Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Były ateista o ateiźmie
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Apologia kontra krytyka teizmu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hill
Dołączył: 01 Sty 2023
Posty: 2005
Przeczytał: 126 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 3:52, 07 Cze 2023    Temat postu: Były ateista o ateiźmie

Barak Lurie to nawrócony ateista, który teraz postanowił stoczyć walkę z ateizmem, gdyż widzi w nim zagrożenie dla cywilizacji. Poniżej niektóre jego opinie w tym temacie.

Z książki "Ateizm niszczy"

"Atheism Destroys to druga część serii Atheism Kills autorstwa Baraka Lurie. Podczas gdy Atheism Kills koncentruje się przede wszystkim na tym, jak świat bez Boga doprowadził do przerażających masowych zabójstw i innych brutalności, Atheism Destroys skupia się na tym, jak bezbożność niszczy nasze najcenniejsze instytucje i wolność słowa, rodzinę, związki, a nawet odwagę. Lurie pokazuje, jak bezbożność była głównym niszczycielem wielu naszych swobód. Pokazuje również, jak bezbożność jest korzeniem i główną siłą umożliwiającą kartele narkotykowe, mafię, handel seksualny i psychopatów.

Z wnikliwością, opowieściami i humorem Lurie traktuje ateizm jako niszczycielską siłę samą w sobie – taką, której nie śmiemy lekceważyć i której musimy stawić opór jak każdemu innemu wrogowi stojącemu u bram. Bezbożność osłabia nas zarówno indywidualnie, jak i jako społeczeństwo, ułatwiając przenikanie zła.

Podczas gdy wielu ateistów głosi, że ateizm to po prostu niewiara w Boga, Lurie pokazuje, że ateizm jest w rzeczywistości ideologią, która prowadzi do katastrofalnych skutków — podobnie jak brak wiary w grawitację, egzekwowanie praw czy jazdę po właściwej stronie drogi. .

Lurie pokazuje, że nie mamy innego wyboru, jak tylko walczyć z bezbożnością i uznać, że bez Boga tracimy wszystko, co cenimy w cywilizacji. Rzeczywiście, bez Boga cywilizacja, jaką znamy, upadnie.

Z tego wszystkiego Lurie zapewnia świetne Mamy odpowiedź. Mając Boga w naszym życiu, możemy ustrzec się i ostatecznie pokonać praktycznie wszystkie nasze współczesne bolączki społeczne — od masowych strzelanin, przez wykorzystywanie seksualne, po rozpad rodziny. Pokazuje, jak łatwo jest to zrobić w naszym własnym życiu indywidualnym i jako społeczeństwo. Tylko z Bogiem możemy wzmocnić nasz dom przeciwko wszystkim niszczycielom – z zewnątrz iz wewnątrz."

[link widoczny dla zalogowanych]


Z książki "Ateizm zabija"

"W książce Ateizm zabija Barak Lurie ujawnia tragizm świata bez Boga. W przeciwieństwie do wszechobecnej medialnej mantry próbującej nas przekonać, że ludzie wyznający wiarę w Boga są odpowiedzialni za większą liczbę ofiar śmiertelnych niż jakiekolwiek kataklizmy, które kiedykolwiek nawiedziły ziemię, to tak naprawdę właśnie usunięcie Boga z człowieczego myślenia skutkuje zatrważającą skalą popełnionych mordów i ludobójstw. Od czasów rewolucji francuskiej, kiedy to ateizm po raz pierwszy sięgnął po władzę, nie zajmuje się niczym innym jak tylko zabijaniem. Przede wszystkim zabija swoją ideologią, którą jest progresywizm, eugenika, faszyzm i komunizm. Lurie dowodzi, że to bezbożność leżąca u podstaw każdej z tych ideologii pozbawiła życia setki milionów ludzi. Ateizm nie tylko unicestwia życie. Unicestwia także wszelkie dążenia, wolną wolę, piękno, współczucie, kreatywność, więź z przeszłością i przyszłością, a przede wszystkim samą wolność. Ateizm oferuje jedynie chaos i destrukcję. Obecnie świat koncentrując się na radykalnym islamie, jest skłonny traktować go jako największe zagrożenie dla naszej cywilizacji. I chociaż jest on przerażający, to jednak bez wątpienia największymi wrogami ludzkości są bierność i brak poczucia własnej tożsamości. Przecież to nic innego jak nasza wola walki i potrzeba wypełnienia misji pokonały horror faszyzmu i komunizmu. Dlatego właśnie musimy przeciwstawiać się zalewowi ateizmu w każdej jego postaci. Bóg dał nam wolność. Bóg dał nam także poczucie celu, które prowadzi nas ku zdrowej cywilizacji. Jeśli ich zabraknie, nie będzie o co walczyć. Barak Lurie stwierdza, że brak zaufania Bogu jest największym zagrożeniem ludzkości. Dlaczego tak uważa? Ponieważ bezbożność nigdy niczego nie zbudowała, a jedynym co potrafi, jest niszczenie wszystkiego na swojej drodze z siłą tornada. Pożary wybuchały i dalej będą wybuchać. Jak zawsze znajdą się wrogowie dążący do zniszczenia naszej cywilizacji. Jeśli jednak nie będziemy utrzymywać w każdym mieście placówek straży pożarnej i jej dzielnych załóg biegłych w regułach postępowania z żywiołem, to pożary te w końcu nas pochłoną. Podobnie ma się rzecz z przerażającymi, agresywnymi ideologiami. Jedynym ratunkiem jest odpowiednie przygotowanie się do stawienia im czoła. Dlatego Bóg zawsze powinien pozostawać w centrum naszego myślenia i kultury."

[link widoczny dla zalogowanych]


Link do bloga autora [link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hill
Dołączył: 01 Sty 2023
Posty: 2005
Przeczytał: 126 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 4:40, 07 Cze 2023    Temat postu:

Jak widać więcej osób dopatruje się szkodliwości w ateiźmie

"Krytyka ateizmu to krytyka koncepcji, ważności lub wpływu ateizmu , w tym związanych z tym implikacji politycznych i społecznych. Krytyka obejmuje stanowiska oparte na historii nauki , krytykę filozoficzną i logiczną, odkrycia zarówno w naukach przyrodniczych , jak i społecznych , teistyczne argumenty apologetyczne , argumenty dotyczące etyki i moralności , wpływu ateizmu na jednostkę lub założeń leżących u podstaw ateizmu.

Carl Sagan powiedział, że nie widzi przekonujących dowodów przeciwko istnieniu Boga. Teiści tacy jak Kenneth R. Miller krytykują ateizm za nienaukowe stanowisko. Filozof analityczny Alvin Plantinga , emerytowany profesor filozofii na Uniwersytecie Notre Dame , argumentuje, że niepowodzenie teistycznych argumentów może być dobrą podstawą do agnostycyzmu, ale nie do ateizmu; i wskazuje na obserwację precyzyjnie dostrojonego wszechświata , którą bardziej prawdopodobne jest wyjaśnienie teizmem niż ateizmem. Oksfordzki profesor matematyki John Lennoxutrzymuje, że ateizm jest gorszym światopoglądem niż teizm i przypisuje CS Lewisowi najlepsze sformułowanie tezy Mertona , że ​​nauka lepiej pasuje do teistycznych pojęć na podstawie tego, że ludzie stali się naukowcami w Europie Zachodniej w XVI i XVII wieku” ponieważ oczekiwali prawa w naturze, a oczekiwali prawa w naturze, ponieważ wierzyli w prawodawcę”. Innymi słowy, to wiara w Boga była „motorem napędzającym współczesną naukę”. Amerykański genetyk Francis Collins również cytuje Lewisa jako przekonującego w przekonaniu go, że teizm jest bardziej racjonalnym światopoglądem niż ateizm.

Inna krytyka koncentruje się na postrzeganych skutkach dla moralności i spójności społecznej. Oświeceniowy filozof Voltaire , deista , uważał bezbożność za osłabiającą „święte więzi społeczeństwa”, pisząc: „Gdyby Bóg nie istniał, trzeba by go było wymyślić” . Ojciec klasycznego liberalizmu , John Locke , uważał, że zaprzeczenie istnienia Boga podważy porządek społeczny i doprowadzi do chaosu. Edmunda Burke'a, XVIII-wieczny irlandzki filozof i mąż stanu, chwalony zarówno przez swoich konserwatywnych, jak i liberalnych rówieśników za „wszechstronny intelekt”, uważał religię za podstawę społeczeństwa obywatelskiego i napisał, że „człowiek jest z natury zwierzęciem religijnym; że ateizm jest przeciwny, nie tylko nasz rozum, ale i nasze instynkty; i że nie może panować długo”. Papież Pius XI napisał, że komunistyczny ateizm miał na celu „zachwianie porządku społecznego i podkopanie samych podstaw cywilizacji chrześcijańskiej ”. W latach 90. papież Jan Paweł II skrytykował szerzący się „praktyczny ateizm” jako zaciemniający „religijny i moralny zmysł ludzkiego serca” i prowadzący do społeczeństw walczących o utrzymanie harmonii.

Popieranie ateizmu przez niektórych bardziej brutalnych przedstawicieli rewolucji francuskiej , późniejsza wojowniczość ateizmu marksistowsko-leninowskiego i znaczenie ateizmu w państwach totalitarnych utworzonych w XX wieku jest często cytowane w krytycznych ocenach implikacji ateizmu. W swoich Rozważaniach o rewolucji we Francji Burke piętnował „ateistyczny fanatyzm”. Papieska encyklika Divini Redemptoris z 1937 r. potępiła ateizm Związku Radzieckiego pod rządami Józefa Stalina , który później wywarł wpływ na ustanowienie ateizmu państwowego w całej Europie Wschodniej i innych miejscach, w tym w Chinach Mao Zedonga ,Korea Północna Kima i Kambodża Pol Pota . Krytycy ateizmu często kojarzą w swojej krytyce działania ateizmu państwowego XX wieku z szerszym ateizmem. Różni poeci, powieściopisarze i świeccy teolodzy , wśród nich GK Chesterton i CS Lewis, również krytykowali ateizm. Na przykład cytat często przypisywany Chestertonowi głosi, że „kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko”. "


[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hill
Dołączył: 01 Sty 2023
Posty: 2005
Przeczytał: 126 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 6:03, 07 Cze 2023    Temat postu:

Robert Tekieli - były ateista o ateiźmie

Ateizm to intelektualny obciach!!!

Święty Charbel, popularny wśród maronitów libański mnich, nigdy nie dążył do cudowności. Jego ciało mimo upału i wysokiej wilgotności nie rozkłada się. Nauka jest wobec tego fenomenu całkowicie bezradna. Czy Richard Dawkins mnie słyszy? Czy Stephen Hawking zbada sprawę? Raczej nie. Dalej będą opowiadać swe urojone dyrdymały.

[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Irbisol
Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 12344
Przeczytał: 58 tematów


PostWysłany: Śro 10:59, 07 Cze 2023    Temat postu:

Porównaj sobie przestępczość i poziom życia w krajach ateistycznych np. skandynawskich i przykładowo w wierzącym Meksyku.
Oczywiście możesz wybrać inne przykłady zamiast moich "tendencyjnych".
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fedor
Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 12681
Przeczytał: 156 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 11:08, 07 Cze 2023    Temat postu:

Irbisol napisał:
Porównaj sobie przestępczość i poziom życia w krajach ateistycznych np. skandynawskich i przykładowo w wierzącym Meksyku.
Oczywiście możesz wybrać inne przykłady zamiast moich "tendencyjnych".


Ale kraje skandynawskie to nie są kraje ateistyczne, krętaczu

Skoro tak bardzo chcesz zrobić porównanko to je zróbmy. Oto jak wygląda skala zabójstw w całkowicie ateistycznych systemach:

"zbiorowe mordy popełnione przez reżimy państw komunistycznych w XX wieku, z łączną liczbą ofiar szacowaną pomiędzy 85 a 100 milionów ludzi"

[link widoczny dla zalogowanych]

To teraz zrób porównanie z Meksykiem i zobaczymy co wyjdzie
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hill
Dołączył: 01 Sty 2023
Posty: 2005
Przeczytał: 126 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 11:59, 07 Cze 2023    Temat postu:

Cała cywilizacja zachodnia rozwijała się na wartościach chrześcijańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
blackSwan
Dołączył: 25 Maj 2014
Posty: 2199
Przeczytał: 32 tematy


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 12:00, 07 Cze 2023    Temat postu:

Hill napisał:
Cała cywilizacja zachodnia rozwijała się na wartościach chrześcijańskich

Racja, tylko że to są antywartości.

A co do przejścia z ateizmu do chrześcijaństwa, to jak z deszczu pod rynnę.


Ostatnio zmieniony przez blackSwan dnia Śro 12:01, 07 Cze 2023, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Irbisol
Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 12344
Przeczytał: 58 tematów


PostWysłany: Śro 12:16, 07 Cze 2023    Temat postu:

blackSwan napisał:
Hill napisał:
Cała cywilizacja zachodnia rozwijała się na wartościach chrześcijańskich

Racja, tylko że to są antywartości.

A co do przejścia z ateizmu do chrześcijaństwa, to jak z deszczu pod rynnę.

Dokładnie.
Cała cywilizacja zachodnia rozwijała się POMIMO wartości chrześcijańskich.
A konkretnie od oświecenia, gdzie zaczęto badać naturę i myśleć krytycznie bez kontekstu religijnego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hill
Dołączył: 01 Sty 2023
Posty: 2005
Przeczytał: 126 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 12:21, 07 Cze 2023    Temat postu:

Nawet ateisty przyznają, że chrześcijaństwo miało wpływ na rozwój cywilizacyjny, pamiętam, że gdzieś na ateiscie Zefciu o tym pisał. To KK zakładał pierwsze uniwersytety, religia wprowadzała i narzucała wartości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fedor
Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 12681
Przeczytał: 156 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 12:32, 07 Cze 2023    Temat postu:

Irbisol napisał:
blackSwan napisał:
Hill napisał:
Cała cywilizacja zachodnia rozwijała się na wartościach chrześcijańskich

Racja, tylko że to są antywartości.

A co do przejścia z ateizmu do chrześcijaństwa, to jak z deszczu pod rynnę.

Dokładnie.
Cała cywilizacja zachodnia rozwijała się POMIMO wartości chrześcijańskich.
A konkretnie od oświecenia, gdzie zaczęto badać naturę i myśleć krytycznie bez kontekstu religijnego.


Jak zwykle oszukujesz. Bez chrześcijaństwa i jego reguł w ogóle nie zaistniałaby nauka w Europie i przyznają to nawet co bardziej obyci ateiści od ciebie, tacy jak Lewis Wolpert:

"Osobliwością chrześcijaństwa jest przekonanie, że istnieją prawa, które kontrolują przyrodę" (Lewis Wolpert, Nienaturalna natura nauki. Dlaczego nauka jest pozbawiona zdrowego rozsądku?, Gdańsk 1996, s. 62)

Doucz się. Twój ateistyczny światopogląd jest tak spartolony, że nawet nie masz skąd wziąć w nim praw przyrody :mrgreen: A bredzisz, że Europa rozwijała się dzięki ateizmowi. Kto zbudował całe szkolnictwo w Europie? Na pewno nie ateiści. Ateizm szerzy tylko zniszczenie i masowe mordy. Nic więcej
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fedor
Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 12681
Przeczytał: 156 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 12:37, 07 Cze 2023    Temat postu:

blackSwan napisał:
Hill napisał:
Cała cywilizacja zachodnia rozwijała się na wartościach chrześcijańskich

Racja, tylko że to są antywartości.

A co do przejścia z ateizmu do chrześcijaństwa, to jak z deszczu pod rynnę.


I powiedział ci to twój prorok, który zrzyna od proroków judaizmu, tego samego judaizmu, którego wartości etyczne posłużyły jako fundament do zbudowania całej współczesnej kultury judeochrześcijańskiej?

Zacznij ty może wreszcie leczyć to swoje rozdwojenie jaźni
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hill
Dołączył: 01 Sty 2023
Posty: 2005
Przeczytał: 126 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 12:43, 07 Cze 2023    Temat postu:

Z BlackSwanem nie ma możliwości porozumienia się, bo on jest tak oderwany od rzeczywistości jak Litek, albo jeszcze gorzej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fedor
Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 12681
Przeczytał: 156 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 12:49, 07 Cze 2023    Temat postu:

Hill napisał:
Z BlackSwanem nie ma możliwości porozumienia się, bo on jest tak oderwany od rzeczywistości jak Litek, albo jeszcze gorzej.


Nie jest oderwany od rzeczywistości ale jest po prostu tępy. Tacy ludzie jak on i Semele w ogóle nie powinni się rejestrować na forach dyskusyjnych, zwłaszcza filozoficznych. Po prostu się do tego nie nadają. No ale jest jak jest

A my tymczasem zróbmy zestawienie chrześcijańskich "antywartości" i ateistycznych "wartości"

Chrześcijańskie "antywartości": nie zabijaj, nie kradnij, nie cudzołóż, nie pożądaj żony bliźniego swego, szanuj ojca i matkę swoją, szanuj życie od poczęcia, nie kłam itd.

Ateistyczne "wartości": morduj, zabijaj, dokonuj aborcji i eutanazji swych rodziców gdy już staną się zbyt uciążliwi, bo życie to tylko przypadkowy zlepek komórek, zdradzaj małżonka, kopuluj z kim popadnie, kradnij gdy nikt cię nie przyłapie, kłam gdy możesz na tym zyskać i tak w ogóle to "zasady etyczne" są tylko dla religijnych frajerów

Tak to wygląda po porównaniu. To ja już wolę te chrześcijańskie "antywartości"


Ostatnio zmieniony przez fedor dnia Śro 13:24, 07 Cze 2023, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Semele
Bloger na KretowiskuDołączył: 09 Lis 2014
Posty: 20279
Przeczytał: 143 tematy


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 13:12, 07 Cze 2023    Temat postu:

To dlaczego Ty Fedorze mordujesz ludzi?

Dziwny ten świat
Świat ludzkich spraw
Czasem aż wstyd przyznać się
A jednak często jest
Że ktoś słowem złym
Zabija tak jak nożem
Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
I mocno wierzę w to
Że ten świat
Nie zginie nigdy dzięki nim
Nie nie nie nie
Przyszedł już czas
Najwyższy czas
Nienawiść zniszczyć w sobie


Ostatnio zmieniony przez Semele dnia Śro 13:15, 07 Cze 2023, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Irbisol
Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 12344
Przeczytał: 58 tematów


PostWysłany: Śro 13:23, 07 Cze 2023    Temat postu:

Hill napisał:
Nawet ateisty przyznają, że chrześcijaństwo miało wpływ na rozwój cywilizacyjny, pamiętam, że gdzieś na ateiscie Zefciu o tym pisał. To KK zakładał pierwsze uniwersytety, religia wprowadzała i narzucała wartości.

Pewnie te w modelu paryskim, gdzie wykładano głównie teologię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Semele
Bloger na KretowiskuDołączył: 09 Lis 2014
Posty: 20279
Przeczytał: 143 tematy


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 13:27, 07 Cze 2023    Temat postu:

Irbisol napisał:
Hill napisał:
Nawet ateisty przyznają, że chrześcijaństwo miało wpływ na rozwój cywilizacyjny, pamiętam, że gdzieś na ateiscie Zefciu o tym pisał. To KK zakładał pierwsze uniwersytety, religia wprowadzała i narzucała wartości.

Pewnie te w modelu paryskim, gdzie wykładano głównie teologię.


Swego czasu nie bylo świeckiej edukacji po prostu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fedor
Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 12681
Przeczytał: 156 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 13:28, 07 Cze 2023    Temat postu:

Irbisol napisał:
Hill napisał:
Nawet ateisty przyznają, że chrześcijaństwo miało wpływ na rozwój cywilizacyjny, pamiętam, że gdzieś na ateiscie Zefciu o tym pisał. To KK zakładał pierwsze uniwersytety, religia wprowadzała i narzucała wartości.

Pewnie te w modelu paryskim, gdzie wykładano głównie teologię.


Ateizm szerzył się w Europie już od czasów Woltera, a nawet wcześniej, czyli gdzieś co najmniej od XVII wieku. Pokaż te znane europejskie uniwersytety, które zakładali wtedy ateiści. Pokaż też te wszystkie szpitale, domy opieki społecznej, instytucje charytatywne, które ateiści budowali już wtedy i dzisiaj. Nie ma, prawda?


Ostatnio zmieniony przez fedor dnia Śro 13:36, 07 Cze 2023, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hill
Dołączył: 01 Sty 2023
Posty: 2005
Przeczytał: 126 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 13:45, 07 Cze 2023    Temat postu:

Ogólnie patrząc na to od początku, to religie wpływały na postęp moralny, poprzez wprowadzanie i narzucanie praw, oczywiście na takim poziomie rozwoju, na jakim była ludzkość w danym momencie. Bez praw narzucanych przez religie, pewnie nie byłoby żadnego postępu, albo byłby o wiele bardziej ograniczony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
blackSwan
Dołączył: 25 Maj 2014
Posty: 2199
Przeczytał: 32 tematy


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 13:47, 07 Cze 2023    Temat postu:

Hill napisał:
Z BlackSwanem nie ma możliwości porozumienia się, bo on jest tak oderwany od rzeczywistości jak Litek, albo jeszcze gorzej.

Dobrze się składa, fanatyczce religijnej nie mam nic do powiedzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
blackSwan
Dołączył: 25 Maj 2014
Posty: 2199
Przeczytał: 32 tematy


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 13:48, 07 Cze 2023    Temat postu:

Gdyby nie chrześcijaństwo bylibyśmy setki lat do przodu w rozwoju, a tak jest jak jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fedor
Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 12681
Przeczytał: 156 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 14:05, 07 Cze 2023    Temat postu:

blackSwan napisał:
Gdyby nie chrześcijaństwo bylibyśmy setki lat do przodu w rozwoju, a tak jest jak jest.


Gdyby nie chrześcijaństwo to ludzkość już dawno nie istniałaby bo ateiści w samym XX wieku zamordowali 100 milionów ludzi i gdyby zrobili to wcześniej to świat pogrążyłby się w jednej wielkiej ruinie. Wkrótce ateiści doprowadzą do kolejnych ludobójstw i widać to już zresztą na horyzoncie. Ateizm niesie ze sobą tylko ludobójstwa, destrukcję i zniszczenia. Ateizm nie stwarza też żadnej motywacji do rozwoju bo zgodnie z nim wszystko jest tylko bezcelowym przypadkiem, chaosem i jedyną wartością jest nihilizm. Ateiści nigdy nie wytworzyliby powszechnego szkolnictwa i opieki lekarskiej bo po co. To wszystko musieli zrobić chrześcijanie. Ale jesteś tak zacofany i ciemny, że nie masz o tym zielonego pojęcia. Barak Lurie ma rację, że ateizm niesie za sobą tylko nihilizm i zniszczenie


Ostatnio zmieniony przez fedor dnia Śro 14:08, 07 Cze 2023, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Irbisol
Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 12344
Przeczytał: 58 tematów


PostWysłany: Śro 14:07, 07 Cze 2023    Temat postu:

Hill napisał:
Ogólnie patrząc na to od początku, to religie wpływały na postęp moralny, poprzez wprowadzanie i narzucanie praw, oczywiście na takim poziomie rozwoju, na jakim była ludzkość w danym momencie. Bez praw narzucanych przez religie, pewnie nie byłoby żadnego postępu, albo byłby o wiele bardziej ograniczony.

A może działało to w drugą stronę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hill
Dołączył: 01 Sty 2023
Posty: 2005
Przeczytał: 126 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 14:09, 07 Cze 2023    Temat postu:

Właśnie to jest ciekawe, że takie opinie wydają byli ateisci, którzy już doświadczyli jak to jest tkwić w takim światopoglądzie, znają ateizm bardzo dobrze i mogą porównać do swojego światopoglądu po nawróceniu. Podobnie ma Robert Tekieli, który w dawnych latach był ateista i nawrócił się po tym, jak wpakował się w metodę silvy i źle się to dla niego skończyło pod kątem duchowym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hill
Dołączył: 01 Sty 2023
Posty: 2005
Przeczytał: 126 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 14:12, 07 Cze 2023    Temat postu:

To wyżej było do fedora, bo napisał o Baraku Lurie. Nie cytuje, bo pisze z telefonu
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
blackSwan
Dołączył: 25 Maj 2014
Posty: 2199
Przeczytał: 32 tematy


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 14:51, 07 Cze 2023    Temat postu:

fedor napisał:
blackSwan napisał:
Gdyby nie chrześcijaństwo bylibyśmy setki lat do przodu w rozwoju, a tak jest jak jest.


Gdyby nie chrześcijaństwo to ludzkość już dawno nie istniałaby bo ateiści w samym XX wieku zamordowali 100 milionów ludzi i gdyby zrobili to wcześniej to świat pogrążyłby się w jednej wielkiej ruinie. Wkrótce ateiści doprowadzą do kolejnych ludobójstw i widać to już zresztą na horyzoncie. Ateizm niesie ze sobą tylko ludobójstwa, destrukcję i zniszczenia. Ateizm nie stwarza też żadnej motywacji do rozwoju bo zgodnie z nim wszystko jest tylko bezcelowym przypadkiem, chaosem i jedyną wartością jest nihilizm. Ateiści nigdy nie wytworzyliby powszechnego szkolnictwa i opieki lekarskiej bo po co. To wszystko musieli zrobić chrześcijanie. Ale jesteś tak zacofany i ciemny, że nie masz o tym zielonego pojęcia. Barak Lurie ma rację, że ateizm niesie za sobą tylko nihilizm i zniszczenie

Religianci zamordowali o wiele więcej osób.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Apologia kontra krytyka teizmu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 1 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin