Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy stosunek Kosciola do aborcji jest dogmatyczny?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Katolicyzm
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 23:15, 10 Lut 2007    Temat postu:

REGMEN napisał:
22 stycznia 1973 r. Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych wydał orzeczenie, że prawna ochrona życia, którą się cieszy każdy Amerykanin, nie obejmuje życia człowieka przed narodzeniem. W Ameryce - najbogatszym kraju świata - do dzisiaj zgodnie z "prawem" zabijane są poczęte dzieci do dziewiątego miesiąca ciąży. O tej zbrodni zadecydowało dziewięciu członków Sądu Najwyższego USA, interpretując tak skrajnie niesprawiedliwie konstytucję Stanów Zjednoczonych.

Całość pod tym adresem [link widoczny dla zalogowanych]

Szanowny Wujuzboju czy tych dziewięciu sprawiedliwych (?) Twoim zdaniem ma rację?

Przede wszystkim w tej "calosci" jedyna informacja na temat prawa obowiazujacego w USA to ten zacytowany przez ciebie fragment. Nie znam prawa amerykanskiego i nie jestem w stanie ocenic, w jakim stopniu opisano stan faktyczny, a w jakim jest to propaganda.

A po drugie spytam sie ciebie wprost: czy gdyby twoja zona zaszla w ciaze i okazaloby sie, ze porod jest dla niej praktycznie wyrokiem smierci, to skazalbys ja na te smierc?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
REGMEN




Dołączył: 09 Gru 2005
Posty: 402
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob 23:46, 10 Lut 2007    Temat postu:

Wujzboj napisał
Cytat:
A po drugie spytam sie ciebie wprost: czy gdyby twoja zona zaszla w ciaze i okazaloby sie, ze porod jest dla niej praktycznie wyrokiem smierci, to skazalbys ja na te smierc?


Wujuzboju żadną miarą!!! :nie:

Regmen
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 0:32, 11 Lut 2007    Temat postu:

W takim razie nasze podstawowe poglady na sprawe aborcji sa zblizone.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mikon




Dołączył: 15 Gru 2005
Posty: 359
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 1:07, 11 Lut 2007    Temat postu:

wujzboj napisał:
Jak wobec tego ocenisz księdza tłumaczącego kobiecie i lekarzowi, że musi ona umrzeć (osieracając inne swoje dzieci), bo nie wolno pozwolić na aborcje?


Musialbym znac sytuacje doklaniej, zeby probowac oceny. Z tego co przedstawiasz, lekarz i/lub matka chca dokonac aborcji i ksiadz slusznie sie temu przeciwstawia. Z drugiej strony, dziwi mnie, ze ten ksiadz twierdzi, ze matka "musi umrzec", bo po pierwsze nikt tego nie wie --- medycyna nie jest nauka scisla --- po drugie, zapewne mozliwa jest operacja na matce i dziecku, ktora zmiejszy ryzyko, ze dziecko zabije matke.

Trudne sprawy, na ktore nie mam odpowiedzi, zaczynaja sie, gdy ta operacja bardzo zwieksza ryzyko smierci dziecka lub przybliza jej moment lub wrecz czyni jego natychmiastowa smierc prawie pewna, przez co z punktu widzenia skutkow medycznych (i tylko przez ten ograniczony pryzmat) jest rownowazna aborcji. Zgaduje, ze nie kazdy ksiadz jest w stanie zauwazyc roznice, a ze wzgledu na mozliwe naduzycia (dziecko nie moze sie bronic, ani zasugerowac podobnej operacji, ale z symetrycznymi skutkami; poza tym rodzice i lekarze mogliby zaczac obludnie nazywac aborcje "operacjami zwiekszajacymi szanse przezycia matki", a w rzeczywistosci w sercu skazywac dziecko na smierc, oceniac jego zycie jako mniej warte, tak jak przy aborcji), rowniez zalecenia urzedow Kosciola moga byc w tej sprawie usztywnione (jasne jest, ze nie sa one wtedy nieomylnym nauczaniem, tylko dostosowanym do czasow i warunkow zastosowaniem ogolnych zasad).

wujzboj napisał:
[...]Ponieważ nie wiesz, czy zachodzi przypadek pierwszy, czy drugi, to powinieneś ocenić prawdopodobieństwo wyrządzenia krzywdy na zdecydowanie większe, gdy zabijasz kobietę (150/200), niż gdy zabijasz komórkę (50/200). Ocena propozycji zakazu aborcji nawet w obronie życia kobiety nasuwa sie chyba sama?


Twoja analiza jest sensowna, ale opiera sie na nieprawdziwym zalozeniu. Co prawda, moje sumienie nie mowi nic o czlowieczenstwie embrionu, a zapewe dopiero gdybym trzymal skalpel w dloni, zaczeloby cos jasno i bezposrednio mowic o jego zabijaniu (oby!), ale ten warunkowy glos sumienia "jesli embrion jest czlowiekiem, to nie wolno go zabijac" wystarcza, poniewaz ja uznaje, ze embrion jest czlowiekiem. Nie jestem kompetentny, zeby to sam ustalic, uzasadniac i przekonywac, ale uznaje to, podobnie jak setki tysiecy innych rzeczy, duzych i malych, co do ktorych nie mam kompetencji, ale zdaje sie w nich na jakis uczciwie przez siebie wybrany autorytet.

wujzboj napisał:
Jak rozumiem, zgadzamy się przy tym, że działa ono wyłącznie w przypadkach, gdy buntownik nie stawia po przeciwnej stronie barykady swojego sumienia.


Oczywiscie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
abangel666
Opiekun Kawiarni



Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 3123
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z Piekła

PostWysłany: Nie 2:01, 11 Lut 2007    Temat postu:

wujzboj napisał:
czy gdyby twoja zona zaszla w ciaze i okazaloby sie, ze porod jest dla niej praktycznie wyrokiem smierci, to skazalbys ja na te smierc?


Wujek... kurcze blade... coraz bardziej Cię lubię.... oto mamy sympatię między katolikiem i satanistką.... dziwne? IMHO nie dziwne.... a jakbys jeszcze przetłumaczył teksty z 5-ciu piosenek z filmu "Anarchistki" to Cię normalnie pokocham....

i jeszcze... Wujek... ja rozumiem, że wierzysz w Boga, ale powinieneś przejść na ewangelizm!
Porównaj sobie... brzuchate spasione wieprze, tuczniki polskie biskupie... tłuszcz, podwójne podbródki, brzuch na jajach, tłuszcz, tłuszcz, tłuszcz... ohyda.... i porównaj biskupke ewangelicką:
[link widoczny dla zalogowanych]

No? Wujek? Kogo wolisz? polskie biskupy-tuczniki czy tą, no fakt... niezbyt piękną Niemkę, ale szczupłą i zadbaną... i chyba sympatyczną?
Wolisz ją za biskupa, czy Paetza, Muszyńskiego, Życińskiego....

***

Kogo wolisz? Wujek?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
REGMEN




Dołączył: 09 Gru 2005
Posty: 402
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie 13:58, 11 Lut 2007    Temat postu:

abangel666 napisał(a)

Cytat:
Ale szajba pozostaje... a obecne stanowisko Krk wobec aborcji to zwyczajna szajba i bandyctwo. To się w głowie nie mieści...


Drugi raz Proszę Szanowną abangel666 o przedstawienie na forum oficjalnych dokumentów Krk potwierdzających owe bandyctwo Krk wobec aborcji!
Jeśli drugi raz moja prośba przez abangel666 zostanie pominięta milczeniem to zwrócę się do moderatorów tego tematu do zobowiązania abangel666 do udzielenia mi odpowiedzi lub usunięcia Jej postu jako gołosłownego oskarżenia wobec Krk.
Nie :nie: godzi się, aby na tym forum można było kogokolwiek oskarżać bez podania konkretnego argumentu stwierdzającego słuszność/celowość owego oskarżenia.


Regmen
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
abangel666
Opiekun Kawiarni



Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 3123
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z Piekła

PostWysłany: Pon 2:12, 12 Lut 2007    Temat postu:

(autociach)

Ostatnio zmieniony przez abangel666 dnia Wto 5:52, 13 Lut 2007, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
trabka




Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 256
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 9:47, 12 Lut 2007    Temat postu:

Cóż za urocza anarcho-satanistka z Pani! Czy mogłaby Pani do mnie też tak trochę: "idiota", "bandyta" itp.?

A żeby nie było, że to zupełny offtopic: może jednak podałaby Pani jakiś konkretny cytat dotyczący aborcji (ostatecznie może być z audycji RM, ale wolałbym z oficjalnych dokumentów Krk), w którym czarno na białym byłoby widać, że "stanowisko Krk wobec aborcji to [...] bandyctwo"?

Z poważaniem,

Trąbka
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
REGMEN




Dołączył: 09 Gru 2005
Posty: 402
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon 15:56, 12 Lut 2007    Temat postu:

abangel666 napisała
Cytat:
REGMEN napisał:
Cytat:
Drugi raz Proszę Szanowną abangel666 o przedstawienie na forum oficjalnych dokumentów Krk potwierdzających owe bandyctwo Krk wobec aborcji!



Włącz Radio Maryja.... to wszak radio, za które codziennie dziękował Bogowi papież JPII-gi...


Jak widzę abangel666 nie potrafi poprzeć swojej oskarżycielskiej tezy żadnym argumentem!!!
Nie dziwi mnie to, ponieważ to nie pierwszy raz tak jest!!!
Natomiast dziwię się i to bardzo, że na tym forum tak można postępować (jak postępuje abangel666) i każdemu można coś zarzucić bez najmniejszego dowodu (bandyctwo Krk wobec aborcji!) każdemu można ubliżyć... A moderatorzy, jaki i sam administrator owego forum milczą...Widocznie im takie postępowanie (abangelowskie...) przypadło do gustu.
Czyżby zdanie Tomisty o upadku tego forum miało się sprawdzić...???

Regmen

P.s. Panowie moderatorzy teraz to już nie silcie się na jakąkolwiek ripostę wobec postów abangel666, bo to będzie przysłowiowa musztarda po obiedzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
levis
Wizytator



Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 1066
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 17:20, 12 Lut 2007    Temat postu:

Wysłałem do Abangel666 prośbę o dobrowolną zmianę obraźliwego posta.
Przypominam, że zgodnie z pkt.3.6.regulaminu śfinii, nie wolno głosić tezy nieobronionej w jednym wątku podczas duskusji w innym wątku.
Przypominam, też, że za wielokrotne podobne wybryki Gość, który mówi Ni poszedł do paki na miesiąc, więc na śfinii, choć jesteśmy tolerancyjni, takie numery nie uchodzą płazem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
abangel666
Opiekun Kawiarni



Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 3123
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z Piekła

PostWysłany: Wto 6:05, 13 Lut 2007    Temat postu:

Proszę uprzejmie....

KKK (wytłuszczenia moje)

2271 Bezpośrednie przerwanie ciąży, to znaczy zamierzone jako cel lub środek, jest głęboko sprzeczne z prawem moralnym.

2274 Diagnostyka prenatalna (...) Sprzeciwia się prawu moralnemu wtedy, gdy w zależności od wyników prowadzi do przerwania ciąży.

Przetłumaczyć z watykańskiego na polski, czy sami sobie wnioski wysnujecie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ks.Marek




Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1116
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Oikumene
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 7:58, 13 Lut 2007    Temat postu:

Rozumiem, że bandyctwem jest zakaz dokonywania aborcji oraz badań prenatalnych, tak?.
Ja myśle, że bandyctwem jest pozwolenie na pisanie takich bzdur, które uskutecznia abangel666
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
motek




Dołączył: 07 Mar 2006
Posty: 565
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto 8:25, 13 Lut 2007    Temat postu:

Ks.Marek napisał:
Rozumiem, że bandyctwem jest zakaz dokonywania aborcji oraz badań prenatalnych, tak?.


moim zdaniem zakazanie robienia badań prenatalnych byłoby bandyctwem
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ks.Marek




Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1116
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Oikumene
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 8:52, 13 Lut 2007    Temat postu:

motek napisał:
moim zdaniem zakazanie robienia badań prenatalnych byłoby bandyctwem

Bo jakby sie okazało, że twoje dziecko miałoby np zespół Downa, to byś bez wahania poszedł z żona do kliniki aborcyjnej?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
neko




Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 817
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: PL, D

PostWysłany: Wto 14:27, 13 Lut 2007    Temat postu:

Regmenie, ja zupełnie nie rozumiem Twoich pretensji do abangel.
abangel napisał:
obecne stanowisko Krk wobec aborcji to zwyczajna szajba i bandyctwo. To się w głowie nie mieści...

Regmen napisał:
Proszę o przedstawienie na forum oficjalnych dokumentów Krk potwierdzających owe bandyctwo Krk wobec aborcji!
Cytat:
A po drugie spytam sie ciebie wprost: czy gdyby twoja zona zaszla w ciaze i okazaloby sie, ze porod jest dla niej praktycznie wyrokiem smierci, to skazalbys ja na te smierc?

Wujuzboju żadną miarą!!!

Regmen napisał:
Drugi raz Proszę Szanowną abangel666 o przedstawienie na forum oficjalnych dokumentów Krk potwierdzających owe bandyctwo Krk wobec aborcji!


Abangel przyrównała absolutny zakaz aborcji, za którym opowiada się Kościół, do bandyctwa. Ty sprzeciwiłeś się takiemu przyrównaniu, ale niemal równocześnie oznajmiłeś, że gdyby ciąża zagrażała życiu Twojej własnej żony, to żony żadną miarą nie naraziłbyś na śmierć – co oznacza, że (podobnie jak ok. 100% ludzi) uratowałbyś życie żony kosztem aborcji. Ergo – popraw mnie, jeśli nieprawidłowo rozumuję – prawo absolutnie zakazujące aborcji i skazujące czyjąś żonę, córkę, matkę na bardzo prawdopodobną śmierć można określić tak, jak żywiołowo (zamiast eufemistycznie) uczyniła to abangel.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ks.Marek




Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1116
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Oikumene
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 15:05, 13 Lut 2007    Temat postu:

neko napisał:
Abangel przyrównała absolutny zakaz aborcji, za którym opowiada się Kościół, do bandyctwa.

Pod pojęciem absolutnego zakazu aborcji należy rozumieć takie działanie osób (rodziców dziecka, lekarzy) które ma na celu przerwanie naturalnego "procesu" ciąży, celem niedopuszczenia do narodzin. Tu odejdźmy od usunięcia ciąży niechcianej, skupmy się zaś na ewentualności utraty zdrowia/życia matki.
Jeśli lekarz, którego powołaniem jest ratowanie zdrowia/życia ludzkiego podejmuje działania medyczne celem zabezpieczenia zdrowia/życia matki, to jeśli działania te przewidują usunięcie płodu z łona matki, wówczas nie mówimy o aborcji. Lekarz nie dokonał usunięcia płodu dla usunięcia płodu lecz celem ratowania zdrowia/życia matki. Nie ma tu mowy o aborcji. Nie ma tu mowy o grzechu.
Uważam, że jest tu wielkie nieporozumienie. Jeśli rodzice decydują się na aborcję - a więc uniknięcie macierzyństa/ojcostwa - to jest to podłośc pierwszej wody.
Jeśli jednak usunięcie ciąży zostało spowodowane wskutek pośredni - ratowanie zdrowia/życia kobiety to mówimy tu o podwójnym skutku.
Co do diagnostyki prenatalnej: jeśli rodzice dowiedzą się o zdiagnozowanym zespole Downa u swego dziecka i zadecydują o dokonaniu aborcji, to jest to wielkiej klasy egoizm tychże rodziców. To jakby nie patrzeć: ich dziecko, ciało z ich ciała i krew z ich krwi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
REGMEN




Dołączył: 09 Gru 2005
Posty: 402
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 15:46, 13 Lut 2007    Temat postu:

Neko napisał
Cytat:
Regmenie, ja zupełnie nie rozumiem Twoich pretensji do abangel.


Szanowny Neko zanim Ci odpowiem na Twoje niezrozumienie moich (jakoby...) pretensji do abangel666 to zapytam Cię, dlaczego uważasz, że to, co pisałem do abangel666 jest moją pretensją/pretensjami wobec tego, co abangel666 pisała w swoich postach???
Po udzieleni mi odpowiedzi na moje pytanie odpowiem Ci, co było podstawowym powodem moich dociekań w stosunku do treści zawartej w postach abangel666 skoro tego nie widzisz...
Myślę, że jasno się wyraziłem.

Regmen
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
REGMEN




Dołączył: 09 Gru 2005
Posty: 402
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 16:07, 13 Lut 2007    Temat postu:

Ks. Marek napisał
Cytat:
Pod pojęciem absolutnego zakazu aborcji należy rozumieć takie działanie osób (rodziców dziecka, lekarzy) które ma na celu przerwanie naturalnego "procesu" ciąży, celem niedopuszczenia do narodzin. (...) Jeśli lekarz, którego powołaniem jest ratowanie zdrowia/życia ludzkiego podejmuje działania medyczne celem zabezpieczenia zdrowia/życia matki, to jeśli działania te przewidują usunięcie płodu z łona matki, wówczas nie mówimy o aborcji. Lekarz nie dokonał usunięcia płodu dla usunięcia płodu lecz celem ratowania zdrowia/życia matki. Nie ma tu mowy o aborcji. Nie ma tu mowy o grzechu.


Tak Marku podzielam Twoje zdanie w tym, co piszesz!!!
Ale jak widać dla niektórych to, co Katolickie (Krk) zawsze jest bandyckie... :think:

Pozdrawiam,

Regmen
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
neko




Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 817
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: PL, D

PostWysłany: Wto 16:51, 13 Lut 2007    Temat postu:

ks. Marek napisał:
Jeśli lekarz, którego powołaniem jest ratowanie zdrowia/życia ludzkiego podejmuje działania medyczne celem zabezpieczenia zdrowia/życia matki, to jeśli działania te przewidują usunięcie płodu z łona matki, wówczas nie mówimy o aborcji. Lekarz nie dokonał usunięcia płodu dla usunięcia płodu lecz celem ratowania zdrowia/życia matki. Nie ma tu mowy o aborcji. Nie ma tu mowy o grzechu.

OK. Czyli Kościół oficjalnie dopuszcza w pewnych przypadkach możliwość przerywania ciąży? A chodzące gdzieniegdzie słuchy o tym, że Polsce grozi wprowadzenie absolutnego zakazu aborcji (także w przypadku ratowania zdrowia/życia kobiety) są nieprawdziwe? Czy dobrze rozumiem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
neko




Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 817
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: PL, D

PostWysłany: Wto 16:53, 13 Lut 2007    Temat postu:

Regmen napisał:
Szanowny Neko zanim Ci odpowiem na Twoje niezrozumienie moich (jakoby...) pretensji do abangel666 to zapytam Cię, dlaczego uważasz, że to, co pisałem do abangel666 jest moją pretensją/pretensjami wobec tego, co abangel666 pisała w swoich postach???

Zdaje się, że coraz mniej Cię rozumiem...
Regmen napisał:
Jeśli drugi raz moja prośba przez abangel666 zostanie pominięta milczeniem to zwrócę się do moderatorów tego tematu do zobowiązania abangel666 do udzielenia mi odpowiedzi lub usunięcia Jej postu jako gołosłownego oskarżenia wobec Krk.
Nie godzi się, aby na tym forum można było kogokolwiek oskarżać bez podania konkretnego argumentu stwierdzającego słuszność/celowość owego oskarżenia.

Jeżeli to nie jest wyrażenie pretensji wobec tego, co abangel pisała w swoich postach, to musisz mi wytłumaczyć, co to w takim razie jest, i to wytłumaczyć w formie przystępnej, jak dziecku z przedszkola.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
REGMEN




Dołączył: 09 Gru 2005
Posty: 402
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 18:17, 13 Lut 2007    Temat postu:

Okej Neko...Jak dziecku z przedszkola Ci wytłumaczę!!!

Abangel666 napisała
Cytat:
Ale szajba pozostaje... a obecne stanowisko Krk wobec aborcji to zwyczajna szajba i bandyctwo. To się w głowie nie mieści...


Regmen napisał
Cytat:
Proszę o przedstawienie na forum oficjalnych dokumentów Krk potwierdzających owe bandyctwo Krk wobec aborcji!
Też chcę coś na ten temat wiedzieć.


Regmen napisał
Cytat:
Drugi raz Proszę Szanowną abangel666 o przedstawienie na forum oficjalnych dokumentów Krk potwierdzających owe bandyctwo Krk wobec aborcji!
Jeśli drugi raz moja prośba przez abangel666 zostanie pominięta milczeniem to zwrócę się do moderatorów tego tematu do zobowiązania abangel666 do udzielenia mi odpowiedzi lub usunięcia Jej postu jako gołosłownego oskarżenia wobec Krk.
Nie godzi się, aby na tym forum można było kogokolwiek oskarżać bez podania konkretnego argumentu stwierdzającego słuszność/celowość owego oskarżenia.


Trąbka napisał
Cytat:
Cóż za urocza anarcho-satanistka z Pani! Czy mogłaby Pani do mnie też tak trochę: "idiota", "bandyta" itp.?

A żeby nie było, że to zupełny offtopic: może jednak podałaby Pani jakiś konkretny cytat dotyczący aborcji (ostatecznie może być z audycji RM, ale wolałbym z oficjalnych dokumentów Krk), w którym czarno na białym byłoby widać, że "stanowisko Krk wobec aborcji to [...] bandyctwo"?

Z poważaniem,

Trąbka



abangel666 napisała

Cytat:
REGMEN napisał: Cytat:
Cytat:
Drugi raz Proszę Szanowną abangel666 o przedstawienie na forum oficjalnych dokumentów Krk potwierdzających owe bandyctwo Krk wobec aborcji!

Włącz Radio Maryja.... to wszak radio, za które codziennie dziękował Bogowi papież JPII-gi...


Regmen napisał
Cytat:
Jak widzę abangel666 nie potrafi poprzeć swojej oskarżycielskiej tezy żadnym argumentem!!!
Nie dziwi mnie to, ponieważ to nie pierwszy raz tak jest!!!
Natomiast dziwię się i to bardzo, że na tym forum tak można postępować (jak postępuje abangel666) i każdemu można coś zarzucić bez najmniejszego dowodu (bandyctwo Krk wobec aborcji!) każdemu można ubliżyć... A moderatorzy, jaki i sam administrator owego forum milczą...Widocznie im takie postępowanie (abangelowskie...) przypadło do gustu.
Czyżby zdanie Tomisty o upadku tego forum miało się sprawdzić...???


Moderator Levis napisał
Cytat:
Wysłałem do Abangel666 prośbę o dobrowolną zmianę obraźliwego posta.
Przypominam, że zgodnie z pkt.3.6.regulaminu śfinii, nie wolno głosić tezy nieobronionej w jednym wątku podczas duskusji w innym wątku.
Przypominam, też, że za wielokrotne podobne wybryki Gość, który mówi Ni poszedł do paki na miesiąc, więc na śfinii, choć jesteśmy tolerancyjni, takie numery nie uchodzą płazem.


Abangel666 napisala
Cytat:
Proszę uprzejmie....

KKK (wytłuszczenia moje)

2271 Bezpośrednie przerwanie ciąży, to znaczy zamierzone jako cel lub środek, jest głęboko sprzeczne z prawem moralnym.

2274 Diagnostyka prenatalna (...) Sprzeciwia się prawu moralnemu wtedy, gdy w zależności od wyników prowadzi do przerwania ciąży.

Przetłumaczyć z watykańskiego na polski, czy sami sobie wnioski wysnujecie?


Ks. Marek właściwie skomentował to co napisała abangel666
Cytat:
Rozumiem, że bandyctwem jest zakaz dokonywania aborcji oraz badań prenatalnych, tak?.
Ja myśle, że bandyctwem jest pozwolenie na pisanie takich bzdur, które uskutecznia abangel666


Neko jest to dla Ciebie jasne czy dalej nic z tego nie rozumiesz?

Regmen

P.s.
Wujzboj spytał mnie
Cytat:
A po drugie spytam sie ciebie wprost: czy gdyby twoja zona zaszla w ciaze i okazaloby sie, ze porod jest dla niej praktycznie wyrokiem smierci, to skazalbys ja na te smierc?


Odpowiedziałem; Wujuzboju żadną miarą!!!

Neko postaraj się czytać posty ze zrozumieniem i zechciej zauważyć kontekst owych wypowiedzi. Moja odpowiedź na Wujazboja pytanie, co ma wspólnego z gołosłownym oskarżeniem abangel666 pod adresem Krk...Możesz mi to wyjaśnić???
Dlaczego utożsamiasz mnie (w domyśle...) z nauką Krk w kontekście tematu, jakim jest aborcja...Na jakiej podstawie???
Czy ja nie mogę mieć swojego zdania w tym temacie?
Neko ja po prostu nie lubię jak ktoś oskarża innych bez podania argumentu popierającego owe oskarżenie...Czy jasne jest to dla Ciebie i zrozumiałe???
***
Neko pomyśl czy byłbyś zadowolonym gdybym napisał w odpowiedzi na Twój post bez podania żadnego argumentu popierającego moją tezę oskarżycielską pod Twoim adresem, że piszesz głupoty i treść merytoryczna Twojego postu jest iście bandycka???
***
A teraz jak owe dziecko z przedszkola przeanalizuj to wszystko, co Ci napisałem.

Regmen
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ks.Marek




Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1116
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Oikumene
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 20:11, 13 Lut 2007    Temat postu:

neko napisał:
1. OK. Czyli Kościół oficjalnie dopuszcza w pewnych przypadkach możliwość przerywania ciąży?
2. A chodzące gdzieniegdzie słuchy o tym, że Polsce grozi wprowadzenie absolutnego zakazu aborcji (także w przypadku ratowania zdrowia/życia kobiety) są nieprawdziwe? Czy dobrze rozumiem?

1. Nie ma nigdzie powiedziane: "Ratując zdrowie matki można przerwać ciążę". Każde życie "cenne jest w oczach Pana" - uczy Psalmista. Tą mądrością powinien kierować sie lekarz. Jeśli okoliczności poprowadzą do przerwania ciąży, to z całą pewnością nie to było celem działania lekarza. Nie ma czegoś takiego: nie wolno przerywać ciąży, ale w niektórych wypadkach tak. Albo jeszcze inaczej, jeśli chodzi o podwójny skutek: jakiś czas temu na kolędzie rozmawiałem z maszynista PKP. W ciągu 20 lat pracy rzuciło mu się pod maszynę 2 ludzi. Czy celem działania maszynisty jest zabijanie ludzi, i ten miał szczęście/pecha (że za mało) kasując tę dwójke?
2. W niektórych kręgach powiadają, że Wujów Zbójów trzeba powyłapywać, uśpić i wystrzelić na Marsa. Czy Ty wuju już sie ubezpieczyłeś na takowe zdarzenie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
neko




Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 817
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: PL, D

PostWysłany: Wto 21:54, 13 Lut 2007    Temat postu:

Regmen napisał:
Neko postaraj się czytać posty ze zrozumieniem i zechciej zauważyć kontekst owych wypowiedzi.

Staram się, ale nie zawsze mi to wychodzi.
Regmen napisał:
Neko jest to dla Ciebie jasne czy dalej nic z tego nie rozumiesz?

Rozumiem to samo, co poprzednio. Tłumaczenie, polegające na przytaczaniu słowo w słowo niezrozumianego wcześniej tekstu, nie rokuje sukcesu pedagogicznego.
Co do Twoich "pretensji" do abangel:
Regmen napisał:
dlaczego uważasz, że to, co pisałem do abangel666 jest moją pretensją/pretensjami wobec tego, co abangel666 pisała w swoich postach???
oraz
Regmen napisał:
ja po prostu nie lubię jak ktoś oskarża innych bez podania argumentu popierającego owe oskarżenie...

Więc jak należy to, co piszesz, określić, skoro słowo „pretensja” wydaje Ci się nie na miejscu? Możesz podać konkretny wyraz/ konkretne wyrażenie?
Regmen napisał:
Dlaczego utożsamiasz mnie (w domyśle...) z nauką Krk w kontekście tematu, jakim jest aborcja...Na jakiej podstawie???
Czy ja nie mogę mieć swojego zdania w tym temacie?

Zdaje się, że nie jestem jedyną osobą, która nie stara się „czytać postów ze zrozumieniem”. Przecież ja wyraźnie piszę o tym, że Twojemu stanowisku bliżej jest do poglądów abangel, niż do nauk Kościoła. (W przeciwnym razie byłoby bez sensu dziwić się Twoim pretensjom (czy jak chcesz to nazwać) do abangel; przeciwnie, byłyby całkowicie zrozumiałe).
Jeszcze raz:
Regmen napisał:
Cytat:
czy gdyby twoja zona zaszla w ciaze i okazaloby sie, ze porod jest dla niej praktycznie wyrokiem smierci, to skazalbys ja na te smierc?

żadną miarą!!!

abangel napisał:
2271 Bezpośrednie przerwanie ciąży, to znaczy zamierzone jako cel lub środek, jest głęboko sprzeczne z prawem moralnym.
– co oznacza, że Kościół poparłby postulowany przez LPR absolutny zakaz przerwania ciąży, także jako środka (np. do uratowania życia kobiety). Taki zakaz zaś, jak rozumiem, lub nawet dążenie do takiego zakazu, abangel nazywa „bandytyzmem”.
W Twoich oczach zakaz taki może stanowić np. „niepotrzebną i niesłuszną przyczynę śmierci kobiet, których organizm z jakichś przyczyn nie jest w stanie znieść ciąży”.
Różnicę między Twoim podejściem do sprawy, a podejściem abangel widzę tylko w doborze słów, nie w meritum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
neko




Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 817
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: PL, D

PostWysłany: Wto 22:22, 13 Lut 2007    Temat postu:

ks.Marek napisał:
Nie ma nigdzie powiedziane: "Ratując zdrowie matki można przerwać ciążę". Każde życie "cenne jest w oczach Pana" - uczy Psalmista. Tą mądrością powinien kierować sie lekarz.

Jak to należy rozumieć? Zwłaszcza w kontekście tego, co pisałeś poprzednio:
ks.Marek napisał:
Lekarz nie dokonał usunięcia płodu dla usunięcia płodu lecz celem ratowania zdrowia/życia matki. [...] Nie ma tu mowy o grzechu.

Czyli usunięcie płodu może być środkiem do celu, którym to celem jest ratowania życia/zdrowia kobiety – czy nie może? Czy można przerwać ciążę dla ratowania życia/zdrowia kobiety – czy nie można?
Czy mogę prosić o jednoznaczną odpowiedź?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
abangel666
Opiekun Kawiarni



Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 3123
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z Piekła

PostWysłany: Wto 23:19, 13 Lut 2007    Temat postu:

Widzę, ze tylko neko rozumie KKK.... cóż, może więc pozostałym przetłumaczę z watykańskiego na polski....

2271 Bezpośrednie przerwanie ciąży, to znaczy zamierzone jako cel lub środek, jest głęboko sprzeczne z prawem moralnym.

Cel - aborcja z przyczyn społecznych, celem jest aborcja
Środek - aborcja np. dla ratowania życia kobiety: celem jest ratowanie życia, a środkiem aborcja.

Krk w KKK 2271 potępia aborcję i jako cel i jako środek! A to oznacza zakaz aborcji nawet gdy kobieta ma umrzeć!

Przykłady:
- ustawodawstwo Chile
- obecne ciągotki w Polsce
- wyniesienie na ołtarze Włoszki która to zrobiła (owszem, to jej (prawie) osobista sprawa, ale wyniesienie do panteonu wyraźnie wskazuje co Krk popiera!)


2274 Diagnostyka prenatalna (...) Sprzeciwia się prawu moralnemu wtedy, gdy w zależności od wyników prowadzi do przerwania ciąży.

Jest to konsekwencja kanonu 2271; oznacza zakaz badań prenatalnych w wyniku których mogłaby być przeprowadzona aborcja zgodna z ustawodawstwem danego kraju.

***

Dodam, ze ta szajba
- jest niezgodna/sprzeczna z Biblią!

- Krk usiłuje to wprowadzać przy pomocy prawa świeckiego, co sam przyznaje w KKK. Widocznie biskupom autorytetu nie styka i muszą za miecz Temidy chwytać.... o nie, Średniowiecze minęło jak czarny koszmar.


***

Na zakończenie, wyrażam ogromne zdziwienie, że to ja, na katolickim forum muszę dawać wykłady z Katechizmu Krk, objaśniać go i tłumaczyć tak elementarne i powszechnie znane rzeczy, jak stosunek Krk do aborcji?!
Do tego moi dyskutanci uzyskują poparcie moderatora.... zamiast zebrać ochrzan od Niego.... cóż... są na świecie rzeczy, o których nie śniło się fizjologom...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Katolicyzm Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 10 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin