Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Anioł Szósty o Apokalipsie
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Święte Księgi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anioł szósty




Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 114
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Nowe Jeruzalem

PostWysłany: Pon 23:14, 20 Lut 2006    Temat postu: Anioł Szósty o Apokalipsie

__________________________________

Zbanowany Uczy napisał:
Aniołku nr 6, miałem kumpla ze "Strażnicy" - Marcin i mieszka z żoną w Krakowie. Wiem, małe prawdopodobieństwo, ale może przypadkiem masz jakieś info od niego? Sorry że tak obok tematu.

Tego o którym piszesz nie znam bo jestem z innego rejonu Polski a Strażnicę czytałem ale nie wierzę we wszystko co tam napisane.
Powracając do tematu życia wiecznego i regulacji ludzi na przestrzeni tych 5948 lat widzimy interwencję Boga. Podczas potopu w roku 1656 Bóg zredukował ludzkość do 8 osób, potem przez różne kataklizmy, choroby i wojny ta regulacja trwała. Tak też obecne 6 miliardów zostanie zredukowene za 4 lata do tylko 200 milionów i znów będzie tysiąc lat pokoju. Przed nami 1000 lat nowych rządów i nowej techniki przy wybranych do tego celu odpowiedniej ilości i jakości ludzi. Co będzie za tysiąc lat? Będzie o wiele większa technika niż dziś i podróż w różne rejony wszechświata będzie mógł odbyć każdy kto zechce. Człowiek osiągnie wiele, zbuduje nowe mieszkania w kosmosie, będzie kontrolował inne planety i zmieniał ich wygląd, będzie naśladował Boga stwarzając warunki do życia na innych planetach. To jest normalna kolej rzeczy i po to jest ten wszechświat stworzony dla człowieka na chwałę Boga. Aby korzystać w przyszłości z tych możliwości trzeba najpierw osiągnąć to co najważniejsze, nieśmiertelność, czyli życie wieczne.
Obj. 21:5-8
5. I rzekł Ten, który siedział na tronie: Oto wszystko nowym czynię. I mówi: Napisz to, gdyż słowa te są pewne i prawdziwe,
6. I rzekł do mnie: Stało się. Jam jest alfa i omega, początek i koniec. Ja pragnącemu dam darmo ze źródła wody żywota.
7. Zwycięzca odziedziczy to wszystko, i będę mu Bogiem, a on będzie mi synem.
8. Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga.
(BW)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Wto 13:31, 21 Lut 2006    Temat postu:

Uf, z tego, co piszesz, widzę, że chyba nie ma już dla Ciebie ratunku :shock: (wybacz te słowa, ale tak to widzę). Przez dzisiejszy ranek przygotowałem kolejną porcję cytatów, ale teraz już mam wątpliwości, czy w ogóle rzucisz na nie okiem, skoro nad poprzednimi przeszedłeś do porządku dziennego. Tak więc pozostaje mi taka diagnoza: NIE uznajesz autorytetu Biblii; bliższe są Tobie, jak widzę, idee Stowarzyszenia Przyjaciół UFO i ich biblijno-psudonaukowe wyliczenia. Oddaję głos innym i idę się rozerwać :pidu: .
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anioł szósty




Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 114
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Nowe Jeruzalem

PostWysłany: Wto 17:26, 21 Lut 2006    Temat postu:

Zbanowany Uczy napisał:
Uf, z tego, co piszesz, widzę, że chyba nie ma już dla Ciebie ratunku :shock: (wybacz te słowa, ale tak to widzę). Przez dzisiejszy ranek przygotowałem kolejną porcję cytatów, ale teraz już mam wątpliwości, czy w ogóle rzucisz na nie okiem, skoro nad poprzednimi przeszedłeś do porządku dziennego. Tak więc pozostaje mi taka diagnoza: NIE uznajesz autorytetu Biblii; bliższe są Tobie, jak widzę, idee Stowarzyszenia Przyjaciół UFO i ich biblijno-psudonaukowe wyliczenia. Oddaję głos innym i idę się rozerwać :pidu: .
Twoja diagnoza jest błędna bo ja uznaję autorytet Biblii i tylko Biblii a wersety też zacytowałem a ty ich nie zauważyłeś. Jeśli chodzi o UFO to już prorocy je widzieli.2 Król. 2:11
11. A gdy oni szli dalej wciąż rozmawiając, oto rydwan ognisty i konie ogniste oddzieliły ich od siebie i Eliasz wśród burzy wstąpił do nieba.
(BW)

Życie wieczne jest opisane w Biblii i po zmartwychwstaniu ludzie będą żyć na ziemi.Jan. 6:39-40
39. A to jest wola tego, który mnie posłał, abym z tego wszystkiego, co mi dał, nic nie stracił, lecz wskrzesił to w dniu ostatecznym.
40. A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym.
(BW)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Wto 18:26, 21 Lut 2006    Temat postu:

O, to dobrze, że uznajesz (w sensie: mamy wtedy dobry grunt pod porozumienie). Ale z tym UFO to chyba przesada: za dużo się naczytałeś Daenikena. Poważny biblista nie miesza UFO z Biblią.
A co do wymiany wersetami, dlatego proszę, byś odniósł się jakoś do moich, bo przeczą one Twoim tezom, że nie ma duszy, nieba (w sensie "aktualnego mieszkania" Boga, mówiąc metaforycznie, a nie "Nowego Nieba" po Zmartwychwtstaniu i Sądzie Ostatecznym) i czyśćca - tymczasem moja egzegeza nie ma trudności z asymilacją twoich wersetów (mówiąc konkretniej, nic z tego, co cytujesz, nie przeczy moim poglądom).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anioł szósty




Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 114
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Nowe Jeruzalem

PostWysłany: Wto 21:04, 21 Lut 2006    Temat postu:

Zbanowany Uczy napisał:
O, to dobrze, że uznajesz (w sensie: mamy wtedy dobry grunt pod porozumienie). Ale z tym UFO to chyba przesada: za dużo się naczytałeś Daenikena. Poważny biblista nie miesza UFO z Biblią.
A co do wymiany wersetami, dlatego proszę, byś odniósł się jakoś do moich, bo przeczą one Twoim tezom, że nie ma duszy, nieba (w sensie "aktualnego mieszkania" Boga, mówiąc metaforycznie, a nie "Nowego Nieba" po Zmartwychwtstaniu i Sądzie Ostatecznym) i czyśćca - tymczasem moja egzegeza nie ma trudności z asymilacją twoich wersetów (mówiąc konkretniej, nic z tego, co cytujesz, nie przeczy moim poglądom).
Żyjemy w tym samym wszechświecie i UFO jest jednym z tych składników z których składa się wszechświat. Nie wiem dlaczego chciałbyś odłączyć ten składnik przy rozmowie o istotach ludzkich i innych, np. duchowych. Przy stwarzaniu człowieka Bóg posłużył się innymi istotami podobnymi do Niego gdy powiedział:1 Moj. 1:26
26. Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi.
(BW)

Prorocy oglądali różne obiekty z kosmosu i też byli zdziwieni:

Ezech. 1:4-18
4. I spojrzałem, a oto gwałtowny wiatr powiał z północy i pojawił się wielki obłok, płomienny ogień i blask dokoła niego, a z jego środka spośród ognia lśniło coś jakby błysk polerowanego kruszcu.
5. A pośród niego było coś w kształcie czterech żywych istot. A z wyglądu były podobne do człowieka,
6. Lecz każda z nich miała cztery twarze i każda cztery skrzydła.
7. Ich nogi były proste, a stopa ich nóg była jak kopyto cielęcia i lśniły jak polerowany brąz.
8. Pod ich skrzydłami z czterech stron były ludzkie ręce; a te cztery żywe istoty miały twarze i skrzydła.
9. Ich skrzydła nawzajem się dotykały; ich twarze nie obracały się, gdy się posuwały, każda posuwała się wprost przed siebie.
10. Ich oblicza wyglądały u wszystkich czterech z przodu jak twarz ludzka, z prawej strony jak twarz lwa, z lewej strony jak twarz wołu, a z tyłu jak twarz orła.
11. Takie były ich oblicza. A ich skrzydła były rozpostarte ku górze; u każdej dwa nawzajem się dotykały, a dwa przykrywały ich ciała.
12. Każda posuwała się wprost przed siebie; szły tam, gdzie Duch chciał, aby szły, a posuwając się nie obracały się.
13. A pośrodku między żywymi istotami było coś jakby węgle rozżarzone w ogniu, z wyglądu jakby pochodnie; poruszało się to pomiędzy żywymi istotami. Ogień wydawał blask, a z ognia strzelały błyskawice.
14. A żywe istoty biegały tam i z powrotem jak błyskawice.
15. A gdy spojrzałem na żywe istoty, oto na ziemi obok każdej ze wszystkich czterech żywych istot było koło.
16. A wygląd kół i ich wykonanie były jak chryzolit i wszystkie cztery miały jednakowy kształt; tak wyglądały i tak były wykonane, jakby jedno koło było w drugim.
17. Gdy jechały, posuwały się w czterech kierunkach, a jadąc nie obracały się.
18. I widziałem, że wszystkie cztery miały obręcze, wysokie i straszliwe, i były dokoła pełne oczu.
(BW)

Nigdy nie pisałem że nie ma duszy, sam sobie to wymyśliłeś. Bóg ma duszę i wszystkie stworzenia mają duszę. Nawet Bóg zabronił zjadania duszy czegokolwiek.1 Moj. 9:3-4
3. Wszystko, co się rusza i żyje, niech wam służy za pokarm; tak jak zielone jarzyny, daję wam wszystko.
4. Lecz nie będziecie jedli mięsa z duszą jego, to jest z krwią jego.
(BW)
Jer. 6:8
8. Pozwól się ostrzec, Jeruzalemie, aby moja dusza nie odwróciła się od ciebie, abym cię nie obrócił w pustynię, w kraj nie zamieszkany.
(BW)3 Moj. 26:30
30. Spustoszę wasze wzgórza i rozwalę wasze obeliski, i rzucę wasze trupy na rozwaliska waszych bałwanów, i obrzydzi was sobie moja dusza.
(BW)Izaj. 42:1
1. Oto sługa mój, którego popieram, mój wybrany, którego ukochała moja dusza. Natchnąłem go moim duchem, aby nadał narodom prawo.
(BW)


Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 21:12, 21 Lut 2006    Temat postu:

Skąd wiesz, że Ezechiel widział statek kosmiczny aniołku numer sześć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anioł szósty




Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 114
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Nowe Jeruzalem

PostWysłany: Wto 21:45, 21 Lut 2006    Temat postu:

Drizzt napisał:
Skąd wiesz, że Ezechiel widział statek kosmiczny aniołku numer sześć?
Ps. 104:1-3
1. Błogosław, duszo moja, Panu! Panie, Boże mój, jesteś bardzo wielki! Przywdziałeś chwałę i majestat.
2. Przyodziewasz się światłością jak szatą, Niebiosa rozciągasz jak kobierzec.
3. Budujesz na wodach swoje górne komnaty;
Czynisz obłoki rydwanem swoim, Suniesz na skrzydłach wiatru.
(BW)



Ezechiel widział obiekt który opisał i z tego opisu widać pojazd i jego pasażerów.Ezech. 1:4-18
4. I spojrzałem, a oto gwałtowny wiatr powiał z północy i pojawił się wielki obłok, płomienny ogień i blask dokoła niego, a z jego środka spośród ognia lśniło coś jakby błysk polerowanego kruszcu.

Napewno nie był to pojazd pochodzenia ziemskiego tylko pochodził z nieba, z kosmosu.


Ostatnio zmieniony przez Anioł szósty dnia Wto 21:51, 21 Lut 2006, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 21:47, 21 Lut 2006    Temat postu:

Nie aniołku - mówisz mi o tym co TY interpretujesz jako statek kosmiczny. Ja się pytam skąd wiesz, że tak należy interpretować wizje Ezechiela?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anioł szósty




Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 114
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Nowe Jeruzalem

PostWysłany: Wto 22:53, 21 Lut 2006    Temat postu:

Drizzt napisał:
Nie aniołku - mówisz mi o tym co TY interpretujesz jako statek kosmiczny. Ja się pytam skąd wiesz, że tak należy interpretować wizje Ezechiela?
UFO to niezidentyfikowany obiekt kosmiczny, nie ziemski, to samo się tak interpretuje. Zobacz jak aniołowie {kosmici} będą latać po niebie i głosić Ewangelię wieczną.Obj. 14:6-8
6. I widziałem innego anioła, lecącego przez środek nieba, który miał ewangelię wieczną, aby ją zwiastować mieszkańcom ziemi i wszystkim narodom, i plemionom, i językom, i ludom, który mówił donośnym głosem:
7. Bójcie się Boga i oddajcie mu chwałę, gdyż nadeszła godzina sądu jego, i oddajcie pokłon temu, który stworzył niebo i ziemię, i morze, i źródła wód.
8. A drugi anioł szedł za nim i mówił: Upadł, upadł wielki Babilon, który napoił wszystkie narody winem szaleńczej rozpusty,
(BW)
Izaj. 46:11-13
11. Przywołuję ze Wschodu ptaka drapieżnego, a z ziemi dalekiej męża, który wykona mój zamysł; jak powiedziałem, tak to wykonuję, jak postanowiłem, tak to czynię.
12. Słuchajcie mnie, wy, ludzie zwątpiałego serca, którzy jesteście dalecy od sprawiedliwości.
13. Przybliżyłem moją sprawiedliwość, już nie jest daleko, a moje zbawienie nie odwlecze się.
(BW)

Wersety Biblijne potwierdzają że z nieba będzie głoszona Ewangelia, podobnie jak ptak leci tak latają te pojazdy kosmiczne w których kosmici {aniołowie } latają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 23:00, 21 Lut 2006    Temat postu:

Aniol szosty napisał:
Wersety Biblijne potwierdzają że z nieba będzie głoszona Ewangelia, podobnie jak ptak leci tak latają te pojazdy kosmiczne w których kosmici {aniołowie } latają.

A na podstawie jakiej logiki z tego niebieskiego wynika to pomaranczowe ("pojazdy kosmiczne" i aniol = kosmita)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 23:04, 21 Lut 2006    Temat postu:

Cytat:
podobnie jak ptak leci tak latają te pojazdy kosmiczne w których kosmici {aniołowie } latają.

I co z tego wynika? Kot ma wąsy więc jest dziadkiem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anioł szósty




Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 114
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Nowe Jeruzalem

PostWysłany: Śro 11:30, 22 Lut 2006    Temat postu:

wujzboj napisał:
Aniol szosty napisał:
Wersety Biblijne potwierdzają że z nieba będzie głoszona Ewangelia, podobnie jak ptak leci tak latają te pojazdy kosmiczne w których kosmici {aniołowie } latają.

A na podstawie jakiej logiki z tego niebieskiego wynika to pomaranczowe ("pojazdy kosmiczne" i aniol = kosmita)?

Logika jest taka że kiedyś nazywano tych z nieba, niebianami, aniołami a teraz niebo nazywamy kosmosem i to są kosmici. Dawniejsi aniołowie to dzisiejsi kosmici. Kiedyś nie używano słowo kosmos tylko niebo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anioł szósty




Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 114
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Nowe Jeruzalem

PostWysłany: Śro 11:37, 22 Lut 2006    Temat postu:

Drizzt napisał:
Cytat:
podobnie jak ptak leci tak latają te pojazdy kosmiczne w których kosmici {aniołowie } latają.

I co z tego wynika? Kot ma wąsy więc jest dziadkiem?
I tak bywa z kotami , też są czasem dziadkami, pokolenia nastają i nic w tym dziwnego. Koty przeważnie są dziadkami.
Anioł leciał środkiem nieba, jak leciał, czym leciał? Sama logika nakazuje poszukać rozwiązania. Anioł leciał specjalnym pojazdem kosmicznym i nadawał na wszystkich kanałach telewizyjnych i radiowych specjalne orędzie, oraz przez specjalne głośniki. Za chwilę to zobaczymy na niebie. Nawet Jezus to zapowiadał:Mat. 24:31
31. I pośle aniołów swoich z wielką trąbą, i zgromadzą wybranych jego z czterech stron świata z jednego krańca nieba aż po drugi.
(BW)

Dawniejsza trąba to dzisiesze głośniki, aniołowie też mają technikę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 18:38, 22 Lut 2006    Temat postu:

Aniol szosty napisał:
Logika jest taka że kiedyś nazywano tych z nieba, niebianami, aniołami a teraz niebo nazywamy kosmosem i to są kosmici. Dawniejsi aniołowie to dzisiejsi kosmici. Kiedyś nie używano słowo kosmos tylko niebo.

Czyli wobec tego poniewaz niektorzy teraz mowia na Warszawe "stolnica" (patrz sfinska Kawiarnia), to znaczy to, ze Warszawa jest cala z drewna i sluzy do wyrabiania ciasta?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro 19:11, 22 Lut 2006    Temat postu:

Cytat:
I tak bywa z kotami , też są czasem dziadkami, pokolenia nastają i nic w tym dziwnego. Koty przeważnie są dziadkami.

a śnieg jest z mleka bo jest biały?
Cytat:
Anioł leciał środkiem nieba, jak leciał, czym leciał?

Autor nie napisał, ale ty wiesz?
Cytat:
Sama logika nakazuje poszukać rozwiązania.

Żadna logika nic tu nie nakazuje. Zdrowy rozsądek nakazuje zapytać co miał na myśli autor kiedy pisał o aniele, wczuć się w jego role a nie dopisywać mu własne pomysły, wczuć się w jego role i zapytać co chciał przekazać.
Cytat:
Anioł leciał specjalnym pojazdem kosmicznym i nadawał na wszystkich kanałach telewizyjnych i radiowych specjalne orędzie, oraz przez specjalne głośniki
.
No więc jeszcze raz - skąd to wiesz? Ja np. będe optował, że anioł leciał bo mu przyczepili dużo wróbli do koszuli - czemu taka opcja jest gorsza?
Cytat:
Za chwilę to zobaczymy na niebie. Nawet Jezus to zapowiadał:Mat. 24:31
31. I pośle aniołów swoich z wielką trąbą, i zgromadzą wybranych jego z czterech stron świata z jednego krańca nieba aż po drugi.
(BW)

No i gdzie tu masz o statkach kosmicznych?
Cytat:
Dawniejsza trąba to dzisiesze głośniki, aniołowie też mają technikę.

Skąd wiesz, że mowa o głośnikach - co to na to wskazuje?


Ostatnio zmieniony przez Drizzt dnia Śro 19:14, 22 Lut 2006, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 19:14, 22 Lut 2006    Temat postu:

Aniol szosty napisał:
Anioł leciał specjalnym pojazdem kosmicznym i nadawał na wszystkich kanałach telewizyjnych i radiowych specjalne orędzie, oraz przez specjalne głośniki
Drizzt napisał:
skąd to wiesz?

Chyba stad, ze caly Izrael odbieral wtedy te wiadomosci na swoich telewizorach i radiach. Pewno jest to wyraznie napisane gdzies w Biblii, tylko trzeba zajrzec do zrodel, a nie do kiepskich tlumaczen. Jak jest "telewizor" i "radio" po starohehbrajsku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 19:17, 22 Lut 2006    Temat postu:

wujzboj napisał:
Aniol szosty napisał:
Anioł leciał specjalnym pojazdem kosmicznym i nadawał na wszystkich kanałach telewizyjnych i radiowych specjalne orędzie, oraz przez specjalne głośniki
Drizzt napisał:
skąd to wiesz?

Chyba stad, ze caly Izrael odbieral wtedy te wiadomosci na swoich telewizorach i radiach. Pewno jest to wyraznie napisane gdzies w Biblii, tylko trzeba zajrzec do zrodel, a nie do kiepskich tlumaczen. Jak jest "telewizor" i "radio" po starohebrajsku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro 19:19, 22 Lut 2006    Temat postu:

Albo kopista sie machnął - nie rozumiał co to kosmita, to wpisał anioł. Dobrze, że dziś istnieją obdarzeni proroczą intuicją mężowie, którzy odkryli prawdę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbanowany Uczy




Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 647
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdzieś między niebem a czyśćcem

PostWysłany: Śro 19:26, 22 Lut 2006    Temat postu:

Tak, Drizzt, bawcie się z nim sami - mój węch zawiódł. Myślałem, że to Świadek JHWH, ale teraz jestem już pewien, że mamy PIERWSZEGO UŻYTKOWNIKA, KTÓRY JEST PRZEDSTAWICIELEM POZAZIEMSKIEJ CYWILIZACJI. WITAJ, PRZYBYSZU, NA PLANECIE ZIEMIA!!! :D :D :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anioł szósty




Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 114
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Nowe Jeruzalem

PostWysłany: Śro 21:39, 22 Lut 2006    Temat postu:

wujzboj napisał:
Aniol szosty napisał:
Anioł leciał specjalnym pojazdem kosmicznym i nadawał na wszystkich kanałach telewizyjnych i radiowych specjalne orędzie, oraz przez specjalne głośniki
Drizzt napisał:
skąd to wiesz?

Chyba stad, ze caly Izrael odbieral wtedy te wiadomosci na swoich telewizorach i radiach. Pewno jest to wyraznie napisane gdzies w Biblii, tylko trzeba zajrzec do zrodel, a nie do kiepskich tlumaczen. Jak jest "telewizor" i "radio" po starohehbrajsku?
Każdy by chciał by wszystko było napisane tak wyraźnie by nie trzeba było myśleć. Gdyby tak było to wtedy nie potrzebny by był nam rozum. Jednak w Biblii jest napisane o telewizorach i satelitach.
Obj. 11:9
9. I patrzeć będą ludzie ze wszystkich ludów i plemion, i języków, i narodów na ich trupy przez trzy i pół dnia, i nie pozwolą złożyć ich trupów w grobie.
(BW)

A teraz by to zrozumieć trzeba przyłożyć rozum i zapytać swojego rozumu jak to może być że wszyscy ludzie na całym świecie mogą oglądać dwóch świadków zabitych, leżących na ulicy Królowej Jadwigi koło poczty w Inowtocławiu przez trzy i pół dnia jednocześnie. To jest możliwe obecnie przez telewizję nadawaną przez satelity do różnych plemion i języków. Rozum nakazuje przyjąć że autor mógł nie wiedzieć co pisze ale ten który mu dyktował wiedział że będą telewizory i satelity, no i są. Teraz to możemy wyraźnie odczytać.
Dan. 12:9-10
9. Wtedy rzekł: Idź, Danielu, bo słowa są zamknięte i zapieczętowane aż do czasu ostatecznego.
10. Wielu będzie oczyszczonych, wybielonych i wypławionych, lecz bezbożni będą postępować bezbożnie. Żaden bezbożny nie będzie miał poznania, lecz roztropni będą mieli poznanie.
(BW)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro 21:54, 22 Lut 2006    Temat postu:

A jak aniołowie będą czasze gniewu Boga wylewać na ziemie? Z czajnika?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 23:06, 22 Lut 2006    Temat postu:

A nie uwazasz, Aniele, ze zamiast umieszczac aniolki w statkach kosmicznych, sensowniej po prostu pozostac przy tym, co istotne dla sprawy? Czyli przy stwierdzeniu, ze glos do ludzi dotrze? I nie wnikac w nieistotne szczegoly, w jaki sposob bedzie docieral? Przeciez jesli sie dostatecznie przylozysz, to podasz numer kanalu, na ktorym bedzie szla transmisja!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anioł szósty




Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 114
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Nowe Jeruzalem

PostWysłany: Czw 10:44, 23 Lut 2006    Temat postu:

wujzboj napisał:
A nie uwazasz, Aniele, ze zamiast umieszczac aniolki w statkach kosmicznych, sensowniej po prostu pozostac przy tym, co istotne dla sprawy? Czyli przy stwierdzeniu, ze glos do ludzi dotrze? I nie wnikac w nieistotne szczegoly, w jaki sposob bedzie docieral? Przeciez jesli sie dostatecznie przylozysz, to podasz numer kanalu, na ktorym bedzie szla transmisja!
Na wszystkich kanałach poleci ta wizja, tak by nikt tego nie przegapił. A co do treści to już jest napisane by ludzie się nawrócili ze złej drogi i uznali zwierzchnictwo Boże, Królestwo Boże. Obecnie ludzkość nie chce Królestwa Bożego, wybrali sobie królestwo demonów, mają rządy demon-kratyczne i to demony polityczne rządzą światem zamiast Boga.Obj. 14:6-8
6. I widziałem innego anioła, lecącego przez środek nieba, który miał ewangelię wieczną, aby ją zwiastować mieszkańcom ziemi i wszystkim narodom, i plemionom, i językom, i ludom, który mówił donośnym głosem:
7. Bójcie się Boga i oddajcie mu chwałę, gdyż nadeszła godzina sądu jego, i oddajcie pokłon temu, który stworzył niebo i ziemię, i morze, i źródła wód.
8. A drugi anioł szedł za nim i mówił: Upadł, upadł wielki Babilon, który napoił wszystkie narody winem szaleńczej rozpusty,
(BW)
Właśnie nadeszła ta godzina, godzina sądu nad tym światem, Bóg postawi swoich dwóch świadków na tym sądzie i się rozpocznie rozprawa.
Jer. 25:31-32
31. Wrzawa dochodzi aż do krańców ziemi, gdyż Pan ma spór z narodami, spiera się z wszelkim ciałem; bezbożnych podda pod miecz - mówi Pan.
32. Tak mówi Pan Zastępów: Oto nieszczęście idzie od narodu do narodu i groźna burza zrywa się od krańców ziemi.
(BW)

Ludzie zapomnieli o Bogu, zapomnieli o potopie, zapomnieli o Sodomie, teraz Bóg im to wszystko przypomni. Dlatego najpierw będzie kampania uświadamiająca wszystkich mieszkańców ziemi co jest i co będzie grane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anioł szósty




Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 114
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Nowe Jeruzalem

PostWysłany: Czw 10:53, 23 Lut 2006    Temat postu:

Drizzt napisał:
A jak aniołowie będą czasze gniewu Boga wylewać na ziemie? Z czajnika?
Nie trzeba sobie wyobrażać aniołów takich prymitywnych, oni stosują najnowszą technikę, technikę anielską i siedem ostatecznych plag wyleją na ten świat podczas zagłady wszystkich nieposłusznych pod koniec wielkiego ucisku który będzie trwał 1335 dni.Dan. 12:1
1. W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który jest orędownikiem synów twojego ludu, a nastanie czas takiego ucisku, jakiego nigdy nie było, odkąd istnieją narody, aż do owego czasu. W owym to czasie wybawiony będzie twój lud, każdy, kto jest wpisany do księgi żywota.
(BW)
Dan. 12:12
12. Błogosławiony ten, kto wytrwa i dożyje do tysiąca trzystu trzydziestu pięciu dni.
(BW)

Nawet Jezus o tym mówił co czeka obecnych ludzi na świecie, a czeka wielki dramat, wieki ucisk jakiego jeszcze nikt nie widział.Mat. 24:21-22
21. Wtedy bowiem nastanie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd, i nie będzie.
22. A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota, lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
(BW)

Będzie tudno przetrwać te 1335 dni, w tym czasie zginie 6 miliardów ludzi i tylko przetrwa 200 milionów tych którzy będą wiedzieli jak przetrwać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Genkaku
Wizytator



Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1397
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: pochodzą te myśli?

PostWysłany: Czw 13:09, 23 Lut 2006    Temat postu:

Anioł - mieszkaniec nieba.
Kosmita - mieszkaniec kosmosu.
Jeśli niebo = kosmos, to by się zgadzało. Aniołowie to kosmici.
Co nie wydaje mi się, żeby ludzie mogli być wynoszeni w przestrzeń kosmiczną na wróblach/gołębiach, z których bije światło :D To prędzej pojazd kosmiczny.

Anioł szósty, mam kilka pytań:
Kiedy jest rozpoczęcie ucisku ?
Dlaczego ma zostać tylko 200 milionów ludzi ? Jeśli ktoś wie co się stanie, ile ludzi przeżyje, to pewnie wie też kto zginie a kto nie = determinizm, brak wolnej woli ?
Jak przetrwać ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Święte Księgi Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin