera. Ja jednak nie poddam się, będę walczyła jak lwica o prawdę zagęszczoną poprzez filtrację płucną. Niech żyje prawdziwa nauka i ostra dyskusja naukowa, nauki zagęszczonej płucnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BigMac
MediatorDołączył: 18 Maj 2010
Posty: 319
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z Zachodu
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 10:11, 20 Kwi 2011    Temat postu:

Być jak zdarta płyta

belvedere napisał:
Ja jednak nie poddam się, będę walczyła jak lwica o prawdę zagęszczoną poprzez filtrację płucną. Niech żyje prawdziwa nauka i ostra dyskusja naukowa, nauki zagęszczonej płucnie.
Co ja widzę - toż to sam słynny "twórczy darwinizm radziecki" nam się ponownie odrodził. Belvedere, o zgrozo wszelka i nieskończona, przecież w latach 60 sowieci łysienkizm obalali! Czyżbyś przespała ten moment! Gorzej - dodam też, że nasz umiłowany przywódca, towarzysz Nikita Chruszczow nie jest już pierwszym sekretarzem KC KPZR! Ba!
Usiądź teraz wygodnie, bo taka wieść zapewne będzie dla ciebie, kobiety wątłej i bezbronnej straszliwa, mrożąca w krew w żyłach niczym zdradziecka napaść faszystów wiosną 41'. Usiadłaś? Związek Radziecki upadł w 1991r a zgniły kapitalizm rozplenił się po wszystkich krańcach Ziemi. Tylko jeszcze towarzysze w Korei Północnej budują Raj Wiecznego Komunizmu...


Ostatnio zmieniony przez BigMac dnia Śro 10:21, 20 Kwi 2011, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
belvedere/konto usunięte
Usunięcie na własną prośbęDołączył: 16 Paź 2009
Posty: 328
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Konto usunięte na prośbę użytkownika. Patrz: przycisk WWW
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 10:21, 20 Kwi 2011    Temat postu:

Słusznie szanowny Pan Moderator BigMack zauważa swoim płucnym rozumem, że nareszcie zagęszczona, oddzielona od plewy prawda zagęszcza sobą całą planetę. Dzięki temu wspaniałemu zagęszczeniu przydusi się resztki kłamstw zrodzonych ze zdegenerowanych genetycznie mózgów i nareszcie zapanuje na świecie gęstość pod przewodnictwem zagęszczonego najmocniej prawdą płucną Inteligentnego Projektu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BigMac
MediatorDołączył: 18 Maj 2010
Posty: 319
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z Zachodu
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 10:34, 20 Kwi 2011    Temat postu:

Ręce składam w modlitwie, oczy ku niebu wznoszę

Odmów dzisiaj pacierz do towarzysza Lenina, co jako mistrz masoński na Wieczny Wschód odszedł. Niechaj ci łask potrzebnych udzieli i weną twórczą obdarzy cobyście razem z baryckim mogli propagować twórczy darwinizm radziecki, biologię nową i prawdziwą!

Hosanna ci, nowy boże [towarzyszu Leninie], hosanna!
Przekształcić naszą błotnistą, grzeszną starą ziemię,
udręczoną przez dawnych pańszczyźnianych bogów,
Ty jedyny bóg nowy, ty proletariacki!
Poznaj nas: jesteśmy wszyscy twoi. Amen.


Ostatnio zmieniony przez BigMac dnia Śro 10:38, 20 Kwi 2011, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
belvedere/konto usunięte
Usunięcie na własną prośbęDołączył: 16 Paź 2009
Posty: 328
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Konto usunięte na prośbę użytkownika. Patrz: przycisk WWW
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 10:55, 20 Kwi 2011    Temat postu:

Gęstniejąca we mnie prawda płucna nakazuje mi za przykładem tutejszych wybitnych myślicieli płucnych, umieścić ten zagęszczony prawdą płucną tekst i tutaj, a jak będzie i gdzie indziej rzadko, to i tam go umieszczę, aby zagęszczać prawdą płucną wszelakie luki rzadzizny.

Nareszcie, dzięki szanownemu Panu moderatorowi BigMackowi, wątek ten zaczyna gęstnieć od prawdy płucnej, wypierając siłą swą rozrzedzone kłamstwa degenerata genetycznego - Rutusa. Dopiero w takim zagęszczeniu prawdą płucną, Inteligentny Projekt może ukazać się nam w pełnej gęstości.

Panie Dąbrowski, przy okazji gęstnieje od prawdy, Pański system etyczny, śmiało mogę powiedzieć, toż to istny dyjament.


Ostatnio zmieniony przez belvedere/konto usunięte dnia Śro 10:57, 20 Kwi 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Barah/konto usunięte
Usunięcie na własną prośbęDołączył: 25 Maj 2008
Posty: 1654
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Konto usunięte na prośbę użytkownika. Patrz: przycisk WWW

PostWysłany: Śro 10:56, 20 Kwi 2011    Temat postu:

A ja myślałem, że moderator jest od pilnowania porządku.... Ja kudłaty durnowaty...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BigMac
MediatorDołączył: 18 Maj 2010
Posty: 319
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z Zachodu
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 11:02, 20 Kwi 2011    Temat postu:

Ten wątek leci w całości do Gwiezdnych Wojen o czym już w pierwszym moim poście uprzedziłem zainteresowanych - tutaj z definicji panuje nieporządek i szerzy się zaprzaństwo.

Ostatnio zmieniony przez BigMac dnia Śro 12:40, 20 Kwi 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
belvedere/konto usunięte
Usunięcie na własną prośbęDołączył: 16 Paź 2009
Posty: 328
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Konto usunięte na prośbę użytkownika. Patrz: przycisk WWW
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 11:11, 20 Kwi 2011    Temat postu:

Przecież cały czas powtarzam, że zdegenerowane genetycznie kłamstwa oszusta Rutusa trzeba szczelnie izolować od zagęszczonej prawdy płucnej. Degeneratów genetycznych do więzienia, a i tam pilnować, aby kłamstwa zdegenerowanego genetycznie nie było. Jestem całkowicie za gęstością płucną wielce szanownego Pana moderatora BigMaca i gęstą jak dyjament moralnością najwielcej szanownego Pana Dąbrowskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krowa
Areszt za spam, do odwołaniaDołączył: 18 Mar 2010
Posty: 11991
Przeczytał: 47 tematów

Skąd: Łękawa świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 11:15, 20 Kwi 2011    Temat postu:

wykasowano

Ostatnio zmieniony przez krowa dnia Nie 21:40, 29 Maj 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BigMac
MediatorDołączył: 18 Maj 2010
Posty: 319
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z Zachodu
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 12:52, 20 Kwi 2011    Temat postu:

Sięgając dna

Cytat:
Jestem całkowicie za gęstością płucną wielce szanownego Pana moderatora BigMaca i gęstą jak dyjament moralnością najwielcej szanownego Pana Dąbrowskiego.

Gęstość płucna? Gęstość moralna? Co to za riposta koślawa? Nie wiem ilu was dokładnie siedzi przy kompie i podpisuje się wspólnym nickiem "belvedere/barycki", ale wiem jedno: to co tutaj widzę to kompletne dno i jeszcze metr mułu, który właśnie wspólnymi siłami osiągnęliście przepisując n-razy ten wasz bełkot.

Dodam na koniec, że kompletnie mnie nie śmieszy ten wasz powielany do znudzenia post. Ba! Nie drażni mnie wcale, ni odrobiny złości we mnie nie wywołuje - jest to nijakie i mdłe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
belvedere/konto usunięte
Usunięcie na własną prośbęDołączył: 16 Paź 2009
Posty: 328
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Konto usunięte na prośbę użytkownika. Patrz: przycisk WWW
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 13:48, 20 Kwi 2011    Temat postu:

No, cóż Panie BigMack, jak ktoś wpierdala hamburgery, bezsensem jest zapraszać go do restauracji, wysmarka się w obrus, charknie na podłogę gęstością płucną, którą jest wypełniony, a to dla degeneratów genetycznych jest nie do zniesienia. My degeneraci genetyczni nie potrafimy docenić takich jak Pan dzieł bożych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BigMac
MediatorDołączył: 18 Maj 2010
Posty: 319
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z Zachodu
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 15:06, 20 Kwi 2011    Temat postu:

Belvedere na diecie

Belvedere, wy jako komsomolski chłopek żyjący jeszcze mentalnie w ciemnym komunizmie to nawet restauracji do tej pory na oczy nie widzieliście - chyba, że na obrazku w agitacyjnej broszurce propagandowej co ją akurat po waszej wsi rozprowadzali. To samo z obrusem - w ZSRR nikt się takimi duperelami nie zajmował - tam cały materiał na mundury szedł albo z niego bieliznę intymną robiono - coby nie było widać, że robicie pod siebie podczas licznych wizytacji waszych kolektywów.
Wam teraz zagraniczne hamburgery nie smakują, tak? Ale jak przed Wielką Wojną Ojczyźnianą pomoc żywnościową dostaliście z tej przeżartej zgnilizną kapitalizmu Ameryki to się wtedy żaden z was, parchy komusze, nawet jednym słowem nie odezwał, że wy macie inne preferencje smakowe, tylko bez szemrania je wpierdzielaliście i to co do jednego. A teraz chcecie się w rewizjonizm historyczny bawić - my z Zachodu widać błąd popełnili, że wsparcia braciom z Sowietów udzieliliśmy - widać słomą do tej pory dobrze żeście się żywili, brzuchy mieliście rozdęte z przejedzenia i tłuszczem obrastaliście, czerwone kacapy.

PS. Nie wiem co ty tak cały czas z tą gęstością, masz? Może to wina oleju do skrzyni biegów, pewnie był zbyt gęsty - farfocli i różnego śmiecia pełen -Czerwona Krysiu, bo wyraźnie widać, że na pierwszym się zatarłaś i dalej ujechać nie możesz. Stoisz w miejscu i rzęzisz jak typowy zdezelowany gruchot.


Ostatnio zmieniony przez BigMac dnia Czw 12:42, 21 Kwi 2011, w całości zmieniany 8 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
belvedere/konto usunięte
Usunięcie na własną prośbęDołączył: 16 Paź 2009
Posty: 328
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Konto usunięte na prośbę użytkownika. Patrz: przycisk WWW
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 16:42, 20 Kwi 2011    Temat postu:

Tak, Panie BigMacku, to święta zagęszczona prawda, te wstrętne kacapy zżerały wszystkie zasoby wspaniałego zachodu i dlatego nie mógł otworzyć przez pięć lat drugiego frontu przeciwko Rzeszy Niemieckiej. Gdyby nie ta wstrętna żarłoczność kacapów, to wspaniały zachód rozprawiłby się z Rzeszą Niemiecką w trymiga, a tak żarłoczność kacapów doprowadziła do opóźnienia wspaniałego zwycięstwa wspaniałego zachodu.

Jako moderator, który może więcej, musi Pan pousuwać wszystkie silniki rakietowe, którymi wszystkie spółczesne rakiety wynoszone są na orbitę ziemską, nie może być tak dalej, aby kacapskie silniki to robiły, toż to rozrzedza zagęszczoną prawdę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BigMac
MediatorDołączył: 18 Maj 2010
Posty: 319
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z Zachodu
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 17:52, 20 Kwi 2011    Temat postu:

Ob istoryii

belvedere napisał:
Tak, Panie BigMacku, to święta zagęszczona prawda, te wstrętne kacapy zżerały wszystkie zasoby wspaniałego zachodu i dlatego nie mógł otworzyć przez pięć lat drugiego frontu przeciwko Rzeszy Niemieckiej.
Ano widzicie ja nigdzie nie przeczę, że ruskie kacapki do walki są niezdolne i solidnej maszynki dla własnego wojska zrobić nie mogą - nawet po tym jak kilkanaście tysięcy własnych oficerów wymordowali podczas Wielkiej Czystki, bić się potrafią.
Problem jednak jest taki, że gdyby nie zachodnia technologia, którą to włodarze USA się szczodrze z nimi dzieli oraz gdyby pieniążkami obficie nie sypali (także europejskie domy bankowe) to nie podźwignąłby się przemysł radziecki z ciosu, który mu został zadany podczas tej pożal się rewolucji październikowej - plany pięcioletnie jedynie śniły by się Stalinowi po nocach.
Gdyby nie było produkcji na odpowiednio wysokim poziomie w ZSRR - to i by po klęsce z 41' (kiedy się do ataku tj. przejścia po trupie Europy aby dalej komunizm na świat rozszerzyć i wszystkich w jednym mocarstwie bezbożnym zjednoczyć, się szykowali zamiast do obrony solidnie się przygotować) nie zdołaliby niemieckiej machiny wojennej powstrzymać. A tak znowu jak za Napoleona zima i liczebność im tyłki uratowały.

belvedere napisał:
Gdyby nie ta wstrętna żarłoczność kacapów, to wspaniały zachód rozprawiłby się z Rzeszą Niemiecką w trymiga, a tak żarłoczność kacapów doprowadziła do opóźnienia wspaniałego zwycięstwa wspaniałego zachodu.
Guzik tam - przyszedłby Wuj Sam, prędzej czy póżniej, razem ze swoimi możliwościami produkcji i nie tylko by po trupie niemieckim przeszedł, ale i po radzieckim, który by dogorywał zapewne po przegranej walce z nazistami.
Nie chcecie też ruskie kacapki wspominać o tym, że nie dość, że otrzymaliście spory zastrzyk gotówki i technologii - tak samo jak Niemcy i na dodatek od tych samych przedsiębiorstw i domów bankowych - to jeszcze aktywnie braliście udział w tym całym spisku - dogadaliście się wcześniej na mocy aktu Ribbentrop - Mołtow, kto tę zadymę w Europie zacznie i w jaki sposób - skórę na niedźwiedziu podzieliliście za wczasu. Nawet żeście Hitlerowi paliwo dali, aby na wjeździe do Francji nie utknął przypadkiem, wszak miał tego surowca bardzo mało. Stalą też go obdarowaliście, bo szczodrzy byliście - niechaj frajer się cieszy. Taktykę blitzkriegu na waszych poligonach oficerów niemieckich takich jak Guderian nauczyliście aby wiedzieli jak żelazną pięścią uderzać. Jedno wam nie wyszło - niemioszki was rozgryzły kilka miesięcy przed planowaną akcją - skunksy przewidziały, że im nóż chcecie wbić w plecy, więc was uprzedzili kiedy się tego najmniej spodziewaliście.

belvedere napisał:
Jako moderator, który może więcej, musi Pan pousuwać wszystkie silniki rakietowe, którymi wszystkie spółczesne rakiety wynoszone są na orbitę ziemską, nie może być tak dalej, aby kacapskie silniki to robiły, toż to rozrzedza zagęszczoną prawdę.
Kto najpierw silniki rakietowe konstruował? Niemcy hitlerowskie. I Amerykanie i Ruscy skorzystali ze zdobytych przez nich doświadczeń. A że po latach okazało się, że Amerykanie dzięki promom kosmicznym wyrzucali pieniądze w błoto (i na dodatek teraz kryzys ich wziął w tyłek, bo ludzie nie chcą już takiej światowej waluty rezerwowej co to może ją z powietrza paru żydków do woli tworzyć a ich symulowane wojenki też swoje kosztują), a że ruska oszczędność i zmyślność w postaci takiego Sojuza jankesów wyprzedziła to już inna bajka.

Ostatnio zmieniony przez BigMac dnia Czw 12:31, 21 Kwi 2011, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rutus
Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 91
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 19:10, 20 Kwi 2011    Temat postu:

Uważam, ze temat został tu sprowadzony przez pana BigMaca jedynie po to, aby go zasypać śmieciem. A fakt zasypywania tego tematu śmieciem wiąże się z tym, że pan BigMac nie ma w tym temacie (rozumianym jako trzymanie się tematu wątku) nic sensownego do zaprezentowania. Jedyne, co udowodnił, to całkowitą słuszność moich tez poprzez paniczną ucieczkę (już w pierwszej odpowiedzi) od poruszonego tematu.
Oświadczam, że nie mam najmniejszego zamiaru odpowiadać w tym wątku dopóty, dopóki pan BigMac (lub ktokolwiek z dyskutantów) nie odniesie się rzeczowo bezpośrednio do punktów zaprezentowanych w poście otwierającym wątek.
Być może do powyższych punktów opisujących prawidłowości dyskusji ewolucjonizm-kreacjonizm będę zmuszony jeszcze dopisać ucieczkę w tematy niezwiązane z dyskusją.

P.S. Dodam, że przeniesienia wątku dokonano pomimo mojego sprzeciwu dotyczącego odchodzenia od tematu:
Rutus w korespondencji prywatnej napisał:
Jeżeli przenosiny wątku nie zmierzają do ominięcia rozmowy zgodnej z tematem, to się zgadzam.
Jeśli ta prośba jest początkiem uprawnień dyskutanta do zbaczania z tematu, to nie wyrażam zgody.


Ostatnio zmieniony przez Rutus dnia Śro 19:13, 20 Kwi 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BigMac
MediatorDołączył: 18 Maj 2010
Posty: 319
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z Zachodu
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 21:15, 20 Kwi 2011    Temat postu:

Rutus fanboy -ewolucjonista prawi moralitety

Rutus napisał:
Uważam, ze temat został tu sprowadzony przez pana BigMaca jedynie po to, aby go zasypać śmieciem.

Jak zobaczyłem te twoje pożal się insynuację pod moim adresem oraz jakie śpiewki tutaj sprzedajesz jaki to ty niby mądry i oczytany jesteś a wykładasz się na takich do bólu podstawach jak chociażby brak znajomości nazwy "metabolizm":
RutusŚro 20:54, 13 Kwi 2011 napisał:
mutacja skorelowana 28 genów (podobno rzecz całkowicie niemożliwa - tak to liczy Behe) powodująca pojawienie się zdolności metabolizy cytrynianu

to uznałem, że warto takie śmieciowe posty, wypełnione atakami ad personam, oraz niemerytorycznym bełkotem odesłać do tego działu, którego zadaniem jest gromadzenie takich "wspaniałych wywodów." Wolałbym jednak go osobiście odesłać do działu Humor, gdyby taki istniał.

Rutus napisał:
A fakt zasypywania tego tematu śmieciem wiąże się z tym, że pan BigMac nie ma w tym temacie (rozumianym jako trzymanie się tematu wątku) nic sensownego do zaprezentowania.

Oczywiście zaś ty Rutusie to same mądrości wielkie nam serwujesz, taki jesteś człek oświecony a w temacie TE to ty tylko rzeczywiście masz wiele do powiedzenia. Wystarczy na to "CUDO" spojrzeć stworzone w całości przez ciebie i twój niemal boski "geniusz" w nim zawarty:
Cytat:
1. Efekt tzw. "gęsiej skórki".
2. Kości palców w skrzydle nietoperza.
3. Kości palców w płetwie przedniej delfina.
4. Jednakowy budulec podstawowy wszystkich reaktorów chemicznych biorących udział w zjawiskach fizjologicznych związanych ze światłem (fotosynteza, widzenie, opalanie się) mimo faktu, że nie wszędzie jest to wybór dający pełny efekt (efektywność zamiany energii docierającej do roślin w jako światło na energię zgromadzoną w biomasie wynosi od 3 do 6%, w zależności od typu fotosyntezy).
5. Umiejscowienie w jednym miejscu genomu podobnych (identycznych) retrowirusów u zwierząt podobnych genetycznie w innych przestrzeniach genomów (wszystkie walenie, hipopotamy, żyrafy).
6. Jednakowe u wszystkich zwierząt (czy roślin też?) uporządkowanie i dekodowanie zespołu genowego HOX.
7. Przebieg nerwu krtaniowego wokół naczyń sercowych (trasa: mózg, serce, krtań), zwłaszcza u żyrafy - 4m zamiast 30 cm.
8. Neurologiczna przyczyna czkawki.
9. Oddychanie wyłącznie tlenem atmosferycznym zwierząt o całkowicie wodnym trybie życia (walenie) - oraz problemy, jakie to tym zwierzętom przysparza.
Za samo odkrycie tego, że taki efekt "gęsiej skórki" cały kreacjonizm rujnuje w wzdłuż i wszerz będąc przy tym kluczowym argumentem (jest u ciebie pierwszy na liście, znaczy się najważniejszy) za neodarwinizmem to powinni ci jakiego Nobla dać, naprawdę! To jest prawdziwa znajomość tematu przez duże Z z twojej strony! Brawo - jak na takiego chłopaczka po podstawówce jak ty Rutus to jest wspaniały wyczyn!

Rutus napisał:
Jedyne, co udowodnił, to całkowitą słuszność moich tez poprzez paniczną ucieczkę (już w pierwszej odpowiedzi) od poruszonego tematu.
Oświadczam, że nie mam najmniejszego zamiaru odpowiadać w tym wątku dopóty, dopóki pan BigMac (lub ktokolwiek z dyskutantów) nie odniesie się rzeczowo bezpośrednio do punktów zaprezentowanych w poście otwierającym wątek.
Wiesz umknął ci taki mały detal, o taki tyci, tyci - nigdzie nie uciekłem - cały czas jestem pod tym adresem:
http://www.sfinia.fora.pl/genesis,36/kreacjonizm-w-ujeciu-pozytywnym,5520.html#142049 obecny i gotowy do obalania tych twoich kilkunastu przykładów negujących ID, będących "wyśmienitymi" tworami twojego niemal doskonałego umysłu o Rutusie wspaniały czerpiący swą wiedzę z powietrza. Naprawdę jak na kogoś kto dopiero co ukończył podstawówkę to wspaniale sobie poradziłeś!

Rutus napisał:
Być może do powyższych punktów opisujących prawidłowości dyskusji ewolucjonizm-kreacjonizm będę zmuszony jeszcze dopisać ucieczkę w tematy niezwiązane z dyskusją.
Ostrzegam jednak, że jeśli to zrobisz ponownie wyśmieje ciebie, Rutusie wiedzy ezoterycznej krynico, bo i tak z deklaracji takiego nadętego i zapatrzonego w siebie laika jak ty, który kilkukrotnie wtopił się na prostych przykładach absolutnie nic sobie nie robię. Uwierz mi - jedynie się z takich uwag i ich autora naśmiewam.

Rutus napisał:
P.S. Dodam, że przeniesienia wątku dokonano pomimo mojego sprzeciwu dotyczącego odchodzenia od tematu:
Merytorycznie, podpierając się dowodami, odpowiedziałem na te twoje insynuacje w poście:
O Rutusie, człeku "mądrym" co wiedzę całą swą z powietrza czerpał aczkolwiek nie uniknąłem napisania pewnych złośliwostek - wszak stosuję zasadę - "oko za oko, ząb za ząb".

Widzę też, że jeszcze nie zajrzałeś do regulaminu a tam stoi wyraźnie, że dopóki nie usuniesz ataków ad personam i nie merytorycznych zarzutów skierowanych w moją osobę, ten temat silą rzeczy stąd nie wyfrunie - nikt nie będzie czekał w nieskończoność aż nam tę łaskę okażesz. Wiem jednak, że tego nie zrobisz, bo po tym zabiegu pozostałyby zaledwie dwa, trzy zdanka z tej twojej światłej wypowiedzi.

PS. Nie narzekaj proszę - to miejsce jest idealne do rozmontowywania na czynniki pierwsze dziecinnych gierek wypełnionych różnymi insynuacjami, w które uwielbiają się bawić takie zapatrzone we własne odbicie cwaniaczki jak ty Rutusie.


Ostatnio zmieniony przez BigMac dnia Czw 11:59, 21 Kwi 2011, w całości zmieniany 12 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Gwiezdne Wojny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin