Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy Stalin był bogiem?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Święte Księgi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BigMac
Wizytator



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 319
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z Zachodu
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 15:00, 21 Maj 2010    Temat postu:

Cytat:
To jeszcze nic ale czy wiesz jaka jest kara jak do pani powiesz"kurwa"? a jaka jak do kurwy powiesz Pani?

Ta pierwsza da mi pysk a ta druga spyta ile masz przy sobie zielonych... Masz jakieś lepsze pytania coś co naprawdę mi zburzy mój światopogląd :)

Cytat:
Wierzyć w siebie, to więcej jak wierzyć we wszyskie bogi z tymi domorosłymi włącznie. Ot i recepta
Recepta ciekawa, ale ja tam taki mały komsomolski chłopek w swojej chacie na końcu swajej dierewnji mieszkam...
Wiadomo jak to na wsi - ty nigdy nie wiesz kto po jej krańcach się pałęta, jaka hołota na granicach się rozbija, ja tam nigdy nie wiem... przyjdą kiedy w nocy, w zęby mi dadzą i mnie okradną a kto ich tam wie... Jak już mnie do gołego obrobią to i tak mi tylko ten Bóg zostanie, więc się przyzwyczajam do Niego...
Ty tam Bolu możesz se mówić, bo na środku wsi mieszkasz obok sołtysa i ci dobrze a pole też duże masz, parszywy kułak z Ciebie. Na targ jeździsz i swoje zarobisz, innym nie dasz. Czekaj jak Cie Czerwonioarmisty w obroty wezmą - jeszcze do Bozi przylecisz po pomoc... Niewdzięczniku... Bojar jeden co ma w tłusty tyłek dobrze.
Nie ty pierwszy i nie ostatni Bol jesteś co se z takich jak ja drwią, biednych chłopów, ale jak ja stracę to się w płacz nie zaniosę, bo mi wszystko jedno... i tak nic nie mam...


Ostatnio zmieniony przez BigMac dnia Pią 15:03, 21 Maj 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Budyy




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 1735
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 9:39, 24 Maj 2010    Temat postu:

Cytat:
Cytat:
"Potem umarł Józef i wszyscy jego bracia, i całe to pokolenie. A synowie izraelscy byli płodni i rozmnożyli się, i byli liczni, i coraz bardziej potężnieli, tak że było ich pełno w całym kraju. Tymczasem rządy nad Egiptem objął nowy król, który nie znał Józefa. Rzekł on do ludu swego: Oto lud izraelski stał się liczniejszy i potężniejszy od nas. Postąpmy więc z nim mądrze, aby się nie mnożył. Bo gdyby nas zaskoczyła wojna, mógłby także on przyłączyć się do naszych wrogów, walczyć przeciwko nam i ujść z kraju. Ustanowiono przeto nad nim nadzorców pańszczyźnianych, aby go gnębili ciężkimi robotami." (Exodus 1:6-11)

Niezłe. Żydów było więcej niż Egipcjan a żadne zapiski Egipskie nawet o tym nie wspominają. I nie pisz bzdur, że jest tego dużo bo jak na razie jedyne co masz to Biblia pisana przez Żydów jakieś 500 lat po domniemanym exodusie. W Egipskich hieroglifach badacze niczego takiego nie potwierdzają poza kilkoma protestanckimi fanatykami, którzy potrafią zrobić Adonaja z zapisków o sprzedaży 10 główek kapusty.


Cytat:
Raczej Józef i jego wszyscy bracia(czyli też do tej ekipy musimy doliczyć kuzynów) to jednak to nie był jeden obojniak, który się reprodukował szybciej niż dżdżownice w glebie... I powiedz mi jakiego gościa miałeś na myśli ?

Józef i bracia. Więc niech ich będzie 100. Do miliona mamy ciągle kilka rzędów wielkości. Wychodzi na to, że Żydzi się rozmnażali a Egipcjanie zapomnieli jak to się robi i musieli do rabina po nauki chodzić.

Cytat:
Wcześniejszy faraonowie ich szanowali, sprawdź sobie co robi kanał Józefa w Egipcie:
Cytat:
"Potem zdjął faraon pierścień z ręki i włożył go na rękę Józefa, kazał go też odziać w szaty z delikatnego płótna i zawiesił złoty łańcuch na jego szyi, kazał go też obwozić na drugim wozie swoim, a wołano przed nim: Na kolana! Tak ustanowił go namiestnikiem całej ziemi egipskiej. Potem rzekł faraon do Józefa: Jam jest faraon, lecz bez twego zezwolenia nie wolno nikomu w całej ziemi egipskiej podnieść ręki ani nogi." (Genesis 41:42-44
) To ciągle zapiski z około 1000 lat po domniemanym zdarzeniu. Wcześniej była tradycja ustna. To tak jakby teraz opierać się na tradycji ustnej opisującej życie Mieszka 1.


Cytat:
Cytat:
"Wyruszył więc Jakub z Beer-Szeby. Synowie Izraela zaś wieźli Jakuba, ojca swego i dzieci, i żony na wozach, które posłał faraon, aby go przewieziono. Wzięli też swoje stada i dobytek swój, który nabyli w ziemi kanaanejskiej, i przyszli do Egiptu, Jakub i całe potomstwo jego z nim." (Genesis 46:5-6)
No. ze 100 osób przybyło. I co z tego?


Cytat:
Widać, że napisałeś to teraz pod wpływem emocji, poczytaj sobie o odkryciach w w tamtym rejonie - było ich jednak całkiem sporo...
Nie chce mi się wdawać w dyskusje z kimś kto nawet nie przeczytał nic na ten temat, sorry... Szukaj a znajdziesz. Masz czas z tym, że jak ja za chwilę znajdę to może być ci nie w smak.

A cóż to za odkrycia skoro poza religijnymi fanatykami nikt o nich nie wie? Czyżby archeologia się tym nie interesowała? Może jakieś źródła?

Bo muszę Cię zmartwić kolego. Goście tacy jak Richard Rives, Pinkowski, Mary Nell Wyatt, John McCoy, Bill Fry, Kevin Fisher, Jonathan Gray, Rebecca Samsing, Lenneri Moller oraz Henry Gruver to zwykli oszuści, którzy odkryli jak łatwo zarobić pieniądze wciskając ludziom kit na kółkach. Nawet sami ewangelicy się obruszają na samą nazwę Wyatt Museum wiedząc, że kiedy ich oszustwa staną się jawne i wypłyną na światło dzienne będzie to rzutowało na ich wiarygodność.

Poniżej cytat z korespondencji pomiędzy jedną organizacją chrześcijan a kuratorem z Izraela. Dotyczyło to co prawda ich rewelacji dotyczących arki przymierza ale pokazuje ich kwalifikacji i możliwości a właściwie ich brak.
Cytat:
Date: Thu, 8 Aug 1996 10:13:12 +0300 (IDT)
From: [link widoczny dla zalogowanych]
To: [link widoczny dla zalogowanych]
Cc: [link widoczny dla zalogowanych]
Subject: Re: Ron Wyatt

Dear Mr. Searcy

Mr. Ron Wyatt is neither an archaeologist nor has he ever carried out a legally licensed excavation in Israel or Jerusalem. In order to excavate one must have at least a BA in archaeology which he does not possess despite his claims to the contrary. We are aware of his claims which border on the absurd as they have no scientific basis whatsoever nor have they ever been published in a professional journal. They fall into the category of trash which one finds in tabloids such as the National Enquirer, Sun etc. It's amazing that anyone would believe them. Furthermore, he has been thoroughly discredited by various Christian organizations such as Creation Research in Calif. For the latest on his "discoveries" I suggest going into the WWW (use Vista) someone called Tentmaker (http://www.tentmaker.org) decided to do an expose of his various claims. Here you will find the truth, which is more amazing that his (RW) fictions.

Shalom
=============================
Joe Zias
Curator of Anthropology/Archaeology
Israel Antiquities Authority
POB 586, Jerusalem
Tel. 972 2 292624


Cytat:
Cytat:
Poza tym ATON to nie Adonai.
No jasne, że nie, bo Aton było od Adon, czyli po prostu Pan.
Adonai'. 'Adon' w odniesieniu do Boga jest użyty w Biblii kilkakrotnie: Adon Jahweh (Pan Jahweh) w księdze Exodus 23:17 i 34:23, Adon Adonim (Pan panów) w księdze Powtórzonego Prawa 10:17
Wg nich był jeden Bóg i nie miał nikogo nad sobą, więc jak Go nie nazwali wiedzieli o co chodzi,

Wesoło sobie manewrujesz samogłoskami choć tych Hebrajski pisany nie zawierał. Tłumaczyć to sobie możesz jak Ci się to podoba ale to nie jest już nauka a religiancka rzeczywistość z którą ja nie mam nic wspólnego.

Cytat:
Sprawdź sobie ile faktów potwierdzono z mitologii greckiej a potem porównaj sobie z ST, tylko się nie zdziw.
A któreż to fakty mitologii Żydowskiej zostały potwierdzone?
Raj?
Potop?
Stworzenie Adamia?
Rozstąpienie się morza?
Tablice dakalogu?
Jonasz w brzuchu ryby?
Trąby Jerycha?
Ludzie żyjący 1000 lat?
Giganci?
Nawet dowody na poparcie Jezusa są mizerne choć wystarczajace do uznania go za postać rzeczywistą. (nic poza tym)


Poziom potwierdzonych faktów w obydwu mitologiach jest podobny. Mitologia grecka również mówiła o prawdziwych miastach takich jak Troja, Heraklion itp. Też nawiązywała to rzeczywistych postaci, czasami do zdarzeń.


Cytat:
Których jak widać w ogóle nie czytałeś, więc jak chcesz analizować "bajki" to je najpierw przeczytaj.

Jak widać wyciąganie wniosków z fusów to wasza główna domena.
To fakt iż nie znam jej na pamięć ale nie jestem religiantem aby to robić. Starczy mi wiedza gdzie mogę znaleźć tego czego szukam.

Cytat:
Jeśli coś wziąłeś sobie do siebie o tym buddyzmie to przepraszam, ale już Ci wuj napisał, że nie należy się kierować uprzedzeniami...

Nie wiem co ty z tym buddyzmem. Śmieszą mnie tak samo buddyści jak i chrześcijanie i obydwie grupy trzymam w jednym worku zwanym "Religianci". No i nie rozumiem o co Ci chodzi z tymi uprzedzeniami? To chyba Ty coś miałeś do Buddystów a nie ja?


Ostatnio zmieniony przez Budyy dnia Pon 11:32, 24 Maj 2010, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bol999




Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 3306
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: PIEKŁO z klimatyzacja
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 11:54, 24 Maj 2010    Temat postu:

Cytat:
Widać, że napisałeś to teraz pod wpływem emocji, poczytaj sobie o odkryciach w w tamtym rejonie - było ich jednak całkiem sporo...

Racja. W Bibli jest wiele mądrych rzeczy np; nakaz boży mycia rąk przed jedzeniem, bo gdyby nie nakaz to żydzi żarliby osranymi palcami.
( Nie było wtedy papieru toaletowego więc palcem dupę wycierali)
Obrzezanie- też mądra rzecz, bo gdyby nie to to, "syf" by ich wykończył.
Pany- przeczytałem Biblię, Koran, mornonów św. ksiegę, Mahabharata ......utopię Marksa i Engelsa a nawet Mein Kampf.
Poza życiowymi uwagami i zwyczajowymi ciekawostkami wszystko to ŚCIEMA jak i każda religia czy sekta.
Kto znajdzie choć paru naiwnych wielbicieli, wciska im ciemnotę i z nich żyje.
Kto dochodzi do władzy, jak Watykan, Stalin, Hitler...... zmuszaja hołotę do oddawania im boskiej czci jak "Heil Hitler", Alleluja, Proletariusze wszystkich krajów łączcie się - (prokreacyjnie! :brawo: :rotfl: ) itd.

Czy Stalin był Bogiem?
To reinkarnacja Jahwe! a teraz Obama Bin Laden


Ostatnio zmieniony przez bol999 dnia Pon 11:58, 24 Maj 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BigMac
Wizytator



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 319
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z Zachodu
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 12:54, 24 Maj 2010    Temat postu:

Cytat:
BigMac
Widać, że napisałeś to teraz pod wpływem emocji, poczytaj sobie o odkryciach w w tamtym rejonie - było ich jednak całkiem sporo...

Toć budyy o archeologii i o tym co tam z ziemi można wydobyć nie ma pojęcia bladego, a nawet podejrzewam, że jakbym mu zwykłym szpadlem kazał ryć na środku to też by ino głupio spojrzał na mnie zapytaniem co on ma takiego zrobić. U niego rozumiesz podstaw brak i w temacie w ogóle nie siedzi.

Cytat:
Racja. W Bibli jest wiele mądrych rzeczy np; nakaz boży mycia rąk przed jedzeniem, bo gdyby nie nakaz to żydzi żarliby osranymi palcami.
A no widzisz, Bolu jak to Ojciec o swą dziatwę zadbał. Gdzie ty w takiej mitologii takie porady znajdziesz. I dziwita się, że kolektyw żydowski tak się szybko rozrósł...

Cytat:
Nie było wtedy papieru toaletowego więc palcem dupę wycierali
) Bolu liście palmy jako substytut srajtaśmy używali.

Cytat:
Obrzezanie- też mądra rzecz, bo gdyby nie to to, "syf" by ich wykończył
.
A Ci powiem Bolu, że za nim oddano władzę w spracowane ręce klasy robotniczej i nim nastał socjalizm, ludzie już jakoś wtedy syfu ludzie potrafili się pozbyć... Ano widzisz mądrości są różne, ale zawsze są takie najlepsze co to ogółowi dobro umieją przenieść.

Cytat:
Pany
- przeczytałem Biblię, Koran, mornonów św. ksiegę, Mahabharata ......utopię Marksa i Engelsa a nawet Mein Kampf.
Poza życiowymi uwagami i zwyczajowymi ciekawostkami wszystko to ŚCIEMA jak i każda religia czy sekta.
Bolu, czy ty nadal myślisz, że ja nie jestem wstanie propagandy od rzeczywistości odróżnić. Marksista jeden. Propagować to ty se możesz co chcesz, ale ja tam tego nie posłucham - swoje wiemy i wybór też mam. Pilnuj swoich interesów.

Cytat:
Kto znajdzie choć paru naiwnych wielbicieli, wciska im ciemnotę i z nich żyje.
Ja ci dam Bolu, herezję głosić - jak chce oddać co mam kolektywnie innemu to już ciemnotą nazywacie. A takiego wała. Ty kupiłeś motor i 10lat minęło, cztery plany pięcioletnie a ty go od tamtej pory ani razu z szopy nie wyprowadziłeś. Materialista jeden. Talonów ci na paliwo żal...

Cytat:
Kto dochodzi do władzy, jak Watykan, Stalin, Hitler...... zmuszaja hołotę do oddawania im boskiej czci jak "Heil Hitler", Alleluja, Proletariusze wszystkich krajów łączcie się - (prokreacyjnie! :brawo: :rotfl: ) itd.
Bolu jeden tymi tu Watykanu co trząsł porami ze strachu i pokątnie wyprowadził 800tys Żydów z Adolfem nie porównuj. Stalina z Hitlerem na równi nie stawiaj - już zapomniałeś co ta świnia na garnuszku kapitalistów zrobiła ? Ilu czerwonoarmistów w obronie komunizmu na ojczystej ziemi poległo, co? Ja bym tego s*kinsyna zatłukł jeszcze raz jakbym miał sposobność.

Cytat:
Czy Stalin był Bogiem?
To reinkarnacja Jahwe! a teraz Obama Bin Laden
Bolu za stawianie ikon socjalizmu obok judaizmu i kapitalizmu wymieszanego z fundamentalizmem to można dostać ołowianą przesyłkę prosto pod czerep.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bol999




Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 3306
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: PIEKŁO z klimatyzacja
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 13:01, 24 Maj 2010    Temat postu:

BigMac [/quote] Bolu za stawianie ikon socjalizmu obok judaizmu i kapitalizmu wymieszanego z fundamentalizmem to można dostać ołowianą przesyłkę prosto pod czerep.[/quote]
A w Tobie to Jahwe, Hitler, czy Stalin się budzi z zamiłowaniem do strzelania w potylicę?
Zabawny jesteś chłopcze. :gitara: :rotfl:
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BigMac
Wizytator



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 319
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z Zachodu
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 17:09, 24 Maj 2010    Temat postu:

Cytat:
A w Tobie to Jahwe, Hitler, czy Stalin się budzi z zamiłowaniem do strzelania w potylicę?

Tylko w konfiguracji:
a) Jahwe i Stalin,
b) Jahwe i Hitler
c) Jahwe, Stalin i Hitler.

Bolu mój ty towarzyszu niedoli, wybór należy do Ciebie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Budyy




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 1735
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 22:54, 24 Maj 2010    Temat postu:

Cytat:
Toć budyy o archeologii i o tym co tam z ziemi można wydobyć nie ma pojęcia bladego, a nawet podejrzewam, że jakbym mu zwykłym szpadlem kazał ryć na środku to też by ino głupio spojrzał na mnie zapytaniem co on ma takiego zrobić. U niego rozumiesz podstaw brak i w temacie w ogóle nie siedzi.
A może byś mnie oświecił w swojej uprzejmości wielkiej. Pisanie banałów o braku czyjeś wiedzy nie wnosi niczego do dyskusji a świadczy tylko o iście Onetowym zacięciu dyskusyjnym. Wiesz coś o dowodach na poparcie Exodusu to się nimi pochwal i się nad nimi pochylimy. Póki co piszesz o jakichś niesprecyzowanych wykopaliskach jakichś nieznanych niby archeologów.

A póki co piszesz bezsensowne agitki zaczerpnięte ze Strażnicy albo jakiegoś innego religianckiego pisemka. Właściwie nie mam nawet na bazie czego prowadzić dyskusji bo nic merytorycznego poza paroma cytatami nie napisałeś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BigMac
Wizytator



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 319
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z Zachodu
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 0:02, 25 Maj 2010    Temat postu:

Budyy napisał:
Cytat:
Cytat:
"Potem umarł Józef i wszyscy jego bracia, i całe to pokolenie. A synowie izraelscy byli płodni i rozmnożyli się, i byli liczni, i coraz bardziej potężnieli, tak że było ich pełno w całym kraju. Tymczasem rządy nad Egiptem objął nowy król, który nie znał Józefa. Rzekł on do ludu swego: Oto lud izraelski stał się liczniejszy i potężniejszy od nas. Postąpmy więc z nim mądrze, aby się nie mnożył. Bo gdyby nas zaskoczyła wojna, mógłby także on przyłączyć się do naszych wrogów, walczyć przeciwko nam i ujść z kraju. Ustanowiono przeto nad nim nadzorców pańszczyźnianych, aby go gnębili ciężkimi robotami." (Exodus 1:6-11)

Niezłe. Żydów było więcej niż Egipcjan a żadne zapiski Egipskie nawet o tym nie wspominają. I nie pisz bzdur, że jest tego dużo bo jak na razie jedyne co masz to Biblia pisana przez Żydów jakieś 500 lat po domniemanym exodusie. W Egipskich hieroglifach badacze niczego takiego nie potwierdzają poza kilkoma protestanckimi fanatykami, którzy potrafią zrobić Adonaja z zapisków o sprzedaży 10 główek kapusty.
Dobra Buddy, ale mamy tutaj mały dopisek, który przeoczyłeś
i całe to pokolenie, więc mówiąc, że tam było tylko 100 żydków opierasz na swojej gderaninie. Ja tam wolę z taki idealistami-ateistami jak bol gadać niż z takimi jak ty, którzy tylko zrzędzić umieją i mi życie zatruwają... Skoro pisałem bzdury to nie czytaj ich a dzięki temu w najbliższej przyszłości oszczędzisz mnóstwo czasu na znalezienie większej ilości cyferek prosto z Księżyca. Czas pożytkuj na to co lubisz.

Cytat:
Cytat:
Raczej Józef i jego wszyscy bracia(czyli też do tej ekipy musimy doliczyć kuzynów) to jednak to nie był jeden obojniak, który się reprodukował szybciej niż dżdżownice w glebie... I powiedz mi jakiego gościa miałeś na myśli ?

Józef i bracia. Więc niech ich będzie 100. Do miliona mamy ciągle kilka rzędów wielkości. Wychodzi na to, że Żydzi się rozmnażali a Egipcjanie zapomnieli jak to się robi i musieli do rabina po nauki chodzić.
A no widzisz a ja to policzyłem razem z kobietami i dziećmi, więc skąd ta twoja pewność. Nie mam zaufania do twoich obliczeń, bo już raz mi jednego Żyda uczyniłeś hermafrodytą i milion razy chciałeś go powielić.
Zresztą Bol mi już właściwy algorytm wskazał i teraz doszliśmy wspólnymi siłami, że ich co najwyżej sześciuset było. Tematu należycie nie śledzisz a potem się wcinasz z takimi "odkryciami".

Cytat:
a Egipcjanie zapomnieli jak to się robi i musieli do rabina po nauki chodzić.

A skąd to wiesz.. Pierwsze słyszę aby rabin o uprawianiu sztuki miłości i jej zawiłościach nauczał? Sam pewnie tam chodzisz i odpowiednie nauki pobierasz w tym temacie. Twe prywatne doświadczenia raczej nie wskrzeszą tej dysputy. Nie szkoda ci miejsca na takie "odgryzki", najmniejszego wrażenia na mnie one nie robią.

Cytat:
Cytat:
Wcześniejszy faraonowie ich szanowali, sprawdź sobie co robi kanał Józefa w Egipcie:
Cytat:
"Potem zdjął faraon pierścień z ręki i włożył go na rękę Józefa, kazał go też odziać w szaty z delikatnego płótna i zawiesił złoty łańcuch na jego szyi, kazał go też obwozić na drugim wozie swoim, a wołano przed nim: Na kolana! Tak ustanowił go namiestnikiem całej ziemi egipskiej. Potem rzekł faraon do Józefa: Jam jest faraon, lecz bez twego zezwolenia nie wolno nikomu w całej ziemi egipskiej podnieść ręki ani nogi." (Genesis 41:42-44
) To ciągle zapiski z około 1000 lat po domniemanym zdarzeniu. Wcześniej była tradycja ustna. To tak jakby teraz opierać się na tradycji ustnej opisującej życie Mieszka 1.
Ja się nie upieram przy swoim Buddy tylko grzecznie wyjaśniam i jak chcesz se to między baśnie i legendy staropolskie wkładać, to czyń to śmiało ja płakać nie będę. Bol robi tak przez cały temat i mu tego nie wypominam, przynajmniej robi to w sposób znacznie bardziej ciekawszy i odkrywczy. Ty zaś tylko malkontenctwem się popisujesz jakby ono było samo w sobie wielkim wyczynem - jesteś tylko n-tym z kolei, wyprodukowanym na tej samej i jedynej taśmie produkcyjnej, materialistą. A ostatnio w tym zakładzie rodem z sowieckiego demoludu postanowiono więcej takich modeli jak ty wypuścić na rynek, co przyjmuje z wielkim rozrzewnieniem - ta masowość produkcji zabija oryginalność w okrutny sposób, nie sądzisz. Róbta co chceta, chcesz to sobie to roztrząsaj, mi to szczerze obojętnie.

Cytat:
Wcześniej była tradycja ustna. To tak jakby teraz opierać się na tradycji ustnej opisującej życie Mieszka 1.
Ano była nie przeczę , ale ten Mieszko to po co tutaj, czemu tą biedną chłopinę tyrasz, co ma mi dowieść takiego ważnego. Nikt nie mówi, że jego żywot tylko w tradycji ustnej przetrwał.

Wiesz, podzielę się z tobą małym sekretem i powiem ci, że życzyłbym sobie wielce aby niektórzy przebywali jedynie w tej tradycji ustnej albo zaledwie w kilku zapiskach sprzed tysiąca lat. Moje życie byłoby bez tych osób znaczniej znioślejsze oraz pozbawione wielu przytłaczających me serce trosk.

Cytat:
Cytat:
Cytat:
"Wyruszył więc Jakub z Beer-Szeby. Synowie Izraela zaś wieźli Jakuba, ojca swego i dzieci, i żony na wozach, które posłał faraon, aby go przewieziono. Wzięli też swoje stada i dobytek swój, który nabyli w ziemi kanaanejskiej, i przyszli do Egiptu, Jakub i całe potomstwo jego z nim." (Genesis 46:5-6)
No. ze 100 osób przybyło. I co z tego?
A skąd wiesz, że nie 200 albo 300. Na podstawie jakiego wzoru albo badania takie dokładne wyliczenia poczyniłeś. I co ty niby odkryłeś takim stwierdzeniem. Powiedz, bom wielce ciekaw.

Cytat:
Cytat:
Widać, że napisałeś to teraz pod wpływem emocji, poczytaj sobie o odkryciach w w tamtym rejonie - było ich jednak całkiem sporo...
Nie chce mi się wdawać w dyskusje z kimś kto nawet nie przeczytał nic na ten temat, sorry... Szukaj a znajdziesz. Masz czas z tym, że jak ja za chwilę znajdę to może być ci nie w smak.
Budyy
A cóż to za odkrycia skoro poza religijnymi fanatykami nikt o nich nie wie? Czyżby archeologia się tym nie interesowała? Może jakieś źródła?

Ja mówiłem o badaniach archeologicznych dotyczących obecności Żydów w Egipcie. . Nie wciskaj nikomu takich "rewelacji", że tylko religijni fanatycy temat historyczności ST poruszyli. Ja jestem na wszelką propagandę uodporniony a już szczególnie na tę wyolbrzymioną i nieprzyjemnie nachalną...

Cytat:
Bo muszę Cię zmartwić kolego. Goście tacy jak Richard Rives, Pinkowski, Mary Nell Wyatt, John McCoy, Bill Fry, Kevin Fisher, Jonathan Gray, Rebecca Samsing, Lenneri Moller oraz Henry Gruver to zwykli oszuści, którzy odkryli jak łatwo zarobić pieniądze wciskając ludziom kit na kółkach. Nawet sami ewangelicy się obruszają na samą nazwę Wyatt Museum wiedząc, że kiedy ich oszustwa staną się jawne i wypłyną na światło dzienne będzie to rzutowało na ich wiarygodność.
A ja się tym nie zamartwiam specjalnie, wiesz, bo o tej bandzie straceńców i fanatyków nie wspominałem wcześniej, ale temat znam. I ci oszuści wciskali kit na kółkach, niesamowite - no popatrz i powiedz mi kto kupował od nich coś takiego ? I to w ogóle jeździło ? No wiecie na tym zachodzie to jednak ludzie za dużo pieniędzy mają, i że potem chce się im na takie duperele zielone papierki trwonić. Skrzywione ludzie są jednak na tym zachodzie, tyle ci powiem...

Czemu jednak wyciągasz bandę ideowców a nie prawdziwych naukowców z tytułami i ich naukowymi opracowankami? Ja żadnego z tych nazwisk nie wymieniłem a ty je tak namiętnie niczym mantrę wymieniasz. Kogo chcesz za nos wodzić? Przecież ty machlojek nie uprawiasz, bo co złe to nie ty, nieprawdaż... Chociaż kto ciebie tam wie.

Cytat:
Poniżej cytat z korespondencji pomiędzy jedną organizacją chrześcijan a kuratorem z Izraela. Dotyczyło to co prawda ich rewelacji dotyczących arki przymierza ale pokazuje ich kwalifikacji i możliwości a właściwie ich brak.
Cytat:
Date: Thu, 8 Aug 1996 10:13:12 +0300 (IDT)
From: [link widoczny dla zalogowanych]
To: [link widoczny dla zalogowanych]
Cc: [link widoczny dla zalogowanych]
Subject: Re: Ron Wyatt

Dear Mr. Searcy

Mr. Ron Wyatt is neither an archaeologist nor has he ever carried out a legally licensed excavation in Israel or Jerusalem. In order to excavate one must have at least a BA in archaeology which he does not possess despite his claims to the contrary. We are aware of his claims which border on the absurd as they have no scientific basis whatsoever nor have they ever been published in a professional journal. They fall into the category of trash which one finds in tabloids such as the National Enquirer, Sun etc. It's amazing that anyone would believe them. Furthermore, he has been thoroughly discredited by various Christian organizations such as Creation Research in Calif. For the latest on his "discoveries" I suggest going into the WWW (use Vista) someone called Tentmaker (http://www.tentmaker.org) decided to do an expose of his various claims. Here you will find the truth, which is more amazing that his (RW) fictions.

Shalom
=============================
Joe Zias
Curator of Anthropology/Archaeology
Israel Antiquities Authority
POB 586, Jerusalem
Tel. 972 2 292624

Widzę, że nawet telefon podałeś - nie wiem po co, towarzyszu. Mam zadzwonić i ich sprawdzić ? Tylko mi zwrócisz pieniądze za połączenie międzynarodowe. A co mi z tego listu jak o żadnym Wyattcie nie wspomniałem ni słowem - szukacie dziury w całym co czynicie z wielką lubością. I tak mnie samego z tym listem zostawiliście i on na co mi teraz, powiedzcie no towarzyszu...

Cytat:
Cytat:
Cytat:
Poza tym ATON to nie Adonai.
No jasne, że nie, bo Aton było od Adon, czyli po prostu Pan.
Adonai'. 'Adon' w odniesieniu do Boga jest użyty w Biblii kilkakrotnie: Adon Jahweh (Pan Jahweh) w księdze Exodus 23:17 i 34:23, Adon Adonim (Pan panów) w księdze Powtórzonego Prawa 10:17
Wg nich był jeden Bóg i nie miał nikogo nad sobą, więc jak Go nie nazwali wiedzieli o co chodzi,

Wesoło sobie manewrujesz samogłoskami choć tych Hebrajski pisany nie zawierał. Tłumaczyć to sobie możesz jak Ci się to podoba ale to nie jest już nauka a religiancka rzeczywistość z którą ja nie mam nic wspólnego.
A ja ci podałem cytacik od królowej Hatszepsut. Ja ciebie zamiaru nawracać nie mam najmniejszego. Wiesz mnie nie przekonałeś, ale skoro siebie samego przekonałeś i wyrażasz z tego tytułu zadowolenie to ci przeszkadzać nie mam zamiaru. Jednak tę radość musisz dzielić sam na sam.

Cytat:
choć tych Hebrajski pisany nie zawierał.
Ano własnie przecież Egipcjanie się hebrajskim od wieków posługiwali - oni swojego jeżyka wcale nie mieli - no wiecie by nie wpadł sam na takie wzniosłe idieje. A o fonetyce słyszałeś ?

Cytat:
Tłumaczyć to sobie możesz jak Ci się to podoba ale to nie jest już nauka a religiancka rzeczywistość

Już z bolem to dawno ustaliłem co do tej rzeczywistości i tłumaczeń,
A co to ja nie mogę sobie tego tłumaczyć jak chcę ? A jak potem to nazwę czy nauką czy propagandą to już moja sprawa. Jak mi się coś podoba i jak mi się coś widzi to tak robię...

Cytat:
Sprawdź sobie ile faktów potwierdzono z mitologii greckiej a potem porównaj sobie z ST, tylko się nie zdziw.
Cytat:
A któreż to fakty mitologii Żydowskiej zostały potwierdzone?
Raj?
Potop?
Stworzenie Adamia?
Rozstąpienie się morza?
Tablice dakalogu?
Jonasz w brzuchu ryby?
Trąby Jerycha?
Ludzie żyjący 1000 lat?
Giganci?
Nawet dowody na poparcie Jezusa są mizerne choć wystarczajace do uznania go za postać rzeczywistą. (nic poza tym)
[/quote] No jak ty takie smaczki wyciągnąłeś to ja nie mam zamiaru najmniejszego z takimi przytłaczającymi "faktami" dyskutować. I czemu przy każdym znak zapytania postawiliście - jakieś wątpliwości macie albo coś przede mną ukrywacie - toć pewni powinniście być na sto procent.
Napiszcie mi też jak to sprawdzić, żeby było ładnie i składnie, tego Jonasza co to w brzuchu ryby dłuższy czas gościł albo tego ludka co to tysiącleci doczekał. A może prościej, bez zbędnych udziwnień, trzeba było od króla Salomona zacząć. Sprawdzić czy Sodoma i Gomora nie poszły z dymem... Co było z tym Jerychem i czy w ogóle istniało.

Czemu wy tylko fantasmagorie chcecie weryfikować - ja tam cudów wszystkich weryfikować zamiary nie miałem, ale jak chcecie.

Raj? Nie wiem mówią, że jak wody potopu wezbrały to szlak wszystko wzięło, więc przykro mi, ale już tam nie trafisz.
Rozstąpienie się morza? A tam na pewno tylko ten Wyatt był, bo ja nie od niego to wziąłem.
Potop? A sprawdź dokładniej...
Stworzenie Adamia? Mnie nie pytaj, nie widziałem chłopa na oczy, ale przeszukiwali mitochondrialne DNA i coś mają. Ich się pytaj i dochodź prawd objawionych jak chcesz.

Zostawię je chwilowo z tymi znakami zapytania, bo nigdy nie wiadomo. Ja też pewności tak jak ty nie mam.
Kombinujecie jak koń pod górę aby na swoim postawić, ale bardziej należycie sprawdźcie. Kulawa jakaś ta wasza "merytoryka", bo tylko pytajniki żeście postawili.
Ja tam już jestem do swojego przekonany i nie mam zamiaru przekonywać innych - baśń ładną napisałem i opowiedziałem, nie mam się czego czepiać.

Cytat:
Budyy
Nawet dowody na poparcie Jezusa są mizerne choć wystarczajace do uznania go za postać rzeczywistą. (nic poza tym)
A rób jak chcesz , co mnie tam. A nic poza tym, a to skąd wiesz, przyjąłeś sobie odgórnie czy coś rzeczywiście w tej materii sprawdziłeś. Twoje wywody też nie były lepsze... A niech bezstronny widz oceni.

Cytat:
Poziom potwierdzonych faktów w obydwu mitologiach jest podobny. Mitologia grecka również mówiła o prawdziwych miastach takich jak Troja, Heraklion itp. Też nawiązywała to rzeczywistych postaci, czasami do zdarzeń.
Troja to była w Iiladzie Homera - a to oddzielna para kaloszy. Ino jedno miasto ? A jakieś zdarzenia, wojny ? Nadciąganie pod swój pogląd nic ci nie da. A to cudowne dzieło określiło, która to Troja była tą troją Homerową ? A Hektora i Achillesa znaleziono. A daty jakieś konkretniejsze ustalono kiedy opisana wojna się odbyła ?


[
Cytat:
quote]Których jak widać w ogóle nie czytałeś, więc jak chcesz analizować "bajki" to je najpierw przeczytaj.

Cytat:
Jak widać wyciąganie wniosków z fusów to wasza główna domena.
To fakt iż nie znam jej na pamięć ale nie jestem religiantem aby to robić. Starczy mi wiedza gdzie mogę znaleźć tego czego szukam.
A jak powiedzieli w pewnej mądrej księdze - szukajcie a znajdziecie. Ja was nie trzymam, a idźcie byle jak najdalej ode mnie. Nie mam czasu teraz tego roztrząsać. Sprawy ważniejsze mam. A z fusów ja nic nie wyciągam - co najwyżej powróżyć ci mogę.

Cytat:
No i nie rozumiem o co Ci chodzi z tymi uprzedzeniami?
Wuj na tyle jasno ci to wyjaśnił, że aż się tego przestraszyłeś i prowadzonej dyskusji nie dokończyłeś.

Cytat:
Budyy:
To chyba Ty coś miałeś do Buddystów a nie ja?
Widzę, że sam nie jesteś pewien powyższego zdania a moim życiowym celem nie jest na pewno wyjaśnianie twoich wątpliwości.

Cytat:
Starczy mi wiedza gdzie mogę znaleźć tego czego szukam.

A co to za wiedza ci "starczy" ? Czy to taki rodzaj mądrości, który pozwala ci znaleźć to co w danej chwili potrzebujesz najbardziej. Pewnie jak przebijasz się przez zatłoczony super sam z wózkiem to wszytko dzięki niej w mig znajdujesz - czy o taką wiedzę chodzi, bo nie wiem do końca - tak to ładnie, enigmatycznie ująłeś.

Cytat:
Nie wiem co ty z tym buddyzmem. Śmieszą mnie tak samo buddyści jak i chrześcijanie i obydwie grupy trzymam w jednym worku zwanym "Religianci". No i nie rozumiem o co Ci chodzi z tymi uprzedzeniami? To chyba Ty coś miałeś do Buddystów a nie ja?

Ja napisałem, wyraźnie, że do buddystów nic nie mam w wyjaśnieniu pod tematem - zresztą buddystą nie jesteś więc nie wiem co się tam jeszcze telepiesz. Co tam chcesz takiego rozsądzić, co ?
Zamiast jęzor tutaj strzępić dokończ dyskusję z wujem, bo jak na razie pozostawiłeś, go samego sobie a to nie ładnie. Tam dowódź w temacie niżej słuszności swoich racji i przekonań. Ja tu nie miałem zamiaru niczego dowodzić... Jak ufasz i wierzysz sobie to po co w ogóle ze mną gadkę chcesz zacząć.


Ostatnio zmieniony przez BigMac dnia Wto 14:49, 25 Maj 2010, w całości zmieniany 41 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BigMac
Wizytator



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 319
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z Zachodu
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 0:20, 25 Maj 2010    Temat postu:

Cytat:
[quote="Budyy"]
Cytat:
Toć budyy o archeologii i o tym co tam z ziemi można wydobyć nie ma pojęcia bladego, a nawet podejrzewam, że jakbym mu zwykłym szpadlem kazał ryć na środku to też by ino głupio spojrzał na mnie zapytaniem co on ma takiego zrobić. U niego rozumiesz podstaw brak i w temacie w ogóle nie siedzi.
A może byś mnie oświecił w swojej uprzejmości wielkiej. Pisanie banałów o braku czyjeś wiedzy nie wnosi niczego do dyskusji a świadczy tylko o iście Onetowym zacięciu dyskusyjnym. Wiesz coś o dowodach na poparcie Exodusu to się nimi pochwal i się nad nimi pochylimy. Póki co piszesz o jakichś niesprecyzowanych wykopaliskach jakichś nieznanych niby archeologów.
A ja jestem nieuprzejmy i oświecać ciebie nie mam zamiaru. A ty myślisz, że jak mi paroma fanatykami zarzucisz to od razu się popłaczę i zamknę się w sobie, do matuszki polecę. Jak na razie tylko wylałeś mi swoje żale i strapienia a nic konkretnego. Liczby rzucasz z kapelusza, jeden propagandowy liścik mi wstawisz i już mam dać ci wiarę. No cóż wiara to kosztowna rzecz, przecież wiesz. Czemu nie wypowiedział się żaden autorytet w tej sprawie? Tylko mi namiętnie z Onetu wygrzebałeś listę tych wszystkich domorosłych archeologów. A wiedzą też się nie wykazałeś, bo co to jest wkleić list i poodgryzać w paru komentarzach. Nie wiem gdzie ta wielka "merytoryczność" u ciebie ?
A ja pisałem banały, bo tak chciałem - zabronisz mi bycia banalnym? Czemu ty chcesz coś wszystkim narzucać - ja ci się z czymś narzucam?

Cytat:
Wiesz coś o dowodach na poparcie Exodusu to się nimi pochwal i się nad nimi pochylimy
A jednak się rozmyśliłem, bo się razem z tobą pochylać na niczym nie mam zamiaru. Takiej bliskości bym szczerze nie zniósł. A się chwalić nie będę - wszak ja wiem, że przechwałki to najczęściej pustosłowie. Szkoda miejsca marnować. A spytam grzecznie jak mam dyskusję prowadzić z osobą, która tylko na moje argumenty odpowiada rewelacjami z Onetu i mi je wyszukuje dopiero po tak długim czasie.

Cytat:
Póki co piszesz o jakichś niesprecyzowanych wykopaliskach jakichś nieznanych niby archeologów
O wykopaliskach nic nie wspominałem, co ty tu insynuujesz ? Chcesz na siebie zwrócić mą uwagę ? Już i tak ci zbyt dużo jej poświęciłem, limit wyczerpałeś. A sprawdź se jeśli łaska czy jacyś archeologowie z tytułami tam nie szukali, bo jak na razie z twych słów wynika, że nikt się oprócz paru fanatyków sprawą nie zajmował.

Cytat:
A póki co piszesz bezsensowne agitki zaczerpnięte ze Strażnicy albo jakiegoś innego religianckiego pisemka. Właściwie nie mam nawet na bazie czego prowadzić dyskusji bo nic merytorycznego poza paroma cytatami nie napisałeś.
Ty mi tylko sprzedajesz paru fanatyków, ale ich nie kupuje, a merytorycznie z tobą już sam wuj próbował gadać, więc powiedz czemu ja prosty komsomolski chłopek tym bardziej ma z tobą w dyskursy się wdawać.
Ja tam nie narzekam, że nie ma podstaw dysputy wszczynać a z tobą od samego początku omawiać mi się nic nie chciało. Ja tam twoich wrzasków nie mam zamiaru wysłuchiwać - ja tu z bolem gadam i nawet uważam, że dyskusja wznosi się na coraz to wyższe nieznane poziomy a ty nam tylko przeszkadzasz kontemplować w spokoju temat.

Jak tam nie zamówiłem prenumeraty Strażnicy i jej nie czytam, więc siłą rzeczy nie wiem co tam wypisują, ale jak chcesz temat jehowitów i ich światłych pism omówić dokładnie to poleć na racjonalistę i tam się wypowiadaj razem z innymi klakierami. Uwierz szybko znajdziecie wspólny język a nawet braterską miłość czego ci życzę z całego serca.
Ja tam nie zaczynam debat na zadany temat w kilku miejscach na raz, dokończ tamtą dyskusję i udowodnij mi, że nie jesteś tylko kolejnym oświeconym (ir)racjonalistą natchnionym liczną propagandą z wiadomego serwisu.
Shalom


Ostatnio zmieniony przez BigMac dnia Wto 10:47, 25 Maj 2010, w całości zmieniany 15 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BigMac
Wizytator



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 319
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z Zachodu
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 20:05, 25 Maj 2010    Temat postu:

Budyy ignorant jesteś i tyle
Patrz
Stela Zwycięstwa Merneptaha odkryta w1896 roku w Tebach przez słynnego archeologa i egiptologa Flindersa Petrie:

Cytat:
"Kanaan jest jeńcem w całym nieszczęściu.
Aszkelon jest podbity, Gezer pochwycone,
Janoam uczynione nieistniejącym;
Izrael jest zrujnowany, pozbawiony nasienia,
Khor [=Palestyna] stała się wdową dla Egiptu.”

Potwierdzenie obecności ludu Izraela na tym terenie. A tego jest cała masa. Zakończyłeś dyskusję no i dobrze, ale głównie dlatego, że pewnie do neta zajrzałeś i zobaczyłeś ile jednak jest potwierdzonych faktów z ST.

A co do Wyatta - a tak gościu się na archeologii nie zna za wiele, ale jak wyłowił jedno z kół od rydwanu z M. Czerwonego to dał je Dyrektorowie Departamentu Starożytności w Kairze, Nassifowi Mohammedowi Hassanowi. Co mnie obchodzi jakaś korespondencja mailowa... Widać, że ten co odpisuje na mail nie siedzi w ogóle w temacie tak jak ty.

Budy we Wto 20:41, 25 Maj 2010 (przeniesione do Kawiarni z całym Bolowym konktekstem) napisał:
Styl nadaje się do Onetu i tam powinieneś zagościć a nie tu wspólnie z bolem zaśmiecać wątki.
Nie ja tu zostaje, nie wiem jak bolo, ale wątpię, że się posłucha twoich próśb. Mówiłem ci żebyś dokończył dyskusje "Jezusa stosunek do pogan". A jak trzeba to się temat usunie.
EOT
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Święte Księgi Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin