Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ewolucja pajaka wodnego.
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Genesis
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maynard




Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Pon 23:51, 03 Kwi 2006    Temat postu: Ewolucja pajaka wodnego.

    Temat zostal przeniesiony 8-go kwietnia z dzialu Nauka i Swiatopoglad, z nadzieja, ze tu rozwinie sie merytoryczna dyskusja na temat naukowych aspektow problemu, bez zbytecznych wtretow metafizycznych i awantur miedzy ewolucjonistami i kreacjonistami. Prosze, by w dyskusji tej ograniczac sie od tej pory do analizy modelu ewolucji pajaka wodnego, nie odnoszac sie przy tym do teorii ewolucji jako calosci.

    Tematem watku jest pytanie: czy wspomniany model jest w stanie wyjasnic pojawienie sie obserwowanych cech.

    Tematem watku nie jest pytanie, czy prawdziwa jest teoria ewolucji.
    ________________________________
[link widoczny dla zalogowanych]

Ciekawa dyskusja z jednym z tekstow ze strony Polskiego Towarzystwa Kreacjonistycznego [link widoczny dla zalogowanych] Roman Zaroff zaprezentowal ciekawy model ewolucji tej, rzekomo, nieredukowalnej cechy przyrody.

pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ks.Marek




Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1116
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Oikumene
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 0:14, 04 Kwi 2006    Temat postu:

Maynardzie, dokąd ma to wszystko prowadzić? Te twoje wątki? Czemu tak bardzo mało pokoju jest w Twoim sercu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maynard




Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Wto 0:30, 04 Kwi 2006    Temat postu:

Ks.Marek napisał:
Maynardzie, dokąd ma to wszystko prowadzić? Te twoje wątki? Czemu tak bardzo mało pokoju jest w Twoim sercu?



A dlaczego tak malo jest wiedzy na Twoim koncie?
W kocu to qurde dzial poswiecony nauce na forum dyskusyjnym nie?

pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ks.Marek




Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1116
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Oikumene
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 0:40, 04 Kwi 2006    Temat postu:

Cóż, ja uważam, że wiedza nie daje zbawienia, i dobrze mi z głupota. Natomiast jeśli idzie o Ciebie, to widzę, że masz bardzo wąski swój świat. I lubisz również snuć monologii. W sumie to nie jest aż takie próżne, bo wyrabiasz sobie zdolność pisania na klawiaturze komputerowej. A co do ewolucji:
1. zakończyła się?
2. czy trwa nadal.?

Jęsli 1, to ty jesteś zadowolonym z siebie jej produktem?
Jeśli 2, do jakiej formy przeewoluujesz? Staniesz się kiedyś 100% super hiper neuronowym procesorem, zdolnym dokonywać bilion bilionów operacji w ciągu 1 milisekundy?

Pozdrawiam i życze pokoju w sercu....
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maynard




Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Wto 2:10, 04 Kwi 2006    Temat postu:

do Ks.Marek-

Cytat:
Cóż, ja uważam, że wiedza nie daje zbawienia


Za to stan kaplanski daje niezla kase :evil: .


Jk 5:1 A teraz wy, bogacze, zapłaczcie wśród narzekań na utrapienia, jakie was czekają.
Bogactwo wasze zbutwiało, szaty wasze stały się żerem dla moli, złoto wasze i srebro zardzewiało, a rdza ich będzie świadectwem przeciw wam i toczyć będzie ciała wasze niby ogień. Zebraliście w dniach ostatecznych skarby.Oto woła zapłata robotników, żniwiarzy pól waszych, którą zatrzymaliście, a krzyk ich doszedł do uszu Pana Zastępów. Żyliście beztrosko na ziemi i wśród dostatków tuczyliście serca wasze w dniu rzezi.


pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maynard




Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Wto 11:02, 04 Kwi 2006    Temat postu: Re: Ewolucja pajaka wodnego.

Wrzucilem to tez na pl.sci.biologia, oto dobry techniczny komentarz:

[link widoczny dla zalogowanych]

Wrzucilem to tez tutaj:

[link widoczny dla zalogowanych]

Oto ile warte sa "argumenty" zwonennikow yntelygentnego projektu :D .

pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
motek




Dołączył: 07 Mar 2006
Posty: 565
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto 11:28, 04 Kwi 2006    Temat postu: Re: Ewolucja pajaka wodnego.

maynard napisał:
http://tiny.pl/m3lk

Ciekawa dyskusja z jednym z tekstow ze strony Polskiego Towarzystwa Kreacjonistycznego [link widoczny dla zalogowanych] Roman Zaroff zaprezentowal ciekawy model ewolucji tej, rzekomo, nieredukowalnej cechy przyrody.


jesłi uważasz, że "rzekomo" to przedstaw sensowny scenariusz dochodzenia do takich zwyczajów pająka drogą DROBNYCH zmian, pamiętając wszelako, że każda zmiana MUSI dawać konretną korzyść w stosunku do stanu sprzed tej zmiany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maynard




Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Wto 11:58, 04 Kwi 2006    Temat postu: Re: Ewolucja pajaka wodnego.

motek napisał:
maynard napisał:
http://tiny.pl/m3lk

Ciekawa dyskusja z jednym z tekstow ze strony Polskiego Towarzystwa Kreacjonistycznego [link widoczny dla zalogowanych] Roman Zaroff zaprezentowal ciekawy model ewolucji tej, rzekomo, nieredukowalnej cechy przyrody.


jesłi uważasz, że "rzekomo" to przedstaw sensowny scenariusz dochodzenia do takich zwyczajów pająka drogą DROBNYCH zmian, pamiętając wszelako, że każda zmiana MUSI dawać konretną korzyść w stosunku do stanu sprzed tej zmiany.



Przeciez w tamtej dyskusji opisywalismy takie modele. Facet czytaj najpierw, a pozniej sie dopiero wypowiadaj. Znowu mam na Ciebie wewnetrznego bana: tak dobrze zarlo i znowu zdechlo :D .
A jak juz poczytasz tamte dyskusje i zastosujesz ewentualna MERYTORYCZNA krytyke to sie moze znowu odbanuje :D .

pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
motek




Dołączył: 07 Mar 2006
Posty: 565
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto 12:59, 04 Kwi 2006    Temat postu: Re: Ewolucja pajaka wodnego.

maynard napisał:
motek napisał:
maynard napisał:
http://tiny.pl/m3lk

Ciekawa dyskusja z jednym z tekstow ze strony Polskiego Towarzystwa Kreacjonistycznego [link widoczny dla zalogowanych] Roman Zaroff zaprezentowal ciekawy model ewolucji tej, rzekomo, nieredukowalnej cechy przyrody.


jesłi uważasz, że "rzekomo" to przedstaw sensowny scenariusz dochodzenia do takich zwyczajów pająka drogą DROBNYCH zmian, pamiętając wszelako, że każda zmiana MUSI dawać konretną korzyść w stosunku do stanu sprzed tej zmiany.



Przeciez w tamtej dyskusji opisywalismy takie modele. Facet czytaj najpierw, a pozniej sie dopiero wypowiadaj.


sorry

ale pod podanym linkiem nie znalazłem tej dyskusji - może nie ten link co trzeba podałeś?

po co te nerwy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maynard




Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Wto 14:06, 04 Kwi 2006    Temat postu: Re: Ewolucja pajaka wodnego.

motek napisał:
maynard napisał:
motek napisał:
maynard napisał:
http://tiny.pl/m3lk

Ciekawa dyskusja z jednym z tekstow ze strony Polskiego Towarzystwa Kreacjonistycznego [link widoczny dla zalogowanych] Roman Zaroff zaprezentowal ciekawy model ewolucji tej, rzekomo, nieredukowalnej cechy przyrody.


jesłi uważasz, że "rzekomo" to przedstaw sensowny scenariusz dochodzenia do takich zwyczajów pająka drogą DROBNYCH zmian, pamiętając wszelako, że każda zmiana MUSI dawać konretną korzyść w stosunku do stanu sprzed tej zmiany.



Przeciez w tamtej dyskusji opisywalismy takie modele. Facet czytaj najpierw, a pozniej sie dopiero wypowiadaj.


sorry

ale pod podanym linkiem nie znalazłem tej dyskusji - może nie ten link co trzeba podałeś?

po co te nerwy?



Mi sie otwiera normalnie, sprobuj z nieskroconego linka::

[link widoczny dla zalogowanych]


pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oless




Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 2139
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Łódź
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 20:14, 04 Kwi 2006    Temat postu:

Ten ciekawy wątek lepiej pasuje do działu Świat ożywiony.
Oj po woli robi się bałagan na Sfini.
Ale w sumie komu to przeszkadza..
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maynard




Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Wto 20:55, 04 Kwi 2006    Temat postu:

Oless napisał:
Ten ciekawy wątek lepiej pasuje do działu Świat ożywiony.
Oj po woli robi się bałagan na Sfini.
Ale w sumie komu to przeszkadza..


Ewolucjonizm to nauka kolego, w watku o swiecie ozywionym mozesz sobie pisac o strategiach rozrodczych zab. No i tobie nic nie przeszkadza, poniewaz na temat ewolucji jak i zab masz mierne pojecie.
OT:Potrafisz mi udowodnic ,ze zaby nie mogly istniec zawsze i przybyc na nasza planete zamrozone w planetoidzie :D ?


pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na Kretowisku



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 23951
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 23:21, 04 Kwi 2006    Temat postu:

Maynard wciaz pragnie wzbudzic w nas zapal do kreacjonizmu, i stad wciaz nadaje o Teorii Ewolucji w dziale "Nauka i Swiatopoglad". Choc rzeczywiscie wszystkie te historie bylyby bardzo ciekawe i POWAZNE, gdyby omawiano je w dziale "Swiat Ozywiony". Bez zbytecznych podtekstow swiatopogladowych, natomiast z naciskiem na argumentacje naukowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ks.Marek




Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1116
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Oikumene
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 23:42, 04 Kwi 2006    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych] baaardzo ciekawe. Rzeczywiście, jesli maynard na takich wywodach buduje swe niezawisłe teorie, to gratuluje mu uporu, ale dziwię się, że nie szkoda mu czasu na okopywanie się w takiej miernej argumentacji...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maynard




Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Śro 0:09, 05 Kwi 2006    Temat postu:

Ks.Marek napisał:
http://creationism.org.pl/artykuly/MPajewski19/view?searchterm=pajak%20wodny baaardzo ciekawe. Rzeczywiście, jesli maynard na takich wywodach buduje swe niezawisłe teorie, to gratuluje mu uporu, ale dziwię się, że nie szkoda mu czasu na okopywanie się w takiej miernej argumentacji...


Ksieze, znowu cos ci sie pomieszalo, lepiej zadrzyj ta czarna sukienke, usiadz zrob spokojnie siusiu i udaj sie na spoczynek :D

pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maynard




Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Śro 0:14, 05 Kwi 2006    Temat postu:

wujzboj napisał:
Maynard wciaz pragnie wzbudzic w nas zapal do kreacjonizmu, i stad wciaz nadaje o Teorii Ewolucji w dziale "Nauka i Swiatopoglad". Choc rzeczywiscie wszystkie te historie bylyby bardzo ciekawe i POWAZNE, gdyby omawiano je w dziale "Swiat Ozywiony". Bez zbytecznych podtekstow swiatopogladowych, natomiast z naciskiem na argumentacje naukowa.



Oooo nie! STE opiera sie na prawdzie, prawdzie niekompatybilnej z waszymi urojeniami. A wiec tu jest jej miejsce!
Nawet fizjologia, moja po kondzieli dzialka, nie koreluje z waszymi urojeniami. Bo jaka jest funkcja uzytecznosci duszy w ludzkim ciele?

pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
motek




Dołączył: 07 Mar 2006
Posty: 565
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro 6:53, 05 Kwi 2006    Temat postu: Re: Ewolucja pajaka wodnego.

maynard napisał:
Mi sie otwiera normalnie, sprobuj z nieskroconego linka::

[link widoczny dla zalogowanych]



no - teraz lepiej - ale nic przekonującego tam sie nie doszukałem a ja też mogę Cię odesłac do tego linka i powiedzieć, że w tej samej dyskusji ten proponowany scenariusz został obalony przez strone przeciwną


dyskusja nie polega na odsyłaniu sie od kilometrowych linków i namawiania adwersarza, żeby sobie tam sami znaleźli odpowiedź na swoje argumenty

dlatego wklej (skoro żal Ci klawiatury) ten fragment, który uważasz, za ten realny scenariusz transformacji ewolucyjnej wodnego pająka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maynard




Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Śro 8:49, 05 Kwi 2006    Temat postu: Re: Ewolucja pajaka wodnego.

motek napisał:
maynard napisał:
Mi sie otwiera normalnie, sprobuj z nieskroconego linka::

[link widoczny dla zalogowanych]



no - teraz lepiej - ale nic przekonującego tam sie nie doszukałem a ja też mogę Cię odesłac do tego linka i powiedzieć, że w tej samej dyskusji ten proponowany scenariusz został obalony przez strone przeciwną


dyskusja nie polega na odsyłaniu sie od kilometrowych linków i namawiania adwersarza, żeby sobie tam sami znaleźli odpowiedź na swoje argumenty

dlatego wklej (skoro żal Ci klawiatury) ten fragment, który uważasz, za ten realny scenariusz transformacji ewolucyjnej wodnego pająka.


Do SWiNI Naczelnej:Skladam wniosek zeby powyzszy post persony pod tytulem
motek
umiescic w wiezieniu! Uzasadniam powodztwo faktem iz motek dopuszcza sie gwalcenia przepisu o obowiazku merytorycznej argumentacji. Zostal odeslany do konkretnych materialow i domaga sie, nie wiem dlaczego, zebym wrzucail je na SWiNIE. Nie widze takiej potrzeby, poniewaz motek wie gdzie szukac odpowiedzi na swoje pytania. Poinformowalem ,ze posty jakie nalezy czytac naleza do: Romana Zaroffa. Biologa z pl.sci.biologia do ktorego artykulu odnioslem linkiem ,a ktory jest ponadto zamieszczony na ateiscie.pl. I do moich. Poza tym nie widze powodu zeby zapychac Forum zwlaszcza, ze teksty sa latwo osiagalne i nie trzeba szperac po sieci w ich poszukiwaniu. Informuje SWiNIE Naczelna iz strategia motka jest obliczona na bezczelna wyrwe, polegajaca na podstepnym wyciagnieciu od mojej osoby wyjasnien dotyczacych tekstow, ktorych jego mozliwosci percepcyjne, jak i wiedza na jego koncie nie pozwalaja mu ogarnac! Wuju, prawidlowa droga jest taka: motek powinien skopiowac teksty z ktorymi sie nie zgadza i wklejajac je tutaj przeprowadzic merytoryczna krytyke. Jesli motek czegos nie rozumie, a ma pelne prawo, to na drodze zwyklej uczciwosci powinien postapic w sposob opisany wczesniej i zadac merytoryczne pytania, ujawniajac kwestie ktorych nie potrafi zrozumiec. Wuju: po "dyskusjach" z Olessem nie dam sie drugi raz nabrac na taki numer, a co za tym idzie; prosze o merytoryczna interwencje SWiNI Naczelnej :fight: .


pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oless




Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 2139
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Łódź
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 9:37, 05 Kwi 2006    Temat postu:

maynard napisał:
Oless napisał:
Ten ciekawy wątek lepiej pasuje do działu Świat ożywiony.
Oj po woli robi się bałagan na Sfini.
Ale w sumie komu to przeszkadza..

Ewolucjonizm to nauka kolego, w watku o swiecie ozywionym mozesz sobie pisac o strategiach rozrodczych zab. No i tobie nic nie przeszkadza, poniewaz na temat ewolucji jak i zab masz mierne pojecie.
OT:Potrafisz mi udowodnic ,ze zaby nie mogly istniec zawsze i przybyc na nasza planete zamrozone w planetoidzie :D ?

Maynardologia. Udowodniają to paradoksy aktualnej nieskonczoności. Na razie nic z tego nie obaliłes to co podniecasz sie przed czasem. Jesli nie rozumiesz że ewolucja pajaka wodnego to wątek świata ożywionego a nie "nauki i światopoglądu" to nikt nie będzie uczył cie tabliczki mnożenia. Tym bardziej ja. Notoryczny brak czasu na głupoty.
Zreszta pisałem juz:
Oless do maynard'a napisał:
Natomiast jedna sprawa.
Albo zmienisz ton wypowiedzi i zaczniesz trzymać najbardziej podstawowe zasady kultury osobistej obowiązujące wszystkich albo będziesz przeze mnie ignorowany z podkreśleniem fragmentu gdzie przekraczasz granicę rozsądku.
Rozumiem że możesz mieć pewien styl zachowania ale są bariery których przekraczać nie wolno.
Tak więc proponuję żebyś przystopował.
Niepotrzebnie robisz jełopowate wrażenie.

Jeśli uczestnictwo na forum wywołuje u Ciebie tak niekontrolowane emocje to pomaga napar z rumianku, liczenie do dziesięciu , zimne okłady ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maynard




Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Śro 10:24, 05 Kwi 2006    Temat postu:

do Oless-

What :oops: ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
motek




Dołączył: 07 Mar 2006
Posty: 565
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro 10:46, 05 Kwi 2006    Temat postu: Re: Ewolucja pajaka wodnego.

maynard napisał:
Do SWiNI Naczelnej:Skladam wniosek zeby powyzszy post persony pod tytulem
motek
umiescic w wiezieniu! Uzasadniam powodztwo faktem iz motek dopuszcza sie gwalcenia przepisu o obowiazku merytorycznej argumentacji.


i kto to pisze? facet ktróry w co drugim poście rzuca unwektywami...

Cytat:
Zostal odeslany do konkretnych materialow...

a ja CIEBIE TEŻ odełałem do tych samych materiałów i zawartych TAM kontrargumentów - ale fajna dyskusja.

Cytat:
...i domaga sie, nie wiem dlaczego, zebym wrzucail je na SWiNIE.

nie wiesz czemu?
...dlatego, że mi sie zwyczajnie NIE CHCE przebijać przez kilometry tekstów i wyszukiwać spomiędzy kłótni strzępów merytorycznych wypowiedzi. Na to trzeba troche czasu, a aż tak nie zależy mi na dyskusji z Tobą. Zwłaszcza, że powodu Twojej pogardy i ewolucyjnego dogmatyzmu nie jest to ani wielka frajda, ani specjalnie pouczające.

Dlatego albo mi przedstawisz "waszą" argumentację albo ja machnę ręką na tą dyskusję i zajme się czymś mniej czasochłonnym, a bardziej pożytecznym.
Życie to sztuka wyboru, więc wybieraj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maynard




Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Śro 11:24, 05 Kwi 2006    Temat postu: Re: Ewolucja pajaka wodnego.

motek napisał:
maynard napisał:
Do SWiNI Naczelnej:Skladam wniosek zeby powyzszy post persony pod tytulem
motek
umiescic w wiezieniu! Uzasadniam powodztwo faktem iz motek dopuszcza sie gwalcenia przepisu o obowiazku merytorycznej argumentacji.


i kto to pisze? facet ktróry w co drugim poście rzuca unwektywami...

Cytat:
Zostal odeslany do konkretnych materialow...


a ja CIEBIE TEŻ odełałem do tych samych materiałów i zawartych TAM kontrargumentów - ale fajna dyskusja.

Cytat:
...i domaga sie, nie wiem dlaczego, zebym wrzucail je na SWiNIE.

nie wiesz czemu?
...dlatego, że mi sie zwyczajnie NIE CHCE przebijać przez kilometry tekstów i wyszukiwać spomiędzy kłótni strzępów merytorycznych wypowiedzi. Na to trzeba troche czasu, a aż tak nie zależy mi na dyskusji z Tobą. Zwłaszcza, że powodu Twojej pogardy i ewolucyjnego dogmatyzmu nie jest to ani wielka frajda, ani specjalnie pouczające.

Dlatego albo mi przedstawisz "waszą" argumentację albo ja machnę ręką na tą dyskusję i zajme się czymś mniej czasochłonnym, a bardziej pożytecznym.
Życie to sztuka wyboru, więc wybieraj.


motek-
Cytat:
a ja CIEBIE TEŻ odełałem do tych samych materiałów i zawartych TAM kontrargumentów - ale fajna dyskusja.


maynard-
Do SWiNI Naczelnej: podtrzymuje swoj wniosek! Dodatkowo wnosze aby i ostatni post motka zostal uwieziony z przyczyn identycznych i nowo zaistnialych. Uzasadnienie: Motek dopuscil sie jawnego klamstwa. Stwierdzil iz odsylal mnie do kontrargumentow jakie rzekomo wystosowali nasi/ewolucjonistow oponenci w omawianej dyskusju, na temat ewolucji pajaka wodnego. Juz pomijajac ,ze mnie nigdzie nie odsylal to tym samym dal do zrozumienia, ze zapoznal sie z materialem piszacych tam ewolucjonistow i ich oponentow, co pozwolilo mu rzekomo wyciagnac merytoryczne wnioski o racji tych drugich. Zwracam uwage Szanownej SWiNI Naczelnej, ze motek zaraz pozniej sam sobie zaprzeczyl twierdzac ,ze nie ma czasu przebijac sie przez zamieszanie, jakie rzekomo panuje w tamtej dyskusji. Jesli idzie o zamieszanie to Wuj wie jak to wyglada na psr ,poniewaz sam dlugo tam szerzyl wuizm. Skoro odnioslem do posta konkretnego czlowieka-Romana Zaroffa-to sama logika wskazuje ,ze jest on na szczycie piramidy. Ja wrzucilem tam wiecej postow, ale przy uzyciu rozumu wystarczylo sie najpierw odniesc do tego co pisalem do Zaroffa i pozniej jego oponentow. Jesli idzie o drugi post, ten z pl.sci.biologia i jego klon z ateista.pl, to motek nie mialby najmniejszego problemu, poniewaz sa tam tylko trzy odpowiedzi-moje-i jeden post, ktory napisal owy specjalista. Sam zapuscilem watek na o ewolucji pajaka wodnego na pl.sci.biologia, przy podaniu identycznych namiarow i specjalista owy nie mial najmniejszych problemow z odszukaniem merytorycznej argumentacji. Dziekuje za uwage!

motek:
Cytat:
i kto to pisze? facet ktróry w co drugim poście rzuca unwektywami...


Dodatek:motek, z braku merytorycznych argumentow uzyl jednego z quasi-argumentow ludzi wiary: kajfaszowego argumentu.
Probowal go uzyc zeby zdeskrydytowac moje powodztwo, dotyczace spraw merytorycznych i na to rowniez chcialem zwrocic uwage SWiNI Naczelnej. Innymi slowy ten "argument" jest niekompatybilny do sytuacji.

http://sfinia.fora.pl/viewtopic.php?t=494

Edit-


Pojawil sie dodatkowy dowod obciazajacy motka. Motek jednak szukal i sprawdzal materialy do ,ktorych odnosilem, przynajmniej tak twierdzi, wczesniej, i jak wyzej, jednak twierdzil ,ze nie moze sie przebic przez rzekomy belkot tam panujacy. Wiadomo teraz ,ze motek nie zrozumial materialu i chcial w podstepny sposob, co by nie ujawnic swego nieuctwa, zastosowac bezczelna wyrwe. W ten sposob dopuscil sie ewidentnego klamstwa, matactwa i zlekcewazyl nakaz o obowiazku merytorycznej, uczciwej dyskusji.

Nowy material dowodowy-
motek-
Cytat:
Sro 6:53, 05 Kwi 2006motek napisał:
no - teraz lepiej - ale nic przekonującego tam sie nie doszukałem a ja też mogę Cię odesłac do tego linka i powiedzieć, że w tej samej dyskusji ten proponowany scenariusz został obalony przez strone przeciwną


pozdr.


Ostatnio zmieniony przez maynard dnia Śro 16:17, 05 Kwi 2006, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
motek




Dołączył: 07 Mar 2006
Posty: 565
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro 11:50, 05 Kwi 2006    Temat postu: Re: Ewolucja pajaka wodnego.

maynard napisał:
maynard-
Do SWiNI Naczelnej: podtrzymuje swoj wniosek! Dodatkowo wnosze aby i ostatni post motka zostal uwieziony z przyczyn identycznych i nowo zaistnialych. Uzasadnienie: Motek dopuscil sie jawnego klamstwa. Stwierdzil iz odsylal mnie do kontrargumentow jakie rzekomo wystosowali nasi/ewolucjonistow oponenci w omawianej dyskusju, na temat ewolucji pajaka wodnego. Juz pomijajac ,ze mnie nigdzie nie odsylal


owszem odsyłał:
Sro 6:53, 05 Kwi 2006motek napisał:
no - teraz lepiej - ale nic przekonującego tam sie nie doszukałem a ja też mogę Cię odesłac do tego linka i powiedzieć, że w tej samej dyskusji ten proponowany scenariusz został obalony przez strone przeciwną



Cytat:
to tym samym dal do zrozumienia, ze zapoznal sie z materialem piszacych tam ewolucjonistow i ich oponentow, co pozwolilo mu rzekomo wyciagnac merytoryczne wnioski o racji tych drugich. Zwracam uwage Szanownej SWiNI Naczelnej, ze motek zaraz pozniej sam sobie zaprzeczyl twierdzac ,ze nie ma czasu przebijac sie przez zamieszanie, jakie rzekomo panuje w tamtej dyskusji.


bo nie mam

przeczytałem pierwszych kilka wypowiedzi i kilka na chybi trafił i to pozwoliło mi stwierdzić, że padają tam argumenty tak przeciwo "wam", jak i za "wami" - ponadto natknąłłęm sietam na takie teksty maynarda tchnące merytorycznymi treściami i inteligencja jak:

maynard napisał:
Ty chyba robisz u proboszcza za gosposie skoro ci tak
zwieracze puszczaja co?
Ale glowa do gory: zesraj sie nie daj sie


dlatego nie zamierzam tracić czasu na badanie tego "materiału"


możesz sobie mynardzie apelować ile chcesz - ja napisałem na jakich zasadach dyskusja z Tobą mnie interesuje - jeśli nie chcesz podjąć dyskusji na takich zasadach to masz do tego prawo - nikt do niczego Cie nie zmusza. Ja naprawde mam co zrobić z czasem, i nie myśl, że będzie mi żal, że ominie mnie kolejne wiadro pomyj, które zazwyczaj wylewasz w dyskusji na swoich oponentów...

Twój wybór
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maynard




Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Śro 16:20, 05 Kwi 2006    Temat postu: Re: Ewolucja pajaka wodnego.

do motek-

Zedytowalem moj ostatni post. Sprawdz ,a sie wszystkiego dowiesz.

Nu Paka!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sfinia
Założyciel, admin



Dołączył: 01 Gru 2005
Posty: 1688
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Hlefik

PostWysłany: Czw 20:33, 06 Kwi 2006    Temat postu:

maynard napisał:
http://niusy.onet.pl/niusy.html?t=watek&group=pl.soc.religia&tid=637815
motek napisał:
no - teraz lepiej - ale nic przekonującego tam sie nie doszukałem a ja też mogę Cię odesłac do tego linka i powiedzieć, że w tej samej dyskusji ten proponowany scenariusz został obalony przez strone przeciwną

dyskusja nie polega na odsyłaniu sie od kilometrowych linków i namawiania adwersarza, żeby sobie tam sami znaleźli odpowiedź na swoje argumenty

dlatego wklej (skoro żal Ci klawiatury) ten fragment, który uważasz, za ten realny scenariusz transformacji ewolucyjnej wodnego pająka.
maynard napisał:
Skladam wniosek zeby powyzszy post persony pod tytulem motek umiescic w wiezieniu! Uzasadniam powodztwo faktem iz motek dopuszcza sie gwalcenia przepisu o obowiazku merytorycznej argumentacji. Zostal odeslany do konkretnych materialow i domaga sie, nie wiem dlaczego, zebym wrzucail je na SWiNIE. Nie widze takiej potrzeby, poniewaz motek wie gdzie szukac odpowiedzi na swoje pytania. Poinformowalem ,ze posty jakie nalezy czytac naleza do: Romana Zaroffa. Biologa z pl.sci.biologia do ktorego artykulu odnioslem linkiem ,a ktory jest ponadto zamieszczony na ateiscie.pl. I do moich. Poza tym nie widze powodu zeby zapychac Forum zwlaszcza, ze teksty sa latwo osiagalne i nie trzeba szperac po sieci w ich poszukiwaniu. Informuje SWiNIE Naczelna iz strategia motka jest obliczona na bezczelna wyrwe, polegajaca na podstepnym wyciagnieciu od mojej osoby wyjasnien dotyczacych tekstow, ktorych jego mozliwosci percepcyjne, jak i wiedza na jego koncie nie pozwalaja mu ogarnac! Wuju, prawidlowa droga jest taka: motek powinien skopiowac teksty z ktorymi sie nie zgadza i wklejajac je tutaj przeprowadzic merytoryczna krytyke. Jesli motek czegos nie rozumie, a ma pelne prawo, to na drodze zwyklej uczciwosci powinien postapic w sposob opisany wczesniej i zadac merytoryczne pytania, ujawniajac kwestie ktorych nie potrafi zrozumiec. Wuju: po "dyskusjach" z Olessem nie dam sie drugi raz nabrac na taki numer, a co za tym idzie; prosze o merytoryczna interwencje SWiNI Naczelnej

Ja rozumiem, ze moze cie irytowac koniecznosc powtarzania argumentacji, ale takie jest zycie... Jesli nie udaje ci sie wymusic na rozmowcy, by zapoznal sie z obszerna historia dyskusji w innym miejscu, to coz - skorzystaj po prostu z okazji i przedstaw skrotowo to, co istotne. W koncu przeciez nie bez powodu otwarles tutaj ten temat. Nie po to, by dawac linki, lecz po to, by zwrocic uwage na zagadnienie.

Nie martw sie - niejeden przeczyta. Ale niejeden nie przeczyta (znam ten bol, hehe) i bedzie chcial dowiedziec sie od ciebie, w czym rzecz. A jeszcze inny przeczyta, ale nie znajdzie tam nic sensownego - i tez bedzie chcial sie dowiedziec od ciebie, o co wlasciwie chodzi.

Skorzystaj wiec z okazji i krotko przedstaw podsumowanie: istote problemu i szkic jego rozwiazania. Bedzie to z korzyscia dla nas wszystkich.

A tak w ogole to moze wlasnie ten temat przeniesc od razu do Swiata Ozywionego? Chyba, ze zamierzacie panowie spierac sie na tematy metafizyczne :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Genesis Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin