Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Inkwizycja wzywa Wuja Zbója !
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Katolicyzm
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
levis
Wizytator



Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 1066
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 11:24, 14 Maj 2006    Temat postu:

Widzę że takie chrześcijańskie wartości jak miłosierdzie i tolerancja dla odmiennych poglądów są Księdzu obce. Lubuje się w sloganach, więc może słyszał o takim, że należy pomyśleć jak w danej sytuacji zachowałby się Jezus. Ciekawe czy powiedziałby, że wisi mu czy zbawienia dostąpi 50,czy 0.01% ludzkości. No ale jak Księdzu wisi to gratuluje dobrego samopoczucia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gaspar van der Sar




Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 129
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 14:11, 14 Maj 2006    Temat postu:

Marek całym tym wątkiem wskazuje, że.... i tu nie powiem, bo ja mam nie osądzać - przynajmniej tak mi kazał Jezus.
Ale muszę Ci powiedzieć, Marku, że zaczynasz ostro przeginać. I też pamiętaj o tym, by nie osądzać, chociaż coraz bardziej przekonuję się, że Kościół katolicki ma w głębokim poważaniu nauczanie Chrystusa.

Pozdro, Gaspar.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ks.Marek




Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1116
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Oikumene
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 14:30, 14 Maj 2006    Temat postu:

+

Ale piane bijecie, az kipi :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sinner




Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 14:58, 14 Maj 2006    Temat postu:

Dobra Marku przyznaj sie byłeś głównym dowodzącym ekipi schylającej się po mydło w semirnarium?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 15:30, 14 Maj 2006    Temat postu:

No dobra panowie cały ten wątek jest tak badziewny, że zasługuje tylko na więzienie a już ostatnia seria postów to na pewno. Zrobimy tak - jeszcze jeden post z serii "ożeszty" i wątek idzie na miejsce.
Acha i jeszcze jedno - na śfini przez aluzje osobiste rozumiemy nie tylko wyrażenie wulgarne ale po prostu atak na osobę zamiast atak na argument (co wydawałoby się oczywiste a niestety wcale nie jest).
Dlatego traktuje na równi chamstwo treści:
Marek napisał:
Wuju nie uwłaczaj memu Kościołowi! Ty z nim nie masz póki co nic i to kompletnie nic wspólnego!!!!

Jak i:
sinner napisał:
Dobra Marku przyznaj sie byłeś głównym dowodzącym ekipi schylającej się po mydło w semirnarium?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sinner




Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 289
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 15:51, 14 Maj 2006    Temat postu:

Drizzt argumentem Marka jest bzdura wiec odpowiadam bzdurą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 15:56, 14 Maj 2006    Temat postu:

Jeśli jest argument to jaki by nie był trzeba go obalić albo uznać. Jeśli nie ma argumentu to jakakolwiek byłaby treść wypowiedzi to nie nadaje się do dyskusji. I dlatego "więzić" będe nie słabe argumenty, i nie takie które mi nie pasują tylko posty wogóle nie zawierające argumentów a twój mimo, że emocjonalnie uzadniony kwalfikuje się właśnie do tej grupy :evil:
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pan Gąsienica
Wizytator



Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1184
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie 17:33, 14 Maj 2006    Temat postu:

Proszę Państwa, uwagi osobiste odnośnie Ks. Marka można kierować w samodzielnie założonych w tym celu wątkach w Dziale Kawiarnia, lub - według uznania - Więzieniu.

Dalszą dyskusję w tym temacie sugerowałbym skupić np. na "przysiędze antymodernistycznej" Piusa X, ekskomunikach lub podobnych sprawach, związanych z doktryną i historią Kościoła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 19:43, 14 Maj 2006    Temat postu:

A ja mam jeszcze takie pytanko do Barta - rzuciłem okiem na twój wątek na ateiście, nawet się uśmiechnąłem (najlepsze są kawałki o pomagierach wuja :D )ale mniejsza z tym.
Moje pytanko dotyczy "schizmy" - żeby mówić o schizmie trzeba by najpierw mówić o jakiejś wspólnocie i jednym nurcie ideologicznym - gdzieś ty coś takiego na śFini upatrzył? :shock: Kurde, chłopie - tu modem "apologii teizmu" jest ATEISTA!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bart




Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 322
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Poznań
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 20:03, 14 Maj 2006    Temat postu:

Drizzt napisał:
A ja mam jeszcze takie pytanko do Barta - rzuciłem okiem na twój wątek na ateiście, nawet się uśmiechnąłem (najlepsze są kawałki o pomagierach wuja :D )ale mniejsza z tym.
Moje pytanko dotyczy "schizmy" - żeby mówić o schizmie trzeba by najpierw mówić o jakiejś wspólnocie i jednym nurcie ideologicznym - gdzieś ty coś takiego na śFini upatrzył? :shock: Kurde, chłopie - tu modem "apologii teizmu" jest ATEISTA!


No dobra, masz rację :] Na swoją obronę mam, że cała sprawa mnie lekko rozbawiła i w takim to frywolnym nastroju pisałem wątek na ateista.pl ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drizzt
Założyciel, admin



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 2778
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 20:05, 14 Maj 2006    Temat postu:

No to :pidu:
A przy okazji - zadam ci pytanko zaraz w kawiarni, bo przejrzałem twój profil ;P to spójrz pls.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bart




Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 322
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Poznań
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 20:07, 14 Maj 2006    Temat postu:

Ks.Marek napisał:
+
Bartku, pewnie że można jednak - wybacz - ale nie z Tobą :D


No coż, niegodny jestem zapewnie, by spijać prawdę z Twoich ust ;) Przeżyję. Ze mną nie, z Wujem nie... To dopiero dwóch, ale jednak 100% próbujących ;) Z kim w takim razie mozna? Któż godzien?

Cytat:
pzdr


Nie pisz, proszę, "pzdr" po postach, w których dajesz mi do zrozumienia, że jestem kimś gorszym, bo czuję powiew schizofrenii ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ks.Marek




Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1116
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Oikumene
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 21:47, 14 Maj 2006    Temat postu:

BART napisał:
Nie pisz, proszę, "pzdr" po postach, w których dajesz mi do zrozumienia, że jestem kimś gorszym, bo czuję powiew schizofrenii

+
Sam wyciągasz ten wniosek. Tak jak każdy tzw. ateista. Kto wie, czy nie znalazłby kto w postawie ateisty świetnego materiału badawczego, chcąć podjąć kwestię źródeł wspólczesnego 21 wiecznego ateizmu.
Każdy byt ludzki jest na obraz i podobieństwo Boga. Więc z tego tytułu należy ci się szacunek jako Ikonie Bożej.

Pozdrawiam Cię Bart serdecznie !
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bart




Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 322
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Poznań
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 21:53, 14 Maj 2006    Temat postu:

Ks.Marek napisał:
Pozdrawiam Cię Bart serdecznie !


Jako że wyjaśniliśmy sobie to i owo na priv - pozdrawiam również ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Katolicyzm Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin