Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Propozycja dla mścicieli
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Kawiarnia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 10:36, 05 Lut 2006    Temat postu: Propozycja dla mścicieli

Może założyć osobny dział:
"Tu mścimy się na wuju" i zamiast rozdzielać twórczość po różnych działach będzie można i filozofie i ortodoksyjność poglądów religijnych wuja zamieszczać w jednym?

Co na to szanowni mściciele?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pan Gąsienica
Wizytator



Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1184
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie 10:45, 05 Lut 2006    Temat postu:

To nie jest dobry pomysł. Tematy z filozofii i nieortodoksyjności niech sobie grzecznie leżą w swoich działach. W zaproponowanym przez Ciebie dziale moglibyśmy poruszać tematy wujowych rozmów na GG, wujowych listów, ucieczek, porażek, sukcesów, smutków i radości...

No i tytuł działu też nie bardzo mi pasuje. Przecież będą w nim chcieli pisać nie tylko ludzie z niecnymi wobec Wuja zamiarami. Może więc nazwać go: "Wuj i Ja" ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 10:49, 05 Lut 2006    Temat postu:

Nie no - pozory muszą być zachowane, musi być możliwość postawienia jakichś "merytorycznych" zarzutów.
Poza tym po "wuj i ja" to słaby temat - jakiś taki niewyraźny "wredny wuj i ja" albo "wredny wuj i niedocieniany ja" albo "wredny wuj, jego erystyczne chwyty i niedocieniany ja oraz moja niepodważalna argumentacja" - tak byłoby lepiej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pan Gąsienica
Wizytator



Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1184
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie 10:57, 05 Lut 2006    Temat postu:

Drizzt napisał:

Poza tym po "wuj i ja" to słaby temat - jakiś taki niewyraźny "wredny wuj i ja"(...)tak byłoby lepiej...


Ech... za dużo tej swojej muzyki słuchasz...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 10:58, 05 Lut 2006    Temat postu:

Nie no - po prostu żona uczy mnie empatii (bo twierdzi że mi brak :cry:)- wczuwam się w oczekiwania zranionych serduszek, one potrzebują wsparcia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 11:01, 05 Lut 2006    Temat postu:

To może załóżmy "plwalnie" - kto wie, może i na tobie ktoś się będzie chciał kiedyś wyżyć? A nie będziemy przecież zakładać osobnego działu dla każdego oprawcy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pan Gąsienica
Wizytator



Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1184
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie 11:13, 05 Lut 2006    Temat postu:

Drizzt napisał:
Nie no - po prostu żona uczy mnie empatii (bo twierdzi że mi brak :cry:)(...)


Żona twierdzi, że brak Ci empatii? :D Nie znam się za bardzo na małżeństwach, ale czy to nie niepokojące?

Drizzt napisał:
To może załóżmy "plwalnie"


No zlituj się, to forum czytają także dzieci :D

Drizzt napisał:
kto wie, może i na tobie ktoś się będzie chciał kiedyś wyżyć?


To chyba niemożliwe, staram się nie ukrzywdzić ani jednego bożego stworzenia.

W każdym razie nie odpowiedziałeś na żaden z moich merytorycznych argumentów.
EOT
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 11:16, 05 Lut 2006    Temat postu:

Nie odpowiedziałem bo manipulujesz dyskusją i od początku planujesz ją wygrać!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vilgerfortz




Dołączył: 11 Gru 2005
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Manchester

PostWysłany: Nie 13:51, 05 Lut 2006    Temat postu:

Pan Gąsienica napisał:
moglibyśmy poruszać tematy wujowych rozmów na GG, wujowych listów, ucieczek, porażek, sukcesów, smutków i radości...


Widze, że powstaje tutaj kółko wzajemnej adoracji ;-) Ja mam propozycje dla fanów Wuja... Może stworzycie dział w którym będzie można dyskutować o ulubionych potrawach Wuja, o ulubionym zwierzaku, Wujowej muzyce etc ;-)

Uważam, że to wspaniały pomysł! Każdy będzie mógł wiedzieć więcej o Wuju dzięki czemu będzie mógł stać się lepszy...

Czasami mam wrażenie, że Czak przy Wuju to fraszka ;-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 13:56, 05 Lut 2006    Temat postu:

Na razie nikt nie zgłaszał potrzeby - ale jeśli ci zależy - założymy specjalnie dla ciebie. Zaraz przygotuje ankiete :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pan Gąsienica
Wizytator



Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1184
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie 14:03, 05 Lut 2006    Temat postu:

Vilgerfortz napisał:
Ja mam propozycje dla fanów Wuja... Może stworzycie dział w którym będzie można dyskutować o ulubionych potrawach Wuja, o ulubionym zwierzaku, Wujowej muzyce etc ;-)


O to, to, to... Widzisz Drizzt? Vilgerfortz popiera moją koncepcję nowego działu :D Czy zgadzasz się także z moją propozycją tytułu, Vilgerfortz?

Byłby to dział dla fanów i anty-fanów, słowem dla każdego, kto chce opowiedzieć o swoim osobistym spotkaniu z Wujem, o swoich z nim rozmowach, emocjach im towarzyszących... :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 14:06, 05 Lut 2006    Temat postu:

Vilg nie rań nas - to wszystko dla was!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 23:10, 14 Wrz 2006    Temat postu:

Kurde - temat jest na czasie, trzeba coś z tym zrobić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
masmika
Opiekun Sztuki



Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 248
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Smoczy Gród

PostWysłany: Pią 5:08, 15 Wrz 2006    Temat postu:

W starożytnej Grecji (469 - 399 pne), Sokrates był uważany za człowieka, który posiada wielka mądrość i ogromny szacunek dla wiedzy.

Pewnego dnia znajomy spotkał wielkiego filozofa i powiedział:
- Sokratesie, wiesz czego właśnie dowiedziałem się o Twoim uczniu ?
- Zaczekaj chwilę - odpowiedział Sokrates - zanim powiesz mi o tym, o czym chcesz mi powiedzieć, chciałbym poddać Cię małej próbie. Taki potrójny filtr, przez który przepuścimy Twoją informację.
- Potrójny filtr ?
- Właśnie - kontynuował filozof - nim powiesz mi o moim uczniu, sprawdźmy te informacje pod trzema kątami.
Pierwszy filtr to PRAWDA.
Czy jesteś całkowicie pewien, ze to o czym chcesz mi powiedzieć jest prawdą?
- Nie - odpowiedział znajomy - właściwie ja tylko dowiedziałem się o tym od kogoś i...
- W porządku - przerwał mu Sokrates - więc tak naprawdę nie wiesz, czy to jest prawda czy nie.
Teraz drugi filtr - filtr DOBRA.
Czy chcesz mi powiedzieć o tym uczniu cos dobrego?
- Nie, wręcz przeciwnie...
- W takim razie - odparł uczony - chcesz mi powiedzieć coś złego o nim, ale nie jesteś pewien czy jest to prawda.
Został jeszcze ostatni filtr: filtr POŻYTECZNOSCI.
Czy to co chcesz mi powiedzieć jest dla mnie pożyteczne?
- Nie, właściwie to nie...
- A wiec - skonkludował Sokrates - jeśli to, o czym chcesz mi powiedzieć nie jest ani prawdziwe, ani dobre, ani nawet przydatne dla mnie, to po co o tym w ogóle mówić?
To wyjaśnia, dlaczego Sokrates był wielkim filozofem i cieszył się tak dużym szacunkiem.

Jak przemyślicie te przypowieść, wtedy możecie rozważać, czy zakładać topik opluwający WujaZboja, hihihi...

Pozdrawiam - Masmika
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Pią 9:21, 15 Wrz 2006    Temat postu:

Masmika, sorry ale chyba zmyślasz - przeczytałem cały corpus socraticum i nie przypominam sobie takiego passusu. Nie mówiąc o tym, że starożytni Grecy nie dysponowali pojęciem "filtru". :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pan Gąsienica
Wizytator



Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1184
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią 22:03, 15 Wrz 2006    Temat postu:

O rany, ludzie, wyluzujcie się, przecież to anegdota literacka, a nie historyczna... Trza więc (prędzej od analizy porównawczej z Platonem i corpus socraticum) wykonać czynności takie jak: zastanowienie się nad morałem, próba odnalezienia samego siebie w opowieści itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
masmika
Opiekun Sztuki



Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 248
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Smoczy Gród

PostWysłany: Sob 16:42, 16 Wrz 2006    Temat postu:

Wyjasnienie :)
1. to BYŁA przypowieść (zresztą, znaleziona na internecie, hihi)
2. tak, chodziło o MORAŁ (zresztą, całkiem niebanalny, do zastosowania w życiu :))
3. temat adekwatny - wszak to miał być topic dla MŚCICIELI (zresztą, nie sądzę, by WujZbój tak się mścicielami przejął, hihihi)
4. uśmiechy i hihy są po to, by przy kawiarnianym stoliku sobie pożartować

Zresztą - reszty nie trzeba - napiwek dla kelnera :)

Pozdrawiam - Masmika
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 23:28, 17 Wrz 2006    Temat postu:

Zgodnie z obietnica, niektore posty zostaly wlasnie przeniesione do Wiezienia (watek Kawiarnianie wyzwiska pipokze i sinnera). Ewentualne komentarze prosze pisac w Wiezieniu lub w Regulaminie; stad zostana usuniete. Jesli w Regulaminie pojawi sie odpowiedni watek, poinformuje o tym w tym miejscu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
trabka




Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 256
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 8:05, 18 Wrz 2006    Temat postu:

Zgadzam się z Panią masmiką, że zakładanie osobnego wątku, w którym wytykano by błędy Panu wujowizbojowi jest niepotrzebne - w tym celu wystarczą wątki poświęcone poszczególnym tematom. I nie chodzi o "opluwanie" Pana wujazboja, tylko właśnie o wytykanie mu błędów, które przecież każdemu mogą się zdarzyć.

Natomiast uważam, że przytoczona przez Panią masmikę "przypowieść z morałem" jest tu trochę nie na miejscu. Np. ostatnio niemal każdą moją wypowiedź w wątku Czy apokatastaza jest zgodna z nauką Kościoła? kończę w podobny sposób:

trabka napisał:
Uparcie "lansując" swoją koncepcję apokatastazy jako właściwą "interpretację" oficjalnych wypowiedzi doktrynalnych Kościoła katolickiego na temat piekła i wieczności jego kar, Pan wujzboj dopuszcza się intelektualnego oszustwa - świadomego wprowadzenia innych w błąd co do treści oficjalnego nauczania Kościoła - lub też daje wyraz swojemu intelektualnemu zaślepieniu, graniczącemu z obłąkaniem.


Jakkolwiek jest to bez wątpienia ZŁA wiadomość (mnie samemu wcale nie sprawia przyjemności jej publikowanie), to jednak moim zdaniem jest ona niestety wielce PRAWDOPODOBNA (całkowicie pewien nie jestem niczego) oraz jest POŻYTECZNA (dla samego Pana wujazboja, jak i dla wszystkich osób zaglądających na to forum).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
masmika
Opiekun Sztuki



Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 248
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Smoczy Gród

PostWysłany: Pon 9:41, 18 Wrz 2006    Temat postu:

Witam :)
Panie Trąbka, dokładnie o to mi chodziło, gdy cytowałam znalezioną przypowieść, by zakładając taki topic nie kierować się innymi zasadami, jak tylko PRAWDA, DOBRO i POŻYTECZNOŚĆ :)

Zdaję sobie sprawę i zawsze tego się obawiam, że wielokroć przy udostępnianiu ludziom tego typu możliwości wypowiadania się, zapominane są wartości, jakich wszakże tutaj szukamy.
Moja przypowieść miała na celu nie "powstrzymanie" przed zakładaniem takiego topicu, ale rozwagę przy wypowiadaniu się w tymże temacie :)

Możliwe, że nie do końca to wyjaśniłam, ale wybaczcie kobiecie... do mężczyzn należy mówienie "prosto z mostu", kobiety lubią "owijać wełnę w bawełnę" :)

Pożyteczne jest otrzymanie budującej uwagi. Wiem, że WujZbój ceni sobie życzliwe strofowanie :) sam też nie stroni od tego, znam go już na tyle długo, by mówić o tym z własnego doświadczenia.

Pozdrawiam i życzę miłego śfintuszenia - Masmika
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 10:51, 18 Wrz 2006    Temat postu:

Drogi Panie Trabka... Chyba zdaje sobie Pan sprawe z tego, ze takie okreslenie jest niezgodne z zasadami obowiazujacymi na tym forum. Niezaleznie od tego, wobec kogo i w jakim celu jest ono stosowane. Bowiem takie okreslenia prowadza wylacznie do konfliktow. Prowokuja odpowiedzi w tym samym stylu i praktycznie uniemowliwiaja prowadzenie meryterycznego dialogu.

Jesli jest Pan zdania, ze potrafi Pan w rozsadny sposob wykazac swoje racje, to niech Pan po prostu przygotuje sobie krotkie, kilkuzdaniowe uzasadnienie blednosci moich opinii i niech Pan to uzasadnienie wkleja tam, gdzie Panu pasuje. Wtedy ja sobie przygotuje podobna odpowiedz i tez bede wklejal. W ten sposob bedziemy sobie Uswiadamiali Czytelnikow w kulturalny i rzeczowy sposob.

Jesli jednak jest Pan zdania, ze moze Pan uswiadamiac jedynie za pomoca obelzywych zwrotow, to niech Pan wybaczy, ale na takie zachowanie moge odpowiadac jedynie w regulaminowy sposob. A to oznacza ignorowanie w jednostkowych przypadkach, wysylanie do Wiezienia w przypadku czestej recydywy, oraz automatyczne uwiezianie wszystkich Pana postow niezaleznie od tresci i formy jesli ten proceder bedzie trwal zbyt dlugo i powodowal zbytnie obciazenie moderatorow.

Opcjonalnym rozwiazaniem byloby wlasnie otworzenie dzialu, w ktorym osoby takie jak Pan (nazwijmy je slowem Opozycja) moglyby pozaregulaminowo pisac sobie o wuju wszystko, czego dusza zapragnie. Ja tego bym i tak nie czytal (bo mnie pyskowki nie interesuja), ale kto chcialby byc uswiadamiany za pomoca Panskiej metody, ten moglby tam latwo znalezc odpowiednie teksty ulubionych autorow. Nie mialbym nic przeciwko temu, by w regularnych dyskusjach pojawialy sie odnosniki do takich "swobodnych" komentarzy - byle podana bylaby przy tym informacja, ze jest to komentarz w opozycyjnym, pozawujowym dziale.

Dzial ten powinien nazywac sie w jakis emocjonalnie neutralny lecz informatywny sposob. Moze Azyl Antywujowy, albo O Wuju Bez Wuja. Bylby on otwarty - podobnie jak Kawiarnia - dla wszystkich (rowniez niezarejestrowanych) i nie obowiazywalby tam Regulamin Sfini. W opisie dzialu byloby zaznaczone, ze wuj tam nie zaglada i ze kto chce prowadzic dyskusje z wujem, powinien robic to w dzialach regulaminowych.

Aby dzial ten nie byl zasmiecany przez spam lub przez wypowiedzi w stylu nie odpowiadajacym Opozycji, jestem gotow zaproponowac Panu (lub komukolwiek innemu ze Swiatlej Opozycji) moderowanie tego dzialu.

Naturalnie, ostateczna decyzja nalezy do grona moderatorow. Sfinia jest, jak by nie bylo, demokracją moderatorską, a nie prywatnym poletkiem wuja. Ale propozycje w kazdym razie skladam do przedyskutowania publicznego przez wszystkich zainteresowanych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sinner




Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 12:05, 18 Wrz 2006    Temat postu:

Cytat:
gdy cytowałam znalezioną przypowieść,

Nie cytowałaś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
masmika
Opiekun Sztuki



Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 248
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Smoczy Gród

PostWysłany: Pon 12:32, 18 Wrz 2006    Temat postu:

Czepiasz się, Sinner, słówek :(
cytowałam, czyli - przepisałam to, co znalazłam na internecie :D

Czemu nie dojrzysz sedna sprawy, ale rzepisz się do mało istotnych szczegółów? :D

Pozdrawiam i kończę temat. Masmika
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sinner




Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 12:57, 18 Wrz 2006    Temat postu:

Używanie wobec mnie słowa "czepiasz się" uważam za obraźliwe.

Jeśli się cytuje, to się to zaznacza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ROTFL
Gość






PostWysłany: Pon 13:41, 18 Wrz 2006    Temat postu:

Sinner, wyluzuj :D Masmika zacytowala dowcik, ktory krazy po calym internecie :D

ROTFL
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Kawiarnia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin