Forum ŚFiNiA Strona Główna ŚFiNiA
ŚFiNiA - Światopoglądowe, Filozoficzne, Naukowe i Artystyczne forum - bez cenzury, regulamin promuje racjonalną i rzeczową dyskusję i ułatwia ucinanie demagogii. Forum założone przez Wuja Zbója.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kara śmierci- popierasz czy potępiasz?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Nauki społeczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci za morderstwo (nie zabójstwo!)?
tak
36%
 36%  [ 9 ]
nie
64%
 64%  [ 16 ]
nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 25

Autor Wiadomość
NREM
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 180
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Ustrzyki Dolne \ Lublin
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 20:46, 09 Sty 2010    Temat postu:

hehe, rozkoszą jest obserwowanie jak tłuczecie się o swoje przekonania newralgiczne ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci za morderstwo (nie zabójstwo!)?
tak
36%
 36%  [ 9 ]
nie
64%
 64%  [ 16 ]
nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 25

Autor Wiadomość
Sdx
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 164
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Dawniej znany jako void

PostWysłany: Sob 22:37, 09 Sty 2010    Temat postu:

malachi napisał:
Sdx napisał:
w ekstremalnych przypadkach(a o takich właśnie przypadkach ja cały czas mówię) wydawane są wyroki bez możliwości warunkowego zwolnienia, więc w takim przypadku więzień o wyjściu na wolność może sobie co najwyżej pomarzyć.

no tak ale wyrok zapada dopiero na sali sądowej, nie wcześniej i nie wie co go czeka do tego momentu


W przypadku kary śmierci wyrok też przecież zapada na sali sądowej...

malachi napisał:
Sdx napisał:

W jaki sposób zniesienie lub nie wprowadzanie kary śmierci zwiększa bezpieczeństwo społeczeństwa??

sdx nie czyta co zostało napisane, chłodna kalkulacja, zabiłem kasjera bo sięgał po broń, zabije i drugiego bo jest świadkiem i trafię przez niego do komory, gdy kary śmierci nie będzie przestępca nie obawia się o własne życie ( a jedynie o odsiadkę) więc istnieje duże prawdopodobieństwo że oszczędzi mu życie.


Albo mimo to zabije, aby zwiększyć szansę na to, że przestępstwo nie zostanie wykryte. To też jest chłodna kalkulacja i to nawet bardziej "prawdopodobna" niż w przypadku scenariusza z ocaleniem życia, bo przestępcy z reguły zależy na całkowitym uniknięciu kary - nikogo normalnego chyba nie cieszy perspektywa dożywotniego pozbawienia wolności.

Zresztą podobnie można by argumentować w obronie kary śmierci - jeżeli przestępca zabił kasjera, może oszczędzić świadka, bo wie, że każda kolejna ofiara to większa szansa na karę śmierci w przypadku złapania.

<Można by tak argumentować, ale ja tego nie robię - jeżeli czytałeś moje posty do tej pory, to zapewne zauważyłeś, że ja uważam, że kara śmierci nie odstrasza przestępców>
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci za morderstwo (nie zabójstwo!)?
tak
36%
 36%  [ 9 ]
nie
64%
 64%  [ 16 ]
nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 25

Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na KretowiskuDołączył: 29 Lis 2005
Posty: 22828
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 22:47, 09 Sty 2010    Temat postu:

wuj napisał:
o statystykach badających, jak te wyniki są rozumiane przez ekspertów kryminalistyki
Goudolf napisał:
Wolę polegać na swoim rozumie niż wierzyć naukowcom.

Rozum, nawet najpotężniejszy, potrzebuje poza sobą jeszcze danych i wykształcenia niezbędnego do przeanalizowania tych danych. Posiadasz dane i niezbędne wykształcenie? Poniższa uwaga pokazuje, że przynajmniej danych nie posiadasz, ani nie postarałeś się, by je uzyskać:

wuj napisał:
Tyle, że ja mówię po pierwsze o statystykach, które pokazują zależność ilości przestępstw (morderstw) od tego, czy obowiązuje kara śmierci
Goudolf napisał:
Takie statystyki nie istnieją. Patrz: skomentowana przeze mnie statystyka malachiego.

Po pierwsze, malachi podał po prostu kilka liczb; to nie jest żadna poważna statystyka, lecz nasze amatorskie szperanie (rzecz cenna, ale do badań naukowych się nie umywająca). Po drugie, nie zajrzałeś nawet do artykułu, z którego cytowałem; gdybyś zajrzał, to wiedziałbyś, że takie statystyki istnieją. Po trzecie - i najważniejsze - pozwolę sobie teraz omówić wyniki uzyskane na skutek bardzo starannej analizy danych statystycznych. Wyniki pochodzą z bardzo ciekawego i przejrzyście napisanego artykułu Joanny Shepherd, wybitnej specjalistki, autorki m. in. dwóch ważnych opracowań, w których doszła do wniosku, że kara śmierci jest silnym czynnikiem odstraszającym (H. Dezhbakhsh, P. H. Rubin, and J. M. Shepherd, [link widoczny dla zalogowanych], Am. Law & Econ. Rev. 5, 344, 2003, oraz J. M. Shepherd, [link widoczny dla zalogowanych], J. Legal Stud. 33, 283, 2004) i naprawdę trudno przypuszczać, żeby były "poprzekręcane", naciągane lub interpretowane pod z góry przyjętą hipotezę. Szczególnie właśnie dlatego, że w obu wspomnianych pracach, autorka doszła do wniosku, że kara śmierci zdecydowanie odstrasza morderców. W drugiej z tych prac, wniosek ten został sprecyzowany: efekt odstraszania występuje niezależnie od tego, jakiego rodzaju jest to morderstwo (nawet w przypadku zabójstw w afekcie).

A teraz do rzeczy. Otóż w 2005 roku Richard Berk zauważył, że jeśli z puli danych (zawierającej około tysiąca obserwacji) usunie się jedenaście ekstremalnych punktów (pochodzących z Teksasu), wtedy statystyki nie pokazują żadnego efektu odstraszania (R. Berk, [link widoczny dla zalogowanych] Empirical Legal Studies 2, 303, 2005). Joanna Shepherd poszła podobnym tropem, starając się przy tym znaleźć powód, dla którego niektórzy autorzy wnioskują o istnieniu efektu odstraszającego, a inni mówią, że go nie ma. W swoim niezwykle starannym opracowaniu z 2005 roku (J. M. Shepherd, [link widoczny dla zalogowanych] Mich. L. Rev. 104, 203 2005) przeanalizowała ponownie te same dane, które były podstawą dla jej poprzednich publikacji. Dane zostały rozpisane nie tylko na"panele" odpowiadające poszczególnym stanom i hrabstwom (counties, odpowiedniki naszych powiatów, w użytej bazie danych było ich 3054), ale każdemu takiemu "panelowi" przypisano szereg zmiennych środowiskowych (jak warunki ekonomiczne czy wydatki policji) i "kryminalnych" (jak ilość morderstw, prawdopodobieństwo otrzymania kary śmierci w przypadku zaaresztowania, i prawdopodobieństwo wykonania wyroku śmierci), zaś model odstraszania wyrażony został za pomocą czterech równań, wiążących te zmienne ze sobą (patrz str. 224-225, gdzie te równania są wypisane i omówione). Równania te biorą pod uwagę także efekt "odwrotnej przyczynowości": np. zmiana ilości morderstw wpływa na zachowanie się policji. Autorka podkreśla, że użycie prostego, jednego równania nie pozwala na uwzględnienie tego typu zależności, co może prowadzić do uzyskania nieprawidłowego obrazu sytuacji. Co więcej, rozpatrzonych zostało sześć różnych odmian modelu, w których prawdopodobieństwa uzyskania wyroku śmierci i prawdopodobieństwo egzekucji wyliczano na różne sposoby; te metody obliczeń były oparte na metodach używanych w literaturze. Wszystkie modele prowadziły do tego samego wniosku, który autorka podsumowuje następującym wykresem:


    J. M. Shepherd, Fig. 2, str. 231. Zależność efektu odstraszania od stanu USA. W niektórych
    przypadkach egzekucje skutkują spadkiem ilości morderstw, ale w większej liczbie stanów
    nie mają żadnego efektu, a w większości stanów skutkują wzrostem ilości morderstw. Wartość
    podana na osi pionowej to spadek (liczba ujemna) lub wzrost (liczba dodatnia) ilości morderstw
    na skutek wykonania wyroku śmierci.

Jak widać, egzekucje w sześciu stanach (Południowa Karolina, Floryda, Teksas, Georgia, Delaware, Nevada) odstraszają, natomiast w szesnastu stanach - powodują wzrost ilości morderstw! Mamy więc zarówno odstraszanie, jak i brutalizację. Dalsza analiza pokazała, że efekt ten jest związany z ilością egzekucji: przy małej ilości egzekucji dominuje brutalizacja, przy dużej zaś - odstraszanie. Jest to w gruncie rzeczy łatwe do zrozumienia. Sam fakt, że państwo bierze udział w vendetcie, zachęca do tego, by wziąć "sprawiedliwość" w swoje ręce, co skutkuje brutalizacją. Gdy jednak brutalność państwa (i społeczeństwa) jest już i tak duża, wtedy dalszy wzrost ilości egzekucji nie zwiększa brutalności społeczeństwa, lecz raczej odstrasza potencjalnych morderców (m. in. tych uprzednio zbrutalizowanych).

Joanna Shepherd ilustruje to szkicem na stronie 241: brutalizacja i odstraszanie konkurują ze sobą, przy czym każda następna egzekucja ma mniejszy efekt brutalizujący i większy efekt odstraszający.

Mówiąc krótko: wprowadzanie kary śmierci w Europie poskutkowałoby zapewne dużą brutalizacją, co spowodowałoby z czasem wzrost ilości egzekucji i po jakimś czasie (przy zwiększonej ilości morderstw) dałoby się zaobserwować, że kolejne egzekucje zaczynają odstraszać... Ale przecież nie o to chodzi, prawda? Nie chodzi o to, żeby najpierw prowokować morderstwa, a potem odstraszać niektórych morderców.

Z badań tych wynika, że kraje takie jak Teksas nie mogą pozwolić sobie na proste zniesienie kary śmierci, bo w efekcie mieliby lawinę morderstw. Należy więc raczej przedtem doprowadzić do zmniejszenia ilości morderstw (ale w inny sposób, niż przez zwiększanie ilości egzekucji, bo w przeciwnym razie powstaje błędne koło brutalności), a dopiero potem, gdy ilość przestępstw zmaleje (tak, jak w Europie), powoli wycofywać się z kary śmierci - najpierw stopniowo z jej stosowania, a dopiero potem usunąć ją z prawodawstwa. Dokładnie tak, jak to jest robione chyba wszędzie na świecie.

Goudolf napisał:
ODNIEŚ SIĘ DO WSZYSTKIEGO CO NAPISAŁEM, CHYBA, ŻE PRZYJMUJESZ MOJĄ ARGUMENTACJE.

Wszystko masz właściwie powyżej. Jeśli coś jest niejasne - pytaj. A tak w ogóle to szczerze zachęcam do przeczytania tego artykułu. To jest tekst nie tylko bardzo ważny w całym zagadnieniu, ale także zawierający krótki i treściwy przegląd zarówno historii kary śmierci (w USA) od początków XX wieku oraz opis wszystkich istotnych prac naukowych dotyczących statystyki efektu odstraszania (średnio po akapicie na pracę), wraz z omówieniem ewentualnych zastrzeżeń metodologicznych. Zobaczysz też przy okazji, w jaki sposób robi się profesjonalną statystykę. To naprawdę nie jest zabawa, lecz porządna matematyka, biorąca pod uwagę w dość wysublimowany sposób wiele różnych czynników.

___________
PS.
neko napisał:
byłoby jeszcze gorzej, gdyby życie człowieka zależało od tego, na jakiego obrońcę go stać.
Goudolf napisał:
Ale nie zależy (w zbyt dużym stopniu). W sprawie o morderstwo pojawia się więcej dowodów niż w innych sprawach. Zwłoki to niejako odcisk buta mordercy.

Czy mam podawać kolejne przykłady na to, że zależy? Pisałem o tym w poprzednim poście, podając informacje o ilości błędnych wyroków śmierci (w USA) i omawiając dokładniej jeden przypadek. Mogę omówić kolejne. Wydaje mi się, że masz bardzo idealistyczne wyobrażenie o wymiarze sprawiedliwości. Ale tam też pracują tylko ludzie. A dla prawników i adwokatów oskarżony jest zazwyczaj tylko "przypadkiem", służącym do zarobienia pieniędzy i pomocnym w karierze zawodowej. Co doskonale widać, gdy - dla utrzymania wyroku, do jakiego udało im się doprowadzić - potrafią podtrzymywać zarzuty nawet absurdalne, żeby tylko nie stracić opinii skutecznego prawnika (życie ofiary się nie liczy).

Nawiasem mówiąc, czy aby ktoś, kto doprowadza świadomie do skazania niewinnego człowieka na śmierć nie powinien sam odpowiadać za morderstwo (lub za próbę morderstwa, jeśli wyrok zostanie na czas zmieniony)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci za morderstwo (nie zabójstwo!)?
tak
36%
 36%  [ 9 ]
nie
64%
 64%  [ 16 ]
nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 25

Autor Wiadomość
malachi
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 472
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 23:09, 09 Sty 2010    Temat postu:

Sdx napisał:

Albo mimo to zabije, aby zwiększyć szansę na to, że przestępstwo nie zostanie wykryte. To też jest chłodna kalkulacja i to nawet bardziej "prawdopodobna" niż w przypadku scenariusza z ocaleniem życia, bo przestępcy z reguły zależy na całkowitym uniknięciu kary - nikogo normalnego chyba nie cieszy perspektywa dożywotniego pozbawienia wolności.


morderstwo to nie taka prosta sprawa, zwłaszcza dla złodzieja, on przecież po to kradnie żeby żyć z owoców pracy, nie morduje bez powodu, każde kolejne morderstwo zbliża go do dożywocia, w drugim scenariuszu każdy pozostawiony świadek zbliża go do komory, przecież żeby kogoś skazać na śmierć trzeba mieć dowody, jeśli nie ma świadków, jedyne co łączy mordercę z ofiarą jest broń, jeśli brakuje świadków i brakuje broni, nie ma sprawy.

Sdx napisał:
Zresztą podobnie można by argumentować w obronie kary śmierci - jeżeli przestępca zabił kasjera, może oszczędzić świadka, bo wie, że każda kolejna ofiara to większa szansa na karę śmierci w przypadku złapania.


morderca ponosi większe ryzyko gdy pozostanie świadek, to twardy dowód, przesądzający sprawę na niekorzyść, posiadanie tego samego kalibru broni nie wystarczy żeby kogoś skazać na smierć
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci za morderstwo (nie zabójstwo!)?
tak
36%
 36%  [ 9 ]
nie
64%
 64%  [ 16 ]
nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 25

Autor Wiadomość
Goudolf
Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 165
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Toruń
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 23:45, 09 Sty 2010    Temat postu:

Goudolf napisał:
Nie odpowiedziałeś na mój post, więc nie masz kontrargumentów na moje argumenty. TAKIE SĄ FAKTY.

Goudolf napisał:
skup się, fakty są takie, w stanach usa z obowiązującą karą śmierci ilość morderstw jest najwyższa, texas, louisiana, arcansas, płd dakota itd, nie odniosłeś się do tego w żaden sposób, a to przecież ty zakładasz że kara śmierci odstrasza morderców, coś nie tak z tobą?

Statystyki informują że w stanach z karą śmierci jest więcej przestępstw niż w tych w których tej kary nie ma. Jednak o tym ile morderstw jest popełnianych na danym terytorium i w danym czasie decyduje nie tylko to czy na danym terytorium obowiązuje kara śmierci- bardziej interesowałby mnie stan w którym obowiązywała najwyższa kara dożywocia (ile w tym czasie dokonano morderstw) a następnie podwyższono karę najwyższą do kary śmierci (ile dokonano morderstw po tej reformie). Nie byłyby to co prawda do końca wiarygodne statystyki (jeśli chodzi o wysuwanie na ich podstawie wniosków o tym że kara śmierci odstrasza/nie odstrasza) ale o wiele „lepsze” od tych z różnych stanów.

Goudolf napisał:
TE ZAŁOŻENIE JEST NIEZBĘDNE DO TEGO ABYŚ MÓGŁ POWIEDZIEĆ, ŻE OTO STATYSTYKI NIE POTWIERDZAJĄ, ŻE KARA ŚMIERCI ODSTRASZA I ZMIEJSZA LICZBĘ MORDERSTW

malachi napisał:
aha czyli te statystyki również nie mogą potwierdzić że kara śmierci odstrasza morderców, ale i tak chcesz ją wprowadzić.

Te statystyki nie mogą potwierdzić że kara śmierci odstrasza/nie odstrasza przestępców ponieważ one tego nie dotyczą!
Goudolf napisał:
Sformułowałeś go zaraz po statystyce, a to, że później formułujesz inny wniosek (przecząc sam sobie) to już mnie mało obchodzi:

malachi napisał:
bo ciebie tak naprawdę nie obchodzą żadne wnioski a tym bardziej bezpieczeństwo społeczeństwa ty chcesz kary śmierci.

Czyli sformułowałeś najpierw jeden wniosek (zaraz po statystykach), a następnie drugi sprzeczny z tym pierwszym ponieważ mnie „nie obchodzą żadne wnioski”. Hmm… To logiczne :)
Natomiast bezpieczeństwo społeczeństwa mnie obchodzi dlatego jestem za karą śmierci.
Goudolf napisał:
(mowa o karze śmierci) „jak widać kara nie wpływa na zachowanie przestępców”

(mowa o karze śmierci) „nie odstrasza, mało tego, zachęca do mordowania”

Chyba tylko idiota nie widzi sprzeczności.

malachi napisał:
więc goudolf jest idiotą bo nadal nie potrafi sformułować jakichkolwiek sprzeczności

Jak tu nie widzisz sprzeczności to zalecam wizytę u okulisty albo u psychiatry. To twoje dwa wykluczające się „wnioski” ze statystyk.

Goudolf napisał:
Nie, z tych „bredni” wynika, że jak złapie się mordercę i udowodni mu morderstwo przed sądem to ten zdegenerowany morderca nikogo już nie zamorduje ergo jest to czynnik zmniejszający ilość morderstw (brak recydywy).

malachi napisał:
tak ten zdegenerowany morderca nikogo już nie zamorduje,

Tak bo będzie martwy, martwi nie mordują
malachi napisał:
ba nikt już nigdy nikogo nie zamorduje

Nie, tu chodzi o zmniejszenie liczby morderstw a nie o ich całkowite wyeliminowanie.
malachi napisał:
i każdy morderca będzie zostawiał żywych i całych świadków zbrodni

Sytuacja w wypadku zagrożenia dożywociem i karą śmierci jest taka sama- maksymalna kara już mu grozi.
Goudolf napisał:
(najprawdopodobniej) „limit kary” za morderstwo to co dla niego za różnica czy wymorduje wszystkich świadków czy nie? WSZAKŻE WYŻSZEJ KARY NIE OTRZYMA!

malachi napisał:
ja wiem że dla goudolfa mordowanie to żaden problem, ale złodzieje przeważnie zabijają w ostateczności, w przypadkach zagrożenia życia, nie przenoś swoich zwyrodniałych fantazji na cały świat,

Dla morderców to żaden problem. Złodzieje nie zabijają tylko kradną.

Sięgnąłeś dna (w obliczu mojej negacji twoich argumentów i żadnej kontrargumentacji na moje) fałszując mój post (całkowicie zmieniając jego znaczenie!). To co usunąłeś zaznaczam na brązowo.

To ten mój post „okrojony”:
Goudolf napisał:
„mordercę obchodzi zysk a nie jakieś tam kary”
KODEKS KARNY MORDERCY NIE INTERESUJE

Czyli: morderca obawia się o swoje życie ergo interesuje się czy za morderstwo grozi dożywocie czy kara śmierci!

MORDERCA INTERESUJE SIĘ ISTNIENIEM (BĄDŹ NIEISTNIENIEM) KARY ŚMIERCI W KODEKSIE KARNYM

Nadal nie widzisz sprzeczności?

A to „normalny”:
Goudolf napisał:
„mordercę obchodzi zysk a nie jakieś tam kary”
To zdanie oznacza, że KODEKS KARNY MORDERCY NIE INTERESUJE(co zanegowałem w poście na który NIE RACZYŁEŚ ODPOWIEDZIEĆ!).


„ gdy kary śmierci nie będzie przestępca nie obawia się o własne życie”
Czyli: morderca obawia się o swoje życie ergo interesuje się czy za morderstwo grozi dożywocie czy kara śmierci!
MORDERCA INTERESUJE SIĘ ISTNIENIEM (BĄDŹ NIEISTNIENIEM) KARY ŚMIERCI W KODEKSIE KARNYM

Nadal nie widzisz sprzeczności?


Goudolf napisał:
bilans kary śmierci jest dodatni.

malachi napisał:
jest ujemny:
ginie więcej ludzi (świadkowie morderstw)
usuwa się jednostki niewinne w wyniku błędów sądów
w starciach z bandytami ginie więcej policjantów, ponieważ bronią się do końca
karę śmierci przenosi się na inne przestępstwa, handel narkotykami – Chiny

Do wszystkiego się odnosiłem (czasem nawet w pierwszym poście już to zanegowałem), poza nowym „argumentem”: „w starciach z bandytami ginie więcej policjantów, ponieważ bronią się do końca”- jak będzie miał dostać „dożywocie” to też będzie się bronił „do końca” wszakże najwyższą karę mu wymierzą.

Ewidentne fałszerstwo mojego postu zgłaszam moderacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci za morderstwo (nie zabójstwo!)?
tak
36%
 36%  [ 9 ]
nie
64%
 64%  [ 16 ]
nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 25

Autor Wiadomość
malachi
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 472
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 0:04, 10 Sty 2010    Temat postu:

nie dociera :(
zauważcie że goudolf nadal nie potrafi wyjaśnić dlaczego w stanach usa z obowiązująca karą śmierci popełnia się najwięcej morderstw, co przecież obala jego wewnętrzne przeczucie :rotfl: o odstraszającym działaniu kary śmierci,

ed: a i jeszcze ta perełka:
Goudolf napisał:
Złodzieje nie zabijają tylko kradną.


goudolf ma problemy nie tylko z liczbami ale i rzeczywistością
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez malachi dnia Nie 0:35, 10 Sty 2010, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci za morderstwo (nie zabójstwo!)?
tak
36%
 36%  [ 9 ]
nie
64%
 64%  [ 16 ]
nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 25

Autor Wiadomość
Superstar
Mediator na urlopieDołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1233
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 0:32, 10 Sty 2010    Temat postu:

Rany, ale nie rozumiem już samej jej idei ? Czy to ma być zemsta ? A może wobec pewnych tendencji relatywizacji wszystkich wartości w przestrzeni publicznej nagła ochota naszła na postawienie gdzieś koniecznie kropki nad i, najlepiej tak aby każdy zapamiętał, kara śmierci idealnie się nadaje, tyle że sensu w tym nie dostrzegam. Niech se morderca siedzi do usranej śmierci w pierdlu i robi jakąś robotę, cóż za problem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci za morderstwo (nie zabójstwo!)?
tak
36%
 36%  [ 9 ]
nie
64%
 64%  [ 16 ]
nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 25

Autor Wiadomość
Goudolf
Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 165
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Toruń
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 11:34, 10 Sty 2010    Temat postu:

malachi napisał:
zauważcie że goudolf nadal nie potrafi wyjaśnić dlaczego w stanach usa z obowiązująca karą śmierci popełnia się najwięcej morderstw, co przecież obala jego wewnętrzne przeczucie o odstraszającym działaniu kary śmierci,

Najwidoczniej decydują o tym inne czynniki. To, że „ w stanach usa z obowiązująca karą śmierci popełnia się najwięcej morderstw” nie obala twierdzenia, że kara śmierci odstrasza morderców- zaakceptuj to i pogódź się z tym.
Goudolf napisał:
Złodzieje nie zabijają tylko kradną.

malachi napisał:
goudolf ma problemy nie tylko z liczbami ale i rzeczywistością
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

To są bandyci a nie złodzieje. Złodziej to taki co kradnie kiedy nie ma w pobliżu właścicieli określonych dóbr, bandyta natomiast to taki który napada na sklepy, banki czy zakłady jubilerskie (bandyta zazwyczaj ma prawdziwego gnata- a więc jest zdeterminowany by zabić, kiedy uzna to za konieczne).
Superstar napisał:
Rany, ale nie rozumiem już samej jej idei ? Czy to ma być zemsta ?

To nie ma być zemsta. A idea jest taka, żeby ludzi zabezpieczyć i odciążyć podatników od utrzymywania morderców.
Superstar napisał:
Niech se morderca siedzi do usranej śmierci w pierdlu i robi jakąś robotę, cóż za problem?

A jak roboty nie zechce wykonywać to co? Na tortury go?
Dałbyś niebezpiecznemu psychopacie łopatę albo długopis (czy cokolwiek ostrego) w więzieniu?
O konsekwencjach dożywocia dla morderców już pisałem i nudzi mi już się kopiować to wszystko znowu i znowu i znowu.

Na twój post wujuzbuju odpowiem merytorycznie i szczegółowo w przyszłym tygodniu (teraz mam zbyt dużo zajęć).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci za morderstwo (nie zabójstwo!)?
tak
36%
 36%  [ 9 ]
nie
64%
 64%  [ 16 ]
nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 25

Autor Wiadomość
Superstar
Mediator na urlopieDołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1233
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 12:34, 10 Sty 2010    Temat postu:

Straciłem ostatnio wiarę w kapitalizm i jego podstawy ideologiczne. Odciążać podatnika można na setki sposobów, to fakt, ale na szczęście nie zawsze się to w życie wprowadza. Jestem nieprzejednany, pomyłka sędziowska i przykłady jakie idą z naszych sądów mówią jednoznacznie, uśmiercili byśmy zbyt wielką liczbę niewinnych w imię groszowych oszczędności ! LOL!
Tam tortury, pobyt w zakładzie karnym powinien być opłacany przez pobytnika, nie ma pracy nie ma płacy, nie ma płacy nie ma papu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci za morderstwo (nie zabójstwo!)?
tak
36%
 36%  [ 9 ]
nie
64%
 64%  [ 16 ]
nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 25

Autor Wiadomość
malachi
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 472
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 14:14, 10 Sty 2010    Temat postu:

Superstar napisał:
Niech se morderca siedzi do usranej śmierci w pierdlu i robi jakąś robotę, cóż za problem?


też tak to widzę, ale członkowie sekty kary śmierci nie wyobrażają sobie że mordercy z miejsca nie usuwamy, nie dociera do nich że kara śmierci prowadzi do zwiększenia liczby morderstw, tym samym są tam samo szkodliwi dla społeczeństwa jak mordercy jeśli nie bardziej
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci za morderstwo (nie zabójstwo!)?
tak
36%
 36%  [ 9 ]
nie
64%
 64%  [ 16 ]
nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 25

Autor Wiadomość
wujzboj
Bloger na KretowiskuDołączył: 29 Lis 2005
Posty: 22828
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: znad Odry
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 15:29, 10 Sty 2010    Temat postu:

NREM napisał:
rozkoszą jest obserwowanie jak tłuczecie się o swoje przekonania newralgiczne ;)

Nic dziwnego, że newralgiczne i że wzbudzają emocje. Chodzi bowiem o ludzkie życie. Obu stronom chodzi o obronę ludzkiego życia. I właśnie dlatego zresztą emocje emocjami, ale należy jak najgłębiej sięgać do faktów. Bo chociaż nie my decydujemy o tym, jaką drogą pójdzie prawodawstwo światowe, europejskie, a nawet tylko polskie, to jednak każdy głos ma swój przyczynek. A kropla drąży kamień...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci za morderstwo (nie zabójstwo!)?
tak
36%
 36%  [ 9 ]
nie
64%
 64%  [ 16 ]
nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 25

Autor Wiadomość
barycki/konto usunięte
Usunięcie na własną prośbęDołączył: 18 Paź 2009
Posty: 4203
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Konto usunięte na prośbę użytkownika. Patrz: przycisk WWW
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 23:13, 10 Sty 2010    Temat postu:

Miałem przyjaciela (już nie żyje), który był w NKWD, osobiście zamordował siedem osób, nie piszę zabił, bo to były morderstwa. Kiedy go poznałem w latach dziewięćdziesiątych, był niespotykanie dobrym człowiekiem i zdecydowanym przeciwnikiem kary śmierci.

Mój ojciec przeżył hitlerowską niewolę z całym spektrum upodlenia łącznie z torturami, a na dziecięce pytanie, gdyby został postawiony przed koniecznością wyboru, albo zabicia swojego ukochanego psa lub znienawidzonego z okresu niewoli hitlerowca, odpowiedział bez chwili zastanowienia – psa. Nie mogłem tego pojąć. Powiedział mi, że ludzi zabijać nie wolno, ludzkie życie jest najcenniejsze.

Warto się zastanowić, dlaczego ludzie, którzy mieli bezpośredni kontakt ze śmiercią z różnej strony, tak bardzo cenią sobie ludzkie życie. Może dlatego, że człowieczeństwo nie jest dla nich zabawką intelektualną ani emocjonalną.

Adam Barycki


Ostatnio zmieniony przez barycki/konto usunięte dnia Nie 23:14, 10 Sty 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci za morderstwo (nie zabójstwo!)?
tak
36%
 36%  [ 9 ]
nie
64%
 64%  [ 16 ]
nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 25

Autor Wiadomość
NREM
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 180
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Ustrzyki Dolne \ Lublin
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 23:38, 10 Sty 2010    Temat postu:

Cytat:
Nic dziwnego, że newralgiczne i że wzbudzają emocje. Chodzi bowiem o ludzkie życie. Obu stronom chodzi o obronę ludzkiego życia. I właśnie dlatego zresztą emocje emocjami, ale należy jak najgłębiej sięgać do faktów. Bo chociaż nie my decydujemy o tym, jaką drogą pójdzie prawodawstwo światowe, europejskie, a nawet tylko polskie, to jednak każdy głos ma swój przyczynek. A kropla drąży kamień...


Ok, po prostu bawi mnie to, że ludzie się wściekają, bo samo zetknięcie się z poglądem opozycyjnym jest w ich percepcji atakiem na ich system wartości i przekonań, a w rezultacie atakiem na nich. Zachowują się jak dzikusy wyzywając i szydząc z przeciwników przez co:

1) do niczego konstruktywnego w dyskusji nie dochodzi, emocje biorą górę nad dyskursem

2) jeszcze bardziej zniechęcają do swoich przekonań przeciwników

3) jeszcze bardziej zniechęcają do swoich przekonań ludzi, którzy czytają, a nie mają jeszcze wyrobionego zdania.

Są więc skrajnie niepragmatyczni i tracą czas, ponieważ taki monolog z podziałem na rolę do niczego nie prowadzi. Przecież jak ktoś będzie mnie nazywał idiotą czy psycholem, to ciężko będzie mi przyjąć jego racje ;) W efekcie jego idea zdobędzie mniej zwolenników!

Bawi mnie to, że wyzywacze tutejsi są zupełnie nieświadomi tych procesów, brną dalej robiąc samym sobie kuku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci za morderstwo (nie zabójstwo!)?
tak
36%
 36%  [ 9 ]
nie
64%
 64%  [ 16 ]
nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 25

Autor Wiadomość
Superstar
Mediator na urlopieDołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1233
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 23:45, 10 Sty 2010    Temat postu:

Bo ja wiem, PO stosuje to cały czas, radio Maryja, feministki, czy lewicowcy, wyzywasz, dyskredytujesz przeciwnika, z czasem wsiąka to w ludzi i są przekonani "emocjonalnie" czyli o wiele silniej niżby intelektualnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci za morderstwo (nie zabójstwo!)?
tak
36%
 36%  [ 9 ]
nie
64%
 64%  [ 16 ]
nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 25

Autor Wiadomość
barycki/konto usunięte
Usunięcie na własną prośbęDołączył: 18 Paź 2009
Posty: 4203
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Konto usunięte na prośbę użytkownika. Patrz: przycisk WWW
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 4:10, 11 Sty 2010    Temat postu:

NREM:
Cytat:
Są więc skrajnie niepragmatyczni i tracą czas
Zachowują się jak dzikusy


A przecież tak łatwo ludzi ucywilizować, wystarczy wszystkich posłać na dwutygodniowy kurs marketingu, a w przerwach między zajęciami, sadzać ich w kręgu i kazać mruczeć mantrę. Edukacja taka nauczy zapakować w ładny papierek każde gówienko i osiągać satysfakcję z jego sprzedaży, a mantra pozwoli osiągać radość z dokonanego zakupu.

Tak dla wspólnej korzyści i dla dobra wspólnego wszyscy muszą sprzedawać, mój maleńki kolego i kupować.

Ja już rozpocząłem wysiłek pedagogiczny i na początek ucywilizowałem Tuwima.

Adam Barycki
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci za morderstwo (nie zabójstwo!)?
tak
36%
 36%  [ 9 ]
nie
64%
 64%  [ 16 ]
nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 25

Autor Wiadomość
bol999
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 3306
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: PIEKŁO z klimatyzacja
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 13:59, 11 Sty 2010    Temat postu:

barycki
Tumanie nieociosany, temat brzmi;
Cytat:
Kara śmierci- popierasz czy potępiasz?

Jak chodzi o Baryckiego to zdecydownie w żadnym wypadku, bo na co mi to bezużyteczne ścierwo, ale jeśli czy zabić sfinie to oczywiście, bo skąd balerony, salcesony, parówki i karkówki?

:rotfl:
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci za morderstwo (nie zabójstwo!)?
tak
36%
 36%  [ 9 ]
nie
64%
 64%  [ 16 ]
nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 25

Autor Wiadomość
barycki/konto usunięte
Usunięcie na własną prośbęDołączył: 18 Paź 2009
Posty: 4203
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Konto usunięte na prośbę użytkownika. Patrz: przycisk WWW
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 16:10, 11 Sty 2010    Temat postu:

bol999:
Cytat:
bo na co mi to bezużyteczne ścierwo


Otóż to, całkowicie się z tym zgadzam, jednak jest pewna dość liczna grupa pań, które mają odmienne zdanie, czego za cholerę zrozumieć nie mogę.

Adam Barycki
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci za morderstwo (nie zabójstwo!)?
tak
36%
 36%  [ 9 ]
nie
64%
 64%  [ 16 ]
nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 25

Autor Wiadomość
NREM
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 180
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Ustrzyki Dolne \ Lublin
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 20:06, 11 Sty 2010    Temat postu:

Cytat:
A przecież tak łatwo ludzi ucywilizować, wystarczy wszystkich posłać na dwutygodniowy kurs marketingu, a w przerwach między zajęciami, sadzać ich w kręgu i kazać mruczeć mantrę. Edukacja taka nauczy zapakować w ładny papierek każde gówienko i osiągać satysfakcję z jego sprzedaży, a mantra pozwoli osiągać radość z dokonanego zakupu.


Mam chyba za niskie IQ, by zrozumieć co to ma wspólnego z tym co napisałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci za morderstwo (nie zabójstwo!)?
tak
36%
 36%  [ 9 ]
nie
64%
 64%  [ 16 ]
nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 25

Autor Wiadomość
Sdx
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 164
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Dawniej znany jako void

PostWysłany: Pon 20:36, 11 Sty 2010    Temat postu:

malachi napisał:
przecież żeby kogoś skazać na śmierć trzeba mieć dowody, jeśli nie ma świadków, jedyne co łączy mordercę z ofiarą jest broń, jeśli brakuje świadków i brakuje broni, nie ma sprawy.


malachi napisał:
morderca ponosi większe ryzyko gdy pozostanie świadek, to twardy dowód, przesądzający sprawę na niekorzyść, posiadanie tego samego kalibru broni nie wystarczy żeby kogoś skazać na smierć


Świadek nie jest jedynym co łączy ofiarę z mordercą, istnieją też takie drobnostki jak np. odciski palców, pozostawione ślady z których można ustalić DNA, zapisy kamer monitoringu.

malachi napisał:
morderstwo to nie taka prosta sprawa, zwłaszcza dla złodzieja, on przecież po to kradnie żeby żyć z owoców pracy,


No ale skoro kradnie, aby żyć z owoców pracy, to dożywocia też powinien unikać jak ognia - w końcu jak go złapią, to tych owoców do celi mu nie dadzą. Tak więc wg Twojego rozumowania w obu przypadkach morderca będzie chciał pozbyć się świadków.

Tak poza tym - nasza dyskusja oparta na powyższym przykładzie jest bez sensu, ponieważ jak już pisałem w tym wątku, jestem zwolennikiem kary śmierci tylko w ekstremalnych przypadkach. Przypadek napadu z bronią w ręku raczej pod taki się nie kwalifikuje. Zdaje sobie sprawę z tego, że niemożliwe jest dokładne wyznaczenie granicy między przypadkami ekstremalnymi a nieekstremalnymi, ale istnieją przypadki o których jednoznacznie można powiedzieć, że kwalifikują się jako ekstremalne. Może zademonstruje to na przykładzie:

Napad z bronią w ręku na bank, zabójstwo kasjera który nie chciał wydać pieniędzy - dożywocie.

Brutalny gwałt i morderstwo na ciężarnej kobiecie - śmierć.

malachi napisał:
nie dociera do nich że kara śmierci prowadzi do zwiększenia liczby morderstw


Nie, nie prowadzi. To Ty wybrałeś sobie spośród kilka stanów USA(spośród 50) tak, aby wybrane dane pasowały Ci do postawionej tezy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci za morderstwo (nie zabójstwo!)?
tak
36%
 36%  [ 9 ]
nie
64%
 64%  [ 16 ]
nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 25

Autor Wiadomość
barycki/konto usunięte
Usunięcie na własną prośbęDołączył: 18 Paź 2009
Posty: 4203
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Konto usunięte na prośbę użytkownika. Patrz: przycisk WWW
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 23:55, 11 Sty 2010    Temat postu:

Sdx:
Cytat:
Brutalny gwałt i morderstwo na ciężarnej kobiecie - śmierć.


Zaraz, zaraz, ja chciałbym poznać trochę szczegółów, muszę wiedzieć, na co być przygotowanym. Czy śmierć jest obligatoryjna za brzemienność już od chwili poczęcia, czy dopiero od określonego okresu ciąży i czy określony dzień brzemienności ma być liczony od północy, czy dopiero od godziny 12 w południe?

A kwestia brutalności, czy brutalność będzie korelowała z jędzowatością ofiary, czy mierzona będzie niezależnie? Czy jednokrotne dźgnięcie bagnetem ofiary w brzuch będzie bardziej brutalne od dźgnięcia jej w serce trzy razy, ale za to tylko zwykłym nożem?
Czy takie kwestie jak pijacka balanga zbrodniarza po morderstwie, a uczestnictwo w mszy świętej z przyjęciem sakramentu komunii i oczywiście wcześniejszym rachunkiem sumienia i żałowaniem za grzech, będzie miało wpływ na ocenę intencji okrucieństwa zbrodniarza? A co począć z okrutnikami opętanymi przez szatana?

Jak sami widzicie pytań jest wiele, przed nami moc roboty, musimy rozstrzygnąć wszystkie kwestie. Nie możemy dopuścić, aby jaki oprawca umknął słusznej karze, ale i niewinien doznał krzywdy. Pokładam ufność, że obecni tu szacowni mężowie dokładnie ustalą granicę pomiędzy życiem i śmiercią. Nie będzie to trudne, tak wiele fundamentalnych kwestii tu zdefiniowano, że i ze zdefiniowaniem tej nie będzie żadnego problemu.

Adam Barycki
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci za morderstwo (nie zabójstwo!)?
tak
36%
 36%  [ 9 ]
nie
64%
 64%  [ 16 ]
nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 25

Autor Wiadomość
barycki/konto usunięte
Usunięcie na własną prośbęDołączył: 18 Paź 2009
Posty: 4203
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Konto usunięte na prośbę użytkownika. Patrz: przycisk WWW
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 0:05, 12 Sty 2010    Temat postu:

NREM:
Cytat:
Mam chyba za niskie IQ, by zrozumieć


A co z medytacją, nie pomaga? Szkoda, trzeba będzie przeczytać kilka ton książek.

Adam Barycki
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci za morderstwo (nie zabójstwo!)?
tak
36%
 36%  [ 9 ]
nie
64%
 64%  [ 16 ]
nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 25

Autor Wiadomość
bol999
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 3306
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: PIEKŁO z klimatyzacja
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 0:10, 12 Sty 2010    Temat postu:

Poruszyliście temat bardziej skomplikowany.

Przykład 1
Otóż w sklepie skradziono coś za 2 zł.
Za pięć minut są policjanci, kajdanki, sąd, wyrok a dzieci złodzieja nadal głodne.
Jeśli temu złodziejowi dać znośniejsze warunki bytu nie będzie miał
motywacji do kradzieży.

Przykład 2
W państwowej kasie zginęło parę milionów ale to nie kradzież, to tylko nadużycie i nie ma policji, kajdanek ani sądu a co najwyżej jak wyda się
kto je zdefraudował- nie ukradł - reprymenda;
Och nieładnie Panie Ministrze, och nieładnie dać się tak głupio złapać.

Przykład 3
W wyniku wielu takich defraudacji (nigdy złodziejstw) następuje następny rozbój w biały dzień- och przepraszam - tym razem nazywa
się to konieczność gospodarcza - rząd podnosi podatki a ceny eksplodują.
Przecież nie da się pozamykać tych złodziei bo kto będzie rządził i
podatki podnosił?
Prościej podnieść podatki i uzupełniona zaginiona kasa a chołota nie ma wyjścia
- zapłaci albo posiedzą w pierdlu, to się postarają.

Jest i uzbrojona po zęby mafia. A czemu uzbrojona? Bo nie może podnosić podatków, więc używa broni i tym sie różni od rządu państwowego.

Czemu jeden biedak okrada nieco bogatszego? Bo ten coś ma ale nie system alarmowy i jeszcze nie zasługuje na ochronę policji.
Ta pracuje dla rządu za rządowe wypłaty. Wypłaty nie pieniądze,
bo pieniadze zarabia lud nie rząd. Rząd nimi rządzi.
A skąd bogaci biorą swoje bogactwa skoro pracą rąk dorobisz się
najwyżej garba na plecach i odcisków?
"Módl się i pracuj a garb sam Ci wyrośnie."

Najczęściej okrada złodziej złodzieja, więc jakie to przestępstwo?
Winny ten, kogo nie stać na adwokatów i jeszcze za biedny na ochronę
policji a za głupi na immunitet dyplomatyczny.

Wszysko to wiele bardziej skomplikowane ale chwilowo nie mam pół litra
aby to drobiazgowo rozebrać a bez tego ani rusz. :)


Ostatnio zmieniony przez bol999 dnia Wto 0:16, 12 Sty 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci za morderstwo (nie zabójstwo!)?
tak
36%
 36%  [ 9 ]
nie
64%
 64%  [ 16 ]
nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 25

Autor Wiadomość
bol999
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 3306
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: PIEKŁO z klimatyzacja
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 0:21, 12 Sty 2010    Temat postu:

..

Ostatnio zmieniony przez bol999 dnia Wto 0:26, 12 Sty 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci za morderstwo (nie zabójstwo!)?
tak
36%
 36%  [ 9 ]
nie
64%
 64%  [ 16 ]
nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 25

Autor Wiadomość
wiwo
MediatorDołączył: 26 Sty 2008
Posty: 1029
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szczecin

PostWysłany: Wto 0:28, 12 Sty 2010    Temat postu:

bol999 napisał:

Wszysko to wiele bardziej skomplikowane ale chwilowo nie mam
pół litra aby to drobiazgowo rozebrać a bez tego ani rusz. :)
[/quote][/quote]

Na pewno nie masz tej połówki? Może coś pousuwać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci za morderstwo (nie zabójstwo!)?
tak
36%
 36%  [ 9 ]
nie
64%
 64%  [ 16 ]
nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 25

Autor Wiadomość
bol999
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 3306
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: PIEKŁO z klimatyzacja
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 0:33, 12 Sty 2010    Temat postu:

wiwo
Cytat:
Może coś pousuwać?

Ulżyj sobie i usuń do więzienia, jeśli sprawia Ci to tak wiele przyjemności. :)


Ostatnio zmieniony przez bol999 dnia Wto 0:36, 12 Sty 2010, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ŚFiNiA Strona Główna -> Nauki społeczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin