Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cytaty wybitne, mądre, durne i te zupełnie od czapy...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 75, 76, 77  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Kretowisko / Blog: hushek
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hushek
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 6781
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: umiłowany kraj
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 22:06, 21 Paź 2015    Temat postu:

st1111 napisał:
Ciekawe jak rycerz sobie radził jak mu przyłbicę zachlapało a on bez autowidolu?

barycki napisał:
Wtedy taki rycerz dostawał stresu pola walki i król wysyłał takiego do szpitala, a tam ówcześni chirurdzy otaczali takiego nieboraka specjalną troską. Zakurzoną twarz obmywali płynnym ołowiem, robili lewatywę z ciepłej smoły, a na zimne stopy nakładali ciepłe bambosze podgrzewane w koksowniku. Następnie usuwali niepotrzebne członki i wnętrzności, i aby zapobiec odleżynom, korpus wieszali na haku pod powałą.

Adam Barycki
Barycki Adamie,

Muszę przyznać, że jestem pod sporym wrażeniem wobec tej wyczerpującej, kompetentnej i fachowej Pana wypowiedzi. Bez ściemy...


:rotfl:


Ostatnio zmieniony przez hushek dnia Śro 22:08, 21 Paź 2015, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 9844
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 17:33, 22 Paź 2015    Temat postu:

st1111 napisał:
Ciekawe jak rycerz sobie radził jak mu przyłbicę zachlapało a on bez autowidolu?
Biorąc pod uwagę zakres pola wizualnego to „zachlapanie przyłbicy” raczej nie stanowiło znacznej zmiany w stopniu ryzyka w przemieszcaniu się przez rycerza :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 9844
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 18:09, 22 Paź 2015    Temat postu:

hushek napisał:
Specjalnie la Pana Baryckiego, Adama zreszto:

"Wirja, paramita czwartego bhumi, jest cieszeniem sie ciężką pracą, umiejętnością przeżywania radości na bazie wszystkiego, z czym się stykamy, jak i z ciężkiej pracy z tym, w skutek kontaktu z naszym umysłem, naszą tradycją, naszym społeczeństwem. Nie oznacza to brania strony tradycji, czy stawania przeciw niej, lub przeciw stanowi umysłu, lecz odnajdywanie w nich radości i pracę z nimi. Bodhisattwa mocno zakorzenia się w tradycji swojego spółeczeństwa, lecz nie czuje sie zmuszony, aby je naśladować..."
-Chogyam Trungpa - Mit wolności. Otwarta droga. Tradycja
;-P
Nie jeżdzę na zbiory jabłek w lokalnych farmach, bo jak widzę ilość spadów i dlaczego ich tyle jest, to „no nje mogę”. U mojego Dziadzia po stronie Mamy zbieraliśmy każde jabłko delikatnie do ręki by następnie umieścić je w koszyczku a z koszyczka do wysłanej sianem drewnianej skrzynki, którą umieszczało się na wozie i konik przyciągał wóz do wykopanej w ziemi piwnicy, gdzie jedna sekcja była przeznaczona na pożywienie dla zwierząt a druga dla ludzi.
https://youtu.be/9LlnzWoJADw
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hushek
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 6781
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: umiłowany kraj
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 19:12, 22 Paź 2015    Temat postu:

Adam Barycki napisał:
Droga Pani Semele, moje dobre serce cierpi, kiedy widzę, jak te dwie plugawe kanalie perfidnie prowadzą Panią w śmierdzącą oparami siarki czeluść piekła. Nieprawdą jest, że moderatorzy nie mają czasu, moderatorzy tu nie zaglądają, bo panicznie boją się mnie, jam ci to wymiótł żelazną miotłą te plugawe kanalie z tego forum. Walka była tytaniczna, usuwali wszystko co napisałem, a ja jak oceaniczna fala wytrwale pisałem, pisałem, pisałem… rozbijając w proch plugawy falochron cuchnący odorem siarki. Największym szubrawcem na tym forum jest Pan Dyszyński, ta kanalia próbowała nawet oprotestować Teorię Względności, alem upilnował dziedzictwa ludzkości, a zaraz po nim jest Pan Hushek, łotr i bydlę, zawzięty wróg kasjerek z Biedronki. I tych dwoje dzieci orangutana i chińskiej prostytutki chce Pani ręcyma zaatakować niezwyciężone, wiedząc, że zetrę Panią na proch. Taki to los szykują dla Pani owe plugawe bydlaki.

Adam Barycki
Barycki Adamie,

Jakżesz ja jestem wzruszony, łzy mje płyno po polikach i trzense sje cały zez fzruszenia.

Zbytek łaski....no doprawdy....zafstydza mje Pan. :oops:

Jedna mala uwaga - nie tylko estem zacięty wrug kasjerek z Biedronki, ale i tych z Lidla tesz nie cierpie...i tych z Kauflanda und innych sklepów wielkopowierzchniowych tesz nje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 9844
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 20:27, 22 Paź 2015    Temat postu:

hushek napisał:
Adam Barycki napisał:
Droga Pani Semele, moje dobre serce cierpi, kiedy widzę, jak te dwie plugawe kanalie perfidnie prowadzą Panią w śmierdzącą oparami siarki czeluść piekła. Nieprawdą jest, że moderatorzy nie mają czasu, moderatorzy tu nie zaglądają, bo panicznie boją się mnie, jam ci to wymiótł żelazną miotłą te plugawe kanalie z tego forum. Walka była tytaniczna, usuwali wszystko co napisałem, a ja jak oceaniczna fala wytrwale pisałem, pisałem, pisałem… rozbijając w proch plugawy falochron cuchnący odorem siarki. Największym szubrawcem na tym forum jest Pan Dyszyński, ta kanalia próbowała nawet oprotestować Teorię Względności, alem upilnował dziedzictwa ludzkości, a zaraz po nim jest Pan Hushek, łotr i bydlę, zawzięty wróg kasjerek z Biedronki. I tych dwoje dzieci orangutana i chińskiej prostytutki chce Pani ręcyma zaatakować niezwyciężone, wiedząc, że zetrę Panią na proch. Taki to los szykują dla Pani owe plugawe bydlaki.

Adam Barycki
Barycki Adamie,

Jakżesz ja jestem wzruszony, łzy mje płyno po polikach i trzense sje cały zez fzruszenia.

Zbytek łaski....no doprawdy....zafstydza mje Pan. :oops:

Jedna mala uwaga - nie tylko estem zacięty wrug kasjerek z Biedronki, ale i tych z Lidla tesz nie cierpie...i tych z Kauflanda und innych sklepów wielkopowierzchniowych tesz nje.
Masz torcika Hushek :) Lokalnym sklepom 3 x "Tak" :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Czarna_Mańka




Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 2534
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 21:29, 24 Paź 2015    Temat postu:

cytat na sobotnie wieczór ...w nawiązaniu do tego, co mądrze napisał Hus o anonimach...


" Do umysłu porażonego jedną z tych plag nie sposób dotrzeć. W takiej głowie pali się święty stos, który tylko czeka na ofiary.
Wszelka próba spokojnej rozmowy będzie się mijać z celem. Nie o rozmowę mu chodzi, tylko o deklarację.
Żebyś mu przytaknął, przyznał rację, podpisał aneks.
Inaczej w jego oczach nie masz znaczenia, nie istniejesz, ponieważ liczysz się tylko jako narzędzie, jako instrument, jako oręż.[...]

Umysł tknięty taką zarazą, to umysł zamknięty, jednowymiarowy, monotematyczny, obracający się wyłącznie wokół jednego wątku- swojego wroga.
Myśl o wrogu żywi nas, pozwala nam istnieć. Dlatego wróg jest zawsze obecny, jest zawsze z nami.[...]

Z drugiej strony jest, czego zazdrościć. Nie trapi ich myśl o złożoności świata ani o tym, że los człowieka jest niepewny i kruchy.
Nieznane im są rozterki, jakie gnębią tych, którzy zwykli zadawać sobie pytanie: czy aby mam rację?.[...]

Ich świat jest prosty- po jednej stronie my, dobrzy ludzie, po drugiej oni, nasi wrogowie. Ich światem rządzi czytelne prawo wyłączności- albo my, albo oni."


Ryszard Kapuściński
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Sob 22:02, 24 Paź 2015    Temat postu:

Dyskurs napisał:
Twoje obecne proby zyciowe moga byc wielowarstwowe wiec najlepiej jak mawiamy w USA zabezpieczyc wszystkie „bases”. To w grze w baseball’a taka regula aby wyeliminowac niespodzianki i pomoc wykreowac wynik. Twoje zycie jest nie tylko pelne odpowiedzialnosci a tym samym stresu, ale myslenie o tej odpowiedzialnosci bez podzielenia jej na sekcje (mniejsze segmenty) moze byc zbytnim ciezarem. Nie zapominaj rowniez, ze mimo wspanialej kondycji fizycznej istnieja jeszcze 2 wazne sfery Twego zycia warte dokladnej opieki. To sfery hormonalna i emocjonalna scilsle ze soba powiazane. Okres zmian hormonalnych zaczyna sie u kobiety na dugo przed klimakterium. Nie wiem jakiego uzywa sie w Polsce slownictwa do okreslenia zmiany ale ja uzywam „me – no pause” czyli „JA – nie pauza” i nie bez kozery slowa JA napisane jest duzymi literami. Zmiany hormonalne zaczynaja sie co najmniej 10 lat przed ustaniem okresu miesiaczkowego a czasami i dluzej. To wszystko zalezy od higieny zycia i ne chodzi tutaj o mycie. Warto wiec spotkac sie z dobrym ginekologiem aby oszacowac poziom hormonow. Istnieja swietne witaminy dla kobiet w okresie przed zmiana, ktore reguluja poziom hormonow. Emocje, to czesto zaniedbany ale kluczowy element zycia kobiety. W Twoim przypadku troska innych moze byc odczytywana jako „atak” szczegolnie gdy do glosu dochodzi wlasne ego. Tak wiec radzilabym Ci rowniez spotkac sie z dobrym psychologiem i wylozyc swoje obserwacje i troski jak „kawe na lawe” i nie martwic sie, ze Twoje doswiadczenia sa jakas powazna choroba. Pamietaj, ze jestes czym jesz, co przyswajasz i czego nie eliminujesz (podkreslam waznosc detoksyfikacji) oraz tym o czym myslisz. Myslac pozytywnie jestes magnesem pozytywnych przezyc. Po sprawdzeniu poziomu hormonow (chodzi tutaj o poziom czynnych hormonow najlepiej mierzonych w slinie), ustaleniu profilu stresu i zarzadzania nim, zdefiniowaniu sytuacji, ktore powoduje proby intelektualne poszukac wspolnego mianownika i rozwiazania. A tymczasem robic notatki, aby rozmowy na wazne tematy byly struktoryzowane i nie zbaczaly z toru, gdyz ataki paniki sa realne szczegolnie u osob, ktorych styl zycia powoduje czeste pozyczanie jutrzejszej adrenaliny. Nie koniecznym jest cwiczenie Yogi aby „zamiesc mozg”. Wystarczy moment (doslownie) medytacji. Mozna ja wykonywac siedzac lub lezac. Jest to okres gdy odczytujemy impulsy z zewnatrz (halas, odczucie ciepla, zimna, etc.) ale nie analizujemy ich. Medytacje mozna wykonywac w ciszy lub przy pomocy relaksujacej muzyki. Kluczem jest nie analizowac otoczenia. Mozna skupic swa nie analizujaca uwage na czyms jak np. obrazem, ktory wyksztalci sie po zamknieciu oczu (np. swiatelko, kropeczka, etc.) I najwazniejsze byc niezalena od „dobrych” opinii innych. Pozdrawiam serdeczie zyczac wspanialych wynikow.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 9844
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 0:18, 25 Paź 2015    Temat postu:


Witaj CM, AGAFIA, Hushek i Komandor :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 9844
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 1:01, 25 Paź 2015    Temat postu:

Czarna_Mańka napisał:
cytat na sobotnie wieczór ...w nawiązaniu do tego, co mądrze napisał Hus o anonimach...


" Do umysłu porażonego jedną z tych plag nie sposób dotrzeć. W takiej głowie pali się święty stos, który tylko czeka na ofiary.
Wszelka próba spokojnej rozmowy będzie się mijać z celem. Nie o rozmowę mu chodzi, tylko o deklarację.
Żebyś mu przytaknął, przyznał rację, podpisał aneks.
Inaczej w jego oczach nie masz znaczenia, nie istniejesz, ponieważ liczysz się tylko jako narzędzie, jako instrument, jako oręż.[...]

Umysł tknięty taką zarazą, to umysł zamknięty, jednowymiarowy, monotematyczny, obracający się wyłącznie wokół jednego wątku- swojego wroga.
Myśl o wrogu żywi nas, pozwala nam istnieć. Dlatego wróg jest zawsze obecny, jest zawsze z nami.[...]

Z drugiej strony jest, czego zazdrościć. Nie trapi ich myśl o złożoności świata ani o tym, że los człowieka jest niepewny i kruchy.
Nieznane im są rozterki, jakie gnębią tych, którzy zwykli zadawać sobie pytanie: czy aby mam rację?.[...]

Ich świat jest prosty- po jednej stronie my, dobrzy ludzie, po drugiej oni, nasi wrogowie. Ich światem rządzi czytelne prawo wyłączności- albo my, albo oni."


Ryszard Kapuściński
To nie anonim tylko kanakk. Popatrz na twarz człowieka zmęczonego egzystencją w konflikcie ze wszystkim. Gdybyś mu pojawił się na drodze przed tym tir’em, to by Cię zastrzelił. Jak nie otworzyć serca i nie współczuć?
[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Nie 3:15, 25 Paź 2015    Temat postu:

Pusta lalka

Z szaty odarta
Uśmiechem meduzy
Wabi swe ofiary
Aby się nimi pobawić
Na kosztownej arenie
Swego patetycznego życia

Patologiczna kłamczucha
Kobieta o wielu twarzach
Pieści kaganek naiwności
Gdy z jabłkiem w ręku
Dzierga cieniutkie niteczki
Swego skomplikowanego życia

Głucha – mimo, iż słyszy
Ślepa – mimo, iż widzi
Nieczuła – mimo, iż czuje
Krzywdzi moralnie niewinnych
Desperacko tłumiąc szept sumienia
Pusta lalka – na śmietnisku swego życia ..
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 9844
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 3:59, 25 Paź 2015    Temat postu:

Dave Carroll "Now"

https://youtu.be/uQ1wtftL3nA
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 9844
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 4:07, 25 Paź 2015    Temat postu:

U nas godzina 11 w nocy i pora na spoczynek i poszanowanie autonomicznego systemu nerwowego. Ci którzy o tym zapominają albo spoczywają już w ziemi lub zmuszeni są brać farmaceutyki, gdy udało im się przeżyć atak lub zawał serca. Miłego dnia kochani AGAFIA, Czarna_Mańka, Hushek, i Komandor.

https://youtu.be/lMDQ_uEuIek
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Nie 16:07, 25 Paź 2015    Temat postu:

Dyskurs/noeticgirl on 3 września 2012 at 10:00 AM napisał:

Z czym musi się zmierzyć współczesna „krucjata watykańska”? Na bazie zmian zaistniałych u schyłku XIX wieku i na początku XX wieku jak powstanie i rosnące znacznie ruchu feministycznego, zaczeły się chwiać w posadach „prawdy męskie” usankcjonowane progresją „ognia i miecza” czyli wymuszonego mariażu Drogi/Chrześcijaństwa z Imperium Romanum. W rezultacie w latach 1850-1930, bariery amerykańskiego libarelizmu z mantrą „mężczyźni i obywatele” jako biali anglo-saksońscy Protestanie (Am. Eng. White Anglo-Saxon Protestant – WASP) legły w gruzach kiedy kobiety podniosły się z klęczek i pokojowo sięgnęły po prawo do posiadania realności, prawo do edukacji w systemie wyższym, prawo do profesjonalnego zatrudnienia i przede wszystkim prawa do głosu w wyborach.

To powstanie kobiet uderzyło bezpośrednio w „watykański porządek świata” z założeniami, że pozycja społeczna, rasa, i hierarchia narzucona „ogniem i mieczem” była „naturalnym porządkiem Tworzenia” i wolą Boga. Od tego czasu datuje się trwająca do chwili obecnej „krucjata watykańska” uderzająca w kobietę i jej prawo do stanowienia o sobie w aspekcie rozrodczości. Nadchodzące wybory amerykańskie są tej krucjaty dowodem, kiedy skrajna prawica republikańska sprowadza je do kwestii „zarzadzania macicą” i nie pominie wszelkich środków z atakami na Prezydenta USA w pustym krześle włącznie wkładając do nieobecnych ust Prezydenta USA insynuacje słowne by ” watykański porządek” zachować. Rycerze Opus Dei pod pelerynkami troski o dobro nienarodzonych i z krzyżem w ręku, w sercach pielęgnują dalszy wzrost amerykańskiego militaryzmu i śmierć żyjących z planem wysyłana rachunków za koszty kolejnych wojen do jeszcze nie narodzonych. To prawdziwe oblicze prawicy republikańskiej – bez przyłbicy, którą w wielu przypadkach zamykają i polerują nieświadome kobiety – bogobojne strażniczki „watykańskiego porządku świata”.

Ten bogobojny stosunek u niewyksztalconych kobiet usankcjonowały i utrwaliły kolejne dekrety samozwańczych „nieomylnych” jak Pius IX i jego Konspekt Błędów (Am. Eng. Syllabus of Errors) potępiający liberalizm, demokrację, wolnomyślicielstwo, wolność słowa i prasy, wolny dostęp do edukacji jako współczesne „błędy”.

Nie dalej jak wczoraj wstąpiłam do lokalnej polsko-amerykańskiej parafii rzymsko-katolickiej w Nowej Anglii (przypominam Nowa Anglia to kolebka postępu) aby odebrać Mamę z zebrania Kółka Różańcowego, gdzie mała grupa kobiet w wieku 65-90 lat zamiast omawiać kwestie modlitwy żarliwie dyskutowała na temat cośtam w Kościele. Kiedy głosy urodzonych w USA kobiet posługujących się językiem polskim na poziomie prostej konwersacji były tłumione głosami „percepcji surowego Boga z Grodziska na Podkarpaciu”, równocześnie te same głosy indoktrynowały postępową część gremium, że za cośtamę w Krk winne są 10-letnie dzieci, które „kuszą” bezbronnych kapłanów watykańskiego imperium. Ta opinia jest spójna z niedawnym publicznym wystąpieniem księdza katolickiego w Massachusetts, który doznał „objawienia watykańskiego”, że ksiądź katolicki nie powinien być karany za pierwszy przypadek cośtam, bo pada ofiarą dziecka. No i powstał we mnie Janusz Korczak i pokojowo rozpuściłam energię „walczącego Boga z Grodziska na Podkarpaciu, który już nie wytrzyma i niedługo zstąpi na ziemię i zdmuchnie wszystko z jej powierzchni” zaproszeniem wszystkich pań na międzywyznaniowy serwis w mej kongregacji metodystycznej by uczcić wszystkich poległych (ofiary i oprawcow) w ataku terrorystycznym 11 września 2001. Progresywne panie zaczęły zadawać lawinę pytań, gromy z Grodziska na Podkarpaciu (nie obrazam Grodziska na Podkarpaciu) ucichły w pokorze przed zesłaniem Ducha świętego – i tak trzeba spokojnie walczyć drogie panie. Nieść kaganek oświaty pod każdą strzechę, bo naszym najmniejszym sprzymierzeńcem jest nasza apatia na ewidentny brak sprawiedliwości społecznej w strukturach politycznych w dalszym
ciągu zdominowanych przez mężczyzn pod wpływem i na płacach watykańskiego „ognia i miecza” Opus Dei.

„Dla ciemności, światło jest wrogiem. Dla światła, ciemność nie istnieje.”

Jezus powiedział: „Jesteś Swiatłem świata” ale Watykan zakleił Mu usta i zmusił kobietę by padła na klęczki. Kiedy chciała się podnieść to zamknął jej usta i nazwał ladacznicą, mimo, iż Jezus nie zachował się w ten sposób do napotkanej Samarytanki. Kiedy kobieta pragnęła pielęgnować swą godność z dala od męskiego oka Watykanu, to ogień stał się jej rzeczywistością.

Podnosząca się wykładniczo świadomość kobiet, to zmartchwychwstanie Jezusa w sercu kobiety by zdjeła Go z krzyża, namaściła, doznała stanu łaski Uświęcającej i przekazywała Go kolenym siedmiu pokoleniom, jak potwierdza progresywna nauka.

Idźmy więc siostry – młode, w wieku średnim i starsze i nieśmy światlo Duszy bez obaw turbulencji usankcjonowanego i opresyjnego systemu watykańskiego imperium.

Jezu ufamy Tobie i w Twoje ręce i do Twego seca oddajemy nasze pragnienie zmiany oblicza ziemi na oaze sprawiedliwości społecznej. Tak nam dopomóż Bóg – nasz Najwyższy Instynk Samopoznania – Swiatło Wszechświata. Amen.



Dyskurs/noeticgirl napisał:
U nas godzina 11 w nocy i pora na spoczynek i poszanowanie autonomicznego systemu nerwowego. Ci którzy o tym zapominają albo spoczywają już w ziemi lub zmuszeni są brać farmaceutyki, gdy udało im się przeżyć atak lub zawał serca.


Jam Księga myśli, że sama żyje w innej strefie czasowej :rotfl: dobre :rotf:
amen
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AGAFIA
Usunięcie na własną prośbę



Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 1702
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 18:51, 25 Paź 2015    Temat postu:

Dyskurs napisał:
To nie anonim tylko kanakk. Popatrz na twarz człowieka zmęczonego egzystencją w konflikcie ze wszystkim. Gdybyś mu pojawił się na drodze przed tym tir’em, to by Cię zastrzelił. Jak nie otworzyć serca i nie współczuć?
[link widoczny dla zalogowanych]


Kurwa..nie, to nie kanakk. Więc nie rozumiem, po co to jazda po focie, po wykonywanej pracy etc.
Ludzie, ogarnijcie się, bo jeśli ma być tu drugie bądź trzecie szambo, to ja stąd wypierdlam. Sorry, za wulgaryzmy, ale to dla podkreślenia mojego oburzenia.
Proponuję przeprosić Kolegę, bo przez jakąś tchórzliwą mendę jedziesz po bogu ducha winnym człowieku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Czarna_Mańka




Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 2534
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 19:04, 25 Paź 2015    Temat postu:

to wątek Cytaty wybitne, mądre, durne i te zupełnie od czapy...


więc cytuję

" Zdumiewa mnie po chuj to w ogóle wdawać się w dyskusję / polemizywać z jakimiś anonimami, którzy nie mają dość odwagi, aby przedstawić się swoim nickiem znanym z innych for.

"Hejterzy-bohaterzy" - sfrustrowane cienkie, zwiędłe chujki i przechodzone pizdy, których sensem życia jest - trolling i spam w necie, "


autor: Mario Hushek
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Nie 21:21, 25 Paź 2015    Temat postu:

Dyskurs/Witaj/Zadowolony/Awatar/Jam Księga/noeticgirl/czarodziejka/Smile at Fear/itd.

Cytat:
To nie anonim tylko kanakk. Popatrz na twarz człowieka zmęczonego egzystencją w konflikcie ze wszystkim.
Gdybyś mu pojawił się na drodze przed tym tir’em, to by Cię zastrzelił.
Jak nie otworzyć serca i nie współczuć?


Czarna_Mańka cytuje więc

Cytat:
" Zdumiewa mnie po chuj to w ogóle wdawać się w dyskusję / polemizywać z jakimiś anonimami, którzy nie mają dość odwagi, aby przedstawić się swoim nickiem znanym z innych for.

"Hejterzy-bohaterzy" - sfrustrowane cienkie, zwiędłe chujki i przechodzone pizdy, których sensem życia jest - trolling i spam w necie, "

autor: Mario Hushek


Trolla znasz - i co zrobisz? oniemiejesz ze zdziwienia? :->
Hipokrytka :rotfl:
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Nie 22:59, 25 Paź 2015    Temat postu:

AGAFIA napisał:
Dyskurs napisał:
To nie anonim tylko kanakk. Popatrz na twarz człowieka zmęczonego egzystencją w konflikcie ze wszystkim. Gdybyś mu pojawił się na drodze przed tym tir’em, to by Cię zastrzelił. Jak nie otworzyć serca i nie współczuć?


Kurwa..nie, to nie kanakk. Więc nie rozumiem, po co to jazda po focie, po wykonywanej pracy etc.
Ludzie, ogarnijcie się, bo jeśli ma być tu drugie bądź trzecie szambo, to ja stąd wypierdlam. Sorry, za wulgaryzmy, ale to dla podkreślenia mojego oburzenia.
Proponuję przeprosić Kolegę, bo przez jakąś tchórzliwą mendę jedziesz po bogu ducha winnym człowieku.



Prosiłbym właścicela tego bloga o usunięcie linka z moim zdjęciem.
jak będę chciał prowadzić jakiekolwiek rozmowy z kimś innym niż Hushek na pewno sie zaloguję .
jak na razie socjologiczny ostracyzm i obrażanie wylgaryzmami , celem przymuszenia !!!!!!! do logowania, na wolnym (podobo )forum, skutecznie mnie zniechęcają .
cyt-Zdumiewa mnie po chuj to w ogóle wdawać się w dyskusję / polemizywać z jakimiś anonimami, którzy nie mają dość odwagi, aby przedstawić się swoim nickiem znanym z innych for.

"Hejterzy-bohaterzy" - sfrustrowane cienkie, zwiędłe chujki i przechodzone pizdy, których sensem życia jest - trolling i spam w necie, "

kanakk

PS. Aby móc powyższe napisać musiałęm w trakcie edycji/kopiowania postu do którego sie odnosiłęm sam usunąć link ze zdjęciem, gdyz jako gośc nie mam prawa umieszczac linków z niewiadomych źródeł :) :) :brawo: :brawo:
komunikatu który mi sie pojawił , nawet nie chce mi sie cytowac ....
wolne fo ????
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Komandor
Gość






PostWysłany: Nie 23:44, 25 Paź 2015    Temat postu:

Włodek, wiedziałem, że to Ty, ale dopiero od Twojej odpowiedzi na post Mańka nt. Czechosłowacji, NRD i Rumuni czy Bułgarii.
Ale przemilczałem to.
Skoro sam się nie ujawniłeś to ja za Macierewicza robić nie będę.
Skoro jednak się i tak rypło, to Ci powiem, że to nie było w porządku pisać jako anonim. Tym bardziej, że można się podpisać swoim nickiem, imieniem w odpowiednim polu. Tak jak ja to robię do samego początku goszczenia tutaj.
Można też podpisać się w treści. Nic nie przeszkadza.

Ostre słowa Mańka również mnie się nie podobają, szczególnie w ustach takiego znanego wolnościowca i anarchisty, ale nie są całkowicie bez sensu co do istoty.
Bo widzisz Włodek, szczególnie krytykować kogoś, to trzeba z otwartą przyłbicą. Nie chować się anonimowością czy pod innymi nickami, podszywając się, lub udając kogoś nieznanego.

Piszesz o tym braku wolności na forum. No to proszę wskaż mi ile jest takich, gdzie bez rejestracji możesz, swobodnie pisać (nie mówię o całej śfini, bo tam nie próbowałem, tylko tylko o blogu Huszka)? A że nie można zamieszczać linków? No cóż... drobiazg.

Jeśli chodzi o zamieszenie zdjęcia bez zgody zainteresowanego (muszę zobaczyć gdzie i kto bo nie widziałem) to mam jednoznaczne zdanie. To niedopuszczalne i obrzydliwe. Tak samo jak zdradzanie poznanych z osobistych kontaktów czy szperania w necie sekretów, danych osobistych itp.
Czy to dotyczyło Maliny, czy ktokolwiek innego, czy dotyczy Ciebie.
Osoba, która to zrobiła (Dyskurs?) zachowała się skandalicznie i wiele straciła w moich oczach.

A co to zacytowanego opisu zmęczonego człowieka droga Dyskurs to też jest karygodne. Każdy wygląda jak wygląda i nie wygląd świadczy o zaletach człowieka. A zmęczonym, można być, chociaż może się to wydawać niektórym niewiarygodne, ciężką i uczciwą pracą.
I w przypadki kanakka tak właśnie jest. Że jest przy tym rozżalony? A dziwić się?

I tyle w temacie.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Czarna_Mańka




Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 2534
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 0:37, 26 Paź 2015    Temat postu:

Komandor napisał:


Jeśli chodzi o zamieszenie zdjęcia bez zgody zainteresowanego (muszę zobaczyć gdzie i kto bo nie widziałem) to mam jednoznaczne zdanie. To niedopuszczalne i obrzydliwe. Tak samo jak zdradzanie poznanych z osobistych kontaktów czy szperania w necie sekretów, danych osobistych itp.
Czy to dotyczyło Maliny, czy ktokolwiek innego, czy dotyczy Ciebie.
Osoba, która to zrobiła (Dyskurs?) zachowała się skandalicznie i wiele straciła w moich oczach.

.


w kwestii formalnej zanim zrobi się afera

przecież Dyskurs nie zamieściła nigdzie zdjęcia naszego kolegi, co Wy gadacie?

ona podała tylko link
do FoNIE
do wątku gdzie kolega Kanakk SAM zamieścił swoje zdjęcie
wątek jest w dziale Pieprzenie
i jest widoczny dla całego świata
także dla niezarejestrowanych, także dla Ciebie Komandor

TERAZ raz jeszcze oceń postępek Dyskurs a ja się wtrącać nie będę

interesuje mnie natomiast czy to Kanakk pisze te wszystkie anonimowe wyzwiska pod adresem nie tylko Dyskurs
ale także moim czy Agafii


jesli tak - to Kanakk będzie pierwszą osobą jaka dostanie ode mnie na FoNIE - znaczek "ignor"
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pon 0:48, 26 Paź 2015    Temat postu:

Komandor napisał:
Włodek, wiedziałem, że to Ty, ale dopiero od Twojej odpowiedzi na post Mańka nt. Czechosłowacji, NRD i Rumuni czy Bułgarii.
Ale przemilczałem to.
...............................
A co to zacytowanego opisu zmęczonego człowieka droga Dyskurs to też jest karygodne. Każdy wygląda jak wygląda i nie wygląd świadczy o zaletach człowieka. A zmęczonym, można być, chociaż może się to wydawać niektórym niewiarygodne, ciężką i uczciwą pracą.
I w przypadki kanakka tak właśnie jest. Że jest przy tym rozżalony? A dziwić się?

I tyle w temacie.


Pisałęm do Mańka , w jednym temacie , z całą świadomością rozpoznawalności , bo i argumenty , miejsce i czas , użyte były przeze mnie niejednokrotnie.....

co do innych wpisów nie biore na siebie odpowiedzialnośc , a rzeczony wpis nikogo nie obrażał....

ocena ludzkiego charakteru na podstawie jego wyglądu, ukształtowanego 35 latami pracy głownie fizycznej, i przypisywanie cech mordercy ????skurwysyństwo to zbyt łagodne określenie.........

co do ,,wolności,, wypowiedziałem sie raz , pierwszy kiedy chciałęm coś napisac i okazało sie że z proksy gówno mogę , a i teraz nie moge nic napisać nie cytując cudzego postu.

przykłąd ze zdjęciem przeniesionym z fo ,,NIE,, na którym loguję sie nadal przez prokse, jest dowodem ze nie warto sie logowac , skoro i tak każdy może takie zdjęcie ,, wyjąc ,, i zrobic z nim co mu się podoba ...

kanakk
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pon 0:56, 26 Paź 2015    Temat postu:

Czarna_Mańka napisał:
Komandor napisał:


Jeśli chodzi o zamieszenie zdjęcia bez zgody zainteresowanego (muszę zobaczyć gdzie i kto bo nie widziałem) to mam jednoznaczne zdanie. To niedopuszczalne i obrzydliwe. Tak samo jak zdradzanie poznanych z osobistych kontaktów czy szperania w necie sekretów, danych osobistych itp.
Czy to dotyczyło Maliny, czy ktokolwiek innego, czy dotyczy Ciebie.
Osoba, która to zrobiła (Dyskurs?) zachowała się skandalicznie i wiele straciła w moich oczach.

.


w kwestii formalnej zanim zrobi się afera

przecież Dyskurs nie zamieściła nigdzie zdjęcia naszego kolegi, co Wy gadacie?

ona podała tylko link
do FoNIE
do wątku gdzie kolega Kanakk SAM zamieścił swoje zdjęcie
wątek jest w dziale Pieprzenie
i jest widoczny dla całego świata
także dla niezarejestrowanych, także dla Ciebie Komandor

TERAZ raz jeszcze oceń postępek Dyskurs a ja się wtrącać nie będę

interesuje mnie natomiast czy to Kanakk pisze te wszystkie anonimowe wyzwiska pod adresem nie tylko Dyskurs
ale także moim czy Agafii


jesli tak - to Kanakk będzie pierwszą osobą jaka dostanie ode mnie na FoNIE - znaczek "ignor"



pozwole sobie mimo wszystko odpowiedzieć ...
to że zdjęcie zamieściłęm sam , w miejscu z którego można je zobaczyc bez logowania...........nie zmienia faktu oceny mojej psychiki na podstawie wyglądu.
tego nawet włąściwy lekarz by nie zaryzykował. prawda???

skoro loguje sie przez prokse , i to z czterech rożnych nośników, a na dodatek z czterech różnych serwerów , czy tez sieci przekaźnikowych (samolot , prom, Polska , Norwegia, 3 laptopy, tablet komórka )uniemożliwiają personalną w stu procentach trafna identyfikacje , prawda???
poza tym nie sprawą oskarżonego jest dowodzić niewinności , tylko oskarzyciela -dowieśc winy...

kanakk
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Komandor
Gość






PostWysłany: Pon 1:13, 26 Paź 2015    Temat postu:

No i się wyjaśniły dwie sprawy dzięki czemu odetchnąłem z ulga.

Kanakk jest autorem tylko jednego postu tego rozpoznawalnego. A on nie jest obraźliwy dla nikogo. Oberwał niesłusznie za innego anonima. Co niestety nie najlepiej świadczy o tym atakującym. Bo nie można tak na podstawie podejrzeń i projekcji an podstawie nazwy gość.

Link do ogólnie dostępnej fotki na FoNIe już nie jest tak odrażający ani karygodny ale nadal niezbyt elegancki bo intencją autora było się otworzyć na FoNIE a nie na świni. Jaka pamiętacie bylem zniesmaczony również linkami do stron domowych Maliny ale też i śmieszki bloga z wierszami.
Natomiast wykorzystanie tego zdjęcia do negatywnego opisu charakteru człowieka co to by tirem rozjechał dzieci z przedszkola na przejściu nadal uważam, za naganne.

I za to Dyskurs powinna bezapelacyjnie przeprosić.
Tym bardziej, że ja wierze Kanakkowi, że popełnił tylko ten jeden post o gospodarce PRL i demoludów a nie brał udziału w bluzgach na kogokolwiek.
A w co wy wierzycie to nie wiem. Ale fakty, moje doświadczenie mówią mi że mam rację.

PS. Kanakk w górnym polu (na samej górze)formularza o nazwie "użytkownik" możesz wpisać swojego nicka. Pozwoli to uniknąć nieporozumień. Co prawda i tak, ktoś może się pod ciebie podszyć jak ja dla przykładu poniżej. Ale to już wyjątkowa menda musiała by być.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kanaka johny
Gość






PostWysłany: Pon 1:14, 26 Paź 2015    Temat postu:

Przykład dla Włodka,
Jarek
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pon 1:18, 26 Paź 2015    Temat postu:

kanaka johny napisał:
Przykład dla Włodka,
Jarek

,,Ale to już wyjątkowa menda musiała by być.,,

,,Świat jest pełen ludzkiego bezinteresownego skurwysyństwa,, --A.Rodan, motto do ,, Życie seksualne papagejów,,

kanakk
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dyskurs
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 9844
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: USA
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 2:20, 26 Paź 2015    Temat postu:

Anonymous napisał:
kanaka johny napisał:
Przykład dla Włodka,
Jarek

,,Ale to już wyjątkowa menda musiała by być.,,

,,Świat jest pełen ludzkiego bezinteresownego skurwysyństwa,, --A.Rodan, motto do ,, Życie seksualne papagejów,,

kanakk

Tak, i aktywnie się do niego przykładasz będąc człowiekiem toksycznym i anomimowym kiedy atakuje. Nie pogardzałam twoją pracą, tylko napisałam co widzę na twojej twarzy a na co pracujesz toksycznym stylem życia. Znam cię jeszcze z okonii czyli od listopada 2012 i ani razu nie napisałeś do mnie ani jednego neutralnego zdania tylko same toksyny. Rozumiem, że jesteś dogmatyczny w usposobieniu i w stosunkach interpersonalnych. Kierując pojazdem nie jest to w XXI wieku tak zauważalne w Europie bo jest do tyłu w ewolucji stosunków interpersonalnych. Rozumiem, że życie w kabienie pojazdu to samotna podróż w długie trasy, strefy czasowe, i nie wiem jakie limity godzin mają kierowcy - u nas surowe. Po 10 godzinach jazdy muszą odpoczywać i spac. Nie rozumiem i nie będę starać się zrozumieć twojej do mnie niechęci i nakazywania pisania jako stały nick. Nie mam takiego obowiązku. Kto mnie zna poznaje mnie od razu po stylu, bo jest nie do podrobienia. Nie musisz niczego tłumaczyć i nikt nie musi za ciebie gwarantować. Specjalizuję się w HRD i mamy takie programy o jakich ci się nie śniło. Wystarczy wpisać troszkę tekstu i te „niemiłosierne” komputery wszystko przeanalizują. Detektor kłamstw to obiekt muzealny. Jeśli chcesz być czysty/transparentny to się zarejesruj, bo w chwili obecnej stworzyłeś i potwierdziłeś precedens i żadne tłumaczenie ci nie pomoże. Tak daleko jak chodzi o wpisy "gościa" w kontekście ich ostatniej trajektorii, są twoje. Nikomu nie zalecam gwarantowania za nikogo. Człowieka zna się adekwatnie kiedy się z nim mieszka na co dzień. kanakk mieszka w kabinie pojazdu. Piszesz jako zarejestrowany kanakk kiedy gość znika - i po sprawie. Nie piszesz w ten sposób, wiem kim jesteś. Pamiętaj, że starodruki wszystkich tradycji piszą to samo, „nie jesteś w stanie skrzywdzić nikogo bez wcześniejszego skrzywdzenia siebie”. Samotność jest bolesna a pragnienie akceptacji jest trudne do zniesienia. Zazdrość nie jest dobrym doradcą. Nie odbieram ci Komandora, Hushka, Czarnej_Mańki, AGAFII. Jesteśmy tutaj dla siebie. Szanujmy się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Kretowisko / Blog: hushek Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 75, 76, 77  Następny
Strona 25 z 77

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin