Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Segregacja sanitarna - co łączy Żyda z nieszczepem?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Nauki społeczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
towarzyski.pelikan
Dołączył: 19 Sie 2018
Posty: 5396
Przeczytał: 93 tematy

Skąd: Ze wsi
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 18:08, 21 Sty 2022    Temat postu:

Seemele napisał:
Niezaszczepieni też mogą pupę moczyć. Myślę, że nie będą mieli nawet tak bardzo pod górkę. Może będą musieli przychodzić wcześniej rano.
Lub późnym wieczorem.

Ilość ludzi, która teraz przychodzi, nie przekracza limitu. Przynajmniej w mojej okolicy.


Marian Turski, były więzień Auschwitz:

Cytat:
W pewnym momencie użył pan takiego sformułowania: „Auschwitz ist nicht vom Himmel gefallen”. Auschwitz nie spadło z nieba. Można powiedzieć, jak to się u nas mówi: oczywista oczywistość.

No jasne, że nie spadło z nieba. Może się to wydawać banalnym stwierdzeniem, ale jest w tym głęboki i bardzo ważny do zrozumienia skrót myślowy. Przenieśmy się na chwilę myślami, wyobraźnią we wczesne lata 30. do Berlina. Znajdujemy się prawie w centrum miasta. Dzielnica nazywa się Bayerisches Viertel, Bawarska Dzielnica. Trzy przystanki od Kudammu, ogrodu zoologicznego. Tam, gdzie dziś jest stacja metra, jest Bayerischer Park – Park Bawarski. I oto jednego dnia w tych wczesnych latach 30. na ławkach pojawia się napis: „Żydom nie wolno siadać na tych ławkach”. Można powiedzieć: nieprzyjemne, nie fair, to nie jest OK, ale w końcu jest tyle ławek dookoła, można usiąść gdzieś indziej, nie ma nieszczęścia.

Była to dzielnica zamieszkała przez inteligencję niemiecką pochodzenia żydowskiego, mieszkali tam Albert Einstein, noblistka Nelly Sachs, przemysłowiec, polityk, minister spraw zagranicznych Walther Rathenau. Potem w pływalni pojawił się napis: „Żydom zabroniony wstęp do tej pływalni”. Można znów powiedzieć: nie jest to przyjemne, ale Berlin ma tyle miejsc, gdzie można się kąpać, tyle jezior, kanałów, prawie Wenecja, więc można gdzieś indziej.

Jednocześnie gdzieś pojawia się napis: „Żydom nie wolno należeć do niemieckich związków śpiewaczych”. No to co? Chcą śpiewać, muzykować, niech zbiorą się oddzielnie, będą śpiewali. Potem pojawia się napis i rozkaz: „Dzieciom żydowskim, niearyjskim nie wolno bawić się z dziećmi niemieckimi, aryjskimi”. Będą się bawiły same. A potem pojawia się napis: „Żydom sprzedajemy chleb i produkty żywnościowe tylko po godzinie 17”. To już jest utrudnienie, bo jest mniejszy wybór, ale w końcu po godzinie 17 też można robić zakupy.

Uwaga, uwaga, zaczynamy się oswajać z myślą, że można kogoś wykluczyć, że można kogoś stygmatyzować, że można kogoś wyalienować. I tak powolutku, stopniowo, dzień za dniem ludzie zaczynają się z tym oswajać – i ofiary, i oprawcy, i świadkowie, ci, których nazywamy bystanders, zaczynają przywykać do myśli i do idei, że ta mniejszość, która wydała Einsteina, Nelly Sachs, Heinricha Heinego,Mendelssohnów, jest inna, że może być wypchnięta ze społeczeństwa, że to są ludzie obcy, że to są ludzie, którzy roznoszą zarazki, epidemie. To już jest straszne, niebezpieczne. To jest początek tego, co za chwilę może nastąpić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Semele
Bloger na KretowiskuDołączył: 09 Lis 2014
Posty: 20344
Przeczytał: 132 tematy


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 5:14, 22 Sty 2022    Temat postu:

Prawdziwe wykluczenie to zlikwidowanie kolei na prowincjach Na skutek czego ludzie stracili możliwość dojazdu do pracy. Brak dostępu do lekarza pierwszego kontaktu co zauważył nawet nasz rząd. Ostatnie informacje.
Szczepienia, jeśli ktoś wierzy w ich skuteczność, są dla bezpieczeństwa a nie po to aby segregować.

Trzeba mieć bardzo złą wolę aby myśleć inaczej.

Ludzie mogą być wykluczeni ze społeczeństwa z wielu powodów. Często dzieje się tak dlatego, że należą do określonej grupy etnicznej lub mniejszościowej, która spotyka się z dyskryminacją w swoim społeczeństwie. Jednak przyczyną może być też to, jak ktoś się identyfikuje. Członkowie społeczności LGBTQI od dawna spotykają się z dyskryminacją, która negatywnie wpływa na ich możliwości znalezienia pracy, a nawet skutkuje w zakazie wstępu do niektórych miejsc, takich jak bary i restauracje, które są dostępne dla innych. Te przypadki wykluczenia społecznego są w większości konsekwencją bezpośredniej dyskryminacji.

Dyskryminacja pośrednia również skutkuje wykluczeniem społecznym. Osoby niepełnosprawne są często wykluczane ze społeczeństwa z powodu podstawowych braków udogodnień w infrastrukturze, takich jak budynki bez wind lub ramp. Niektórym może się to wydawać drobnostką, ale z tego powodu osoby niepełnosprawne nie mogą uczestniczyć w pełni w życiu publicznym, mogą nie mieć możliwości dzielenia się swoimi opiniami w ważnych kwestiach, a nawet odbiera im się prawo głosu i decyzyjności w sprawie przyszłości...


Ostatnio zmieniony przez Semele dnia Sob 5:17, 22 Sty 2022, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Semele
Bloger na KretowiskuDołączył: 09 Lis 2014
Posty: 20344
Przeczytał: 132 tematy


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 9:35, 22 Sty 2022    Temat postu:

skutki wywołają przepisy, które m.in. mają umożliwić pracodawcom zdobywanie wiedzy o tym, czy pracownik nie jest zakażony (na podstawie wyniku testu diagnostycznego) lub czy się zaszczepił. Chodzi o projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii COVID-19, który trafił do Sejmu. Na jego podstawie firmy zyskają wreszcie podstawę do pozyskiwania takich wrażliwych danych, w tym również od klientów (na potrzeby przestrzegania ograniczeń w działalności wprowadzonych w związku z pandemią).
Z drugiej strony jednak nowe przepisy ograniczą możliwość działania firm wobec zatrudnionych, którzy są niezaszczepieni i odmawiają poddania się testom diagnostycznym. Zatrudniający będzie mógł jedynie przenieść ich na inne stanowisko, za dotychczasowym wynagrodzeniem. Prawnicy wskazują, że obecnie w niektórych przypadkach pracodawca może nie dopuszczać takich osób do pracy bez zachowania prawa do wynagrodzenia, a w wyjątkowych okolicznościach nawet rozwiązać ich umowy. - Nowe przepisy są więc właściwie nagrodą za niezaszczepienie się - podkreślają eksperci.

[link widoczny dla zalogowanych]

W porównaniu do krajów UE w Polsce pojęcie wykluczenia społecznego
pojawiło się relatywnie późno. Jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku w op-
racowaniach naukowych używano głównie terminów „marginalizacja” oraz
„marginalność społeczna”. Faktycznie określenie wykluczenia społeczne-
go w polskiej literaturze naukowej zaczęło funkcjonować dopiero w pier-
wszej dekadzie XXI w., co było wynikiem tłumaczenia używanego w doku-
mentach UE.
Problem ten uwidocznił się w Polsce w kontekście przemian spo-
łeczno-gospodarczych związanych ze zmianami ustrojowymi. Prywatyza-
cja wcześniej upaństwowionych gałęzi przemysłu stworzyła odpowiednie
warunki dla inwestorów. W konsekwencji odejścia od modelu pełnego za-
trudnienia, wiele osób znalazło się bez pracy, co skutkowało powstaniem
enklaw biedy i bezrobocia, a osoby które się z nich wywodziły stały się
szczególnie narażone na wykluczenie. Powszechnym problemem stało się
społeczne dziedziczenie wykluczenia czy czynników związanych z wyklu-
czeniem: biedy, bezrobocia, uzależnień i pojawieniem się tzw. „wyuczonej
bezradności”.
J. Grotowska-Leder podkreśla, że w skutek oddziaływania różnych
zjawisk wzajemnie powiązanych, wykluczenie jest kumulatywnym i wielo-
stronnie warunkowanym problemem. Stąd też wypływa podstawowa trud-
ność w diagnozowaniu głębokości jego deficytów oraz skutków


Pandemia czy jak niektórzy uważają plandemia może przyczynić się do pogłębiania problemów związanych z wykluczeniem społecznym.

Trudno jednak myśleć, że ktoś chce pogłębiać tę sytuację czyli spiskuje wykorzystując wirusa. Ale może są jacyś tacy dewianci. :(


Ostatnio zmieniony przez Semele dnia Sob 9:49, 22 Sty 2022, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
towarzyski.pelikan
Dołączył: 19 Sie 2018
Posty: 5396
Przeczytał: 93 tematy

Skąd: Ze wsi
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 10:45, 22 Sty 2022    Temat postu:

Semele napisał:
Prawdziwe wykluczenie to zlikwidowanie kolei na prowincjach Na skutek czego ludzie stracili możliwość dojazdu do pracy. Brak dostępu do lekarza pierwszego kontaktu co zauważył nawet nasz rząd. Ostatnie informacje.
Szczepienia, jeśli ktoś wierzy w ich skuteczność, są dla bezpieczeństwa a nie po to aby segregować.

Trzeba mieć bardzo złą wolę aby myśleć inaczej.

Trzeba mieć naprawdę złą wolę, że nie rozumieć, że segregacja Żydów roznoszących wszy, i tyfus miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa Niemcom. Izolowanie Żydów od reszty społeczeństwa, jeżeli ktoś wierzy w to, że chroni nas prze zawszawieniem i zatyfusowieniem, nie ma nic wspólnego z segregacją, tylko bezpieczeństwem.

Pamiętajmy, że wesz to brud, brud to żyd, wobec czego unikajmy tych ostatnich!
[link widoczny dla zalogowanych]
Cytat:

Członkowie społeczności LGBTQI od dawna spotykają się z dyskryminacją, która negatywnie wpływa na ich możliwości znalezienia pracy, a nawet skutkuje w zakazie wstępu do niektórych miejsc, takich jak bary i restauracje, które są dostępne dla innych. Te przypadki wykluczenia społecznego są w większości konsekwencją bezpośredniej dyskryminacji.

Jak gej nie może wejść do restuaracji, to jest dyskryminacja, ale jak niezaszczepiony nie może wejść do resuaracji, to nie jest to dyskryminacja. Jak to było? W zabranianiu gejowi wejścia do restuaracji jest coś...metafizycznego. Kiedy gej nie może wejść do restauracji, to znaczy, że jest dyskryminowany, a jeżel niezaszczepiony, to po prostu nie może wejść.
Cytat:

Dyskryminacja pośrednia również skutkuje wykluczeniem społecznym. Osoby niepełnosprawne są często wykluczane ze społeczeństwa z powodu podstawowych braków udogodnień w infrastrukturze, takich jak budynki bez wind lub ramp. Niektórym może się to wydawać drobnostką, ale z tego powodu osoby niepełnosprawne nie mogą uczestniczyć w pełni w życiu publicznym, mogą nie mieć możliwości dzielenia się swoimi opiniami w ważnych kwestiach, a nawet odbiera im się prawo głosu i decyzyjności w sprawie przyszłości...

No proszę. Jak niepełnosprawny ma utrudnienia w infrastrukturze, to wtedy jest wykluczony, dyskryminowany, ale jak niezaszczepiony ma utrudnienia w infrastrukturze, bo np. nie dostanie się do lekarza zanim nie przyjdzie wynik testu po kilku godzinach, to wtedy nie jest wykluczony. Brakuje w tych utrudnienaich tego wymiaru metafizycznego.

PS. Oczywiście, nie łudzę sie, że dotrę do tuzy intelektualnej, gdyby ktoś zachodzil w głowę, czemu ja w ogólę z nią dysuktuję. Ale forum czytają również różni goście, którzy intelektualnie mogą być w stanie zatrybić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
towarzyski.pelikan
Dołączył: 19 Sie 2018
Posty: 5396
Przeczytał: 93 tematy

Skąd: Ze wsi
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 11:10, 22 Sty 2022    Temat postu:

Semele napisał:
skutki wywołają przepisy, które m.in. mają umożliwić pracodawcom zdobywanie wiedzy o tym, czy pracownik nie jest zakażony (na podstawie wyniku testu diagnostycznego) lub czy się zaszczepił. Chodzi o projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii COVID-19, który trafił do Sejmu. Na jego podstawie firmy zyskają wreszcie podstawę do pozyskiwania takich wrażliwych danych, w tym również od klientów (na potrzeby przestrzegania ograniczeń w działalności wprowadzonych w związku z pandemią).
Z drugiej strony jednak nowe przepisy ograniczą możliwość działania firm wobec zatrudnionych, którzy są niezaszczepieni i odmawiają poddania się testom diagnostycznym. Zatrudniający będzie mógł jedynie przenieść ich na inne stanowisko, za dotychczasowym wynagrodzeniem. Prawnicy wskazują, że obecnie w niektórych przypadkach pracodawca może nie dopuszczać takich osób do pracy bez zachowania prawa do wynagrodzenia, a w wyjątkowych okolicznościach nawet rozwiązać ich umowy. - Nowe przepisy są więc właściwie nagrodą za niezaszczepienie się - podkreślają eksperci.

Wyboldowanie: powiedział idiota, a tuza intelektualna przytoczyła bez słowa komentarza

To teraz postawmy się na miejscu tego pracodawcy, który nawet nie może tego zawszawionego Żyda wyrzucić na zbity psyk, kiedy okazuje się, że ta tej zawszawionej łachudry nie ma żadnego pożytku. Np. Żyd pracuje jako kierowca w firmie, która dostracza towar za granicę. I na granicy wymaga się od Żyda paszportu tyfusowego potwierdzającego pełne zaszczepienie wszystkim dawkami aktualizującymi. Wściekły pracodawca teraz musi przenieść tę ludzką wesz na jakieś inne stanowisko z zachowaniem tego samego wynagrodzenia. Czyli będzie musiał tej łachudrze płacić za sprzątanie magazyny tyle samo co płacił na stanowisku kierowcy. No kurwa, interes życia!

W najgorszym razie nasz pracodawca pójdzie z torbami, a w raz z nim na bruk wyląduje zawszawiona łachudra, a w najelepszym zacznie mobiingować zawszawioną mendę, żeby sama złożyła wypowiedzenie, a przy rekrutacji na zastępcę będzie wymagać paszportu tyfusowego.

Oczywiście, biedny pracodawca nigdy nie będzie miał gwarancji, czy jego pracownik będzie regularnie aktualizował paszport, więc od teraz będzie całey czas drżał ze strachu, że pójdzie z torbami. Ostatecznie, dojdzie do wniosku, że pierdoli ten interes. A wraz z updajaącymi biznesami pracę będzie tracić coraz więcej nie tylko zawszawionych mend, ale i osób w pełni wyszczepionych od wszelkich wszy.

Zaiste, PiSowska ustawa segregacyjna jest nagrodą za niezaszczepienie.


Ostatnio zmieniony przez towarzyski.pelikan dnia Sob 11:12, 22 Sty 2022, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Semele
Bloger na KretowiskuDołączył: 09 Lis 2014
Posty: 20344
Przeczytał: 132 tematy


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 16:02, 22 Sty 2022    Temat postu:

A to jest pisowska??

Tuza...

To jakiś neologizm.
Jaką JEST jego etymologia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
towarzyski.pelikan
Dołączył: 19 Sie 2018
Posty: 5396
Przeczytał: 93 tematy

Skąd: Ze wsi
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 16:06, 22 Sty 2022    Temat postu:

Semele napisał:
A to jest pisowska??

Tuza...

To jakiś neologizm.
Jaką JEST jego etymologia?

Tuz płci żeńskiej - tuza

Oczywiście będąc tuzą intelektualną nie byłaś w stanie się tego domyślić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Semele
Bloger na KretowiskuDołączył: 09 Lis 2014
Posty: 20344
Przeczytał: 132 tematy


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 16:30, 22 Sty 2022    Temat postu:

towarzyski.pelikan napisał:
Semele napisał:
A to jest pisowska??

Tuza...

To jakiś neologizm.
Jaką JEST jego etymologia?

Tuz płci żeńskiej - tuza

Oczywiście będąc tuzą intelektualną nie byłaś w stanie się tego domyślić.


Tak.
Hejterko... :) :wink:

Jesteś antypis?

Niespodzianka dla mnie..:-)


Ostatnio zmieniony przez Semele dnia Sob 16:32, 22 Sty 2022, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Nauki społeczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin